کاربر گرامی، نمایش سایت در مرورگر مورد استفاده شما بهینه شده نمی باشد. گروه فنی سایت در حال رفع مشکلات احتمالی برای نمایش بهترین حالت سایت می باشند. لطفا شکیبا باشید.
امروز جمعه ۹۳/۰۹/۰۷

صفحه اصلیاخبار حوزه اشتغال استخدام آموزش و پرورش استخدام سراسری-ویژه سال 93 استخدام مراکز آموزشیزمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳

زمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳

نویسنده : ۲,۳۹۲ دیدگاه انتشار : ۹۳/۰۹/۰۵

اخبار استخدام وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۳

استخدام آموزش و پرورش1 زمان استخدام آموزش و پرورش در سال 93

اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳:

خبر ۵ آذر ۹۳:

مجوز استخدام برای جایگزینی نیروهای بازنشسته آموزش و پرورش وجود ندارد
خبرگزاری تسنیم: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال ۲۰ هزار فرهنگی در کشور بازنشسته شده‌اند گفت: برای جایگزینی نیروهای بازنشسته هیچ مجوز استخدامی وجود ندارد.
علی زرافشان بعدازظهر امروز در نشست با مدیران آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای رتبه مناسبی در پوشش تحصیلی است اظهار کرد: رتبه استان بوشهر در شاخص پوشش تحصیلی دوره متوسطه بالاتر از میانگین کشوری است.
وی با بیان اینکه دستیابی به این شاخص کمی مقدمه‌ای برای توسعه کیفی است افزود: استان بوشهر در مدت ۳ سال گذشته در شاخص ورود دانش آموزان به دانشگاهها رشد قابل توجهی داشته است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معدل دانش‌آموزان بوشهری در امتحان نهایی رشد داشته گفت: درمجموع ۲ نمره درمعدل دانش آموزان شرکت کننده در امتحان نهایی استان بوشهر رشد داشته است.
زرفشان با اشاره به وضعیت نیروهای آموزشی فرهنگی در مقطع متوسطه بیان کرد: سیاست آموزش و پرورش جذب نیروی جدید نیست و هیچ مجوز استخدامی در این زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه امسال ۲۰هزار فرهنگی در کشور بازنشسته شده‌اند تصریح کرد: برای جایگزینی نیروهای بازنشسته هیچ مجوز استخدامی وجود ندارد و مدیران آموزش و پرورش باید با برنامه ریزی و ساماندهی نیروها کمبود ها را در این زمینه برطرف کنند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدیران مدارس باید با قدرت تصمیم‌گیری, پاسخگوی مشکلات باشند گفت: مدیران مدارس درقالب طرح تعالی مدیریت مدرسه باید قدرت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی داشته و مسئول و پاسخگو باشند تا بتوانند مدرسه را بدرستی رهبری کنند.


 

خبر ۱ آذر ۹۳:

معاون وزیر:
ساماندهی نیروی انسانی مهمترین راهبرد وزارت آموزش و پرورش است
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: ساماندهی نیروی انسانی مهمترین راهبرد وزارت آموزش و پرورش است و با جدیت در دست اقدام می باشد .
‘محمد دیمه ور’ روز دوشنبه در سومین جشنواره درس پژوهی دوره ابتدایی در همدان اظهار کرد: نیروی انسانی مهمترین مشکل وزارت آموزش و پرورش کشور است.
وی افزود: این وزارتخانه در راستای توانمند سازی، متناسب سازی و آموزش تخصصی و مهارتهای حرفه ای به معلمان مشغول برنامه ریزی و اقدام جدی است.
وی اضافه کرد: با اقدامات دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلمان متخصص در طول سالهای آتی بخشی از مشکل کمبود نیروی انسانی دوره ابتدایی حل خواهد شد.
وی گفت: اقدامات خوبی برای ساماندهی منابع انسانی در آموزش و پرورش بویژه در دوره ابتدایی انجام شده که با ساماندهی و توزیع متوازن، بخش قابل توجهی از مشکلات نیروی انسانی مرتفع خواهد شد.
دیمه ور تصریح کرد: توزیع نامتوازن معلمان در مناطق، شهرستانها و سطح کشور موجب شده با وجود نیروی مناسب در برخی مناطق با کمبود نیرو مواجه باشیم که این موضوع در حال پیگیری است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکل منابع و انگیزه در دوره ابتدایی از دیگر مسایلی است که باید پیگیری شود و اقداماتی برای افزایش انگیزه معلمان انجام گیرد.
دیمه ور افزود: در آستانه ارایه بودجه سال ۹۴ به مجلس از نمایندگان درخواست شده که به تقویت انگیزه های شغلی و حرفه ای معلمان ابتدایی کمک کنند.
وی اظهار کرد: معلم ابتدایی و دوره ابتدایی اساسی ترین دوره یادگیری در کل نظام آموزشی در آموزش پرورش و آموزش عالی است.
وی افزود: بخشی از انگیزه معلمان، انگیزه معیشتی است و از مسوولان توقع است توجه جدی به وضع معیشت معلمان در دوره ابتدایی شود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: حمایت و نگاه ویژه دولت و مجلس در این زمینه بسیار اثر گذار خواهد بود.
وی درباره استفاده دانش آموزان از منابع کمک درسی نیز افزود: آنچه منطبق با محتوی آموزشی و اهداف آموزشی است در منابع داخل آموزش و پرورش و کتاب ها به وسیله معلمان و گروه های آموزشی تدوین شده و هرگونه منبع درسی که به صورت تجارت درآمده از طریق موسسات و شرکت های به ظاهر آموزشی توصیه نمی شود.
دیمه ور خاطرنشان کرد: ظرفیت آموزشی کتاب های درسی به اندازه کافی مطلوب است و معلمان باید با تقویت خلاقیت مطالب را آموزش دهند.
معاون دوره ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری گفت: ۲۰۰ هزار نفر دانش آموز دوره ابتدایی نسبت به سال گذشته در کشور افزایش یافته و در مجموع هفت میلیون و ۱۹۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام دانش آموزان ثبت شده است.
دیمه ور تاکید کرد: منابع مالی دوره ابتدایی در وزارت آموزش و پرورش بر اساس بودجه در اختیار وزارتخانه قرار می گیرد که ۹۹ درصد از آن صرف پرداخت حقوق و مزایا و یک درصد باقی مانده صرف فعالیت های آموزش و پرورش می شود.
وی گفت: با منابع موجود توقعاتی که مردم و تصمیم سازان کشور از وزارت آموزش و پرورش در زمینه کیفی سازی آموزش دارند انجام نخواهد شد و لازم است خانواده ها این وزارتخانه را در ارایه خدمات مطلوب به فرزندان کشور یاری کنند.
دیمه ور بودجه دروه آموزش ابتدایی را ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سهمی از آن دریافت شده و مابقی نیز با تخصیص دولت دریافت خواهد شد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان را مرکزی برای تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش از طریق کنکور اعلام کرد و گفت: براساس نامه این امکان به آموزش و پرورش داده شده که در صورت کمبود نیروی انسانی از فارغ التحصیلان این دانشگاه استفاده شود.
دیمه ور با بیان اینکه استخدام فرزندان فرهنگیان اولویت استخدامی در آموزش و پرورش است تاکید کرد: این به معنای تبعیض در بین افراد نیست و همه افراد می توانند در استخدامی های آموزش و پرورش شرکت کنند.
سومین جشنواره درس پژوهی با حضور مسوولان و معلمان دوره ابتدایی استان همدان در خانه معلمان این شهر برگزار شد.


