• ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  • 1k نظر «نمایش»

خبر بهبود وضع قراردادهای کارکنان مدت موقت و ارتقای وضعیت کارکنان وزارت نفت

خبر بهبود وضع قراردادهای کارکنان مدت موقت و ارتقای وضعیت کارکنان وزارت نفت

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

افزایش مدت زمان قرارداد کارکنان مدت موقت مشاغل اصلی تخصصی

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام وزارت نفت اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی کارمندان اینجا کلیک نمایید


 

خبر 14 اسفند 98: خبر بهبود وضع قراردادهای کارکنان مدت موقت و ارتقای وضعیت کارکنان وزارت نفت

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت: بهبود وضع قراردادهای کارکنان مدت موقت و ارتقای وضعیت کارکنان غیر هیئت علمی رسمی پژوهشگاه صنعت نفت به دستور وزیر نفت انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، فرزین مینو افزایش سطح رضایتمندی کارکنان را مورد تأکید قرار داد و گفت: تصمیم‌های یادشده در همین راستا و با تأکید و پیگیری شخص وزیر نفت اتخاذ شده است.

۲ رویداد خوب برای کارکنان پیمانکار

مینو در این باره توضیح داد: با اجرای این طرح، شاهد دو رویداد خوب برای حدود ۱۰۶ هزار نیروی پیمانکار وزارت نفت خواهیم بود؛ نخست اجرای متمرکز و یکنواخت نظام طبقه‌بندی و ارزیابی مشاغل و عادلانه شدن پرداخت‌ها که با افزایش دریافتی کارکنان همراه خواهد بود و دوم، برخورداری تمامی کارکنان پیمانکار از خدمات بیمه تکمیلی (مشابه کارکنان مدت‌موقت).

وی درباره میزان افزایش دریافتی کارکنان پیمانکار بعد از اجرایی شدن طرح و همین‌طور سهم پرداختی کارکنان در ازای خدمات بیمه تکمیلی می‌گوید: ۸۰ درصد هزینه سرانه بیمه تکمیلی کارکنان پیمانکار را نیز وزارت نفت پرداخت خواهد کرد که با احتساب افزایش حقوق‌ها، به‌طور متوسط حدود ۸۰۰ هزار تومان به میزان دریافتی کارکنان افزوده خواهد شد.

تسهیل ثبت‌نام در سامانه اطلاعاتی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

مینو در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به تسهیلات وزارت نفت برای بهبود وضع قراردادهای کارکنان قراردادی مدت موقت اشاره کرد و افزود: دستورالعملی در این رابطه نیز امروز ابلاغ شد که بر اساس آن، مدت موقت‌های شاغل در صنعت نفت که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با نیازها و رشته‌های اعلام‌شده صنعت نفت در «سامانه اطلاعاتی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی» هستند، فارغ از نوع دانشگاه و با لحاظ شرط حداقل معدل به ترتیب ۱۴ و ۱۵ برای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار به‌صورت قراردادی مدت موقت، می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند و در صورت طی کردن فرآیندهای ارزیابی به قرارداد مدت معین تبدیل وضعیت می‌شوند.

وی ادامه داد: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی مکلف شده ترتیبی اتخاذ کند که در مصاحبه با این دسته از کارکنان، ارزیابی توانمندی و شایستگی‌های حرفه‌ای آنان نیز منظور شود.

افزایش مدت زمان قرارداد کارکنان مدت موقت مشاغل اصلی تخصصی

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت درباره کارکنان قراردادی مدت موقت، تسهیلاتی است که برای حدود ۸ هزار نفر از این کارکنان که در مشاغل اصلی تخصصی فعالیت می‌کنند، در نظر گرفته می‌شود نیز اظهار داشت: بر مبنای آن، قراردادهای این کارکنان در صورت احراز شرایط تعیین شده (متعاقباً اعلام خواهد شد) به‌صورت پنج ساله منعقد می‌شود.

