• ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  • 0k نظر «نمایش»

مجوز استخدام ۲۵ هزار پرستار و کادر درمان صادر شده است!

مجوز استخدام ۲۵ هزار پرستار و کادر درمان صادر شده است!

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

استخدام 25000 نیروی جدید در وزارت بهداشت به‌زودی

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

خبرگزاری بازار کار

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری بازار کار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از صدور مجوز استخدام 25 هزار پرستار و کادر درمان در وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش  بازارکار به نقل از مهر، داود منظور در آئین بهره‌برادری از بیمارستان حضرت فاطمه (س) خمین با بیان اینکه مجموعه دولت و مجلس تمام تلاش خود را در ارائه خدمات شایسته به مردم بکار گرفته، اظهار کرد: گرچه خدمات ارائه شده در سال‌های گذشته در سطح بالایی و به صورت گسترده انجام شده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: باید همه تلاش کنیم خدمات در بخش‌های بهداشت و درمان، راه‌های مواصلاتی، آموزش و پرورش به نحو شایسته ای انجام شود.
منظور گفت: برای احداث بیمارستان ۱۴۴ تختخوابی خمین ۱۵ هزار میلیارد ریال هزینه شده است در احداث این بیمارستان تلاش شده تجهیزات و استانداردهای به روز به کار گرفته شود که به ارتقا سطح بهداشت و درمان این شهرستان کمک کند.
وی با اشاره به پیش بینی برنامه‌های تفصیلی سازمان برنامه و بودجه برای توسعه خمین گفت: شهرستان خمین اکنون به یک قطب صنعتی مهم و کشاورزی مدرن تبدیل شده است، گفت: رویکرد دولت سیزدهم ارتقای خدمات حوزه سلامت است و باید اذعان داشت پس از انقلاب اقدامات مناسبی در حوزه درمان صورت گرفته است اما باید به رتبه‌های برتر دنیا دست یابیم.
معاون رئیس جمهور گفت: در زمان تحویل دولت تعداد تخت‌های بیمارستانی ۱۳۰ هزار تخت بود اما اکنون ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور داریم که خوشبختانه در سرانه تخت بیمارستانی جزو ۳۰ کشور برتر دنیا هستیم.
منظور ادامه داد: اکنون کادر پزشکی متبحر با تخصص و فوق تخصصی‌های لازم در کشور تربیت می‌شود و در حوزه درمان، تأمین دارو و دانش و تجهیزات توسط متخصصان داخلی در حال انجام است.
وی با اینکه هم اکنون ۲ هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مجوز استخدام گرفتند و این موضوع نیز تأمین اعتبار شده است، گفت: مجوز استخدام ۲۵ هزار پرستار و کادر درمان نیز صادر شده به فضل الهی با جذب آنها ظرفیت نیروی انسانی لازم در بیمارستان‌ها تکمیل خواهد شد.

 برای قبولی در آزمون استخدامی چه بخوانیم؟

دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت بهداشت

سفارش پستی کتاب‌های آمادگی برای آزمون‌های استخدامی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: طرح دارویار یکی از طرح‌های بسیار مهمی بیان است که از سال گذشته آغاز و اکنون به بلوغ خود رسیده است.
منظور افزود: در اجرای این طرح زنجیره تولید دارو از یارانه جدا شده و یارانه مستقیم به مصرف کننده نهایی رسیده است و این مهم سبب صرفه جویی در تأمین دارو و همچنین جلوگیری از قاچاق دارو شده است.
وی افزود: درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها در سال جاری به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده و این درحالی است که در سال گذشته ۲۳۰ هزار میلیارد تومان بوده که ۴۰ درصد منابع بخش درمان افزایش یافته است.
معاون رئیس جمهور بیان کرد: یک درصد از مالیات ارزش افزوده به درمان و سلامت اختصاص یافته که این ظرفیت قانونی باعث شده طرح‌های درمانی ارتقا پیدا کند.
منظور تاکید کرد: در سه سال گذشته برخلاف تمامی فشارهای بین المللی، رشد ۶. ۷ درصدی اقتصاد در ۹ ماهه امسال گواه آن است که کشور فارغ از تحریم ظرفیت رشد و تولید را دارد.
وی گفت: دولت سیزدهم اهتمام ویژه ای برای تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام دارد و تمام ظرفیت‌ها در این راستا بکار گرفته شده است.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: به زودی در وزارت بهداشت 25 هزار نیروی جدید استخدام خواهند شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سعید کریمی با تشریح دستاوردهای ایران در حوزه سلامت پس از انقلاب اظهار کرد: بین بهداشت و درمان خط فاصله‌ای نیست و یکپارچگی آموزش، درمان و بهداشت موجب ارتقای شاخص‌های سلامت در جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با بیان این که همه به سلامت متعهدیم و باید به این سمت پیش برویم، افزود: خوشبختانه ارتباط بسیار قوی بین معاونت‌های بهداشت و درمان در این دوره مدیریت وزارت بهداشت وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: برای همگرایی بیشتر، باید ببینیم چه کارهایی انجام شده و به چه دستاوردهایی رسیده‌ایم تا آنها را درس راه آینده خود قرار دهیم.

