خريد vpn خريد کریو خريد vpn mobilevpn
 زمان استخدام آموزش و پرورش در سال 93 | ایران استخدام
قوانین سایت
 • 2,344 دیدگاه

اخبار استخدام وزارت آموزش و پرورش سال 1393

استخدام آموزش و پرورش1 زمان استخدام آموزش و پرورش در سال 93

اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال 93:

خبر 29 مهر 93:

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش
وزارت آموزش وپرورش موضوع قانون تأمین مسکن فرهنگیان را دنبال می‌کند
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه با تصویب قانون تأمین مسکن فرهنگیان از سال 68 تا 85 حدود 12500 واحد مسکونی و 85 هزار قطعه زمین به فرهنگیان واگذار شده است گفت: با اجرای طرح مسکن مهر عملا مفاد این قانون به حاشیه رفت.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، سیدمحمد بطحایی با اشاره به اجرای تبصره 9 قانون مصوب 19 مهر1391 مجلس شورای اسلامی‌اظهار کرد: استخدام مربیان پیش دبستانی به دلیل عدم تخصیص ردیف استخدامی‌به تعویق افتاد و باتوجه به پی گیری مسئولین آموزش وپرورش پس از رفع مشکل اقدام لازم معمول خواهد شد.

وی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان در قالب تعاونی‌های مصرف و مسکن تاکنون با مشارکت حداکثری فرهنگیان قریب به 1400 تعاونی در مناطق مختلف آموزش وپرورش تأسیس یافته که به خانواده بزرگ فرهنگیان در زمینه تهیه جهیزیه فرزندان ؛ تأمین مایحتاج ضروری و لوازم خانگی موردنیاز آنان باشرایط اقساطی خدمات ارائه می‌نمایند.

بطحایی افزود: علاوه بر این با همکاری اتحادیه تعاونی‌های مصرف فرهنگیان ایران و 600 تعاونی تحت پوشش از طریق سامانه فروش مجازی (اتما) در قالب جشنواره فروش کالا و لوازم خانگی به مناسبت‌های هفته معلم؛ دهه مبارک فجر و اعیاد فرخنده خدمت رسانی به جامعه فرهنگیان انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان این که سیاست گذاری در بخش تأمین مسکن اقشار مختلف به ویژه کارکنان دولت به عهده وزارت راه وشهرسازی؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌و وزارت کار و رفاه اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ساخت مسکن از دستگاهی که وظیفه تعلیم وتربیت پیش از 5/12 دانش آموز عهده دار است، چندان معقول و منطقی نیست.

وی تأکید کرد: آموزش وپرورش علاوه بر وظیفه ذاتی خود به منظور سامان بخشیدن به وضعیت مسکن کارکنان تحت پوشش همواره تلاش نموده با بهره مندی از ظرفیت‌ها و پتانسیل سایر دستگاه‌های اجرایی برای پاسخ گویی به نیاز مسکن همکاران از حمایت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی‌نیز بهره لازم را ببرد.

بطحایی با اشاره به قانون تأمین مسکن کارکنان آموزش وپرورش که در سال 68 به پیشنهاد آموزش وپرورش و حمایت دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی‌رسید گفت: از سا ل68 با تصویب قانون تأمین مسکن فرهنگیان تا پایان سال 85 حدود 12500 واحد مسکونی و 85000 قطعه زمین به فرهنگیان واگذار گردید، اما از سال 86 با اجرای طرح مسکن مهر عملا مفاد قانون از سوی متولیان نادیده گرفته شد به نحوی که مکاتبات متعدد و پی گیری‌ها برای احیای قانون و اخذ سهمیه 40% زمین و مسکن از وزارت راه وشهرسازی بی نتیجه ماند.

وی افزود: از طرفی با تزریق کلیه منابع و تسهیلات به بخش مسکن مهر فعالیت حدود 600 تعاونی مسکن فرهنگیان که در آن زمان 80 هزار واحد مسکونی نیمه تمام در اختیار داشتند مختل گردید.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه در دولت تدبیر وامید وزارت آموزش وپرورش مجددا بر آن شد تاموضوع قانون تأمین مسکن فرهنگیان را با جدیت دنبال و احیا نماید .

وی تصریح کرد: دراین راستا جلسه مشترک مورخ دهم اسفندماه سال92 وزرای آموزش وپرورش و راه و شهرسازی منجر به تنظیم تفاهم نامه ای شد که بند 6 آن به تأمین مسکن فرهنگیان اشاره دارد. لذا امیداست با همکاری نهادهای متولی، وضعیت مسکن معلمان بهبود یابد.

وی با اشاره به نرخ تعرفه‌های بیمه در دندانپزشکی اظهارکرد: بیمه طلایی فرهنگیان از نظر مفاد قرارداد نسبت به سال قبل (به جز تعهدات دندانپزشکی) هیچ تنزلی نداشته است.

بطحایی ادامه داد: به دلیل اختلاف مالی با شرکت بیمه گر قبل، عدم تأمین اختیارات به دلایلی خارج از حیطه کاری آموزش وپرورش، تغییر نرخ تعرفه‌های خدمات درمانی و افزایش نرخ حق بیمه از سوی شرکت‌های بیمه تجاری، شرکت آتیه سازان حافظ به عنوان شرکت بیمه گر انتخاب و قرارداد منعقد گردید.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: این شرکت هم اکنون در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان محترم بوده و توانسته است رضایت نسبی فرهنگیان را فراهم آورد.

بطحایی خاطر نشان کرد: با این حال آموزش وپرورش با همکاری ادارات آموزش وپرورش و مناطق تابعه و با تشکیل و برگزاری جلسات مشترک، مستمر و پی گیری مجددانه، تمام اهتمام خود را برای ایجاد راه کارهای مناسب و تسهیل در روند اجرای قرارداد بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان به کار می‌گیرد تا مشکلات این بخش تا حد مقدور کاهش یابد.


 

تعدادی از معلمان حق التدریس آموزش و پرورش در مقابل مجلس نسبت به عدم پیگیری شرایط استخدامی‌خود تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز تعدادی از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای وابسته به وزارت کار به نشان اعتراض در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی‌تجمع کردند.

این مربیان دلیل تجمع خود را وضعیت قرارداد خود با سازمان‌های ذی ربط عنوان کرده و با اشاره به مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی‌خواستار توجه وزارت خانه و مجلس به این مساله شدند.

یکی از این تجمع کنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد که مجلس و وزارت کار باید برای رفع مشکلات کار قراردای و نسبت به استخدام ما اقدامات لازم را هرچه سریع تر انجام دهند.


خبر 9 مهر 93: استخدام دانشگاه فرهنگیان

پیرو مصوبه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان، 191 داوطلب بومی‌از طریق آزمون کتبی (اختصاصی و عمومی) و انجام مصاحبه پس از طی مراحل گزینش به صورت قرار دادی در دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید


 فاجعه ای به نام نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از واگذاری مدارس دولتی به غیردولتی‌ها و استخدام نیروهای آزاد، گفت: در این شرایط فاجعه جدیدی تحت عنوان نیروهای شرکتی‌ شکل می‌گیرد که وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جعفری افزود: واگذاری مدارس دولتی به غیردولتی‌ها و استخدام نیروهای آزاد که بعدها در قالب نیروهای شرکتی برای وزارت آموزش و پرورش مشکل‌ساز می‌شوند یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان بود زیرا در این شرایط فاجعه جدیدی تحت عنوان نیروهای شرکتی‌ شکل می‌گیرد لذا وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشد.

وی تصریح کرد: بر این اساس قرار است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بازدیدهایی را از برخی مدارس تهران طی هفته آینده داشته باشند.


