قوانین سایت
 • 2,312 دیدگاه

اخبار استخدام وزارت آموزش و پرورش سال 1393

استخدام آموزش و پرورش1 زمان استخدام آموزش و پرورش در سال 93

اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال 93:

خبر 30 شهریور 93:

شایعه استخدام در آموزش و پرورش شوشتر تکذیب شد

مردم به شایعات توجه نداشته باشند و هرگونه استخدامی‌از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش شوشتر گفت: شایعه استخدام نیروی انسانی در آموزش و پرورش از طریق هلال احمر را به شدت تکذیب می‌کنم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شوشتر، احمد شهرانی افزود: اداره آموزش و پرورش شوشتر هیچگونه استخدامی‌از طریق هلال احمر و هیچ ارگان دیگری نداشته و موضوع استخدام و جذب نیرو از طریق هلال احمر را قویا” تکذیب می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: گرچه اداره آموزش و پرورش شوشتر با کمبود نیروی انسانی مواجه است ولی هیچگونه مجوز استخدام ندارد.
و مردم به شایعات توجه نداشته باشند و هرگونه استخدامی‌از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.

شهرانی همچنین در خصوص فعالیت پیش دبستانی‌ها در شوشتر گفت: فعالیت پیش دبستانی‌ها به بخش خصوصی و موسسات خصوصی واگذار می‌شود و این موسسات می‌توانند با عقد قرارداد با آموزش و پرورش فعالیت کنند.

معاون آموزش ابتدایی :
کمبود نیروی انسانی در دوره ابتدایی
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به تجربه خوب مربیان دوره پیش دبستانی و اینکه این دوره به صورت غیردولتی اداره می‌شود، می‌توان بخش قابل توجهی از کمبود نیروها را این گونه برطرف کرد.محمد دیمه ور در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، افزود: زمانی که نقش و جایگاه آموزش و پرورش خوب شناخته شود، می‌توان به مسایل آن عالمانه نگاه کرد.وی اظهار داشت: در کشور ما رخدادهای اجتماعی نقش آموزش و پرورش را برجسته تر می‌کند و مسئولان آموزش و پرورش روز به روز متوجه اثربخشی این وزارت خانه می‌شوند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برخی از خلاها و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، باید آسیب شناسی شود چون اگر در برخی موارد آموزش و پرورش درست تدبیر می‌شد، ظهور و بروز آسیب‌ها از بین می‌رفت.دیمه ور اشاره کرد: ایجاد گفتمان سازی از بروز این مشکلات و آسیب‌ها جلوگیری می‌کند.وی درباره کمبود معلم در دوره ابتدایی مناطق محروم، عنوان کرد: در دوره ابتدایی کمبود معلم داریم زیرا در 2 سال اخیر ورودی به دوره ابتدایی نداشته ایم و با اضافه شدن پایه ششم، افرادی که متخصص نبودند، وارد فعالیت شدند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان پایه ششم کماکان نیاز به توانمندسازی دارند، گفت: تنها معبر ورود نیروی انسانی به آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است که تاکنون نیرویی را وارد دوره ابتدایی نکرده است.دیمه ور افزود: می‌توان از نیروهای پیش دبستانی برای کمبود نیروی انسانی دوره ابتدایی استفاده کرد.وی تاکید کرد: با توجه به تجربه خوب مربیان دوره پیش دبستانی و اینکه این دوره به صورت غیردولتی اداره می‌شود، می‌توان بخش قابل توجهی از کمبود نیروها را این گونه برطرف کرد

_______

فانی:
طرح رتبه بندی معلمان بصورت جدی در حال پیگیری است
وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر پیگیری طرح رتبه بندی معلمان بعنوان یکی از راهکارهای سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش گفت : این طرح با هدف ایجاد انگیره در بین معلمان بصورت جدی از سوی این وزارتخانه در حال پیگیری است.’علی اصغر فانی’ روز دوشنبه در حاشیه برگزاری دومین روز از نهمین اجلاس سراسری روسای پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان در سالن اجتماعات شهید باهنر پردیس شهید مفتح شهرری، در گفت و گو با ایرنا، افزود: در صورت تصویب طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت، این طرح به سرعت و به صورت یک لایحه به مجلس شورای اسلامی‌تقدیم خواهد شد.وی ، علت اینکه تا کنون طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت مسکوت مانده و به نتیجه لازم نرسیده است، بار مالی این طرح عنوان کرد و با اشاره به مشکلات فعلی اقتصادی دولت گفت: البته اجرای این طرح در شرایط فعلی کمی‌دشوار است.وزیر آموزش و پرورش در عین حال اظهار داشت: با اجرای طرح رتبه بندی معلمان بسیاری از مشکلات مربوط به پرداخت‌ها به معلمان رفع و وزارت آموزش و پرورش نیز این طرح را به صورت جدی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.فانی در خصوص اینکه با اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان چه تحولی در میزان حقوق پرداختی به فرهنگیان ایجاد خواهد شد، گفت: همانطور که در نظام آموزش عالی کشور یک فرد با مدرک دکترا می‌تواند استادیار، دانشیار و یا استاد تمام باشد، معلمان نیز با اجرای این طرح در درجات مختلف دسته بندی و مطابق با متغیرهای این طرح از حقوق و مزایا برخوردار خواهند شد.فانی همچنین بیان داشت: بر اساس طرح رتبه بندی، میزان پرداخت‌ها به معلمان بر اساس مدرک تحصیلی، مهارت‌های حرفه ای، میزان فعالیت، همچنین اقدامات علمی‌و پژوهشی صورت گرفته در جهت تحول و ارتقا سطح آموزش و پرورش متغیر خواهد بود.وزیر آموزش و پرورش در ادامه، در خصوص حضور چند روز پیش تعدادی از مربیان پیش دبستانی مقابل این وزارتخانه در ارتباط با وعده‌های داده شده به آنها به منظور استخدام، گفت: استخدام و برگزاری آزمون نیازمند طی مراحل مختلف از جمله اختصاص ردیف استخدامی‌و بودجه است که در حال حاضر این وزارتخانه از این امکان برخوردار نیست.فانی همچنین در خصوص وجود شایعات مختلف در ارتباط با تعطیل نبودن مدارس در روزهای پنجشنبه با بیان اینکه، فعال شدن مدارس در روز پنجشنبه در بخشی از مدارس به صلاح نظام آموزشی و دانش آموزان است، افزود: البته امسال فعال بودن مدارس در این روز به صورت کاملا اختیاری و در حیطه تصمیم گیری مدیران مدارس است.

خبر 23 شهریور 93:

روابط عمومی‌آموزش و پرورش قصرقند هرگونه استخدام در این اداره را تکذیب کرد
خبرگزاری تسنیم: روابط عمومی‌آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: هرگونه استخدام در اداره آموزش و پرورش قصرقند تکذیب می‌شود آنچه تحت عنوان جذب نیرو منتشر شده، مربوط به سرباز معلمان سال‌های ۹۲ و ۹۳ در غالب خرید خدماتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قصرقند، روابط عمومی‌آموزش و پرورش شهرستان قصرقند امروز اعلام کرد: هر گونه استخدام در این اداره تکذیب می‌شود و آنچه تحت عنوان جذب نیرو منتشر شده، مربوط به سرباز معلمان سال‌های 92 و 93 در غالب خرید خدماتی و از طرف مدارس غیر انتفاعی است٬ که هیچ‌گونه تعهد استخدامی‌برای فرد در دستگاه آموزش و پرورش ایجاد نمی‌کند.

هدف از ثبت‌نام سایر افراد، تشکیل و تأسیس بانک اطلاعاتی افراد فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها از شهرستان قصرقنداست که با هدف استفاده برای هم‌اندیشی و همفکری این افراد به منظور پیشرفت تحصیلی فرزندان این منطقه انجام می‌شود.

افراد ثبت‌نام شده در این بانک اطلاعاتی به مراکز تخصصی کاریابی دولتی و خصوصی براساس نیاز و فراخوان‌های عمومی‌معرفی خواهند شد.

در حال حاضر نیز جذب نیروی تخصصی آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت می‌پذیرد.


 

خبر 20 شهریور 93:

فانی در حاشیه جلسه هیئت دولت:
مشکل دانش‌آموزان شین‌آبادی حل شد/ مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را از مجلس نداریم
خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش گفت: مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را از مجلس نداریم، پس آزمونی برگزار نمی‌کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: برای اول مهر و آغاز سال تحصیلی آماده‌ایم.

وی افزود: امسال 40 راهکار از 131 راهکار سند تحول در آموزش و پرورش را که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده بود در قالب 99 برنامه اجرایی می‌کنیم.

فانی خاطرنشان کرد: نقشه راه را نیز برای اجرایی کردن کامل سند تحول تدوین می‌کنیم و همه این برنامه‌ها در راستای اجرایی کردن استراتژی دولت تدبیر و امید مبنی بر ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال اولیای دانش‌آموزان آرامش بیشتری نسبت به سال‌های قبل دارند. فقط اولیای پایه‌های اول به مدارس مراجعه کردند و سایر پایه‌ها اتوماتیک ثبت‌نام شدند.

وی افزود: نیروی فعلی فرهنگی در وزارت آموزش و پرورش بیش از نیاز است.

فانی گفت: مجوز استخدام مربیان پیش دبستانی را از مجلس نداریم، پس آزمونی برگزار نمی‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: مشکل دانش‌آموزان شین‌آبادی حل شده و عمل جراحی بر روی صورت‌شان در حال انجام است و مشکل درمان و تحصیل ندارند.

خبر 15 شهریور 93:

استفاده از نیروهای رسمی‌آموزش و پرورش در مراکز دارالقرآن
شیوه‌نامه اجرایی و اساسنامه مراکز دارالقرآن کریم توسط معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد و ۱۵ مهرماه آغاز نخستین ترم این مراکز خواهد بود.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، شیوه‌نامه اجرایی و اساسنامه مراکز دارالقرآن الکریم توسط معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
این شیوه‌نامه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و توجه به سند تحول بنیادین و منشور توسعه فرهنگ قرآنی کشور به منظور شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان علاقه‌مند و با هدف توسعه فرهنگ قرآنی در بین دانش‌آموزان و احیای «مراکز دارالقرآن الکریم» ابلاغ شده است.
بر اساس این شیوه‌نامه، «تبلیغات و اطلاع‌رسانی لازم از طریق صدا و سیما و مطبوعات استانی به صورت فراگیر»، «چگونگی برنامه‌ریزی مطلوب مراکز در شورای قرآن، عترت، نماز استان»، «اطلاع‌رسانی مناسب با هدف جذب دانش‌آموزان در مدارس تحت پوشش»، «برگزاری باشکوه آیین افتتاح سراسری مراکز در پانزدهم مهر ماه با حضور مسئولان و مقامات استانی» و «ارائه گزارش فعالیت‌ها و عملکرد، حداکثر تا پایان بهمن ماه هر سال» از انتظارات مصرح در این شیوه‌نامه است.
در قسمت اهداف شیوه‌نامه فعالیت مراکز دارالقرآن کریم آمده است: تلاش برای انس بیشتر با قرآن کریم و ارتقای سطح آموزش عمومی‌و تخصصی قرآن دانش‌آموزان سراسر کشور در تمامی‌دوره‌های تحصیلی به منظور تحقق اهداف آموزش عمومی‌قرآن، تقویت اعتقادی و رفتاری دانش‌آموزان و غنی‌سازی اوقات فراغت آنها در مقابله با تهاجم فرهنگی و جذب حداکثری و مشارکت دانش‌آموزان در توسعه و تعمیق قرآن در جهت کاربردی نمودن و مفاهیم غنی آن در زندگی و همچنین شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی دانش‌آموزان از اهداف مراکز دارالقرآن هستند.
به گزارش فارس، در قسمت فعالیت و تأسیس دارالقرآن‌ها آمده است: مراکز دارالقرآن یک واحد آموزشی مستقل است و در هر منطقه، ناحیه و شهرستان از آموزش و پرورش مکانی که دارای شرایط و امکانات مورد نیاز بوده به عنوان دارالقرآن در نظر گرفته شود. فضا و تجهیزات این مراکز باید از استانداردهای آموزشی و پرورشی لازم برخوردار باشد و به تأیید شورای قرآن استان برسد. مراکز دارالقرآن سابق که دارای ساختمان مستقل، اهدایی و یا وقفی بوده‌اند و به مدارس قرآن و یا واحد آموزشی دیگر تبدیل شده‌اند باید احیا و در اختیار این مراکز قرار گیرند.
اداره آموزش و پرورش موظف است نسبت به تأمین کادر اداری و آموزشی مورد نیاز مراکز دارالقرآن از میان افراد واجد شرایط متخصص در امور قرآنی از بین نیروهای رسمی‌آموزش و پرورش، پیمانی و قراردادی به صورت موظف و غیر موظف اقدام نمایند؛ همچنین از مربیان پرورشی با گرایش قرآنی در این مراکز به عنوان مدرس و مربی در اولویت اول استفاده شود.
استفاده از نیروی آزاد به هر شکل و برای هر نوع خدمت ممنوع است و مسئولیت به کارگیری و تبعات بعدی آن به عهده مدیر مرکز است.
جدول زمان بندی برگزاری کلاس‌های دارالقرآن
ترم اول از 15 مهر ماه تا 30 اذر ماه به صورت دو جلسه در هفته و در مجموع 20 جلسه در این ترم برگزار خواهد شد.
ترم دوم از 15 بهمن ماه آغاز و تا 15 اردیبهشت ماه به صورت دو جلسه در هفته و در مجموع 20 جلسه در ترم دوم برگزار خواهد شد.
ترم سوم نیز از 10 تیرماه آغاز و تا 20 مردادماه ادامه خواهد داشت و در مجموع 18 جلسه در ترم سوم برگزار می‌شود.
بر اساس درجه بندی مراکز دارالقرآن، مرکز درجه یک شامل 4 کلاس، 80 دانش آموز، یک مدیر، یک معاون، 16 ساعت تدریس برای مربی و یک خدمتگزار است و از طرفی مرکز درجه چهار شامل 10 کلاس، 200 دانش‌آموز، یک مدیر، یک معاون، 40 ساعت تدریس برای مربی، دو خدمتگزار و یک سرایدار است.
در قسمت امور مالی و بر اساس ماده 13 فصل هفتم اساسنامه مرکز دارالقرآن، تمام درآمد این مراکز از محل کمک‌های مردمی، درآمد حاصل از ارائه خدمات دارالقرآن تأمین خواهد شد که کلیه درآمدها پس از واریز به حساب مرکز دارالقرآن زیر نظر مدیر و با تصویب شورای دارالقرآن در چارچوب مقررات قابل هزینه خواهد بود.
همچنین میزان و نوع دریافت کمک‌های نقدی و وجوه حاصل از ارائه خدمات باید به تأیید شورای قرآن منطقه برسد؛ مراکز دارالقرآن می‌توانند جهت دریافت شهریه ناشی از ارائه خدمات اقدام نمایند و میزان دریافت شهریه به عهده شورای قرآن استان است.


 

خبر 12 شهریور 93:

خبرگزاری تسنیم: جمعی از مربیان پیش دبستانی در اعتراض به عدم برگزاری آزمون استخدامی‌برای سومین روز متوالی مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده اند اما با توجه به تاکید دولتی‌ها مبنی بر تکمیل ظرفیت جذب نیرو در آموزش وپرورش آیا این آزمون برگزار خواهد شد؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را می‌توان یکی از خبرسازترین اخبار آموزش و پرورش در طول ماه‌های اخیر عنوان کرد.

ماجرا از آن جا آغاز شد که طبق قانون مصوب مجلس در تاریخ ۱۷ مهر ۹۱ مقرر شد تا آموزش و پرورش از طریق برگزاری آزمون استخدامی، مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را طی مدت دو سال تعیین تکلیف کند. هم اکنون تنها یک ماه از فرصت قانونی آموزش و پرورش برای برگزاری این آزمون باقی مانده است اما برگزاری آزمون دچار افت و خیزهایی شده است.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش چندی پیش از برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی در تاریخ ۱۷ مرداد خبر داد اما پس از آن بود که اعلام شد آزمون در تاریخ مقرر برگزار نخواهد شد چرا که هنوز ردیف استخدامی‌برگزاری این آزمون از سوی هیئت دولت کسب نشده است.

دولتی‌ها نیز دلایل مختلفی را درخصوص عدم اعطای ردیف استخدامی‌بیان می‌کنند، دلایلی همچون وجود نیروی مازاد در آموزش و پرورش، ضرورت چابک سازی دولت و پیش خور شدن ردیف‌های استخدامی‌آموزش و پرورش در دولت گذشته.

مجلس برای پایان بخشیدن به این مشکل، طرح دو فوریتی استفاده از مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به صورت حق التدریس را مطرح کرد اما این طرح نیز رای نیاورد و پس از آن بود که علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش با حضور در شبکه آموزش اعلام کرد: شاهد بودیم که مجلس طی چند روز گذشته طرح دو فوریتی استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را تصویب نکرد. در آموزش و پرورش به دنبال این هستیم که اگر توانستیم ردیف استخدامی‌از معاونت راهبردی ریاست جمهوری اخذ کنیم با برگزاری یک آزمون بر حسب نیازی که داریم تعدادی از نیروها را استخدام کنیم اما هنوز مجوزی نداریم و مجلس نیز طرح دو فوریتی استخدام این مربیان را تصویب نکرده است. بنابر این نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم.

این صحبت‌های وزیر را شاید بتوان به نوعی ریختن آب پاکی بر روی دست مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی دانست.

اما در کش و قوس این ماجرا، مربیان پیش دبستانی که از بلاتکلیفی وضعیت خود گلایه دارند با تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری خواستار برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی و بستن این پرونده یک بار برای همیشه هستند.

حدود یک هزار نفر از مربیان پیش دبستانی که تعدادی از آنها نیز از شهرستان‌ها به تهران آمده اند، برای سومین روز متوالی مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده اند.

یکی از مربیان پیش دبستانی به تسنیم گفت: آموزش و پرورش اعلام می‌کند که با کمبود نیرو در مقطع ابتدایی مواجه است و برای حل این مشکل از نیروهای در آستانه بازنشستگی دعوت به همکاری کرده اند در حالیکه می‌توانند هزینه ای را که به این نیروها پرداخت می‌کنند را به مربیان پیش دبستانی پرداخت کرده و از آنها به صورت حق التدریس استفاده کنند.

وی افزود: مسئولان در برابر تجمع مربیان پیش دبستانی تنها عنوان می‌کنند که این مشکل حل می‌شود در حالیکه ما به آنها گفته ایم در دولت قبل نیز این وعده‌ها به ما داده شد و تمام این کاغذبازی‌ها را طی کرده ایم. خواسته به حق ما این است که یک ماه مانده به پایان فرصت قانونی، این آزمون برگزار شود اما برگزاری آزمون بهانه ای نشود که بخشی از مربیان پیش دبستانی را به دلیل اینکه نمره قبولی نگرفتند، حذف کنند.

این مربی پیش دبستانی عنوان کرد: دو سال فرصت برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی وجود داشت چرا در طول این دو سال زمینه لازم برای برگزاری آزمون را فراهم نکردند و حالا نیز اعلام می‌شود که دولت قبل ۶۰ هزار نفر را در آموزش و پرورش استخدام کرده و دیگر ظرفیتی برای جذب نیرو نداریم. وضعیت مربیان پیش دبستانی همانند گوشت قربانی است و خواسته به حق ما اجرای قانون مصوب مجلس، نادیده گرفته می‌شود.

از سوی دیگر نمایندگان مجلس معتقدند که آموزش و پرورش باید قانون را اجرا کند.

جبار کوچکی نژاد در این زمینه به تسنیم گفت: موضوع بلاتکلیفی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی را با رئیس مجلس در میان گذاشته ایم و وی قول مساعد داده است که در این زمینه وزیر آموزش و پرورش را به مجلس بیاورد تا هر چه سریعتر مشکل حل شود.

وی افزود: اگر آموزش و پرورش را نهاد حاکمیتی بدانیم بر این اساس این وزارتخانه از دولت ۴۰ هزار ردیف استخدامی‌طلب دارد؛ وزیر آموزش و پرورش مسئول اجرای قانون مصوب مجلس است بنابراین باید آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند. وزیر آموزش و پرورش موظف است از حق و حقوق فرهنگیان در دولت دفاع کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: آموزش و پرورش هم اکنون به نیروی انسانی نیاز داشته و از بازنشستگان برای همکاری دعوت می‌کند در چنین شرایطی می‌تواند از مربیان پیش دبستانی به جای نیروهای بازنشسته استفاده کند.


خبر ۱۱ شهریور ۹۳:

آمادگی برگزاری آزمون استخدامی‌ویژه مربیان پیش دبستانی را داریم

رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش درباره وضعیت مربیان پیش‌دبستانی گفت: مجوز برگزاری آزمون برای این افراد باید از سوی معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری صادر شود در غیر این صورت ما نمی‌توانیم آزمونی برای مربیان این مقطع تحصیلی برگزار کنیم.
خسرو نظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی میزان، در رابطه با واکنش‌های صورت گرفته نسبت به موضوع آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و اظهار نظر عسگری‌آزاد؛ جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای برگزاری آزمون استخدامی‌ویژه مربیان پیش دبستانی را دارد.
وی در ادامه افزود: در اردیبهشت ماه امسال مضامین امتحان و فرجه لازم برای برپایی این آزمون از سوی آموزش و پرورش اعلام و برای دریافت مجوز به دولت ارسال شد تا دراین زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.
رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش با ابراز بی اطلاعی از تجمع مربیان در مقابل نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: شاید بتوان از مربیان پیش دبستانی به عنوان جایگزین نیروهای بازنشسته در آموزش و پرورش استفاده کرد، هرچند که تعداد آنها بسیار بیشتر از این افراد است.
گفتنی است روز گذشته پس از اظهار نظر جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده بود بیش از یک‌هزار نفر از مربیان پیش دبستانی از نقاط و شهرهای مختلف کشور در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع و در نامه ای اعتراض خود را به اجرایی نشدن قانون برگزاری آزمون استخدامی‌و سخنان عسگری آزاد اعلام کردند.


 

خبر 9 شهریور 93:

امکان افزایش حقوق در آموزش و پرورش نداریم/ افزایش حقوق پس از اصلاح ساختار نیروی انسانی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به لزوم اصلاح ساختار نیروی انسانی در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بر اساس مقررات موجود امکان افزایش حقوق در آموزش و پرورش نداریم.سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا برنامه‌ای برای افزایش حقوق معلمان در مقاطع مختلف وجود دارد؟»، اظهار داشت: تا زمانی که ساختار نیروی انسانی را اصلاح نکنیم، بر اساس مقررات موجود امکان افزایش حقوق نداریم.وی افزود: قانون می‌گوید که تمام این موارد باید پس از اصلاح ساختار نیروی انسانی انجام شود؛ قانون یک ظرفیت‌هایی برای افزایش پیش بینی کرده است، اما گفته است این افزایش از محل اصلاح ساختار انجام شود.بطحایی با بیان اینکه زمانی می‌توانیم افزایش حقوق را انجام دهیم که ساختار را اصلاح کنیم، خاطرنشان کرد: یعنی اگر ۳۰ یا ۴۰ هزار نیرو را در جایی کم کنیم، آن وقت می‌توانیم مقداری از آن را به بند ۵ ماده ۶۷ اختصاص دهیم یا به همکاران اختصاص دهیم.معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به فارس گفت: باید شرایط را هم داشته باشیم؛ به عنوان مثال نمی‌توانیم برای آن نیرویی که بین ۶ تا ۱۰ ساعت کلاس می‌رود و مابقی ساعات را در دفتر مدرسه حضور دارد افزایش حقوق داشته باشیم.وی ادامه داد: اما آن فردی که تمام همکاری را برای سیاست‌های دولت انجام می‌دهد و تمام ساعات موظف آن پر شده است و در منطقه‌ای که آموزش و پرورش نیاز دارد تدریس می‌کند، باید انگیزش‌های لازم را برای او فراهم کنیم.


خبر 6 مرداد 93:

مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را نداریم

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح یک روز با نشاط در روزهای پنجشنبه در سطح ۲ هزار مدرسه گفت: از آنجایی که هنوز مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را دریافت نکرده‌ایم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.
تسنیم: علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در برنامه صبح‌دیگر شبکه آموزش اظهار داشت: آموزش و پرورش جزو وزارتخانه‌های مهم کشور است و به لحاظ کمی‌بزرگترین وزارتخانه است. هم اکنون یک میلیون فرهنگی در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند که هیچ نهادی این تعداد کارمند ندارد. یعنی آموزش و پرورش به میزان مجموع کارکنان چند وزارتخانه کارمند دارد.

وی افزود:‌ آموزش و پرورش در سطح 105 هزار مدرسه سراسر کشور مشغول به ارائه خدمات است و دورترین نقاط کشور که حتی هیچ دستگاهی حضور ندارد مدرسه داریم. 752 منطقه آموزشی در آموزش و پرورش وجود دارد و 12.5 میلیون دانش‌آموز تحت پوشش هستند که این دانش‌آموزان دارای پدر، مادر، خواهر و برادر هستند، به نوعی تمام مردم ایران با آموزش و پرورش سروکار داشته و این وزارتخانه بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت است.

* کوچکترین تصمیمات در آموزش و پرورش جامعه را متاثر می‌کند

فانی ادامه داد: کوچکترین تصمیمات در آموزش و پرورش جامعه را متاثر می‌کند به عنوان مثال اگر یک روز مدارس تعطیل شوند آمار سفرها بیشتر می‌شود این در حالی است که در سایر وزارتخانه‌ها تصمیمات بزرگ قشر محدودی از جامعه را متاثر می‌کند.

وی بیان کرد: به لحاظ کیفی آموزش و پرورش در دنیا کارکردهای منحصر به فردی دارد، یکی از کارکردهای آموزش و پرورش انتقال فرهنگ است، امسال سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است و کارکرد انتقال فرهنگ از نسل فعلی به نسل آینده برعهده آموزش و پرورش است. ایران و اسلام دو سرچشمه فرهنگ ما هستند و آموزش و پرورش وظیفه خطیر این انقلاب را به نسل آینده دارد.

* آموزش و پرورش وظیفه تامین زیرساخت سرمایه انسانی کشور را برعهده دارد

وی ادامه داد: یکی از کارکر دهای آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی برای آینده کشور است. 12 میلیون دانش‌آموزی که هم اکنون در سطح مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند در 20 سال آینده مدیران و دست‌اندرکاران کشور می‌شوند. بنابر این آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی کشور را تامین می‌کند به همین دلیل است که بزرگان کشور همچون مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تاکید کردند که هزینه در آموزش و پرورش نوعی سرمایه‌گذاری است.

* طرح شهاب استعدادهای دانش‌آموزی در مدارس عادی را شناسایی می‌کند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هم اکنون از هر استان کشور دو یا سه نفر را برای عملیاتی کردن طرح شهاب به تهران دعوت کرده‌ایم گفت: طرح شهاب در نظر دارد تا استعداد دانش‌آموزان را در مدارس عادی شناسایی کند و به جای اینکه دانش‌آموزان مستعد را از دل مدارس جدا کرده و آنها را به مدرسه استعدادهای درخشان ببریم در درون همان مدارس عادی استعدادهای دانش‌آموزی را شناسایی، هدایت و تربیت خوهیم کرد.

* مضرات جداسازی دانش‌آموزان مستعد از سایر دانش‌آموزان و هدایت آنها به مدارس استعدادهای درخشان

فانی عنوان کرد: استعدادیابی دانش‌آموزان در درون مدارس عادی به نفع جامع است،وقتی آزمونی را برگزار کرده و می‌گوییم دانش‌آموزان تیزهوش از سایرین جدا شده و در مدرسه استعدادهای درخشان ثبت‌نام کنند یکی از مضرات آن این است که دانش‌آموزانی که به مدارس استعدادها نمی‌روند احساس خود کم‌بینی کرده و آنهایی که موفق می‌شوند در آزمون پذیرفته شده و به مدارس استعدادهای درخشان بروند دچار خود بزرگ‌بینی شده و شاهد اثرات نامناسبی در رفتار آنها هستیم.

* اجرای طرح شهاب از مهر 93 برای دانش‌آموزان کلاس چهارم دبستان

وی اظهار داشت: طرح شهاب امسال در تعدادی از مدارس برای دانش‌آموزان پایه چهارم دبستان آغاز می‌شود. هم اکنون افرادی به عنوان مدرس معلمانی که قرار است طرح شهاب در کلاس درس آنها اجرا شود در حال تربیت هستند.

وزیر آ»وزش و پرورش ادامهداد: همزمان با اجرای طرح استعدادیابی شهاد مکانیزم ارزشیابی این طرح نیز فعالیت خواهد کرد. چرا که اعتقاد داریم هر کار جدیدی که می‌خواهد شکل بگیرد باید ابتدا در سطح محدود اجرا شده و یک گروه ارزشیاب لحظه به لحظه کار را رصد کنند. بر این اساس اگر طرح شهاب با موفقیت به نتیجه برسد اجرای آن را گسترش خواهیم داد.

فانی در پاسخ به این پرسش که هم اکنون مدارس دولتی از خانواده‌ها هنگام ثبت نام پول دریافت می‌کنند از سوی دیگر مدارس غیر دولتی نیز هزینه‌های سنگینی را بابت ثبت نام دریافت می‌کنند عنوان کرد: امسال آموزش و پرورش رقمی‌معادل 21 هزار میلیارد تومان را به عنوان بودجه در اختیار دارد و این در حالی است که بودجه امسال آموزش و پرورش با افزایش 26 درصدی همراه بود.

وی بیان کرد: 11.5 میلیون دانش‌آموز در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند که اگر بودجه 21 هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش را به تعداد این دانش‌آموزان تقسیم کنیم به هر دانش‌آموز رقمی‌معادل 2 میلیون تومان می‌رسد که این هزینه را دولت در راستای اجرای اصل 30 قانون اساسی که بر تحصیل رایگان تا پایان دوره متوسطه تاکید دارد، پرداخت می‌کند.

* توزیع سرانه 60 میلیارد تومانی میان مدارس تا چند روز آینده

فانی اظهار داشت: مدارس دولتی برای هزینه‌های جاری نیاز به سرانه دارند که امسال رقمی‌معادل 120 میلیارد تومان سرانه برای مدارس پیش‌بینی شده است که طی چند روز آینده نیمی‌از این رقم یعنی معادل 60 میلیارد تومان میان مدارس توزیع خواهد شد اما باید توجه داشت که این رقم کافی نیست.

* به مدیران مدارس گفته‌ایم پول گرفتن را شرط ثبت نام قرار ندهند

وی افزود:‌ برخی مدیران مدارس هنگام ثبت‌نام از اولیای دانش‌آموزان برای هزینه‌های جاری مدرسه یعنی پول آب، برق، گاز و تلفن و گچ پول می‌خواهند اما به مدیران مدارس گفته‌ایم پول گرفتن را شرط ثبت نام قرار ندهند بلکه راه جلب مشارکت مردمی‌این است که در طول سال اولیا را کلاس به کلاس دعوت کرده و گزارش کاری از فعالیت‌های مدرسه و هزینه‌ها ارائه کنند آن وقت اولیایی که تمایل دارند به مدرسه کمک خواهند کرد؛ فعالیت 40 ساله بنده در وزارت آموزش و پرورش این را ثابت کرده که اگر مردم توجیه شوند که مدرسه چه خدماتی را ارائه کرده و چه نیازهایی دارد با مدیران همکاری خواهند کرد.

* در تلاش هستیم تا افزایش حقوق معلمان ابتدایی را اجرایی کنیم

فانی ادامه داد: سخت‌ترین کار در آموزش و پرورش فعالیت در دوره ابتدای بویژه کلاس اول دبستان است، معلمان ابتدایی 5 روز در هفته به کلاس درس می‌روند در حالی که دبیران مقطع متوسطه 4 روز در هفته به کلاس می‌روند، چند سال قبل که بنده معاون وزارت آموزش و پرورش بودم افزایش حقوق برای معلمان ابتدایی را پیگیری و اجرا کردیم اما در طول چند سال گذشته این موضوع حذف شد که هم اکنون در تلاش هستیم که مجددا افزایش حقوق معلمان ابتدایی را اجرایی کنیم.

* مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را نداریم

وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی گفت: شاهد بودیم که مجلس طی چند روز گذشته طرح دو فوریتی استخدام مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی را تصویب نکرد. در آموزش و پرورش به دنبال این هستیم که اگر توانستیم ردیف استخدامی‌از معاونت راهبردی ریاست جمهوری اخذ کنیم با برگزاری یک آزمون بر حسب نیازی که داریم تعدادی از نیروها را استخدام کنیم اما هنوز مجوزی نداریم و مجلس نیز طرح دو فوریتی استخدام این مربیان را تصویب نکرده است. بنابر این نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم.

