• ۱۴۰۲/۰۹/۰۱
  • 1k نظر «نمایش»

خبر برگزاری آزمون استخدام جدید آموزش و پرورش

خبر برگزاری آزمون استخدام جدید آموزش و پرورش

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۷۲ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

آموزش و پرورش دوباره آزمون استخدامی برگزار می‌کند

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری فارس، اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدام برای مربیان چند مهارتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سال ۱۴۰۲ را باید یکی از سال‌‌های پر استخدام وزارت آموزش و پرورش نام برد؛ سالی که تا کنون ۳ آزمون استخدامی برای این دستگاه عریض و طویل برگزار شده است و هنوز هم با کمبود نیرو مواجه است.

۱۴ مهر امسال یعنی دو هفته پس از شروع سال تحصیلی در حالی برخی کلاس‌های درس، معلم اصلی نداشتند، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش گفت: «۲۰۰ هزار معلم کسری داشتیم و این کسری سنواتی بود؛ کمبود به معنی ناترازی است». 

وی به دلایل ناترازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: «یک مورد به افزایش ۳ میلیون نفری دانش‌آموز در فاصله سال‌های ۹۴ تا کنون بر می‌گردد و مورد بعدی ورودی پایین نیروی انسانی در مراکز تربیت معلم بود که در سال‌هایی به زیر ۴ هزار نفر رسید و یک ناترازی ۷۹ هزار نفری به آموزش و پرورش تحمیل شد». 

* آموزش و پرورش همچنان کمبود معلم دارد

در شرایطی وزارت آموزش و پرورش با کمبود نیروی انسانی دست و پنجه نرم می‌کند که دو آزمون استخدامی قبل از شروع سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ برگزار شده بود اما مشکل اینجا بود که نتایج این آزمون‌ها هم دیر اعلام شد و هم اینکه همه سهمیه جذب نشد و دست آخر مسؤولان دستگاه تعلیم و تربیت مجبور شدند تا با استفاده از تکمیل ظرفیت، سهمیه‌های باقی‌مانده را جذب کنند. 

اما همچنان به رغم اینکه آزمون استخدامی برگزار شد و تعداد زیادی هم معلم به وزارت آموزش و پرورش تزریق شد اما باز هم این دستگاه برای رفع مشکل کمبود معلم دست به دامن معلمان بازنشسته، حق‌التدریس معلمان شاغل و سربازمعلمان شدند حتی معلمان خرید خدمات هم دوباره فراخوانده شدند تا کلاس‌های درس بدون معلم نماند.

وزیر آموزش و پرورش در این خصوص با بیان اینکه اوج بازنشستگی مربوط به سال ۱۴۰۲ است، گفت: «اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ شروع شد و بسیاری از معلمان در آستانه بازنشستگی، ۲ سال ماندند که مشمول رتبه‌بندی شوند؛ چون قانون می‌گوید که حقوق بازنشسته بر مبنای ۲ سال آخرش محاسبه می‌شود». 

وی ادامه داد: «بر این اساس، یکدفعه اول مهر با این مشکل مواجه شدیم که تعدادی از کلاس‌های درس بدون معلم ماندند؛ در این راستا ۲۰۲ هزار معلم نیاز داشتیم که گفته بودیم ۷۵ هزار معلم از طریق استخدام و دانشگاه فرهنگیان وارد می‌شوند. همچنین ۱۱ هزار نفر از اشتغال مدیران و معاونین، ۶ هزار سرباز معلم و مابقی از تدریس معلمان و بازنشستگان تأمین می‌شد. بر همین اساس از سران قوا مجوز گرفتیم که بازنشستگان را ۲۴ ساعته به کار بگیریم».

* ۳ آزمون استخدامی در یکسال برای یک دستگاه

دستگاه تعلیم و تربیت از ابتدای امسال تاکنون همانطور که اشاره کردیم ۳ آزمون برگزار کرده است. آزمون اول ۸ اردیبهشت برای جذب  ۲۸ هزار و ۱۸ آموزگار ابتدایی، استثنایی و ویژه مناطق مرزی و عشایری در مدارس کشور برگزار شد.

