جزئیات بیشتر در مورد خبر

تا پایان سال 1400 تمامی خدمات دولت به صورت الکترونیک ارائه می‌شود

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق کارمندان دولت اینجا کلیک نمایید


خبر 15 خرداد 97: راه اندازی کامل سامانه ثبت حقوق و دستمزد کارکنان دولت در خردادماه

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: پیش‌بینی شده که تا پایان سال 1400 تمامی خدمات دولت را به صورت الکترونیک ارائه دهیم.

جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت برنامه اصلاح نظام اداری کشور اظهار کرد: برنامه جامع اصلاح نظام اداری در دولت یازدهم 8 برنامه را در بر می‌گرفت که  از ابتدای سال 94 تا پایان سال 96 پیش‌بینی شده بود.

  رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه در دوره جدید نیز برنامه جامع اصلاح نظام اداری را برای یک دوره 3 ساله با هدف گذاری‌های مشخص پیش بینی کرده‌ایم، افزود: این طرح شامل 10 محور است که البته 8 محور آن همان محورهای برنامه گذشته است و دو محور  ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و ارتقای بهره‌وری در نظام اداری بر آن افزوده شده است.

انصاری با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌ها راجع به تحقق اهداف خود در این برنامه مشکلاتی را احساس می‌کردند، افزود: قرار شد این دستگاه‌ها نظرات خود را اعلام کنند تا در جلسه  بعدی شورای عالی اداری، برنامه جامع اصلاح نظام اداری به تصویب برسد.

تا پایان سال 1400 تمامی خدمات دولت به صورت الکترونیک ارائه می‌شود
وی با اشاره به توسعه دولت الکترونیک نیز اظهار کرد: توسعه دولت الکترونیک در برنامه جامع اول اصلاح نظام اداری از محورهای اساسی بود و در برنامه جدید نیز ادامه پیدا می‌کند.

معاون رئیس جمهور اظهار کرد: تمامی دستگاه‌ها  و 3 سازمان اصلی اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درگیر موضوع توسعه دولت الکترونیک هستند.

انصاری با بیان اینکه سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دستگاه‌های راهبری‌کننده برنامه توسعه دولت الکترونیک هستند، افزود: دستگاه‌ها باید متناسب با وظایف خود برنامه‌های عملیاتی را طراحی و به مرحله اجرا دربیاورند.

وی تصریح کرد: به طور مثال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید زیرسازی به نام شبکه تبادل ملی اطلاعات را فراهم کند تا تمامی دستگاه‌ها بتوانند اطلاعات خود را در این شبکه قرار دهند، سازمان اداری و استخدامی کشور نیز اقدامات لازم برای ارائه تمامی خدماتی  پیشنهادی دستگاه‌ها  به صورت الکترونیک را  فراهم می‌کند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه به طور مثال اگر وزارت بهداشت و درمان درصدد ارائه بیمه الکترونیکی باشد، پیشنهاد این اقدام با وزارت بهداشت و تبدیل آن به بستر الکترونیکی با سازمان اداری و استخدامی کشور است، افزود: ارائه زیرساخت‌هایی که بتوان این اقدام را در دسترس مردم قرار گیرد، با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

انصاری تأکید کرد: سازمان اداری و استخدامی کشور در آخرین اقدام خود حدود 23 طرح اصلی که باید در کشور اجرا شود  تا دولت الکترونیک به صورت کامل مستقر شود را مشخص کرده و متولی‌های آن نیز تعیین شده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از این طرح‌ها تهیه و مستقر شده است، افزود: در ذیل این برنامه‌ها حدود 120 پروژه قرار دارد که دستگاه‌ها باید در طول 3 سال آینده به تدریج تکمیل کنند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: پیش‌بینی شده که تا پایان سال 1400 تمامی خدمات دولت را به صورت الکترونیک ارائه دهیم.

 سامانه  ثبت حقوق و دستمزدها از خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد
انصاری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه سامانه ثبت حقوق و دستمزدها در چه مرحله‌ای قرار دارد، پاسخ داد: این سامانه طراحی شده و در سایت سازمان اداری و استخدامی کشور مستقر شده است، برای دستگاه‌‌ها کلمه ورودی تعیین شده تا به وسیله آن سامانه را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود مستقر کنند.

الزام دستگاهها به مصرف کالای داخلی پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور بود
انصاری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه سازمان اداری و استخدامی کشور برای تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی چه گام‌هایی برداشته است، اظهار کرد: سازمان اداری و استخدامی یک سازمان اجرایی نیست و مانند سازمان برنامه و بودجه ستادی است، ما وظیفه داریم از سوی رئیس جمهور راهبری دستگاه‌های اجرایی را انجام دهیم که راهبری نظام‌های مدیریتی ، اداری ، استخدامی ، نظام برنامه‌ریزی و بودجه برعهده سازمان اداری و استخدامی کشور است.

وی ادامه داد: تصمیمی که دولت  به دستگاه‌های اجرایی برای الزام مصرف کالاهای داخلی ابلاغ کرد، پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور بود.

وی ادامه داد: در رابطه با اقتصاد مقاومتی چندین طرح و پروژه بر عهده سازمان اداری و استخدامی کشور است که بخشی از آن نهایی شده و بخش دیگری نیز  ظرف سه ماه آینده نهایی خواهد شد.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور با برشمردن از چندین طرح‌های نهایی شده افزود: طرح مطالعاتی ساماندهی نیروی انسانی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت و درمان و وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار سازمان اداری و استخدامی کشور است.

انصاری با اشاره به اینکه این 4 وزارتخانه 75 درصد نیروی انسانی دولت را دربرمی‌گیرد، تصریح کرد: برآورد نیاز نیروی انسانی این وزارتخانه‌ها همواره از مشکلات کشور بوده است به طور مثال همواره معلم‌ها را استخدام می‌کنیم اما باز مشاهده می‌کنیم برخی از مناطق با کمبود معلم مواجه هستند.

وی با بیان اینکه علت این مشکل عدم دقت لازم در برآورد و روش‌های مناسب در ساماندهی  نیروی انسانی است، ادامه داد: متأسفانه از برخی مقرراتی استفاده می‌کنیم که نیروی انسانی را در یک جا متراکم و در منطقه‌ای دیگر با کمبود نیرو مواجه می‌شویم.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور با اشاره به اینکه ما توانستیم مدل پیش بینی و ساماندهی نیروی انسانی وزارتخانه‌ها را نهایی کنیم، افزود: این پیش بینی‌ها و ساماندهی به رئیس جمهور ارائه شده است و در خصوص وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان کار را زودتر تمام کردیم که به صورت احکام برنامه ششم منعکس شد.

وی با بیان اینکه توانستیم از هدفی که در اقتصاد مقاومتی برای کاهش هزینه‌های دولت بود نتیجه بگیریم؛ افزود: با همکارانمان در آموزش و پرورش توافق کردیم و امیدواریم با اجرای دقیق  بتوانیم در راستای منطقی کردن نیروی انسانی و کاستن هزینه‌های سربار اقدام کنیم به گونه‌ای که این منابع در آموزش و پرورش صرفه جویی شده و در جهت بهبود پرداخت‌ها و برنامه‌های محتوایی‌اش صرف شود.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور خاطرنشان کرد: در موضوع بهره وری نظام اداری و مقابله با فساد برنامه‌هایی در دست اقدام داریم که امیدواریم تا پایان تابستان سال جاری نهایی شده و نتیجه‌اش را اعلام کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...