کاربر گرامی، نمایش سایت در مرورگر مورد استفاده شما بهینه شده نمی باشد. گروه فنی سایت در حال رفع مشکلات احتمالی برای نمایش بهترین حالت سایت می باشند. لطفا شکیبا باشید.
امروز سه شنبه ۹۴/۰۴/۱۶
صفحه اصلیآگهی های استخدام سال 94 استخدام آموزش و پرورش استخدام مراکز آموزشی مجله ایران استخدام پوشش ویژه خبریزمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۴ (استخدامی تابستان)

زمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۴ (استخدامی تابستان)

نویسنده : ۹,۰۰۵ دیدگاه انتشار : ۹۴/۰۴/۱۶

استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۴
جهت اعلام حمایت از استخدام فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها در آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

جهت دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش کلیک نمایید
جهت دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش کلیک نمایید

جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


اطلاعیه:

به منظور جمع‌آوری اطلاعات مشمولان ماده ۴۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (فرزندان شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و آزادگان معزز آموزش و پرورش ) واجدین شرایط نسبت به تکمیل فرم از تاریخ ۹۴.۰۴.۰۸۴ لغایت ۹۴.۰۴.۱۹ اقدام کنند.

جهت ورود اینجا کلیک نمایید


توجه مهم: مشاهده شده است که از ساعاتی پیش متنی جعلی با عنوان جزئیات استخدام آموزش و پرورش (حاوی تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون و مفاد آزمون و..) در برخی از سایتها منتشر شده است که طبق تحقیقات همکاران ما در سایت ایران استخدام این خبر مربوط به استخدامی سال ۱۳۹۴ آموزش و پرورش نمی باشد. سایت ایران استخدام ضمن اطلاع رسانی این موضوع خدمت شما عزیزان در جهت جلوگیری از انتشار هرگونه شایعه در این زمینه از شما کاربران گرامی سایت تقاضا دارد که تنها پیگیر اخبار از مجاری و منابع موثق و تأیید شده باشید. طبیعتاً از انتشار متن ارسالی مذکور (خبر غیر موثق) توسط کاربران در بخش نظرات سایت معذور هستیم.

موفق باشید-ایران استخدام


خبر ۱۶ تیر ۹۴: وزیر آموزش و پرورش شایعات را رد کرد؛ برگزاری آزمون استخدامی در تابستان (منبع: iribnews.ir)

وزیر آموزش و پرورش شایعه به تعویق افتادن آزمون استخدامی این وزارتخانه را رد کرد و گفت: با هماهنگی هایی که با سازمان مدیریت به عمل آمده است این آزمون تابستان امسال برگزار خواهد شد.
علی اصغر فانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت مستقل و جدا از آزمون فراگیر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد و نحوه اجرای آن نیز بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شده است.
چندی پیش رئیس مرکز آمار و نیروی انسانی آموزش و پرورش از احتمال لغو برگزاری آزمون استخدامی در تابستان امسال خبر داده بود.
وزیر آموزش و پرورش همچنین از دو معلمی شدن پایه های پنجم و ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: به دلیل افزایش تعداد کتاب های درسی در این دو پایه تدریس تعدادی از کتاب ها بر عهده یک معلم و تدریس سایر کتاب ها نیز بر عهده معلم دوم خواهد بود.
فانی طرح انتقال معلمان از سایر استان ها به استان تهران برای جبران کمبود معلم در این استان را منتفی دانست و افزود: بیشتر متقاضیان این انتقال خانم ها هستند و ما در این استان با مازاد نیروی زن روبرو هستیم.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: ساماندهی نیروی انسانی در هر استان با نیروی های موجود در همان استان اجرایی خواهد شد و تفاهم نامه ای نیز با هر استان در این زمینه منعقد شده است.
فانی ادامه داد: طرح رتبه بندی معلمان امسال با هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار اجرایی خواهد شد و از مهر امسال احکام حقوقی معلمان بر اساس رتبه بندی جدید اِعمال خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت برای تامین یارانه شیر مدارس نیز خبر داد و گفت: براین اساس توزیع شیر در مدارس امسال نیز همانند سال گذشته اجرایی خواهد شد.
صدا و تصویر دارد.


خبر ۱۵ تیر ۹۴: پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش مهرماه ۹۵ مشغول کار می شوند (منبع: خبرگزاری شبستان)

خبرگزاری شبستان : وزیر آموزش و پرورش طی بازدید از نمایشگاه بین المللی قرآن از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تابستان امسال خبرداد و گفت : پذیرفته شدگان این آزمون ،مهرماه ۹۵ مشغول کار می شوند.

علی اصغر فانی ، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در گفتگو اختصاصی با خبرنگار سرویس قرآن و معارف خبرگزاری شبستان گفت : براساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ازمیان افراد دارای مدرک لیسانس و بالاتر برحسب نیاز آموزش و پرورش و با مجوز از سازمان مدیریت بنا داریم آزمون استخدامی با هدف جذب ۵ هزار نفر را در تابستان امسال برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه باتوجه به سیاست بومی گزینی که در پیش داریم ، این افراد برحسب نیاز در مناطق مختلف کشور جذب خواهند شد ، افزود : پذیرفته شدگان این آزمون باید به مدت یک سال در دانشگاه فرهنگیان که ویژه ترتبیت معلمان است ، دوره های تربیت مربی را بگذرانند و مهارت معلمی را بیامورند تا در نهایت از مهرماه سال ۹۵ وارد سیستم آموزش و پرورش شوند.
فانی اضافه کرد : استخدام این پذیرفته شدگان منوط به کسب گواهینامه تدریس و معلمی در رشته های خاص مورد نیاز آموزش و پرورش است.
گفتنی است ، علی اصغر فانی ، وزیر آموزش و پرورش امروز دوشنبه ۱۵ تیرماه با حضور در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از بخش خای مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.


خبر ۱۴ تیر ۹۴: آزمون استخدامی در اواسط تابستان برگزار می‌شود (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران از اعلام زمان برگزاری آزمون استخدامی در اواسط تابستان خبر داد.
وی در ادامه افزود: هم اکنون مجوز ۵ هزار نفر استخدام از سازمان مدیریت اخذ شده است و مربیان بر حسب اعلام نیاز و با توجه به سیاست‌های بومی‌گزینی در این آزمون شرکت خواهند کرد.
رئیس آموزش و پرورش تصریح کرد: رشته‌ها بر حسب نیاز وزارتخانه اعلام می‌شود و همه افرادی که دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند امکان شرکت در آزمون را خواهند داشت.
بنابر این گزارش قریب به سه سال است که متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش چشم به راه خبر‌های خوبی مبنی بر جذب نیرو در این وزارتخانه هستند.