وی از برنامه وزارت نفت برای توانمندسازی همه کارکنان قرارداد مدت موقت نیز خبر داد و گفت: مقرر شده است پروفایلی برای هر یک از کارکنان قراردادی مدت موقت صنعت نفت تعریف و بر اساس آن، برای این کارکنان برنامه آموزشی و توانمندسازی در نظر گرفته شود تا از این طریق، مسیری فراهم شود که این کارکنان در آینده، بیش از پیش در راستای پیشبرد اهداف صنعت نفت مؤثر باشند.

پرداخت معوقات به کارکنان رسمی غیر هیئت علمی پژوهشگاه و مؤسسه مطالعات

مینو به ابلاغیه‌های اخیر وزیر نفت درباره کارکنان رسمی غیر هیئت‌علمی پژوهشگاه صنعت نفت و مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی هم اشاره دارد و می‌گوید: با تمهیدات صورت گرفته، این دسته از کارکنان کماکان مشمول نظام اداری و استخدامی صنعت نفت هستند و آیتم‌های نفت‌کارت، ترفیع، ارزشیابی و … این کارکنان به همراه بک‌پی آن با حقوق اسفندماه به ایشان پرداخت خواهد شد.

به گفته وی، ابلاغیه مشابهی برای دانشگاه صنعت نفت نیز نهایی شده است و به‌زودی ابلاغ می‌شود.

بر اساس این گزارش، وزارت نفت پس از ساماندهی نسبی آیتم‌های قراردادی کارکنان مدت موقت، تدوین طرح اصلاح نظام پیمانکاری را نیز با هدف برقراری بیشتر عدالت در پرداختی به کارکنان در دستور کار قرار داد؛ طرحی که اکنون ابلاغ شده است و مفاد آن از ابتدای سال ۹۹ برای همه کارکنان پیمانکار این وزارتخانه لازم‌الاجرا خواهد بود. نیمه نخست امسال بود که به این منظور، کارگروهی تخصصی در سطح مدیران کل حوزه منابع انسانی وزارتخانه‌های نفت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی تشکیل شد و با تلاش و پیگیری‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، بانک جامع اطلاعاتی کارکنان پیمانکار برای نخستین بار در صنعت نفت تشکیل شد و زمینه را برای اتخاذ تصمیم‌هایی به‌منظور بهبود وضع حقوق و دستمزد این دسته از کارکنان فراهم کرد.

معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت که در اجرای طرح اصلاح نظام پیمانکاری صنعت نفت، اقدام‌هایی از جمله بازنگری و اصلاح اطلاعات و راه‌اندازی سامانه جامع پیمانکاران (ساپنا) و ساماندهی وضع قراردادهای پیمانکاری با رویکرد رعایت عدالت در پرداخت (با رویکرد استانداردسازی تیپ پیمان‌ها) را دنبال کرده و به نتیجه رسانده، در یک‌سال اخیر اقدام‌های متعدد دیگری را نیز برای افزایش سطح رضایتمندی کارکنان وزارت نفت در دستور کار قرار داده که از جمله آن می‌توان به افزایش سقف پرداخت فوق‌العاده‌های تخصصی به کارکنان شاغل در دریا، تدوین طرح ارتقای نظام سلامت کارکنان، افزایش سقف حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی صنعت نفت، اصلاح وضع بیمه تکمیلی کارکنان قراردادی مدت موقت، ساماندهی وضعیت شورای کارآموزی چهار شرکت، ساماندهی سمت‌های اقماری، به‌روزرسانی گروه‌بندی مشاغل صنعت نفت و تعیین ارزش شغل و ارزشیابی مجدد گروهی در خصوص تمامی مشاغل ماندگار در بخش حاکمیتی، طراحی نظام منابع انسانی جدید برای جذب‌های مدت معین، تهیه RFP سیستم جامع نیروی انسانی، هوشمندسازی و مکانیزه کردن فرم وام اضطراری شاغلان، تعیین تکلیف کارانه پزشکان تا ۱۴۰۰، افزایش مبلغ نفت کارت، انجام مذاکرات افزایش وام مسکن کارمندان و ایجاد طرح ساخت مسکن و مواردی از این دست اشاره کرد.

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=1776102
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k