• ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
  • 1k نظر «نمایش»

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی وزارت نیرو سال ۹۷

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی وزارت نیرو سال ۹۷

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۶۲ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی وزارت نیرو سال 97

عده ای از کاربران سایت ایران استخدام پس از شرکت در آزمون استخدامی وزارت نیرو در سال 1397 و گذراندن مراحل مصاحبه (روانشناسی، عقیدتی، معاینات پزشکی و طب کار، گزینش و سایر مراحل مربوط به روند جذب و استخدام) تجربیات و سوالات خود را در اختیار سایرین قرار داده اند. شما می توانید با مراجعه به صفحه زیر از این تجربیات بهره مند شوید.

رفتن به صفحه تجربیات استخدامی وزارت نیرو


مرحله معاینات پزشکی

در این بخش تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی وزارت نیرو در سال 1397 از مرحله معاینات پزشکی گردآوری شده است که در ادامه می توانید برای مشاهده هر یک از تجربیات بر روی اسم نویسنده ضربه بزنید.

نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
نویسنده: ناشناس تاریخ ارسال: دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸ ساعت ارسال: ۰۸:۲۲ کد دیدگاه: ۲۷۶۴۷۹۱۰
برای من اینطور شد:
نامه برای تشخیص هویت و طب کار دادن
نامه طب کار بردم مرکز بهداشت. از صبح ناشتا بودم. مرکز بهداشت عکس ازم گرفت ی برگه داد واسه عدم اعتیاد گفت فلان جا برو یدونه هم برای آزمایشات دیگه آدرس دادن گفتن برو فلانجا
اول رفتم مطب طب کار .
250تومن ازم گرفتن و ی پرونده دادن دستم
بی نهایت شلوغ بود. تست بینایی سنجی دادم که همون علائم E چپ بالا پایین و اینا
بعد تست شنوایی سنجی که یه گوشی میذارن روی گوش بعد صدای خیلی کم پخش میشه ی زنگ دستتون تا صدای بوق ها رو شنیدید باید زنگ بزنید اون هم آسون. بعد رفتم آزمایش خون و ادرار بعد چون گفتن دکتر واسه نوار قلب و تست ریه غروب میاد غروب باید بیاید
بعد از اونجا رفتم تست عدم اعتیاد دادم که مثلا ساعت نه و خرده آز دادم ساعت 12جواب گرفتم .حتما عکس و کارت ملی اینا همراهتون باشه. برای عدم اعتیاد فک کنم سی و خرده گرفتن
بعد رفتم دفتر الکترونیکی قضایی واسه عدم سوپیشینه یه 15خرده واسه عضویت تو سامانه ثنا گرفتن یه 20خرده هم واسه عدم سوپیشینه . گفتن هر وقت براتون اس اومد بیاید بگیرید انگشت نگاری هم نکردن نمدونم چرا.گفتن بین یک تا سه روز طول میکشه
بعد غروب رفتم اول نوار قلب گرفتن بعد تست ریه که خیلی سخته واسه خانما برای آقایون خیلی راحت تره. یه دستگاه باید با قدرت توش فوت کنید و تا جون در بدن دارید بکشید قطعش نکنید تا مرده بگه بسه من سه ثانیه هم نمتونستم : )))
بعد هم همونجا جواب همشونو بردم دکتر مهر کرد باید ببرم مرکز بهداشت نشون بدم
منتظر اس عدم سوپیشینه ام
در کل سیصد و خرده هزینه شد
نویسنده: علی (مشاهده تجربه)
نویسنده : علی تاریخ ارسال : سه شنبه 30 بهمن 97 ساعت ارسال : 11:43 کد دیدگاه : 2188568
امروز که رفتیم برای معاینه زمان مصاحبه را به ما گفتن زمان مصاحبه 13 اسفند شد برای من. به ترتیب نمره از بالا به پایین دعوت کردن معاینه خیلی ساده بود گفت روی پنجه پا راه برو روی پاشنه راه برو. فشار خون گرفت. بینایی سنجی رو چک کرد. کلا 2 دقیقه شد. مدارک تون رو ببرید. هر چی که امتیاز داره

مرحله مصاحبه عقیدتی

در این بخش تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی وزارت نیرو در سال 1397 از مرحله مصاحبه عقیدتی گردآوری شده است که در ادامه می توانید برای مشاهده هر یک از تجربیات بر روی اسم نویسنده ضربه بزنید.

نویسنده: سید ذکریا حسینی (مشاهده تجربه)
نویسنده: سيد ذكريا حسيني تاریخ ارسال: سه شنبه ۰۴ شهریور ۹۹ ساعت ارسال: ۲۰:۰۲ کد دیدگاه: ۳۰۵۹۷۹۹۰
بسمه تعالي
سلام دوستان عزيزم. من امروز 4/06/1399 رفتم گزينش آب منطقه اي آذربايجان غربي براي رشته كارشناس منابع آب. مسئول گزينش از آموزش و پرورش براي گزينش آمده بود. من گزينش اهل سنت فقي شافعي بودم. سوالاتي كه از من پرسيده شد به شرح زير بود:
قرائت قران كريم ( قرائت قرآن يا از حفظ است يا روخواني به تصادف و يا اصلا از شما قرائت نمي خوان): من چند آيه آخر سوره مباركه حشر رو با ترتيل از حفظ خوندم.
معرفي خودت و خانواده ( شامل پدر- مادر- خواهران و برادران- همسر در صورت متاهل بودن- ميزان تحصيلات و شغل آنها- تعداد فرزند و نام آنها در صورت داشتن فرزند ): حداكثر در 2 الي سه دقيقه و بسيار مختصر
سوابق علمي، آموزشي، فرهنگي، سياسي و مذهبي و كسب رتبه ها ( كسب مدال- گواهي مسابقات- رتبه هاي برتر- سابقه بسيج و جزئيات آن و …): من قبلا همه سوابق رو بصورت كاملا جداگانه پرينت و ضميمه كردم بودم. توصيه مي كنم شما هم قبل گزينش و تحويل مدارك همه سوابق خود را جداجدا مشخص و بصورت يك فايل يكپارچه پيوست كنيد.
سوابق بسيج ( اعم از دانش آموزي- دانشجويي- اساتيد- پايگاه به همراه مدارك و مستندات و جزئيات پيوستي) : من قبل گزينش همه مدارك و سوابق رو استخراج و مدارك رو پيوست كرده بودم و فقط از روش مي نوشت.
شركت در راهپيمايي و انتخابات (شامل راهپيمايي 22 بهمن- روز قدس و ساير راهپيمايي ها: اطلاعاتي از قبيل مكان شروع و خاتمه راهپيمايي- زمان شروع و مسيرهاي حركت- اسامي سخنرانان و موضوع سخنراني شان و شعارهاي راهپيمايي. در زمينه انتخابات هم آخرين انتخابات مجلس و رياست جمهوري) من تمام مسيرها و زمان حركت و شعارها و … رو از قبل تمرين كرده بودم و كاملا مسلط بودم. همچنين مكان سخنراني و اسامي سخنرانان و موضوع سخنراني رو هم دقيق گفتم. در مورد انتخابات هم شناسنامه رو رويت كرد و آخرين انتخابات مجلس و رياست جمهوري ريز به ريز توضيح دادم. همچنين اسامي انتخاب شدگان رو هم سوال كرد كه راحت جواب دادم.
تفاوتي بين مسير راهپيمايي 22 بهمن و روز قدس هست يا خير؟ من كاملا توضيح دادم.
منابع استدلال و صدور احكام در فقه شافعي: كتاب خدا (قران كريم)، سنت ( اقوال- تقريرات و افعال رسول اكرم )، اجماع ( قول جمهور صحابه و تابعين و فقها و مجهتدين) و قياس (از سرايت دادن حكم شرعي موضوعي كه علت اش به نظر ما معلوم است، بر موضوعي ديگر كه حكمش نامعلوم است)
از منابع استدلال قياس و سنت را تعريف كن و بگو تفاوت سنت در فقه شافعي و جعفري در چيست: قياس يعني سرايت دادن يك حكم معلوم به حكمي نامعلوم با توجه به وجه شباهت مثلا شراب مست كننده است يعني شراب مست كننده و زائل كننده عقل است پس هر ماده اي كه موجب مستي و سرخوشي و زائل شدن عقل شود حكم آن را دارد مثل مواد مخدر و روانگردان. تفاوت سنت در فقه شافعي و جعفري در اين است كه در فقه شافعي فقط اقوال و اعمال و گفته هاي رسول اكرم حجيت دارد ولي در فقه جعفري علاوه بر پيامبر اقوال ائمه اطهار نيز همان حكم رسول خدا را دارد. لذا مجموع اقوال و اعمال رسول اكرم و ائمه را سنت مي دانند.
تاريخ تولد و وفات شافعي را بگو و توضيح بده توسط چه كساني زنداني شده و به شهادت رسيد؟ امام شافعی بین سال‌های۱۴۶ تا ۱۵۰ قمری در غزه به دنیا آمد و در سال ۲۰۴ وفات یافت. در دوران خلفاي عباسي زندگي نموده ولي اطلاعي از زنداني شدن و شهادت آن دارم. والله تعالي اعلم.
اسامي كتاب هاي شافعي را نام ببر و موضوع كتاب رساله جديد و قديم چيست؟ كتاب هاي ايشان شامل رساله جديد و قديم- الام- فضائل قريش- احكام القرآن- المبسوط- السنن- المسند شافعي- اختلاف الحديث- اختلاف شافعي و مالك- ابطال استحسان و موضوع كتاب رساله اصول فقه
اسامي امامان اهل سنت به ترتيب سن و سال: 1- ابوحنيفه نعمان بن ثابت كوفي ملقب به امام اعظم 2- مالك بن انس مدني 3- محمد بن ادريس شافعي 4- احمد بن حنبل شيباني
كدام يك از كتاب هاي بالا رو خوندي و دو حديث رو مي توني برامون از حفظ بخوني: با توجه به اهميت آنها بخاري و مسلم بيشتر خوندم- حديث انما الاعمال بالنيات- بني الاسلام علي خمس و….
قصر و جمع يعني چه توضيح بده و هدف از انجام آن و چگونگي آن در فقه شافعي: قصر به معني كوتاه كردن و كم كردن است يعني مسافر مي تواند نمازهاي 4 ركعتي را دو ركعت بخواند و جمع يعني نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء را با جمع كرده و با هم بخواند- قصر و جمع براي مسافر است اگر مسافت شرعي 96 كيلومتر باشد و مدت زمان خواندن در فقه شافعي با احتساب روزهاي رفت و برگشت مجموعا شش روز است ( در فقه جعفري 45 كيلومتر و مجموعا 10 روز با احتساب رفت و برگشت)
تفاوت جمع تقديمي و تاخيري در فقه شافعي چيست: اگر نماز دوم را در وقت نماز اول خواند یا نماز اول را در وقت نماز دوم خواند. جمع اول را جمع تقدیمی و جمع دوم را جمع تأخیری می‌نامند. به عبارت ساده تر اگر موقع نماز ظهر باشد و عصر هم جمع شود تقديمي است و اگر زمان نماز عصر برسد و ظهر را هم با آن بخوانيد تاخيري است.
اعتدال در نماز در فقه شافعي كجاست: در قيام بعد از ركوع- در توقف و مكث بين سجدتين و توقف قبل از بلند شدن بعد سجده ( البته طرف گفت فقط قيام بعد از ركوع درسته)
واجبات، مبطلات و مستحبات نماز و وضوء در فقه شافعي: از من سوال نشد.
نماز جمعه و جماعت ( مكان و زمان نماز جمعه- اسم مسجد و امام جمعه و موضوع خطبه و تعدادش- آخرين بار كه رفتي و نمازهاي جماعت): من همه رو ريز به ريز توضيح دادم.
آيه قران در مورد نماز جمعه در فقه شافعي: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ
مبطلات روزه در فقه شافعي: خوردن و آشاميدن عمدي-قي و استفراغ عمدي- اماله و شاف زدن- استمناء يا خود ارضايي- جماع يا نزديكي با همسر- حيض (سيكل قاعدگي در زنان و خونريزي آن)- نفاس و استحاضه-ارتداد و خروج از اسلام ( در نزد فقه جعفري: رساندن غبار غليظ به حلق- فرو بردن تمام سر زير آب و دروغ بستن بر خدا و رسول هم مبطل روزه است)
تفاوت روز مسافر در فقه شافعي و جعفري رو بگو: فقه شافعي در سفر قضاء و خوردن روزه را يك رخصت و فرصت دانسته و اختيار گرفتن يا قضا كردن را بر خود شخص گذاشته و افطار آن را بيشتر موافق سنت مي داند ولي شخص مي تواند روزه خود را كامل كند ولي در فقه جعفري حتما بايد افطار كند و روزه حتي اگر كامل هم گرفته شود باز هم باطل است.
فرق بين كسي كه در سفر بوده يا مريض بوده و يا عمدا روزه خود را بدون عذر قضا مي كند و كسي كه با همسرش جماع مي كند در فقه شافعي: روزه مسافر يا مريض فقط همان يك روز و در ايام ديگر- روزه جماع كننده با همسر دو ماه روزه گرفتن و يا 60 فقير را طعام دادن- كسي هم عمدا قضا كند فكر كنم همون يك روز باشد والله تعالي اعلم.
نمازهاي مسحتب در فقه شافعي: نماز هاي رواتب قبل و بعد از نماز يوميه- نماز تراويح (قيام)- نماز استسقاء يا طلب باران- نماز آيات ( ماه گرفتگي و خورشيد گرفتگي و…)- نماز عيدين ( فطر و قربان)- وتر ( نمازهاي فرد بعد از عشاء)- نماز تهجد يا شفع يا شب ( نماز شب و دو ركعتي ها)- نماز استخاره- نماز تحيه المسجد ( 2 ركعت مستحب بعد وارد شدن به مسجد)- نماز تحيه الوضوء و…
نماز تراويح در فقه شافعي ( حكم شرعي آن- تعداد ركعات- زمان خواندن- كيفيت خواندن): حكم آن سنت موكده- زمان آن بعد نماز عشاء- تعداد ركعات 11 ركعت در كردستان ايران كه چهار تا دو ركعت و سه ركعت وتر مجموعا 11 ركعت و در ساير ممالك اسلامي 20 ركعت- فرادا هم خوانده مي شود به جماعت هم خوانده مي شود ولي فرادا خواندن آن مقدم و مستحب تر و به سنت نبوي نزديك تر است.
نمازهاي جهري در فقه شافعي ( نمازهايي كه بايد با صداي بلند خواند): نماز صبح- دو ركعت اول نماز مغرب و عشاء و نماز جمعه و..
اوقات و زمان هاي شرعي اذان و تفاوت زماني بين نماز مغرب و عشاء چند ساعت است:
شب هاي قدر در فقه شافعي: روزهاي فرد كه در ده روز اخر ماه مبارك رمضان قرار دارند و قول جمهور و قوي تر و راجح 27 رمضان است. والله تعالي اعلم.
نماز ميت در فقه شافعي ( حكم شرعي- تعداد ركعات- زمان خواندن– كيفيت خواندن): حكم آن واجب كفايي است- تعداد ركعات آن يك ركعت با 4 تكبير است. در تكبير اول سوره فاحه الكتاب و در تكبير دوم صلوات ابراهيمي ( اللهم صلي علي محمد و علي آل محمد كما صليت علي ابراهيم و علي آل ابراهيم في العالمين انك حميد مجيد- اللهم بارك علي محمد و علي آل محمد كما باركت علي ابراهيم و علي آل ابراهيم في العالمين انك حميد مجيد ) در ركعت سوم دعاي طلب استغار براي ميت ( اللهم ان كان/كانت محسنا/محسنه فزد في احسانه و ان كان/كانت مسيئا/ مسيئه فاغفر له/لها و رحمه/ورحمها و تجاز عنه/عنها و صلي الله علي محمد و علي آل محمد ) و تكبير آخر سلام- اين نماز ركوع و سجود ندارد و كلا ايستاده خوانده مي شود.
دعا: ( اللهم ان كان محسنا فزد في احسانه و ان كان مسيئا فاغفر له و رحمه و تجاز عنا و عنه و صلي الله علي محمد و علي آل محمد)- تبديل كان به كانت و ضماير هو با ها براي مونث بودن است.
فرق واجب عين با واجب كفايي در فقه شافعي: واجب عين يعني هر زن و مرد مسلمان موظف خود عبادات خود را انجام دهد و انجام دادن يك فرد يا شخص ديگر واجب بودن را از دوش او ساقط نمي كند. اما در واجب كفايي اگر يك يا چند نفر آن را انجام دادند از ديگران ساقط مي شود و اگر كسي انجام ندهد همه افراد آن جامعه و منطقه گناهكار و مقصر خواهند بود.
فرق بين واجبات ركني و غير ركني در فقه شافعي : از من سوال نكرد ولي جواب اينه: واجبات ركني اگر عمدا يا سهو ترك بشه نماز باطل ميشه ولي غير ركني در صورت عمدي بودن باطله در غير اين صورت اگر سهوي باشه براي جبران كوتاهي و خطا سجده سهو انجام مي شود.
سجده سهو در فقه شافعي ( تعداد- مكان خواندن- ذكر و كيفيت آن): حكم سنت موكده- تعداد سجده ها دو سجده است و بعد خواندن تشهد اخير و قبل از سلام دو سجده كرده و بعد سلام مي دهيد. ذكر آن در فقه شافعي: سبحان الذي لا ينام و لايموت و لايسهو يعني پاك و منزه است آن خدايي كه نمي خوابد و نمي ميرد و خطا و سهو و اشتباه نمي كند ( در فقه جعفري: بسم الله و بالله اللهم صلي علي محمد و آل محمد- بسم الله و بالله اسلام عليك يا ايها النبي و رحمه الله و بركاته اللهم صلي علي محمد و آل محمد).
نمازهاي عيدين در فقه شافعي ( حكم شرعي- تعداد ركعات – زمان خواندن – كيفيت خواندن): نماز هاي عيدين شامل عيد سعيد قربان و فطر است. حكم آن در فقه شافعي سنت موكده است. تعداد ركعات آن دو ركعت مي باشد. زمان خواندن آن صبح بعد از بالا آمدن آفتاب- نحوه خواندن آن اين گونه است كه مجموعا 12 تكبير دارد. در ركعت اول 7 تكبير دارد و مابين هر تكبير تسبيحات اربعه خوانده مي شود و سپس حمد و سوره و ركوع و سجود مثل همه نمازها و در ركعت دوم 5 تكبير داريم. در فقه اهل سنت بر خلاف فقه جعفري قنوت نداريم.
سوالات ديگر كه هر فرد بايد به فراخور خود به آنها پاسخ دهد موارد زير رو از من سوال كردند.
ملاك هاي انتخاب دوست- كشيدن سيگار يا قليان- فرقه هاي ضاله و منحرف- تعريف ولي فقيه از منظر اهل سنت و اثبات آن با آيه قرآن- بالاترين مقام كشور و وظايف آنها- نحوه تعيين رهبر و مدت زمان آن- شرايط بركناري رهبر- انتقاد و پيشنهاد بر عملكرد رهبري و نحوه رساندن حرف خود به گوش رهبر- عزل و نصب مقام هايي كه تحت نظر معظم رهبري انجام مي شود- وظايف ما در قبال رهبري و ولي فقيه- پيگيري اخبار سياسي روز ايران وجهان- اوقات فراغت- آخرين كتاب هاي مطالعه شده- مجلس خبرگان و شوراي نگهبان و مجمع تشخيص مصلحت نظام ( تعداد اعضا- مدت دوره- وظايف- ريس فعلي و قبلي )- آخرين بيانات و سخنراني رهبري ( زمان- مكان- موضوع سخنراني)- فضاي مجازي آري يا نه- روز 9 و 13 دي ماه- روز دوم و 8 شهريور ماه- حجاب و تاثير آن در جامعه- رابطه ميزان تحصيلات با دين دار بودن افراد-زمان شروع نماز
خب دوستان عزيزم. اين تجربه من از گزينش آب منطقه اي بود. خيلي سوالات زياد بود و بعضي سوالات رو خيلي ريز مي شدند. لازمه كه از سايت خوب ايران استخدام هم تشكر كنم. براي همه دوستان هم بهترين ها رو آرزو دارم. يا الله مدد.
نویسنده: برق (مشاهده تجربه)
نویسنده : برق تاریخ ارسال : جمعه 26 مهر 98 ساعت ارسال : 11:57 کد دیدگاه : 2582627
از من درباره
نماز و مبطلاتش
سجده سهو
چ دعا هایی تا حالا خوندی اگه حفظی یکیش بخون
نماز جمعه چ شکلیه خطبه های هفته چی بوده
نام امام جمعه تهران
خطابه کی خوند این هفته !
بیانات رهبری چقدر دنبال میکنی جدیدا درباره چی بوده
ورزش چی میکنی
یدونه سوال از تاریخ تقویم ازم نکرد
خییییییلی ساده بود اصلا نگرانش نباش
نویسنده: توزیع قم برق (مشاهده تجربه)
نویسنده : توزیع قم برق تاریخ ارسال : یکشنبه 10 شهریور 98 ساعت ارسال : 18:28 کد دیدگاه : 2488218
سلام و عرض ادب خدمت دوستان گلم
خب امروز نوبت ما شد که بریم مصاحبه عقیدتی برق منطقه ای تهران پیش آقای عظیم منش. من سوالاتی که امروز از من و دوستان پرسیده شد رو میزارم اگر سوالی باز بود در خدمتم.
1- اصلا نگران نباشید سوالاتشون بسیار ساده و جو بسیار دوستانه بود. کلا برای هر شخص پونزده الی بیست دقیقه مصاحبه طول میکشه.
2- حتما اسامی وزرای دولت رو حفظ باشید چون از همه ما حداقل اسم یک وزیر رو سوال کردند.
3- ولی فقیه کدام مقامات را عزل و نصب میکند.
4- اخبار رو از کجا پیگیری میکنید؟ بعد از اون در همون زمینه سوالات دیگه میکنن. مثلا بگید سایت ورزش 3 فقط میرم. میپرسه وزیر ورزش کیه؟ اخبار روز ورزش چیه.
5- سلام و تشهد نماز رو از حفظ بخونید و اگر در نماز چهار رکعتی در رکعت دوم سهوا سلام بدید باید چه کار کنید.
6- فعالیت مذهبی دارید؟ میگید بله هیئت میرم. یک فرازی از یک دعای معروف رو میخونن میگن مال کدوم دعاست(دعاهای سخت نیست مثلا دعای فرج، زیارت عاشورا، دعای توسل).
7-میگن نماز جمعه میری؟ میگی بله. یا میگن امامان جمعه قم کیا هستن یا میگن چجور خونده میشه. مثلا رکعت اول سوره چی میخونن؟
خطبه ها قبل از نماززه یا بعدش؟
8- از یکی تاریخ اسلام هم پرسیدن در حد ساده. جنگ جمل بین کی بوده؟ مدت خلافت حضرت علی. القاب حضرت علی رو میتونی بگی
9- سابقه بسیجتونو میپرسن. و سوالاتی در مورد خودتون هست.
سوالای تحلیلی سیاسی که نظرت در مورد فلان شخص چیه و نظرت در مورد برجام چیه و … اصلا از کسی نپرسیدن.
گفتن تاییدیه نهایی شما یک ماه دیگه برای شرکت توزیع قم ارسال خواهد شد.
بازم اگر سوالی دارید بپرسید
در پناه حق موفق و پیروز باش
نویسنده: یک آبفایی (مشاهده تجربه)
نویسنده : یک آبفایی تاریخ ارسال : شنبه 26 مرداد 98 ساعت ارسال : 16:57 کد دیدگاه : 2462774
گفتن اخبار رو از چه منابعی پیگیری می کنید؟؟؟ ولی در مورد برجام و اینا نپرسیدن…
ولی گفت در مورد مردم و وضعیت شهر و استانی که زندگی می کنید و بناهای تاریخی و مذهبی اش توضیح بده…البته تعداد شهیدان؟؟ اسم چند تا از شهیدان شهرتو نام ببر…
نویسنده: علی (مشاهده تجربه)
نویسنده : علي تاریخ ارسال : دوشنبه 14 مرداد 98 ساعت ارسال : 09:12 کد دیدگاه : 2441635
سلام
در مورد زمان مصاحيه : سه شنبه تماس گرفتن گفتند شنبه بياييد مصاحبه عقيدتي.
در مورد سوالا :
نماز ميخوني؟ روزه ميگيري؟آخرين باري راهپيمايي شرکت کردي کي بود؟ نماز جمعه ميري؟(اگه گفتي آره اخيرا رفتم ميگه خطبه ها در مورد چي بود)
سابقه دادگاه داري؟ توي اغتشاشات 88 عکسي يا فيلمي ازت نيست؟ نظرت و ديدگاهتو توضيح بده در اين خصوص؟
نظرت در مورد برجام؟ نظرت در مورد ظبط نفتکش ها؟
البته چندين حوضه تو سطح استان هست که مصاحبه عقيديتي برگزار کردن مثل کازرون و شيراز و …
من شيراز بود مصاحبم و بقيه جاها رو نميدونم
بقيه جاها رو نميدونم
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : یکشنبه 9 تیر 98 ساعت ارسال : 02:08 کد دیدگاه : 2376806 
از من اینهارو پرسید:
نماز آیات چجوریه؟
نماز جمعه واجبه؟
نماز جمعه کجا رفتی و کی حرف زد و چی گفت؟
معمولا تیپت چجوریه؟
نماز مسافرت چجوریه؟
فرق نماز صبح و جمعه چیه؟
آخرین راهپیمایی که رفتی کدوم بود و دلیل راهپیمایی چی بود؟
سوء پیشینه جرم سابقه دعوا دادگاه داری یا نه؟
چه نوع اخباری گوش میدی؟
آخرین خبر سیاسی؟
مهمترین خبر اخیر؟
آخرین کتاب دینی که خوندی؟
کدوم نماز ها رو معمولا جماعت می خونی؟
و ……تعداد بیشتری پرسید ولی همینا یادم بود وهمه این مدلی بود در کل خیلی ساده است و آسون میگیرن
نویسنده: توزیع مشهد (مشاهده تجربه)
نویسنده : توزیع مشهد تاریخ ارسال : یکشنبه 9 تیر 98 ساعت ارسال : 12:54 کد دیدگاه : 2377307
سلام من پنجشنبه مصاحبه احکام داشتم. من خانم هستم و کسی که از من مصاحبه کرد هم یک خانم بود . اول مشخصات و سوالای شخصی پرسید. بعد هم در مورد نمازها و دعاها و روزه و … پرسید که اصلا سخت نبودن و به راحتی میتونین جواب بدین. گفت یه فراز از زیارت عاشورا رو بخونم از حفظ. گفت اگه قران داری دربیار از روش بخون ک من نداشتم و گفت پس ایه الکرسی رو از حفظ بخون. دیگه در مورد حجاب پرسید . بعد هم در مورد نماز جمعه و امام جمعه مشهد کیه و چه مراسم مذهبی میرم و کجا میرم و اخرین نماز جمعه که شرکت کردم و اخرین راهپیمایی که رفتم مسیرش کجا بوده . چند تا انتخابات شرکت کردم و کی بوده. بعد هم گفت مشکل الان ایران به نظرت چیه . رهبر در مورد برجام چجوری رفتار کرده . چرا امریکا از برجام رفته . حالا ایران به نظرت در مورد برجام باید چیکار کنه. اخرش برجام چی میشه به نظرت. تقریبا همینا بود که پرسید شایدم بیشتر بود که خاطرم نیست. ولی در کل خیلی راحت بود . اصلا نگران نباشید.

مرحله مصاحبه روانشناسی، تخصصی و علمی

در این بخش تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی وزارت نیرو در سال 1397 از مرحله مصاحبه روانشناسی، تخصصی و علمی گردآوری شده است که در ادامه می توانید برای مشاهده هر یک از تجربیات بر روی اسم نویسنده ضربه بزنید.

نویسنده: محمد (مشاهده تجربه)
نویسنده: محمد تاریخ ارسال: دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۹ ساعت ارسال: ۰۸:۴۵ کد دیدگاه: ۲۹۰۲۳۲۲۰
با سلام
به خاطر اطلاعات کاملی که از سایتتون پیدا کردم به خودم قول دادم که بعد از مصاحبه حتما تجربیاتم رو با شما در میون بذارم. مصاحبه من برای پذیرش در سازمان آب و برق خوزستان بود. در ابتدا بگم که باید ریلکس باشین و خیلی آروم باشین چون واقعا برخوردشون برخورد خوب و محترمانه و به سمت آرام کردن جلسه بود. ابتدا گفتن خودتون رو معرفی کنین در حد 3 دقیقه . بعد سه نفر مصاحبه کننده تخصصی یه سمت نشسته بودن یه فرد جداگانه و دو نفر که مشخصا مال بخش اداری و جذب بودند یه سمت که مدارک رو تطبیق میدادن
بعد از معرفی اون فرد تکی یهو پرسید ما توی شرکت آب و برق چه میکنیم؟
منم معاونتهاشو نام بردم بعد گفت معاونت آبرسانی چیکار میکنه؟ با چه تجهیزاتی کار میکنه؟منم هول بودم ولی گفتم یه سری چیزا بعد گفت از کجا اینا رو میگی منم گفتم از سایتتون برداشت کردم گفت آفرین وتموم
بعد اون سه نفر شروع کردن
نفر اول از پایان نامه ارشدم پرسید بعد گفت که زیاد ارتباطی به کار اینجا نداره
بعد گفت از تجهیزاتی که در کار ما استفاده میشه چند تا نام ببر
منم گفتم پمپ و توربین و تجهیزات پایپینگ
بعد گفتن که حالا که گفتی پمپ چند نوع پمپ داریم منم معرفی کردم، بعد گفتن در مورد سیلینگ پمپ‌ها بگو منم تخصصم همون بود کلی توضیح دادم
بعد گفتن فرق بین استاندارد و رفرنس چیه من گفتم استاندارد هر از چند سال قابل بازبینی هست ولی رفرنس اصولا یه موضوع علمیه که بهش رجوع میشه
بعد گفتن که معلومه روی مبحث پمپ تسلط داری چند تا استانداردشو نام ببر گفتم API610 و API 682 و API 676 گفتن خوبه بعد نفر بعدی شروع کرد
گفت اجزای نیروگاه آبی رو بگو و نقاط ضعفشو و نوعشو نقاط قوتشو و اینا رو گفتن
بعد نفر سوم گفت معلومه توی بخش علمی و عملی کارایی خوبی داری گفتم لطف دارین. گفت سوالات زیادی ازت پرسیده شده منم یه سوال میپرسم ضربه قوچ چیه و به چه چیزایی ربط داره
اینو که جواب دادم گفتن که خسته نباشید و به مصاحبه روانشناسی فرستادن من رو
اونجا اول یه سری تست بود که جواب دادم صادقانه هم جواب دادم بعد مصاحبه روانشناسی بود که خیلی فضای دوستانه و آرامی داشت و من واقعا احساس راحتی کردم
پرسید نقاط قوت و ضعفت چیه؟ تا حالا سر کارت عصبی شدی یا خیر؟ خودتو چطور آدمی توصیف میکنی؟ تیمی بلدی کار کنی یا نه؟ و این تیپ سوالات روتین
آخرش فقط یه سوال پرسید و گفت به نظرت مصاحبه ت چطور بود؟ منم گفتم خیلی احساس بهتر از انتظار خودم ظاهر شدم و حس استرسم کم شد چون من واقعا دوست داشتم اینجا باشم و …
نویسنده: آبفای مازندران (مشاهده تجربه)
نویسنده : آبفای مازندران تاریخ ارسال : شنبه 7 اردیبهشت 98 ساعت ارسال : 17:17 کد دیدگاه : 2267414
* آزمون نئو (اتاق اول):
۲۴۰ تست روانشناسی معروف به تست نئو را باید در ۳۰ دقیقه پاسخ دهید (توجه: سبک این آزمون به این صورت است که چندین سوال تکراری را به عبارتی دیگر و با فاصله از هم از شما می پرسند و شما باید هر بار همان پاسخ قبلی یا مشابه آن را بیان کنید تا تناقضی بین پاسخ ها وجود نداشته باشد؛ از آنجایی که زمان این تست بسیار کم است فرصت فکر کردن نداشته و باید بسیار سریع به سوالات پاسخ داده شود) هدف از این آزمون تعیین گرایش اجتماعی(درونگرایی یا برونگرایی)، میزان ثبات روانی و خونسردی، وجدان کاری و … است.
* مصاحبه انفرادی با دکتر روانشناس (اتاق دوم):
– چند سالتونه، کجا تحصیل کردید و سوابق کاری و سمت هایی که داشتید چی بوده؟
– به عنوان یک مدیر پروژه با چه چالش هایی روبرو بودید؟
– از سایر مدیران بالادستی در مجموعه خود چه چیزهایی آموختید؟
– چه مطالعه کتاب یا مقاله یا مطلبی در زمینه مدیریت پروژه داشتید؟
– در خارج از تایم کاری چه چیزی مطالعه می کنید؟
– فرض کنید شما مدیرفروش یک شرکت هستید و آمار فروش کالای مشخصی به شدت کاهش پیدا می کند؛ چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟
– به دلیل اختلاف قیمت با کشورهای همسایه، بزنین از کشور ما به مقصد این کشورها قاچاق می شود، دولت برای مبارزه با قاچاق سوخت قصد دارد بنزنین را دو نرخی کند یکی ۱۰۰۰ تومان با کارت سوخت با سقف محدود و یکی ۵۰۰۰ تومان آزاد؛ ۱- آیا این راهکار مناسب است؟ ۲- این کار چه تبعاتی دارد؟ ۳- چه راه حل های دیگری می توان ارائه نمود؟
*** (اتاق سوم، مصاحبه تخصصی؛ در مجموع ۷ نفر دور میز مصاحبه بودند و یک نفر که از بخش عقیدتی بود جداگانه در فاصله ای دورتر روی یک مبل نشسته بود و بدون هیچ صحبتی صرفا نظاره گر مصاحبه بود؛ دور میز هم از ۷ نفر، ۲ نفر هیچ سوالی نپرسیدند و تنها حین پاسخ مصاحبه شونده یادداشت می کردند):
(نماینده مدیر عامل):
– به طور خلاصه در ۵ دقیقه خودتون رو معرفی و در مورد تحصیلات و سوابق کاری خودتون صحبت کنید.
– آیا می دونید که باید ده سال تعهد خدمت بدهید و چرا با این رزومه خوب این شهر را انتخاب نمودید؟
– چه چیزی باعث شد که شرکت آب و فاضلاب را انتخاب کنید؟
– شما چشم انداز ۱۰ یا ۲۰ ساله خودتون رو چطور می بینید؟ آیا هدف نهایی شما کارشناسی، مدیریت فنی یا کل شهرستان یا معاونت توسعه یا شاید مدیر عاملی آبفای استان است؟
– تعدادی کلمه میگم اولین چیزی به ذهنتون رسید در قالب یک کلمه یا جمله کوتاه پاسخ دهید؛ صداقت؛ ابتکار؛ پول؛ یکتایی؛ پشتکار؛ اخلاص؛ تعهد.
– این کلمات را به ترتیب اولویتتان مرتب و اعلام کنید: انرژی،هوش، صداقت
صداقت – انرژی – هوش
– شما چه هنرها و توانمندی هایی دارید که ما را مجاب به استخدامتان کند ، صرفا در قالب کلمات پاسخ دهید.
اعتماد به نفس، تعهد، جدیت در کار و تسلط به نرم افزارها به صورت موردی
– اگر در حال عبور از کنار مسجدی شخصی را ببینید که برای نماز وارد مسجد می شود و شخصی دیگر در حال کشیدن سیگار مقابل مسجد است، فارغ از مسائل دینی، نگاه شخصی شما در مواجهه با این صحنه چیست؟
(معاون منابع انسانی):
– ممکن است در طول خدمت از شما خواسته شود که در شهرهای بسیار دور استان خدمت کنید و تمام مدت خدمتتان را مجبور باشید آنجا بگذرانید، آیا حاضر به انجام چنین کاری هستید؟
– در مورد وظایف آبفا چه می دانید؟
– نقش آبفا رو در جامعه چطور میبینی؟
– به عنوان یک مشترک و مصرف کننده نظرت در مورد عملکرد آبفا چیه؟
– اگر به عنوان کارشناس استخدام بشی و بخوای یک پیشنهاد به آبفا بدی اون پیشنهاد چیه؟
(خانم کارشناس منابع انسانی):
– چک کردن کردن مجدد مدارک تحصیلی، آموزشی، زبان، سوابق بیمه، کارت معافیت یا پایان خدمت
– چه نقطه ضعف هایی رو در خودت میبینی؟
(مدیر اجرایی طرحهای جمع آوری فاضلاب – تخصصی عمران):
ابتدا پرسیده شد که در چه زمینه مهندسی عمران دوست داری ازت سوال پرسیده بشه؟
سوالات:
– برای حفاری یک ترانشه در ماسه روان بابلسر به ارتفاع ۱۰ متر چه راهکاری داری؟
– مقاومت بتن ۷ روزه با عیار ۳۵۰ چند درصد مقاوت ۲۸ روزه آن است؟
– آزمایش CBR چه کاربردی دارد؟
– حداقل نرمی ماسه چقدر است؟
طبق ماده ۲۸ شرایط عمومی در صورت عدم تحویل زمین پس از ۳۰ روز توسط کارفرما چه اتفاقی می افتد؟
– در صورت عدم حضور سرپرست کارگاه بیش از ۳۰ روز، اشد مجازات پیمانکار چه خواهد بود؟
– شرایط عمومی چند ماده دارد؟
کارشناس زبان (سوالات زبان انگلیسی):
– Describe yourself and your resume and your educations in English.
– Why did you choose this organization and what’s your abilities for this job?
– How can you describe a “Wall” in english?
– کارشناس یک پاراگراف از متن یک کتاب تخصصی (برای من کتاب تصفیه فاضلاب) را انتخاب کرده و از شما می خواهد همزمان با بلند خواندن از روی آن ترجمه کنید.
نویسنده: اب (مشاهده تجربه)
نویسنده : اب تاریخ ارسال : جمعه 30 فروردین 98 ساعت ارسال : 02:10 کد دیدگاه : 2255273
سلام و عرض احترام
مصاحبه به این صورت بود
اول تست سلامت پزشکی
دوم تست 240 سوال روانشناسی
سوم بحث و گفتگو با روانشناس به مدت 30 دقیقه
چهارم مصاحبه اصلی که اینطور است
اول بیوگرافی .که باید از محل تولد و دانشگاه و سوابق و …
سوالات تخصصی هم بیشترین اهمیت در جلسه دارد .دوستان اگر تجربه و سوابق کاری در هر قسمت از ابفا دارید رو بیان کنید که سوال از همون قسمت بپرسن. از من تخصصی حدود 7 سوال پرسیدن و از شرایط عمومی پیمان و تعدیل و صورت وضعیت بود .که من چون تجربه کاری داشتم و مسلط بودم همه رو جواب دادم . زبان هم پرسیدن در حد چند کلمه صحبت کردن .اگر کسی هم زبان بلد نیست اول بگه ضعیف هستم نمی پرسن. یعنی قبلش بهتون میگن که بپرسم. و کل مصاحبه من 24 دقیقه طول کشید
موفق باشید و اصلا استرس نداشته باشید . سعی کنید با اعتماد به نفس بروید و یک نصیحت دوستانه. صداقت رودر بیان داشته باشید که خیلی تاثیر دارد .و جایی رو که ضعیف عمل کرده باشید صداقت جبران میکنه و بهتون کمک خواهد کرد .
موفق و پیروز باشید دوستان عزیز
نویسنده: مهرشادآبفا فارس (مشاهده تجربه)
نویسنده : مهرشادآبفا فارس تاریخ ارسال : شنبه 24 فروردین 98 ساعت ارسال : 23:06 کد دیدگاه : 2248295
با سلام خدمت همه دوستان و تشکر از سایت خوب ایران استخدام
به خودم لازم دیدم چون از این سایت و نظر کاربرای خوبش استفاده کردم منم به نوبه خودم بیام و روال و سوالات مصاحبه رو بهتون بگم البته این مربوط به آبفا استان فارس میشه و شاید استانهای دیگه متفاوت باشه
اول اینکه یک روز کاری قبل از مصاحبه رفتیم ۲۴۰ تست روانشناسی رو به صورت آنلاین زدیم و روز بعد که برای مصاحبه رفتیم اول مصاحبه روانشناسی بود که جدا از مصاحبه تخصصی بود و با توجه به نتایج اون ۲۴۰ تست توسط پزشک روانشناس(یک نفر) انجام شد و میخواستن ببینن آیا هر دو نتایج تست و مصاحبه روانشناسی با هم تناقض داره یا نه