خبر 7 مهر 93:

جزییات استخدام افراد بیسواد در آموزش و پرورش دولت دهم/حق اخراج نداریم
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام جزییان استخدام افراد بیسواد در آموزش و پرورش در دولت دهم گفت:با گذاشتن دوره‌های آموزشی ، تغییر شغل و انتقال به حوزه اداری، دفتری این مشکل را حل می‌کنیم.سید محمدبطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره اعلام آمار استخدام افراد بیسواد در دولت قبل گفت: در آموزش و پرورش معلم بیسواد به معنای واقعی وجود ندارد. وی افزود: تعجیل در اجرای نظام ۶-۳-۳ در دولت گذشته موجب شد تا آموزش و پرورش با کمبود معلم در پایه ششم روبرو شود. بنابراین مجبور شدند هرکسی را وارد کلاس‌های درس کنند.بطحایی ادامه داد: در صورتی که باید معلم ابتدایی دوره‌های آموزشی را گذرانده باشد و با روش تدریس روانشناسی رشد و با اصول و فنون کلیات روش‌ها آشنا باشد.معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پیش از اینکه پایه ششم را اضافه کنند باید فضا و نیروی انسانی پیش بینی می‌کردند که این اتفاق کمتر افتاد. اما چون تعجیل در اجرای این نظام وجود داشت مجبور شدند معلمانی که دوره‌های آموزشی را نگذارنده اند و یا رشته‌های متناسب با آموزش در آموزش و پرورش ندارند جذب شوند.بطحایی با اشاره به یک مثال تصریح کرد: معلم ابتدایی که پیش از این راننده بودو در دولت قبل استخدام شده است، نزد من آمد و خواهش کرد دوباره راننده باشد چرا که نمی‌تواند کلاس را اداره کند، حتی جذب یک معلم همانند این راننده هم برای آموزش و پرورش عیب است.وی تصریح کرد: البته تعداد جذب این دسته از معلمان در آموزش و پرورش زیاد نیست. برخی از آنان ظرفیت معلمی‌را ندارند و حتی با آموزش هم درست نمی‌شوند. بنابراین با تغییر شغل و انتقال به حوزه اداری، دفتری این مشکل را حل می‌کنیم. وی با تاکید بر اینکه طبق قانون این افراد را نمی‌توانیم اخراج کنیم اظهار کرد:برای برخی از معلمان که در دولت گذشته استخدام شدند باید کلاسهای آموزشی برگزار کنیم.پیش از این غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی‌اعلام کرده بود در آموزش و پرورش اتعداد ۱۵۲۰نفر بی‌سواد هستندوحدود ۱۰هزار نفربا مدرک راهنمایی در دولت دهم استخدام شدند.

___________________

مثلث نامنتظمِ برگزاری آزمون استخدامی!

اجرای قانون برگزاری آزمون استخدامی‌برای مربیان پیش دبستانی، به هماهنگی متقابل بین سه نهاد دولت، مجلس و وزارت آموزش و پرورش بستگی دارد. مرور مواضع هریک از سه نهاد مورد بحث درباره این قانون و اجرای آن، ما را در رسیدن به فهمی‌صحیح و روشن از این مسئله رهنمون خواهد ساخت.

به گزارش عیار آنلاین، محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌ضمن اشاره به اتمام مهلت قانونیِ دو ساله وزارت آموزش و پرورش برای اجرای مصوبه مجلس مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی، اعلام کرد: «قانون اجازه داده است که اگر استنکافی از اجرای یک مصوبه مجلس شورای اسلامی‌صورت گیرد بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس می‌تواند آن مسئول و آن وزیر را به قوه قضائیه معرفی کند».

به نظر می­رسد اجرا یا عدم اجرای قانون مذکور، به هماهنگی متقابل بین سه نهاد مجلس، وزارت آموزش و پرورش و دولت بستگی دارد. مرور مواضع هریک از سه نهاد مورد بحث درباره این قانون و اجرای آن، ما را در رسیدن به فهمی‌صحیح و روشن از این مسئله رهنمون خواهد ساخت.

موضع آموزش و پرورش برای استخدام نیروی جدید

وزارت آموزش و پرورش مخاطب اصلی مصوبه مجلس برای برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی است که در اجرای این قانون و پیرامون جذب و استخدام نیروهای جدید، مواضع دوگانه‌ای را­ اتخاذ نموده است. این وزارتخانه از یک سو نظر مساعد و آمادگی خود را اعلام کرده و از سوی دیگر با توجه به مازاد نیروی آموزش و پرورش آن را منتفی دانسته است.

به عنوان نمونه، بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، از یک سو هر گونه استخدام جدید را به این موکول کرده که ساماندهی نیروی انسانی به درجه مطلوب برسد و در نتیجه به طور ضمنی، برگزاری آزمون استخدامی‌جدید را منتفی نموده است (۲۷ مرداد ۹۳، خبرگزاری فارس). فانی نیز از وجود ۳۰۰۰ نیروی مازاد در تهران سخن گفته و اشاره نموده است که مدارس دولتی را می‌توان با ۸۰۰ هزار پرسنل به‌خوبی اداره نمود و در نتیجه آموزش و پرورش حدود ۲۰۰ هزار نیروی مازاد دارد! اما از سوی دیگر بطحایی به نظر مثبت برای استخدام مربیان پیش دبستانی اشاره داشته و درباره درخواست تخصیص ردیف استخدامی‌از معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری و عدم موافقت با این درخواست سخن می‌گوید. (۱۷ شهریور ۹۳، وزارت آموزش و پرورش).

به طور خلاصه از مجموع اظهارنظرهای مسئولین وزارت آموزش‌وپرورش می‌توان چنین استنباط نمود که این وزارتخانه ظاهراً به دنبال استخدام نیروی جدید نیست و نیازی هم به آن ندارد.

موضع معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری

علاوه­ بر اظهارات دوگانه مذکور، آموزش و پرورشی‌ها در اجرای این قانون توپ را در زمین معاونت توسعه انسانی ریاست جمهوری می‌اندازند، چنانچه فانی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی را منوط به داشتن مجوز برای استخدام آن‌ها دانسته است. البته معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری مدعی است که در دولت قبل، بیشتر از ظرفیت قانونی از ردیف‌های استخدامی‌وزارتخانه استفاده شده و تخصیص ردیف جدد ممکن نیست. از این رو به نوعی معاونت مذکور، با هر گونه استخدام جدید در وزارت آموزش و پرورش مخالف است.

حال سؤال این است که مجلس نسبت به واقعیت‌های مورد اشاره وزارت آموزش و پرورش و معاونت توسعه منابع انسانی مطلع بوده یا نه؟ اگر این آگاهی وجود داشته، وضع چنین مصوبه الزام‌آوری چه معنایی دارد؟

علاوه بر این می‌توان از وجه دیگری نیز قانون مذکور را مورد توجه قرار داد. قانون مورد بحث، در سال ۱۳۹۱ به تصویب مجلس شورای اسلامی‌رسید و به برگزاری آزمون استخدامی‌و اولویت دادن مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی در استخدام‌های وزارت آموزش و پرورش اشاره دارد. این در حالی است که طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (مصوب ۱۳۹۰)، تربیت نیروهای مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش بر عهده دانشگاه فرهنگیان است و استخدام نیروهای آموزش و پرورش از این طریق باید صورت گیرد. البته بنا به یکی از بندهای اساسنامه، در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد، آموزش و پرورش می‌تواند با رعایت ضوابط و مقررات از دانش آموختگان سایر دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی جذب نماید.

دانشگاه فرهنگیان

بدین ترتیب، پرسش‌های مهمی‌مطرح می‌گردد که پاسخ به آن‌ها می‌تواند در روشن شدن ابعاد دیگر این چالش نیز مؤثر باشد، از جمله اینکه با توجه به شرایط فعلی، آیا دانشگاه فرهنگیان قادر به تأمین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش نخواهدبود؟ و آیا وزارت آموزش و پرورش نیاز اضطراری به جذب نیرو دارد که باید از غیر دانشگاه فرهنگیان برای تأمین آن اقدام نماید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، باید پرسید که این نیاز مربوط به چه بخش‌هایی و ناظر به نیروهای با چه توانمندی و تخصصی است؟ آیا مربیان پیش دبستانی پاسخ گوی نیازی هستند که دانشگاه فرهنگیان قادر به تأمین آن نیست؟ و …

و در صورت منفی بودن پاسخ، باید پرسید که چرا مجلس محترم شورای اسلامی‌بعد از تصویب اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۰، قانونی را وضع کرده که اجرای آن غیرمنطبق با اساسنامه و اسناد بالادستی است و اجرای آن هم توجیهی ندارد؟ تصویب این قانون چقدر کارشناسی و چقدر سیاسی است؟


خبر 30 شهریور 93:

شایعه استخدام در آموزش و پرورش شوشتر تکذیب شد

مردم به شایعات توجه نداشته باشند و هرگونه استخدامی‌از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش شوشتر گفت: شایعه استخدام نیروی انسانی در آموزش و پرورش از طریق هلال احمر را به شدت تکذیب می‌کنم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شوشتر، احمد شهرانی افزود: اداره آموزش و پرورش شوشتر هیچگونه استخدامی‌از طریق هلال احمر و هیچ ارگان دیگری نداشته و موضوع استخدام و جذب نیرو از طریق هلال احمر را قویا” تکذیب می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: گرچه اداره آموزش و پرورش شوشتر با کمبود نیروی انسانی مواجه است ولی هیچگونه مجوز استخدام ندارد.
و مردم به شایعات توجه نداشته باشند و هرگونه استخدامی‌از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.

شهرانی همچنین در خصوص فعالیت پیش دبستانی‌ها در شوشتر گفت: فعالیت پیش دبستانی‌ها به بخش خصوصی و موسسات خصوصی واگذار می‌شود و این موسسات می‌توانند با عقد قرارداد با آموزش و پرورش فعالیت کنند.

