• ۱۴۰۲/۰۵/۱۴
  • 0k نظر «نمایش»

نگاهی به استخدام های پیش روی آموزش و پرورش

نگاهی به استخدام های پیش روی آموزش و پرورش

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

از استخدام های پیش روی آموزش و پرورش چه خبر؟

وزارت آموزش و پرورش در سال 1402 بیشترین سهم استخدام را به خود اختصاص داده و همچنان در حال جذب نیروی جدید است! بنابر اعلام مشاور وزیر آموزش و پرورش: با توجه به نزدیک شدن بازنشستگی نیروهای مشغول به کار، جذب نیروهای جدید در این وزارت سرعت میگیرد. با اینکه زمان برای جذب نیرو کوتاه است ولی دستگاه عزم جدی دارد که به دلیل قدرت و وسعت آموزش و پرورش، استخدام‌ها را با رویکرد علمی پیگیری کند.


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

نکات مهم آزمون استخدام آموزگاری و دبیری

استخدام در وزارت آموزش و پرورش بر طبق روال سال گذشته زیر نظر سازمان اداری و استخدامی انجام می پذیرد و داوطلبان با توجه به رشته تحصیلی خود در حوزه‌های مختلف از جمله آموزگار ابتدایی و استثنایی، دبیر و هنرآموز، مربی پرورشی، نیروهای خدماتی، مراقبان سلامت و ... در این آزمون ها ثبت نام و شرکت می‌نمایند.

کارشناسان واحد خبر ایران استخدام در این مطلب به تشریح جزئیات آزمون‌های استخدامی برگزار شده و همچنین تحلیل و بررسی آزمون‌های استخدامی پیش روی آموزش و پرورش پرداخته اند. در ادامه نگاهی کلی و جامع به آخرین اخبار جذب و استخدام آموزش و پرورش در سال 1402 می‌اندازیم.

آزمون استخدام وزارت آموزش و پرورش در سال 1402 با تغییرات بسیاری همراه بود. از جمله این تغییرات می توان به تفکیک آزمون استخدام آموزگار ابتدایی و استثنایی و دبیر و هنرآموز، تغییر منابع آزمون و فرایند ارزیابی تکمیلی (مصاحبه و گزینش) اشاره کرد.

آزمون استخدام آموزگار ابتدایی و استثنایی

آزمون استخدام آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و استثنایی) روز جمعه 8 اردیبهشت 1402 با شرکت بیش از 534 هزار داوطلب در سراسر کشور برگزار شد و پس از آن داوطلبان وارد "مراحل ارزیابی تکمیلی (مصاحبه و گزینش)" شدند.

ارزیابی تکمیلی: بخش مصاحبه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی آموزش و پرورش با فرایندی به عنوان" ارزیابی تکمیلی" جایگزین شده است. بدین صورت که سهم ارزیابی تکمیلی (مصاحبه و گزینش) به میزان 60 درصد تعیین شده و پذیرفته شدگان در چهار بخش کلی و بر اساس شایستگی های معلمی، سنجیده می‌شوند.
برای مشاهده جزئیات بیشتر در رابطه با فرایند ارزیابی تکمیلی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید.

آزمون استخدام دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش

آزمون استخدام آموزش و پرورش (ویژه مشاغل دبیر و هنرآموز) روز پنجشنبه 12 مرداد 1402 با شرکت 325,698 داوطلب در سراسر کشور برگزار شد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در خصوص اعلام نتایج آزمون استخدام دبیر و هنرآموز گفت: ان شاءالله نتایج اولیه اواخر مرداد ماه اعلام خواهد شد. نفرات منتخب به میزان 3 برابر ظرفیت جهت شرکت در ارزیابی تکمیلی در شهریور ماه دعوت خواهند شد.

نکته: در صورت قبولی، 66 هزار نفر به مرحله ارزیابی تکمیلی دعوت می‌شوند.

شاید برای شما مفید باشد: مجموعه ایران استخدام جهت کسب آمادگی شما کاربران عزیز در جلسات ارزیابی تکمیلی (مصاحبه) کتاب‌هایی جامع شامل تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی آماده نموده‌ است.
  دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی
سفارش پستی کتاب چاپی راهنمای مصاحبه گزینش عقیدتی و سیاسی

مسئولین آموزش و پرورش در مصاحبه های مختلف از برگزاری آزمون های استخدامی برای جذب نیروهای جدید از جمله آموزگاران، معلمان پرورشی، مراقبین سلامت، معلمان هنرستان‌ها و نیروهای خدماتی خبر داده‌اند. اخبار مربوطه توسط مجموعه ایران استخدام در ادامه این مطلب بصورت تفکیک شده تشریح شده است.

آزمون مجدد استخدام آموزگار

احتمال دارد آزمون استخدامی آموزگاری مجدد برگزار شود!!!

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در 2 مردادماه 1402 اعلام کرده است: جهت رفع کسری نیرو در وزارت آموزش و پرورش، در صورتی که سازمان سنجش و آموزش کشور آمادگی داشته باشد، تلاش می‌کنیم تا در سال جاری برای جبران کمبودهای نیروی انسانی آموزگاری در برخی از استان‌ها آزمون مجددی برگزار کنیم. در صورت موافقت سازمان سنجش، این آزمون در زمستان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: مسیر اصلی جذب و استخدام معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان است و باید برای جذب نیروی انسانی از طریق این دانشگاه کمک کنیم. بنابراین امیدواریم بتوانیم جذب نیروی انسانی از طریق دانشگاه فرهنگیان را تسریع و تقویت نمائیم. ادامه خبر ...