بعد از اون رفتیم برای مصاحبه تخصصی که البته معمولا اول مصاحبه روانشناسی بود و بعد مصاحبه تخصصی ولی خب برای بعضیا جابجا هم شد
مصاحبه تخصصی ۷ یا ۸ نفر مصاحبه گر داشت که دو نفرشون تخصصی میپرسیدن یه نفر زبان و بقیه هم متفرقه که کلا سوالات به شرح زیر بود:
۱.خودتون رو معرفی کنید
۲.بعد از دانشگاه چیکار کردی؟
۳.در مورد کارهایی که در مدت سابقه کار کردین توضیح میخوان
۴.از اکسل سوال پرسیدن که ۵ تابع پر کاربرد رو بگو
۵.در مورد بهای تمام شده آب پرسیدن که به نظرتون چطور به دست میاد
۶.سوالایی مثل مصرف آب شیراز چقدره یا جمعیت شیراز چقدره یا میزان بارش ها چقدره؟
۷.وضعیت تاهل
۸.هر جا بگیم تو استان میری؟
۹.اگه اینجا استخدام بشی ۵ سال دیگه دوس داری چه سمتی داشته باشی؟
۱۰.یه متن انگلیسی در حد یه پاراگراف گفتن بخونید و ترجمه کنید و یه جمله هم گفتن که باید میگفتی ترجمش چی میشه
۱۱.قبض آب شامل چه مواردی هست و آبونمان چیه و آیا ثابته یا متغیر؟
۱۲.اگه با مشتری برخورد داشته باشی و عصبانی باشه چطور آرومش میکنی و برخورد میکنی؟
۱۳.علت انتخاب آبفا چی بوده؟
۱۴.حسابداری مالی و حسابداری مدیریت چیه و تفاوتهاش و اینکه معمولا گزارش به مدیریت چطوره یا چه گذارشهایی به مدیریت داده میشه؟
۱۵.دارایی ها چند دسته هستند و دارایی‌های غیر جاری رو نام ببر و آیا دارایی نامشهود استهلاک داره؟ و اینکه کدوم دارایی نامشهوده که مستهلک میشه؟
۱۶.آیا نرم افزاری هست که بشه از راه دور یک سیستم رو کنترل کنه؟
۱۷.نرم افزار داشبورد مدیریت چیه؟
۱۸.معاملات چند دسته هستند و مبالغ سال ۹۷ چقدر بوده؟
۱۹.مالیات ارزش افزوده چیه و چه کسی پرداخت میکنه؟
۲۰.حداقل دستمزد ۹۸ پرسیدن و معافیت مالیات دستمزد
۲۱.ارکان شرکت های سهامی چیه؟
۲۲.حسابداری تعهدی و نقدی چه فرقی با هم میکنه؟
۲۳.مراحل اعتراض به برگ تشخیص مالیات؟
۲۴.از ماده ۱۶۹ مالیاتهای مستقیم چی میدونی؟
۲۵.کسورات از پیمانکار چه چیزایی هست؟
۲۶.سن بازنشستگی اجباری و اختیاری
۲۷.مالیات غیر مشمول حقوق شامل چه مواردی هست؟
۲۸.دفاتر مالی و اینکه چطور پر میشه(منظور در شرایط سیستمی و غیرسیستمی بودن حسابداریه)
۲۹.ملاکت برای خرج کردن یه پولی که در اختیارت میذارن چیه یا اگه رئیس هر جور بگه خرج کن، خرج میکنی؟(منظور اینه که باید بگی بودجه بندی شده باشه و طبق اون خرج کرد)
۳۰.تا ساعت چند حاضری بمونی سر کار؟
۳۱.شاید لازم باشه در شرایط اضطراری شب یا نصف شب بیای سر کار
۳۲. و اینکه گفتن ما به موقع بودن گزارشات برامون مهمه
۳۳. در آخر اگه حرفی داری یا چیزی هست که بگی و ما بهتر شما رو بشناسیم بفرمایید.
بعدشم که نشکر کردن و باهمراهی یک نفر ازم خداحافظی کردن.
امیدوارم مفید بوده باشه
موفق باشید
نویسنده: محمحدی قلعه تلی (مشاهده تجربه)
نویسنده : محمدی قلعه تلی تاریخ ارسال : شنبه 25 اسفند 97 ساعت ارسال : 12:29 کد دیدگاه : 2225726
محمدی هستم از قلعه تل: استخدامی امور مالی سلام وقتی وارد اتاق مصاحبه شدم شیش نفر تو اتاق بودن بعد از سلام و احوال پرسی گفتن راجب خودت بگو بعد از اون گفتن آیا چیزی از حسابداری یادت هست گفتم بد نی بعد از اون ازم پرسید دلایل استهلاک چیه گفتم خب طریقه مصاحبش روش خط مستقیم و نزولیه گفتن نه دلایل استهلاک چیه و من گفتم یکی کار کرده یکی هم طول عمره که بعد چند سال دیگه مستهلک میشه و گفتن نه جایگزینی و کارکرد و عمر مفید بعد هم نرخ مالیات سال 97 پرسیدنکه بلد نبودم و بعد معافیت های مالیات رو پرسیدن که من حصور ذهن نداشتم و فقط محصولات کشاورزی رو گفتم که شامل بعصی معافیت های حقوق و دستمزد هم میشه از جمله حق ماموریت اگه اشتباه نکرده باشم و بعد هم روانشناس ازم پرسید یه قندون خالی به چه دردی میخوره و من فک میکنم باید میگفتم بستگی داره…. به زمان و موقعیت استفاده کردنش و بعد از اون گفت انگلیسی بلدی و گفتم بد نیست گفت خودتو معرفی کن بعد از معرفی گفت در مورد خونوادت بگو بعد هم به انگلیسی گفت کار گروهی دوست داری یا انفرادی که گروهی رو گفتم و بعد دللیشو پرسید و گفتم فضای دوستانه
به هر حال اینم باید میگفتم بستگی داره به شراط کاری نمیدونم فک کنم گند زدم به هر حال توکل کردم به خدا چن دیگه کاری از دستم بر نمیاد
نویسنده: آبفا مکانیک (مشاهده تجربه)
نویسنده : آبفا مکانیک تاریخ ارسال : سه شنبه 21 اسفند 97 ساعت ارسال : 22:44 کد دیدگاه : 2221488
ا- پاسخ به حدود ۲۰۰ سوال روانشناسی از طریق سیستم به مدت ۲۵ دقیقه ۲- مصاحبه با روانشناس نقاط قوت و ضعف چه طوری مشکلات خود را حل می کنید نحوه تعامل با همکاران عوامل موثر در کار تیمی رابطه با والدین برنامه ریزی مکتوب یا ذهنی دارید برنامه تون برای اینده نحوه مواجه با قبول نشدن در ابفا ۳- مصاحبه تخصصی: کاویتاسیون و راه های مقابله ضربه قوچ و راه های مقابله اطلاعات لازم برای طراحی شبکه توزیع ایده های شما برای کاهش هزینه آب اگر در گروهی باشی خود را در چه نقشی می بینید ویژگی خودتون برنامه برای ادامه تحصیل نحوه اشنایی تون با صنعت ابفا مکالمه انگلیسی و معرفی خود خواندن متن انگلیسی و ترجمه به فارسی
نویسنده: بچه اصفهان (مشاهده تجربه)
نویسنده : بچه اصفهان تاریخ ارسال : سه شنبه 21 اسفند 97 ساعت ارسال : 12:03 کد دیدگاه : 2220663
سلام به همه دوستان
من امروز مصاحبه داشتم و خواستم تجربه ام را در اختیار دوستان قرار دهم .
در مرحله اول وارد اتاقی شدید وبه مااعلام کردند که باید تست روانشاسی بدهید که این ازمون الاین بود شامل 240سال که باید در زمان 40 دقیقه جواب می دایم و پس از این مرحله من را فرستادند پیش ارزیاب که خانمی بودند که چند سال پرسیدند از قبیل اینکه معرفی خود و نقاط ضعف و نقاط قوت خود را بیان کنید و بعد با توجه به جواب ازمون که داده بودیدچند سوال دیگر راهم پرسیدند از جمله اینکه ایا کار گروهی را دوست دارید یا کار انفرادی اگر اینکه یک نفر که از او خوشت نمی ایی حاضری کار کنی واز این قبیل سوالات با توجه به جواب ازمون شما و بعد از ارزیابی رفتم اتاق مصاحبه چند نفر مصاحبه گر نشسته بودند وسوالات رو از معرفی کردن آغاز کردند وسپس سوابق کار ی . اگر در شهر دیگری مشغول به کار بشوی حاضر هستید بروید یا نه . سوالات تخصصی رشته حسابدار ی . چالش های سازمان آبفا .وسولات زبان
امیدوارم توانسته باشم تجربیات خود را در اختیار شما گذاشته باشم و این تجربیات به شما کمک کند
نویسنده: آبفا.مکانیک (مشاهده تجربه)
نویسنده : آبفا.مکانیک تاریخ ارسال : دوشنبه 20 اسفند 97 ساعت ارسال : 10:47 کد دیدگاه : 2218931
سلام، دیروز مصاحبه داشتم روال اینجوری بود:
اول پشت سیستم یک آزمون ۲۴۰سوالی روانشناسی(آزمون نئو) می بایست در ۳۰دقیقه جواب می دادیم،بعد رفتم پیش روان پزشک این سوالات رو پرسید:
شهری که انتخاب کردی چقدر با محل سکونت فاصله دارد؟
چقدر شهر محل انتخاب رو می شناسی؟
دلیل انتخاب این شهر چی بوده؟
به کار گروهی علاقه داری یا تیمی؟
اهل ورزش هستی؟
چه کتابهایی مطالعه می کنی؟
آخرین کتابی که خوندی چی بود؟
یه مشکل رو چی جوری حل می کنی؟
۵سال دیگه چه وضعیتی داری؟
اگر کسی در یک کار گروهی کارش رو درست انجام نده حاضری مسئولیتش رو قبول کنی؟
اگر فوتبال بازی کنی،چه پستی رو انتخاب می کنی؟
آخرین مقاله ای که تو رشته خودت خوندی چی بود؟
از سالی که فارغ التحصیل شدی تا الان چه کار کردی؟
تو چند سال گذشته چه پیشرفت هایی تو رشته شما اتفاق افتاده؟(تو اینترنت سرچ کنید یه جواب خوب براش داشته باشید)
اگر مسئولیت یه گروه رو به عهده داشته باشی و یکی از اعضای گروه اشتباهی مرتکب شود حاضری مسئولیتش را قبول کنی؟
آخر جلسه هم گفت اگه بنزین کارتی بشود؟قاچاق سوخت کم می شود؟(نمی دانم منظورش از طرح این سوال چی بود؟)
بعد هم گفت:اگه سوالی داری بپرس؟من هم درباره تست روانشناسی ازش پرسیدم.
بعد رفتیم برای مصاحبه تخصصی
۶نفر بودن یکی مسئول منابع انسانی بود
یکی معاونت برنامه ریزی
یکی معاونت بهره برداری
سه نفر دیگه هم نمی دونم چه سمتی داشتند
سوالات:
قبلا جایی سابقه کار داشتی؟
تو محل کاری قبلی چه ایده های ارائه دادی؟
برای آبفا چه ایده ای داری؟
هر شهری بگیم می روی؟حتی اگر ۴۰۰یا۵۰۰کیلومتر فاصله داشته باشد؟
اگر خانمت مخالف باشه باز هم می روی؟
چه مزیت هایی نسبت به رقیبت داری؟
پدیده کاویتاسیون چیه؟
برای انتقال آب به نقطه ای با ۱۰۰۰متر اختلاف ارتفاع چه پیش بینی های در خط انتقال باید در نظر گرفت؟
در یک شبکه آبرسانی برای کنترل دبی چه کارهایی در ایستگاه پمپاژ انجام داد؟
زبان هم چیزی نپرسیدند.
اگه طولانی شد ببخشید.امیدوارم مفید باشه.
نویسنده: علی ش (مشاهده تجربه)
نویسنده : علی ش تاریخ ارسال : جمعه 17 اسفند 97 ساعت ارسال : 22:22 کد دیدگاه : 2214669
به نام خدا”اینم از مصاحبه من”اول پایسیستم 240 تا سوال روان شناسی جواب دادم و بعد رفتم مصاحبه روان شناسی ک از تحصیلات و ویژگی ها و سوابق و اینا پرسید ک خیلی عالی بود به نظرم بعدش رفتم مصاحبه تخصصی 7 8 تا بودن اول مشخصاتمو خوند و گفت درسته و من گفتم اره بعدش از شبکه اب و فاضلاب و نحوه طراحی و پارامتر های موثر و فرمول مانینگ پرسیدن و بعد چون من سابقه کار تو ساختمون سازی داشتم از ساختمون پرسسدن و اینا و اخر سر هم یکی گفت خودمو به الیسی معرفی کنم و بعد ی هو یک متن کوچیک گذاشت جلوم ک زیاد خوب نتونستم ترجمه کنم و بعد تموم .
نویسنده: علی عمرانی (مشاهده تجربه)
نویسنده : علی عمرانی تاریخ ارسال : شنبه 18 اسفند 97 ساعت ارسال : 13:21 کد دیدگاه : 2215608
خب اول که 240 تست روانشناسی دادیم
بعد رفتیم پیش یک روانشناس که سوالهاش معمولی بود و اصلا قصد به چالش کشیدن من رو نداشت
بعدم مصاحبه تخصصی بود که هفت نفر داخل اتاق بودند . من مهندسی ساختمان شرکت کرده بودم و دانشجوی ارشد مدیریت ساختم و چون بهشون گفتم بیشتر سوال هاشون مدیریت ساختی بود. مثلا پرسیدن انواع تیپ سیمان، نظام فنی و اجرایی چیه ، شرایط عمومی پیمان چیه، کتاب PMBOK چیه و چند تا حوزه دانش داره و روش طراحی شبکه فاضلاب به چه صورت هست. آخر هم یک مکالمه انگلیسی بود و یک متن انگلیسی دادن و گفتن بلند بخون و ترجمه کن.