کریمی اضافه کرد: در شاخص امید به زندگی نسبت به اول انقلاب 20 سال افزایش سن افراد را شاهدیم. در شاخص‌های بهداشتی مانند شاخص مرگ مادران باردار، شاخص مرگ نوزادان و اطفال مطابق اعلام سازمان بهداشت جهانی ایران جزو کشورهای سرآمد است و شاخص‌های ما در حد کشورهای اروپا و آمریکای شمالی است.

وی یادآور شد: باید ببینیم چه عواملی باعث رشد این شاخص‌ها شده است. در بررسی این عوامل متوجه می شویم که اقدامات خوبی در هر دو حوزه بهداشت و درمان رخ داد تا به این مرحله رسیدیم.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که در روستاها خانه بهداشت، در مناطق پرجمعیت‌تر مراکز جامع سلامت، در مناطق با جمعیت بیشتر بیمارستان‌های کوچک و در کلانشهرها کلان بیمارستان‌ها را داریم، گفت: همه این‌ها در قالب یک شبکه به هم متصل هستند. آموزش، درمان و بهداشت با هم یکپارچه و همخوان شده است. آموزش در همان بالین صورت می‌گیرد و دانشجوی پزشکی و متخصص با کسب مهارت از درس فارغ التحصیل می‌شود.

کریمی با اشاره به این که من اعتقادی به هدر رفت منابع ندارم، خاطرنشان کرد: اگرچه مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. ولی باید دید این نتایج را چگونه به دست آورده ایم. سرانه هزینه مستقیم سلامت هر فرد در ایران 600 تا 700 دلار است. در حالی که در کشورهای اروپایی این سرانه 3500 تا 5000 دلار و در آمریکا بالای 10 هزار دلار است، در حالی که شاخص‌های ما با آن ها خیلی تفاوت جدی ندارد.

وی بیان کرد: از نظر دسترسی در ایران از ساده‌ترین خدمات سلامت که واکسیناسیون است که پوشش بالای 90 درصد و در برخی واکسن‌ها پوشش 100 درصد داریم، تا پیشرفته‌ترین جراحی‌های قلب، پیوند، چشم، مغز و اعصاب، وجود دارد. در واقع با هزینه کمتر از کشورهای دیگر ما دستاوردهای بسیار درخشانی داشته‌ایم.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در دارو سرانه مصرف ما 60 دلار است در حالی که این سرانه در خیلی از کشورها 600 دلار و در آمریکا بالای 1000 دلار است. 

وی تصریح کرد: بنابراین سیستم بهداشت و درمان ایران پس از انقلاب بسیار درخشان عمل کرده و با تقریبا کمترین هزینه‌ها درخشان‌ترین نتایج را حاصل کرده است.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: در دوران کرونا هیچ بیماری نبود که نیاز به بستری داشته باشد و تخت برای او وجود نداشته باشد. با وجود شدیدترین تحریم‌ها ما دارو، تجهیزات و ملزومات مهار کووید را فراهم و به بیماران خدمت ارائه کردیم و سازمان بهداشت جهانی ایران را جزو کشورهای موفق در مهار کرونا اعلام کرد.

کریمی خاطرنشان کرد: مشارکت مردمی و مردمی‌سازی سلامت از مهم‌ترین عوامل موفقیت ما بود، البته از ایثارگری‌های کادر بهداشت و درمان در ارائه خدمات سلامت به مردم نیز نباید غافل ماند. این عوامل در کنار نوآوری‌های علمی و کارهای دانش پایه منجر به کسب موفقیت‌ها در نظام سلامت شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت ابراز کرد: در واکسیناسیون علاوه بر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، مدارس، مساجد و ورزشگاه‌ها را هم پای کار آوردیم تا واکسیناسیون همگانی در یک دوره کوتاه انجام شود‌.

کریمی اضافه کرد: بنابراین در کنار انتقادات که البته باید برای پیشرفت وجود داشته باشد، لازم است دستاوردها را هم ببینیم.

وی تاکید کرد: بعد از دوره کرونا در زمینه نیروی انسانی، مراکز بهداشتی و درمانی و شبکه بهداشت نیاز به بازسازی داریم. باید فرسودگی‌ها نوسازی شوند که تا حدودی این کار انجام شده و بیش از 16 هزار تخت بیمارستانی در دو سال بعد از کرونا به بیمارستان‌ها افزوده شد و 25 هزار کادر جدید استخدام شدند و 25 هزار نفر دیگر هم در آینده نزدیک استخدام خواهند شد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تجهیزات زیادی در دوره کووید فرسوده شده بود که تجهیزات جدید جایگزین آنها شدند. در بحث دیتا و اطلاعات نیز پرونده الکترونیک سلامت مراحل بسیار خوبی طی می‌کند و نسخه‌نویسی الکترونیک هم به بالای 90 درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: در آینده نه چندان دور هوش مصنوعی در رویکردهای ما تغییرات جدی ایجاد خواهد کرد و لازم است در این زمینه برنامه‌ریزی شود‌.

مشاهده صفحه جامع استخدام وزارت بهداشت

مشاهده صفحه جامع اخبار لحظه به لحظه استخدام وزارت بهداشت

منبع: خبرگزاری تسنیم

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2845089
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد