کاربر گرامی، نمایش سایت در مرورگر مورد استفاده شما بهینه شده نمی باشد. گروه فنی سایت در حال رفع مشکلات احتمالی برای نمایش بهترین حالت سایت می باشند. لطفا شکیبا باشید.
امروز یکشنبه ۹۴/۰۱/۳۰
صفحه اصلیآگهی های استخدام سال 94 استخدام آموزش و پرورش استخدام مراکز آموزشی مجله ایران استخدامزمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۴ (استخدام تابستان)

زمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۴ (استخدام تابستان)

نویسنده : ۳,۴۹۹ دیدگاه انتشار : ۹۴/۰۱/۲۹

اخبار استخدام وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۴
جهت اعلام حمایت از استخدام فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها در آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
امتیاز استخدام فرزندان کارمند، درست یا نادرست؟! جهت اعلام نظر اینجا کلیک نمایید

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود


ایران استخدام لحظه به لحظه اخبار مرتبط با استخدامی آموزش و پرورش را در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد کرد:
خبر ۲۵ فروردین ۹۴: استخدام پنج هزار نیروی انسانی در دستور کار آموزش و پرورش
خبر ۲۴ فروردین ۹۴: دریافت مجوز استخدام در آموزش و پرورش
خبر ۲۳ فروردین ۹۴: آخرین جزییات از شرایط برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش
خبر ۲۲ فروردین ۹۴: مربیان پیش دبستانی و فرزندان فرهنگیان در اولویت جذب آزمون استخدامی تابستان قرار دارند
خبر ۲۰ فروردین ۹۴: اولویت استخدام آموزش و پرورش با فرزندان فرهنگیان است
خبر ۱۸ فروردین ۹۴: سهمیه مربیان پیش‌دبستانی در آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش
خبر ۱۷ فروردین ۹۴: معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش، پیگیر استخدام مربیان پیش دبستانی هستیم
خبر ۱۶ فروردین ۹۴: آزمون استخدامی آموزش و پرورش تابستان امسال برگزار می‌شود/ آغاز فعالیت پذیرفته‌شدگان از مهر ۹۵
خبر ۲۳ اسفند ۹۳: پی گیر پنج هزار ردیف استخدام هستیم
خبر ۲۱ اسفند ۹۳ :مربیان پیش‎دبستانی در اولویت استخدام آموزش و پرورش
خبر ۱۸ اسفند ۹۳: انتشار فراخوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش ظرف یکماه آینده (برگزاری آزمون استخدامی ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش در سال ۹۴)
خبر ۱۳ اسفند ۹۳: جذب فارغ التحصیلان برتر سایر دانشگاه ها در دانشگاه فرهنگیان برای تدریس از سال آینده
خبر ۱۰ اسفند ۹۳: کمبود ۱۲ هزار مربی پرورشی/ استخدام ۱۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش طی سال آینده

خبر ۲۵ فروردین ۹۴: استخدام پنج هزار نیروی انسانی در دستور کار آموزش و پرورش

قزوین- ایرنا- رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزیر آموزش و پرورش گفت: در توافقی با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری استخدام پنج هزار نفر در آموزش و پرورش در دستور کار است.
به گزارش ایرنا، خسرو نظری روز سه شنبه در جمع معاونین و مدیران نواحی مختلف آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در صورت عملیاتی شدن این توافق، پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از طریق دانشگاه فرهنگیان آموزش های لازم را برای کسب مهارت حرفه ای و صلاحیت معلمی دریافت و سپس جذب آموزش و پرورش می شوند.
وی سال تحصیلی جاری را یکی از منحصر بفردترین دوره های تحصیلی در کشور دانست و گفت: امسال برای اولین بار شاهد افزوده شدن ۲۰۰ هزار دانش آموز ابتدایی به مجموعه آموزش و پرورش، خروج ۲۵ هزار نیروی بازنشسته و کاهش ۲۵ درصدی حق التدریس ها براساس عملکرد خرداد ۹۳ بودیم.
نظری ادامه داد: تمام این اقدامات و دستاوردها در سایه اتحاد، همدلی و هماهنگی کارکنان شکل گرفت و در واقع تبلور شعار رهبر معظم انقلاب مبنی بر مدیریت جهادی بود.
این مسوول از تدوین و عملیاتی کردن نظام جامع برنامه ریزی خبر داد و گفت: این برنامه از سطح ستاد تا مدرسه را در بر می گیرد و حاصل آن نیز جمع کردن تمام برنامه های پراکنده ای است که شاید در برخی مواقع حتی در تناقض با یکدیگر قرار می گرفتند و در نهایت به عنوان ساختار در معاونت ها، مراکز و ستادها اجرا خواهد شد.
نظری در ادامه تمرکز زدایی و تفویض اختیارات به استانها را از سیاست های اصلی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: میزان تراکم نیروی انسانی، نقل و انتقالات و سایر موارد در این زمینه مربوط به خود استان ها است و وزارتخانه نباید خود را درگیر تمام مسایل استانها کند.
وی، نگهداری و ارتقای سرمایه انسانی را از عمده ترین مسایل آموزش و پرورش دانست و اعلام کرد: یکی از سیاست های ما در راستای جلوگیری از نقل و انتقال معلمان، انتخاب دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از بوم برای بوم است تا دانشجو پس از دانش آموختگی در همان بومی که پذیرش شده است بکار گرفته شده و زمینه ماندگاری نیروی انسانی در محل خدمت خود فراهم شود.
نظری درباره کلاس های چندپایه نیز گفت: براساس جدول صفحه شش ساماندهی نیروی انسانی، در کلاس های چندپایه امسال تغییراتی بوجود آمده است و انتظار داریم به سمت کیفیت بخشی و عدالت آموزشی مورد انتظار حرکت کند.
وی درباره مجتمع های آموزشی عشایری و روستایی نیز گفت: در حال حاضر ۲۹ هزار نفر نیروی انسانی تنها در بخش اجرایی این مجتمع های آموزشی فعالیت می کنند درحالیکه با منحل کردن این مجتمع ها و آزادسازی بخش زیادی از این تعداد نیرو می توان کمبود نیروی انسانی را جبران کرد.
نظری حذف معلم راهنما و یا ناظر آموزشی را یکی از اقدامات نادرست طی چند سال گذشته ذکر کرد و گفت: تلاش می کنیم معلم راهنما را مجددا در آموزش و پرورش کشور احیا کنیم.
وی عملکرد آموزش و پرورش را در زمینه هوشمند سازی مدارس ضعیف ارزیابی کرد و افزود: هوشمندسازی مدارس و توسعه فناوری نباید از مقطع متوسطه آغاز شود بلکه باید در دوره ابتدایی زمینه ای را فراهم کنیم که دانش آموز پس از اینکه به سطحی از توانایی آموزشی دست یافت، توسط خانواده و به عنوان یک نیاز پیگیر شود.
نظری اظهار کرد: از این رو اعتباری برای توسعه فناوری، هوشمندسازی پایه ششم و تعلیم درس کار و فناوری اختصاص می یابد تا تحرکی در این زمینه ایجاد شود.
وی از اجرای طرح تبلت برای دانش آموزان از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: این طرح از سال جدید در تمام کشور بصورت پایلوت با حداقل اعتبارات مالی اجرا خواهد شد.
نظری اضافه کرد: در این طرح به اندازه نیاز هر واحد آموزشی تبلت ها در اختیار مدارس پایلوت قرار خواهد گرفت تا پس از سنجش میزان بازدهی و در صورت موفقیت در سراسر کشور اجرا شود.
وی طرح تبلت را هم راستا با طرح هوشمندسازی مدارس دانست و بیان کرد: این ایده می کوشد با تکیه بر فناوری های روز در فرایند آموزش نقش آفرین باشد تا نیازهای آینده جامعه به این فناوری پاسخ داده شود.
رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در ادامه بر استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی در توسعه و تعالی آموزش و پرورش تاکید کرد.
بیش از ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز در مدارس کشور تحصیل می کنند.


خبر ۲۴ فروردین ۹۴: دریافت مجوز استخدام در آموزش و پرورش 

وزیر آموزش و پرورش از دریافت مجوز استخدام نیروی انسانی در این وزارتخانه خبر داد و گفت: این آزمون با نظارت سازمان سنجش و آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

به گزارش مهر علی‌اصغر فانی امروز در همایش «یاس مهربانی» ، در جمع خبرنگاران از دریافت مجوز استخدام نیروی انسانی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: مجوز استخدام صادر شده و زمان آن مشخص است.

وی افزود: آزمون استخدامی آموزش و پرورش توسط سازمان سنجش در این وزارتخانه برگزار می‌شود. مجوز استخدام شفاهاً داده شده است و دیروز پیگیر شدیم تا کتباً ابلاغ شود و به زودی دستورالعمل آن صادر می‌شود.

فانی تصریح کرد: همه جزئیات استخدام نیروی انسانی در آموزش و پرورش و دستورالعمل ابلاغی خواهد آمد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بر حسب نیاز نیروی انسانی و با توجه به جنسیت، رشته و جایگاه جغرافیایی آموزش و پرورش، توزیع نیازها را اعلام و آزمون را برگزار می‌کنیم.

وی اظهار کرد: افرادی که در آموزش و پرورش پذیرفته می‌شوند، یک سال باید در دانشگاه فرهنگیان، آموزش معلمی ببینند و پس از آن به استخدام درمی‌آیند. همچنین رشته‌ها و اولویت‌ها مشخص شده است و جزئیات آن در دستورالعمل اعلام می‌شود.


خبر ۲۳ فروردین ۹۴: آخرین جزییات از شرایط برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

نعمت‌الله موسی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص استفاده از ظرفیت ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در آموزش‌ و پرورش اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۴ تدارک شرایط لازم برای استفاده از ظرفیت ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه است که طبق این ماده می‌توان در شرایط ضروری از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در آموزش‌ و پرورش بهره‌مند شد.
وی افزود: نوعی ظرفیت مشارکتی بین دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه‌ها برای تربیت نیروی انسانی وجود دارد که این ظرفیت مشارکتی، مرحله‌ای است بدین شکل که دانشگاه‌‌ها در برخی رشته‌ها فعالیت خود را انجام داده و افرادی را در دوره کارشناسی فارغ‌التحصیل می‌کنند و آموزش‌وپرورش از میان این فارغ‌التحصیلان اقدام به جذب نیرو می‌کند و در دانشگاه فرهنگیان دوره یک ساله مهارت‌‌های تعلیم و تربیت را به این افراد آموزش داده و آن‌ها را وارد فرآیند فعالیت در آموزش‌ و پرورش می‌کنیم.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان گفت: برای عملیاتی شدن ظرفیت ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به دو تا ۳ پیش‌نیاز، احتیاج داریم. نخستین پیش‌نیاز این است که هم‌اکنون برای برگزاری چنین دوره‌ای برنامه مصوبی نداریم و برنامه‌های قدیمی‌تر مانند دوره مهارت‌های یک ساله تعلیم و تربیت مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدت زیادی از آن گذشته و با تحولات اخیر به ویژه سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش سازگار نیست و اگر بخواهیم آن را اجرایی کنیم باید بازنگری اساسی شود.
** نیاز به تدوین برنامه جدید برای آموزش صلاحیت‌های معلمی هستیم
موسی‌پور ادامه داد: رویکرد دانشگاه فرهنگیان شایسته‌محوری است و آموزش شایسته محور با آموزش‌های مهارتی سابق تفاوت‌هایی دارد به همین دلیل نیاز داریم تا برنامه تازه‌ای را تولید کنیم که این برنامه صلاحیت‌های معلمی را طی یک دوره یک ساله با تمرکز بر رویکرد عمل‌گرایی کنونی دانشگاه ارائه می‌کند. بر این اساس نخستین اقدامی که انجام داده‌ایم این است که تیمی از متخصصان مربوطه را دور هم جمع کرده‌ایم تا بتوانند برنامه یک ساله را تدوین کنند و در این رابطه پیش‌نویسی تهیه شده و در حال بررسی است تا پس از آن در شورای برنامه‌ریزی دانشگاه و شورای عالی آموزش‌وپرورش مورد بحث و بررسی قرار ‌گیرد و بعد از تصویب نخستین الزام اجرایی فراهم می‌شود.
** امکانات محدود پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان برای برگزاری دوره آموزشی
وی با اشاره به این‌که الزام دوم فراهم کردن امکانات اجرایی برای پذیرش تعدادی از متقاضیان است، گفت: این تعداد بر اساس برنامه‌های وزارت آموزش‌ و پرورش حدود ۵ هزار نفر است. البته به برخی از تصمیم‌گیری‌ها نیاز داریم به عنوان مثال آیا دوره‌های آموزشی ‌شبانه‌روزی باشند یا خیر. همچنین به تدارک امکانات نیاز داریم هم اکنون تعداد معدودی از پردیس‌ها امکانات لازم را دارند تا بتوانند چنین دوره‌ای را ارائه دهند بنابراین بایدامکانات را فراهم کنیم.
** تا مهر ‌شرایط لازم برای تربیت ۵ هزار نیرو فراهم می‌شود
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: به جابه‌جایی امکانات نیاز داریم چرا که هم اکنون ظرفیت دانشگاه فرهنگیان به طور کامل به تربیت دانشجوی لیسانس اختصاص دارد بنابراین باید ظرفیت را افزایش دهیم و کمیته‌های استانی هیئت امنا فعال شوند البته این اقدامات در دست اجراست و تا مهر باید شرایط لازم برای تربیت ۵ هزار نیرویی که قرار است در آموزش‌ و پرورش جذب شوند، فراهم شود.
** شرایط برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش
موسی‌پور افزود: پیش نیاز دیگر شرایط و نحوه پذیرش ۵ هزار نفر در آموزش‌ و پرورش است. این تعداد نیرو از طریق آزمون جذب خواهند شد و باید مشخص شود که این آزمون چگونه، در چه تاریخی و با چه محتوایی برگزار خواهد شد؟ آیا آزمون صرفاً کتبی باشد یا مصاحبه نیز داشته باشیم، هم‌اکنون در حال بررسی این مراحل هستیم و شرایط برگزاری آزمون هنوز کاملاً مشخص نیست. پیشنهادهایی از سوی دانشگاه فرهنگیان مطرح شده است که باید در مراجع سیاستگذاری تصویب شود.
** دوره آموزشی متقاضیان جذب در دانشگاه فرهنگیان باید تا ۱۵ مرداد برگزار شود
وی ادامه داد:‌زمان برگزاری آزمون استخدامی هنوز به طور دقیق مشخص نیست. زمان برگزاری دوره آموزشی نیز بر اساس تدارکات اولیه به این صورت است که ۶ هفته قبل از شروع مدارس باید دوره آموزشی آغاز شود چرا که این افراد باید کار عملیاتی را در مدارس طی کنند و وقتی وارد مدارس می‌شوند باید پیش نیاز آموزشی لازم را کسب کرده باشند بنابراین این دوره لزوماً باید تا ۱۵ مرداد اجرایی شود و اگر با تأخیر همراه باشد دوره کارآموزی این افرد که باید یک ساله باشد ممکن است با مشکلاتی مواجه شود.
** رشته‌های مورد نیاز در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که رشته‌های آزمون استخدامی آموزش و پرورش چیست؟‌ گفت: نیازها توسط مرکز نیروی انسانی آموزش‌ و پرورش مشخص شده همچنین محل‌های که به این رشته‌ها نیاز دارند نیز مشخص شده است اما هنوز در مراجع سیاستگذاری به تصویب نرسیده و نهایی نشده است.
موسی‌پور اظهار داشت:‌رشته‌های فنی در این آزمون مورد نیاز است. یکی از سیاست‌ها که باید به تصویب برسد این است که آیا این دوره متمرکز بر آموزش تعلیم و تربیت است یا مبتنی بر آموزش بین رشته‌ای است؟ اگر مبتنی بر آموزش است که ما معتقدیم، تفاوتی ندارد افراد در چه رشته‌های هستند، یعنی اگر فارغ‌التحصیل رشته فنی و حرفه‌ای، علوم پایه یا علوم انسانی باشند، آموزش‌ها را هر دانشگاهی از جمله دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می‌تواند عرضه کند.
وی افزود: اگر قرار باشد دوره آموزشی به صورت تخصصی یا آمیخته باشد در چنین شرایطی تقسیم کار خواهیم داشت و دانشگاه تربیت دبیری شهید رجایی آموزش‌های لازم را برای برخی رشته‌ها و دانشگاه فرهنگیان نیز آموزش‌های لازم را برای رشته‌های دیگر خواهد داشت.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به این‌که یکی از اقدامات اساسی در سال ۹۴ گشایش مسیر تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش است،‌ بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان هم اکنون ظرفیت‌های خوبی دارد اما این ظرفیت‌‌ها سبب نمی‌‌شود که از مشارکت سایر دانشگاه‌ها بهره‌مند نشویم.
موسی‌پور ادامه داد:‌ به هر حال دانشگاه فرهنگیان مرکزی است با بیش از یک هزار نفر مدرس دارای تجربه اما این بدین معنا نیست که می‌توانیم تمام کار را انجام دهیم،‌ در عمل هر سال بیش از ۵ هزار نفر مدرس، هر ترم در دانشگاه فرهنگیان تدریس می‌کنند و این یعنی مشارکت بخش عظیمی از دانشگاه‌های کشور در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد.
وی ادامه داد:‌ تجربه دانشگاه فرهنگیان در آموزش‌های تربیتی تجربه ارزشمندی است و این دانشگاه می‌تواند کار را به تنهایی دنبال کند اما از کمک سایر متخصصانی که در دانشگاه‌های دیگر هستند، بهره خواهیم برد.


 خبر ۲۲ فروردین ۹۴: مربیان پیش دبستانی و فرزندان فرهنگیان در اولویت جذب آزمون استخدامی تابستان قرار دارند

علی اصغر فانی در گفتگوی اختصاصی باخبرگزاری صدا و سیما (واحد مرکزی خبر)درشهرستان آران و بیدگل با اشاره به جذب پنج هزار نیروی استخدامی در چند ماه آینده در آموزش و پرورش گفت: این نیروهای از دارندگان مدرک کارشناسی رشته های مختلف هستند و از طریق آزمون جذب می شوند.
وی افزود: پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی یک دوره یکساله را برای تعلیم روش های تدریش در دانشگاه فرهنگیان سپری میکنند و سپس جذب آموزش و پرورش می شوند.
وزیر آموزش و پرورش بااشاره به توزیع نامناسب و نا متوازن نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر هیچگونه کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود ندارد .
وی افزود : در برخی از مناطق تورم نیرو و در برخی از مناطق به نسبت جنسیت ، رشته، تخصص و موقعیت جغرافیایی کمبود وجود دارد.
فانی گفت:سیاست آموزش و پرورش بر بومی سازی در آموزش و پرورش است و طبق این سیاست اولین گروه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بهمن سال گذشته با تاکید بر سیاست بومی سازی وارد مراکز تربیت معلم شدند.


 خبر ۲۰ فروردین ۹۴: اولویت استخدام آموزش و پرورش با فرزندان فرهنگیان است

به گزارش خبرگزاری فارس از نطنز، علی‌اصغر فانی عصر امروز در جمع فرهنگیان نطنز اظهار کرد: به زودی اطلاعیه استخدام ۵ هزار نفر نیرو در آموزش و پرورش منتشر می‌شود و پس از برگزاری آزمون، قبول‌شدگان با گذراندن یک سال مهارت معلمی در مدارس مشغول فعالیت می‌شوند.
وی افزود: در استخدام این ۵ هزار نفر، فرزندان فرهنگیان در اولویت استخدام قرار دارند زیرا اعتقاد داریم فرزندان معلمین با فرهنگ آموزش و پرورش آشناتر هستند.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در بحث برنامه‌های این وزارتخانه، بومی‌پذیری در به کارگیری نیروی انسانی را شروع کردیم و اولین سری دانشجویان در ۱۰۰ پردیس فرهنگیان و با دید بومی مشغول تحصیل هستند زیرا اعتقاد داریم ماندگاری نیروی بومی بهتر و بیشتر است.
وی خاطرنشان کرد: در آخرین روزهای سال ۹۳ و آخرین جلسه هیئت دولت رتبه معلمی به تصویب رسید.
فانی ادامه داد: این مصوبه که در آن حقوق فرهنگیان از ۱۷۵ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان اضافه خواهد شد باید برای آن شاخص‌هایی را تعیین کنیم و به استناد این شاخص‌ها معلمین به ۵ رتبه مقدماتی، پایه، ارشد، خبره و عالی تقسیم می‌شوند.
وی افزود: دولت، وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرد که این شاخص‌ها را تعریف کند و ما از فرهنگیان می‌خواهیم اگر پیشنهادهایی را در این رابطه دارند به ما منعکس کنند.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: البته در تعریف شاخص‌ها در بحث رتبه‌بندی معلمی باید متناسب با کار معلمی باشد.
مثلاً شاخص‌هایی مانند روش‌های تدریس، تألیف‌ها، تحقیق‌ها و تمام زحماتی که همکاران می‌کشند در قالب شاخص‌ها تعریف خواهد شد.
وی در پایان گفت: پرونده‌ها به سرعت بررسی و احکام آن در سال ۹۴ صادر خواهد شد و ما در بحث رتبه‌بندی به دو موضوع انگیزه و مهارت‌های حرفه‌ای معلمین توجه ویژه داریم که ان‌شاءالله با اجرای این طرح عظیم تحولی در شایستگی‌ها و همچنین مهارت فرهنگیان ایجاد خواهد شد.
به گزارش فارس، وزیر آموزش و پرورش هم‌اکنون به زیارت امامزاده آق‌علی عباس بادرود رفته و دقایقی دیگر در جمع فرهنگیان بادرود سخنرانی خواهد نمود.


 خبر ۱۸ فروردین ۹۴: سهمیه مربیان پیش‌دبستانی در آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ آموزش‌وپرورش امسال آزمون استخدامی برای جذب ۵ هزار نیرو برگزار خواهد کرد که مذاکرات لازم برای جذب مجوز استخدام این تعداد نیرو در حال انجام است.
علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش سال گذشته در حاشیه مراسم افتتاح مجلس دانش‌آموزی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درخصوص جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در آموزش‌وپرورش گفت:‌ساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل ما است و بر اساس این اساسنامه دو نوع مدل پذیرش معلمان وجود دارد. در مدل نخست، داوطلبان دیپلم در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند و طی یک دوره چهارساله تحصیل در این دانشگاه به عنوان معلم فعالیت می‌کنند.
به گفته وی، طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان روش دومی برای جذب معلم وجود دارد که طبق ماده ۲۸ اساسنامه این دانشگاه آموزش و پرورش در کنار جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان می‌تواند از فارغ التحصیلان سایر مؤسسات آموزش عالی با برگزاری آزمون پذیرش نیرو کند. برای این افراد دوره‌های یک ساله آموزشی تدوین می‌شود که در این دوره‌ها حرفه معلمی به افراد پذیرفته شده آموزش داده می‌شود.
حالا در نخستین ماه سال ۹۴ وزیر آموزش‌وپرورش از قول سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای اعطای مجوز به این وزارتخانه به منظور جذب ۵ هزار نیرو خبر داده و وعده برگزاری این آزمون را آن هم به زودی می‌دهد.
تعداد زیادی از دانشجویان فارغ التحصیل از سایر دانشگاه‌ها معتقدند که با تاسیس این دانشگاه و تامین نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش از طریق این دانشگاه فرصت حضور آنها در بدنه آموزش و پرورش تضعیف شده است.
تعدادی از این دانشجویان به خبرنگار تسنیم می‌گویند: با تاسیس دانشگاه فرهنگیان قرار شده تا نیروهای مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش از طریق این دانشگاه تامین شود در حالیکه فارغ التحصیلان و نیروهای شایسته سایر دانشگاه‌ها که تعدادشان نیز کم نیست علاقه‌مند برای حضور در بدنه آموزش و پرورش کشور هستند ولی در شرایط کنونی فرصت این کار را ندارند چرا که فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان نیستند.
عده‌ای از صاحب‌نظران براین باورند که می‌توان از ظرفیت فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها برای جبران کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش‌وپرورش بهره جست و در کنار جذب نیرو از میان فارغ التحصیلان دانشگاه‌ فرهنگیان روش‌های سریعتر و کم هزینه‌تر دیگری را برای جذب نیرو در آموزش‌وپرورش به کار گرفت.
محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اعتقاد به جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها به تسنیم گفت:‌طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان می‌توانیم فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها را با گذراندن دوره آموزشی یک ساله در آموزش و پرورش جذب کنیم. برای اجرای طرح جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در دانشگاه فرهنگیان نیازمند تدوین طرح اجرایی هستیم که هم اکنون این طرح در دست تهیه است و ممکن است از مهر سال آینده این موضوع تحقق یابد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کاهش یافته است، چون امکانات کافی را نداریم، عنوان کرد:این بدین معنا نیست که نتوانیم نیازهای نیروی انسانی آموزش و پرورش را تأمین کنیم بلکه می‌توانیم از طریق طراحی دوره‌هایی که زمان کمتری می‌برد و بازدهی بیشتری دارد نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش را تأمین کنیم.
با برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش در سال جاری بخشی از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها می‌توانند به مجموعه آموزش‌وپرورش وارد شوند.
مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی نیز گروه دیگری هستند که چشم انتظار آزمون استخدامی آموزش‌‌وپرورش در سال جاری هستند. سال گذشته، فرصت دو ساله آموزش‌وپرورش برای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به پایان رسید اما آزمونی برگزار نشد چرا که مسئولان آموزش‌وپرورش اعلام کردند، طبق اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری سهمیه استخدامی آموزش و پرورش در سال‌های ۹۰ و ۹۱ استفاده شده است و نمی توانیم دیگر سهمیه استخدام دهیم.

عدم برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی منجر به شکل‌گیری اعتراضات گسترده‌ای در سال ۹۳ شد و حتی یکی از بندهای موافقان استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش عدم برگزاری آزمون استخدامی بود.
به هر ۴۳ هزار مربی پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این روزها چشم انتظار هستند تا بدانند در آزمون استخدامی که مسئولان آموزش‌وپرورش قول برگزاری آن را در سال ۹۴ داده‌اند چه سهمیه‌ای به آنها اختصاص می‌یابد.
البته مسئولان آموزش‌وپرورش از برگزاری آزمون استخدامی با اولویت مربیان پیش دبستانی خبر می‌دهند. اما سوال اصلی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این است که میزان سهمیه و اولویتی که برای آنها در نظر گرفته شده به چه صورت است؟ آیا قرار است تعداد محدودی از این نیروها جذب شوند؟‌ همچنین اولویت برای حضور نیروهای شرکتی همان نیروهایی هستند که در آزمون سال ۹۰ پذیرفته نشده‌اند؟
به گزارش تسنیم، ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان تاکید می‌کند:‌تأمین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان توسعه آن ازطریق «دانشگاه» وجود ندارد، مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش از میان دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه، مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت‌آموزی در «دانشگاه» بلامانع می‌باشد.


 خبر ۱۷ فروردین ۹۴: معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش، پیگیر استخدام مربیان پیش دبستانی هستیم

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ممکن است مجلس درباره عملکرد این وزارتخانه دربرخی موارد حرف داشته باشند، عمده ترین آن را موضوع استخدام مربیان پیش دبستانی عنوان کرد و گفت: این مشکل در دست اقدام و حل است. ما پیگیر استخدام مربیان پیش دبستانی هستیم و منتظریم تا سازمان مدیریت مجوز بدهد.
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی ناصری زنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به پرسشی درباره دریافت کارت زرد دوم وزیر از سوی نمایندگان مجلس در سال گذشته و احتمال استیضاح دکتر فانی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی رویکرد مثبتی به آموزش و پرورش دارد.
وی افزود: حیطه فعالیت آموزش و پرورش وسیع است و جمع کردن کار با این وسعت مشکل است. تعداد مدیران ما به اندازه پرسنل برخی وزارتخانه هاست؛ البته منظور مدیران مدرسه نیست، بلکه تنها عدد مدیران ستادی، استانی، مناطق و نواحی آموزش و پرورش با تعداد پرسنل برخی وزارتخانه ها برابری می‌کند.


خبر ۱۶ فروردین ۹۴: آزمون استخدامی آموزش و پرورش تابستان امسال برگزار می‌شود/ آغاز فعالیت پذیرفته‌شدگان از مهر ۹۵
سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: این آزمون در صورت فراهم شدن شرایط، تابستان امسال برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: بر این اساس امیدواریم بتوانیم پس از برگزاری آزمون در تابستان، پذیرفته‌شدگان را برای یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان پذیرش کنیم.
بطحایی افزود: افراد پذیرفته شده پس طی دوره یک ساله در مهر ماه سال ۹۵ در مدارس فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
به گزارش فارس، اسفند سال گذشته وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی در این وزارتخانه و جذب ۵ هزار نفر خبر داده بود و جزئیات رشته‌ها و نحوه برگزاری آزمون به‌زودی اعلام می‌شود.


خبر ۲۳ اسفند ۹۳: پی گیر پنج هزار ردیف استخدام هستیم

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی وفناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: پی گیر پنج هزار ردیف استخدام هستیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان فارس ، خسرو نظری در حاشیه گردهمایی معاونین پژوهشی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در شیراز ، با تاکید بر پیگیری مسائل و مشکلات معلمان اظهار داشت: در همین خصوص طرح نظام رتبه بندی سنجش صلاحیت، در راستای ارتقای جایگاه معلمان مورد توجه قرار گرفته است.
رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی وفناوری اطلاعات در ادامه افزود: فرایند جذب نیرو با برگزاری آزمون از متقاضیان صورت می گیرد و واجدان شرایط حائز رتبه برتر در این آزمون در دو نیمسال ،آموزش های لازم در زمینه صلاحیت های حرفه ای و تخصصی مرتبط با معلمی را فرا می گیرند.
وی گفت: پس از این دوره آموزشی، آنها در آزمونی دیگر شرکت می کنند و با موفقیت در این آزمون و احراز صلاحیت های معلمی، مهرماه ۱۳۹۵ به عنوان معلم جذب وزارت آموزش و پرورش می شوند.
نظری اظهار کرد: این برنامه جذب نیروی انسانی پس از اجرای سیاست انقباضی در وزارت آموزش و پرورش در سال های تحصیلی ۹۴ – ۹۳ (کنونی) و ۹۵ – ۹۴ صورت می گیرد.
وی گفت: سابقه عملکرد نیروهای حق التدریس آموزش و پرورش نیز در این فرایند استخدام نیرو موثر خواهد بود.
رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در سال تحصیلی کنونی، ۲۵ هزار نیروی انسانی در مجموعه وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور بازنشسته شدند، از عملکرد نیروهای حق التدریس ۲۴ درصد کم شد و از سوی دیگر، در مقطع ابتدایی ۲۰۰ هزار نفر به مجموعه دانش آموزان اضافه شد اما با این وجود نیروی جدیدی وارد آموزش و پرورش نشد.
نظری گفت: در چنین شرایطی با در پیش گرفتن سیاست انقباضی، به تجمیع کلاس های درس و مدارس و هدایت نیروها به مراکز آموزشی نیازمند معلم، کلاسی بدون معلم نماند و آموزش و پرورش با چالش مواجه نشد.
وی اظهار کرد: این سیاست انقباضی در ارتباط با نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش ،سال تحصیلی آینده نیز ادامه می یابد.
نظری این نکته را هم یادآوری کرد که در سطح کلان کشور، نسبت دانش آموز به معلم، نسبت ۱۰ به یک است که این نسبت بهتر از کشورهای توسعه یافته با شاخص ۱۱ دانش آموز به یک معلم و شاخص جهانی ۱۴ دانش آموز به یک معلم است.
وی ادامه داد: در کشور حدود یک هزار کلاس درس حدود پنج نفره برقرار است که در ارتقای شاخص نسبت دانش آموز به معلم در سطح کلان کشور تاثیر گذار است و البته این شاخص مربوط به کلان کشور است و می پذیریم که در مناطقی از کشور، شمار دانش آموزان در حال تحصیل در یک کلاس زیاد است.
رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به نیازهای این وزارتخانه به نیروی انسانی متخصص و تامین نشدن کامل این نیاز از سازوکار پیش بینی شده در دانشگاه فرهنگیان، پنج هزار نیروی جدید به عنوان معلم در سراسر کشور استخدام می شوند.
وی ادامه داد:معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قول مساعد برای جذب پنج هزار نیرو به عنوان معلم داده است و فرایندهای قانونی برای تحقق استخدام این نیروهای مورد نیاز در جریان است.
وی ادامه داد: ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اجازه می دهد که چنانچه وزارت آموزش و پرورش نتواند نیازهای خود به نیروی انسانی را از طریق این دانشگاه فراهم کند، از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه نسبت به جذب نیرو اقدام کند.
این مقام وزارت آموزش و پرورش گفت: جذب نیرو در رشته های علوم پایه، فنی و حرفه ای و کار و دانش و سایر رشته هایی که امکان تامین نیروی مورد نیاز آنها از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان نباشد، برای سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: به دنبال قول مساعد معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای ایجاد پنج هزار ردیف شغلی در وزارت آموزش و پرورش، در مقطع کنونی صدور رسمی این مجوز در حال پیگیری است.
نظری گفت: در مجموعه آموزش و پرورش، مقدمات این کار صورت گرفته است و جدول نیروهای مورد نیاز بر اساس رشته تحصیلی، جنسیت و مناطق آموزشی تدوین شده است و با صدور مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی، فرایند جذب نیرو برای سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ را شروع می کنیم.
رییس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: هوشمندسازی یک هدف نیست، بلکه یک فرآیند است و فرایند هوشمندسازی همواره در حال تحرک است و هیچگاه متوقف نمی شود.
وی تصریح کرد: رویکرد ما در خصوص طرح هوشمندسازی، صرفا استفاده از ابزار و وسایل الکترونیکی و رایانه ای در مدارس و مختص دانش آموزان نیست، بلکه بالا بردن میزان تاثیر فناوری های نوین آموزشی در هوش، درک و خلاقیت و نوآوری دانش آموزان، معلمان و والدین عزیز می باشد.
نظری افزود: تحقیقات در کشورهای پیشرفته و درحال توسعه نشان می دهدکه مدارس هوشمند، درآن کشورهایی است که هوش را یادگیرنده می پندارند و معتقدند از طریق آن می توان باعث ایجاد درک و خلاقیت در دانش آموزان و والدین آنان شد.
نظری تبلت دانش آموزی را به عنوان یکی از ابزارهای فناوری آموزشی و جایگزین نسل چهارم رایانه ها برشمرد و خاطرنشان ساخت: اجرای آن از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است.
وی از هوشمندسازی ۴۰ هزار مدرسه و ۸۰ هزار کلاس درس خبر داد و خاطر نشان کرد: اولیا می‌توانند در صورت تمایل در امر هوشمند سازی مدارس مشارکت داشته باشند .


خبر ۲۱ اسفند ۹۳ :مربیان پیش‎دبستانی در اولویت استخدام آموزش و پرورش
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمد دیمه‎ور صبح امروز در جمع مدیران مدارس اداره‌کل آموزش و پرورش استان گلستان اظهار کرد: تعداد اندکی از مدارس ما هوشمندسازی به معنای برخورداری از کارگاه مستقل در سطح مدارس شده‎اند.
وی تصریح کرد: اعتبارات خوبی در پایه ششم ابتدایی و برای درس کار و فناوری که وجود رایانه و تجهیزات رایانه‎ای از الزامات آن است تدارک دیده شده است.
کمتر از ۵۰ درصد کلاس‎های کار و فناوری در مدارس هوشمندسازی شده‎اند
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۲۳۰ میلیارد ریال در سال تحصیلی جاری برای تجهیز کلاس‎های کار و فناوری در کشور تزریق شده و تلاش شد که در سال آینده نیز ادامه پیدا کند.
دیمه‎ور با بیان اینکه کمتر از ۵۰ درصد از کلاس‎های پایه ششم هوشمندسازی شده، گفت: البته هوشمندسازی فقط مختص به تجهیزات نیست و آموزش معلمان و ارائه اطلاعات الکترونیک و آشنایی دانش‌آموزان موضوعاتی دیگری هستند که باید در راستای هوشمندسازی دنبال شود.
وی خاطرنشان کرد: نظام آموزشی، آموزش الکترونیک را در دستور کار معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش قرار دارد و در آینده دانش‌آموز می‎تواند از این ظرفیت در هر ساعت از شبانه‎روز استفاده کنند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: فضای پیش‌روی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی توسعه آموزش الکترونیک است که نیاز است معلمان ما نیز در این راستا آموزش ببینند.
دیمه‎ور خاطرنشان کرد: از نظر ساختاری توسعه نظام دوره‎ای را در آموزش و پرورش دنبال می‎کنیم و باید پایه‎های اول و دوم ابتدایی به صورت مستقل اداره شوند.
افزایش ۲۵.۶ درصدی دوره پیش‌دبستانی در کشور
وی به توسعه دوره پیش‌دبستانی اشاره کرد و گفت: امسال ۲۵.۶ درصد دوره پیش‌دبستانی را در کشور افزایش دادیم و امید است در سال آینده نیز این میزان افزایش پیدا کند.
معاون وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: مربیان مراکز پیش‌دبستانی که از وزارت آموزش و پرورش مجوز کسب کرده‎اند باید طبق قانون کار از حقوق اداره کار برخوردار باشند.
دیمه‎ور در خصوص استخدام مربیان پیش‎‌دبستانی بیان داشت: اخیرا آموزش و پرورش مجوز استخدامی را اخذ کرده است که در این استخدام مربیان پیش‌دبستانی در اولویت قرار خواهند گرفت.
وی در خصوص سنگینی کیف مدارس گفت: تدابیر معلمان و خانواده‎ها در کنار یکدیگر می‎تواند بار سنگین کیف مدارس را سبک‎تر کند و باید معلمان به گونه‎ای برنامه دانش‎آموزان را در طی هفته برنامه‎ریزی کنند که مشکلی برای دانش‎آموزان پیش نیاید.


خبر ۱۸ اسفند ۹۳: انتشار فراخوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش ظرف یکماه آینده (برگزاری آزمون استخدامی ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش در سال ۹۴)

به گزارش ایسنا، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در نشستی خبری درباره استخدام نیروی انسانی در این وزارتخانه در سا ل آتی و وضعیت استخدامی مربیان پیش دبستانی اظهار کرد:‌ استخدام مربیان پیش دبستانی‌ در گروی کسب ردیف استخدامی از سازمان مدیریت است، اما سازمان مدیریت اعلام کرده به این دلیل که سهمیه استخدامی در این وزارتخانه طی سال های گذشته پیش خور شده است، دیگر ردیف استخدامی داده نمی‌شود، اما اخیرا از سازمان مدیریت درخواستی داشتیم که آنها هم پذیرفتند و قرار شده است پنج هزار سهمیه استخدامی بگیریم.
وی ادامه داد: بر این اساس تا یک ماه آینده فراخوانی را برای برگزاری این آزمون استخدامی منتشر می‌کنیم تا پذیرفته شدگان طی یک دوره یکساله آموزشی در دانشگاه فرهنگیان بتوانند به استخدام آموزش و پرورش در بیایند. این فراخوان عمومی است اما مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی در اولویت قرار دارند.


خبر ۱۷ اسفند ۹۳:  کمبود پنج هزار و ۸۳۰ مربی بهداشت 

حسن ضیاء الدینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: اکنون حدود شش هزار مربی بهداشت در مدارس شهری کشور وجود دارد و در مدارس روستایی نیز از بهورزهای خانه های بهداشت استفاده می شود.
در زمان حاضر برای حدود دو هزار و ۲۰۰ هزار دانش آموز یک مربی بهداشت در مدارس فعال است.
وی تصریح کرد: اکنون مصوبه سال ۱۳۸۵ مجلس شورای اسلامی برای استخدام مربی بهداشت مدارس موجود است که به دلیل ممنوعیت استخدام نیروی انسانی، تاکنون عملیاتی نشده است.
بودجه سلامت آموزش و پرورش سه میلیارد تومان شد
مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بودجه سلامت این وزارتخانه تا سال ۹۱ صفر بود اما در سال ۹۲ حدود یک میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافت و در سال ۹۳ این رقم به حدود سه میلیارد تومان رسیده است.
ضیاء الدینی اظهار داشت: علاوه بر این از محل اعتبارات دیگر دستگاه ها همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز کمک هایی به بخش سلامت آموزش و پرورش شد که در راستای سلامت دانش آموزان به مصرف رسید.
وی تصریح کرد: از آنجا که اکنون بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در مدارس سراسر کشور مشغول تحصیل هستند این مبلغ برای بحث سلامت و تندرستی دانش آموزان به هیچ وجه کافی نیست.
مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: خدمات بهداشتی دانش آموزان شامل وضعیت جسمانی، روانی و اجتماعی است که اگر به این قسمت معاینات دوره ای دانش آموزی، مهارت های زندگی، آموزش بلوغ، مشاوره و آسیب های اجتماعی را اضافه کنیم بر اساس استانداردهای جهانی به ازا هر دانش آموز ۱۰۰ هزار ریال سرانه نیاز است.
سرانه بهداشتی هر دانش آموز تنها ۳۰ هزار ریال است
مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس برآوردهای سال های گذشته سرانه بهداشتی هر دانش آموز سالانه تنها حدود ۳۰ هزار ریال بوده است، گفت: اگر این وزارتخانه بخواهد خدمات جدیدی را در اختیار دانش آموزان قرار دهد به ازا هر دانش آموز باید ۵۰ هزار ریال سرانه در نظر بگیرد.


خبر ۱۳ اسفند ۹۳: جذب فارغ التحصیلان برتر سایر دانشگاه ها در دانشگاه فرهنگیان برای تدریس از سال آینده

رییس دانشگاه فرهنگیان از جذب فارغ التحصیلان برتر سایر دانشگاه ها در این دانشگاه برای تدریس از سال آینده خبر داد.
مهر محمدی امروز در مراسم پایانی همایش کشوری جایگاه اقتضائات در تربیت معلم در مشهد گفت : فارغ التحصیلان ممتاز سایر دانشگاه ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی پس از گذراندن یک دوره یک ساله و قبولی در آزمون نهایی می توانند در دانشگاه فرهنگیان استخدام شوند.
وی ابراز امیدواری کرد کمبود حدود ۳ هزار استاد در دانشگاه فرهنگیان کشور از این طریق بر طرف شود.
دانشگاه فرهنگیان هم اکنون حدود هزار استاد و عضو هیات علمی دارد.


خبر ۱۰ اسفند ۹۳: کمبود ۱۲ هزار مربی پرورشی/ استخدام ۱۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش طی سال آینده
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۴۹ هزار و ۹۴۱ نفر مربی پرورشی تمام وقت داریم که بر اساس ساماندهی نیروی انسانی ما ۱۲ هزار و ۱۱۰ نفر نیروی انسانی کمبود داریم .
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مازندران،حمیدرضا کفاش در نشست خبری که در اردوگاه دانش‌آموزی بادله برگزار شد،اظهار کرد: ۲۶۰۰ سهمیه عمره دانش آموزی داریم و تا پایان اسفندماه نیز اعزام‌ها ادامه دارد.
وی افزود: ۵۰۰۰ نفر سهمیه از عتبات و عالیات گرفته شد و برای پسران و دختران این اعزام تفاوتی ندارد اما باید یکی از والدین همراه فرزندان باشد.
کفاش اظهار کرد: از ۱۵ مهر تاکنون بیش از ۵۵۰ نفر در سطح کشور به اردو راهیان نور اعزام شدند و امسال با هر کاروان مدیر هم اعزام می‌شود خوشبختانه تاکنون مشکلی بوجود نیامده و کیفیت اعزام نسبت به گذشته بهتر بوده است.
به گفته کفاش ، از اول سال تحصیلی ۲۱۵۱ مدرسه ابتدایی به صورت پایلوت روزهای پنجشنبه باز شد که اگر نتایج این پژوهش مثبت باشد در طی یک برنامه پنج ساله روزهای پنجشنبه مدارس را باز خواهیم کرد.
کفاش با بیان اینکه جهت گیری دولت برای رفاه حال فرهنگیان مثبت است،اظهار کرد: در سال ۹۳ مبلغ ۴۰ میلیارد تومان از طریق وزارت آموزش و پرورش اعتبار برای حوزه پرورشی در نظر گرفته شد که هنوز همه اعتبارات اختصاص نیافته است.
وی با اشاره به اختصاص ۲۸ میلیارد تومان اعتبار به وزارت آموزش و پرورش افزود: این مبالغ تغییری در رفاه معلمان ایجاد نخواهد کرد ولی برای تحول در حقوق معلمان همت کل دولت و مجلس را می طلبد و حرکتی همچون حرکت وزارت بهداشت نیاز است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ۶ میلیارد تومان از کمیسیون آموزش قرآن برای فعالیت های قرآنی دارالقرآن آموزش و پرورش استان‌ها در سال ۹۳ اختصاص یافت.
کفاش گفت: طرح تحول بنیادین جنبه تربیت اعتقادی، سیاسی، علمی و فناورانه، و.. دارد و ما را موظف کرده تا دانش‌آموزان را در ابعاد مختلف ما برنامه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه ما باید دانش‌آموزان و معلمان را با مسائل سیاسی اشنا کنیم، افزود: پرسش مهر دانش‌آموزی برای جریان سازی فرهنگی است که این فرهنگ‌ها بتواند دراز مدت جای خود را باز کند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۹ هزار و ۹۴۱ نفر مربی پرورشی تمام وقت داریم و بر اساس ساماندهی نیروی انسانی ما ۱۲ هزار و ۱۱۰ نفر نیروی انسانی کمبود داریم که امسال با ۷۸ هزار ساعت حق التدریس برخی از کاستی ها را جبران شده ولی این کمبود وجود دارد.
وی افزود: ۱۰۰۰ نفر از سال ۱۳۹۵ به مجموعه اموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش خواهد شد و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به محض ورود به دانشگاه استخدام رسمی می‌شوند.
کفاش عنوان کرد: ۱۷ هزار و ۷۶۳ مشاور رسمی داریم و بر اساس سند درسی ملی مشاور باید برای همه دوره های تحصیلی مشاور داشته باشیم که در اینصورت نیازمند ۱۵ هزار و ۹۵۴ نفر مشاور هستیم.


ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان محترم، به اطلاع میرسانیم که تمام اخبار استخدامی مرتبط با آموزش و پرورش در طی هر سال در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.
جهت مشاهده شرایط استخدام در آموزش و پرورش (اخذ شده از آخرین اگهی استخدامی‌مربوطه) اینجا کلیک نمایید

اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش در همین مبحث اطلاع رسانی خواهد شد.

تمامی‌اخبار در رابطه با استخدام آموزش و پرورش در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید

+جهت مشاهده سایت رسمی‌ وزارت آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید.
با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام


برچسب ها: استخدامی آموزش و پرورش ، استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۴ ، استخدام آموزش و پرورش ، استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۴ ، موارد آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۴ ، جدید ترین اخبار استخدام آموزش و پرورش


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل نرم افزار دریافت اخبار استخدامی آزمون آنلاین استخدامی

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۳,۴۹۹ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : نیلوفرعبیدی ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : نیلوفرعبیدی

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۹:۴۶

  کد دیدگاه : 309078

  پاسخ

  سلام آیا این آزمون استخدامی شامل فارغ التحصیلان فوق لیسانس جامعه شناسی می شود؟گناه ما که خانواده فرهنگی نیستیم وسال ها زحمت کشیده و درس خواندیم چیست که الان بعد از سال ها درس خواندن بیکار هستیم وهیچ شغلی برای ما وجود ندارد؟

  ۳+ پاسخ
  • نقل قول : زهرادر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۲۰:۳۳:۳۲ پاسخ

   شما فکر می کنی من که خانواده ی فرهنگی هستم،سر کار می رم؟؟؟؟ نه عزیز من الان ۶ ساله بیکارم دانشگاه دولتی هم خوندم معدلم هم بالاس رشتم هم خوبه، چرا حمله کردین به فرهنگیا؟ بابا اینقدر زیاد هستن که اصلا به چشم نیاد

 • کاربری : نیلوفرعبیدی ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : نیلوفرعبیدی

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۹:۴۳

  کد دیدگاه : 309071

  پاسخ

  سلام آیا این آزمون استخدامی شامل فارغ التحصیلان فوق لیسانس جامعه شناسی می شود؟گناه ما که خانواده فرهنگی نیستیم وسال ها زحمت کشیده و درس خواندیم چیست؟

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : علی ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : علی

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۸:۴۳

  کد دیدگاه : 309004

  پاسخ

  ادمین جان من فوق لیسانس زیست دارم ۳۳ سال دارم فکر می کنید بتونم تو آزمون آموزش پرورش شرکت شرکت کنم

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۹:۵۱:۱۷ پاسخ

   علی عزیز هیچ اطلاعات خاصی از شرایط آزمون فعلاً در دست نیست

 • کاربری : اکبری ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : اکبری

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۸:۳۶

  کد دیدگاه : 308995

  پاسخ

  با سلام. ایا این ازمون شامل مدیر مسئول های کودکستان که بیمه ی خود را ازاد پرداحت کرده اند نه از طریق کودکستان می شود؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ذوالفقاری ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : ذوالفقاری

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۸:۳۱

  کد دیدگاه : 308992

  پاسخ

  با سلام.۱-ایا این ازمون استخدامی شامل مدیر موسسه های کودکستان ها با مدرک لیسانس زبان انگلیسی که خود مسئول اموزش مربیان پیش دبستانی و تست گرفتن از مربیان و پذیرش انها می باشند می شود یا فقط شامل مربیان پیش دبستانی می شود؟(البته بیمه ی انها آزاد پرداخت شده است)

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : زهرا ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : زهرا

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۸:۱۹

  کد دیدگاه : 308975

  پاسخ

  زمان ثبت نام کی هستش؟

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۸:۲۷:۱۱ پاسخ

   فعلا مشخص نشده است

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۷:۵۱

  کد دیدگاه : 308955

  پاسخ

  کی زمان ثبت نام رواعلام میکنند ؟ارشدادبیات هم می خان یاباز ما باید بیکار باشیم؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۷:۲۷

  کد دیدگاه : 308944

  پاسخ

  چرا باید فرهنگیان در اولویت باشند ما چه گناهی کردیم که تو خانواده گارگری با فلاکت درس خوندیم حتما بازم باید نسل ب نسل گارگر باشیم

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : عصمت ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : عصمت

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۶:۴۳

  کد دیدگاه : 308902

  پاسخ

  سلام .بابا شماها مارو دق دادین با این شرایط استخدامتون همش فرهنگیان در اولویتن همش مربیان پیش دبستانی در اولویتن یا سن باید۲۵ سال باشه یا ………….. اقا جان من یکی جوابگو باشه ما که تازه فارغ التحصیل دانشگاه ازاد شدیم چکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حداکثر سن۳۰سال برای کارشناسی و معدل ۱۴ بذارین ممنون میشیم

  ۲+ پاسخ
 • کاربری : زهرا ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : زهرا

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۶:۲۸

  کد دیدگاه : 308876

  پاسخ

  سلام اقا چی شد بالاخره شرایط،اومد؟چه رشته هایی میخوان؟مهندس صنایع میگیرن؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : tati ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : tati

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۵:۲۳

  کد دیدگاه : 308810

  پاسخ

  سلام
  من خودم فرزند فرهنگی هستم طبق خبری که از منابع
  موقق دارم شکرخدا فرزند فرهنگیان تو استخدامی
  اولویت دارن و این موضوع قطعی شده…سهمیه فرزندان فرهنگی حق اونها هستش و بعد از سالیان دراز به حق خودشون میرسن
  با سپاس

  ۲۳+ پاسخ
  • نقل قول : بی نامدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۲۱:۵۴:۴۳ پاسخ

   فکر نکنم حقتون باشه چون ازمزایاش بهره مندشدین نشدین

 • کاربری : نوشین ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : نوشین

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۵:۰۹

  کد دیدگاه : 308794

  پاسخ

  سلام.آقاآدمین من ترم چهارم کاردانی هستم یعنی ترم آخرمیتونم باگواهی اشتغال به تحصیل برای استخدام آموزش پرورش ثبت نام کنم؟لطفاجواب بدیدمنتظرهستم.

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۵:۱۷:۴۴ پاسخ

   فکر نمیکنم دوست عزیز.

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۴:۲۱

  کد دیدگاه : 308739

  پاسخ

  سلام اقا ادمین اطلاعی از زمان ثبت نام ندارین

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۴:۲۷:۵۷ پاسخ

   نه دوست عزیز. در همین صفحه پیگیر اخبار لحظه به لحظه هستیم

 • کاربری : محسن کرمی ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : محسن کرمی

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۴:۲۱

  کد دیدگاه : 308738

  پاسخ

  واقعاماکه هیچ پارتی وسهمیه نداریم باید بمیریم؟اگه اینجوریه به مابدبختامیگفتن که الکی درس نخونیم.یه چیزدیگه اگه تواین استخدامیهانمیخوان پارتی بازی بشه مصاحبه دیگه براچیه؟مگه یه سری سوال سیاسی واحکام نیست اینارم توازمون بپرس.بخداایجوری همش پارتی بازی وبی عدالتی میشه.خدایاتاکی ظلم ببینیم؟

  ۲+ پاسخ
 • کاربری : حسین ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : حسین

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۳:۳۰

  کد دیدگاه : 308673

  پاسخ

  من ازیک جای موثق شنیدم فرزندان فرهنگیان بدون آزمون جذب میشن.منتها باید شرایط ورشته منطبق داشته باشن

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۳:۴۵:۵۸ پاسخ

   هیچ جای موثقی غیر از اخبار منتشره رسمی موجود نیست دوست عزیز. از طریق کانال های رسمی پیگیر اخبار باشید.

 • کاربری : بابک ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : بابک

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۲:۴۲

  کد دیدگاه : 308628

  پاسخ

  من نمیدونم دلیل اعتراض به استخدام فرزندان فرهنگی چیه اخه،یه آدم بیسوادم اگه باشه میفهمه این ۵۰۰۰نیرو واسه خود پیش دبستانبا که بعد اون حق التدریس ها….با یه حساب سر انگشتی حد اقل ۴۰۰۰۰ هزار این جور افراد دارن تو آموزش پرورش کار میکنن تابلویه که رقابت بین اوناست پس خواهشن اینقدر فرزند فرهنگی،فرزندفرهنگی نگید چونکه نه نوبت به اونا میرسه نه شما….با تشکر

  ۴+ پاسخ
 • کاربری : مهسا ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : مهسا

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۱:۵۳

  کد دیدگاه : 308557

  پاسخ

  ایا واقعا اولویت با فرزندان فرهنگی است؟؟؟

  ۳+ پاسخ
  • نقل قول : نرگسدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۲:۴۲:۲۹ پاسخ

   واقعا عادلانه نیس که فرزندان فرهنگیان در اولویت باشند!!!

  • نقل قول : مهدیدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۳:۲۹:۲۵ پاسخ

   اتفاقا حق فرزندان فرهنگیه استخدام بشن.به امید خدا هم میشن

  • نقل قول : ریحانهدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۴:۰۵:۱۵ پاسخ

   چر؟مگه خونشون رنگین تر از بقیه اس؟ لطفا اینقدرخودخواه نباشین

  • نقل قول : یک نفردر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۸:۴۳:۱۹ پاسخ

   سلام بچه ها.این همه بحث چیه؟هنوز نه به دار نه به بار؟؟!!!!!!
   کسایی که میگن حق با فرزندان فرهنگی نیست،چطور حق فرزندان بقیه ارگان ها و سازمان ها هست؟؟؟؟؟
   من الان فوق لیسانس ITهستم با معدل حدود نوزده،تمام عمرم درس خوندم،نفهمیدم زندگی چیه،بخاطر درس چشمام ضعیف شد،۴سال تو آموزشگاه کامپیوتر درس دادم بخاطر چندرغاز.
   حالا بگید حق من که فرزند فرهنگی ام نیست برم سرکار.خداییش بگید تاحالا چه مزایایی واسه معلما بوده که این دومیش باشه؟ تو رو خدا انصاف داشته باشید

  • نقل قول : مريمدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۲۳:۵۰:۵۷ پاسخ

   به نظر منم بسیار ناعادلانست چه معنی میده مگه اموزش پرورش موروثیه :x :oops:

 • کاربری : s ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : s

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۰:۰۲

  کد دیدگاه : 308426

  پاسخ

  سلام
  واقعا خواهشی که من دارم اینه که به هیچ وجه شرط معدل نزارین چون عادلانه نیست
  خیلیا تو دانشگاه های آزاد و پیام نو وغیر انتفاعی بخدا همینجوری ومفتی معدلشون رفته بالا.اونوقت ما تو دانشگاه های ما خیلی از استادا بالاترین نمرشون ۱۰ بوده.اگر کسی معدلش بالاس نباید نگران باشه چون سوادش بیشتره وتوآزمون هم میتونه نمره بهتری بیاره
  به نظر من یه آزمون خوب عادلانه ترین راهه

  ۴+ پاسخ
  • نقل قول : فرزانهدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۵:۲۷:۵۹ پاسخ

   سلام دوست عزیزم با شما موافقم بخدا دانشگاهاشم همین فرزندان فرهنگی و کسایی که آشنا داشتن نمره گرفتن من خودم با چشمای خودم میدیدم.بخدا این انصاف نیست اگه شرط معدل کنن ماها بدبخت میشیم
   دیگه انقدر از خونوادم و اطرافیانم سرکوفت میخورم خسته شدم.خدایا خودت کمکمون کن
   من متولد ۶۸هستم و خواهش میکنم یکی پاسخگوی درد ما جوونا باشه
   یا علی

  • نقل قول : زهرادر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۹:۳۰:۲۳ پاسخ

   من پیام نوری هستم و با شهریه بالا هم درس خوندم هم کار کردم نه کلاس داشتیم نه جزوه امتحانمونم که هماهنگ کشوری بوده معدلمم بالا نیس ولی با نظر شما موافقم که شرط معدل نباشه.

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۹

  ساعت ارسال : ۰۹:۵۶

  کد دیدگاه : 308419

  پاسخ

  سلام – پس فرزندانی که پدرانشان شغل آزاد داشتن نباید در جاهای دولتی مشغول شوند بخاطر اینکه همه جاها سهمیمه بندی شده ای خدا تو پناهمان ده بندگانت به ماها رحم نمیکنند

  ۱۲+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۴:۱۴:۱۹ پاسخ

   دقیقا منم موافقم

 • کاربری : بنده خدا ارسال : ۹۴/۰۱/۲۸

  کاربری : بنده خدا

  ارسال : ۹۴/۰۱/۲۸

  ساعت ارسال : ۲۱:۰۷

  کد دیدگاه : 308152

  پاسخ

  ایا این اولویت شامل فرزندان بازنشستگان فرهنگی هم میشه؟

  ۲۱+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۴/۰۱/۲۸ ۲۱:۴۱:۱۰ پاسخ

   همونطور که دوستمون گفتند ایا فرزندان بازنشسته فرهنگی نیز الویت دارند؟

  • نقل قول : لیسانس بیکاردر : ۹۴/۰۱/۲۹ ۱۱:۳۹:۳۸ پاسخ

   ایا این اولویت شامل فرزندان بازنشستگان فرهنگی هم میشه؟لطفاجواب بدین

1 87 88 89

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.
آگهی استخدام فراگیر