معاون آموزش ابتدایی :
کمبود نیروی انسانی در دوره ابتدایی
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به تجربه خوب مربیان دوره پیش دبستانی و اینکه این دوره به صورت غیردولتی اداره می‌شود، می‌توان بخش قابل توجهی از کمبود نیروها را این گونه برطرف کرد.محمد دیمه ور در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، افزود: زمانی که نقش و جایگاه آموزش و پرورش خوب شناخته شود، می‌توان به مسایل آن عالمانه نگاه کرد.وی اظهار داشت: در کشور ما رخدادهای اجتماعی نقش آموزش و پرورش را برجسته تر می‌کند و مسئولان آموزش و پرورش روز به روز متوجه اثربخشی این وزارت خانه می‌شوند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برخی از خلاها و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، باید آسیب شناسی شود چون اگر در برخی موارد آموزش و پرورش درست تدبیر می‌شد، ظهور و بروز آسیب‌ها از بین می‌رفت.دیمه ور اشاره کرد: ایجاد گفتمان سازی از بروز این مشکلات و آسیب‌ها جلوگیری می‌کند.وی درباره کمبود معلم در دوره ابتدایی مناطق محروم، عنوان کرد: در دوره ابتدایی کمبود معلم داریم زیرا در 2 سال اخیر ورودی به دوره ابتدایی نداشته ایم و با اضافه شدن پایه ششم، افرادی که متخصص نبودند، وارد فعالیت شدند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان پایه ششم کماکان نیاز به توانمندسازی دارند، گفت: تنها معبر ورود نیروی انسانی به آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است که تاکنون نیرویی را وارد دوره ابتدایی نکرده است.دیمه ور افزود: می‌توان از نیروهای پیش دبستانی برای کمبود نیروی انسانی دوره ابتدایی استفاده کرد.وی تاکید کرد: با توجه به تجربه خوب مربیان دوره پیش دبستانی و اینکه این دوره به صورت غیردولتی اداره می‌شود، می‌توان بخش قابل توجهی از کمبود نیروها را این گونه برطرف کرد

_______

فانی:
طرح رتبه بندی معلمان بصورت جدی در حال پیگیری است
وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر پیگیری طرح رتبه بندی معلمان بعنوان یکی از راهکارهای سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش گفت : این طرح با هدف ایجاد انگیره در بین معلمان بصورت جدی از سوی این وزارتخانه در حال پیگیری است.’علی اصغر فانی’ روز دوشنبه در حاشیه برگزاری دومین روز از نهمین اجلاس سراسری روسای پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان در سالن اجتماعات شهید باهنر پردیس شهید مفتح شهرری، در گفت و گو با ایرنا، افزود: در صورت تصویب طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت، این طرح به سرعت و به صورت یک لایحه به مجلس شورای اسلامی‌تقدیم خواهد شد.وی ، علت اینکه تا کنون طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت مسکوت مانده و به نتیجه لازم نرسیده است، بار مالی این طرح عنوان کرد و با اشاره به مشکلات فعلی اقتصادی دولت گفت: البته اجرای این طرح در شرایط فعلی کمی‌دشوار است.وزیر آموزش و پرورش در عین حال اظهار داشت: با اجرای طرح رتبه بندی معلمان بسیاری از مشکلات مربوط به پرداخت‌ها به معلمان رفع و وزارت آموزش و پرورش نیز این طرح را به صورت جدی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.فانی در خصوص اینکه با اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان چه تحولی در میزان حقوق پرداختی به فرهنگیان ایجاد خواهد شد، گفت: همانطور که در نظام آموزش عالی کشور یک فرد با مدرک دکترا می‌تواند استادیار، دانشیار و یا استاد تمام باشد، معلمان نیز با اجرای این طرح در درجات مختلف دسته بندی و مطابق با متغیرهای این طرح از حقوق و مزایا برخوردار خواهند شد.فانی همچنین بیان داشت: بر اساس طرح رتبه بندی، میزان پرداخت‌ها به معلمان بر اساس مدرک تحصیلی، مهارت‌های حرفه ای، میزان فعالیت، همچنین اقدامات علمی‌و پژوهشی صورت گرفته در جهت تحول و ارتقا سطح آموزش و پرورش متغیر خواهد بود.وزیر آموزش و پرورش در ادامه، در خصوص حضور چند روز پیش تعدادی از مربیان پیش دبستانی مقابل این وزارتخانه در ارتباط با وعده‌های داده شده به آنها به منظور استخدام، گفت: استخدام و برگزاری آزمون نیازمند طی مراحل مختلف از جمله اختصاص ردیف استخدامی‌و بودجه است که در حال حاضر این وزارتخانه از این امکان برخوردار نیست.فانی همچنین در خصوص وجود شایعات مختلف در ارتباط با تعطیل نبودن مدارس در روزهای پنجشنبه با بیان اینکه، فعال شدن مدارس در روز پنجشنبه در بخشی از مدارس به صلاح نظام آموزشی و دانش آموزان است، افزود: البته امسال فعال بودن مدارس در این روز به صورت کاملا اختیاری و در حیطه تصمیم گیری مدیران مدارس است.


خبر 23 شهریور 93:

روابط عمومی‌آموزش و پرورش قصرقند هرگونه استخدام در این اداره را تکذیب کرد
خبرگزاری تسنیم: روابط عمومی‌آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: هرگونه استخدام در اداره آموزش و پرورش قصرقند تکذیب می‌شود آنچه تحت عنوان جذب نیرو منتشر شده، مربوط به سرباز معلمان سال‌های ۹۲ و ۹۳ در غالب خرید خدماتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قصرقند، روابط عمومی‌آموزش و پرورش شهرستان قصرقند امروز اعلام کرد: هر گونه استخدام در این اداره تکذیب می‌شود و آنچه تحت عنوان جذب نیرو منتشر شده، مربوط به سرباز معلمان سال‌های 92 و 93 در غالب خرید خدماتی و از طرف مدارس غیر انتفاعی است٬ که هیچ‌گونه تعهد استخدامی‌برای فرد در دستگاه آموزش و پرورش ایجاد نمی‌کند.

هدف از ثبت‌نام سایر افراد، تشکیل و تأسیس بانک اطلاعاتی افراد فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها از شهرستان قصرقنداست که با هدف استفاده برای هم‌اندیشی و همفکری این افراد به منظور پیشرفت تحصیلی فرزندان این منطقه انجام می‌شود.

افراد ثبت‌نام شده در این بانک اطلاعاتی به مراکز تخصصی کاریابی دولتی و خصوصی براساس نیاز و فراخوان‌های عمومی‌معرفی خواهند شد.

در حال حاضر نیز جذب نیروی تخصصی آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت می‌پذیرد.


خبر 20 شهریور 93:

فانی در حاشیه جلسه هیئت دولت:
مشکل دانش‌آموزان شین‌آبادی حل شد/ مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را از مجلس نداریم
خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش گفت: مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را از مجلس نداریم، پس آزمونی برگزار نمی‌کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: برای اول مهر و آغاز سال تحصیلی آماده‌ایم.

وی افزود: امسال 40 راهکار از 131 راهکار سند تحول در آموزش و پرورش را که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده بود در قالب 99 برنامه اجرایی می‌کنیم.

فانی خاطرنشان کرد: نقشه راه را نیز برای اجرایی کردن کامل سند تحول تدوین می‌کنیم و همه این برنامه‌ها در راستای اجرایی کردن استراتژی دولت تدبیر و امید مبنی بر ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال اولیای دانش‌آموزان آرامش بیشتری نسبت به سال‌های قبل دارند. فقط اولیای پایه‌های اول به مدارس مراجعه کردند و سایر پایه‌ها اتوماتیک ثبت‌نام شدند.

وی افزود: نیروی فعلی فرهنگی در وزارت آموزش و پرورش بیش از نیاز است.

فانی گفت: مجوز استخدام مربیان پیش دبستانی را از مجلس نداریم، پس آزمونی برگزار نمی‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: مشکل دانش‌آموزان شین‌آبادی حل شده و عمل جراحی بر روی صورت‌شان در حال انجام است و مشکل درمان و تحصیل ندارند.