فانی در خصوص وضعیت تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه از سال تحصیلی جدید گفت: برخی کشورهای دنیا یک روز آموزشی را کم کرده و در مقابل آن محتوای کتابهای درسی را نیز کاهش دادند به عنوان مثال کشور ژاپن که یک روز آموزشی را کم کرد حجم کتابها را یک ششم کاهش داد و این یک روز آموزشی که حذف شد درهای مدارس بسته نشد و بلکه دانش‌آموزان برای آموزش مهارتهای اجتماعی و آداب زندگی به مدرسه می‌آمدند.

وی گفت: در کشور ما یک روز آموزشی را حذف کردند اما حجم کتابها کم نشد. بنابر این فشار کار به 5 روز دیگر منتقل شد و شاهد بودیم که در دوره متوسطه دانش‌آموزان به جای 6 ساعت درس خواندن در روز 8 ساعت درست خواندند. امسال تصمیم گرفتیم روزهای پنجشنبه در سطح 2 هزار مدرسه به صورت آزمایشی دانش‌آموزان به مدارس بیایند. البته برای حضور در مدرسه اجباری نیست و خانواده‌هایی که تمایل دارند در این طرح ثبت‌نام می‌کنند.

* یک روز با نشاط پنجشنبه‌ها در مدارس اجرا خواهد شد

وی ادامه داد: برای بازگشایی درهای 2 هزار مدرسه در روزهای پنجشنبه بودجه 4 هزار میلیارد تومانی رادر نظر گرفتیم البته کمک‌هایی را نیز از مردم دریافت خواهیم کرد و با مشارکت آنها طرح یک روز بانشاط را روزهای پنجشنبه اجرا خواهیم کرد که در این روز دانش‌آموزان بدون کیف و کتاب به مدرسه رفته و مهارتهای زندگی را می‌آموزند.

فانی ادامه داد: با اجرای طرح یک روز با نشاط خلاءهای نظام آموزشی را جبران کرده و همزمان با اجرای طرح آن را ارزیابی می‌کنیم و اگر جواب داد برای سال تحصیلی آینده آن را گسترش خواهیم داد.


 

خبر 4 شهریور 93:

مخالفت مجلس با افزایش حقوق بگیران دولت/ مربیان پیش‌دبستانی استخدام نمی‌شوند

رهیاب نیوز :نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌با کلیات طرحی مخالفت کردند که در صورت تصویب نهایی آن وزارت آموزش و پرورش مکلف می‌شد مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی را به صورت حق‌التدریسی بکار گیرد.

به گزارش رهیاب نیوز، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی‌بررسی کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار گرفت.

در ابتدا احمد توکلی نماینده مردم تهران با اعلام اخطار ماده 75 قانون اساسی اعلام کرد که این طرح بار مالی داشته و به همین دلیل قابل بررسی در مجلس نیست.

لاریجانی نیز اخطار وی را وارد دانست و اعلام کرد که مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی که براساس این طرح باید به صورت حق‌التدریسی بکار گرفته شوند، 37 تا 38 هزار نفر هستند که بار مالی زیادی را به وزارت اموزش و پرورش تحمیل می‌کنند.

بنابراین اخطار قانون اساسی به رأی مجلس گذاشته شد، اما نمایندگان با 92 رأی موافق، 88 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در مجلس این اخطار را وارد ندانستند.

رئیس مجلس از نمایندگان خواست که برای بار مالی این طرح فکری کنند.

در ادامه، کمال‌الدین پیرمؤذن در مخالفت با این طرح گفت: تورم پرسنلی کمر این ملت و دولت را شکسته است.

وی معتقد بود، عده ای عوام‌فریبی را مبنای عملکرد خود قرار داده و بر این اساس چنین طرح‌هایی را ارائه می‌دهند.

ابراهیم نکو، نماینده مردم رباط‌کریم در موافقت با این طرح معتقد بود که باید تکلیف مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی مشخص شود.

غلامرضا مصباحی‌مقدم، نماینده مردم تهران نیز در مخالفت با این طرح تاکید کرد که این طرح مغایر با قانون برنامه پنجم توسعه است و نیازمند دو سوم آراء موافق نمایندگان حاضر در جلسه است.

وی با اشاره به گزارش عسگری آزاد، معاون منابع انسانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه 80 درصد بودجه کشور در بخش جاری با عنوان حقوق و دستمزد پرداخت می‌شود، بیان کرد: این مشکل یک فاجعه است، یعنی سالانه فقط 20 درصد بودجه به طرح‌های عمرانی و برنامه‌های توسعه‌ای اختصاص می‌یابد.

مصباحی‌مقدم همچنین تصریح کرد: نیروهایی که بر اساس این طرح استخدام می‌شوند، افرادی هستند که در آزمون استخدامی‌نمره‌ای کمتر از 10 آورده‌اند، بنابراین از سطح سواد بالایی برخوردار نیستند و شما با این طرح افراد بی‌سواد را جذب می‌کنید.

در ادامه، تقاضای تعدادی از نمایندگان برای سلب فوریت از این طرح به رأی مجلس گذاشته شد که این تقاضا نیز تصویب نشد و بررسی کلیات این طرح به صورت دو فوریتی ادامه یافت.

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در موافقت با این طرح معتقد بود که سالانه وزارت آموزش و پرورش 500 میلیون تومان از بودجه خود را به پرداخت حقوق حق‌التدریسان یعنی معلمان بازنشسته ای که دعوت به کار شده اند، اختصاص داده است که با این طرح ما می‌خواهیم به جای اینکه این پول به حق‌التدریسان بازنشسته پرداخت شود، به جوانان پرداخت شود.

در پایان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌با 109 رأی موافق، 74 رأی مخالف، 19 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در مجلس با کلیات این طرح مخالفت کردند.

تصویب این طرح نیازمند دو سوم آراء موافق نمایندگان حاضر در صحن بود.


 

خبر 3 شهریور 93:

مخالفت نمایندگان با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی

مخالفت نمایندگان با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی ۳۳ دقیقه پیش

مجلس برای ممانعت از تشدید تورم پرسنلی دولت با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی مخالفت کرد
سرویس: صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش مخالفت کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۴ شهریور) مجلس شورای اسلامی‌با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش که به دلیل مغایرت با قانون برنامه نیاز به دوسوم آرای مجلس را داشت مخالفت کردند.

در جریان بررسی کلیات این طرح دوفوریتی نمایندگان پیشنهاد سلب یک فوریت را دادند که با مخالفت نمایندگان روبرو شد.

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در توضیح این طرح دوفوریتی با بیان اینکه در حال حاضر با یک واقعیت اجتماعی در کشور روبرو هستیم، گفت: هزاران نفر از فرزندان ملت که در مناطق مختلف بخشی از عمر خود را به‌عنوان نیروی حق‌التدریس در آموزش و پرورش گذرانده‌اند توقع به کار گرفته شدن در این وزارتخانه را دارند اما آموزش و پرورش به هر دلیلی از این امر استنکاف می‌ورزد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در بیان دلیل به کار نگرفتن نیروهای حق‌التدریسی و مربیان پیش‌دبستانی دو دلیل تناقض را عنوان می‌کند ادامه داد: آموزش و پرورش از طرفی دم از داشتن نیروی اضافه در کلانشهرها و از طرف دیگر می‌گوید به همین مقدار مازاد نیرو، در مناطق محروم نیرو کم داریم با این وضعیت در اول مهرماه برخی مناطق کشور با مشکل آموزشی مواجه می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بار مالی این موضوع توضیح داد: پیشنهاد این است که مبلغی که به‌عنوان اضافه‌کار به نیروهای بازنشسته و سایر نیروها داده می‌شود، به نیروهای حق‌التدریسی و مربیان پیش‌دبستانی داده شود.

طرح دوفوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

براساس ماده واحده یک تبصره به شرح زیر به‌عنوان تبصره ۱۰ به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن الحاق می‌شود:

تبصره ۱۰- وزارت آموزش و پرورش مکلف است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمتی آموزشی (گروه‌های تصریح شده با شرایط مندرج در تبصره ۹) را که در اولویت استخدام قرار دارند،‌ منحصراً و بدون رعایت ماده ۸ این قانون تا زمان اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۹/۷/۱۳۹۱ به صورت حق‌التدریسی به کار گیرد. بار مالی ناشی از این امر از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی‌وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شود.
این قانون از تاریخ ۱/۷/۱۳۹۳ لازم‌ا لاجرا است


 

خبر 2 شهریور 93: 

موافقت مجلس با دو فوریت طرح الحاق تبصره ای به قانون استخدامی‌معلمین حق التدریس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه 2 شهریور دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را با 142 رای موافق، 32 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 204 رای به تصویب رساندند.
در صورت تصویب نهایی این طرح مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی (گروههای تسریع شده در تبصره 9) از حکم ماده 8 قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 23/3/1388 مستثنی هستند و بار مالی ناشی از این امر از محل حق التدریس کارکنان رسمی‌وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شوند.


خبر 23 مرداد 93:

اظهارات فانی در خصوص نقل‌و انتقال معلمان، بازنشستگی پیش از موعد،به کارگیری نیروهای مازاد و …

وزیر آموزش و پرورش به اعلام آخرین خبرها از برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی پرداخت و گفت: ساماندهی نیروهای انسانی انجام شده و هیچ نگرانی برای بازگشایی مدارس در مهرماه سال ۹۳ نداریم.

دکتر علی‌اصغر فانی عصر روز گذشته در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه میان آموزش و پرورش و هلال احمر در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر این وزارتخانه با تعدادی از نیروهای بازنشسته مواجه شده و در دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها با خلاء نیرو مواجه است، اظهار کرد: اگر توجه کنید ساماندهی نیروی انسانی از سیاست‌های آموزش و پرورش است. از ۱۰ ماه قبل بحث ساماندهی نیروهای انسانی را آغاز و پیش بینی کردیم.

نیروهای مازاد امسال به کار گرفته می‌شوند

وی افزود: امسال حدود ۲۴ هزار نیروی انسانی بازنشسته شده‌اند در حالی که دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هنوز فارغ التحصیل نشده‌اند. از سوی دیگر با توجه به اینکه در برخی مناطق با تورم نیروی انسانی مواجه بودیم بدیهی است آن نیروی انسانی که قبلا مازاد بر نیاز ما بوده امسال به کارگیری می‌شود.

با نقل و انتقالات معلمان دقیق و حساب شده برخورد می‌کنیم

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ما امسال با نقل و انتقالات معلمان دقیق و حساب شده برخورد می‌کنیم، اظهار کرد: مناطقی که نیاز به نیروی انسانی داشتند با انتقال نیروی انسانی‌شان موافقت نشده است و در مجموع با برنامه‌ریزی که انجام دادیم نگرانی برای بازگشایی مدارس در مهرماه سال ۹۳ نداریم.

فانی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا ۵۴ هزار نیروی بازنشسته یا مازادی که بارها اعلام شد، امسال مشغول به کار می‌شوند؟ گفت: بحث ساماندهی نیروی انسانی کار یک ساله نیست و سیاستی است که باید چندین سال به دنبال آن باشیم. ما منابع انسانی‌مان را مدیریت کردیم و مشکلی برای بازگشایی مدارس در سال پیش رو نداریم.

برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی همچنان در انتظار تصمیم معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری

فانی درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی اظهار کرد: برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی منوط به داشتن مجوز برای استخدام است، در حال حاضر معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری معتقد است که تمام ردیف‌های استخدامی‌و حتی بیشتر از ظرفیت قانونی در دولت قبل استفاده شده است و ما همچنان پیگیر این موضوع هستیم که اگر مقدور باشد تعدادی ردیف استخدامی‌برای آموزش و پرورش در نظر بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دستور العمل‌های ما برای برگزاری آزمون آماده هستند، گفت: به محض اینکه ردیف استخدامی‌در اختیار ما گذاشته شود آزمون را برگزار می‌کنیم. البته معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری هنوز صراحتا جواب مثبت یا منفی درباره ردیف استخدامی‌به ما نداده‌اند اما پیگیر هستیم.

نظریات وزیر در مورد بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

وی در پاسخ به اینکه امسال چه تعداد از معلمان پیش از موعد بازنشسته شده‌اند؟ گفت: بر اساس بخشنامه معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری هیچ کس پیش از موعد بازنشسته نمی‌شود. البته برخی همکاران فرهنگی ما مشکلات خاصی داشتند و درخواست‌هایی ارائه دادند. ما درخواست‌ها را گرفته‌ایم و فهرستی از آن را آماده خواهیم کرد و سعی می‌کنیم موافقت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری را استثنائا برای این گروه از همکارانمان جلب کنیم.

فانی با بیان اینکه امسال تقریبا حدود ۲۴ تا ۲۵ هزار بازنشسته طبق روال عادی ۳۰ سال خدمت داشتیم، عنوان کرد: یک تعداد هم متقاضی بازنشستگی قبل از موعد هستند که اگر آن را به این رقم اضافه کنیم، کمی‌بیشتر از ۲۵ هزار نفر خواهد شد در حالی که به نقل از بنده گفته بودند رقم بازنشستگان آموزش و پرورش حدود ۳۰ هزار نفر است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید برای بازنشستگی پیش از موعد این گروه از فرهنگیانمان که درخواست داشتند نیز مجوز معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری را باید دریافت کنیم گفت: ما موافقت خود را به این معاونت اعلام خواهیم کرد تا اگر مجوز لازم داده شد این گروه را بازنشسته کنیم.

به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش درباره پروژه مهر نیز توضیح داد و گفت: پروژه مهر از حدود ۱۰ ماه پیش کلید خورد و در حال حاضر از آماده‌سازی فضای آموزشی گرفته تا ساماندهی نیروی انسانی و توزیع کتب آموزشی و هر آنچه که برای بازگشایی مدارس نیاز است همگی آماده هستند و اعلام می‌کنیم که مدارس با قوت روز اول مهر بازگشایی خواهند شد.

آماده سازی زیر نظام‌های سند تحول

فانی درباره اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در پاسخ به اینکه آیا قرار است مطابق شنیده‌ها این سند هر پنج سال یکبار بازنگری شود؟ گفت: طبیعی است که وقتی سندی توسط عده‌ای صاحب نظر تدوین شود ممکن است در عرصه عمل نیازی به اصلاحاتی داشته باشد. هنوز به آن مرحله نرسیدیم که اصلاحاتی اعمال کنیم.

وی افزود: اکنون در حال آماده‌سازی زیر نظام‌های سند تحول هستیم. تا آخر سال ۹۳ پنج زیر نظام و تعدادی از زیر نظام‌های فرعی آماده می‌شوند.

وی افزود: حدود ۴۰ راهکار از ۱۴۱ راهکاری که در سند تحول هست امسال عملیاتی می‌شود. هر راهکار از چندین برنامه و هر برنامه از چندین فعالیت تشکیل شده است.

به گفته فانی، آموزش و پرورش وارد این ۴۰ راهکار می‌شود و به تدریج با تمهید مقدمات سایر راهکارها به سمت اجرای سند تحول بنیادین می‌رود.

اجرای طرح تعالی مدارس از مهرماه

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا طرح رتبه بندی مدارس اجرا می‌شود؟ اظهار کرد: امسال برنامه‌ای تحت عنوان طرح تعالی مدارس را داریم که از مهرماه به طور آزمایشی در ۷۰۰۰ مدرسه به اجرا در می‌آید. یکی از خروجی‌های اجرای این طرح رتبه‌بندی است اما قطعا هدف نهایی ما نیست.


خبر 22 مرداد 93:

آخرین وضعیت آزمون مربیان پیش دبستانی
وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت آزمون مربیان پیش دبستانی گفت: معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری هنوز صراحتا جواب مثبت و یا منفی درباره اختصاص ردیف استخدامی‌به ما نداده است.
مهر: علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش درحاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که برای ساماندهی نیروی انسانی چه تدابیری اتخاد کرده اید؟ گفت: حدود 10 ماه قبل این کار را شروع کرده‌ایم به طوریکه پیش بینی شد امسال حدود 24 هزار نفر از نیروی انسانی آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند درحالی که دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هنوز فارغ التحصیل نشده‌اند.

فانی در پایان درباره اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در خصوص بازگشایی مدارس، گفت: فعالیت‌های لازم برای بازگشایی مدارس از 10 ماه گذشته آغاز شده است. همچنین در زمینه فضاهای آموزشی، نیروی انسانی و کتب آموزشی هرآنچه که مورد نیاز است، آماده شده و اعلام می‌کنیم که مدارس در روز اول مهر با آمادگی کامل بازگشایی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در برخی از مناطق با تورم نیروی انسانی و در برخی مناطق با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، اظهار داشت: امسال و در چنین شرایطی قرار شده نیروی انسانی که در گذشته مازاد بر نیاز بوده به کار گرفته شوند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین امسال نقل و انتقالات فرهنگیان را به صورت دقیق انجام دادیم و در مناطقی که نیاز به نیروی انسانی داشتند با درخواست انتقال فرهنگیان موافقت نشد.