آزمون دوم، ۱۲ مرداد برای جذب ۲۲ هزار و ۱۸۴ دبیر و هنرآموز برگزار شد و آزمون سوم هم ۲۱ مهر برای جذب یک هزار نفر مربی امور آموزش معلولین جهت به‌کارگیری گفتاردرمان و کاردرمان برگزار شد و در مجموع این ۳ آزمون، ۵۱ هزار و ۲۰۲ نفر به عنوان معلم به دستگاه تعلیم و تربیت اضافه شدند.

* آزمون چهارم و جذب مربیان پرورشی

 اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، ۱۲ تیر امسال درباره آزمون استخدامی مربیان پرورشی به خبرنگار فارس گفت: قرار است آزمون استخدام مربیان پرورشی بعد از آزمون دبیری برگزار شود.

وی در خصوص تعداد مربیانی که در این آزمون جذب می‌شوند، گفت: «در حال رایزنی برای تعداد ردیف استخدام هستیم و اطلس نیاز متناسب با مدارس و مناطق آماده شده است؛ دو مدل برای جذب نیرو را پیشنهاد کردیم که مدل اول ارائه کدمحل‌ها برای جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی و مدل دوم ارائه کدمحل‌ها برای جذب ۲۵ هزار مربی پرورشی است».  

علی فرهادی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش هم ۲۹ مهر امسال در خصوص استخدام مربی پرورشی در این وزارتخانه، اظهار کرد: «اطلاعیه جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی در مدارس بزودی منتشر خواهد شد؛ البته برای استخدام این تعداد مربی پرورشی با سازمان اداری و استخدامی مکاتبه شده و مذاکرات همچنان ادامه دارد».

 برای قبولی در آزمون استخدامی چه بخوانیم؟

دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدام آموزش و پرورش

دانلود رایگان منابع مطالعاتی و سوالات آزمون آموزش و پرورش

وی ادامه داد: «تلاش می‌شود این مربیان پرورشی با مهارت‌های چندگانه به کار گرفته شوند که هم نقش مشاوره در مدرسه را داشته باشند و هم به عنوان مربی پرورشی به کار گرفته شوند».

* مربیان چند مهارتی جذب می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش ۹ آبان از واژه «مربی چند مهارتی» استفاده کرد و گفت: «متأسفانه مربی تربیت‌بدنی هم مثل مربی پرورشی کم داریم و امسال قرار است ۲۰ هزار نفر جذب کنیم و البته ترکیبی از مربی پرورشی و تربیت‌بدنی یعنی مربی چند مهارتی مطرح بوده که در دستور کار است».

البته فرهادی معاون برنامه‌‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش که سخنگوی وزارت آموزش و پرورش هم هست در اولین نشست خبری خود در ۲۲ آبان امسال، گفت: «مجوز استخدام ۱۹ هزار مشاور و مربی امور تربیتی را از سازمان اداری و استخدامی می‌گیریم و به زودی آنها را استخدام خواهیم کرد».

به گزارش فارس، بنا بر گفته‌های وزیر آموزش و پرورش و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بزودی اطلاعیه جذب حدود ۲۰ هزار مربی چند مهارتی صادر می‌شود و قرار است که این آزمون هم همین امسال برگزار شود.

تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف هم درخواست دارند تا بتوانند در آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش شرکت کنند که باید ببینیم وزارت آموزش و پرورش برای جذب نیروهای چند مهارتی چه برنامه‌ای دارد و چه رشته‌هایی را پیش‌بینی کرده است.

مشاهده صفحه جامع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مشاهده صفحه جامع استخدام مربی پرورشی در آموزش و پرورش

منبع: خبرگزاری فارس

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2812004
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k