خبر 15 شهریور 93:

استفاده از نیروهای رسمی‌آموزش و پرورش در مراکز دارالقرآن
شیوه‌نامه اجرایی و اساسنامه مراکز دارالقرآن کریم توسط معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد و ۱۵ مهرماه آغاز نخستین ترم این مراکز خواهد بود.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، شیوه‌نامه اجرایی و اساسنامه مراکز دارالقرآن الکریم توسط معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
این شیوه‌نامه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و توجه به سند تحول بنیادین و منشور توسعه فرهنگ قرآنی کشور به منظور شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان علاقه‌مند و با هدف توسعه فرهنگ قرآنی در بین دانش‌آموزان و احیای «مراکز دارالقرآن الکریم» ابلاغ شده است.
بر اساس این شیوه‌نامه، «تبلیغات و اطلاع‌رسانی لازم از طریق صدا و سیما و مطبوعات استانی به صورت فراگیر»، «چگونگی برنامه‌ریزی مطلوب مراکز در شورای قرآن، عترت، نماز استان»، «اطلاع‌رسانی مناسب با هدف جذب دانش‌آموزان در مدارس تحت پوشش»، «برگزاری باشکوه آیین افتتاح سراسری مراکز در پانزدهم مهر ماه با حضور مسئولان و مقامات استانی» و «ارائه گزارش فعالیت‌ها و عملکرد، حداکثر تا پایان بهمن ماه هر سال» از انتظارات مصرح در این شیوه‌نامه است.
در قسمت اهداف شیوه‌نامه فعالیت مراکز دارالقرآن کریم آمده است: تلاش برای انس بیشتر با قرآن کریم و ارتقای سطح آموزش عمومی‌و تخصصی قرآن دانش‌آموزان سراسر کشور در تمامی‌دوره‌های تحصیلی به منظور تحقق اهداف آموزش عمومی‌قرآن، تقویت اعتقادی و رفتاری دانش‌آموزان و غنی‌سازی اوقات فراغت آنها در مقابله با تهاجم فرهنگی و جذب حداکثری و مشارکت دانش‌آموزان در توسعه و تعمیق قرآن در جهت کاربردی نمودن و مفاهیم غنی آن در زندگی و همچنین شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی دانش‌آموزان از اهداف مراکز دارالقرآن هستند.
به گزارش فارس، در قسمت فعالیت و تأسیس دارالقرآن‌ها آمده است: مراکز دارالقرآن یک واحد آموزشی مستقل است و در هر منطقه، ناحیه و شهرستان از آموزش و پرورش مکانی که دارای شرایط و امکانات مورد نیاز بوده به عنوان دارالقرآن در نظر گرفته شود. فضا و تجهیزات این مراکز باید از استانداردهای آموزشی و پرورشی لازم برخوردار باشد و به تأیید شورای قرآن استان برسد. مراکز دارالقرآن سابق که دارای ساختمان مستقل، اهدایی و یا وقفی بوده‌اند و به مدارس قرآن و یا واحد آموزشی دیگر تبدیل شده‌اند باید احیا و در اختیار این مراکز قرار گیرند.
اداره آموزش و پرورش موظف است نسبت به تأمین کادر اداری و آموزشی مورد نیاز مراکز دارالقرآن از میان افراد واجد شرایط متخصص در امور قرآنی از بین نیروهای رسمی‌آموزش و پرورش، پیمانی و قراردادی به صورت موظف و غیر موظف اقدام نمایند؛ همچنین از مربیان پرورشی با گرایش قرآنی در این مراکز به عنوان مدرس و مربی در اولویت اول استفاده شود.
استفاده از نیروی آزاد به هر شکل و برای هر نوع خدمت ممنوع است و مسئولیت به کارگیری و تبعات بعدی آن به عهده مدیر مرکز است.
جدول زمان بندی برگزاری کلاس‌های دارالقرآن
ترم اول از 15 مهر ماه تا 30 اذر ماه به صورت دو جلسه در هفته و در مجموع 20 جلسه در این ترم برگزار خواهد شد.
ترم دوم از 15 بهمن ماه آغاز و تا 15 اردیبهشت ماه به صورت دو جلسه در هفته و در مجموع 20 جلسه در ترم دوم برگزار خواهد شد.
ترم سوم نیز از 10 تیرماه آغاز و تا 20 مردادماه ادامه خواهد داشت و در مجموع 18 جلسه در ترم سوم برگزار می‌شود.
بر اساس درجه بندی مراکز دارالقرآن، مرکز درجه یک شامل 4 کلاس، 80 دانش آموز، یک مدیر، یک معاون، 16 ساعت تدریس برای مربی و یک خدمتگزار است و از طرفی مرکز درجه چهار شامل 10 کلاس، 200 دانش‌آموز، یک مدیر، یک معاون، 40 ساعت تدریس برای مربی، دو خدمتگزار و یک سرایدار است.
در قسمت امور مالی و بر اساس ماده 13 فصل هفتم اساسنامه مرکز دارالقرآن، تمام درآمد این مراکز از محل کمک‌های مردمی، درآمد حاصل از ارائه خدمات دارالقرآن تأمین خواهد شد که کلیه درآمدها پس از واریز به حساب مرکز دارالقرآن زیر نظر مدیر و با تصویب شورای دارالقرآن در چارچوب مقررات قابل هزینه خواهد بود.
همچنین میزان و نوع دریافت کمک‌های نقدی و وجوه حاصل از ارائه خدمات باید به تأیید شورای قرآن منطقه برسد؛ مراکز دارالقرآن می‌توانند جهت دریافت شهریه ناشی از ارائه خدمات اقدام نمایند و میزان دریافت شهریه به عهده شورای قرآن استان است.


خبر 12 شهریور 93:

خبرگزاری تسنیم: جمعی از مربیان پیش دبستانی در اعتراض به عدم برگزاری آزمون استخدامی‌برای سومین روز متوالی مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده اند اما با توجه به تاکید دولتی‌ها مبنی بر تکمیل ظرفیت جذب نیرو در آموزش وپرورش آیا این آزمون برگزار خواهد شد؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را می‌توان یکی از خبرسازترین اخبار آموزش و پرورش در طول ماه‌های اخیر عنوان کرد.

ماجرا از آن جا آغاز شد که طبق قانون مصوب مجلس در تاریخ ۱۷ مهر ۹۱ مقرر شد تا آموزش و پرورش از طریق برگزاری آزمون استخدامی، مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را طی مدت دو سال تعیین تکلیف کند. هم اکنون تنها یک ماه از فرصت قانونی آموزش و پرورش برای برگزاری این آزمون باقی مانده است اما برگزاری آزمون دچار افت و خیزهایی شده است.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش چندی پیش از برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی در تاریخ ۱۷ مرداد خبر داد اما پس از آن بود که اعلام شد آزمون در تاریخ مقرر برگزار نخواهد شد چرا که هنوز ردیف استخدامی‌برگزاری این آزمون از سوی هیئت دولت کسب نشده است.

دولتی‌ها نیز دلایل مختلفی را درخصوص عدم اعطای ردیف استخدامی‌بیان می‌کنند، دلایلی همچون وجود نیروی مازاد در آموزش و پرورش، ضرورت چابک سازی دولت و پیش خور شدن ردیف‌های استخدامی‌آموزش و پرورش در دولت گذشته.

مجلس برای پایان بخشیدن به این مشکل، طرح دو فوریتی استفاده از مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به صورت حق التدریس را مطرح کرد اما این طرح نیز رای نیاورد و پس از آن بود که علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش با حضور در شبکه آموزش اعلام کرد: شاهد بودیم که مجلس طی چند روز گذشته طرح دو فوریتی استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را تصویب نکرد. در آموزش و پرورش به دنبال این هستیم که اگر توانستیم ردیف استخدامی‌از معاونت راهبردی ریاست جمهوری اخذ کنیم با برگزاری یک آزمون بر حسب نیازی که داریم تعدادی از نیروها را استخدام کنیم اما هنوز مجوزی نداریم و مجلس نیز طرح دو فوریتی استخدام این مربیان را تصویب نکرده است. بنابر این نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم.

این صحبت‌های وزیر را شاید بتوان به نوعی ریختن آب پاکی بر روی دست مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی دانست.

اما در کش و قوس این ماجرا، مربیان پیش دبستانی که از بلاتکلیفی وضعیت خود گلایه دارند با تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری خواستار برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی و بستن این پرونده یک بار برای همیشه هستند.

حدود یک هزار نفر از مربیان پیش دبستانی که تعدادی از آنها نیز از شهرستان‌ها به تهران آمده اند، برای سومین روز متوالی مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده اند.

یکی از مربیان پیش دبستانی به تسنیم گفت: آموزش و پرورش اعلام می‌کند که با کمبود نیرو در مقطع ابتدایی مواجه است و برای حل این مشکل از نیروهای در آستانه بازنشستگی دعوت به همکاری کرده اند در حالیکه می‌توانند هزینه ای را که به این نیروها پرداخت می‌کنند را به مربیان پیش دبستانی پرداخت کرده و از آنها به صورت حق التدریس استفاده کنند.

وی افزود: مسئولان در برابر تجمع مربیان پیش دبستانی تنها عنوان می‌کنند که این مشکل حل می‌شود در حالیکه ما به آنها گفته ایم در دولت قبل نیز این وعده‌ها به ما داده شد و تمام این کاغذبازی‌ها را طی کرده ایم. خواسته به حق ما این است که یک ماه مانده به پایان فرصت قانونی، این آزمون برگزار شود اما برگزاری آزمون بهانه ای نشود که بخشی از مربیان پیش دبستانی را به دلیل اینکه نمره قبولی نگرفتند، حذف کنند.

این مربی پیش دبستانی عنوان کرد: دو سال فرصت برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی وجود داشت چرا در طول این دو سال زمینه لازم برای برگزاری آزمون را فراهم نکردند و حالا نیز اعلام می‌شود که دولت قبل ۶۰ هزار نفر را در آموزش و پرورش استخدام کرده و دیگر ظرفیتی برای جذب نیرو نداریم. وضعیت مربیان پیش دبستانی همانند گوشت قربانی است و خواسته به حق ما اجرای قانون مصوب مجلس، نادیده گرفته می‌شود.

از سوی دیگر نمایندگان مجلس معتقدند که آموزش و پرورش باید قانون را اجرا کند.

جبار کوچکی نژاد در این زمینه به تسنیم گفت: موضوع بلاتکلیفی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی را با رئیس مجلس در میان گذاشته ایم و وی قول مساعد داده است که در این زمینه وزیر آموزش و پرورش را به مجلس بیاورد تا هر چه سریعتر مشکل حل شود.

وی افزود: اگر آموزش و پرورش را نهاد حاکمیتی بدانیم بر این اساس این وزارتخانه از دولت ۴۰ هزار ردیف استخدامی‌طلب دارد؛ وزیر آموزش و پرورش مسئول اجرای قانون مصوب مجلس است بنابراین باید آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند. وزیر آموزش و پرورش موظف است از حق و حقوق فرهنگیان در دولت دفاع کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: آموزش و پرورش هم اکنون به نیروی انسانی نیاز داشته و از بازنشستگان برای همکاری دعوت می‌کند در چنین شرایطی می‌تواند از مربیان پیش دبستانی به جای نیروهای بازنشسته استفاده کند.


خبر ۱۱ شهریور ۹۳:

آمادگی برگزاری آزمون استخدامی‌ویژه مربیان پیش دبستانی را داریم

رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش درباره وضعیت مربیان پیش‌دبستانی گفت: مجوز برگزاری آزمون برای این افراد باید از سوی معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری صادر شود در غیر این صورت ما نمی‌توانیم آزمونی برای مربیان این مقطع تحصیلی برگزار کنیم.
خسرو نظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی میزان، در رابطه با واکنش‌های صورت گرفته نسبت به موضوع آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی و اظهار نظر عسگری‌آزاد؛ جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای برگزاری آزمون استخدامی‌ویژه مربیان پیش دبستانی را دارد.
وی در ادامه افزود: در اردیبهشت ماه امسال مضامین امتحان و فرجه لازم برای برپایی این آزمون از سوی آموزش و پرورش اعلام و برای دریافت مجوز به دولت ارسال شد تا دراین زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.
رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش با ابراز بی اطلاعی از تجمع مربیان در مقابل نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: شاید بتوان از مربیان پیش دبستانی به عنوان جایگزین نیروهای بازنشسته در آموزش و پرورش استفاده کرد، هرچند که تعداد آنها بسیار بیشتر از این افراد است.
گفتنی است روز گذشته پس از اظهار نظر جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده بود بیش از یک‌هزار نفر از مربیان پیش دبستانی از نقاط و شهرهای مختلف کشور در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع و در نامه ای اعتراض خود را به اجرایی نشدن قانون برگزاری آزمون استخدامی‌و سخنان عسگری آزاد اعلام کردند.


خبر 9 شهریور 93:

امکان افزایش حقوق در آموزش و پرورش نداریم/ افزایش حقوق پس از اصلاح ساختار نیروی انسانی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به لزوم اصلاح ساختار نیروی انسانی در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بر اساس مقررات موجود امکان افزایش حقوق در آموزش و پرورش نداریم.سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا برنامه‌ای برای افزایش حقوق معلمان در مقاطع مختلف وجود دارد؟»، اظهار داشت: تا زمانی که ساختار نیروی انسانی را اصلاح نکنیم، بر اساس مقررات موجود امکان افزایش حقوق نداریم.وی افزود: قانون می‌گوید که تمام این موارد باید پس از اصلاح ساختار نیروی انسانی انجام شود؛ قانون یک ظرفیت‌هایی برای افزایش پیش بینی کرده است، اما گفته است این افزایش از محل اصلاح ساختار انجام شود.بطحایی با بیان اینکه زمانی می‌توانیم افزایش حقوق را انجام دهیم که ساختار را اصلاح کنیم، خاطرنشان کرد: یعنی اگر ۳۰ یا ۴۰ هزار نیرو را در جایی کم کنیم، آن وقت می‌توانیم مقداری از آن را به بند ۵ ماده ۶۷ اختصاص دهیم یا به همکاران اختصاص دهیم.معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به فارس گفت: باید شرایط را هم داشته باشیم؛ به عنوان مثال نمی‌توانیم برای آن نیرویی که بین ۶ تا ۱۰ ساعت کلاس می‌رود و مابقی ساعات را در دفتر مدرسه حضور دارد افزایش حقوق داشته باشیم.وی ادامه داد: اما آن فردی که تمام همکاری را برای سیاست‌های دولت انجام می‌دهد و تمام ساعات موظف آن پر شده است و در منطقه‌ای که آموزش و پرورش نیاز دارد تدریس می‌کند، باید انگیزش‌های لازم را برای او فراهم کنیم.


خبر 6 مرداد 93:

مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را نداریم

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح یک روز با نشاط در روزهای پنجشنبه در سطح ۲ هزار مدرسه گفت: از آنجایی که هنوز مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را دریافت نکرده‌ایم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.
تسنیم: علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در برنامه صبح‌دیگر شبکه آموزش اظهار داشت: آموزش و پرورش جزو وزارتخانه‌های مهم کشور است و به لحاظ کمی‌بزرگترین وزارتخانه است. هم اکنون یک میلیون فرهنگی در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند که هیچ نهادی این تعداد کارمند ندارد. یعنی آموزش و پرورش به میزان مجموع کارکنان چند وزارتخانه کارمند دارد.

وی افزود:‌ آموزش و پرورش در سطح 105 هزار مدرسه سراسر کشور مشغول به ارائه خدمات است و دورترین نقاط کشور که حتی هیچ دستگاهی حضور ندارد مدرسه داریم. 752 منطقه آموزشی در آموزش و پرورش وجود دارد و 12.5 میلیون دانش‌آموز تحت پوشش هستند که این دانش‌آموزان دارای پدر، مادر، خواهر و برادر هستند، به نوعی تمام مردم ایران با آموزش و پرورش سروکار داشته و این وزارتخانه بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت است.

* کوچکترین تصمیمات در آموزش و پرورش جامعه را متاثر می‌کند

فانی ادامه داد: کوچکترین تصمیمات در آموزش و پرورش جامعه را متاثر می‌کند به عنوان مثال اگر یک روز مدارس تعطیل شوند آمار سفرها بیشتر می‌شود این در حالی است که در سایر وزارتخانه‌ها تصمیمات بزرگ قشر محدودی از جامعه را متاثر می‌کند.

وی بیان کرد: به لحاظ کیفی آموزش و پرورش در دنیا کارکردهای منحصر به فردی دارد، یکی از کارکردهای آموزش و پرورش انتقال فرهنگ است، امسال سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است و کارکرد انتقال فرهنگ از نسل فعلی به نسل آینده برعهده آموزش و پرورش است. ایران و اسلام دو سرچشمه فرهنگ ما هستند و آموزش و پرورش وظیفه خطیر این انقلاب را به نسل آینده دارد.

* آموزش و پرورش وظیفه تامین زیرساخت سرمایه انسانی کشور را برعهده دارد

وی ادامه داد: یکی از کارکر دهای آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی برای آینده کشور است. 12 میلیون دانش‌آموزی که هم اکنون در سطح مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند در 20 سال آینده مدیران و دست‌اندرکاران کشور می‌شوند. بنابر این آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی کشور را تامین می‌کند به همین دلیل است که بزرگان کشور همچون مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تاکید کردند که هزینه در آموزش و پرورش نوعی سرمایه‌گذاری است.

* طرح شهاب استعدادهای دانش‌آموزی در مدارس عادی را شناسایی می‌کند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هم اکنون از هر استان کشور دو یا سه نفر را برای عملیاتی کردن طرح شهاب به تهران دعوت کرده‌ایم گفت: طرح شهاب در نظر دارد تا استعداد دانش‌آموزان را در مدارس عادی شناسایی کند و به جای اینکه دانش‌آموزان مستعد را از دل مدارس جدا کرده و آنها را به مدرسه استعدادهای درخشان ببریم در درون همان مدارس عادی استعدادهای دانش‌آموزی را شناسایی، هدایت و تربیت خوهیم کرد.

* مضرات جداسازی دانش‌آموزان مستعد از سایر دانش‌آموزان و هدایت آنها به مدارس استعدادهای درخشان

فانی عنوان کرد: استعدادیابی دانش‌آموزان در درون مدارس عادی به نفع جامع است،وقتی آزمونی را برگزار کرده و می‌گوییم دانش‌آموزان تیزهوش از سایرین جدا شده و در مدرسه استعدادهای درخشان ثبت‌نام کنند یکی از مضرات آن این است که دانش‌آموزانی که به مدارس استعدادها نمی‌روند احساس خود کم‌بینی کرده و آنهایی که موفق می‌شوند در آزمون پذیرفته شده و به مدارس استعدادهای درخشان بروند دچار خود بزرگ‌بینی شده و شاهد اثرات نامناسبی در رفتار آنها هستیم.

* اجرای طرح شهاب از مهر 93 برای دانش‌آموزان کلاس چهارم دبستان

وی اظهار داشت: طرح شهاب امسال در تعدادی از مدارس برای دانش‌آموزان پایه چهارم دبستان آغاز می‌شود. هم اکنون افرادی به عنوان مدرس معلمانی که قرار است طرح شهاب در کلاس درس آنها اجرا شود در حال تربیت هستند.

وزیر آ»وزش و پرورش ادامهداد: همزمان با اجرای طرح استعدادیابی شهاد مکانیزم ارزشیابی این طرح نیز فعالیت خواهد کرد. چرا که اعتقاد داریم هر کار جدیدی که می‌خواهد شکل بگیرد باید ابتدا در سطح محدود اجرا شده و یک گروه ارزشیاب لحظه به لحظه کار را رصد کنند. بر این اساس اگر طرح شهاب با موفقیت به نتیجه برسد اجرای آن را گسترش خواهیم داد.

فانی در پاسخ به این پرسش که هم اکنون مدارس دولتی از خانواده‌ها هنگام ثبت نام پول دریافت می‌کنند از سوی دیگر مدارس غیر دولتی نیز هزینه‌های سنگینی را بابت ثبت نام دریافت می‌کنند عنوان کرد: امسال آموزش و پرورش رقمی‌معادل 21 هزار میلیارد تومان را به عنوان بودجه در اختیار دارد و این در حالی است که بودجه امسال آموزش و پرورش با افزایش 26 درصدی همراه بود.

وی بیان کرد: 11.5 میلیون دانش‌آموز در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند که اگر بودجه 21 هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش را به تعداد این دانش‌آموزان تقسیم کنیم به هر دانش‌آموز رقمی‌معادل 2 میلیون تومان می‌رسد که این هزینه را دولت در راستای اجرای اصل 30 قانون اساسی که بر تحصیل رایگان تا پایان دوره متوسطه تاکید دارد، پرداخت می‌کند.

* توزیع سرانه 60 میلیارد تومانی میان مدارس تا چند روز آینده

فانی اظهار داشت: مدارس دولتی برای هزینه‌های جاری نیاز به سرانه دارند که امسال رقمی‌معادل 120 میلیارد تومان سرانه برای مدارس پیش‌بینی شده است که طی چند روز آینده نیمی‌از این رقم یعنی معادل 60 میلیارد تومان میان مدارس توزیع خواهد شد اما باید توجه داشت که این رقم کافی نیست.

* به مدیران مدارس گفته‌ایم پول گرفتن را شرط ثبت نام قرار ندهند

وی افزود:‌ برخی مدیران مدارس هنگام ثبت‌نام از اولیای دانش‌آموزان برای هزینه‌های جاری مدرسه یعنی پول آب، برق، گاز و تلفن و گچ پول می‌خواهند اما به مدیران مدارس گفته‌ایم پول گرفتن را شرط ثبت نام قرار ندهند بلکه راه جلب مشارکت مردمی‌این است که در طول سال اولیا را کلاس به کلاس دعوت کرده و گزارش کاری از فعالیت‌های مدرسه و هزینه‌ها ارائه کنند آن وقت اولیایی که تمایل دارند به مدرسه کمک خواهند کرد؛ فعالیت 40 ساله بنده در وزارت آموزش و پرورش این را ثابت کرده که اگر مردم توجیه شوند که مدرسه چه خدماتی را ارائه کرده و چه نیازهایی دارد با مدیران همکاری خواهند کرد.

* در تلاش هستیم تا افزایش حقوق معلمان ابتدایی را اجرایی کنیم

فانی ادامه داد: سخت‌ترین کار در آموزش و پرورش فعالیت در دوره ابتدای بویژه کلاس اول دبستان است، معلمان ابتدایی 5 روز در هفته به کلاس درس می‌روند در حالی که دبیران مقطع متوسطه 4 روز در هفته به کلاس می‌روند، چند سال قبل که بنده معاون وزارت آموزش و پرورش بودم افزایش حقوق برای معلمان ابتدایی را پیگیری و اجرا کردیم اما در طول چند سال گذشته این موضوع حذف شد که هم اکنون در تلاش هستیم که مجددا افزایش حقوق معلمان ابتدایی را اجرایی کنیم.

* مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را نداریم

وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی گفت: شاهد بودیم که مجلس طی چند روز گذشته طرح دو فوریتی استخدام مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی را تصویب نکرد. در آموزش و پرورش به دنبال این هستیم که اگر توانستیم ردیف استخدامی‌از معاونت راهبردی ریاست جمهوری اخذ کنیم با برگزاری یک آزمون بر حسب نیازی که داریم تعدادی از نیروها را استخدام کنیم اما هنوز مجوزی نداریم و مجلس نیز طرح دو فوریتی استخدام این مربیان را تصویب نکرده است. بنابر این نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم.

فانی در خصوص وضعیت تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه از سال تحصیلی جدید گفت: برخی کشورهای دنیا یک روز آموزشی را کم کرده و در مقابل آن محتوای کتابهای درسی را نیز کاهش دادند به عنوان مثال کشور ژاپن که یک روز آموزشی را کم کرد حجم کتابها را یک ششم کاهش داد و این یک روز آموزشی که حذف شد درهای مدارس بسته نشد و بلکه دانش‌آموزان برای آموزش مهارتهای اجتماعی و آداب زندگی به مدرسه می‌آمدند.

وی گفت: در کشور ما یک روز آموزشی را حذف کردند اما حجم کتابها کم نشد. بنابر این فشار کار به 5 روز دیگر منتقل شد و شاهد بودیم که در دوره متوسطه دانش‌آموزان به جای 6 ساعت درس خواندن در روز 8 ساعت درست خواندند. امسال تصمیم گرفتیم روزهای پنجشنبه در سطح 2 هزار مدرسه به صورت آزمایشی دانش‌آموزان به مدارس بیایند. البته برای حضور در مدرسه اجباری نیست و خانواده‌هایی که تمایل دارند در این طرح ثبت‌نام می‌کنند.

* یک روز با نشاط پنجشنبه‌ها در مدارس اجرا خواهد شد

وی ادامه داد: برای بازگشایی درهای 2 هزار مدرسه در روزهای پنجشنبه بودجه 4 هزار میلیارد تومانی رادر نظر گرفتیم البته کمک‌هایی را نیز از مردم دریافت خواهیم کرد و با مشارکت آنها طرح یک روز بانشاط را روزهای پنجشنبه اجرا خواهیم کرد که در این روز دانش‌آموزان بدون کیف و کتاب به مدرسه رفته و مهارتهای زندگی را می‌آموزند.

فانی ادامه داد: با اجرای طرح یک روز با نشاط خلاءهای نظام آموزشی را جبران کرده و همزمان با اجرای طرح آن را ارزیابی می‌کنیم و اگر جواب داد برای سال تحصیلی آینده آن را گسترش خواهیم داد.


خبر 4 شهریور 93:

مخالفت مجلس با افزایش حقوق بگیران دولت/ مربیان پیش‌دبستانی استخدام نمی‌شوند

رهیاب نیوز :نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌با کلیات طرحی مخالفت کردند که در صورت تصویب نهایی آن وزارت آموزش و پرورش مکلف می‌شد مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی را به صورت حق‌التدریسی بکار گیرد.

به گزارش رهیاب نیوز، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی‌بررسی کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار گرفت.

در ابتدا احمد توکلی نماینده مردم تهران با اعلام اخطار ماده 75 قانون اساسی اعلام کرد که این طرح بار مالی داشته و به همین دلیل قابل بررسی در مجلس نیست.

لاریجانی نیز اخطار وی را وارد دانست و اعلام کرد که مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی که براساس این طرح باید به صورت حق‌التدریسی بکار گرفته شوند، 37 تا 38 هزار نفر هستند که بار مالی زیادی را به وزارت اموزش و پرورش تحمیل می‌کنند.

بنابراین اخطار قانون اساسی به رأی مجلس گذاشته شد، اما نمایندگان با 92 رأی موافق، 88 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در مجلس این اخطار را وارد ندانستند.

رئیس مجلس از نمایندگان خواست که برای بار مالی این طرح فکری کنند.

در ادامه، کمال‌الدین پیرمؤذن در مخالفت با این طرح گفت: تورم پرسنلی کمر این ملت و دولت را شکسته است.

وی معتقد بود، عده ای عوام‌فریبی را مبنای عملکرد خود قرار داده و بر این اساس چنین طرح‌هایی را ارائه می‌دهند.

ابراهیم نکو، نماینده مردم رباط‌کریم در موافقت با این طرح معتقد بود که باید تکلیف مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی مشخص شود.

غلامرضا مصباحی‌مقدم، نماینده مردم تهران نیز در مخالفت با این طرح تاکید کرد که این طرح مغایر با قانون برنامه پنجم توسعه است و نیازمند دو سوم آراء موافق نمایندگان حاضر در جلسه است.

وی با اشاره به گزارش عسگری آزاد، معاون منابع انسانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه 80 درصد بودجه کشور در بخش جاری با عنوان حقوق و دستمزد پرداخت می‌شود، بیان کرد: این مشکل یک فاجعه است، یعنی سالانه فقط 20 درصد بودجه به طرح‌های عمرانی و برنامه‌های توسعه‌ای اختصاص می‌یابد.

مصباحی‌مقدم همچنین تصریح کرد: نیروهایی که بر اساس این طرح استخدام می‌شوند، افرادی هستند که در آزمون استخدامی‌نمره‌ای کمتر از 10 آورده‌اند، بنابراین از سطح سواد بالایی برخوردار نیستند و شما با این طرح افراد بی‌سواد را جذب می‌کنید.

در ادامه، تقاضای تعدادی از نمایندگان برای سلب فوریت از این طرح به رأی مجلس گذاشته شد که این تقاضا نیز تصویب نشد و بررسی کلیات این طرح به صورت دو فوریتی ادامه یافت.

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در موافقت با این طرح معتقد بود که سالانه وزارت آموزش و پرورش 500 میلیون تومان از بودجه خود را به پرداخت حقوق حق‌التدریسان یعنی معلمان بازنشسته ای که دعوت به کار شده اند، اختصاص داده است که با این طرح ما می‌خواهیم به جای اینکه این پول به حق‌التدریسان بازنشسته پرداخت شود، به جوانان پرداخت شود.

در پایان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌با 109 رأی موافق، 74 رأی مخالف، 19 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در مجلس با کلیات این طرح مخالفت کردند.

تصویب این طرح نیازمند دو سوم آراء موافق نمایندگان حاضر در صحن بود.


خبر 3 شهریور 93:

مخالفت نمایندگان با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی

مخالفت نمایندگان با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی ۳۳ دقیقه پیش

مجلس برای ممانعت از تشدید تورم پرسنلی دولت با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی مخالفت کرد
سرویس: صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش مخالفت کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۴ شهریور) مجلس شورای اسلامی‌با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش که به دلیل مغایرت با قانون برنامه نیاز به دوسوم آرای مجلس را داشت مخالفت کردند.

در جریان بررسی کلیات این طرح دوفوریتی نمایندگان پیشنهاد سلب یک فوریت را دادند که با مخالفت نمایندگان روبرو شد.

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در توضیح این طرح دوفوریتی با بیان اینکه در حال حاضر با یک واقعیت اجتماعی در کشور روبرو هستیم، گفت: هزاران نفر از فرزندان ملت که در مناطق مختلف بخشی از عمر خود را به‌عنوان نیروی حق‌التدریس در آموزش و پرورش گذرانده‌اند توقع به کار گرفته شدن در این وزارتخانه را دارند اما آموزش و پرورش به هر دلیلی از این امر استنکاف می‌ورزد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در بیان دلیل به کار نگرفتن نیروهای حق‌التدریسی و مربیان پیش‌دبستانی دو دلیل تناقض را عنوان می‌کند ادامه داد: آموزش و پرورش از طرفی دم از داشتن نیروی اضافه در کلانشهرها و از طرف دیگر می‌گوید به همین مقدار مازاد نیرو، در مناطق محروم نیرو کم داریم با این وضعیت در اول مهرماه برخی مناطق کشور با مشکل آموزشی مواجه می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بار مالی این موضوع توضیح داد: پیشنهاد این است که مبلغی که به‌عنوان اضافه‌کار به نیروهای بازنشسته و سایر نیروها داده می‌شود، به نیروهای حق‌التدریسی و مربیان پیش‌دبستانی داده شود.

طرح دوفوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

براساس ماده واحده یک تبصره به شرح زیر به‌عنوان تبصره ۱۰ به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن الحاق می‌شود:

تبصره ۱۰- وزارت آموزش و پرورش مکلف است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمتی آموزشی (گروه‌های تصریح شده با شرایط مندرج در تبصره ۹) را که در اولویت استخدام قرار دارند،‌ منحصراً و بدون رعایت ماده ۸ این قانون تا زمان اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۹/۷/۱۳۹۱ به صورت حق‌التدریسی به کار گیرد. بار مالی ناشی از این امر از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی‌وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شود.
این قانون از تاریخ ۱/۷/۱۳۹۳ لازم‌ا لاجرا است


ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان محترم، به اطلاع میرسانیم که تمام اخبار استخدامی‌مرتبط با آموزش و پرورش در طی هر سال در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت مشاهده شرایط استخدام در آموزش و پرورش (اخذ شده از آخرین اگهی استخدامی‌مربوطه) اینجا کلیک نمایید

تمامی‌اخبار در رابطه با استخدام آموزش و پرورش در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید

+جهت مشاهده سایت رسمی‌ وزارت آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید.

با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام2,344 دیدگاه برای این نوشته ثبت شده است . نفر بعدی شما باشید !

نام (لازم)
پست الکترونیک (لازم)

 1. ناشناس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 172212     زمان ارسال دیدگاه : 2:16 .ب.ظ

  man taze motavaje estekhdam shodam
  age em6kan dare in mataleb be email ferestade shavad

  [پاسخ]

 2. مرضیه ولیزاده میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 171854     زمان ارسال دیدگاه : 4:23 .ب.ظ

  سلام من مربی پیش دبستان هستم میخواستم بدانم آزمون استخدامی کی برگزار می شود.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آبان 3ام, 1393 3:29 .ب.ظ:

  مرضیه جون ناشکر نباش همون مربیگریتو بچسب

  [پاسخ]

 3. راحله میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 165258     زمان ارسال دیدگاه : 1:09 .ق.ظ

  سلام
  تورو خدا دوباره تمدید کنید استخدامی رو.
  من ترم اخر بهداشت عمومی هستم .کار نیس .خواهشا تمدید کنید

  [پاسخ]

  مرضیه ولیزاده پاسخ در تاريخ آبان 1ام, 1393 4:23 .ب.ظ:

  سلام من مربی پیش دبستان هستم میخواستم بدانم آزمون استخدامی کی برگزار می شود.

  [پاسخ]

 4. بهرامی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 159371     زمان ارسال دیدگاه : 10:43 .ب.ظ

  لطفا در مورد فرزندان معلمان حتی برای یک نفرشان هم شده فکر استخدام را فراموش نکنید این قول تمامی وزیران بوده /؟خدا وکیلی به گفته ها تون عمل کنید یا حرفشم نزنید چرا قول میدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما ها رو بلاتکلیف و منتظر گذاشتید

  [پاسخ]

  آرش پاسخ در تاريخ مهر 23ام, 1393 9:41 .ب.ظ:

  سلام من فرزند فرهنگی هستم سه ساله تدریس میکنم و بلاتکلیفم .......................

  [پاسخ]

 5. بهرامی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 159368     زمان ارسال دیدگاه : 10:38 .ب.ظ

  اخبار استخدام اموزش و پرورش

  [پاسخ]

 6. طاهره میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 158945     زمان ارسال دیدگاه : 2:04 .ب.ظ

  لیلاجان اگه نمیگفتی لیسانس چی هستی ازت انتظار داشتم مطالب بالا روبخونی عزیزم همه چی رو توضیح داده

  [پاسخ]

 7. رضا دارخوین میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 158041     زمان ارسال دیدگاه : 1:27 .ق.ظ

  سلام

  مدیر شهیدبهبهانی نیا باعث ترک تحصیل دانش آموزان از طریق پرونده سازی -لج کردن-قدرت نمایی -شکستن غرور آنان زده
  رئیس اداره به ناخق از ایشان حمایت می کند.شادگان-خوزستان

  [پاسخ]

 8. المیرا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 157535     زمان ارسال دیدگاه : 2:31 .ب.ظ

  با سلام.من اشتباها کارت دانشگاه فرهنگیان را خریده ام الان باید چکارکنم؟ایا امکان برگشت دارد؟

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ مهر 12ام, 1393 2:33 .ب.ظ:

  فکر نمیکنم امکانش باشه. باز هم پیگیر باشید از طریق خودشون

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ]

 9. ناشناس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 157248     زمان ارسال دیدگاه : 10:15 .ق.ظ

  با سلام

  نیروهای خدماتی دولت قبل که مصاحبه انجام دادن اما دو سال است که منتظر جذب در امورش پرورش هستند چه کار باید بکنند با این بیکاری .

  [پاسخ]

 10. محبوبه زارع میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 156551     زمان ارسال دیدگاه : 10:57 .ق.ظ

  پدرومادرم فرهنگی هستند اینجانب با مدرک دکتری عربی وخواهرم فوق لیسانس شیمی بیکار هستیم برای فرزندان فرهنگی جهت استجدام در اموزش وپرورش فکری بیندیشید متشکرم

  [پاسخ]

 11. ناشناس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 156547     زمان ارسال دیدگاه : 10:47 .ق.ظ

  پدرومادرم هردوفرهنگی هستند من بامدرک فوق لیسانس شیمی وخواهرم بامدرک دکتری عربی بیکارهستیم برای استجدام فرزندان فرهنگی دراموزش وپرورش فکری کنید همانطور که فرزندان کامندان بانک به جای پدر یا مادراستخدام میشوند ما را با ازمون استخدام کنید

  [پاسخ]

 12. فاطمه میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 155605     زمان ارسال دیدگاه : 11:37 .ق.ظ

  سلام
  یعتی دیگه آزمون آموزش و پرورش برگزار نمیشه؟تکلیف ما بیکارا چیه؟ من که فوق لیسانس ژئوفیزیک دارم برم بیکار بگردم و اونیکه بیسواده بره فیزیک و زمین درس بده؟

  [پاسخ]

 13. ليسانس بيكار میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 154743     زمان ارسال دیدگاه : 9:29 .ق.ظ

  واقعا متاسفم براي آموزش و پرورش با اين روش استخدامش خودشون ميگن راننده را كردن معلم . خجالت بكشيد . اينجوري ميخواييد به فرزندان اين ملت كمك كنيد.....

  [پاسخ]

 14. رضایی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 154530     زمان ارسال دیدگاه : 10:04 .ب.ظ

  با سلام در خبرهایتان در مورد به کارگیری نیروهای غیر تخصصی در دبستان اشاره شد باید عرض کنم امسال در شیراز این مسئله جنجال بر انگیز شده زیرا به طور اجبار از نیروهای انتقال اضطراری برای این کار استفاده شده نیروهایی که نیروهای راهنمایی و دبستان بودند و تا حال حتی کتاب دبستان را ندیدند مثلا فوق لیسانس کشاورزی را فرستادند که اول ابتدایی تدریس کند این یعنی خیانت به فرزندان این مرز و بوم .از آقای فانی وزیر محترم سوال داشتم شما در مورد فرزند خودتان این مسئله را میپسندید. اگر هر چه زودتر اقدامی برای جلوگیری از این مسئله حتی در این موقع از سال نشود جنجال بزرگی بر پا می شود. زیرا در حال حاضر آموزش و پرورش شیراز با معلمان در این زمینه شدیدا درگیر است.متشکرم

  [پاسخ]

 15. آرش میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 153992     زمان ارسال دیدگاه : 10:28 .ق.ظ

  اخه کی به فکر مایه با بیکاری همه چیرو ازدست دادیم..............

  [پاسخ]

 16. ناشناس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 151412     زمان ارسال دیدگاه : 11:30 .ب.ظ

  سلام خدمت وزیرمحترم آموزش وپرورش جناب آقای فانی ، من فرهنگی هستم با 25 سال سابقه خدمت که در طول خدمتم همیشه به فکر این بودم که دولتمردان چه فکری به حال ما کرده اند فقط شعار داده اند وهر سال حرفشان این است که بودجه نیست و...

  [پاسخ]

 17. ali میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 151028     زمان ارسال دیدگاه : 10:54 .ق.ظ

  باسلام به اطلاعتون می رسونم که اموزش وپرورش یزد به طورمخفیانه عده ای ازخواهران رو واسه مقطع ابتدایی بدون اینکه به طوررسمی اگهی استخدامی بزنه به طورقراردادی استخدام کرده درصورتی که مدرک این خواهرا هیچ ربطی به مقطع ابتدایی داشته باشه خواهشا اگه میتونید پیگیری کنید

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر 14ام, 1393 8:03 .ب.ظ:

  علی جان من و تو میدونیم که این خواهرا از کجا اومدن.. اینا نورچشمی هستن و بسیار باسواد.... زیاد خودتو اذیت نکن..

  [پاسخ]

 18. فاطمه میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 150926     زمان ارسال دیدگاه : 2:22 .ق.ظ

  سلام آدمین جان آیا نیروهای آزاد نهضت سواد آموزی و آموزش دهنده ها نیروهای خدمات شرکتی هستن؟منتظر جوابتون هستم

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ مهر 4ام, 1393 10:44 .ق.ظ:

  سلام
  متأسفانه اطلاعات بنده در این زمینه دقیق نیست

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ]

 19. طیبه میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 150388     زمان ارسال دیدگاه : 9:52 .ق.ظ

  سلام آدمین جونم خوبی نگرانت بودم آخه سایت به روز نمیشد
  منم رفتم سایت دیگه ای ببینم مشکل ازاینترنت منه یانه
  نوشته بودن آموزش وپرورش قراره ازلیسانس های سایردانشگاه ها نیروبگیره آدمین جان یه تحقیق بکنید چقدخوب میشه اگه ایجوربشه

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ مهر 3ام, 1393 10:30 .ق.ظ:

  حتماً اگر خبر موثقی در این زمینه باشد اطلاع رسانی خواهد شد

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ]

 20. منیره میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 150316     زمان ارسال دیدگاه : 12:52 .ق.ظ

  سلام برشما بینندگان این اخبار: آموزش و پرورش اگه قدیما هیچی ام نداشت حداقل عظمت وحرمت داشت ولی امروزه فقط یه لقمه نون خوردن ونمردن وهمیشه هشت گروی نه بودنه! درمقایسه با سایر کارمندان ارگانها پر زحمت ترین وبی نواترین پرسنل هستن و سختی کارشون اصلا به چشم نمیاد ولی چند روز تعطیلیشون تو بوق وکرناست وچماق تو سر!!

  فرهنگی20 سال سابقه

  [پاسخ]

 21. ملینا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 149438     زمان ارسال دیدگاه : 7:47 .ب.ظ

  سلام من فوق لیسانس مهندسی کشاورزی( چوب و کاغذ) دارم چطور میتونم معلم بشم؟ باید دوباره برم دانشگاه تربیت معلم؟

  [پاسخ]

  معلم پاسخ در تاريخ مهر 3ام, 1393 9:31 .ق.ظ:

  سلام مهندس، چرا مي خواي معلم بشي با اين حقوق بسيار كمش . فكر استخدام جايي ديگه باش

  [پاسخ]

 22. فاطمه میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 148759     زمان ارسال دیدگاه : 11:00 .ب.ظ

  سلام آیا آموزش دهندگان آزاد نهضت سواد آموزی نیروی شرکتی هستند؟؟؟

  [پاسخ]

 23. آرش میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 147142     زمان ارسال دیدگاه : 7:44 .ب.ظ

  سلام چندروز دیگه مدارس باز میشه اما من دیگه قرار نیست امسال برم مدرسه تمام امیدم آزمون بود خدا میدونه دلم لک زده واسه بچه ها اما همه چی خراب شد هر چی که بود.........

  [پاسخ]

 24. محمد میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 144559     زمان ارسال دیدگاه : 2:05 .ب.ظ

  سلام تو شهر ما اموزش پرورش داری نیرو میگیری بلو چستان من ثبت نام کردم فقط مدرک بردم من چون فوق لیسانس بود به من گفت شما تو روستا خودت از اول مهر تدریس شروع کن فوق دیپلم .لسانس فوق لیسانس داری میگیری

  [پاسخ]

 25. ناشناس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 143224     زمان ارسال دیدگاه : 2:33 .ب.ظ

  عزیزانم خودتونوبدبخت نکنین- استخدام -کارمند- بابایعنی حرکت به سوی بدبختی کارمندیعنی قشرذلیل وبدبخت وگدا بریدبرای خودتان کارکنیدنه نوکردیگران باشید

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر 6ام, 1393 10:40 .ب.ظ:

  احسنت واقعا هم همینطور است

  [پاسخ]

1 52 53 54

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و شخصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.