فانی معتقد است با برنامه ریزی‌های انجام شده در خصوص ساماندهی نیروی انسانی برای بازگشایی مدارس در مهر 93 نگرانی خاصی وجود ندارد.

وی ادامه داد: ساماندهی نیروی انسانی سیاستی است که باید طی چندین سال به فکر اجرای آن باشیم و تلاش کرده‌ایم تا با مدیریت منابع انسانی برای آغاز سال تحصیلی جدید مشکلی نداشته باشیم.

رایزنی با معاونت ریاست جمهوری برای دریافت ردیف استخدامی

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی گفت: برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی منوط به داشتن مجوز برای استخدام است. معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری معتقد است که در دولت قبل ردیف‌های استخدامی‌تماما استفاده شده و حتی بیشتر از ظرفیت قانونی از این ردیف‌های استخدامی‌استفاده کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ما همچنان پیگیر موضوع هستیم تا تعدادی ردیف استخدامی‌را به آموزش و پرورش اختصاص دهند، اظهار داشت: دستورالعمل برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی آماده است ولی بندی دارد که ردیف‌های استخدامی‌باید ایجاد شود و به محض اینکه ردیف استخدامی‌به ما اعطا شد آزمون را برگزار خواهیم کرد.

فانی عنوان کرد: معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری هنوز صراحتا جواب مثبت و یا منفی در خصوص اختصاص ردیف استخدامی‌به ما نداده است.

تلاش برای بازنشستگی 25 هزار فرهنگی

وزیر آموزش و پرورش درباره بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان اظهار داشت: براساس بخشنامه معاونت توسعه مدیریت ریاست جمهوری امسال بازنشستگی پیش از موعد نداریم ولی برخی از همکاران مشکلات خاصی داشته و درخواست‌هایی دارند که ما آن درخواست‌ها را جمع آوری کرده و فهرستی از آنها را آماده خواهیم کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم موافقت معاونت ریاست جمهوری را جلب کنیم، گفت: میخواهیم به طور استثناء برای این گروه از فرهنگیان که حدود 24 تا 25 هزار نفر هستند، بازنشستگی پیش از موعد اعمال شود.


خبر 19 مرداد 93:

آب پاکی وزیر روی دست مربیان پیش دبستانی
مربیان پیش دبستانی و خرید خدماتی درحالی امروز با حضور مقابل مجلس به وضعیت استخدام خود اعتراض کردند که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد ظرفیتی برای جذب نیروی جدید نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، مربیان پیش دبستانی ظهر یکشنبه در اعتراض به وضعیت استخدامی‌در آموزش و پرورش مقابل مجلس تجمع کردند. آنها از نمایندگان مجلس خواستند با اعمال فشار به آموزش و پرورش و دولت زمینه‌های لازم برای برگزاری آزمون را فراهم و زمان دقیق آن را اعلام کنند.

لازم به ذکر است براساس گفته‌های مسئولان آموزش و پرورش 43 هزار نیرو (مربی پیش دبستانی و خرید خدماتی) در انتظار برگزاری آزمون استخدامی‌در این وزارتخانه هستند.

گفتنی است علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش روز گذشته اعلام کرد: آموزش و پرورش سالهای گذشته بیش از ظرفیت حقیقی خود جذب نیرو کرده و دیگر ظرفیتی برای ورود نیروی جدید نداریم.


خبر 18 مرداد 93:

اخذ استعلام‌ از وزارت اطلاعات برای استخدام در شغل‌های حساس آموزش وپرورش ضروری است

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس٬ از بررسی نهایی طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در جلسه فردا کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: این طرح در راستای اخذ استعلام‌های لازم از وزارت اطلاعات برای بکارگیری افراد در پست‌های حساس در کمیسیون بررسی می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «ایرج عبدی» از بررسی طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در جلسه فردا یک‌شنبه(19 مرداد) کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد و گفت: از آنجایی که بررسی امور استخدامی‌و مدیریتی از وظایف کمیسیون اجتماعی مجلس به شمار می‌رود٬ تعیین تکلیف طرح گزینش معلمان آموزش وپرورش نیز به این کمیسیون محول شده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه قرار گرفتن در پست‌های حساس نیازمند اخذ استعلام از وزارت اطلاعات است٬ افزود: طرح یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده 5 قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در مورد انتصابات و پست‌های حساس است؛ از این رو کسی که قرار است به پستی در آموزش و پرورش منصوب شود، باید استعلام‌های لازم را از وزارت اطلاعات اخذ کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه قرار گرفتن معلمان در پست‌های حساس و رتبه‌گیری آنان در جایگاه‌های مختلف باید با اخذ استعلام از وزارت اطلاعات همراه باشد٬ تصریح کرد: اگر از نظر وزارت اطلاعات مانعی برای در اختیار گرفتن آن شغل برای فرد نباشد وی می‌تواند برای آن شغل برگزیده شود.

عبدی ادامه داد: نگرفتن استعلام‌های لازم از وزارت اطلاعات برای گزینش افراد یعنی انجام کاری خلاف قانون که فرد متخلف مشمول پیگرد قانونی قرار گرفته و به نوعی به جرم دخالت در اموال دولتی محکوم خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش مدت‌ها در کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است٬‌ افزود: تصمیم گیری نهایی در خصوص این طرح فردا در کمیسیون صورت خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ از ارجاع طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش پس از اتمام بررسی‌ها به صحن علنی مجلس برای تصویب نهایی خبر داد.


خبر 15 مرداد 93:

استخدام در آموزش پرورش صرفا از طریق دانشگاه فرهنگیان/ دانشجو از ابتدا می‌داند در کدام منطقه جذب می‌شود
زمانی که عنوان می‌شود جذب نیرو نداریم این موضوع شامل حال دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیست

پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- همزمان با فصل انتخاب رشته، یکی از دانشگاههای مورد توجه، دانشگاه فرهنگیان است. سرپرست دانشگاه فرهنگیان در گفتگویی کوتاه با «پارس» در این مورد می‌گوید: افرادی که به دانشگاه فرهنگیان می‌آیند از همان ابتدا استخدام آموزش و پرورش می‌شوند بنابراین زمانی که عنوان می‌شود جذب نیرو نداریم این موضوع شامل حال دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیست چرا که دانشگاه فرهنگیان برای ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش فعالیت می‌کند.

دکتر محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی «پارس» عنوان کرد: از زمان تأسیس دانشگاه فرهنگیان به موازات تربیت نیروی انسانی جدید، بهسازی نیروهای شاغل وزارت آموزش و پرورش هم شروع شده است. به گونه‌ای که اکنون بیش از 20 هزار دانشجوی کارشناسی ناپیوسته شاغل در آموزش و پرورش مشغول به تحصیل هستند که در ایام بازگشایی مدارس در روزهای آخر هفته در کلاس‌ها حضور پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی با وجود دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشجو از زمانی که وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شود، مشخص است که بعد از فارغ‌التحصیلی در کدام منطقه جذب می‌شود.

وی افزود: ادامه این روند می‌تواند مسأله نابسامانی‌هایی را که در توزیع نامناسب در آموزش و پرورش وجود دارد رفته رفته بسامان درآورد و به شکل اصولی آن را حل کند. مسلماً یکی از اهداف تأسیس دانشگاه فرهنگیان چنین فرضی بوده که این دانشگاه طبیعتاً یک دانشگاه مأموریت‌گرا باشد.

مهرمحمدی در مورد تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گفت: 62 هزار دانشجو در 100 واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند، از این تعداد 42 هزار دانشجو در 16 رشته کارشناسی پیوسته و حدود 20 هزار معلم شاغل در 14 رشته کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در مورد پذیرش دانشجو گفت: دانشگاه فرهنگیان در 2 بخش درگیر موضوع تحصیلات تکمیلی است؛ یک بخش بحث تربیت معلمان جدید و بخش دیگر بهسازی نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش و فراهم کردن زمینه ارتقای معلمان است اما آنچه زودتر محقق می‌شود تربیت معلمان جدید است.

وی افزود: همچنین از میان 500 تا 600 هزار نیروی انسانی که مدرک کارشناسی دارند و به عنوان معلم مشغول خدمت هستند، تلاش می‌کنیم تا زمینه جذب آنها را در مقطع کارشناسی ارشد فراهم کنیم.

مهرمحمدی خاطرنشان ساخت: درصورتی که سیاست پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی به تصویب برسد از مهر سال آینده در 7 رشته روانشناسی تربیتی، مشاوره، مدیریت آموزشی و آموزشگاهی، الهیات و معارف، آموزش زبان و ادبیات فارسی و برنامه‌ریزی درسی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو خواهیم داشت.


خبر 14 مرداد 93:

حدود 43 هزار نیروی پیش دبستانی و خرید خدماتی از دولت قبل تا کنون منتظر استخدام در وزارتآموزش و پرورش هستند. داستان از جایی شروع شد که این تعداد نیرو توسط وزیر سابق آموزش وپرورش به این دستگاه راه یافتند و در حال حاضر باری بر دوش مسئولان فعلی شده اند. آموزش وپرورش با توجه به قانون مصوب سال 88 مکلف است تا 8 آبان ماه سال جاری، وضعیت تمامینیروی بلاتکلیف خود را مشخص کند؛ بنابراین موظف به برگزاری آزمون استخدامی‌برای 43 هزارنیروی خرید خدماتی و مربیان پیش دبستانی است.
بلاتکلیفی استخدام 43 هزار نیروی خرید خدماتی

به گزارش فرجام به نقل از مهر ،دوم خرداد سال جاری بود که وزیر آموزش وپرورش در جمع خبرنگان از برگزاریآزمون مربیان پیشدبستانی در تاریخ 17 مردادماه خبر داد؛ این در حالی است که این وزارتخانه هنوز نتوانسته مجوز برگزاری آزمون را از دولت دریافت کند.

دلیل عدم ارائه مجوز برگزاری آزمون از سوی دولت؟

عطالله سلطانی صبور رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر دلیل ارائه نشدن مجوز برگزاری آزمون از سوی دولت را اینگونه عنوان کرد که معاونتنیروی انسانی ریاست جمهوری در جلسه ای که در کمیسیون آموزش مجلس برگزار شد، تاکید داشتند که دولت سهمیه ای برای استخدام ندارد و اگر هم استخدامی‌در کار باشد باید براساس قانون خدمات کشوری به ازای هر سه نفر بازنشسته یک نفر استخدام شود.

برگزاری آزمون فعلا منتفی است

تیرماه سال جاری یعنی درست 50 روز بعد از اعلام وزیر آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر، از منتفی شدن زمان برگزاریآزمون در تاریخ 17 مردادماه خبر داد و گفت: هر زمان که معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری مجوز لازم را به ما بدهد، آموزش و پرورش 2ماه پس از صدور مجوز آمادگی برگزاریآزمون را دارد.

10 هزار بیسواد در دستگاه تعلیم و تربیت!

داستان از جایی جالب تر می‌شود که محمود عسگری آزاد، معاون توسعه و سرمایه انسانی ریاست جمهوری در جلسه غیرعلنی مجلس آمارهای تعجب برانگیزی را اعلام کرد. وی مدعی است که از 76 هزار استخدامی‌در آموزش و پرورش، 10 هزار و 640 نفربیسواد هستند.

این آمار در حالی اعلام شد که در حال حاضر شاهد هستیم افراد تحصیلکرده جویای کار هستند و متاسفانه افراد بیسواد جایگزین آنها در دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی شده اند. تاسف بار تر از این موضوع آن است که استخدام این افراد را در دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت شاهد هستیم. دستگاهی که قرار است افراد متفکری را تحویل جامعه دهد.!

وعده ای که محقق نشد!

همچنین در تازه ترین اخبار، سید محمد بطحایی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش 2 هفته گذشته اعلام کرد آموزش و پرورش مقدمات برگزاری آزمون را فراهم کرده است و تا یک هفته آینده زمان برگزاری این آزمون مشخص میشود. حالا این موعد فرارسیده و خبری از مسولانآموزش و پرورش و اعلام زمان برگزاری آزمون نیست! این در حالی است که که تعداد بسیاری از مربیان پیش دبستانی طی تماس‌های مکرر به رسانه‌ها، مجلس و آموزش و پرورشخواستار تعیین تاریخ و منابع آزمون هستند.

بطحایی آمار دقیق مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدماتی را 43 هزار نفر عنوان کرد و گفت: اینکه در حال حاضر 30 هزار نیروی پیش دبستانی و 13 هزار نیروی خرید خدماتی در انتظار برگزاری آزمون هستند. ما به محض آنکه دولت مجوز برگزاری آزمون را بدهد، حداکثر یک ماه تا 40 روز بعد دریافت مجوز، آزمون را برگزار خواهیم کرد. هم اکنون مرکز سنجش آموزشو پرورش مقدمات برگزاری این آزمون را فراهم کرده و به محض دریافت ردیف استخدامی‌یا حتی موافقت اولیه از سوی آن‌ها آزمون را برگزار خواهیم کرد؛ چرا که ممکن است دولتردیف استخدامی‌ندهد.

تشریح راه حل جدید آموزش و پرورش برای استخدام نیروهای بلاتکلیف

وی درباره راه حل جدید آموزش و پرورش برای نوع استخدام این نیروها گفت: ما نیازمان را در مناطق مختلف پیش بینی کردیم که به طور مثال در صورت برگزاری آزمون، از کدام مناطق و برای چه جنس و چه رشته ای نیرو پذیرش کنیم. به عبارت دیگر در آزمون افرادی شرکت خواهند کرد که ما نیاز داشته باشیم. به عنوان نمونه فرض کنید در منطقه ای در شهرستان گرگان 20 نفر نیروی آموزگار مورد نیاز ماست یا 5 نفر دبیر فیزیک مورد نیاز است. ما اعلام می‌کنیم در فلان منطقه گرگان به 20 نیرو نیار داریم.

ورود نیروی حق التدیس به آموزش و پرورش نداریم

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که اگر دولت ردیف استخدامی‌را برایبرگزاری آزمون ندهد، به این معنی است که این تعداد نیرو به عنوان نیروی حق التدریس درآموزش و پرورش به کار گرفته خواهند شد، گفت: ما به هیچ عنوان ورود نیروی حق التدیس به آموزش و پرورش نخواهیم داشت. ورودی این تعداد نیرو به صورت حق التدیس، به این معنی است که این افراد یکسال مشغول به کار میشوند و دوباره سال آینده همین داستان را خواهیم داشت. ما تلاش می‌کنیم که با معاونت توسعه منابع انسانی به یک نقطه اشتراک برسیم و آزمون را همین امسال برگزار کنیم.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در کنار 58 هزار نیروی مازاد در آموزش و پرورش از کمبودنیرو در این وزارتخانه خبر میدهد و یکی از راه حل‌های کمبود آموزگار در مقطع ابتدایی را از طریق برگزاری آزمون برای این تعداد نیرو و ورود آنها به آموزش و پروش عنوان می‌کند.

آموزش و پرورش موافق؛ دولت مخالف

همچنین عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی گفت: آموزش و پرورش و دولتهنوز نتوانسته اند در این رابطه به نقطه اشتراکی برسند و هنوز دولت ردیف استخدامی‌را به آموزش و پرورش نداده است. البته آموزش و پرورش آمادگی لازم را برای برگزاری آزمون اعلامکرده اما هنوز نتوانسته موافقت نهایی را بگیرد.

در حالی با توجه به گفته‌های معاون نیروی انسانی رئیس جمهور، آموزش و پرورش بیش از ظرفیت حقیقی خود نیرو استخدام کرده و جایی برای استخدام نیروی جدید ندارد، اما از سوی دیگر برگزاری آزمون برای این تعداد نیرو مصوبه مجلس است و باید به هر صورت برگزار شود. این تکلیف در واقع از دولت گذشته گریبانگیر دولت فعلی شده است که باید به هر صورت اجرا شود. حال باید دید که آموزش و پرورش میتواند موافقت دولت را در راستای اخذ ردیف استخدامی‌و برگزاری آزمون بگیرد یا خیر؟ و یا اینکه در نهایت باید دید آیا وزارت آموزشو پرورش برای ورود این تعداد نیرو تدبیری خواهد اندیشید یا خیر؟


خبر 12 مرداد 93:

تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق التدریسی درهیأت دولت

تهران – ایرنا – آیین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق التدریس از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تصویب در هیأت دولت تقدیم معاون اول رییس جمهور شد.
تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق التدریسی درهیأت دولت
کورش پرند روز یکشنبه گفت: پیش نویس آیین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تشکیل کارگروه تخصصی و حضور نمایندگان مربیان حق التدریس این سازمان از سراسر کشور تدوین شد.

وی ادامه داد: متن پیش نویس این آیین نامه که بعد از نشست‌های متعدد کارگروه مربوطه تهیه شد پس از نهایی شدن تقدیم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده است.


خبر ۴ مرداد ۹۳:

تلاش آموزش و پرورش برای تسریع در برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش از تلاش این وزارتخانه برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده قرار است به زودی زمان برگزاری این آزمون مشخص شود.

علی اضغر فانی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی، افزود : با توجه به اهمیت این مهم، طی هماهنگی‌های انجام شده با محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، محمود عسکری آزاد جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و فرهاد دژپسند معاون بودجه معاونت برنامه و نظارت راهبردی رییس جمهور معاونت توسعه مدیریت ، قرار است نحوه وزمان برگزاری این آزمون مورد بررسی واقع شود

وی ادامه داد : وزارت آموزش و پرورش جلسات متعددی را برای تعیین تکلیف برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی برگزار کرده و بی شک درآینده نزدیک زمان برگزاری این آزمون را اعلام خواهیم کرد.


خبر ۱ مرداد ۹۳ :

احتمالاٌ تا آخر هفته توافق برگزاری آزمون انجام می‌شود

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی، گفت: احتمالاٌ تا آخر هفته توافق برگزاری آزمون انجام می‌شود و به ۲ ماه زمان برای برگزاری آزمون نیاز داریم.
عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی چگونه است؟»، اظهار داشت: قرار است همین روزها وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی مشخص شود.
وی افزود: احتمالاٌ تا آخر هفته این توافق انجام می‌شود و اگر این توافق انجام شد، اطلاع رسانی خواهیم کرد؛ پس از مشخص شدن برگزاری این آزمون زمان آن از طرف ما مشخص خواهد شد.
عمادی با بیان اینکه منتظر هستیم این اجازه را بدهند که آزمون را برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: وقتی اجازه برگزاری آزمون را دادند، آن زمان ۴۰ تا ۴۵ روز و شاید ۲ ماه زمان نیاز داریم تا این آزمون را برگزار کنیم.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه اگر همین الان که اول مردادماه است اجازه برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی را بدهند، می‌توانیم تا اواسط یا اواخر شهریورماه آزمون را برگزار کنیم.
*شرکت کنندگان در آزمون به سال تحصیلی جدید نخواهند رسید
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند برای سال تحصیلی پیش رو در آموزش و پرورش فعالیت کنند؟»، تصریح کرد: خیر، این افراد برای سال تحصیلی جدید نخواهند رسید؛ اگر این افراد پذیرفته شوند برای سال تحصیلی آینده (۹۵-۹۴) به کارگیری می‌شوند؛ وقتی نتایج اعلام شود مراحل مربوط به صلاحیت‌ها پیگیری می‌شود و به سال تحصیلی بعدی خواهند رسید.
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا هنوز وضعیت ردیف‌های استخدامی‌مرتفع نشده است؟»، گفت: در حال رایزنی هستیم و هنوز کامل حل نشده است؛ یعنی تعداد ردیف‌ها و اینکه مجوز برای چند ردیف استخدامی‌خواهند داد، هنوز مشخص نیست.

*تعداد شرکت کنندگان در آزمون مشخص نیست
عمادی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که «چند نفر حائز شرکت در آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی هستند؟»، عنوان کرد: هنوز معلوم نیست؛ اگر تعداد ردیف‌های استخدامی‌مشخص باشد، یک شرایطی اعلام می‌کنیم که چند برابر ظرفیت بتوانند در آزمون شرکت کنند که این چند برابر هم محل بحث است.
وی افزود: بنابراین همه چیز در گروی آن مجوز است؛ وقتی مجوز را گرفتیم و روی میز آمد، آن زمان می‌بینیم داوطلبان چه تعدادی هستند و آن وقت شرایط را اعلام می‌کنیم.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا افرادی که می‌خواهند در آزمون استخدامی‌شرکت کنند باید دارای شرایط خاصی باشند؟»، اظهار داشت: بله، ابتدا باید مجوز استخدام را بدهند و پس از آن مدرک تحصیلی، سابقه و امتحان مکتوب هم وجود دارد و هر کدام یک نمره دارد و در مجموع نمره نهایی خواهد بود.


خبر ۲۹ تیر ۹۳:

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر از کمبود ۶۷ نفری نیرو در مقطع ابتدایی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، کاظم شیردل صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر اظهار کرد: بر اساس آمار استخراج شده تنها ۴۶ نیروی موجود می‌توانند در کلاس درس مقطع ابتدایی حاضر شوند و این در حالی است که برای تامین نیروی مورد نیاز ۵۴۳ کلاس درس با ۶۷ نفر کمبود مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه پایه تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی شکل می‌گیرد، افزود: بر اساس اطلاعات آماری که در هفته‌های اخیر استخراج شد مشخص شد ۶۵ درصد نیروهای آموزش ابتدایی خانم و ۳۵ درصد آقا هستند و این نشان دهنده نبود تطابق جنسیت دانش‌آموز و معلم در مدارس ابتدایی کاشمر است.
معاون آموزش ابتدایی کاشمر با تاکید بر اینکه نبود تطابق بحث جامعه‌پذیری و فرهنگ‌سازی دانش‌آموز را خدشه‌دار می‌کند، یادآور شد: دانش‌آموز پسر باید با روحیات مردانه و دانش‌آموز دختر با روحیات زنانه آموزش ببیند.

وی با بیان اینکه باید حضور معلم در کلاس از روی میل و علاقه باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود نیرو در آموزش ابتدایی به دنبال ایجاد انگیزه و فراهم کردن شرایط و زمینه‌ای هستیم که معلمان با میل و علاقه وارد دوره ابتدایی شوند.
شیردل تصریح کرد: امیدواریم با افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل در دوره ابتدایی شاهد ایجاد انگیزه در معلمان برای تدریس در مقطع ابتدایی و برطرف شدن کمبود نیرو در این حوزه باشیم.
معاون آموزش ابتدایی با انتقاد از کمبود فضای آموزشی در مجموعه مسکن مهر کاشمر گفت: اگر چه در سال‌های اخیر فضاهای جدیدی به مجموعه آموزش و پرورش کاشمر اضافه نشده اما افزایش جمعیت سبب ایجاد کمبود فضای آموزشی در این شهرستان شده است.


خبر ۲۳ تیر ماه ۹۳ : 

مرداد زمان برگزاری آزمون جذب مدرس آموزش خانواده در فارس
رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس گفت: آزمون جذب متقاضیان آموزش خانواده در فارس مرداد ماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی‌آموزش و پرورش فارس، صدرالله جعفری اظهار داشت: آموزش خانواده یکی از راهکارهای اساسی و موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.
وی افزود: در همین راستا اداره کل آموزش و پرورش فارس از بین فرهنگیان واجد‌الشرایط از طریق برگزاری آزمون اقدام به انتخاب مدرسین آموزش خانواده برای تدریس مباحث تربیتی ویژه اولیا می‌کند.
جعفری ادامه داد: اساتید عضو هیات علمی‌رسمی‌یا پیمانی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان نیز می‌توانند متقاضی مدرسی آموزش خانواده در آموزش و پرورش براساس شیوه‌نامه شوند.
رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: تمام متقاضیان باید به کارشناسی‌های انجمن اولیا و مربیان ادارات آموزش و پرورش سراسر استان مراجعه و مدارک و مستندات مربوطه را ارائه دهند.
به گفته جعفری، مواد امتحانی این آزمون شامل موضوعات تحکیم و بنیان خانواده از دیدگاه اسلام، روانشناسی تربیتی، اصول تربیت، رفتارهای تربیتی در کودکان و نوجوانان و خانواده متعادل است.
وی تصریح کرد: لیست کتب مربوطه امتحانی و شرایط و ضوابط شرکت ‌کنندگان نیز در بخشنامه‌ای برای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان اعلام شده است.
رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس متذکر شد: آزمون مدرسین آموزش خانواده ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۱۷ مرداد برگزار خواهد شد که مکان و حوزه آزمون متعاقبا اعلام می‌شود.


آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ دولت هنوز مجوز استخدامی‌را برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی صادر نکرده است همچنین زمان برگزاری این آزمون نیز مشخص نیست.
عبدالرسول عمادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش ” وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی به کجا رسید؟ و آیا تاریخی برای برگزاری این آزمون مشخص شده است؟” اظهار داشت:‌ هنوز تاریخی برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی تعیین نشده است و همچنان بحث به روند پیشین ادامه دارد.
وی افزود:‌ دولت هنوز مجوز استخدامی‌برای برگزاری این آزمون را صادر نکرده است. هر زمان که مجوز استخدام از سوی دولت ارائه شود ما آماده هستیم تا ظرف مدت دو ماه آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را برگزار کنیم.
به گزارش تسنیم،‌عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که نماینده مجلس در کمیته سه نفره آموزش و پرورش، معاونت راهبردی ریاست جمهوری و مجلس برای پیگیری آزمون مربیان پیش دبستانی است،‌در گفت‌وگو با تسنیم عنوان کرد: هنوز در رابطه با برگزاری زمان آزمون مربیان پیش دبستانی به نتیجه‌ای نرسیده‌‌ایم.
وی افزود: معاونت سرمایه انسانی ریاست جمهوری اعلام کرده که سهمیه‌ای برای استخدام ندارد و برای استخدام بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام خواهند کرد یعنی به ازای هر سه نفر بازنشسته از آموزش و پرورش یک نفر استخدام شود. دولت در رابطه جذب نیروهای پیش دبستانی و شرکتی به دنبال این است که به ازای افراد بازنشسته در سال‌های اخیر یک سوم ردیف استخدامی‌به آموزش و پرورش بدهد.
** آموزش و پرورش مجوز استخدام ندارد
به گزارش تسنیم، عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در تاریخ ۱۸ تیر نیز به تسنیم گفته بود:‌ زمانی می‌توانیم آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را برگزار کنیم که ردیف استخدامی‌از سوی دولت به ما اعطا شود. به عنوان مثال معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری اعلام می‌کند که آموزش و پرورش امسال می‌تواند از طریق برگزاری آزمون دو درصد استخدام داشته باشداما این مجوز برای سال ۹۳ وجود ندارد.
وی افزود:‌ آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به یک مطالبه در آموزش و پرورش تبدیل شده است. این نیروها چند سال در آموزش و پرورش و در دوره پیش دبستانی فعالیت کرده‌اند بنابراین توقع استخدام دارند،‌ آموزش و پرورش نیز پیگیر برگزاری این آزمون است. علت اینکه آموزش و پرورش تاریخ ۱۷ مرداد را برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی اعلام کرد به این دلیل بود که امید داشتیم تا بتوانیم مجوز استخدام را از دولت دریافت کنیم.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از سوی وزارت آموزش و پرورش به این مرکز اعلام شد که مقدمات لازم را برای برگزاری آزمون فراهم کنند،‌گفت:‌ در جلساتی که بدین منظور برگزار شد اعلام کردیم که قرار است این آزمون برای استخدام چند نفر برگزار شود؟‌ برای این موضوع نیاز به ردیف استخدامی‌داریم اما هم‌اکنون این مجوز استخدامی‌موجود نیست.
وی در پاسخ به این پرسش “نمایندگان مجلس عنوان می‌کنند که به آموزش و پرورش پیشنهاد داده‌اند تا آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند و افراد پذیرفته شده را به صورت حق التدریس جذب کند تا بتواند مجوز استخدام را از دولت دریافت کند”،‌ افزود:‌ صرف برگزاری آزمون مهم نیست. زمانی می‌توانیم آزمون را برگزار کنیم که بگوییم افرادی که در این آزمون پذیرفته شده‌اند امتیاز استخدام در آموزش و پرور ش را دارند اما وقتی مجوز استخدامی‌را از دولت دریافت نکرده‌ایم اگر هم آزمون را برگزار کنیم افراد پذیرفته شده در این آزمون در مقایسه با افرادی که پذیرفته نشده‌اند چه امتیازی دارند وقتی پشتوانه استخدام ندارند.


 خبر 21 تیر 93:

آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی قانون مجلس است و حتما اجرا می‌شود

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش تمهیداتی برای استفاده از نیروهای مازاد در بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی اندیشیده است.

عمادی ادامه داد:‌ مجرای ورود نیرو به آموزش و پرورش از طریق دانشکاه فرهنگیان است ولی در ارتباط با استخدم مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی که از کانال دانشگاه فرهنگیان عبور نکرده‌اند احتیاج به ردیف استخدامی‌داریم.

وی در پاسخ به این پرسش “نمایندگان مجلس عنوان می‌کنند که به آموزش و پرورش پیشنهاد داده‌اند تا آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند و افراد پذیرفته شده را به صورت حق التدریس جذب کند تا بتواند مجوز استخدام را از دولت دریافت کند”،‌ افزود:‌ صرف برگزاری آزمون مهم نیست. زمانی می‌توانیم آزمون را برگزار کنیم که بگوییم افرادی که در این آزمون پذیرفته شده‌اند امتیاز استخدام در آموزش و پرور ش را دارند اما وقتی مجوز استخدامی‌را از دولت دریافت نکرده‌ایم اگر هم آزمون را برگزار کنیم افراد پذیرفته شده در این آزمون در مقایسه با افرادی که پذیرفته نشده‌اند چه امتیازی دارند وقتی پشتوانه استخدام ندارند.

آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی قانون مجلس است و حتما اجرا می‌شود
محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز در این زمینه به تسنیم گفت‌: آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی با توجه به اینکه قانون مجلس است حتما اجرا خواهد شد اما برای برگزاری آن به مجوز استخدامی‌دولت نیاز داریم چرا که جذب این افراد در آموزش و پرورش بار مالی به همراه دارد.

وی افزود: صرف برگزاری آزمون مشکلی را حل نمی‌کند ما تلاش می‌کنیم تا با کسب مجوز استخدام از سوی دولت، افرادی را که در این آزمون پذیرفته می‌شوند در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی استقبال می‌کنیم چرا که می‌توانیم افراد پذیرفته شده در این آزمون را به عنوان نیرو در مقطع ابتدایی جذب کرده و بخشی از کمبود آموزگار در مقطع ابتدایی را جبران کنیم.


 خبر 16 تیر 93:

عبدالرسول عمادی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران در خصوص برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی گفت: برگزاری هر آزمون استخدامی‌فرع بر وجود مجوز استخدام است و ما برای برگزاری این آزمون نیازمند دریافت ردیف‌های استخدامی‌از سوی معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری هستیم که متعاقب دریافت مجوز استخدام نسبت به برگزاری آزمون اقدام می‌نماییم.

وی در ادامه افزود: به دلیل اینکه هنوز مجوز استخدام برگزاری آزمون دریافت نشده کار برگزاری آزمون فعلاً متوقف است و در صورتی که ردیف‌های استخدامی‌به وزارت آموزش و پرورش داده شود تمهیدات مربوط به برگزاری آزمون را انجام می‌دهیم.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی 17 مرداد برگزار می‌شود گفت: 17 مرداد تاریخ پیشنهادی از سوی وزارت آموزش و پرورش بود و زمانی این تاریخ پیشنهاد شد که زمان معقولی برای برگزاری آزمون پیش بینی شده بود اگر در آن زمان مجوز دریافت می‌شد ما آزمون را در تاریخ 17 مرداد برگزار می‌کردیم اما درحال حاضر که به 17 مرداد نزدیک می‌شویم و هنوز مجوز برگزاری آزمون و استخدام دریافت نشده بنا بر این برگزاری آزمون استخدامی‌در17 مرداد بعید به نظر می‌رسید.
وی همچنین ادامه داد: از نظر ما که متولی بر اجرای آزمون هستیم اگر مجوز استخدام و برگزاری آزمون زمان اندکی پس از 17 مرداد هم دریافت شود آزمون را برگزار می‌نماییم بنابر این همه چیز در گرو دریافت این مجوز است.
عمادی در پاسخ به این سوال که آیا معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری نسبت به برگزاری آزمون نظر و تمایل دارد تصریح کرد: این موضوع مورد علاقه‌ی همکاران در وزارت آموزش و پرورش است و در تعاملاتی که بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری هست هنوز مجوز استخدامی‌ردیف‌های معینی دریافت نشده و به محض دریافت مجوز نسبت به برگزاری آزمون در یک زمان معقولی که بتوانیم تمهیدات لازم را برای اطلاع رسانی ،‌ معرفی منابع، طراحی سوال و تهیه زمینه‌های امنیتی مربوط به برگزاری آزمون اقدام می‌نماییم اما همچنان رایزنی وزارت آموزش و پرورش با معاونت منابع انسانی تداوم دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا آموزش و پرورش نیاز به استخدام نیرو دارد افزود: این پرسش را مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش می‌بایست پاسخ دهد امان به دلیل عدم توازنی که در نیروی انسانی آموزش و پرورش وجود دارد یعنی هم کمبود و هم مازاد نیروی انسانی دیده می‌شود و همیشه امکان اینکه نیروی مازاد را بتوان به طور کامل از مناطق دارای نیروی مازاد به مناطق مورد نیاز انتقال داد وجود ندارد و از طرفی دیگر نیروهایی که هرساله بازنشسته می‌شوند و زمینه‌ی ورود نیروی جدید را فراهم می‌کنند این الزام را برای آموزش و پرورش ایجاد می‌کند که نسبت به جذب نیروی جدید اقدام نماید.

عمادی همچنین اضافه کرد: ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان به مجموعه‌ی نیروی انسانی آموزش و پرورش هم با یک تاخیری صورت می‌گیرد و بنابر این تا دانشگاه فرهنگیان نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش را تربیت کند می‌بایست از درگاه برگزاری آزمون استخدامی‌نیروی مورد نیاز را تامین کرد و در نتیجه به نظر من آموزش و پرورش نیاز به استخدام نیروی جدید دارد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که درصورت دریافت مجوز استخدامی‌مرکز سنجش چقدر زمان تا برگزاری آزمون نیاز دارد گفت: معمولاً دو ماه را برای برگزاری آزمون پیش بینی می‌نماییم ولی اگر این مجوز امروز دریافت شود این زمان کوتاه‌تر می‌گردد و تا زمان شروع سال تحصیلی 94-93 جذب نیروی انسانی انجام می‌پذیرد.


خبر 15 تیر 93:

فعلاٌ آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی برگزار نخواهد شد و برگزاری این آزمون در ۱۷ مرداد امسال منتفی است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آ موزش و پرورش گفت: فعلاٌ آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی برگزار نخواهد شد و برگزاری این آزمون در ۱۷ مرداد امسال منتفی است.

عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی در تاریخ مورد نظر برگزار خواهد شد؟»، اظهار داشت:

این آزمون فعلاٌ برگزار نخواهد شد تا کسب مجوز از معاونت راهبردی ریاست جمهوری انجام شود.

وی افزود: مجوز برگزاری آزمون را معاونت راهبردی ریاست جمهوری صادر می‌کند و هنوز این مجوز صادر نشده است.

عمادی در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش آماده برگزاری این آزمون است؟»، خاطرنشان کرد: هرگاه این آزمون بخواهد برگزار شود آمادگی برای آن نیز وجود خواهد داشت.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی در تاریخ ۱۷ مردادماه منتفی است و نمی‌توانیم زمان دیگری را تا کسب مجوز برای آن اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه برگزار کننده آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش است، تصریح کرد: مرکز سنجش آموزش و پرورش برای برگزاری این آزمون حداقل دو ماه زمان نیاز دارد؛ یعنی از زمانی که تاریخ دقیق آزمون مشخص شود دو ماه زمان برای برگزاری آن نیاز داریم.

عمادی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی آزمون، مشخص شدن طراحان سؤال، تهیه سؤالات آزمون و برقراری امنیت آزمون زمان کافی نیاز دارد.


خبر 14 تیر 93:

تلاش برای افزیش حقوق 20  درصدی معلمان ابتدایی و تلاش برای اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان

نمایندگان تشکل صنفی معلمان به مدت سه ساعت با وزیر آموزش و پرورش دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش شاپرک به نقل ازروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به مدت سه ساعت با نمایندگان تشکل صنفی معلمان در دفتر خود دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار نمایندگان تشکل‌های صنفی معلمان دیدگاه و نظرات خود را در خصوص مسائل رفاهی، معیشتی، قضایی، طرح رتبه بندی و مطالبات مطرح نمودند.
وزیر آموزش و پرورش با استقبال از طرح دیدگاه‌ها و نظرات مطرح شده مسئولان آموزش و پرورش را نیازمند آگاهی از دیدگاه‌های مختلف دانست و گفت: مسئولیت سخنان افراد مسئول بسیار سنگین تر از افراد عادی است .
فانی با اشاره به مسائل و مشکلات رفاهی و معیشتی معلمان افزود: «ایجاد سازمان رفاهی معلمان» از برنامه‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش به منظور پاسخگویی به بخشی از مشکلات رفاهی معلمان در دستور کار خودقرار داده است و ما تلاش‌های زیادی را انجام داده ایم تا 20 درصد افزایش حقوق معلمان ابتدایی و اولویت استخدام فرهنگیان تحقق پیدا کند.

فانی با اشاره به اختصاص 250 میلیارد تومان به بحث «کیفیت بخشی» به مدارس اظهار کرد:این اولین بار است که در تاریخ آموزش و پرورش برای بهبود شرایط آموزش و «کیفیت بخشی» مدرسه در بودجه ردیف مستقل پیش بینی می شود و امیدواریم بتوانیم با «تعالی مدارس» و استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نیروهای متخصص و زبده در سطح کارشناسان ارشد برای بخش‌های ستادی آموزش و پرورش تربیت کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر گسترش پژوهش سراهای دانش آموزی در سطح استان‌ها و مناطق افزود: برنامه ما این است که این
پژوهش سراها از 300 به 400 پژوهش سرا ارتقا پیدا کنند تا توان علمی و پژوهشی دانش آموزان را تقویت کنیم.فانی با بیان این که در آموزش و پرورش یک راه، مشکل را حل نمی کند بلکه مجموعه ای از روش‌ها و راهکارها در کنار هم می تواند آموزش و پرورش را به سرانجام مناسب برساند، ادامه داد: «خرید خدمات آموزشی» ازجمله این برنامه‌هاست که با اجرای این سیاست می توان بخشی از هزینه تمام شده آموزشی هر دانش آموز را در اختیار مدارس غیردولتی قرار داد و از این طریق هم کیفیت آموزشی را می توان بالا برد و هم از تراکم دانش آموزی در مدارس دولتی کم کرد و هم از ظرفیت خالی مدارس غیردولتی که سرمایه ملی ما می باشند، بهره ببریم.
وزیرآموزش و پرورش درباره بیمه طلایی خاطرنشان کرد: شرکت بیمه گذار قبلی
حق بیمه ای به مراتب بیشتر از شرکت فعلی از آموزش و پرورش مطالبه کرد و با رایزنی‌های فشرده ای که صورت گرفت، قرار داد جدید با کمترین سقف حق بیمه نهایی شد.


خبر 14 تیر 93:

بررسی زمان آزمون استخدام مربیان پیش‌دبستانی در جلسه فردا
مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی قانون است، گفت: در این خصوص فردا جلسه‌ای برگزار می‌شود.

جعفر بابایی، مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «گفته می‌شود قرار نیست آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی در تاریخ 17 مرداد ماه برگزار شود، نظر شما چیست؟»، اظهار داشت: جلسه‌ای فردا داریم که این موضوع مشخص خواهد شد.

وی افزود: در این جلسه مشخص می‌شود که این آزمون 17 مرداد ماه برگزار می‌شود یا خیر.

بابایی در پاسخ به این پرسش که «آیا برگزار نشدن آزمون در موعد مقرر به دلیل صادر نشدن مجوز از سوی معاونت راهبردی ریاست جمهوری است؟»، خاطرنشان کرد: به نوعی می‌شود گفت که صادر نشدن مجوز بوده است.

مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «مشکل خاصی در خصوص برگزاری این آزمون وجود دارد؟»، تصریح کرد: خیر، این قانون است و طبق قانون مکلف به اجرای آزمون هستیم و ممکن است زمان آن تغییر کند.

وی در پاسخ به این پرسش که «با توجه به اینکه فردا در این خصوص جلسه‌ای دارید، احتمال برگزار نشدن آن در 17 مرداد ماه است؟»، عنوان کرد: نمی‌دانم؛ باید ببینیم از محتوای جلسه چه چیزی بیرون می‌آید.

بابایی گفت: اسامی‌و افراد شرکت کننده در آزمون مشخص شده است.


خبر 8 تیر 93:

آموزش و پرورش در برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش‌دبستانی تعلل می‌کند
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: به نظر می‌آید وزارت آموزش و پرورش در برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی یک مقداری تعلل می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش باید قانون را اجرا کند که به نظر می‌آید مقداری در این خصوص تعلل می‌کند و باعث نگرانی افراد ذینفع شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید این آزمون هرچه زودتر برگزار شود، ادامه داد: از وزارت آموزش و پرورش انتظار داریم اقدامات لازم را انجام دهد و قانون نیز باید در این خصوص اجرا شود و معطل کردن قانون به مصلحت آموزش و پرورش، کشور و مردم نیست.

به گزارش فارس، وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی چندی پیش گفت: دستورالعمل این آزمون تهیه شده و نیازمند هماهنگی نهایی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری است.

وی، زمان پیشنهادی برای برگزاری این آزمون را 17 مردادماه 93 اعلام کرده‌ بود.


خبر ۳۱ خرداد ۹۳:

استخدام‌های آموزش و پرورش دور زدن قانون بود
رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی‌از استخدام‌های انجام شده در وزارت آموزش و پرورش در دولت دهم انتقاد کرد و گفت: این استخدام‌ها غیر قانونی بود و ما به دنبال ابطال آن هستیم.“محمدعلی پورمختار” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، با اشاره به استخدام‌های اخیر وزارت آموزش و پرورش دولت دهم افزود: استخدام‌های اخیر آموزش و پرورش مشکل دارند و ما منتقد آن هستیم، اداره کل‌های آموزش و پرورش با مدارک لیسانس، فوق دیپلم و دیپلم به عنوان خدمت‌گذار در مدارس به کار گرفته شده‌اند. اما قانون را دور زده‌اند و در یک چشم به هم زدن این نیروها را آموزشی کرده و معلمان قدیمی‌را از کار بیکار یا به مرکز استان فرستاده‌اند.

پورمختار تصریح کرد: فرد صفر کیلومتری که آموزشهای لازم را ندیده چطور می‌تواند کلاس و مدرسه را مدیریت کند. باید با این روند منتظر این باشیم که سطح آموزش افت کند.

وی اعلام کرد: کمیسیون اصل نود به دنبال این است که این استخدامها را ابطال کند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ با بیان اینکه تبعیض ناروایی در به کارگیری این نیروها وجود داشته است، اظهارکرد: در منطقه بهار و کبودرآهنگ نیروی آموزشی داشتیم ولی از مرکز استان نیرو برای این دو شهرستان به کار گرفته اند.

وی درباره استانی شدن انتخابات نیز گفت: استانی شدن انتخابات محاسن و معایبی دارد ولی معایب آن بیشتر است، علت این است که همه نمایندگان یک استان نماینده کل استان می‌شوند و مقداری نگاه منطقه‌ای را از دست می‌دهند و ممکن است ظرفیت نمایندگان در مرکز استان جمع شوند.

پورمختار اضافه کرد: از طرفی چون حد نصابی رعایت نمی‌شود لذا ممکن است از یک محل یا منطقه تعداد بیشتری نماینده انتخاب شود.

وی رفع نگاه تعصب آمیز محلی و منطقه ای را از محاسن این طرح دانست و گفت: نمایندگان خود را نماینده کل استان می‌دانند و با هم برای پیشرفت استان قدم برمی‌دارند، هم اکنون هر کدام از نمایندگان تلاش می‌کند، حوزه انتخابیه خود را نجات دهد.

پورمختار یادآور شد: این اتفاق کار را برای تبلیغات و بعد از انتخابات سخت می‌کند چرا که باید کل استان را پوشش دهند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ با اعلام اینکه فاز اول سیستم خنک کننده تر به خشک نیروگاه مفتح فعلا تعطیل است، افزود: فاز اول بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته ولی به خاطر عدم تامین بودجه بلاتکلیف مانده است، پیگیری‌هایی در دولت قبل داشته‌ام هر بار مسؤولان دولتی قول داده و به آن عمل نکرده اند.

پورمختار اعلام کرد: ملاقاتی با وزیر نیروی دولت یازدهم خواهم داشت تا اعتبار لازم برای اجرای فاز اول را جذب کنیم.

وی یادآور شد: برای فاز اول این سیستم ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده و به کمتر از چهار میلیارد تومان برای اتمام نیاز دارد. البته با توجه به اجرای هر کدام از دو فاز بعدی به ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.


 خبر ۳۱ خرداد ۹۳:

برگزاری آزمون استخدامی‌شرکتی‌ها و پیش دبستانی‌ها قطعی شد

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌در جلسه خود، وزیر آموزش و پرورش را موظف کرد تا آزمون شرکتی‌ها و پیش دبستانی‌ها را برگزار کند.

عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی‌در این باره به ایسنا گفت در جلسه ای که وزیر آموزش و پرورش حضور داشت،سوالاتی در مورد آزمون شرکتی‌ها و پیش دبستانی‌ها مطرح شد و نهایتا وزیر آموزش و پرورش موظف شد این آزمون را برگزار کند.

وی تصریح کرد : البته وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد در این زمینه ردیف بودجه ای نداریم اما کمیسیون به وی اعلام کرد بر اساس قانون باید این آزمون را برگزار کند.


خبر تکمیلی 12 خرداد  سال 93: (17 مرداد ماه تاریخ برگزاری آزمون استخدامی‌است)

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت معلم شهید جواد نوروزی که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص آزمون استخدامی‌فرهنگیان و اینکه چه زمانی برپا خواهد شد، اظهار داشت:‌ دستورالعمل آن آماده شده است و همانطور که قبلاً اشاره کرده‌ام، یک هماهنگی نهایی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری داریم که امیدواریم این هماهنگی انجام شود.
وی اضافه کرد: در آن چیزی که ما تهیه کرده‌ایم، 17 مرداد ماه تاریخ برگزاری آزمون استخدامی‌است؛ البته ممکن است در جلسه هماهنگی، تاریخ و محتوای آن تغییر کند؛ به همین دلیل اجازه دهید اظهارنظری نکنم تا قطعی شود.
فانی افزود: این آزمون استخدامی‌طبق قانون شامل مربیان پیش‌دبستانی در یک شرایط خاص و معلمان خرید خدمات آموزشی است که اجازه می‌خواهم نهایی شده آن را اعلام کنیم که بعداً انتظار و توقعی در مخاطبین ایجاد نشود.
فانی در خصوص تعداد شرکت‌کنندگان نیز گفت: بستگی دارد که تعریف ما چه باشد و متناسب با تعریف، آمار عوض می‌شود و اجازه می‌خواهم تا هماهنگی نهایی چیزی را اعلام نکنم.


خبر 7 خرداد ۹۳: (زمان برگزاری آزمون 17 مرداد سال 93 اعلام شده)

علی اصغر فانی (وزیر آموزش و پرورش ) زمان پشنهادی برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی را ۱۷ مرداد سال ۹۳ اعلام کرد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی گفت:دستورالعمل این آزمون تهیه شده و نیازمند هماهنگی نهایی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری هست تا ابلاغ گردد. جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ خرداد ۹۳:

گزینش هر ساله معلمان مدارس غیر دولتی/ حقوق تمام معلمان مدارس غیردولتی یکسان‌سازی می‌شود
ـــــــ
مرضیه گُرد در نشست خبری که امروز در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های وزیر آموزش و پرورش توسعه مشارکت‌های مردمی‌است اظهار داشت: بخشی از مشارکت‌های مردمی‌در دل توسعه آموزش‌های مدارس غیردولتی صورت می‌گیرد.

گُرد با اشاره به این نکته که بعد از انقلاب اسلامی‌ایران برخی از مدارس سه یا چهار نوبته بودند، گفت: در حال حاضر مدارس چند نوبته کشور کاهش پیدا کرده است و تعدادی از مدارس ایران دو نوبته هستند.