نویسنده: توزیع برق (مشاهده تجربه)
نویسنده : توزيع برق تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 اسفند 97 ساعت ارسال : 16:03 کد دیدگاه : 2211139
سلام دوستان من امروز مصاحبه تخصصي داشتم و بر خوردم وظيفه دونستم كه تجربياتمو ذكر كنم
اول از همه، جا داره تشكر كنم از سايت ايران استخدام كه تجربياتي كه در اختيار بنده گذاشت واقعا به دردم خورد
و همچنين از ادمين هاي محترم…
تقريبا سوالات و مراحل تكراري همونايي كه ساير دوستان اينجا نوشتن بود
اول يه پزشك منو معاينه كرد
بعد رفتم پيش روان پزشك بيشتر سوالايي بود كه ميخاست بدونه من ادم دروغ گويي هستم يا نه
و شخصيت شناسي
بعد رفتيم توي اتاق كنفرانس شركت جاتون خالي همه بودن و من بدجور استرس گرفتم اولش خواستن خودمو معرفي كنم و چون اولين بارم بود واقعا استرس برم داشته بود
بعد به خودم اومدم صدامو بلند كردم سينه سپر دستامو بالا اوردم و با دستامم حرف زدم
سوال تخصصي فقط تلفات شبكه بود
و بيشتر حتي اونجا هم شخصيت شناسي بود
كلا ده دقيقه طول كشيد
و بعد با تشكر و روي خنده از حضورشون مرخص شدم
خلاصه همه ترتيب اينا بودن و يه سري سوالا كه يادم نميان
بالاخره چه خوب چه بد من تمام تلاشمو براي بار اول مصاحبه انجام دادم و توكل كردم به خدا
قبول بشم رحمت قبول نشم حكمت
حكمتش اينه كه سري بعد مطمينم نفر اول هستم چون كاملا با تجربه شدم
براي همتون ارزوي موفقيت مي كنم
نویسنده: علی - خوزستان (مشاهده تجربه)
نویسنده : علی - خوزستان تاریخ ارسال : پنجشنبه 16 اسفند 97 ساعت ارسال : 16:15 کد دیدگاه : 2212520
سلام به همه و عرض تشکر از دوستان عزیزی که روزهای قبل کامنت گزاشتن و راهنمایی کردن. منم به نوبه خودم تجربمو از مصاحبه روانشناسی امروز میگم که جبران محبت سایت خوب ایران استخدام‌ رو کرده باشم.
دوستای خوزستانی بین ساعت ۷ الی ۸ صبح توی شرکت توزیع باشید . یک متن درمورد اینکه چرا وزارت نیرو رو انتخاب کردید و چقدر باهاش آشنایی دارید هم انتخاب کنید .در حد ۴ یا ۵ خط . نمیخواد حفظ کنید…تو برگه بنویسید ببرید . اونجا کسی کار نداره ک از روگوشی مینویسید یا هرچی…
حتماحتما یکی دوتا ویژگی مثبت و منفی ازخودتون آماده کنید که بتونید روش مانور بدید..
وضع ظاهریتون هم بسیار مهمه . موفق باشید .
نویسنده: سینا.اداری (مشاهده تجربه)
نویسنده : سینا.اداری تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 اسفند 97 ساعت ارسال : 11:59 کد دیدگاه : 2210729
سلام.کارشناس اداری.مصاحبه من اول با روانشناس بود یخورده سعی داشت به چالش بکشه شخصیت آدمو بدونه بیشتر میخواست دروغه آدمو دربیاره یکی از سوالاشم این بود اگه من بگم شخصیتت به درد این کار نمیخوره چه حسی بهت دست میده؟.بعد رفتم تخصصی 7 نفر بودن اول معرفی کردم و یه نفر زبان پرسید.زبان سخت گرفت ازم معرفی خودمو خواست وسطش چندتا سوال دیگه پرسید درمورد اینکه هدفت از امتحان دادن به اینجا چیه گفت لغتایی که برای پارکینگ خونه میدونی چیه (مد نظرش گاراژ بود من پارکینگ اسپیس و پارکینگ لوت رو گفتم) بعدش تلفظهای گاراژ رو پرسید 5 تا تلفظ گفت من دوتاشو گفتم.فرق تارگت، گل،اِیم چیه.یه متن داد به نظر دوتا لغت کانسولیشن با آنپرسیدینگلی توش اشتباه بود و کلا در مورد قوانین مشاوره زمین توی چین بود.ترجمه کردم ولی گفت ترجمت خوب نبود.البته آخرش گفت دوس داشتم باهات کل کل کنم.یه نفر هم سوالات منابع انسانی پرسید:حکم کارگزینی،تعریف رشته کارشناس امور اداری،امتیازات شغل،شرح شغل یا شناسنامه شغل گفت چجوریه میتونی برامون بگی شامل چیاست و برای رشته کارشناس امور اداری رو بنویسی،بخش مشاغل،دیپلم جزو کدوم بخش مشاغل (که جوابش جزو 70 هزار و 80 هزار)،طبقه شغلی چیه،معیار بخش بندی مشاغل چیه،سنوات شامل چیا میشه،به نظرت سنوات چطوری اینجا به شما تعلق میگیره،تامین اجتماعی بهتره یا خدمات کشوری،فرق تامین اجتماعی با خدمات کشوری چیه،چرا جایی نمیری زیر نظر خدمات کشوری باشی،توی سازمان ما به نظرت خدمات کشوری هستن یا تامین اجتماعی،یکی دوتا هم درمورد پیمانکار و بیمه تکمیلی چی هست درصدش چجوری و چیا رو شامل میشه پرسید.درصد پرداختی بیمه پیمانکار و کارگر رو هم پرسید.بعدم یه نفر فقط تخصصی میپرسید:استراتژی،مدیریت استراتژیک،کارت امتیازی متوازن،بنچ مارک،سطوح مدیریت،وظایف مدیریت،تعریف سیاست و دیپلماسی،فرق وظیفه و پست و شغل،مدیریت هارد و سافت،دوسه تا دیگه هم یادم نیست.اون سه تا ناظرا فقط درمورد مقاله هام پرسیدن بیشتر درمورد مقاله آی اس آی که داشتم
نویسنده: به اداری ها (مشاهده تجربه)
نویسنده : به اداری ها تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 اسفند 97 ساعت ارسال : 11:17 کد دیدگاه : 2210666
به همه کارشناسان اداری توزیع. مصاحبه تخصصی من کامپیوتر نپرسیدن با اینکه icdl داشتمچون رشته م مدیرت بازرگانی بود ازم فرق مدیریت بازرگانی و صنعتی و دولتی رو پرسیدن که دست و پا شکسته جواب دادم. بعد پرسیدن چه دروس تخصصی ای در مدیریت بازرگانی داشتین که تو دولتی و صنعتی نبود‌. از سیستم خرید و انبارداری دوتا سوال پرسیدن که دامپینگ واونیکی یادم نیست چی بود و نتونستم جواب بدم‌ . فرق بهره وری و کارایی و اثر بخشی رو پرسیدن. فرق اصول حسابداری ۱و ۲ و حسابداری صنعتی رو پرسیدن. فعلا اینا یادمه. اینم بگم که زمان مصاحبه من دقیقا نصف نفر قبلیم شد حالا نمیدونم این خوبه یا بد. موفق باشین
نویسنده: Shima.m (مشاهده تجربه)
نویسنده : Shima.m تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 اسفند 97 ساعت ارسال : 08:46 کد دیدگاه : 2210470
سوالات حسابداری اگه ارشد هستین تخصصی خیلی پرسیدن از من (عنوان شعل من کارشناس امور مشترکین بود) مدرک بورس من داشتم(فرق بورس و فرابورس شرایطی که یک‌شرکت میتونه وارد بورس بشه قوانینش چیه) سوالا حسابداری( توضیح نسبت های مالی توصیح دوره وصول مطالبات نرخ تنزیل چیه حسابداری رو تعریف کن ناخالص به چه مفهومی در حسابداری است بنگاه اقتصادی چیه تفاوت شرکت سهامی عام و خاص) شرایط و وظایف شغل امور مشترکین چیه. روانشناسی(نقطه ضعف هات نقطه قوت بزرگترین شکست زندگی هدف زندگیت چیه. نحوه برخورد با ارباب رجوع
فقط تخصصی خیلی پرسیدن. اینارو یادم بود
نسبت های مالی زیادن نسبت جاری نسبت بدهی و… گوگل میاره براتون خیلی ان. نرخ تنزیل ( نرخ تنزیل نرخ بهره‌ای است که از بانک های تجاری و سایر مؤسسات سپرده گذاری برای وامهای دریافتی از گرفته می‌شود.
ارشد دارین فقط تحصصی هر مدرکی ارائه بدین سوال میپرسن
از پایانامه ات گفتن چه استفاده ای میشه برای آبفا کرد
ایده ات چیه یک ایده جدید بگو بدای آبفا
ولی آسون بود. مهم فقط اعتماد بنفس اعتماد بنفس اعتماد بنفس
منابعی(دارایی). مخارج. که وارد آبفا میشه چیان . جاری.‌سرمایه ای و اون یکیش یادم نیست مثال بزن براشون
نویسنده: مریم-قزوین (مشاهده تجربه)
نویسنده : مریم-قزوین تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 اسفند 97 ساعت ارسال : 07:54 کد دیدگاه : 2210440
با سلام .اول اینکه یه تشکر از سایت ای استخدام و تمام بچه هایی که تجربیاتشون رو در این سایت درج کرده بودند چون خیلی بمن کمک کرد.مصاحبه من 14 اسفند بود.ساعت یازده و نیم نوبتم شد.هفت نفر توی اتاق بودند ک همشونم سوال میپرسیدند.من کارشناس امور اداری قبول شدم و سوالها شامل سوالای تخصصی رشته مدیریت و قانون کار و هرچی که راجع به وزارت نیرو میدونی و زبان انگلیسی.جوش سنگین بود بمن خیلی استرس وارد کردند.سوالایی که یادمه رو بهتون میگم:
تعریف سیستم و براش مثال بزن
تعریف شناسنامه شغل
حکم کارگزینی چیه
جدایی سیاست از اجرا یعنی چی
برنامه ریزی رو تعریف کن
شرکت توزیع برق قزوین خصوصیه یا دولتیه
توانیر چیه و ایا خصوصیه یا دولتی
از وزارت نیرو چی میدونی
چند ساعت در روز باید کار کرد؟
چند ساعت در هفته باید کار کرد؟
مرخصی استحقاقی و استعلاجی
مرخخی زایمان
پاس شیر چیه؟
به انگلیسیودتو معرفی کن.البته وقتی فهمید من کلاس زبان میرم خیلی پیله کرد و شروع کرد به انگلیسی صحبت کردن .هم در زمینه تخصصی هم در زمینه صحبتهای معمولی.
نیم ساعت مصاحبه طول کشید.بعدش رفتم یه اتاق دیگه که سوالای روانشناسی میپرسید مثلا از چی میترسی ؟به کی اعتماد درای به کی نداری؟از چی بدت میاد؟ولی خیلی حواستون باشه چی میگید چون برمیگرده از گفته های قبلیتون سوال میپرسه و سعی میکنه تناقض حرفاتون رو ثابت کنه.
جوابا قراره بعد عید اعلام بشه .فقط یک نفر میخوان برام خیلی دعت کنید که اون یک نفر من باشم.موفق باشید.
نویسنده: الی بیمه (مشاهده تجربه)
نویسنده : الی بیمه تاریخ ارسال : سه شنبه 14 اسفند 97 ساعت ارسال : 22:48 کد دیدگاه : 2210183
سلام دوستان من هر وقت مصاحبه داشتم همیشه بعدش اومدم اینجا روندشو نوشتم،برا کارشناس بیمه امروز مصاحبه داشتم.روانشناسی:اول ۲۴۰تستو با سیستم جواب دادم بعد رفتم پیش روانشناس.معرفی خود و توانایی ها،تیم گرایی،برخورد با معضل بیکاری،نقاط قوت و ضعف بعدش از همون نقاط ضعف و قدرت سوال میپرسه .هرچی بگی نقطه ضعف یا قدرتمه طوری مثال میزنه ک بسنجه اون قوتو داری یا نه،در مورد اینکه حرف اولو من میزنم یا همسرم هم پرسید.ازم پرسید اگه رئیست توانایی هاتو نادیده بگیره چکار میکنی،تخصصی رشته بیمه سوال زیاد پرسیدن،از اصول و فرضیات حسابداری پرسیدن.۵سال اینده خودتو کجای شرکت میبینی،کامپیوتر،از اکسل خیلی پرسیدن،فیلتر کردن،جدول، فرمت سل،توابع اکسل،ریت تابع کانت.برا تخصصی ۷ نفر بودن یکی فقط نگاه میکرد،معرفی خود و اطلاعات از آب و فاضلاب به انگلیسی،حقوق درخواستی،اگه یه پیشنهاد کاری با ده میلیون حقوق داشته باشی آب و فاضلابو بی خیال میشی یا نه؟طریق آشنایی با آب و فاضلاب
نویسنده: کارشناس مالی (مشاهده تجربه)
نویسنده : کارشناس مالی تاریخ ارسال : سه شنبه 14 اسفند 97 ساعت ارسال : 22:25 کد دیدگاه : 2210151
منم امروز مصاحبه داشتم همه قسمت هاش خوب بود فقط سوالات تخصصی که از من پرسیدن خیلی سخت بود اصلا تا به حال نشنیده بودم نتونستم جواب بدم اما امیدوارم بقیه مصاحبه رو خوب پیش رفته باشم.اول پزشک قد و وزن و فشارو اندازه گرفت در همون حین کارمندای اونجا فرمی رو پر میکردن که فکر کنم یه سری از امتیازات شخص رو توی اون نوشتن که بردن اتاق مصاحبه.بعد من وارد اتاق مصاحبه شدم پنج نفر آقا بودن برخورد خیلی صمیمی داشتن که استرس شخص کم بشه.بعد در مورد خودم و رشتم و خانواده پرسیدن.پرسیدن سایت شرکت رو دیدی اهداف شرکت چیه چی نظرتو جلب کرد چطور با توزیع آشنا شدی.نفر بعد سوالات تخصصی پرسید من هیچ کدومو بلد نبودم نفر بعد گفت ویژگی های مثبتت که به درد کارت میخوره بگو.یکی گفت سابقه کار تو شرکت توزیع داری که گفتم نه گفت پس هیچ چی.نفر آخرم یه متن ساده زبان گفت بخون برداشتت رو بگو. در کل زیاد به خودتون استرس وارد نکنید اونجوری که من فهمیدم خیلی از فاکتور هایی که امتیاز داره رو الان نمیتونید براش کاری انجام بدید مربوط به گذشته تونه سوالات تخصصی هم اگه بخوان در حد کتابهای درسی بپرسن که همه بلدید اگه بخوان خارج از کتاب های درسی و دانشگاهی بپرسن که طیف وسیعیه و طبیعتا شما نمیتونید در مورد همه چیز اطلاع داشته باشی
روانشناسی هم که آدم نمیتونه شخصیت واقعی شو کتمان کنه پس سعی کنیم نقش بازی نکنیم تا بتونیم با آرامش سوالاتو جواب بدیم
امیدوارم همه تون موفق بشید و برای منم دعا کنید
نویسنده: اداری خوزستان (مشاهده تجربه)
نویسنده : اداری خوزستان تاریخ ارسال : سه شنبه 14 اسفند 97 ساعت ارسال : 17:28 کد دیدگاه : 2209722
سلام . وظیفه خودم دیدم که تجربم رو به اشتراک بگذارم بعد مصاحبه روانشناسی که جمعه برگزار شد مصاحبه تخصصی امروز صورت گرفت 6 نفر مصاحبه گر بود که هر کدوم سوالی میپرسیدن … ابتدا گفتن خودت رو معرفی کن .بعد درمورد کارآفرینی و خلاقیت و روش های هزینه یابی و بورس و اینکه حداقل سهامی که یک شرکت سهامی خاص باید داشته باشه تا وارد بورس بشه پرسیدن و نقاط ضعف و اینکه اگه بفرستیم شهری دیگه مشکلی ندارین
بعد یه اتاق دیگه رفتیم که مصاحبه زبان انگلیسی بود مکالمه در حد اینکه خودت رو معرفی کن .اوقات فراغتت چیکار میکنی و رشتت و دانشگاه کوجا بودی
لطفا برای قبولیم دعا کنید.التماس دعا
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : یکشنبه 12 اسفند 97 ساعت ارسال : 22:12 کد دیدگاه : 2207067
سلام بچه ها منم امروز مصاحبه داشتم چون بعضی از بچه ها اینجا تجربیاتشون رو ارائه دادن منم خودم رو مدیون دونستم که تجربیاتمو بگم
عین اتفاقی که افتاد رو میگم شاید بدردتون بخوره .اول اینکه مصاحبه دوبخش بود اول مصاحبه روانشناسی وبعد تخصصی.مصاحبه روانشناسی با معرفی شروع شد توضیح وضعیت خانوادگی شغلی اینکه چرا ارشد نخوندی سه تا خصوصیات وویژگیهای مثبت ومنفی شخصیتو بگو البته اولش گفت که میتونی بگی ویژگیهای شخصیتی یعنی چی (من دوتا سوالو همزمان جواب دادم چون توضیحی تو ذهنم نداشتم ).بعد درمورد طرز تفکرم اینکه منطقی هستم یا احساساتی عصبانی میشم باهوشم بااعتماد بنفسم وابستگی دارم به خونواده پرسید الان اینایی که من نوشتم پنج درصد چیزایی ام که پرسید نبود. .(توصیه)اینو مطمن باشید اگه خودتون رو رویایی و خیلی خوب نشون بدید اینقد به چالش میکشدتون که مجبورید بزنید زیر حرفایی که اول زدین من کاملا خودم بودم واسه همین تو چالشا به مشکل انچنانی نمیخوردم.پس خودتون باشین.به این معنی که اگه بعضی وقتا از دست مامانتون عصبانی میشید بگید اره میشم ولی بعدش میرم معذرت خواهیی یام مثلا اگه یه دوست صمیمی دارید بگید اره یدونه دارم منتهی نکات مثبتشو بگید مثلا من گفتم راحت ارتباط برقرار میکنم ولی سخت صمیمی میشم.یه همچین چیزایی.واینم بگم که مصاحبه روانشناسی من کلا سخت بود چون خیلی تند تند از من سوال میپرسید وبین توضیحات من هی سوال چالشی جدید مطرح میکرد.درکل یکار کرد چیزایی که از قبل اماده کرده بودم رو ازم گرفت و باید درلحظه جواب میدادم.سخت که گیر بیفتم نبود ولی گل وبلبل هم نبود.تو یه جمله اگه خودتون باشید وقتی از اتاق میاید بیرون کاملا راضی خواهید بود.خب برسیم به مصاحبه تخصصی ؛من تا سلام کردم نشستم چندین نفر هی بم گفتن انگار استرس داری که من بالبخند کاملا منکر شدم.مصاحبه تخصصی به جز سوالات تخصصی که در ادامه میگم چالش خاصی نداشت ویجورایی همون سوالای قبلی بود با یه دید جدید مثل ویژگیهات تو شغلت چطوره (اگه از همون اول تومصاحبه روانشناسی حرفای رویایی بزنید مثل اینکه من اصن اعصبانی نمیشم من عالم بی نقصم اینجا به ضررتون تموم میشه)،مدارکی که امتیاز داشتن و پرسیدن(نرم افزار زبان دوره تخصیصی) که من متاسفانه چیزی نداشتم و چیزی نپرسیدن( 90 درصد بچه ها ندارن).اما خب سوالات تخصصی که من نصفه نیمه جواب دادم بعضیا روهم کامل .خیلی ها روهم اصن جواب ندادم شاید 15 تا سوال تخصصی ازمن پرسیدن عیین سوالاتی که پرسیدن؛مزایده مناقصه که اسون بود .روش نقدی و نقدی تعدیل شده که چند تا سوالا دیگه از توش پرسید اینم من کامل جواب دادم.از حسابداری بودجه ایی پرسید چیزی بلد نبودم یه ثبت مالی که جزییاتشو یادم نیست پرسید که گیر کردم؛اینجا یکم بش برخورد و گفت با این معدل چرا مطالعه نکرده اومدی ،بعد علی الحساب پیش پرداخت پرسید که اول گفتم نمیدونم بعد با تعجب گفت علی الحساب پیش پرداخت؟بعد دست و پا شکسته گفتم درحالی که بش مسلط بودم یذره اینجا مصاحبه از دستم در رفت،بعد اسناد دریافتی و پرداختنی پرسید اینو جواب دادم یذره اعتماد بنفسم برگشت چندتا دیگه هم پرسید تو ذهنم نیس ولی خب میتونم بگم چهار تارو کامل جواب دادم از 15 تا سوال حتی شاید 20 تا سوال تخصصی،یه سوال چالشی هم پرسید مثلا با جبعبه دستمال کاغذی خالی چیکار میکنی منم گفتم مثلا میشه بع عنوان سطل اشغال استفاده کرد یا مثلا گفت اگه دکوراسیون اینجا دست تو بود چیکار میکردی که منم گفتم مصاحبه کننده رو روبروم مینشوندم چون خیلی نزدیکم بودن و بم استرس میداد،ودر اخر یه سوال چالشی خیلی سخت پرسید که منم هیچ جوابی ندادم اونم اینکه یه مدیر شرکتی میخواد باهواپیما بره تهران اون مامور دم در بش میگه نرو من خواب بد دیدم اون اقا نمیره و از قضا اون هواپیما به مشکل میخوره.فرداصبحش مدیر اون شرکت یه توبیخ نامه با نامه اخراجی رو تحویل اون مامور میده چرا؟من گفتم چیزی به ذهنم نمیرسه ولی شاید بخاطر یه کار دیگه بوده و قبول نکردن وگفتن بعدا جوابشو بت میگن.که نگفتن.عین اتفاقاتی بود که واسه من افتاد نه چیزی رو غلو کردم نه کم تر از واقع گفتم .به جز سوالات تخصصی که پنجاه پنجاه جواب میدادم از همه مراحل مصاحبم راضی ام ،حالا دیگه توکل بر خدا.فقط توصیه ام به همه اینه من هیجا تو مصاحبه سکوت نکردم حتی اگه جواب چیزی رو نمیدونستم درجا میگفتم نمیدونم که جو سنگین نشه با اینکه تخصیصی ها رو مسلط نبودم هیچ جا اخم نکردم و سکوت نکردم.حتی اونجا هم که گفت با این معدل من تعجب میکنم چرا مطالعه نکرده اومدی اینجا من گفتم صورتهای مالی رو مطالعه کردم و چهار ساله از درس بدور بودم.ایشالله که بدرد بقیه دوستان بخوره و دردی دوا کنه باتشکر
نویسنده: طاها (مشاهده تجربه)
نویسنده : طاها تاریخ ارسال : شنبه 11 اسفند 97 ساعت ارسال : 16:53 کد دیدگاه : 2204966
سلام امروز من مصاحبه داشتم توزیع خراسان
اولا اسامی به ترتیب رتبه بود
در ثانی وقتی مراجعه کردیم اول یه فرمی دادن که علت انتخاب اون ارگان و کارش رو باید مینوشتیم
بعد رفتیم پزشک معاینه کرد سپس یه فرم روانشناسی دادن پرکردیم بعد چند ساعتی طول کشید تا روانشناس اومد و مصاحبه روانشناسی گرفت
برخی از سوالات وقتیداشتی میادی طبقه پایین چند پله اومدی
درونگرایی یا برون گرا
اگه رئیست و یکی از دوستات مجروح بشن و نیاز به کمک داشته باشم اول به کدو من کمک می کنی
دوست داری رهبر بشی یا عضو گروه
چند تا دوست داری که ازمسایل زندگیت خبردارن
به همسرت چه نمره ای میدی
شماره پلاک ماشینت
آیا تخلف داشتی
و…
بعد رفتیم مصاحبه تخصصی
چه نرم افزار هایی یاد داری
چه ایده هایی داری در رابطه با رشته ات
سایت شرکت رو دیدی
چه خصوصیت بارزی داری
و…
خلاصه جمع مدیران جمع بود از مدیر عامل و معاونت منابع انسانی تا مدیر منابع انسانی و.‌..
نویسنده: saeed (مشاهده تجربه)
نویسنده : saeed تاریخ ارسال : شنبه 11 اسفند 97 ساعت ارسال : 11:47 کد دیدگاه : 2204463
الان از مصاحبه مهندسی برق شرکت توزیع اومدم گفتم اولین کاری که کنم بیان تجربیات باشه
اول سوالی در مورد سابقه آشنایی با وزارت نیرو/شرکت توزیع بیان می شه و چرا علاقه به حضور دارین
بعد فرمی دادن که توش 60 تا سوال روانشناسی بود که چیز ساده و روتینی بود.
بعد 6 نفر مصاحبه کننده بودن که موارد زیر رو گفتن
1-خودتو در 2 دقیقه معرفی کن
2- سابقه فعالیت ورزشی داشتین ؟
2- سطح زبانت چیه ؟ من گفتم خوبه که یکی شروع کرد به صحبت انگلیسی و با هم صحبت کردیم در اون مورد.
3-در مورد کارها و پروژه هایی که انجام داده بودم بیشتر توضیح خواستن که جوابشون دادم.
بعد پیش دکتر روانشناس رفتم که خیلی دوستانه با هم صحبت کردیم خیلی راحت و طولانی !
همین
اینطور که به نظر می رسید بیشتر نمره به بحث های روانشناختی و راحتی و برخورد و این چیزها بود همین ، تمام مدارک و سوابق و…قسمت کمی از نمره رو مستقیما پوشش می داد.
برای همه ی شما دوستان عزیز آرزوی موفقیت و سربلندی دارم
نویسنده: یزدی (مشاهده تجربه)
نویسنده : یزدی تاریخ ارسال : پنجشنبه 09 اسفند 97 ساعت ارسال : 17:44 کد دیدگاه : 2202500
سلام دوستان
امروز مصاحبه من بود. اول که رفتم یه ربع فرصت بود که ابسترکت یه مقاله رو ترجمه کنم! برای من سنگین بود یه کم
یه فرمم بود که باید دلیل انتخاب شرکت توزیع و اشناییمو توش مینوشتم
بعدش رفتم پیش دکتر روانشناس که همه ی اون هفتصد هشتصد سوال که پشت سیستم بود نمودارو نتیجش پیشش بود. یه خرده سوال پرسید ولی کاملا اوکی بود
بعدشم رفتم یه اتاق که فک کنم شش هفت نفر نشسته بودن که یکی دررابطه با گذشتم میپرسید. یکی دررابطه با سابقه کارم. یکی سوال فنی. یکی هم سوالای مربوط به تحمل رفتن به شهر دیگه استان و ان کال بودن تو ۲۴ ساعت و اینا میپرسید
سوال فنی ها یکیش این بود که سه تا فرمول برقی رو بگو!!! که من اشتباه کردم یکیشو سوتی دادم!
یکیش این بود که ترانس ۱۰۰ kva حداکثر چه قدر جریان میکشه. که نمیدونستم! یکیشم یه موتور فک کنم ۱.۵ کیلو وات با ولتاژ خط ۵۰۰ ولت چه قدر جریان میکشه
که گفتم حدود سه امپر. این بود تموم ماجرا
در ضمن پرسیدم نتیجش با کل کشور همزمان میاد گفت که نه لزوما. چون یزد زودتر برگزار شده احتمالا نتیجشک زودترمیاد!
نویسنده: خدماتمشترکین قم (مشاهده تجربه)
نویسنده : خدماتمشترکین قم تاریخ ارسال : چهارشنبه 08 اسفند 97 ساعت ارسال : 20:43 کد دیدگاه : 2201099
سلام امروز بالاخره رفتیم مصاحبه اولش فرما رو دادیم صفحه اولش پرکردیم صفحات بعدش فرم امتیازات بود که توسط مصاحبه کننده ها پر میشد که کلا سیستم نمره دهیش شبیه سالای قبل بود. یصفحه نظرسنجی هالند بود.بعد رفتیم مصاحبه 5نفر بودند معرفی خودم به فارسی و انگلیسی پرسیدن کلن تخصصی نپرسیدن همش روانشناسی و تصمیم گیری تو شرایط استرس و خاص بود.بعدشم پیش یه روانشناس رفتیم و گفت نکات مثبتت چیه درکل خوب بود ببینیم بقیه چه کردن
نویسنده: مالی همدان (مشاهده تجربه)
نویسنده : مالی همدان تاریخ ارسال : چهارشنبه 08 اسفند 97 ساعت ارسال : 14:15 کد دیدگاه : 2200661
سلام من امروز مصاحبه داشتم رفتم توی اتاق ۶ نفر بودن مصاحبه با معرفی خودم شروع شد و سوال از سوابق کاری و مدارک دانشگاهی ادامه پیدا کرد تخصصی لایفو و فایفو و ارزش ویژه و میانگین تموم شد خیلی خوب بود و همه هم راضی بودن و یه فرم ۱۰ برگی روانشناسی هم بهمون دادن که باید جواب میدادیم اونم خیلی راحت بود.
دوستان بیاید بگید مصاحبه خدارو خوش نمیاد فقط استفاده کنید از نظرات شاید گره از کار یکی رو باز کردید.
نویسنده: ناشناس (مشاهده تجربه)
نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : پنجشنبه 02 اسفند 97 ساعت ارسال : 16:13 کد دیدگاه : 2191944
من امروز مصاحبه داشتم نوشتم امیدوارم مفید باشه.
نیروگاه بیستون ساعت 8 صبح تاریخ 2-12-97
مراحل کل مصاحبه شامل 4 قسمت کلی بود.
مرحله اول: آزمون روانشناسی که خود این قسمت شامل 3 قسمت بود . قسمت اول حدود 40 سوال هوشی برای محاسبه آی کیو بود. بعد از اون قسمت دوم شامل 60 سوال تستی روانشناسی بود. مرحله سوم شامل مصاحبه با یک روانشناس خبره بود که تو این قسم بهترین کار اینکه راحت باشین و خودتون باشین چون طرف حرفه ایه.
مرحله دوم پزشکی که خیلی ساده س وه یه چک آپ ساده انجام میده.
مرحله سوم زبان: دو اتاق مجزا بود که هر کدام یک متن می دادن که باید ترجمه از فارسی به انگلیسی و برعکس متنها هم از کتاب ها کپی گرفته بودند.
مرحله چهارم مصاحبه تخصصی بود که تو اتاقی که من رفتم 5 نفر بودند یکی فقط حضورداشت هیچی نمی گفت یکی فقط سوالات درسی نسبتا ساده برای رشته من از ترانزیستورbjt ,fet و دیود زنر و تقویت کننده توان و طراحی یک نیم جمع کننده پرسید افراد دیگه هم سوالات کلی مثلا کدوم شهرو دوس داری چرا اینجارو انتخاب کردی بعد از فارغ التحصیلی چکار کردی ماشین داری یا نه مجردی یا متاهل؟ اگر مجبور شی بری یک شهر دور چکار می کنی و ……
نویسنده: بچه (مشاهده تجربه)
نویسنده : بچه اصفهان تاریخ ارسال : شنبه 15 دی 97 ساعت ارسال : 19:28 کد دیدگاه : 2118904
سلام دوستان
می خواهم کمی از تجربیاتم را در اختیارتون بگدارم امیدوارم کمکی برای شما باشد
من در قوه قبول شدم برج هفت مصاحبه تخصصی داشتم و دو هفته قبل گزینش بودم و منتظر جواب گزینش هستم
در مصاحبه چهار نفر بودند دو خانم و دو اقا حتما و اصلا از دروس تخصصی چیزی نپرسیدند در بین مصاحبه گرها حتما یک روانشناس وجود دارد و به دقت رفتار شما رو زیر نظر دارد از لحظه ورود تا خروج شما یک نکته به شما بگوییم که صداقت داشته باشید و اصلا نخواهید ان چیزی که نیستید را نشان بدهید زیرا انها به راحتی می فهمند و برای انها صداقت خیلی مهم است من دراین ازمون همراه چهار تن از دوستام قبول شدیم سه نفر مسول خدمات مالی و یک نفر متصدی ما سه نفر قبول شدیم ولی شخص چهارم متاسفانه در هر دو مصاحبه تخصصی رد شد به دلیل اینکه می خواست ان چیزی باشد که نیست در این ازمون به دلیل تک ظرفیت بودن کسانی که در مصاحبه اول قبول نشدند دعوت به مصاحبه دوم شدند ویکی از دوستانم یک روز بعد از ما مصاحبه داشت و من تمام جزییات رو براش گفته بودم و در روز مصاحبه ازش پرسیدند از کسی در مورد مصاحبه سوال کردی یانه و دوستم با صداقت گفته بود که بله و بعد از این سوال دو سوال دیگر بیشتر نپرسیدند و اون اینکه اخبار را از کجا بدست می اورید و نماز جمعه می روی یانه ولی ازمن در مصاحبه 20دقیقه سوال کردند پس صداقت مهمترین چیز برای مصاحبه گر ها است نکته دیگر این که کسی که روی خوش به شما نشان می دهد الزاما با شما موافق نیست و کسی که شما رو به چالش می کشد الزاما با شما مخالف نیست این حرف یکی از مصاحبه گر ها بود که در کلاس بدو خدمت گفت و گفت در مصاحبه یکی از مصاحبه شوندگان به یکی از مصاحبه گر ها به دلیل رفتار خوبش تکیه کرد ولی در پایان جلسه تنها این شخص مصاحبه گر با استخدام این شخص مخالف بود و این شخص به دلیل نظر این مصاحبه گر در گزینش رد شد و در مصاحبه مجدد قبول شد و کسانی که شما را به چالش می کشند می نخواهند هوش هیجانی شما را بسنجند و دو نکته دیگر اینگه دروغ نگویید زیرا یک سوال را در مصاحبه دو بار می پرسند و سوال دوم را بعد از به چالش کشیدن شما می پرسند که حسابی در مصاحبه غرق شده باشید که اگر دروغ گفته باشید سریع دروغتان را اشگار می سازیدو نکته دیگر که مدرس بیان نمود که خود ایشان از مصاحبه گرها بود اینکه در زمان ورود تا مصاحبه گر ها به شما اجاره دست دادن ندادند به انها دست ندهید اگر این کار را انجام دادید یک نوع توهین به شمار می رود چون با دست دادن قبل از اینگه اجازه دادند شما رده بالاتر از خود را علرغم میلش وادار به کاری کرده اید که به قول مدرس یک توهین به حساب می اید و نکته دیگر که ایشان بیان نمود همه چیز صحبت کردن نیست 20درصد صحبت کردن شماو 80درصد زبان بدن شخص است.امیداوارم کمی به شما کرده باشم با ارزوی موفقیت برای تمامی شما حتی رقیب خودم
نویسنده: Xyz (مشاهده تجربه)
نویسنده : Xyz تاریخ ارسال : پنجشنبه 13 دی 97 ساعت ارسال : 19:08 کد دیدگاه : 2116158
اينم به طور ويژه درباره ي كارشناسان برنامه ريزي:
كارشناس برنامه ريزي بسته به چارت سازماني شركت مربوطه تو حوزه ي معاونت برنامه ريزي و منابع انساني هست احتمالا تو حوزه ي برنامه ريزي و كنترل پروزه هست (عنوان دقيقش و نميدونم)
از من درباره ي كنترل پروژه پرسيدن (دو تا نرم افزار كنترل پروژه رو كار كرده بودم دو تا شركت مختلف كنترل پروژه انجام داده بودم )روشهاي برنامه ريزي ،cpm.تو شركت ما كدوم روش بيشتر بدرد ميخوره وچرا؟كنترل پروژه استاتيكه يا دايناميك و چرا؟كنترل پروژه علمي يا تجربي؟چرا؟pmbok, و چيزايي از اين قبيل
كاراموزي مرتبط داشتم تو شركت درباره ي اون توضيح دادم
از مديريت پرسيدن.سبكاي مديريتي،خودت چ سبكي هستي،
من چند جا سابقه كار داشتم و درمورد اونا صحبت كرديم،مدرك فني حرفه اي داشتم،كارخونه ها و شركتايي كه رفته بودم (چون كارم بيشتر پروژه محور بود)يه مكالمه كوتاه به انگليسي،يه متن درباره ي كنترل پروژه به انگليسي(زبان دوم هم بلد بودم ولي ديگه از اون ازم نپرسيدن  ولي خوب اگه غير انگليسي زبان ديگه اي هم ميدونيد بگيد ضرر نداره .صحبتاي شخصي و شخصيتي خودتون:برنامه تون براي زندگي،چرا اين كار رو ميخواي،چرا ما تو رو بخوايم (!!!)  گرايش ارشد و چرا اين و …-شهرديگه ميري؟كار غير مرتبط انحام ميدي؟ماموريت و كاراي اينطوري داري اوكي هست؟خلاصه نگران نباشين،من برداشتم اينه كه بيشتر جنبه ي كاركردي تون رو ميسنجن تا جنبه ي علمي
با ارزوي موفقيت فراوان
نویسنده: فرشته ابفا (مشاهده تجربه)
نویسنده : فرشته ابفا تاریخ ارسال : جمعه 07 دی 97 ساعت ارسال : 17:22 کد دیدگاه : 2104392
سلام..اینم از مصاحبه تخصصی من
اول ۵ تا فرم مثل هم که هرکدوم شامل ۵ الی ۶ صفحه بود رو دادن تا پر کنیم..اطلاعات شخصی و اطلاعات ک راجب اون اداره داریم..دانشگاه و مدارکی ک داریم با علامت تیک مشخص کردیم ک روبروشون امتیازها نوشته شده بود.و سایر مدارک…بعد بردیم توی محوطه اداره ک یه دکتر اونجا حضور داشت ی معاینه مختصر و بعد هر ۵تا فرم رو مهر و امضا کرد..ازم پرسید مشکل چربی و دیابت و تنگی نفس و از این قبیل بیماریا دارم یا نه….دیگه منتظر بودم تا نوبتم بیاد..از صبح ساعت ۹ فکر کنم اونجا بودم ولی ساعت ۵ نوبتم شد..حدودا ۲۵ الی ۳۰ دقیقه کل مصاحبم طول کشید..نفر سوم بودم ک بین بچه های مالی صدام زدن…توی اتاق حدودا ۷ نفر حضور داشت..فقط یه خانم اونجا بود ک اونم خانم مرادی مسوول منابع انسانی از تهران اومده بود…بعدا فهمیدم ک اون آقایونی ک ازم سوال پرسیدن معاون امور مالی و پشتیبانی.معاون برنامه ریزی.مدیر بودجه و دو سه نفر دیگه رو خاطرم نیس…ی آقایی هم پشت سرم نشسته بود نتونستم چهرشو ببینم….کلا استرس داشتم.ولی اشتباه کردم اینهمه بخودم استرس دادم.طبیعی بود چون دفعه اولی بود ک رفتم مصاحبه…هر کدومشون ک خواستن سوال کنن اول سلام و احوالپرسی میکردن و من هم با حوصله جوابشون رو میدادم…حالا سوالایی ک پرسیدن
حسابداری یعنی چی؟دارایی های ثابت رو چرا مستهلک میکنن؟فرق حسابداری و حسابرسی چیه؟تورم چیه اجزاشو بگو؟؟با توجه ب اینکه شما خانم هستید خانوادتون راضی هستن ک شما رو ب شهر دوری بفرستیم؟اگه مافوقت ازت یه کار خلاف رو بخواد انجام بدی چکار میکنی؟؟شما مجردهستین؟خب اگه همسرتون بعد ازدواج بگن سر کار نرو شما چکار میکنید کار رو انتخاب میکنی یا زندگی رو؟از چی بدت میاد؟ی حسابدار چ ویژگی باید تو کارش داشته باشه؟تا حالا تو کار گروهی شرکت کردین؟اهل مطالعه هستی؟آخرین کتابی ک خوندی چی بود نویسندش کیه؟؟دوره اموزش آی سی دی ال رو گذروندی؟؟

تجربیات متفرقه

در این بخش تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی وزارت نیرو در سال 1397 از سایر مراحل مصاحبه گردآوری شده است که در ادامه می توانید برای مشاهده هر یک از تجربیات بر روی اسم نویسنده ضربه بزنید.

نویسنده: سید (مشاهده تجربه)
نویسنده: سید تاریخ ارسال: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ارسال: ۱۸:۳۷ کد دیدگاه: ۳۵۳۶۷۹۲
با سلام به دوستان برقی
امروز مصاحبه حضوری داشتم یکی از معتبرترین و مهم ترین شرکت های برقی که نیرو جذب میکرد که پس از برگزاری ازمون و نمره قبولی بعد ۲تا۳ماه بعد زنگ زدن برای مصاحبه حضوری ..واولین قسمت تخصصی بود سوال اولی گفت کجا کار کردی چه کار کردی نکته اول اینه که از جایی که میگین شروع به سوال کردن میکنن پس اطلاعات کامل رو درباره اون قسمت داشته باشین و سوالی که از من پرسیدن دیقه اول گفت تجهزات پس چیان گفتم و سوال کرد پا قورباقه چیست که منظورشون بست قورباقه ای بود که از این همه سوال که از تجهزات پس میتونست بکنه همین بود و دومین سوال در مورد کلید ها بود گفت چه نو کلیدی استفاده میشه به سرعت باید بگیرید داره چی میگه و سوال کرد کلید مینیاتوری چیه حالا تو تو فکر تجهزات فشار قهوایی میرو رو فیوز در کل باید زرنگ باشید از مکث و من من کردن بپرهیزید که ردین.مدار رو اورد گفت این چیه گفتم مدار فرمان ولی مداریکه نشون دادن یخ نوع مدار خاص بود طرحش مثل مداراتیه که سیستمیه علایم و علامتاش کلا با چیزی که خونریم فرق داشت مثل ×۷ و...که باید یاد بگیریم مدار داخل کتاب رو نمیدن چون حالت قدیمی داره مداراش توست سیستم خاص کشیده شده و اماده بود گفت چه مداریه ۳ موتور داشت که اصلا شکلشون مثل موتور نبود و سخت میشود بفهمی و ۳ سیم به اون وثل شده بود که مدار تک خطی خاص بود باید بلد باشین و گفت مداری طرح کن که با یه کلید روشن و بازدن همون کلید خاموش بشه کپی همون چیزی که به من گفته رو دارم میگم و گفتم با زدن کلید استارت روشن دائم و استوپ خاموش شه که ای میپیچوند نمیدونم چرا منم کم نیوردم محکم بودم کامل توضیح دادم و داشت منو میپچوند و دو تادیگه گفت و تموم ولی سوالاتش اسون و خاص بود اصطلاحاتو بکار میبوردن و باید بلد باشی mccb.mpcb.rccb.mcbرو هم پرسید و تمام و رفتم اتاق بعدی روانشناسی که سوال برقی میپرسیدن دوباره معلوم بود روانشناس بودن سوال کپی همونو بهتون بدم شاید به دردتو بخور سوال ساده بود و نکته دار مدار مقاومت داده بوده ۲ .۴ .۸ اهم ۱۰ تا بود که به یه منبع وصل شده بود و جریات کل و جریان یک حلقرو میخواست که به iT وارد میشد نکتش تحلیل مدار نبود باید سرع جواب بدی که بعد به دست اوردن جریان کل و حل مقاومت راحت مقاوت اون شاخه به دست میومد بافرمول که باید سریع بفهمی تا هوش رو بسنجن و در مورد رزمه سوال برقی در میوردن مثلا گفتم تعمیرات لوازم خونگی بلدم گفت موتور جاروبرقی چیه یا ... اصلش اینه که سریع جواب بدی و با قاطعیت همه سوال رو با قاطعیت جواب بدین تا شمارو باور کنن و سر سنگین باشد خیلی گرم و شوخن که تو نباید باشی و خودتو بگیر یه جورایی تا بتونی نمرشو بگیری و در کل قسمت تخصصی که اصل کاره که رعیس اون قسمت که میری زیر دستش ازت سوال میکنه دست خودشونه چه نیرویی رو بگیرن و پس سعی کنید به رفتارتون فک کنید و به امید موفقیتتون من دقیق همون چیزی رو گزاشتم که اتفاق افتاده بود تا شما کم نیارین . منم از این جا چیزایی رو خوندم ولی کلی گفته بودن
نویسنده: مورفی (مشاهده تجربه)
نویسنده: مورفی تاریخ ارسال: یکشنبه ۰۸ دی ۹۸ ساعت ارسال: ۱۶:۴۷ کد دیدگاه: ۲۷۰۰۹۱۳۰
در مصاحبه عقیدتی
نماز
واجبات
تجافی
شرایط
نمازصبح
جمعه
وصل به نماز جماعت
راهپیمایی
و و و
نویسنده: قادری (مشاهده تجربه)
نویسنده : قادری تاریخ ارسال : شنبه 8 دی 97 ساعت ارسال : 06:22 کد دیدگاه : 2104919
پارسال که من واسه وزارت نیرو دعوت به مصاحبه شدم، لیستشون بر اساس بالاترین نمره به کمترین نمره تنظيم شده بود، موقه مصاحبه هم به ترتیب رفتیم واسه مصاحبه، نمره کتبی هم خیلی مهم بود یه جورایی میتونم بگم مصاحبه تخصصی زیاد تاثیرگذار نبود، سوالاتی هم که پرسیدن اینا بود واسه کارشناس امور اداری:
تعریف استراتژی
تعریف شناسنامه شغل و اجزای آن
تعریف قدرت و انواع آن
تعریف اختیار و ارتباط اون با مسئولیت
تعریف گردش شغلی و معایب و مزایای آن
نظریه هرزبرگ چی بود؟ مثال بزن
بنظر خودت چند سال بعد از شروع به کار میتونی مدیر بشی؟
در آینده ممکنه چه مشکلی توی سازمان داشته باشی؟
نظرت راجع به این جمله چیه؟ آدمها انتقام میگیرند، انسانهای باهوش می بخشند، نابغه ها نادیده میگیرند
هوش عاطفی بیشتر در موفقیت تاثیرگذار هست یا هوش منطقی؟ چند درصد؟
از بین این سه نفر کدوم رو به دوستی قبول میکنی: دوست عاقل، دوست دلسوز با دوست قابل اعتماد
ترجیح میدی رییس خوبی داشته باشی یا همکار خوب یا درآمد خوب؟
حاضری بخاطر داشتن همکار خوب از درآمد بالاتر بگذری؟
بین شغل ایده آل و همسر ایده آل کدومو انتخاب میکنی؟
واسه خوشحال کردن دیگران تا چه حد مایه میذاری؟
آدم باهوشی هستی؟
اگر کسی بهت حسادت کنه چکار میکنی؟
تاحالا شده به کسی حسادت کنی؟ کینه ای هستی؟
اگر کسی در حقت بدی کنه چکار میکنی؟ آیا فراموش می کنی؟
در مورد 5s چی میدونی؟
چقدر نسبت به شهرت تعصب داری؟ چه جور جایی هست؟
نویسنده: mmm (مشاهده تجربه)
نویسنده : mmm تاریخ ارسال : جمعه 28 دی 97 ساعت ارسال : 22:27 کد دیدگاه : 2140470
سلام دوستان و همکارای آینده
دیدیم مصاحبه هاتون نزدیکه گفتیم سوالات مصاحبه تخصصی پارسالمون رو ب اشتراک بذاریم البته از نظرات قبلیمون کپی پیست کردیم
مصاحبه کارشناس مالی آبفا تهران
سوالات تخصصی
مبنای قرار گیری اقلام در تراز نامه صورت سود و زیان صورت سود جامع
کسورات قانونی صورت وضعیت چیه
دو دیقه در مورد صورت مالی تلفیقی توضیح بده
نرخ تسعیر
هزینه معوق اگه از دوره قبل باشه چجوری ثبت میشه
نسبت انی اگه عدد به دست امدش نیم باشه معنیش چیه
اگر صورت وضعیت سال دوم ۲۰۰ باشد و مبلغ صورت وضعیت سال قبل ۱۰۰ باشد مبلغ صورت وضعیت سال سال جاری طبق قوانین حسابداری دولتی چند خواهد بود؟
روانشناسی هم خیلی راحت بود
۳ تا از موفقیت هایی که طی چند سال اخیر به دست اوردی رو برامون بازگو کن
نقاط ضعف و قوتت
زمانیکه به مشکل بخوری سعی میکنی چجوری باهاش برخورد کنی
مدیریت مالی هم بدک نبود سوالاتش ازقبیل فرق نسبت انی و جاری و …
نویسنده: حسام (مشاهده تجربه)
نویسنده : حسام تاریخ ارسال : جمعه 25 آبان 97 ساعت ارسال : 10:50 کد دیدگاه : 2035371
سلام به تمامی جوانان جویای کار؛
بنده قبولی آزمون سال 96 هستم که از اردیبهشت 97 مشغول به کار شدیم!
مواردی که طی سال گذشته واسه ما اتفاق افتاد رو خدمتتون میگم تا یه حدودی دستتون بیاد،
1395/12/22 ثبت نام (از طریق سایت سنجش)
1396/02/22 آزمون کتبی
1396/05/04 اعلام نتیجه آزمون کتبی
1396/05/09 تحویل مدارک
1396/08/02 تست پزشکی قبل از مصاحبه (و تکمیل فرم اطلاعات شخصی و تحصیلی، آشنایی با وزارت نیرو و دلیل انتخاب این شغل)
1396/08/29 مصاحبه تخصصی و روانشناختی (و تکمیل فرمهای گزینشی)
1396/09/28 اعلام نتیجه نهایی
1396/10/13 مصاحبه عقیدتی
اواخر دیماه96/ تحقیقات محلی
1397/01/26 گرفتن فرمهای معاینه پزشکی و سوءپیشینه
از 1397/02/01 صدور حکم و شروع دوره توجیهی
1397/02/22 تا 1397/02/26 کارآموزی در ستاد
از 1397/02/31 شروع به کار در شهر محل قبولی

معرفی کتاب‌های مصاحبه

واحد آموزش ایران استخدام جهت کسب آمادگی شما کاربران عزیز در جلسات ارزیابی تکمیلی (مصاحبه) کتاب‌هایی جامع شامل تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی آماده نموده‌ است.

دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی

سفارش پستی کتاب چاپی راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش

صفحات مرتبط

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=1205688
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k