آزمون استخدامی ماده 28 قبل از عید 1402 برگزار می‌شود.

با توجه به گفته‌های رئیس دانشگاه فرهنگیان، جذب و استخدام معلم در آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدام ماده 28 خواهد بود که در صورت تخصیص ردیف‌ و تأیید سازمان اداری و استخدامی، آزمون استخدامی قبل از عید برگزار می‌شود. ادامه خبر ...

نکته مهم: در جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان، افراد بعد از گذراندن آزمون صلاحیت حرفه‌ای، معلم می‌شوند و در ماده 28، قبل از گذراندن آزمون صلاحیت حرفه‌ای معلم می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار پانا درباره جذب مجدد آموزگار اظهار کرد: با توجه به برگزاری مراحل ارزیابی تکمیلی آموزگاران ابتدایی، پیش‌بینی ما این است که بخشی از ظرفیت خالی می‌ماند؛ به عنوان مثال در تهران جمعیت ظرفیت آقایان خالی می‌ماند و خانم‌‌ها جذب می‌شوند. بنابراین برای ظرفیت باقی مانده در حال مشورت با سازمان اداری و استخدامی هستیم و بر همین اساس مجدداً آزمون استخدامی خواهیم داشت. ادامه خبر ...

آزمون استخدام مربی پرورشی

یک آزمون اختصاصی برای جذب مربی پرورشی برگزار خواهد شد.

وزارت آموزش و پرورش به 60 هزار مربی پرورشی نیاز دارد که بنابر گفته‌های معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، یک آزمون اختصاصی برای استخدام مربیان پرورشی برگزار خواهد شد. مجوز جذب 11 هزار مربی تربیتی در آموزش و پرورش صادر شده است اما افزایش تعداد جذب تا 25 هزار نیرو در حال پیگیری می‌باشد.

افزایش تعداد نیروی جذب شده در حوزه پرورشی در دستور کار است و به محض نهایی شدن، اعلام می‌شود.

زمان برگزاری آزمون استخدام مربی پرورشی مشخص شده است؟

در پاسخ به این سوال با تکیه بر اخبار منتشر شده می‌توان گفت: دفترچه اولیه آزمون و نحوه صلاحیت گزینی آماده است اما در خصوص زمان برگزاری آزمون استخدام مربی پرورشی آموزش و پرورش تصمیمی گرفته نشده است. بر اساس گفته های معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، در تابستان جاری، قطعا آزمون را اعلام و برگزار می‌کنیم.

علاقمندان به شرکت در آزمون استخدام مربی پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش، می‌توانند آخرین اخبار و اطلاعیه‌های منتشر شده را اینجا پیگیری نمایند.

آزمون استخدام نیروهای خدماتی

آزمون استخدام نیروهای خدماتی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

متاسفانه بیش از 10 سال است که وزارت آموزش و پرورش در زمینه جذب نیروی خدماتی و سرایدار مدارس کاری انجام نشده است. پس در نتیجه با بازنشسته شدن نیروهای خدماتی، با کمبود شدید نیروهای خدماتی در مدارس مواجه هستیم.

خبر خوب: بنا بر گفته‌های معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، صدور مجوز استخدام نیروی خدماتی برای مدارس در حال پیگیری است.

چه تعداد کمبود داریم و در چه زمینه‌هایی جذب خواهیم داشت؟

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورشعنوان کرده است: کمبود ما در حوزه نیروی خدماتی حدودا به 47 هزار نفر رسیده است که شامل سرایدار، نیرو‌های خدماتی، آشپز، کمک آشپز و راننده می‌شود.

اما چه تعداد نیروی خدماتی در آموزش و پرورش جذب می‌شوند؟

بنابر اعلام وزیر آموزش و پرورش در جلسه هیات دولت، وزارت آموزش و پرورش به زودی 11 هزار نیروی خدماتی جذب خواهد کرد و بر اساس گفته های مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در ماه های آینده فراخوان نیروی خدماتی آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.

آزمون استخدام معلم هنرستان

پنج هزار معلم هنرستان در سال آینده استخدام می‌شوند.

با استناد بر اخبار منتشر شده، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: برای سال آینده به 5 هزار نیروی جدید (معلم هنرستانی) برای توسعه هنرستان ها نیازمندیم. امسال در آزمون استخدامی با پیگیری متعدد به 3200 نفر رسیدیم.

آزمون استخدام مراقب سلامت (مربی بهداشت)

استخدام مراقبان سلامت در آموزش و پرورش از طریق ماده 28

مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرده است: با کمبود نیروی مراقب سلامت (مربی بهداشت) در آموزش و پرورش مواجه هستیم. اگر سازمان امور اداری و استخدامی این مجوز را به ما بدهد از طریق ماده 28 نیروی مورد نظرمان را جذب خواهیم کرد.

مطالبی که در بالا ذکر شد چکیده‌ای از نکات مهم و  قابل توجه اخبار و اطلاعیه‌های استخدامی آموزش و پرورش بود. شما می توانید پیگیر آخرین اخبار و اطلاعیه های استخدام آموزش و پرورش از طریق لینک زیر باشید تا هنگام انتشار اطلاعیه و اخبار جدید مطلع شوید:
مشاهده صفحه جامع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

منبع: ایران استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2771209
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi