• ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  • 199k نظر «نمایش»

راهنمای جامع ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

راهنمای جامع ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱۹۸,۵۱۱ (نمایش)

نحوه ارزیابی تکمیلی (مصاحبه و گزینش) آزمون استخدام فراگیر دستگاههای اجرایی

به گزارش ایران استخدام: در رویکرد جدید استخدام دستگاه های اجرایی کشور، فرایند ارزیابی تکمیلی جایگزین مصاحبه‌های آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی شده است. این فرایند به گونه ای طراحی شده است که داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی، به مرحله ارزیابی تکمیلی دعوت می‌شوند.
توجه: در این مطلب به مراحل و جنبه‌های مهم فرایند ارزیابی تکمیلی آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی خواهیم پرداخت.

ورود به صفحه آگهی های استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

مقدمه

داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کتبی استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی به مرحله ارزیابی تکمیلی (مصاحبه و گزینش) دعوت خواهند شد. مرحله ارزیابی تکمیلی فراگیر دستگاه های اجرایی شامل سنجش در سه حیطه عمومی، تخصصی و اختصاصی می‌باشد.

افرادی که در آزمون کتبی فراگیر دستگاه های اجرایی پذیرفته شده اند، با توجه به محورهای تعیین شده توسط کانون های ارزیابی تکمیلی برای هر حوزه شغلی سازمان های شرکت کننده، به شیوه های مختلف مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

نکته مهم: موضوعی که از اهمیت بالایی برخوردار است، متفاوت بودن شیوه های سنجش داوطلبان پذیرفته شده در سه حیطه عمومی، تخصصی و اختصاصی می‌باشد.

لیست سازمان‌های یازدهمین فراگیر

با توجه انتشار آگهی استخدام یازدهمین فراگیر دستگاه های اجرایی، کارشناسان ایران استخدام در ادامه سازمان‌های شرکت کننده در آزمون را گردآوری نموده اند. شما می توانید با زدن بر روز مشاهده صفحه ارزیابی تکمیلی، صفحه اختصاصی ارزیابی تکمیلی هریک از سازمان ها را مشاهده نمایید.

فرم های موردنیاز مرحله تحویل مدارک

داوطلبانی که در آزمون کتبی پذیرفته شده اند لازم است در صورت استفاده از اولویت بومی، از طریق سکونت به موجب تایید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه
استشهاد محلی ممهور به مهر فرمانداری یا نیروی انتظامی(پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا اقدام نمایند.

دانلود فرم استشهاد محلی

نحوه معرفی به ارزیابی تکمیلی

پس از برگزاری آزمون کتبی فراگیر دستگاه های اجرایی، بر اساس نمره کسب شده داوطلبان شرکت کننده در آزمون با وزن 40 درصد برای حیطه عمومی و وزن 60 درصد برای حیطه تخصصی و اختصاصی به تعداد چند برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل محل مورد تقاضا، به ارزیابی تکمیلی معرفی خواهند شد.

ظرفیت دعوت به ارزیابی تکمیلی

در صورتی که دستگاه اجرایی درخواستی داشته باشد و سازمان اداری و استخدامی موافقت نماید، دعوت به ارزیابی تکمیلی داوطلبان تا پنج برابر ظرفیت استخدامی به شرط اینکه در زمان ثبت نام در شرایط اختصاصی دستگاه شرکت کننده در فراگیر اطلاع رسانی شود، ممکن است.

توجه: اگر افراد دارای حد نصاب در شغل محل های مورد تقاضا کمتر از ظرفیت پذیرش باشد، تمامی افراد دارای حد نصاب برای انجام سایر مراحل استخدامی دعوت خواهند شد.

نحوه محاسبه نمره نهایی ارزیابی تکمیلی

نمره نهایی آزمون کتبی و ارزیابی تکمیلی داوطلبان آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی در شرایط اختصاصی دفترچه راهنمای آزمون استخدام بصورت تفکیک شده برای هر سازمان شرکت کننده در آزمون ذکر شده است.

کارشناسان ایران استخدام در ادامه نحوه محاسبه نمره نهایی برای سازمان های شرکت کننده در یازدهمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی را بصورت تفکیک شده گردآوری نموده اند.

سازمان بهزیستی کشور
نحوه محاسبه: نمره نهایی داوطلبان، بر اساس 40% نمره امتحان کتبی مشترک فراگیر و 60% ارزیابی تکمیلی محاسبه خواهد شد.
ظرفیت معرفی: معرفی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون استخدام سازمان بهزیستی کشور برای انجام مرحله بررسی مدارک و ارزیابی تکمیلی به میزان سه برابر ظرفیت خواهد بود.
 سازمان حفاظت محیط زیست
نحوه محاسبه: نمره نهایی داوطلبان، بر اساس 40% نمره امتحان کتبی مشترک فراگیر و 60% ارزیابی تکمیلی محاسبه خواهد شد.
ظرفیت معرفی: معرفی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون استخدام سازمان حفاظت محیط زیست برای انجام مرحله بررسی مدارک و ارزیابی تکمیلی به میزان سه برابر ظرفیت خواهد بود.
سازمان زندان ها
نحوه محاسبه: نمره نهایی داوطلبان، بر اساس 40% نمره امتحان کتبی مشترک فراگیر و 60% ارزیابی تکمیلی محاسبه خواهد شد.
ظرفیت معرفی: معرفی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون استخدام سازمان زندان ها برای انجام مرحله بررسی مدارک و ارزیابی تکمیلی به میزان سه برابر ظرفیت خواهد بود.
 سازمان سنجش آموزش کشور
نحوه محاسبه: نمره نهایی داوطلبان، بر اساس 30% نمره امتحان کتبی مشترک فراگیر و 70% ارزیابی تکمیلی محاسبه خواهد شد.
ظرفیت معرفی: معرفی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون استخدام سازمان سنجش آموزش کشور برای انجام مرحله بررسی مدارک و ارزیابی تکمیلی به میزان سه برابر ظرفیت خواهد بود.
 صندوق تامین خسارت های بدنی
نحوه محاسبه: نمره نهایی داوطلبان، بر اساس 40% نمره امتحان کتبی مشترک فراگیر و 60% ارزیابی تکمیلی محاسبه خواهد شد.
ظرفیت معرفی: معرفی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون استخدام صندوق تامین خسارت های بدنی برای انجام مرحله بررسی مدارک و ارزیابی تکمیلی به میزان پنج برابر ظرفیت خواهد بود.
 دانشگاه فرهنگیان
نحوه محاسبه: نمره نهایی داوطلبان، بر اساس 40% نمره امتحان کتبی مشترک فراگیر و 60% ارزیابی تکمیلی محاسبه خواهد شد.
ظرفیت معرفی: معرفی داوطلبان پذیرفته شده در آزمون استخدام دانشگاه فرهنگیان برای انجام مرحله بررسی مدارک و ارزیابی تکمیلی به میزان پنج برابر ظرفیت خواهد بود.

تجربیات ارزیابی تکمیلی سال های قبل

همچنین شما می توانید تجربیات و سوالات مصاحبه و گزینش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی را با مراجعه به لینک زیر مشاهده نمایید.

مشاهده صفحه

در مصاحبه های استخدامی چه می‌پرسند؟

ارزیابی تکمیلی (مصاحبه و گزینش) مهم ترین بخش از فرایند استخدام می باشد. در ادامه صفحه ای توسط کارشناسان ایران استخدام ارائه شده است که می توانید با مراجعه به آن از نحوه برگزاری مصاحبه‌ برای استخدام در سازمان‌های دولتی و یا شرکت‌های خصوصی آشنا شوید.

مشاهده صفحه

جزوه ویژه ایران استخدام (مصاحبه گزینش)

صفحه جزوات مصاحبه گزینش (عقیدتی، سیاسی) آزمون‌های استخدامی به تفکیک هر سازمان (ارسال شده توسط کاربران ایران استخدام) تهیه و ارائه شده است. شما می توانید با مراجعه به لینک زیر جهت مشاهده صفحه جزوات مصاحبه گزینش (عقیدتی، سیاسی) اقدام نمایید.

مشاهده صفحه

منبع: ایران استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2762619
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 199k