خبر ۱۴ تیر ۹۴: وعده های عمل نشده آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری مهر)

مسئولان وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه های مختلف از برگزاری آزمون استخدامی خبر داده بودنداما اکنون که ۶۹ روز از دریافت مجوز استخدام نیرو در آموزش و پرورش می گذرد کسی از جزییات برگزاری آزمون خبر ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، طبق ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان، تأمین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان توسعه آن ازطریق «دانشگاه» وجود ندارد، مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش از میان دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه، مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت‌آموزی در «دانشگاه» بلامانع است.
وزیر آموزش و پرورش طبق قانون مذکور توانست مجوز استخدام نیرو را از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور دریافت کند. فانی هشتم اردیبهشت در گردهمایی فرهنگیان شهرستان رزن استان همدان از دریافت مجوز استخدام ۵ هزار نیرو در این وزارت خانه خبرداد و گفت: «پس از پیگیری‌های ۶ ماهه این وزارتخانه، روز گذشته (۷ اردیبهشت) مجوز استخدام پنج هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت کتبی اعلام شد.»
همچنین در ۱۳ اردیبهشت ماه علی اصغر فانی در حاشیه مراسم سپاس معلم در خصوص برگزاری آزمون استخدامی اظهار کرد: امیدواریم حداکثر اواسط خرداد ماه دستورالعمل آزمون را صادر کنیم و امیدواریم آزمون در مرداد ماه برگزار شود.
بطحائی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران در این ارتباط گفت: در حال بررسی منابع آزمون استخدامی هستیم.جدول سهمیه ها، رشته ها و منابع را آماده کرده ایم و تا هفته آینده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه هدفمان این است تا آزمون استخدامی پیش از ماه مهر برگزار شود بیان کرد: اما طبق یکی از آئین نامه های سازمان مدیریت آزمون های استخدامی باید به صورت سراسری و هر شش ماه برگزار شود و معتقدند آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید در آبان برگزار شود اما تلاش داریم تا آزمون پیش از شهریور برگزار شود تا داوطلبان بتوانند در مهرماه تحت آموزش دانشگاه فرهنگیان قرار گیرند.
بطحائی ادامه داد: سهمیه های استخدامی مطابق با نیازهای مورد نیاز در مناطق مختلف کشور است .
همچنین وزیر آموزش و پرورش در ۸ خرداد ماه سال جاری در حاشیه سفر به خوزستان درباره آزمون استخدامی گفته بود که زمان استخدام جدید آموزش و پرورش تیرماه است.
محمد بطحایی در پاسخ به این اظهار نظر در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۴ گفت: مجوز استخدام را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی اخذ کردیم و ضوابط، جدوال مواد و رشته‌های آزمون هم آماده شده و باید به تایید سازمان مدیریت برسد تا اعلام کنیم و سخنان وزیر محترم درباره ادعای برخی سایت های فرصت طلب در خصوص اعلام شماره حساب برای ثبت نام بوده است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر اساس مقررات خودش هر شش ماه، یک مرتبه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی را برگزار می‌کند. مدتی قبل در این سازمان برای استخدام در یکی از دستگاه‌ها آزمون برگزار شده است، ما باید آزمون را در شش ماهه دوم برگزار کنیم. ما از سازمان مدیریت در خواست کردیم که آزمون را در شش ماهه اول برگزار کند تا بتوانیم از سال تحصیلی پیش رو استفاده و پذیرفته شدگان بتوانند دوره یک ساله خود را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند.
وی خاطر نشان کرد: مذاکره و گفت و گو با همکارانمان در سازمان مدیریت در جریان است وامیدواریم تا دو هفته آینده(۲۵ خرداد ماه) اطلاعات تکمیلی درباره آزمون استخدامی در پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش قرار دهیم.
اما رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در گفتگو باخبرنگار مهر در تاریخ ۲۳ خرداد سال ۹۴ بااظهار بی‌اطلاعی ازجزئیات آزمون استخدامی آموزش وپرورش گفت: به وزارت آموزش و پرورش خواهم گفت زودتر جدول سهمیه، رشته و منابع را به سازمان مدیریت ارائه دهند.
زمان هایی که وزیر آموزش و پرورش و معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه های مختلف اعلام کردند هیچ گاه عملی نشد و اکنون که ۶۹ روز از دریافت مجوز استخدام نیرو در وزارت آموزش و پرورش می گذرد کسی از زمان برگزاری و دستورالعمل این آزمون خبری ندارد و مشخص نیست از تعداد ۵ هزار نیروی جدیدی که قرار است به بدنه آموزش و پرورش تزریق شوند چه تعداد از میان مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی هستند.حدود ۴۴ هزار مربی پیش دبستانی و نیروی شرکتی سالهاست که چشم انتظار تعیین تکلیف هستند .
به نظر می رسد حالا که آموزش و پرورش قصد برگزاری آزمون استخدامی دارد باید طبق قانون مصوب مجلس اولویت‌های ویژه‌ای را برای مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در نظر بگیرد تا پرونده بلاتکلیفی این نیروها نیز بسته شود.


خبر ۱۳ تیر ۹۴: احتمال ضعیف برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تابستان (منبع: iribnews.ir)

تهران / خبرگزاری صدا و سیما / علمی و فرهنگی ۱۱۱۵ ۱۳۹۴/۰۴/۱۳
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش، تابستان امسال بسیار ضعیف است.
محمدحسین سلیمی جهرمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: علیرغم اینکه اطلاعیه آزمون استخدام آموزش و پرورش را به سازمان مدیریت فرستادیم هنوز پاسخی از سوی این سازمان دریافت نکرده ایم و با توجه به این شرایط احتمال برگزاری آزمون استخدامی ۵ هزار نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش در تابستان بسیار ضعیف است.
وی با بیان اینکه سازمان سنجش نیز عنوان کرده است که در سال بیش از دو بار نمی توان آزمون استخدامی برگزار کرد گفت: سازمان سنجش زمان برگزاری آزمون های استخدامی را اردیبهشت و آبان هر سال اعلام کرده است و با توجه به اینکه اردیبهشت سپری شده است، احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آبان ۹۴ قوت می‌گیرد.
سلیمی جهرمی تاکید کرد: البته ما در حال مذاکره هستیم و سعی داریم این زمان را تغییر دهیم.
وی در خصوص سهمیه مناطق گفت: سهمیه بین مناطق و رشته ها بر اساس نیاز آموزش و پرورش مناطق تعریف می شود و بر همین اساس مناطق محروم سهمیه استخدامی بیشتری نسبت به مراکز استان ها دارند، به خصوص مناطقی که امکان استفاده از نیروهای حق التدریس ندارند در اولویت استخدامی ما جای دارند.


خبر ۱۰ تیر ۹۴: استخدام آموزش و پرورش باید به صورت بومی باشد/ تعدیل نیرو لازمه جبران کمبود نیروها (منبع: باشگاه خبرنگاران)

غلامرضا عبدالوند عضو شورای عالی آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران در خصوص ضرورت آزمون استخدامی استاندارد گفت: در آموزش و پرورش با توجه به اینکه تعداد دانش‌آموزان از ۱۸ هزار نفر به ۱۳ هزار نفر تقلیل پیدا کرده است، در نتیجه با مازاد نیرو در بسیاری از استانها به ویژه در کلانشهرهایی نظیر تهران روبرو هستیم.

وی تاکید کرد: آزمون استخدامی باید به صورت منطقه‌ای برگزار شود، یعنی افراد بعد از پذیرش در منطقه‌ای خاص قادر به انتقال به کلانشهرها نباشند که تحقق این امر مستلزم مدیریت و برنامه‌ریزی و اختصاص اعتبارات است.

عبدالوند تصریح کرد: در صورتی که پذیرش در آزمون استخدامی به صورت کشوری انجام شود، بسیاری از معلمان پس از مدتی خدمت در مناطق محروم با روشهای مختلف خود را به مناطق برخوردارتر منتقل کرده که این امر زمینه‌ساز تورم نیرو در این شهرها و برهم خوردن توازن توزیع نیرو در کشور می‌شود.

هم اکنون مجوز آزمون استخدامی که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اخذ شده است، شامل افرادی است که در دانشگاه‌های غیر فرهنگیان تحصیل کرده‌اند.

گفتنی است، توزیع نامناسب معلمین به گونه‌ای است که در کلانشهرها تورم نیرو و در برخی شهرستانها و مناطق کمبود نیرو وجود دارد.

عبدالوند برای این معضل پیشنهاد داد، بهتر است ‌آموزش و پرورش از سیاست تعدیل نیرو استفاده کند.

البته وی به این نکته اشاره داشت که تعدیل نیرو در آموزش و پرورش با توجه به تراکم بالای نیروهای مازاد در کلانشهرها و به خصوص تهران کار آسانی نخواهد بود و با توجه به اینکه این نیروهای مازاد استخدام رسمی‌اند و انتظارات و خدماتی هم دارند، در نتیجه آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد و مستلزم همکاری سازمانهای مختلف در راس آن همکاری دولت است.

تعدیل نیرو لازمه جبران کمبود نیروها است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین راهکار برای این تعدیل نیرو برآورده کردن توقعات نیروها است و این شرایط باید به گونه‌ای انجام شود که نیروها و دولت به طور متقابل همکاریهای لازم را انجام دهند.

وی همچنین افزود: راهکار بعدی توجه به نیروهای دیپلم است، در حال حاضر معلمان با سابقه کاری ۲۵ – ۲۰ سال داریم که به طرق مختلف همچون سرباز معلم وارد بازار کار شده‌اند، توصیه می‌شود با ارائه تسهیلاتی این افراد از چرخه کاری دور شوند و به طور نیاز به اراده ملی است تا این معضل به راحتی و رعایت همه جوانب رفع شود.

چشم‌انداز کاری پذیرفته شدگان آزمون استخدامی

عبدالوند تصریح کرد: در آزمون استخدامی امسال قرار است هر معلمی از مسیر دانشگاه وارد سیستم کاری آموزشی شود و تا سال ۹۵ خروجی برای بازار کار از طریق آزمون نداریم، در واقع پذیرفته شدگان باید یکسال دوره آموزشی را بر اساس انتظارات دانشگاه فرهنگیان بگذرانند و در صورت کسب نمره قبولی وارد عرصه آموزشی می‌شوند و در غیر این صورت این دوره‌ها برای آنان تمدید می‌شود.

آموزش و پرورش به طراحی اساسی نیاز دارد

عبدالوند به این موضوع اشاره کرد که ما میلیون‌ها لیسانس و فوق‌لیسانس بیکار داریم، پس بهتر است دانشگاه فرهنگیان سطح خود را ارتقا دهد و از بین این افراد دانشجویان را بپذیرد.


خبر ۱۰ تیر ۹۴: بررسی ضوابط جذب ۴۲۰۰ نیرو در آموزش و پرورش تهران (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تاکید به کمبود ۴۲۰۰ نیروی انسانی برای آغاز سال تحصیلی پیش رو، راهکار جبران این کمبود را خرید خدمات نیروی انسانی خواند و گفت: با مکانیزم‌هایی نیروی انسانی واجد شرایط را به کلاس درس می‌آوریم. این اقدام تحت ضوابطی است که استخدام تلقی نمی‌شود و رابطه استخدامی ایجاد نمی‌کند که در حال بررسی ضوابط این امر هستیم و پس از تایید، آن را اعلام می‌کنیم.

اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: برای مهرماه و آغاز سال تحصیلی پیش رو ۴۲۰۰ نیروی انسانی کمبود داریم که مربوط به مقطع ابتدایی و متوسطه دوم و جنس “مرد” می‌شود. در متوسطه نیروی مرد کمبود داریم و در ابتدایی آموزگار چه زن و چه مرد نیاز است.

وی با اشاره به ماده ۵۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که جذب هرگونه نیروی جدید را ممنوع می‌داند عنوان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان باید به بدنه آموزش و پرورش بپیوندند که مهر امسال ورودی نداریم و اولین گروه از سال ۹۵ فارغ‌التحصیل می‌شوند. همچنین نقل و انتقال به تهران ممنوع است. در چنین شرایطی است که هیچ راه قانونی برای تامین معلم نداریم، دست به خرید خدمات آموزشی می‌زنیم.

چهاربند افزود: مهرماه باید کلاس‌ها راه بیفتند و معلم لازم داریم، لذا خرید خدمات نیروی انسانی را انجام می‌دهیم. دانش‌آموز را در مدرسه نگه داشته و با مکانیزم‌هایی نیروی انسانی واجد شرایط را به کلاس درس می‌آوریم. این اقدام تحت ضوابطی است که استخدام تلقی نمی‌شود و رابطه استخدامی ایجاد نمی‌کند. حتما خرید خدمات نیروی انسانی را در سال ۹۴ برای مدارسی که کمبود نیرو دارند، خواهیم داشت. ضوابط مربوطه را اعلام خواهیم کرد؛ در حال حاضر در حال بررسی ضوابط این امر هستیم.

با بیان اینکه عنوان «صندلی خالی در مدارس» به معنای ظرفیت خالی مدارس غیردولتی است و مشمول مدارس دولتی نمی‌شود، اظهار کرد: صندلی در آموزش و پرورش نماد ظرفیت است.

وی افزود: از روش خرید خدمات آموزشی و استفاده از صندلی خالی مدارس در تهران استفاده نمی‌کنیم. دلیل نخست آن است که مدارس غیردولتی عمدتا در مناطق برخوردار تهران هستند و اگر بخواهم علی‌رغم وجود ظرفیت و فضا در مدارس دولتی، از مدارس غیردولتی خرید خدمات کنیم و هزینه‌ای هم بپردازیم دو مساله پیش می‌آید.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، با بیان اینکه اولا کلاسی که باید در مدرسه دولتی با ۳۰ نفر تشکیل و برای آن هزینه شود، حال اگر تعدادی را به مدرسه غیردولتی ببریم، آن هزینه به جای خودش باقی است و فقط تراکم کلاس پایین می‌آید، گفت: خرید خدمات آموزشی زمانی مصداق پیدا می‌کند که با مشکل ظرفیت روبه‌رو باشیم و به علت کمبود فضا ناچار باشیم دانش‌آموز را به مدارس غیردولتی منتقل کنیم. علاوه بر این مشکل بزرگ دیگری هم وجود دارد و آن این است که از یک کلاس ۳۰ نفره، کدام دانش‌آموزها را انتخاب کنیم؟ با کدام ضابطه باید این کار را انجام دهیم؟ این امر امکان ایجاد تبعیض را به وجود می‌آورد.

چهاربند افزود: از سوی دیگر اگر دانش‌آموز را منتقل کردیم، آیا سال آینده هم بودجه و اعتبار هست و دانش‌آموز می‌تواند ادامه بدهد یا باید بازگردد؟.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، با اشاره به اینکه خرید صندلی خالی برای مناطق محروم که ما ظرفیت ایجاد نکردیم و نمی‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم و بخش غیردولتی می‌تواند کمک کند، مفید است، اظهار کرد: باید خرید خدمات آموزشی به کمبودهایمان معطوف شود؛ فعلا فضای آموزشی در تهران معضل نیست و بیشتر با کمبود نیرو روبه‌رو هستیم و در این بخش معضل داریم.


خبر ۱۰ تیر ۹۴: جزئیات نامه ریاست جمهوری برای استخدام ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، موضوع برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و پرورش برای جذب ۵ هزار نیرو این روزها موارد و مشکلاتی را با خود به همراه داشته است.

مشخص نبودن زمان برگزاری این آزمون و نبود هیچ گونه اطلاعاتی درباره موارد برگزاری و حتی شرکت کنندگان آزمون، مخاطبان و داوطلبان ورود به آموزش و پرورش را سر در گم کرده است.

اما اردیبهشت ماه امسال، مجوز کتبی استخدام از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به آموزش و پرورش داده شد؛ در نامه عسگری آزاد جانشین معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری به وزیر آموزش و پرورش، موارد برگزاری آزمون استخدامی در قالب مجوز کتبی ابلاغ شد، که متن نامه به شرح ذیل است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر فانی

وزیر محترم آموزش و پرورش

با سلام و احترام

بازگشت به نامه‌های ۲۱۸۹۲۱ مورخ ۴ بهمن ۱۳۹۳ و شماره ۲۵۱۵۵۲ مورخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ و به استناد بند ج و تبصره یک ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری بدینوسیله مجوز استخدام ۵ هزار نفر برای استخدام پیمانی در مشاغل آموزشی تخصیص می‌یابد.

استخدام افراد از محل این مجوز منوط به رعایت بند ت ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنجم توسعه و تأمین اعتبار لازم و تنظیم و انتشار آگهی استخدام با رعایت تمامی قوانین و مقررات ذی‌ربط و اولویت مناطق کمتر توسعه یافته، سهمیه استخدامی ایثارگران و معلولان و رعایت دستورالعمل برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی موضوع بخشنامه ۹۷۵۷/۹۲/۲۰۰ مورخ ۱۹ مهر ۱۳۹۳ و پس از تعیین این سازمان امکان پذیر می‌باشد.

در تمامی مکاتباتی که برای استخدام افراد از محل این مجوز انجام می‌شود به شماره و تاریخ نامه به عنوان مجوز قانونی استخدام اشاره شود.

شایان ذکر است، استخدام از محل این مجوز صرفاً برای مشاغل آموزشی در مناطقی که با مازاد نیرو مواجه نیستند امکان پذیر است و اختصاص به دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه به غیر از دانشگاه فرهنگیان دارد و مابقی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که پذیرفته شدگان آزمون پس از طی دوره یکساله مهارت‌آموزی در دانشگاه فرهنگیان مطابق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه مذکور به استخدام پیمانی آن وزارتخانه در خواهند آمد.

همچنین با عنایت به بند ۱۶ نامه ۱۷۲۵۵۶/۲۰۶ مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ شورای عالی اداری از این پس صدور مجوز استخدام برای آن وزارتخانه در چارچوب احکام قانونی و بر اساس شاخص‌ها و استانداردهای شورای مذکور خواهد بود.

به گزارش فارس، در نامه مذکور بیشتر موارد آزمون استخدامی روشن است اما نکته با اهمیت زمان برگزاری آزمون است که هنوز اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست.


خبر ۹ تیر ۹۴: تشریح جزئیات سهمیه‌ آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش (منبع: خبرگزاری تسنیم)

محمدحسین کفراشی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که آموزش و پرورش از احصای اطلاعات مشمولین ماده ۴۸ قانون مقررات مالی دولت خبر داده است،‌ این ماده قانونی به چه موضوعی اشاره دارد؟‌ اظهار داشت:‌ ماد ۴۸ اشاره می‌کند، هر گاه استخدامی در دولت انجام شد باید ۲۵ درصد استخدامی‌ها از میان فرزندان شهدا،‌ آزادگان و جانبازان بالای ۲۵ درصد باشد.
وی افزود: آموزش و پرورش امسال برای جذب ۵ هزار نفر آزمون استخدامی دارد بنابراین از فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان آموزش و پرورش خواسته فرم‌های مربوطه را تکمیل کنند تا مشخص شود در رشته‌هایی که قرار است جذب نیرو داشته باشند، چه تعداد از فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان می‌گنجند.
کفراشی گفت:‌ فرزندان فرهنگیان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارای اولویت هستند بنابراین ابتدا اولویت با فرزندان شهدا،‌جانبازان و آزادگان آموزش و پرورش است و پس از آن اولویت با سایرین خواهد بود.
مدیرکل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد:‌ از میان ۵ هزار نفری که قرار است در آموزش و پرورش استخدام شوند باید ۲۵ درصد از میان خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران بالای ۲۵ درصد باشند.
طبق گفته‌های علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، فرزندان فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی نیز در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش در اولویت هستند.
به گزارش تسنیم، سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: به منظور جمع‌آوری اطلاعات مشمولان ماده ۴۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (فرزندان شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و آزادگان معزز آموزش و پرورش ) واجدین شرایط نسبت به تکمیل فرم از تاریخ ۹۴.۰۴.۰۸۴ لغایت ۹۴.۰۴.۱۹ اقدام کنند.
وی در خصوص واجدان شرایط این ماده قانونی‌، تصریح کرد: فرزند شهید، فرزند جانباز بالای ۲۵ درصد و بالاتر، فرزند آزاده (اعم از شاغل، بازنشسته، فوت شده و یا از کارافتاده) مشمولان این ماده قانونی هستند.
حسینی تأکید کرد: فقط یکی از فرزندان مشمول قانون مذکور می‌تواند از سهمیه مذکور استفاده کند.
مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: متقاضیان می‌توانند برای تکمیل فرم ثبت‌نام اینجا کلیک نمایند


خبر ۹ تیر ۹۴: اختلافات با سازمان مدیریت حل شد/آزمون تابستان برگزار خواهد شد (منبع: ایسنا)

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرروش تا پایان تابستان امسال خبر داد.
محمد فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این پرسش که اختلافاتی میان سازمان مدیریت و آموزش و پرورش در خصوص زمان برگزاری آزمون استخدامی وجود داشت گفت: این مسئله حل شده و قرار است آزمون در تابستان برگزار شود.
وی افزود: در حال حاضر تیمی متشکل از نمایندگان آموزش و پرروش و سازمان مدیریت در حال کار بر روی جزئیات آزمون هستند و بزودی اخبار مربوط از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اعلام خواهد شد.


خبر ۸ تیر ۹۴: چه افرادی می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند؟/ اولویت بندی در پذیرش بر اساس نیازهای منطقه‌ای است (منبع: خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان: مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش درباره برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: این استخدام تنها شامل حال فارغ التحصیلان دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت معلم نمی‌شود، بلکه تمامی افرادی که از سایر دانشگاهای کشور فارغ التحصیل شده‌اند، نیز می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کنند.
چه افرادی می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند؟/ اولویت بندی در پذیرش بر اساس نیازهای منطقه‌ای استمحمد فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره جذب نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی افراد پیش از گذراندن خدمت نظام وظیفه برای ادامه تحصیل جذب دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم می‌شوند، آنها خود به خود جذب آموزش و پرورش خواهند شد.
وی در پاسخ به اینکه چه افرادی می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند؟ افزود: این استخدام تنها شامل حال افرادی نمی‌شود که تحصیلات خود را در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم به اتمام رسانده‌اند، بلکه تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور می‌توانند در آن ثبت‌نام کرده و در آزمون مورد نظر برای استخدام در آموزش و پرورش شرکت کنند.

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه متقاضیان بر اساس نیاز منطقه و طبق اولویت‌بندی‌هایی تعیین شده انتخاب می‌شوند، تصریح کرد: براین اساس تنها دانشجویان دانشگاه‌‎های مربوط به این وزارتخانه در اولویت قرار ندارند و سعی ما براین است که افراد را بر اساس نیاز منطقه‌ای استخدام کنیم.

فاضل درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای متقاضیان شغل معلمی نیز گفت: زمان این آزمون هنوز به طور قطع مشخص نیست و در حال حاضر پیگیری‌های در این باره از هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری در حال انجام است.


خبر ۶ تیر ۹۴: برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش «قطعی» است/ زمان آزمون هنوز مشخص نیست (منبع: خبرگزاری فارس)

محمدحسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص شده است؟»، اظهار داشت: متأسفانه تاریخ برگزاری آزمون استخدامی هنوز مشخص نشده است.
وی افزود: در حال پیگیری هستیم تا با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری هماهنگی‌های این آزمون را انجام دهیم.
سلیمی جهرمی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «آیا امکان برگزاری آزمون در فصل تابستان وجود دارد؟»، خاطرنشان کرد: بحث این موضوع است، اما هنوز جواب قطعی داده نشده است.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری این آزمون، گفت: برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش قطعی است.


خبر ۲۸ خرداد ۹۴: ۵۰ درصد استخدامی‌های جدید آموزش و پرورش به هنرستان‌ها اختصاص یافته است (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سید مصطفی آذرکیش عصر امروز در گردهمایی معاونان آموزشی کارشناسان آموزش فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در اردبیل اظهار کرد: امسال تلاش‌های خوبی برای ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی صورت گرفته که این مهم سبب استفاده مناسب از منابع موجود می‌شود به طوریکه بیش از ۵۰ درصد استخدام ۵ هزار نفری در سال‌جاری به هنرستان‌ها اختصاص می‌یابد.

وی تصریح کرد: افزایش و توسعه همه‌جانبه مشارکت‌ها که یکی از سیاست‌های پنجگانه وزیر بوده در حوزه آموزش‌های کار و دانش با کیفیت‌بخشی و توسعه آموزش‌های مهارتی خارج از مدرسه و نیز انجام و عملیاتی کردن تفاهم‌نامه‌های همکاری با سایر دستگاه‌ها، نمود عینی پیدا کرده که امیدواریم با توسعه این مشارکت‌ها گام‌های بسیار خوبی در جهت نیل به اهداف آموزش‌های کار و دانش برداشته شود.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوره دوم کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: اجرای نظام آراستگی ۵S در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش استان اردبیل سبب جذابیت بیشتر محیط‌های هنرستان‌ها، افزایش بهره‌وری و همچنین استفاده بهینه از تجهیزات کارگاهی موجود شده که این مهم باید الگوی سایر استان‌های کشور قرار گیرد.

آذرکیش با قدردانی از عوامل هنرستانی و اداری برای کیفیت‌بخشی آموزش‌های مهارتی افزود: مدیران هنرستان‌ها باید رهبران آموزشی باشند تا بتوانند مجموعه تحت مدیریت خود را برای رسیدن به اهداف آموزش و پرورش یاری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوره دوم کار و دانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امسال در بحث تخصیص اعتبارات تجهیزات هنرستان‌ها رشد ۴۰ درصدی پیش‌بینی شده است، خواستار آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی برای همگامی با نیازهای مهارتی جامعه شد.


خبر ۴ خرداد ۹۴: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: نیروهایی که به زودی جذب خواهند شد باید مدت یک‌سال را در دانشگاه فرهنگیان برای آموزش‌های لازم سپری کنند(منبع: خبرگزاری فارس)

قاسم احمدی‌لاشکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اینکه نیروهای خرید خدمات آموزشی و پیش‌دبستانی یکی از دغدغه‌های بزرگ آموزش و پرورش بودند، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده به‌زودی ثبت‌نام برای استخدام ۵ هزار نفر انجام می‌شود که این نیروها باید مدت یک‌سال را در دانشگاه فرهنگیان برای آموزش‌های لازم سپری کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح دو فوریتی این مسئله آماده شده و به‌زودی وارد صحن علنی مجلس می‌شود، افزود: با تصویب این طرح و برگزاری آزمون، فقط افرادی که در گذشته مشغول تدریس و اخراج شده بودند جذب می‌شوند که در این زمینه اعتقاد ما این است که حتی حق‌التدریسی‌ها نیز از میان این مجموعه جذب شوند.


خبر ۲۷ اردیبهشت ۹۴: ﻣﺪﻳﺮﻛﻞ ﺁﻣﻮﺯﺵ و ﭘﺮﻭﺭﺵ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮاﻥ ﺩﺭ ﮔﻔﺖ ﻭﮔﻮ ﺑﺎ ﺗﺴﻨﻴﻢ: ﺗﻬﺮاﻥ ﺩﺭ ﺁﺯﻣﻮﻥ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭﭘﺮﻭﺭﺵ ﺟﺬﺏ ﻧﻴﺮﻭ ﻧﺪاﺭﺩ (منبع: تسنیم)

اﺳﻔﻨﺪﻳﺎﺭ ﭼﻬﺎﺭﺑﻨﺪ ﺩﺭ ﮔﻔﺖ ﻭﮔﻮ ﺑﺎ ﺧﺒﺮﻧﮕﺎﺭ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺧﺒﺮﮔﺰاﺭﻱ ﺗﺴﻨﻴﻢ ﺩﺭ ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ اﻳﻦ ﭘﺮﺳﺶ ﻛﻪ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮاﻥ ﺩﺭ ﺁﺯﻣﻮﻥ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺁﻣﻮﺯﺵ و ﭘﺮﻭﺭﺵ ﭼﻪ ﺗﻌﺪاﺩ ﺳﻬﻤﻴﻪ ﺩاﺭﺩ اﻇﻬﺎﺭ ﺩاﺷﺖ: ﺩﺭ ﺁﺯﻣﻮﻥ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮاﻥ ﺳﻬﻤﻴﻪ اﻱ ﻧﺪاﺭﺩ.
ﻭﻱ اﻓﺰﻭﺩ: ﺩﺭ ﺁﺯﻣﻮﻥ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺁﻣﻮﺯﺵ و ﭘﺮﻭﺭﺵ ﻛﻪ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻥ اﻣﺴﺎﻝ ﺑﺮﮔﺰاﺭ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ, ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮاﻥ اﺳﺘﺨﺪاﻡ ﻧﻴﺮﻭ ﻧﺪاﺭﺩ ﻭﺳﻬﻤﻴﻪ ﻫﺎﻱ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﻋﻤﺪﺗﺎ ﺑﻪ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺤﺮﻭﻡ اﺧﺘﺼﺎﺹ ﺩاﺭﺩ.
ﺑﻪ ﮔﺰاﺭﺵ ﺗﺴﻨﻴﻢ, ﺳﻴﺪ ﻣﺤﻤﺪ ﺑﻂﺤﺎﻳﻲ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ و ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ ﻭﺯاﺭﺕ ﺁﻣﻮﺯﺵ و ﭘﺮﻭﺭﺵ ﻧﻴﺰ ﺑﺎ اﺷﺎﺭه ﺑﻪ اﺳﺘﺨﺪاﻡ ﭘﻨﺞ ﻫﺰاﺭ ﻧﻴﺮﻭ اﺯ ﻣﻴﺎﻥ ﻓﺎﺭﻍ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼﻥ ﺩاﻧﺸﮕﺎه ﻫﺎ ﮔﻔﺖ: اﻓﺮاﺩ اﺯ ﻣﻴﺎﻥ ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎﻥ ﺑﺎ ﻣﺪﺭﻙ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎﻱ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ و ﺟﻨﺴﻴﺖ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ ﺁﻣﻮﺯﺵ و ﭘﺮﻭﺭﺵ اﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﺑﺮﮔﺰاﺭﻱ ﺁﺯﻣﻮﻥ و ﮔﺬﺭاﻧﺪﻥ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻳﻜﺴﺎﻟﻪ ﺩﺭ ﺩاﻧﺸﮕﺎه ﻓﺮﻫﻨﮕﻴﺎﻥ ﺟﺬﺏ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ.
ﻭﻱ اﺩاﻣﻪ ﺩاﺩ: اﻓﺮاﺩ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه اﺯ ﻣﻬﺮ ﺳﺎﻝ ۹۵ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺩﺭ ﺁﻣﻮﺯﺵ و ﭘﺮﻭﺭﺵ ﺁﻏﺎﺯ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺿﻭاﺑﻄ و ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺁﺯﻣﻮﻥ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺗﺎ ﺩﻭ ﻫﻔﺘﻪ ﺁﻳﻨﺪه اﻋﻼﻡ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.


خبر ۲۴ اردیبهشت ۹۴: مجوز استخدام پنج هزار نفر لیسانس برای امسال دریافت شده است (منبع: تابناک)

وزیر آموزش و پرورش گفت: مجوز استخدام پنج هزار نفر لیسانس برای امسال دریافت شده که اطلاعات آن حداکثر تا یک ماه دیگر بر روی سایت آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا، علی اصغر فانی عصر پنجشنبه در دیدار صمیمانه با خانواده معلمان شهید، فرهنگیان و دانش آموزان سیستان و بلوچستان در زاهدان افزود: پس از نام نویسی متقاضیان، آزمون استخدامی در تابستان امسال برگزار می شود.
وی ادامه داد: افراد از بین متقاضیان با مدارک لیسانس در رشته های مورد نیاز و جنسیت مورد نظر آموزش و پرورش از طریق آزمون با قید استخدام بومی انتخاب می شوند تا تقاضای انتقال کم شود.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: افراد پذیرفته شده در این آزمون پس از گذراندن دوره یک ساله آموزش روش های تدریس در دانشگاه فرهنگیان به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.
فانی تصریح کرد: فرزندان فرهنگیان در شرایط یکسان در اولویت استخدام قرار دارند زیرا با فرهنگ آموزش و پرورش آشناتر و به کارگیری آنان به نفع آموزش و پرورش کشور است و از طرفی به خواسته دیرینه فرهنگیان جامه عمل پوشانده می شود.
وی گفت: دولت در رابطه با رتبه بندی معلمان ۱۳هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال (هزار و ۳۵۰میلیارد تومان) علاوه بر بودجه ۲۵۰هزار میلیارد ریالی (۲۵ هزار میلیارد تومانی) آموزش و پرورش برای امسال پیش بینی کرده و برای سال ۹۵ نیز سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تصویب شده است.
وی شایعات مبنی بر عدم توانایی استفاده تمام معلمان از طرح رتبه بندی را رد کرد و افزود: شاخص های رتبه بندی تا اواسط خرداد ماه قطعی و به تصویب شورای توسعه مدیریتی کشور می رسد و پس از تشکیل پرونده و پیگیری های لازم احکام صادر خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شاخص های رتبه بندی معلمان از وظیفه معلم منبعث می شود و هر معلمی که در چارچوب کاری خود فعالیت بهتری داشته باشد رتبه بهتری خواهد گرفت.
فانی با بیان اینکه طرح رتبه بندی معلمان سعی در کاهش تفاوت های درآمدی بین فرهنگیان و سایر کارمندان دولت دارد، افزود: یکی از اهداف این طرح افزایش شایستگی ها و مهارت های حرفه ای معلمان است که موجب فعالیت بیشتر آنان و ارتقای سطح علمی دانش آموزان می شود و هدف دیگر آن افزایش انگیزه در معلمان با افزایش حقوق دریافتی به واسطه ارتقای رتبه است.
وی گفت: در چند ماه اخیر آیین نامه کلاس های چند پایه به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسید و پرداخت هایی را بر اساس جدول تنظیم شده به معلمان چند پایه خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: سود عاید شده معلمان از صندوق ذخیره فرهنگیان از ابتدای دولت یازدهم معادل سودی است که از زمان تاسیس این صندوق در سال ۷۴ تا قبل از دولت یازدهم به آنان داده شده بود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تحول در آموزش و پرورش یا اجرای عملی طرح تحول امکان پذیر است که لازمه آن برنامه ریزی و داشتن نقشه راه یعنی فراهم کردن مقدمات است.
وی با اشاره به پهناوری استان سیستان و بلوچستان و دشواری های موجود در کار آموزش و پرورش این استان افزود: حق مرزی برای سیستان و بلوچستان ۴۰ میلیارد تومان بار مالی داشت که با پیگیری های لازم موفق به پرداخت آن شدیم.
فانی گفت: امیدوارم بتوانم پاسدار لایقی برای خون شهدا و ارزش ها و دستاوردهای انقلاب باشم.
به گزارش ایرنا در پایان این نشست از خانواده معلمان شهید استان با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار سیستان و بلوچستان و معاون سیاسی اجتماعی استاندار تجلیل شد.
وزیر آموزش و پرورش چهارشنبه شب پس از ورود به زاهدان با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان دیدار کرد.
فانی به اتفاق هیات همراه، مدیرکل و معاونان اداره کل آموزش و پرورش صبح روز پنجشنبه با حضور در گلزار شهدا بهشت مصطفی زاهدان ضمن فرائت فاتحه و نثار گل بر مزار شهدا، با آرمان های شهیدان تجدید میثاق کردند.


خبر  ۱۵ اردیبهشت ۹۴: بیشترین نیاز آموزش و پرورش معلم مرد در مقطع ابتدایی و دبیر متوسطه است (منبع: جام جم آنلاین)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمد بطحایی امروز در سمنان با یادآوری اخذ مجوز استخدام پیمانی پنج هزار معلم گفت : بیشترین نیاز آموزش و پرورش معلم مرد در مقطع ابتدایی و دبیر متوسطه است.
وی با بیان اینکه جدول نیازسنجی استان ها بر اساس نوع رشته ، جنس و تعداد معلمان مورد نیاز در حال تدوین و نهایی شدن است افزود : پس از بررسی اعلام نیاز استان ها ، آزمونی برای متقاضیان برگزار می شود و فارغ التحصیلان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر می توانند در این آزمون شرکت کنند .
بطحایی گفت : پدیرفته شدگان در این آزمون یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره مهارت آموزی و حرفه معلمی را طی می کنند و مهر ماه سال ۹۵ افرادی که این دوره را با موفقیت طی کنند وارد سازمان آموزش و پرورش می شوند .
وی اظهار امیدواری کرد : آزمون تعیین معلمان واجد شرایط طی کردن دوره حرفه ای دانشگاه فرهنگیان تا قبل از مهر ماه امسال برگزار شود .
وی با یادآوری اینکه مربیان پیش دبستانی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی دارای اولویت استخدام هستند افزود : این افراد هم باید در آزمون استخدامی شرکت کنند ولی در شرایط برابر با سایر متقاضیان ، اولویت استخدام با آنهاست .
وی که برای شرکت در مراسم تجلیل از ۳۰ معلم ، مخترع و مولف برتر فرهنگی استان به سمنان آمده بود ، در جمع معلمان گفت : دولت ، امسال و سال آینده حدود پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در نظر گرفته تا حقوق معلمان را بین ۱۵ تا ۵۰ درصد افزایش دهد .
وی افزود : هدف دولت از اجرای این طرح کیفیت بخشی به آموزش هاست .


خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۴: چکیده ای از گفته های وزیر محترم آموزش و پرورش در رابطه با آزمون استخدامی آموزش و پروش در سال ۱۳۹۴ در برنامه تلویزیونی نگاه یک (منبع: ایران استخدام)

ایران استخدام، به نقل از وزیر محترم آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی نگاه یک: وزیر محترم آموزش و پرورش در روز شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۴ با حضور در برنامه تلویزیونی نگاه یک به سوالاتی در رابطه با وضعیت کلی دستمزدها و نظام رتبه بندی فرهنگیان و.. پاسخ دادند. ایشان در خصوص سوال مجری برنامه در رابطه با استخدامی سال ۹۴ وزارت آموزش و پرورش چنین پاسخ دادند که بر اساس قوانین دانشگاه فرهنگیان دو راه برای استخدام  و اضافه شدن نیروهای جدید به آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است که یک راه مخصوص افراد دارای مدرک دیپلم از طریق کنکور سراسری است و راه دیگر طبق ماده ۲۸، استخدام از طریق برگزاری آزمون است. طبق گفته ایشان در حدود یک هفته پیش مجوز برگزاری آزمون استخدامی به صورت مکتوب از سازمان مدیریت اخذ شده است و نیاز به هماهنگی با سازمان سنجش و سایر هماهنگی ها جهت برگزاری این آزمون است که به احتمال زیاد در طی تابستان این آزمون برگزار خواهد شد.  طبق گفته وزیر محترم آموزش و پرورش فرزندان فرهنگیان و نیروهای پیش دبستانی در این آزمون استخدامی از اولویت برخوردار خواهند بود. ایشان در پاسخ به وضعیت معلمان حق التدریسی در این آزمون چنین پاسخ دادند که نیروهای حق التدریسی نیز میتوانند مانند سایر افراد در این آزمون استخدامی شرکت نمایند. وزیر محترم آموزش و پرورش با اشاره به کمبود نیرو در برخی از مناطق و مازاد نیرو در سایر مناطق از عدم وجود توازن در این مورد سخن گفتند. طبق گفته ایشان در استخدامی پیش رو گزینش نیرو ها بر اساس شرایط بومی خواهد بود تا کمبود نیروها بر اساس نیاز واقعی رفع گردد. طبق گفته دکتر فانی پذیرفته شدگان در این آزمون استخدامی به مدت یک سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش هایی در خصوص نحوه تدریس و … خواهند دید و سپس شروع به کار خواهند کرد. طبق گفته دکتر فانی نیاز آموزش و پرورش در مقاطع ابتدایی و به خصوص مقطع ششم ابتدایی بیشتر است.

منبع: ایران استخدام به نقل از وزیر محترم آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی نگاه یک شبکه ۱ (۹۴/۲/۱۲)

با آرزوی موفقیت برای یکیایک شما کارجویان و علاقمندان به حرفه مقدس معلمی – ایران استخدام


 خبر ۲۲ فروردین ۹۴: مربیان پیش دبستانی و فرزندان فرهنگیان در اولویت جذب آزمون استخدامی تابستان قرار دارند

علی اصغر فانی در گفتگوی اختصاصی باخبرگزاری صدا و سیما (واحد مرکزی خبر)درشهرستان آران و بیدگل با اشاره به جذب پنج هزار نیروی استخدامی در چند ماه آینده در آموزش و پرورش گفت: این نیروهای از دارندگان مدرک کارشناسی رشته های مختلف هستند و از طریق آزمون جذب می شوند.
وی افزود: پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی یک دوره یکساله را برای تعلیم روش های تدریش در دانشگاه فرهنگیان سپری میکنند و سپس جذب آموزش و پرورش می شوند.
وزیر آموزش و پرورش بااشاره به توزیع نامناسب و نا متوازن نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر هیچگونه کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود ندارد .
وی افزود : در برخی از مناطق تورم نیرو و در برخی از مناطق به نسبت جنسیت ، رشته، تخصص و موقعیت جغرافیایی کمبود وجود دارد.
فانی گفت:سیاست آموزش و پرورش بر بومی سازی در آموزش و پرورش است و طبق این سیاست اولین گروه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بهمن سال گذشته با تاکید بر سیاست بومی سازی وارد مراکز تربیت معلم شدند.


آگهی استخدام سال ۱۳۸۹:

جهت مشاهده آگهی استخدام آموزش و پرورش در سال ۸۹ اینجا کلیک نمایید


برچسب ها: استخدامی آموزش و پرورش ، استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۴ ، استخدام آموزش و پرورش ، استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۴ ، موارد آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۴ ، جدید ترین اخبار استخدام آموزش و پرورش ، وزارت علوم  ، ثبت نام آزمون استخدامی آموزش وپرورش ۹۴ ، سایت آموزش و پرورش ، استخدامی اموزش وپرورش ، آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، استخدام آموزش پرورش ، اخرین اخبار استخدامی آموزش و پرورش ، agahi estekhdam amoozesh parvaresh ، agahi estekhdam amuzesh parvaresh


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل آزمون آنلاین استخدامی

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۹,۰۰۵ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : سحر ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : سحر

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۶:۵۱

  کد دیدگاه : 396842

  پاسخ

  سلام من رشتم لیسانس اموزش ابتدایی یه ماهه شروع کردم به خوندن. روانشناسی سیف. روشها وفنون تدریس شعبانی. تکنولوژی اموزشی. احدیان. تعلیم و تربیت مطهری. روشهای اندازه گیری سیف. معارف. کاانون کسترش علوم نانو خیلی خوبه ادبیات گاج سبز به امید موفقیت

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : بیکار ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : بیکار

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۶:۴۵

  کد دیدگاه : 396826

  پاسخ

  سلام وتشکر از سحر جان فقط خواستم بپرسم اندیشه ۱و۲ مولف جعفر سبحانی ومحمد محمد رضایی رو باید بخونیم چون دانشگاه ما از این مولف رو پاس کردیم ممنون میشم اگه جواب منو بدید ؟؟؟؟؟؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : بیکار مظلوم ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : بیکار مظلوم

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۶:۳۰

  کد دیدگاه : 396795

  پاسخ

  سلام اگر آزمون آموزش و پرورش برج ۵ برگزار میشه و هنوز منابع آزمون مشخص نیست چی بخونیم آیا این ظلم نیست؟ ؟؟!!؟؟فکر کنم منابع آزمون رو یه تاریخی میزنن که برامون فرصت نشه بخونیم !! فردا آزمون امشب باید بخونیم و چرت بزنیم سر جلسه آزمون! !!

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۴/۰۴/۱۶ ۱۷:۰۷:۴۳ پاسخ

   نه آقا مگه میشه داداش،خود آقای فانی گفت که بین اعلام منابع و تاریخ آزمون یه فاصله زمانی ۴۵ روز میزارن…..نگران نباشید خدا بزرگه

 • کاربری : مهمان ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : مهمان

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۶:۱۸

  کد دیدگاه : 396768

  پاسخ

  سلام دوستان عزیز نماز و روزه هاتون قبول باشه
  دوستان کسی نمیدونه ثبت نام عموم از کی شروع میشه…؟؟؟؟؟؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : یاسمن پنبه ای ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : یاسمن پنبه ای

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۶:۱۰

  کد دیدگاه : 396746

  پاسخ

  ایا تا بحال دیده شده قبل ثبت نام ازمون برگزار بشه میشه بگین ثبت نام انجام شده یا خواهد شد منکه هر روز پیگیر هستم چیزی ندیدم مگر اینکه زیر میزی باشه لطفا توضیح دهید

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۴/۱۶ ۱۶:۳۰:۲۵ پاسخ

   متوجه منظور شما نشدم.
   در حال حاضر نه ثبت نامی انجام شده و نه چنین موردی در این استخدامی مطرح شده است.

 • کاربری : رضا ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : رضا

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۶:۰۸

  کد دیدگاه : 396741

  پاسخ

  با عرض سلام,من ۹ماه تا پایان خدمت سربازیم باقی مونده , ایا امکان پذیرفته شدنم هست ؟ با تشکر…

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۵:۵۷

  کد دیدگاه : 396721

  پاسخ

  سلام اطلاعیه مربوط به جانبازن و معلولین و… رو که باید فرم پر کننداز کدوم سایت آوردید؟ خواهش میکنم جواب بدین؟اسم سایت و ادرسش چیست؟ 😳

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۵:۴۴

  کد دیدگاه : 396699

  پاسخ

  سلام من رشته ام کارشناسی جغرافیا است به نظرشما رشتمو میخوان یا نه ؟چون میخوام شروع کنم به خوندن میترسم نخوان لطفا یک نفرجواب منوبده

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : نجمه ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : نجمه

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۵:۳۸

  کد دیدگاه : 396687

  پاسخ

  سلام
  آخه وقتی هنوز زمان ثبت نام و منابع مشخص نشده ، چه طور آزمون اواسط تابستان برگزار میشه؟؟؟؟
  یعنی حدود یک ماه دیگه!!!!!!!!!!!!!!

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : مریم ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : مریم

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۵:۰۴

  کد دیدگاه : 396597

  پاسخ

  سلام.زمان ثبت نام کی شروع میشه؟ منابعش چی هست؟خواهش می کنم جواب بدین

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : اکرم سادات ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : اکرم سادات

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۴:۵۵

  کد دیدگاه : 396567

  پاسخ

  باسلام وضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات شما روزه داران عزیز در ماه میهمانی خدا.
  می خواستم ببینم ثبت نام چگونه و از چه تاریخی شروع میشه.لطفا راهنمایی کنید.
  باتشکر

  ۴+ پاسخ
 • کاربری : مهرناز ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : مهرناز

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۴:۴۸

  کد دیدگاه : 396557

  پاسخ

  نمیدونم مسولین چطوری برنامه ریزی میکنن -بالاخره باید اول موارد که واجدین شرایط رو رو سایت بزارن بعد باید بدونیم چی رو باید امتحان بدیم – اینطوری از ۵هزار نفری که قراره بردان هزار نفر م قبول نمیشن 😕

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۴:۴۲

  کد دیدگاه : 396543

  پاسخ

  من رشته علوم اجتماعی پژوهشگری متولد ۶۰ میتونم دراین ازمون شرکت کنم؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : مهسا ملک منصوری ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : مهسا ملک منصوری

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۴:۴۱

  کد دیدگاه : 396541

  پاسخ

  ببخشید ثبت نام ازمون اموزش پرورش تموم شده یا هنوز ثبت نام شروع نشده؟؟ :( 😕

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۴/۰۴/۱۶ ۱۴:۵۴:۲۰ پاسخ

   هنوز ثبت نام شروع نشد.موفق باشید

 • کاربری : مازیار ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : مازیار

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۴:۴۰

  کد دیدگاه : 396536

  پاسخ

  چرا لینگ ثبت نام غیر فعاله؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : فاطمه ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : فاطمه

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۴:۳۰

  کد دیدگاه : 396512

  پاسخ

  سلام
  برای ازمون استخدامی اموزش وپرورش چطوری و از کدوم سایت باید ثبت نام کنم؟

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : محمد امیریدر : ۹۴/۰۴/۱۶ ۱۴:۴۵:۳۴ پاسخ

   فاطمه گرامی منتظر انتشار اگهی رسمی به همراه شرایط ازمون از سوی وزارت اموزش و پرورش باشید

 • کاربری : پويا ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : پويا

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۴:۲۴

  کد دیدگاه : 396500

  پاسخ

  با سلام و خسته نباشید ببخشی من پاییز درسم تموم میشه میشه آزمون رو شرکت کنم؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۳:۵۷

  کد دیدگاه : 396450

  پاسخ

  ادمین جان سلام و خسته نباشید
  من رشته ام مدیریته ، برای آزمون باید منابع علوم تربیتی و روانشناسی اینا رو باید بخونم یا منابع رشته خودم مثل مبانی سازمان و حسابداری و اینا ؟

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : پشتیبان یک (علی احمدزاده)در : ۹۴/۰۴/۱۶ ۱۴:۱۵:۰۷ پاسخ

   فعلاً منابع اعلام نشده دوست عزیز

 • کاربری : مهسا ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  کاربری : مهسا

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۶

  ساعت ارسال : ۱۳:۴۰

  کد دیدگاه : 396416

  پاسخ

  وای چخبر خوشحال کننده ایی. باز جای شکرش باقیه که آزمون تو تابستون برگزارمیشه. بچه ها امشب دعا کنید اول واسه بقیه بعد واسه خودتون.خدا زودتر جوابمونو میده 😀

  ۱۲+ پاسخ
  • نقل قول : رازدر : ۹۴/۰۴/۱۶ ۱۶:۰۷:۰۱ پاسخ

   بد زمان ثبت نام کیه هااااااان 😡

1 181 182 183

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.
آگهی استخدام آموزش و پرورش