وی به کیفیت‌بخشی برنامه‌های آموزش و پرورشی در مدارس غیردولتی و هیأت امنایی اشاره کرد و ادامه داد: کیفیت‌بخشی در منابع انسانی و به روزآوری و توانمندسازی نیروی انسانی از برنامه‌هایی است که در نظر داریم اجرا کنیم و در بخش حمایتی نیز بسته‌های حمایتی در اختیار مدیران مراکز غیردولتی و آموزش از راه دور قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر آموزش و پرورش به صدور مجوز برای مراکز غیردولتی اشاره کرد و اظهار داشت: برای تسهیل صدور مجوز مراکز غیردولتی بخشی فعال شده است و کمیته‌ای نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.

* الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی سلیقه‌ای نیست

گُرد در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، در خصوص شهریه مدارس غیردولتی اظهار داشت: الگوی شهریه مدارس غیردولتی به استناد قانون چند پارامتر دارد و مدارس بر اساس آن پارامترها و شاخص‌ها می‌توانند شهریه خود را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه اگر مدرسه‌ای ادعا دارد که رقم شهریه آن ۱۷ یا ۱۸ میلیون است باید سند داشته باشد یعنی برای آموزش دانش‌آموزان هزینه‌هایی را انجام داده باشد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی‌و خانواده آموزش و پرورش اضافه کرد: الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی، الگوی شفاف و روشن است که سلیقه‌ای نیست و هیچ مدرسه‌ای نمی‌تواند بیشتر از آن چه در این الگو پیش‌بینی شده است از خانواده‌ها شهریه دریافت کند.

وی افزود: در دو، سه مورد مطلع شدیم که مدیران مدارس شهریه‌ای را از خانواده‌ها دریافت کردند که آنها را مکلف کردیم تا این شهریه را باز گردانند حتی در برخی موارد چک دریافت شده بود که به خانواده‌ها بازگردانده شد.

* یکسان‌سازی حقوق معلمان مدارس غیردولتی کشور

گُرد با بیان اینکه امسال برنامه نظارتی دقیقی برای مدارس غیردولتی داریم، اضافه کرد: در بخش پرداخت حقوق معلمان دستورالعمل‌هایی در حال تدوین است که در حال پیگیری در کمیسیون اجتماعی هستیم تا یکسان‌سازی حقوق معلمان مدارس غیردولتی در سطح کشور انجام گیرد؛ در بحث بیمه معلمان مدارس غیردولتی نیز طرحی در حال پیگیری است.

وی با تأکید بر این نکته که هیچ مدرسه غیردولتی نباید از معلمان بدون صلاحیت استفاده کنند، افزود: استفاده از معلمان بدون صلاحیت موجب کاهش کیفیت مدرسه و شکایت خانواده‌ها خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شاخص‌های متعددی برای اندازه‌گیری کیفیت آموزش و پرورش مدارس غیردولتی پیش‌بینی شده است ضمن اینکه تمام مدارس غیردولتی موظف هستند از لحاظ آموزشی و پرورشی مانند مدارس دولتی عمل کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از مدارس غیردولتی اجازه حضور بازرسان را در مدارس نمی‌دهند، افزود: اگر مدرسه‌ای اجازه حضور بازرس را ندهد باید برای مدیر آموزش و پرورش آن منطقه تأسف خورد؛ اگر احساس کنیم حقی از کسی به ناحق ضایع شده است حتماً با این موضوع برخورد خواهیم کرد.

گُرد به طرح خرید خدمات آموزشی اشاره کرد و افزود: این موضوع در قانون بودجه سال ۹۳ دیده شده است به این معنی که ممکن است مدیر آموزش و پرورش منطقه مشاهده کند که در یک کلاس درسی تراکم بیش از حد دانش‌آموز وجود دارد که حتی تا ۵۰ نفر در یک کلاس نیز گزارش شده است؛ در این طرح از حق سرانه دانش‌آموزی استفاده می‌شود و مدیر مدرسه فوق، توافق‌هایی با مدیر مدرسه غیردولتی خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که انتخاب دانش‌آموزان برای تحصیل در مدرسه غیردولتی بر چه اساسی است، بیان داشت: اعلام ظرفیت خالی هر مدرسه، اعلام نیاز و تقاضا از سوی دانش‌آموز مدنظر است ضمن اینکه مدیر مدرسه با شورای نظارت استان هماهنگ کرده و پس از تأیید آنها بر اساس فرم‌ها با توجه به رضایت اولیا و شاخص‌هایی در نظر گرفته شده، دانش‌آموزان را از مدارس دولتی به غیردولتی انتقال می‌دهند.

گُرد با تأکید بر اینکه تمام معلمان مدارس غیردولتی از ضوابط گزینش آموزش و پرورش برخوردارند و باید ‌آموزش‌های ضمن خدمت را بگذرانند، اظهار داشت: امسال آموزش‌های ضمن خدمت در تابستان برای معلمان مدارس غیردولتی به خصوص آن گروه که برای تدریس کتاب‌های جدیدالتألیف دارند، پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: مدیران مدارس غیردولتی باید هر سال، فهرست ۱٫۵ برابر ظرفیت معلمان مدرسه را به گزینش منطقه ارائه دهند و معلمان هر سال باید تحت گزینش قرار گیرند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در خصوص تبلیغات برخی مدارس غیردولتی افزود: اگر تبلیغات مدرسه غیردولتی با عملکرد ‌آن سازگاری نداشته باشد می‌توانیم بررسی کنیم


خبر ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۳:

آموزش و پرورش خراسان شمالی در سال تحصیلی جدید یک هزار نفر نیروی معلم کم دارد.

خبرگزاری تسنیم: معاون توسعه پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: آموزش و پرورش این استان در سال تحصیلی جدید یک هزار نفر نیروی معلم کم دارد.

قنبرعلی خوش‌آئینه در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار کرد: این میزان نیرو برای حدود ۱۵ هزار ساعت آموزش حق التدرسی است که باید جبران شود.
وی با اشاره به اینکه امسال هیچ مجوزی برای استخدام نیروی معلم نداریم افزود: مدارس شهرستان راز و جرگلان و مانه و سملقان بیش از سایر مدارس استان با کمبود معلم روبه رو هستند و حدود ۸۰ درصد از نیازها نیز مربوط به نیروی آموزشی در مقطع ابتدایی است.
وی افزود: در مقطع متوسطه نیروی آموزشی در رشته شیمی‌و زیست کمبود مشاهده می‌شود.
خوش آئینه درباره برنامه‌های جذب نیروی آموزشی در آموزش و پرورش استان گفت: یک هزار نفر نیروی آموزشی در سال‌های ۹۵ تا ۹۸ جذب می‌شوند که ۸۰ درصد آنان در مقطع ابتدایی به کار گرفته می‌شوند.
معاون توسعه پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده، در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ و ۹۶-۹۷ حدود ۷۰۰ نفر و در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ نیز ۱۸۰ نفر نیروی آموزشی در آموزش و پرورش استان جذب می‌شوند.
وی با اشاره به استقبال اندک فرهنگیان در خدمت در مناطق محروم استان گفت: معلمان برای خدمت در مناطق محروم مزایای ویژه ای دریافت می‌کنند و امسال نیز در تلاش هستیم تا مناطق بیشتری از شهرستان‌های راز و جرگلان و مانه و سملقان شامل مزایای مرزی شده و معلمان از آن بهره مند شوند.
خوش آئینه اظهارکرد: علاوه بر آن تعریف پست‌های معاون و مدیر در مدارس مناطق مرزی و افزایش حقوق از این قبل، از دیگر مزایایی است که می‌تواند معلمان را به خدمت در مناطق محروم ترغیب کند.


خبر 23 اردیبهشت 93:

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمین پس از آموزش در دانشگاه فرهنگیان استخدام آموزش و پرورش می‌شوند.

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در پاسخ به سؤال وضعیت استخدام فارغ‌التحصیلان رشته‌ی دبیری وزارت علوم گفت: دانشگاه فرهنگیان طبق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی است و این دانشگاه در سراسر کشور نزدیک به 100 شعبه و پردیس دارد.

وی در ادامه افزود: وزارت آموزش و پرورش از طریق کنکور سراسری به جذب معلمین می‌پردازد و پس از آموزش در دانشگاه فرهنگیان نسبت به استخدام آنان اقدام می‌نماید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان تنها راه جذب در آموزش و پرورش است.


خبر 15 اردیبهشت 93:

وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌نیروهای خرید خدماتی
خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون استخدامی‌ویژه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدماتی گفت: اطلاعات نیروهای خرید خدماتی درآموزش و پرورش وجود دارد به همین دلیل اطلاعات آنها را از استان‌ها نخواسته‌ایم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه مراسم تقدیر از معلمان نمونه شهرستان‌های استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی براینکه هم اکنون آموزش و پرورش در حال جمع آوری مدارک مربیان پیش دبستانی برای برگزاری آزمون استخدامی‌است اما اقدامی‌در رابطه با نیروهای خدماتی انجام نمی‌شود در حالی که طبق قانون این آزمون باید برای مربیان پیش دبستانی و نیروی خرید خدماتی برگزار شود، اظهار داشت: اطلاعات نیروهای خرید خدماتی در آموزش و پرورش وجود دارد به همین دلیل اطلاعات این افراد را از استان‌ها نخواسته‌ایم.
وی افزود: با آقای عسگری آزاد معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری درخصوص برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدماتی مذاکره کرده‌ایم.
وی در خصوص برنامه آموزش و پرورش برای سامندهی 58 هزار نیروی مازاد افزود: بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی آماده ابلاغ است و ظرف امروز و فردا به استان‌ها ابلاغ می‌شود که جزئیات آن در آینده اعلام خواهد شد.با تمهیدات پیش بینی شده در این بخش نامه بخش عمده‌ای از این نیروهای مازاد به کار گرفته می‌شوند.
وزیر‌آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که امسال سه هزار نیرو در آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند برای جبران این نیروها چه برنامه‌هایی دارید گفت: آموزش و پرورش هیچ جزب و استخدامی‌ندارد و هرگونه جذب این نیرو تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام می‌شود.
فانی در خصوص ثبت نام دانش آموزان گفت: ثبت نام دانش آموزان از اول خرداد آغاز می‌شود و تلاش می‌کنیم که ثبت نام‌ها هرچه زودتر تمام شود تا اطلاعات و آمار لازم در اختیار ما قرار بگیرد و بتوانیم براساس این اطلاعات ساماندهی نیروی انسانی را انجام دهیم.


خبر 14 اردیبهشت 93:

زمان برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی
وزیر آموزش و پرورش گفت : زمان برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی به زودی اعلام میشود. به گزارش واحد مرکزی خبر، علی اصغر فانی افزود : طبق مصوبه مجلس و با دستور العمل وزارت آموزش و پرورش هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این آزمون انجام شده است.


خبر 14 اردیبهشت 93:

جذب ۶۰ هزار معلم در کشور ضروری استنیازمند جذب بیش از ۶۰ هزار معلم در سطح کشور هستیم.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس دیروز در گفت وگو با فارس در رشت با اشاره به تصویب قانون جذب معلمان پیش دبستانی در سال ۹۰ افزود: ما این قانون را در بین جار و جنجال‌هایی که برای جذب مربیان پیش دبستانی و خرید خدمات آموزشی و بهداشت به پا شده بود تصویب کردیم.وی با بیان اینکه طبق مصوبه مذکور قانون موظف است در مدت دو سال این نیروها را ساماندهی کند، ادامه داد: اکنون این دو سال تمام شده و یک بخشنامه خلاف این قانون از سوی وزارتخانه جدید ابلاغ شده است.نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه در بخشنامه جدید سوابقی در نظر گرفته شده که در قانون گذشته مورد نظر قانونگذار نبوده است، ادامه داد: خرید خدمات و بهداشت در این بخشنامه حذف شده است.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: آموزش و پرورش در سطح کشور به ۱۰ هزار مربی بهداشت و بالغ بر ۶۰ هزار معلم نیاز دارد در حالی که طبق بخشنامه مذکور این معلمان در مجموع کمتر از ۲۰ هزار نفر هستند.وی گفت: این گروه از معلمان در سراسر کشور در نقاط محروم و غیر محروم نگران وضعیت خود هستند.کوچکی نژاد متذکر شد: قرار شد یکشنبه آینده وزیر آموزش و پرورش برای بازخوانی قانون و اصلاح بخشنامه در مجلس حاضر شود.وی با بیان اینکه بیشتر این معلمان دارای تحصیلات دانشگاهی در مقاطع تکمیلی و متاهل هستند، خاطرنشان کرد: اگر استخدام این افراد از نظر قانونی اشکالی نداشته باشد می‌توانند در آزمون استخدامی‌شرکت کنند. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی‌به اختصاص اعتبار لازم برای برطرف شدن مشکلات بیمه طلایی فرهنگیان اشاره کرد و گفت: کاهش اعتبار سرفصل رفاه فرهنگیان در بودجه ۹۳ آموزش و پرورش مهم ترین دلیل بروز این مشکل است.وی به مطرح شدن گلایه بسیاری از فرهنگیان درباره حذف بیمه دندان پزشکی اشاره کرد و گفت: از آنجا که بیمه طلایی فرهنگیان مصوبه مجلس نیست قانون تلقی نمی‌شود و کمیسیون نیز نمی‌تواند در این راستا اقدام کند.


خبر 14 اردیبهشت 93:

سهمیه استخدام فرزندان فرهنگیان در مجلس در حال بررسی است
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی‌گفت: سهمیه استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش به‌عنوان یکی از حقوق تضعیف‌شده فرهنگیان در فراکسیون فرهنگی مجلس در حال بررسی و تعیین تکلیف است.  به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، امیر خجسته در آئین سی‌امین یادواره بزرگداشت مقام معلم و استاد شهید مرتضی مطهری، معلمان را تحول‌گرا و اثرگذار دانست و اظهار کرد: در فراکسیون فرهنگی مجلس دنبال مسائل مالی، حقوقی و جایگاهی معلمان هستیم و با توجه به اینکه پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی به‌سبب شرایط اقتصادی کشور با تأخیر پرداخت می‌شود با جلب موافقت رئیس جمهور تخصیص‌ها امسال به‌صورت ۱۰۰ درصد انجام می‌شود.
وی با بیان “از حقوق فرهنگیان تا جایی که اطلاع پیدا کنیم، دفاع می‌کنیم” افزود: در برخی وزارتخانه‌ها و بانک‌ها سهمیه‌ای برای استخدام فرزندان کارکنان در نظر می‌گیرند و با توجه به اینکه فرهنگیان عمر خود را هزینه تعلیم و تربیت می‌کنند، در این راستا باید سهمیه استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش نیز تعیین تکلیف شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تصریح کرد: به‌منظور تکریم مقام شامخ معلم بحث استخدام فرزندان فرهنگیان به‌عنوان یکی از حقوق تضعیف‌شده آنها در فراکسیون فرهنگی مجلس در حال بررسی است تا سهمیه فرهنگیان در استخدام آموزش و پرورش جایگاه خود را پیدا کند.
تنها راه ایجاد اشتغال در همدان فراهم کردن زیرساخت‌هاست
نماینده مردم همدان و فامنین عنوان کرد: با وجود اینکه ۳۶ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد وضعیت صنعت استان همدان به‌گونه‌ای است که جوانان برای کسب شغل و استخدام به استان‌های صنعتی اراک، زنجان و قزوین می‌روند، با توجه به این شرایط تنها راه ایجاد اشتغال در استان همدان فراهم کردن زیرساخت‌ها است.


خبر ۷ اردیبهشت ۹۳:

بخشنامه استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان صادر شد

تسنیم،‌ دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۰ پس از ابلاغ اساسنامه آن توسط محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت فعالیت خود را آغاز کرد. با شکل‌گیری این دانشگاه جذب ۲۵ هزار دانشجوی متعهد خدمت از طریق آزمون سراسری سال ۱۳۹۱ در دستور کار قرار گرفت و این دانشجو معلمان از همان ابتدا به استخدام آموزش و پرورش درآمدند.

بهمن سال ۹۲ بود که اخباری مبنی بر بروز مشکلاتی برای استخدام دانشجویان ورودی جدید دانشگاه فرهنگیان منتشر شد و دانشجو معلمان از بلاتکلیفی در وضعیت استخدامی‌خود گلایه داشتند.

برخی از کارشناسان نیز معتقد بودند که اگر تعهد خدمت و بورسیه دانشجو معلمان حذف شود این موضوع باعث می‌شود تا دانشجو معلمان انگیزه خود را از دست دهند و این همانند قبض روح دانشگاه فرهنگیان خواهد بود.

در همان زمان از گوشه و کنار اخباری به گوش می‌رسید که وزارت آموزش و پرورش موفق به اخذ مجوزهای لازم از دولت برای استخدام ۱۷ هزار دانشجو معلم ورودی بهمن ماه دانشگاه فرهنگیان نشده است و اگر قرار باشد مجوزی صادر شود برای تمام ۱۷ هزار نفر نخواهد بود.

محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در تاریخ ۲۱ اسفند ۹۲ در حاشیه مراسم رؤسای پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص وضعیت استخدام دانشجو معلمان این دانشگاه اظهار داشت: ردیف استخدامی‌برای این افراد گرفته شد و آن‌گونه که معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش به ما گزارش داده است مشکلی برای صدور احکام وجود ندارد، البته این امر قدری با تأخیر اتفاق می‌افتد، اما جای نگرانی نیست.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در تاریخ ۳ اردیبهشت ۹۳ در مراسم دیدار استادان، معلمان، دانشجویان و بانوان فرهیخته دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در پردیس دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد، گفت: در کوتاه‌ترین زمان تکلیف اعضای هیئت علمی‌و صدور احکام آنها انجام می‌شود. دانشجویانی که از بهمن ماه سال قبل وارد این دانشگاه شده‌اند نیز تا دو هفته دیگر کار صدور احکام استخدامشان انجام می‌شود.

اما طبق آخرین اخبار مشکل استخدام دانشجو معلمان حل شد و در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۳ بخشنامه‌ای از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر مجوز استخدام دانشجویان ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان صادر شده است که متن بخشنامه در ذیل قابل مشاهده است.

139302061556322322611445.png 83x150 زمان استخدام آموزش و پرورش در سال 93


خبر ۳ اردیبهشت ۹۳ :

صدور احکام استخدامی‌ورودیان بهمن دانشگاه فرهنگیان تا دو هفته آینده
وزیر آموزش و پرورش از صدور احکام استخدامی‌ورودیان بهمن دانشگاه فرهنگیان تا دو هفته آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، دکتر علی‌اصغر فانی در دیدار با اساتید، معلمان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، ادامه داد: طبق جلسه‌ای که با وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری داشتم، بسیاری از گره‌های دانشگاه فرهنگیان باز شد و بر اساس آن امور مربوط به مدرسین و اعضای هیات علمی‌دانشگاه فرهنگیان در یک هیات ممیزه خاص آموزش و پرورش در داخل آموزش و پرورش مورد بررسی و رسیدگی جدی قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکلیف اعضای هیئت علمی‌دانشگاه فرهنگیان مشخص و احکام مربوط به آنان صادر خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان یک سازمان راهبردی است، افزود: وزارت آموزش و پرورش خود را مکلف می‌داند که با همه امکانات در خدمت این سازمان راهبردی باشد.
وی همچنین گفت: در سال آینده جذب نیرو در آموزش و پرورش و در دانشگاه فرهنگیان تحت عنوان طرح بوم به بوم اجرا خواهد شد.


خبر ۲ اردیبهشت ۹۳ :

تهیه لایحه استخدام فرزندان فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش گفت: لایحه اولویت استخدام فرزندان فرهنگی در آموزش و پرورش تهیه و تقدیم مجلس می‌شود.

به گزارش تسنیم، علی‌اصغر فانی دقایقی پیش در جمع معلمان خراسان رضوی در محل فرهنگسرای مصلی‌نژاد، اظهار کرد: باید برای معلمان زمینه‌هایی فراهم شود تا نظرات و پیشنهاداتشان را به دستگاه تعلیم و تربیت منتقل کنند، وزیر آموزش و پرورش نباید خود را بی‌نیاز از مشارکت معلمان ببیند.

وی افزود: در حوزه افتتاح پارلمان معلمان باید گفت یکی از سیاست‌های بنده توسعه مشارکت بوده که این مسئله نیز به توسعه مشارکت تاکید دارد، این مشارکت‌ها باید در بخشهای مختلف از جمله برنامه‌ریزی‌های مدرسه و حتی برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش، تالیف کتب درسی و اظهار نظر در آئین‌‌نامه‌ها باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امیدواریم اساسنامه پیشنهادی برای پارلمان معلمان و فرهنگیان تدوین شود، گفت: این اساسنامه به این دلیل باید تدوین شود که دقیقا بدانیم در این پارلمان در چه حوزه‌هایی کار می‌وشد و معلمان در چه حوزه‌هایی نظر و پیشنهاد می‌دهند و در چه زمینه‌هایی می‌توانند تصمیم‌سازی کنند چرا که در این قالب پارلمان معلمان دارای ابهامی‌در ماموریت و نقش آن بوده و شاید بدون تدوین اساسنامه تعریف روشنی از وظایف پارلمان معلمان نداشته باشید اما کلیتش مورد تایید بوده و ما به این پارلمان نیاز داریم. چرا که باید در برنامه‌های آموزش و پرورش نظرات معلمان را داشته باشیم.

فانی خاطر نشان کرد: اساسنامه از این حیث باید تدوین شود که در قالب این اساسنامه و آئین‌نامه مشخص شود صفر تا صد کار کجاست و این پارلمان باید چه کارهایی انجام دهد.

وی خراسان رضوی را پیشتاز افتتاح پارلمان فرهنگیان یاد کرد و افزود: آمادگی داریم پیشنهاد پارلمان خراسان رضوی را در برنامه‌‌ریز‌ی‌های آموزش و پرروش بگیریم و نهایتا نتیجه آن این باشد که معلمان احساس و ادراک کنند که آموزش و پرورش متعلق به آنها بوده و با علاقه از پیشنهادات آنها استقبال می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بنده از ماه‌ها پیش در رسانه‌ها مطلب اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان را در آموزش و پرورش پیشنهاد دادم، امیدواریم که لایحه آن را تهیه و از طریق مجلس پیگیری می‌کنیم، این مسئله به معنی آن نبوده که ما با این کار می‌خواهیم یک گام در مسیر معیشت فرهنگیان برداریم بلکه فرزندان فرهنگیان با ساختار سازمان آشناترند و تلاش می‌کنیم لایحه اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان را در آموزش و پرورش تهیه و از طریق مجلس پیگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ در دفترچه شماره دو دانشگاه فرهنگیان بوم‌هایی تعریف شده که سهمیه هر بوم را از همان بوم و برای همان بوم تعریف کرده‌ایم و پس از فارغ‌التحصیلی در همان بوم استخدام نیروها صورت می‌گیرد. فانی با اشاره به جایگاه بارز و والای معلمان بازنشسته تاکید کرد: تلاش کردیم از تجربه معلمان بازنشسته به عنوان سرمایه‌های آموزش و پرورش استفاده کرده و این سرمایه را به آموزش و پرورش برگردانیم و در قالب معلمان و مشاوران راهنما و یا بازرسان تخصصی آموزش و پرورش استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: انتظار بنده از همه فرهنگیان این است که تلاش کنیم در دولت تدبیر و امید دانش‌آموزان را از برکات وجودی فرهنگیان متنعم کنیم، بارها گفته‌ام بزرگترین سرمایه اجتماعی آموزش و پرورش امید، علاقه و حضور در صحنه معلمان است و با همین سرمایه می‌توانیم آموزش وپرروشی بهتر داشته باضیم.

وی عنوان کرد: امیدوارم که این دوره که جنسی از خود شما که خدمتگزاری این وزارتخانه را عهده‌دار بوده بتواند نکته درخشانی را در این وزارتخانه به ثبت رسانده و در تاریخ آموزش و پرورش، معیار قرار گیرد.


خبر 30 فروردین 93:

آخرین وضعیت استخدام و افزایش حقوق معلم‌ها

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی گفت: در هفته جاری جلسه‌ای را با معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری برگزار و جزئیات آزمون را مشخص می‌کنیم.

به گزارش مهر، علی اصغر فانی در حاشیه برگزاری مراسم روز زن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی توضیح داد: هر استخدامی‌باید به تایید نهایی این معاونت برسد و پس از اینکه هماهنگی‌های لازم انجام شد جزئیات آن را اطلاع رسانی می‌کنیم.

فانی با بیان اینکه منابع اعتباری استخدام مربیان پیش دبستانی تامین می‌شود، درباره افزایش حقوق معلمان نیز گفت: تصمیم گیری درباره این موضوع نیز در این هفته به نتیجه می‌رسد تا بتوانیم بخشی از زحمات این معلمان را پاسخ دهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ایجاد معاونت اقتصادی که یکی از برنامه‌های عنوان شده در اوایل وزارتش بود، گفت: آموزش و پرورش احکامی‌را به نمایندگان مجلس پیشنهاد داده‌ است که مورد تصحیح مجلس قرار گرفته و بسیاری از این احکام در راستای ارتقای اقتصاد آموزش و پرورش است که از جمله می‌توان به توسعه مشارکت اشاره کرد و اینکه بتوان خدمات آموزشی را از بخش خصوصی خریداری کرده و اقدامی‌در جهت اقتصاد آموزش و پرورش انجام داد.

به گفته وزیر آموزش و پرورش،اجرای طرح هزینه فایده برای نیم درصد از مدارس در سال جاری بخشی از این برنامه‌هاست که در راستای ارتقای اقتصاد آموزش و پرورش است که به تصویب نمایندگان مجلس نیز رسیده است.همچنین باید بتوانیم در آموزش و پرورش تسهیلاتی را برای توسعه بخش خصوصی مدارس قائل شویم. فانی درباره برنامه‌هایش مبنی بر پر کردن صندلی‌های خالی مدارس غیر دولتی گفت: تلاش‌های زیادی طی هشت ماه گذشته با این هدف انجام شده که در سال تحصیلی۹۴-۹۳ اجرا می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش درباره کتاب‌های درسی آموزش و پرورش نیز توضیح داد: بسیاری از کتاب‌های مهر ۹۳ از چاپ خارج شده و در انبارها هستند. با برنامه ریزی صورت گرفته امسال هیچگونه مشکلی برای توزیع کتاب‌های درسی در سراسر کشور نداریم .چند کتاب در پایه چهارم جدید التالیف است و تغییرات کمتری در کتابهای چهارم ابتدایی ایجاد شده اما کتاب‌های پایه هشتم دارای تغییرات کلی است و مسئولین سازمان پژوهش‌ها و برنامه ریزی و دفتر توزیع تولید کتاب‌های آموزشی، کتاب‌ها را به موقع در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند.

وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلاتی که در باره مشکلات محتوای ویرایشی در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ وجود داشت، گفت: جلسه‌ای را با فرهنگستان داشتیم و مقرر شد دستور العمل ویرایش فرهنگستان برای کتب درسی اجرا شود تا ایرادات کتابهای درسی کمتر از گذشته باشد.

وی در پاسخ به خبرنگاری برای اجرایی شدن بیمه طلایی فرهنگیان گفت: بیمه طلایی قبلی فرهنگیان تا زمان صدور کارت جدید آنها تا پایان اردیبهشت ماه مهلت دارد. ضمن آنکه تغییراتی در بیمه طلایی فرهنگیان داده شده که پس از صدور کارت آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد


خبر 28 فروردین 93:

کمبود ۵۶۰۰ نیرو در آموزش و پرورش استان اصفهان
خبرگزاری تسنیم: استاندار اصفهان گفت: کمبود ۵۶۰۰ نیروی آموزش و پرورش در دوره متوسطه و ابتدایی استان اصفهان معضلاتی را در سطح استان ایجاد کرده و تمام تلاش خود را برای دریافت مجوز استخدام آنها انجام می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی‌استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به حساسیت ویژه آموزش و پرورش به عنوان جایگاه نیروهای فکری جامعه و با عنایت به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، لازم است تغییر و تحولات در این مجموعه بر مبنای اعتدال، دوری از تند روی و عقلانیت باشد.

وی بر لزوم شایسته سالاری در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: نیروهای کاردان ، مدیر و مدبر باید در کنار هم و به صورت هم افزا تعامل داشته باشند.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان باید انتخاب مدیران بر اساس شایستگی را مد نظر خود قرار دهد، بیان کرد: انتخاب مدیران باید در کمال آرامش و منطق ویژه صورت گیرد که این امر رشد و توسعه ی آموزش و پرورش را به همراه دارد.

وی به شرایط دانش‌آموزان استثنایی اشاره کرد و افزود: خانواده‌های این دانش آموزان در شرایط سختی قرار دارند و باید به این افراد نگاه ویژه ای داشته باشیم و کمک به آن‌ها حل یک معضل بزرگ در جامعه است.

زرگرپور با تاکید بر اینکه کسری مالی موجود برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی باید تامین گردد؛ تصریح کرد: مزایده اموال مازاد باید به تصویب شورا رسیده شود تا در کارگروه ماده 5 استان اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

وی با اشاره به کمبود 5600 نیرو در دوره متوسطه و ابتدایی در استان، گفت: این امر معضلاتی را در سطح استان ایجاد کرده و تمام تلاش خود را برای دریافت مجوز استخدام و همچنین راه کارهای تشویقی برای استفاده از نیرو‌های موجود برای حل این معضل به کار می‌بندیم.


 خبر 27 فروردین 93:

بررسی وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی در مجلس

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه کمیته آموزش و پرورش مجلس اظهار داشت: در این جلسه مجددا مباحث مربوط به فعالیت‌های پرورشی و تربیت بدنی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا اعتبار 20 میلیارد تومانی که توسط مجلس به فعالیت‌های تربیتی و پرورشی اختصاص یافته، محقق شود.

وی درخصوص ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در این جلسه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش حضور داشت که در رابطه با نیروهای مازاد در آموزش و پرورش به صورت کلی صحبت شد و مقرر شد تا مباحث به صورت جزئی‌تر در جلسه بعد بررسی شود.

کوچکی نژاد افزود:‌سوال اعضای کمیته آموزش و پرورش مجلس این است که قانونی که به آموزش و پرورش دو سال فرصت داده تا نیروهای خرید خدمات آموزشی و مربیان پیش دبستانی را تعیین تکلیف کند رو به اتمام است و این وزارتخانه برای برگزاری آزمون استخدامی‌چه برنامه‌ای دارد؟ که در جلسه روز گذشته عنوان شد بخشنامه این موضوع صادر شده است و قرار شده تا نیازها برآورد شود و سپس برای این گروه آزمون برگزار شود.

به گزارش تسنیم، مجلس شورای اسلامی‌در تاریخ 17 مرداد 91 مصوب کرد که از تاریخ تصویب این قانون آموزش و پرورش موظف است حداکثر ظرف دو سال تمام مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را که با آموزش وپرورش همکاری داشته اند، از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد 2 و 3 قانون تعیین تکلیف استخدامی‌حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش مصوب 15 مهر 1388 و اصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهند.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش از استخدام برای مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی تا مهر سال آینده خبر داد. علی اصغر فانی بیان کرد : دستورالعمل نحوه این استخدام در حال تدوین است و با برگزاری این آزمون تکلیف استخدام این نیروها مشخص خواهد شد.


ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان محترم، به اطلاع میرسانیم که تمام اخبار استخدامی‌مرتبط با آموزش و پرورش در طی هر سال در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت مشاهده شرایط استخدام در آموزش و پرورش (اخذ شده از آخرین اگهی استخدامی‌مربوطه) اینجا کلیک نمایید

تمامی‌اخبار در رابطه با استخدام آموزش و پرورش در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید

+جهت مشاهده سایت رسمی‌ وزارت آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید.

با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام2,312 دیدگاه برای این نوشته ثبت شده است . نفر بعدی شما باشید !

نام (لازم)
پست الکترونیک (لازم)

 1. آرش میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 147142     زمان ارسال دیدگاه : 7:44 .ب.ظ

  سلام چندروز دیگه مدارس باز میشه اما من دیگه قرار نیست امسال برم مدرسه تمام امیدم آزمون بود خدا میدونه دلم لک زده واسه بچه ها اما همه چی خراب شد هر چی که بود.........

  [پاسخ]

 2. محمد میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 144559     زمان ارسال دیدگاه : 2:05 .ب.ظ

  سلام تو شهر ما اموزش پرورش داری نیرو میگیری بلو چستان من ثبت نام کردم فقط مدرک بردم من چون فوق لیسانس بود به من گفت شما تو روستا خودت از اول مهر تدریس شروع کن فوق دیپلم .لسانس فوق لیسانس داری میگیری

  [پاسخ]

 3. ناشناس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 143224     زمان ارسال دیدگاه : 2:33 .ب.ظ

  عزیزانم خودتونوبدبخت نکنین- استخدام -کارمند- بابایعنی حرکت به سوی بدبختی کارمندیعنی قشرذلیل وبدبخت وگدا بریدبرای خودتان کارکنیدنه نوکردیگران باشید

  [پاسخ]

1 52 53 54

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و شخصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.
آفر ویژه سامانه پیام کوتاه ریلکس