خبر ۲۷ آبان ۹۳:

فرزندان فرهنگیان در اولویت استخدام

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرزندان فرهنگی در استخدام آموزش و پرورش اولویت دارند.

محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان معبر اصلی تربیت معلم برای مجموعه آموزش و پرورش است. وی ادامه داد: بر اساس قوانین موجود در ماده ۲۸ این امکان وجود دارد در صورتی که مجموعه آموزش و پرورش برای تامین نیرو با کمبود مواجه شود از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها استفاده کند که در این راستا فرزندان فرهنگی در اولویت استخدام خواهند بود چرا که با این جامعه آشنایی کامل دارند و از جنس فرهنگی هستند.

دیمه ور به انسداد مبادی بی‌سوادی اشاره کرد و گفت: در این راستا دانش آموزان بازمانده از تحصیل آمار مشخصی دارند و آمار هر استان در این زمینه به تفکیک در اختیارشان قرار داده شده که بتوانند آنها را به تحصیل برگردانند. وی به تحصیل عشایر اشاره کرد و گفت: در حوزه عشایر بیشترین پوشش مربوط به دوره ابتدایی بوده که این موضوع نشان دهنده اهمیت قائل شدن آموزش و پرورش برای تحصیل فرزندان عشایر است.


خبر ۱۷ آبان ۹۳:

استخدام‌های گذشته تبدیل وضعیت بود – اگر تراز جمع‌بندی نیروها منفی نبود به عسگری‌آزاد جایزه می‌دهم

ابراهیم سحرخیز، مشاور کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش و در پاسخ به این پرسش که «آیا استخدام‌های گذشته باعث عدم جذب نیروهای جدید شده است؟»، اظهار داشت: قطعاً چنین چیزی نیست.

وی افزود: در زمان وزارت علی احمدی ۷۰ هزار نفر بازنشسته پیش از موعد با سنوات ارفاقی شدند که در زمان خودش بی سابقه بود؛ در سالهای گذشته خیلی از استخدام‌ها تبدیل وضعیت بود و قرارداد کار معین و نهضتی‌ها به پیمانی تبدیل شدند.

سحرخیز ادامه داد: عسگری‌آزاد این سالها را که افرادی بازنشسته شدند و جذب شدند را جمع‌بندی کند و اگر تراز منفی نبود به او جایزه می‌دهم.

*در گذشته تراکم دانش‌آموزی ۵۰ نفر بود و امروز ۲۰ نفر است

مشاور کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه گفته می‌شود در گذشته تعداد دانش‌آموزان ۱۸ میلیون نفر بود اکنون ۱۲ میلیون شده است، گفت: آن زمان تراکم کلاس‌های درس ۴۵ تا ۵۰ نفر بود و تهران مدارس سه شیفته داشت اما الان فقط ۱۰ درصد مدارس دو شیفت است و تراکم دانش‌آموزان در کلاس به مرز ۲۰ نفر رسیده است که کیفیت بخشی اینطور است؛ در کلاس‌های با تراکم بالا نمی‌توانیم کیفیت داشته باشیم.

معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون ۵۳۰ هزار کلاس درس با تراکم دانش‌آموزی پایین داریم، گفت: در گذشته بسیاری از روستاها مدرسه راهنمایی نداشت اما الان تمام روستاها مدرسه راهنمایی دارند.


خبر آبان ۹۳:

وزیر آموزش و پروش از ممنوعیت هر گونه استخدام جدید در این وزاتخانه خبر داد.
دکتر فانی امروز در نشست شورای آموزش و پرورش چهار محال و بختیاری گفت : با وجود کمبود ۴۲ هزار نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش برنامه جدیدی برای استخدام وجود ندارد.
وی افزود : ظرفیت استخدام معلم در سالهای گذشته تکمیل شده و امکان جذب جدید در این وزراتخانه فقط از طریق پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است.
وزیر آموزش و پروش گفت : کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه را با پرداخت حق التدریس به معلمان برای ساعات اضافی کلاس ها جبران شده است و با این طرح ۹ هزار میلیارد ریال در کشور صرفه جویی اقتصادی شده است.
آقای فانی همچنین به آغاز اجرای طرح پذیرش بوم به بوم دانشجو در دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت : بر این اساس کشور به بوم های مختلف تقسیم شده و دانشجو مطابق با محل زندگی خود پذیرش و پس از اتمام تحصیل در همان مکان بکار گرفته می شود.
وی کاهش تقاضای انتقال معلمان برای خدمت در محل زندگی خود را از مهمترین مزایایی گزینش بوم به بوم دانشجو در این دانشگاه بیان کرد.
دکتر فانی افزود : برای تجهیز مدارس به سامانه گرمایشی نیازمند پنج هزار میلیارد ریال اعتبار هستیم که امسال فقط ۲ هزار میلیارد ریال آن تامین شده است و پیش بینی می شود سال آینده بقیه آن اختصاص یابد.
وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت : ۱۲۲ هزار مدرسه در کشور وجود دارد که دو سوم آن مقابل زلزله مقام سازی شده و بقیه نیازمند بهسازی و بازسازی است .
وی افزود : پیگیری ها برای جذب اعتبارات مقام سازی این تعداد مدرسه همچنان ادامه دارد.
وزیر آموزش و پرورش برای بازدید از طرح های آموزش و پرورش و دیدار با فرهنگیان چهار محال و بختیاری به این استان سفر کرده است .


خبر ۲۹ مهر ۹۳:

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش
وزارت آموزش وپرورش موضوع قانون تأمین مسکن فرهنگیان را دنبال می کند
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه با تصویب قانون تأمین مسکن فرهنگیان از سال ۶۸ تا ۸۵ حدود ۱۲۵۰۰ واحد مسکونی و ۸۵ هزار قطعه زمین به فرهنگیان واگذار شده است گفت: با اجرای طرح مسکن مهر عملا مفاد این قانون به حاشیه رفت.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، سیدمحمد بطحایی با اشاره به اجرای تبصره ۹ قانون مصوب ۱۹ مهر۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استخدام مربیان پیش دبستانی به دلیل عدم تخصیص ردیف استخدامی به تعویق افتاد و باتوجه به پی گیری مسئولین آموزش وپرورش پس از رفع مشکل اقدام لازم معمول خواهد شد.

وی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان در قالب تعاونی های مصرف و مسکن تاکنون با مشارکت حداکثری فرهنگیان قریب به ۱۴۰۰ تعاونی در مناطق مختلف آموزش وپرورش تأسیس یافته که به خانواده بزرگ فرهنگیان در زمینه تهیه جهیزیه فرزندان ؛ تأمین مایحتاج ضروری و لوازم خانگی موردنیاز آنان باشرایط اقساطی خدمات ارائه می نمایند.

بطحایی افزود: علاوه بر این با همکاری اتحادیه تعاونی های مصرف فرهنگیان ایران و ۶۰۰ تعاونی تحت پوشش از طریق سامانه فروش مجازی (اتما) در قالب جشنواره فروش کالا و لوازم خانگی به مناسبت های هفته معلم؛ دهه مبارک فجر و اعیاد فرخنده خدمت رسانی به جامعه فرهنگیان انجام می شود.

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان این که سیاست گذاری در بخش تأمین مسکن اقشار مختلف به ویژه کارکنان دولت به عهده وزارت راه وشهرسازی؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت کار و رفاه اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ساخت مسکن از دستگاهی که وظیفه تعلیم وتربیت پیش از ۵/۱۲ دانش آموز عهده دار است، چندان معقول و منطقی نیست.

وی تأکید کرد: آموزش وپرورش علاوه بر وظیفه ذاتی خود به منظور سامان بخشیدن به وضعیت مسکن کارکنان تحت پوشش همواره تلاش نموده با بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل سایر دستگاه های اجرایی برای پاسخ گویی به نیاز مسکن همکاران از حمایت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز بهره لازم را ببرد.

بطحایی با اشاره به قانون تأمین مسکن کارکنان آموزش وپرورش که در سال ۶۸ به پیشنهاد آموزش وپرورش و حمایت دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید گفت: از سا ل۶۸ با تصویب قانون تأمین مسکن فرهنگیان تا پایان سال ۸۵ حدود ۱۲۵۰۰ واحد مسکونی و ۸۵۰۰۰ قطعه زمین به فرهنگیان واگذار گردید، اما از سال ۸۶ با اجرای طرح مسکن مهر عملا مفاد قانون از سوی متولیان نادیده گرفته شد به نحوی که مکاتبات متعدد و پی گیری ها برای احیای قانون و اخذ سهمیه ۴۰% زمین و مسکن از وزارت راه وشهرسازی بی نتیجه ماند.

وی افزود: از طرفی با تزریق کلیه منابع و تسهیلات به بخش مسکن مهر فعالیت حدود ۶۰۰ تعاونی مسکن فرهنگیان که در آن زمان ۸۰ هزار واحد مسکونی نیمه تمام در اختیار داشتند مختل گردید.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه در دولت تدبیر وامید وزارت آموزش وپرورش مجددا بر آن شد تاموضوع قانون تأمین مسکن فرهنگیان را با جدیت دنبال و احیا نماید .

وی تصریح کرد: دراین راستا جلسه مشترک مورخ دهم اسفندماه سال۹۲ وزرای آموزش وپرورش و راه و شهرسازی منجر به تنظیم تفاهم نامه ای شد که بند ۶ آن به تأمین مسکن فرهنگیان اشاره دارد. لذا امیداست با همکاری نهادهای متولی، وضعیت مسکن معلمان بهبود یابد.

وی با اشاره به نرخ تعرفه های بیمه در دندانپزشکی اظهارکرد: بیمه طلایی فرهنگیان از نظر مفاد قرارداد نسبت به سال قبل (به جز تعهدات دندانپزشکی) هیچ تنزلی نداشته است.

بطحایی ادامه داد: به دلیل اختلاف مالی با شرکت بیمه گر قبل، عدم تأمین اختیارات به دلایلی خارج از حیطه کاری آموزش وپرورش، تغییر نرخ تعرفه های خدمات درمانی و افزایش نرخ حق بیمه از سوی شرکت های بیمه تجاری، شرکت آتیه سازان حافظ به عنوان شرکت بیمه گر انتخاب و قرارداد منعقد گردید.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: این شرکت هم اکنون در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان محترم بوده و توانسته است رضایت نسبی فرهنگیان را فراهم آورد.

بطحایی خاطر نشان کرد: با این حال آموزش وپرورش با همکاری ادارات آموزش وپرورش و مناطق تابعه و با تشکیل و برگزاری جلسات مشترک، مستمر و پی گیری مجددانه، تمام اهتمام خود را برای ایجاد راه کارهای مناسب و تسهیل در روند اجرای قرارداد بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان به کار می گیرد تا مشکلات این بخش تا حد مقدور کاهش یابد.


تعدادی از معلمان حق التدریس آموزش و پرورش در مقابل مجلس نسبت به عدم پیگیری شرایط استخدامی خود تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز تعدادی از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای وابسته به وزارت کار به نشان اعتراض در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این مربیان دلیل تجمع خود را وضعیت قرارداد خود با سازمان‌های ذی ربط عنوان کرده و با اشاره به مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی خواستار توجه وزارت خانه و مجلس به این مساله شدند.

یکی از این تجمع کنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد که مجلس و وزارت کار باید برای رفع مشکلات کار قراردای و نسبت به استخدام ما اقدامات لازم را هرچه سریع تر انجام دهند.


خبر ۹ مهر ۹۳: استخدام دانشگاه فرهنگیان

پیرو مصوبه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان، ۱۹۱ داوطلب بومی‌از طریق آزمون کتبی (اختصاصی و عمومی) و انجام مصاحبه پس از طی مراحل گزینش به صورت قرار دادی در دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید


فاجعه ای به نام نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از واگذاری مدارس دولتی به غیردولتی‌ها و استخدام نیروهای آزاد، گفت: در این شرایط فاجعه جدیدی تحت عنوان نیروهای شرکتی‌ شکل می‌گیرد که وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جعفری افزود: واگذاری مدارس دولتی به غیردولتی‌ها و استخدام نیروهای آزاد که بعدها در قالب نیروهای شرکتی برای وزارت آموزش و پرورش مشکل‌ساز می‌شوند یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان بود زیرا در این شرایط فاجعه جدیدی تحت عنوان نیروهای شرکتی‌ شکل می‌گیرد لذا وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشد.

وی تصریح کرد: بر این اساس قرار است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بازدیدهایی را از برخی مدارس تهران طی هفته آینده داشته باشند.


خبر ۷ مهر ۹۳:

جزییات استخدام افراد بیسواد در آموزش و پرورش دولت دهم/حق اخراج نداریم
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام جزییان استخدام افراد بیسواد در آموزش و پرورش در دولت دهم گفت:با گذاشتن دوره های آموزشی ، تغییر شغل و انتقال به حوزه اداری، دفتری این مشکل را حل می کنیم.سید محمدبطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره اعلام آمار استخدام افراد بیسواد در دولت قبل گفت: در آموزش و پرورش معلم بیسواد به معنای واقعی وجود ندارد. وی افزود: تعجیل در اجرای نظام ۶-۳-۳ در دولت گذشته موجب شد تا آموزش و پرورش با کمبود معلم در پایه ششم روبرو شود. بنابراین مجبور شدند هرکسی را وارد کلاس های درس کنند.بطحایی ادامه داد: در صورتی که باید معلم ابتدایی دوره های آموزشی را گذرانده باشد و با روش تدریس روانشناسی رشد و با اصول و فنون کلیات روش ها آشنا باشد.معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پیش از اینکه پایه ششم را اضافه کنند باید فضا و نیروی انسانی پیش بینی می کردند که این اتفاق کمتر افتاد. اما چون تعجیل در اجرای این نظام وجود داشت مجبور شدند معلمانی که دوره های آموزشی را نگذارنده اند و یا رشته های متناسب با آموزش در آموزش و پرورش ندارند جذب شوند.بطحایی با اشاره به یک مثال تصریح کرد: معلم ابتدایی که پیش از این راننده بودو در دولت قبل استخدام شده است، نزد من آمد و خواهش کرد دوباره راننده باشد چرا که نمی تواند کلاس را اداره کند، حتی جذب یک معلم همانند این راننده هم برای آموزش و پرورش عیب است.وی تصریح کرد: البته تعداد جذب این دسته از معلمان در آموزش و پرورش زیاد نیست. برخی از آنان ظرفیت معلمی را ندارند و حتی با آموزش هم درست نمی شوند. بنابراین با تغییر شغل و انتقال به حوزه اداری، دفتری این مشکل را حل می کنیم. وی با تاکید بر اینکه طبق قانون این افراد را نمی توانیم اخراج کنیم اظهار کرد:برای برخی از معلمان که در دولت گذشته استخدام شدند باید کلاسهای آموزشی برگزار کنیم.پیش از این غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود در آموزش و پرورش اتعداد ۱۵۲۰نفر بی‌سواد هستندوحدود ۱۰هزار نفربا مدرک راهنمایی در دولت دهم استخدام شدند.


+مثلث نامنتظمِ برگزاری آزمون استخدامی!

اجرای قانون برگزاری آزمون استخدامی برای مربیان پیش دبستانی، به هماهنگی متقابل بین سه نهاد دولت، مجلس و وزارت آموزش و پرورش بستگی دارد. مرور مواضع هریک از سه نهاد مورد بحث درباره این قانون و اجرای آن، ما را در رسیدن به فهمی صحیح و روشن از این مسئله رهنمون خواهد ساخت.

به گزارش عیار آنلاین، محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اتمام مهلت قانونیِ دو ساله وزارت آموزش و پرورش برای اجرای مصوبه مجلس مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی، اعلام کرد: «قانون اجازه داده است که اگر استنکافی از اجرای یک مصوبه مجلس شورای اسلامی صورت گیرد بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس می‌تواند آن مسئول و آن وزیر را به قوه قضائیه معرفی کند».

به نظر می­رسد اجرا یا عدم اجرای قانون مذکور، به هماهنگی متقابل بین سه نهاد مجلس، وزارت آموزش و پرورش و دولت بستگی دارد. مرور مواضع هریک از سه نهاد مورد بحث درباره این قانون و اجرای آن، ما را در رسیدن به فهمی صحیح و روشن از این مسئله رهنمون خواهد ساخت.

موضع آموزش و پرورش برای استخدام نیروی جدید

وزارت آموزش و پرورش مخاطب اصلی مصوبه مجلس برای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی است که در اجرای این قانون و پیرامون جذب و استخدام نیروهای جدید، مواضع دوگانه‌ای را­ اتخاذ نموده است. این وزارتخانه از یک سو نظر مساعد و آمادگی خود را اعلام کرده و از سوی دیگر با توجه به مازاد نیروی آموزش و پرورش آن را منتفی دانسته است.

به عنوان نمونه، بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، از یک سو هر گونه استخدام جدید را به این موکول کرده که ساماندهی نیروی انسانی به درجه مطلوب برسد و در نتیجه به طور ضمنی، برگزاری آزمون استخدامی جدید را منتفی نموده است (۲۷ مرداد ۹۳، خبرگزاری فارس). فانی نیز از وجود ۳۰۰۰ نیروی مازاد در تهران سخن گفته و اشاره نموده است که مدارس دولتی را می‌توان با ۸۰۰ هزار پرسنل به‌خوبی اداره نمود و در نتیجه آموزش و پرورش حدود ۲۰۰ هزار نیروی مازاد دارد! اما از سوی دیگر بطحایی به نظر مثبت برای استخدام مربیان پیش دبستانی اشاره داشته و درباره درخواست تخصیص ردیف استخدامی از معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری و عدم موافقت با این درخواست سخن می‌گوید. (۱۷ شهریور ۹۳، وزارت آموزش و پرورش).

به طور خلاصه از مجموع اظهارنظرهای مسئولین وزارت آموزش‌وپرورش می‌توان چنین استنباط نمود که این وزارتخانه ظاهراً به دنبال استخدام نیروی جدید نیست و نیازی هم به آن ندارد.

موضع معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری

علاوه­ بر اظهارات دوگانه مذکور، آموزش و پرورشی‌ها در اجرای این قانون توپ را در زمین معاونت توسعه انسانی ریاست جمهوری می‌اندازند، چنانچه فانی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی را منوط به داشتن مجوز برای استخدام آن‌ها دانسته است. البته معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری مدعی است که در دولت قبل، بیشتر از ظرفیت قانونی از ردیف‌های استخدامی وزارتخانه استفاده شده و تخصیص ردیف جدد ممکن نیست. از این رو به نوعی معاونت مذکور، با هر گونه استخدام جدید در وزارت آموزش و پرورش مخالف است.

حال سؤال این است که مجلس نسبت به واقعیت‌های مورد اشاره وزارت آموزش و پرورش و معاونت توسعه منابع انسانی مطلع بوده یا نه؟ اگر این آگاهی وجود داشته، وضع چنین مصوبه الزام‌آوری چه معنایی دارد؟

علاوه بر این می‌توان از وجه دیگری نیز قانون مذکور را مورد توجه قرار داد. قانون مورد بحث، در سال ۱۳۹۱ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و به برگزاری آزمون استخدامی و اولویت دادن مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی در استخدام‌های وزارت آموزش و پرورش اشاره دارد. این در حالی است که طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (مصوب ۱۳۹۰)، تربیت نیروهای مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش بر عهده دانشگاه فرهنگیان است و استخدام نیروهای آموزش و پرورش از این طریق باید صورت گیرد. البته بنا به یکی از بندهای اساسنامه، در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد، آموزش و پرورش می تواند با رعایت ضوابط و مقررات از دانش آموختگان سایر دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی جذب نماید.

دانشگاه فرهنگیان

بدین ترتیب، پرسش‌های مهمی مطرح می‌گردد که پاسخ به آن‌ها می‌تواند در روشن شدن ابعاد دیگر این چالش نیز مؤثر باشد، از جمله اینکه با توجه به شرایط فعلی، آیا دانشگاه فرهنگیان قادر به تأمین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش نخواهدبود؟ و آیا وزارت آموزش و پرورش نیاز اضطراری به جذب نیرو دارد که باید از غیر دانشگاه فرهنگیان برای تأمین آن اقدام نماید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، باید پرسید که این نیاز مربوط به چه بخش‌هایی و ناظر به نیروهای با چه توانمندی و تخصصی است؟ آیا مربیان پیش دبستانی پاسخ گوی نیازی هستند که دانشگاه فرهنگیان قادر به تأمین آن نیست؟ و …

و در صورت منفی بودن پاسخ، باید پرسید که چرا مجلس محترم شورای اسلامی بعد از تصویب اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۰، قانونی را وضع کرده که اجرای آن غیرمنطبق با اساسنامه و اسناد بالادستی است و اجرای آن هم توجیهی ندارد؟ تصویب این قانون چقدر کارشناسی و چقدر سیاسی است؟


خبر ۳۰ شهریور ۹۳:

شایعه استخدام در آموزش و پرورش شوشتر تکذیب شد

مردم به شایعات توجه نداشته باشند و هرگونه استخدامی از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش شوشتر گفت: شایعه استخدام نیروی انسانی در آموزش و پرورش از طریق هلال احمر را به شدت تکذیب می کنم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شوشتر، احمد شهرانی افزود: اداره آموزش و پرورش شوشتر هیچگونه استخدامی از طریق هلال احمر و هیچ ارگان دیگری نداشته و موضوع استخدام و جذب نیرو از طریق هلال احمر را قویا” تکذیب می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: گرچه اداره آموزش و پرورش شوشتر با کمبود نیروی انسانی مواجه است ولی هیچگونه مجوز استخدام ندارد.
و مردم به شایعات توجه نداشته باشند و هرگونه استخدامی از قبل اطلاع رسانی خواهد شد.

شهرانی همچنین در خصوص فعالیت پیش دبستانی ها در شوشتر گفت: فعالیت پیش دبستانی ها به بخش خصوصی و موسسات خصوصی واگذار می شود و این موسسات می توانند با عقد قرارداد با آموزش و پرورش فعالیت کنند.

معاون آموزش ابتدایی :
کمبود نیروی انسانی در دوره ابتدایی
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به تجربه خوب مربیان دوره پیش دبستانی و اینکه این دوره به صورت غیردولتی اداره می شود، می توان بخش قابل توجهی از کمبود نیروها را این گونه برطرف کرد.محمد دیمه ور در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، افزود: زمانی که نقش و جایگاه آموزش و پرورش خوب شناخته شود، می توان به مسایل آن عالمانه نگاه کرد.وی اظهار داشت: در کشور ما رخدادهای اجتماعی نقش آموزش و پرورش را برجسته تر می کند و مسئولان آموزش و پرورش روز به روز متوجه اثربخشی این وزارت خانه می شوند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برخی از خلاها و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، باید آسیب شناسی شود چون اگر در برخی موارد آموزش و پرورش درست تدبیر می شد، ظهور و بروز آسیب ها از بین می رفت.دیمه ور اشاره کرد: ایجاد گفتمان سازی از بروز این مشکلات و آسیب ها جلوگیری می کند.وی درباره کمبود معلم در دوره ابتدایی مناطق محروم، عنوان کرد: در دوره ابتدایی کمبود معلم داریم زیرا در ۲ سال اخیر ورودی به دوره ابتدایی نداشته ایم و با اضافه شدن پایه ششم، افرادی که متخصص نبودند، وارد فعالیت شدند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان پایه ششم کماکان نیاز به توانمندسازی دارند، گفت: تنها معبر ورود نیروی انسانی به آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است که تاکنون نیرویی را وارد دوره ابتدایی نکرده است.دیمه ور افزود: می توان از نیروهای پیش دبستانی برای کمبود نیروی انسانی دوره ابتدایی استفاده کرد.وی تاکید کرد: با توجه به تجربه خوب مربیان دوره پیش دبستانی و اینکه این دوره به صورت غیردولتی اداره می شود، می توان بخش قابل توجهی از کمبود نیروها را این گونه برطرف کرد

_______

فانی:
طرح رتبه بندی معلمان بصورت جدی در حال پیگیری است
وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر پیگیری طرح رتبه بندی معلمان بعنوان یکی از راهکارهای سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش گفت : این طرح با هدف ایجاد انگیره در بین معلمان بصورت جدی از سوی این وزارتخانه در حال پیگیری است.’علی اصغر فانی’ روز دوشنبه در حاشیه برگزاری دومین روز از نهمین اجلاس سراسری روسای پردیس ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان در سالن اجتماعات شهید باهنر پردیس شهید مفتح شهرری، در گفت و گو با ایرنا، افزود: در صورت تصویب طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت، این طرح به سرعت و به صورت یک لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.وی ، علت اینکه تا کنون طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت مسکوت مانده و به نتیجه لازم نرسیده است، بار مالی این طرح عنوان کرد و با اشاره به مشکلات فعلی اقتصادی دولت گفت: البته اجرای این طرح در شرایط فعلی کمی دشوار است.وزیر آموزش و پرورش در عین حال اظهار داشت: با اجرای طرح رتبه بندی معلمان بسیاری از مشکلات مربوط به پرداخت ها به معلمان رفع و وزارت آموزش و پرورش نیز این طرح را به صورت جدی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.فانی در خصوص اینکه با اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان چه تحولی در میزان حقوق پرداختی به فرهنگیان ایجاد خواهد شد، گفت: همانطور که در نظام آموزش عالی کشور یک فرد با مدرک دکترا می تواند استادیار، دانشیار و یا استاد تمام باشد، معلمان نیز با اجرای این طرح در درجات مختلف دسته بندی و مطابق با متغیرهای این طرح از حقوق و مزایا برخوردار خواهند شد.فانی همچنین بیان داشت: بر اساس طرح رتبه بندی، میزان پرداخت ها به معلمان بر اساس مدرک تحصیلی، مهارت های حرفه ای، میزان فعالیت، همچنین اقدامات علمی و پژوهشی صورت گرفته در جهت تحول و ارتقا سطح آموزش و پرورش متغیر خواهد بود.وزیر آموزش و پرورش در ادامه، در خصوص حضور چند روز پیش تعدادی از مربیان پیش دبستانی مقابل این وزارتخانه در ارتباط با وعده های داده شده به آنها به منظور استخدام، گفت: استخدام و برگزاری آزمون نیازمند طی مراحل مختلف از جمله اختصاص ردیف استخدامی و بودجه است که در حال حاضر این وزارتخانه از این امکان برخوردار نیست.فانی همچنین در خصوص وجود شایعات مختلف در ارتباط با تعطیل نبودن مدارس در روزهای پنجشنبه با بیان اینکه، فعال شدن مدارس در روز پنجشنبه در بخشی از مدارس به صلاح نظام آموزشی و دانش آموزان است، افزود: البته امسال فعال بودن مدارس در این روز به صورت کاملا اختیاری و در حیطه تصمیم گیری مدیران مدارس است.


خبر ۲۳ شهریور ۹۳:

روابط عمومی آموزش و پرورش قصرقند هرگونه استخدام در این اداره را تکذیب کرد
خبرگزاری تسنیم: روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: هرگونه استخدام در اداره آموزش و پرورش قصرقند تکذیب می‌شود آنچه تحت عنوان جذب نیرو منتشر شده، مربوط به سرباز معلمان سال‌های ۹۲ و ۹۳ در غالب خرید خدماتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قصرقند، روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان قصرقند امروز اعلام کرد: هر گونه استخدام در این اداره تکذیب می‌شود و آنچه تحت عنوان جذب نیرو منتشر شده، مربوط به سرباز معلمان سال‌های ۹۲ و ۹۳ در غالب خرید خدماتی و از طرف مدارس غیر انتفاعی است٬ که هیچ‌گونه تعهد استخدامی برای فرد در دستگاه آموزش و پرورش ایجاد نمی‌کند.

هدف از ثبت‌نام سایر افراد، تشکیل و تأسیس بانک اطلاعاتی افراد فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها از شهرستان قصرقنداست که با هدف استفاده برای هم‌اندیشی و همفکری این افراد به منظور پیشرفت تحصیلی فرزندان این منطقه انجام می‌شود.

افراد ثبت‌نام شده در این بانک اطلاعاتی به مراکز تخصصی کاریابی دولتی و خصوصی براساس نیاز و فراخوان‌های عمومی معرفی خواهند شد.

در حال حاضر نیز جذب نیروی تخصصی آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت می‌پذیرد.


خبر ۲۰ شهریور ۹۳:

فانی در حاشیه جلسه هیئت دولت:
مشکل دانش‌آموزان شین‌آبادی حل شد/ مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را از مجلس نداریم
خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش گفت: مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را از مجلس نداریم، پس آزمونی برگزار نمی‌کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: برای اول مهر و آغاز سال تحصیلی آماده‌ایم.

وی افزود: امسال ۴۰ راهکار از ۱۳۱ راهکار سند تحول در آموزش و پرورش را که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده بود در قالب ۹۹ برنامه اجرایی می‌کنیم.

فانی خاطرنشان کرد: نقشه راه را نیز برای اجرایی کردن کامل سند تحول تدوین می‌کنیم و همه این برنامه‌ها در راستای اجرایی کردن استراتژی دولت تدبیر و امید مبنی بر ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال اولیای دانش‌آموزان آرامش بیشتری نسبت به سال‌های قبل دارند. فقط اولیای پایه‌های اول به مدارس مراجعه کردند و سایر پایه‌ها اتوماتیک ثبت‌نام شدند.

وی افزود: نیروی فعلی فرهنگی در وزارت آموزش و پرورش بیش از نیاز است.

فانی گفت: مجوز استخدام مربیان پیش دبستانی را از مجلس نداریم، پس آزمونی برگزار نمی‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: مشکل دانش‌آموزان شین‌آبادی حل شده و عمل جراحی بر روی صورت‌شان در حال انجام است و مشکل درمان و تحصیل ندارند.


خبر ۱۵ شهریور ۹۳:

استفاده از نیروهای رسمی آموزش و پرورش در مراکز دارالقرآن
شیوه‌نامه اجرایی و اساسنامه مراکز دارالقرآن کریم توسط معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد و ۱۵ مهرماه آغاز نخستین ترم این مراکز خواهد بود.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، شیوه‌نامه اجرایی و اساسنامه مراکز دارالقرآن الکریم توسط معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
این شیوه‌نامه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و توجه به سند تحول بنیادین و منشور توسعه فرهنگ قرآنی کشور به منظور شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان علاقه‌مند و با هدف توسعه فرهنگ قرآنی در بین دانش‌آموزان و احیای «مراکز دارالقرآن الکریم» ابلاغ شده است.
بر اساس این شیوه‌نامه، «تبلیغات و اطلاع‌رسانی لازم از طریق صدا و سیما و مطبوعات استانی به صورت فراگیر»، «چگونگی برنامه‌ریزی مطلوب مراکز در شورای قرآن، عترت، نماز استان»، «اطلاع‌رسانی مناسب با هدف جذب دانش‌آموزان در مدارس تحت پوشش»، «برگزاری باشکوه آیین افتتاح سراسری مراکز در پانزدهم مهر ماه با حضور مسئولان و مقامات استانی» و «ارائه گزارش فعالیت‌ها و عملکرد، حداکثر تا پایان بهمن ماه هر سال» از انتظارات مصرح در این شیوه‌نامه است.
در قسمت اهداف شیوه‌نامه فعالیت مراکز دارالقرآن کریم آمده است: تلاش برای انس بیشتر با قرآن کریم و ارتقای سطح آموزش عمومی و تخصصی قرآن دانش‌آموزان سراسر کشور در تمامی دوره‌های تحصیلی به منظور تحقق اهداف آموزش عمومی قرآن، تقویت اعتقادی و رفتاری دانش‌آموزان و غنی‌سازی اوقات فراغت آنها در مقابله با تهاجم فرهنگی و جذب حداکثری و مشارکت دانش‌آموزان در توسعه و تعمیق قرآن در جهت کاربردی نمودن و مفاهیم غنی آن در زندگی و همچنین شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی دانش‌آموزان از اهداف مراکز دارالقرآن هستند.
به گزارش فارس، در قسمت فعالیت و تأسیس دارالقرآن‌ها آمده است: مراکز دارالقرآن یک واحد آموزشی مستقل است و در هر منطقه، ناحیه و شهرستان از آموزش و پرورش مکانی که دارای شرایط و امکانات مورد نیاز بوده به عنوان دارالقرآن در نظر گرفته شود. فضا و تجهیزات این مراکز باید از استانداردهای آموزشی و پرورشی لازم برخوردار باشد و به تأیید شورای قرآن استان برسد. مراکز دارالقرآن سابق که دارای ساختمان مستقل، اهدایی و یا وقفی بوده‌اند و به مدارس قرآن و یا واحد آموزشی دیگر تبدیل شده‌اند باید احیا و در اختیار این مراکز قرار گیرند.
اداره آموزش و پرورش موظف است نسبت به تأمین کادر اداری و آموزشی مورد نیاز مراکز دارالقرآن از میان افراد واجد شرایط متخصص در امور قرآنی از بین نیروهای رسمی آموزش و پرورش، پیمانی و قراردادی به صورت موظف و غیر موظف اقدام نمایند؛ همچنین از مربیان پرورشی با گرایش قرآنی در این مراکز به عنوان مدرس و مربی در اولویت اول استفاده شود.
استفاده از نیروی آزاد به هر شکل و برای هر نوع خدمت ممنوع است و مسئولیت به کارگیری و تبعات بعدی آن به عهده مدیر مرکز است.
جدول زمان بندی برگزاری کلاس‌های دارالقرآن
ترم اول از ۱۵ مهر ماه تا ۳۰ اذر ماه به صورت دو جلسه در هفته و در مجموع ۲۰ جلسه در این ترم برگزار خواهد شد.
ترم دوم از ۱۵ بهمن ماه آغاز و تا ۱۵ اردیبهشت ماه به صورت دو جلسه در هفته و در مجموع ۲۰ جلسه در ترم دوم برگزار خواهد شد.
ترم سوم نیز از ۱۰ تیرماه آغاز و تا ۲۰ مردادماه ادامه خواهد داشت و در مجموع ۱۸ جلسه در ترم سوم برگزار می‌شود.
بر اساس درجه بندی مراکز دارالقرآن، مرکز درجه یک شامل ۴ کلاس، ۸۰ دانش آموز، یک مدیر، یک معاون، ۱۶ ساعت تدریس برای مربی و یک خدمتگزار است و از طرفی مرکز درجه چهار شامل ۱۰ کلاس، ۲۰۰ دانش‌آموز، یک مدیر، یک معاون، ۴۰ ساعت تدریس برای مربی، دو خدمتگزار و یک سرایدار است.
در قسمت امور مالی و بر اساس ماده ۱۳ فصل هفتم اساسنامه مرکز دارالقرآن، تمام درآمد این مراکز از محل کمک‌های مردمی، درآمد حاصل از ارائه خدمات دارالقرآن تأمین خواهد شد که کلیه درآمدها پس از واریز به حساب مرکز دارالقرآن زیر نظر مدیر و با تصویب شورای دارالقرآن در چارچوب مقررات قابل هزینه خواهد بود.
همچنین میزان و نوع دریافت کمک‌های نقدی و وجوه حاصل از ارائه خدمات باید به تأیید شورای قرآن منطقه برسد؛ مراکز دارالقرآن می‌توانند جهت دریافت شهریه ناشی از ارائه خدمات اقدام نمایند و میزان دریافت شهریه به عهده شورای قرآن استان است.


خبر ۱۲ شهریور ۹۳:

خبرگزاری تسنیم: جمعی از مربیان پیش دبستانی در اعتراض به عدم برگزاری آزمون استخدامی برای سومین روز متوالی مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده اند اما با توجه به تاکید دولتی ها مبنی بر تکمیل ظرفیت جذب نیرو در آموزش وپرورش آیا این آزمون برگزار خواهد شد؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را می توان یکی از خبرسازترین اخبار آموزش و پرورش در طول ماه های اخیر عنوان کرد.

ماجرا از آن جا آغاز شد که طبق قانون مصوب مجلس در تاریخ ۱۷ مهر ۹۱ مقرر شد تا آموزش و پرورش از طریق برگزاری آزمون استخدامی، مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را طی مدت دو سال تعیین تکلیف کند. هم اکنون تنها یک ماه از فرصت قانونی آموزش و پرورش برای برگزاری این آزمون باقی مانده است اما برگزاری آزمون دچار افت و خیزهایی شده است.

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش چندی پیش از برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی در تاریخ ۱۷ مرداد خبر داد اما پس از آن بود که اعلام شد آزمون در تاریخ مقرر برگزار نخواهد شد چرا که هنوز ردیف استخدامی برگزاری این آزمون از سوی هیئت دولت کسب نشده است.

دولتی ها نیز دلایل مختلفی را درخصوص عدم اعطای ردیف استخدامی بیان می کنند، دلایلی همچون وجود نیروی مازاد در آموزش و پرورش، ضرورت چابک سازی دولت و پیش خور شدن ردیف های استخدامی آموزش و پرورش در دولت گذشته.

مجلس برای پایان بخشیدن به این مشکل، طرح دو فوریتی استفاده از مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به صورت حق التدریس را مطرح کرد اما این طرح نیز رای نیاورد و پس از آن بود که علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش با حضور در شبکه آموزش اعلام کرد: شاهد بودیم که مجلس طی چند روز گذشته طرح دو فوریتی استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را تصویب نکرد. در آموزش و پرورش به دنبال این هستیم که اگر توانستیم ردیف استخدامی از معاونت راهبردی ریاست جمهوری اخذ کنیم با برگزاری یک آزمون بر حسب نیازی که داریم تعدادی از نیروها را استخدام کنیم اما هنوز مجوزی نداریم و مجلس نیز طرح دو فوریتی استخدام این مربیان را تصویب نکرده است. بنابر این نمی توانیم کاری انجام بدهیم.

این صحبت های وزیر را شاید بتوان به نوعی ریختن آب پاکی بر روی دست مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی دانست.

اما در کش و قوس این ماجرا، مربیان پیش دبستانی که از بلاتکلیفی وضعیت خود گلایه دارند با تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری خواستار برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی و بستن این پرونده یک بار برای همیشه هستند.

حدود یک هزار نفر از مربیان پیش دبستانی که تعدادی از آنها نیز از شهرستان ها به تهران آمده اند، برای سومین روز متوالی مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده اند.

یکی از مربیان پیش دبستانی به تسنیم گفت: آموزش و پرورش اعلام می کند که با کمبود نیرو در مقطع ابتدایی مواجه است و برای حل این مشکل از نیروهای در آستانه بازنشستگی دعوت به همکاری کرده اند در حالیکه می توانند هزینه ای را که به این نیروها پرداخت می کنند را به مربیان پیش دبستانی پرداخت کرده و از آنها به صورت حق التدریس استفاده کنند.

وی افزود: مسئولان در برابر تجمع مربیان پیش دبستانی تنها عنوان می کنند که این مشکل حل می شود در حالیکه ما به آنها گفته ایم در دولت قبل نیز این وعده ها به ما داده شد و تمام این کاغذبازی ها را طی کرده ایم. خواسته به حق ما این است که یک ماه مانده به پایان فرصت قانونی، این آزمون برگزار شود اما برگزاری آزمون بهانه ای نشود که بخشی از مربیان پیش دبستانی را به دلیل اینکه نمره قبولی نگرفتند، حذف کنند.

این مربی پیش دبستانی عنوان کرد: دو سال فرصت برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی وجود داشت چرا در طول این دو سال زمینه لازم برای برگزاری آزمون را فراهم نکردند و حالا نیز اعلام می شود که دولت قبل ۶۰ هزار نفر را در آموزش و پرورش استخدام کرده و دیگر ظرفیتی برای جذب نیرو نداریم. وضعیت مربیان پیش دبستانی همانند گوشت قربانی است و خواسته به حق ما اجرای قانون مصوب مجلس، نادیده گرفته می شود.

از سوی دیگر نمایندگان مجلس معتقدند که آموزش و پرورش باید قانون را اجرا کند.

جبار کوچکی نژاد در این زمینه به تسنیم گفت: موضوع بلاتکلیفی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی را با رئیس مجلس در میان گذاشته ایم و وی قول مساعد داده است که در این زمینه وزیر آموزش و پرورش را به مجلس بیاورد تا هر چه سریعتر مشکل حل شود.

وی افزود: اگر آموزش و پرورش را نهاد حاکمیتی بدانیم بر این اساس این وزارتخانه از دولت ۴۰ هزار ردیف استخدامی طلب دارد؛ وزیر آموزش و پرورش مسئول اجرای قانون مصوب مجلس است بنابراین باید آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند. وزیر آموزش و پرورش موظف است از حق و حقوق فرهنگیان در دولت دفاع کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: آموزش و پرورش هم اکنون به نیروی انسانی نیاز داشته و از بازنشستگان برای همکاری دعوت می کند در چنین شرایطی می تواند از مربیان پیش دبستانی به جای نیروهای بازنشسته استفاده کند.


خبر ۱۱ شهریور ۹۳:

آمادگی برگزاری آزمون استخدامی ویژه مربیان پیش دبستانی را داریم

رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش درباره وضعیت مربیان پیش‌دبستانی گفت: مجوز برگزاری آزمون برای این افراد باید از سوی معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری صادر شود در غیر این صورت ما نمی‌توانیم آزمونی برای مربیان این مقطع تحصیلی برگزار کنیم.
خسرو نظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی میزان، در رابطه با واکنش های صورت گرفته نسبت به موضوع آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و اظهار نظر عسگری‌آزاد؛ جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای برگزاری آزمون استخدامی ویژه مربیان پیش دبستانی را دارد.
وی در ادامه افزود: در اردیبهشت ماه امسال مضامین امتحان و فرجه لازم برای برپایی این آزمون از سوی آموزش و پرورش اعلام و برای دریافت مجوز به دولت ارسال شد تا دراین زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.
رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش با ابراز بی اطلاعی از تجمع مربیان در مقابل نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: شاید بتوان از مربیان پیش دبستانی به عنوان جایگزین نیروهای بازنشسته در آموزش و پرورش استفاده کرد، هرچند که تعداد آنها بسیار بیشتر از این افراد است.
گفتنی است روز گذشته پس از اظهار نظر جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده بود بیش از یک‌هزار نفر از مربیان پیش دبستانی از نقاط و شهرهای مختلف کشور در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع و در نامه ای اعتراض خود را به اجرایی نشدن قانون برگزاری آزمون استخدامی و سخنان عسگری آزاد اعلام کردند.


خبر ۹ شهریور ۹۳:

امکان افزایش حقوق در آموزش و پرورش نداریم/ افزایش حقوق پس از اصلاح ساختار نیروی انسانی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به لزوم اصلاح ساختار نیروی انسانی در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بر اساس مقررات موجود امکان افزایش حقوق در آموزش و پرورش نداریم.سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا برنامه‌ای برای افزایش حقوق معلمان در مقاطع مختلف وجود دارد؟»، اظهار داشت: تا زمانی که ساختار نیروی انسانی را اصلاح نکنیم، بر اساس مقررات موجود امکان افزایش حقوق نداریم.وی افزود: قانون می‌گوید که تمام این موارد باید پس از اصلاح ساختار نیروی انسانی انجام شود؛ قانون یک ظرفیت‌هایی برای افزایش پیش بینی کرده است، اما گفته است این افزایش از محل اصلاح ساختار انجام شود.بطحایی با بیان اینکه زمانی می‌توانیم افزایش حقوق را انجام دهیم که ساختار را اصلاح کنیم، خاطرنشان کرد: یعنی اگر ۳۰ یا ۴۰ هزار نیرو را در جایی کم کنیم، آن وقت می‌توانیم مقداری از آن را به بند ۵ ماده ۶۷ اختصاص دهیم یا به همکاران اختصاص دهیم.معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به فارس گفت: باید شرایط را هم داشته باشیم؛ به عنوان مثال نمی‌توانیم برای آن نیرویی که بین ۶ تا ۱۰ ساعت کلاس می‌رود و مابقی ساعات را در دفتر مدرسه حضور دارد افزایش حقوق داشته باشیم.وی ادامه داد: اما آن فردی که تمام همکاری را برای سیاست‌های دولت انجام می‌دهد و تمام ساعات موظف آن پر شده است و در منطقه‌ای که آموزش و پرورش نیاز دارد تدریس می‌کند، باید انگیزش‌های لازم را برای او فراهم کنیم.


خبر ۶ مرداد ۹۳:

مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را نداریم

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح یک روز با نشاط در روزهای پنجشنبه در سطح ۲ هزار مدرسه گفت: از آنجایی که هنوز مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را دریافت نکرده‌ایم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.
تسنیم: علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در برنامه صبح‌دیگر شبکه آموزش اظهار داشت: آموزش و پرورش جزو وزارتخانه‌های مهم کشور است و به لحاظ کمی بزرگترین وزارتخانه است. هم اکنون یک میلیون فرهنگی در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند که هیچ نهادی این تعداد کارمند ندارد. یعنی آموزش و پرورش به میزان مجموع کارکنان چند وزارتخانه کارمند دارد.

وی افزود:‌ آموزش و پرورش در سطح ۱۰۵ هزار مدرسه سراسر کشور مشغول به ارائه خدمات است و دورترین نقاط کشور که حتی هیچ دستگاهی حضور ندارد مدرسه داریم. ۷۵۲ منطقه آموزشی در آموزش و پرورش وجود دارد و ۱۲.۵ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش هستند که این دانش‌آموزان دارای پدر، مادر، خواهر و برادر هستند، به نوعی تمام مردم ایران با آموزش و پرورش سروکار داشته و این وزارتخانه بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت است.

* کوچکترین تصمیمات در آموزش و پرورش جامعه را متاثر می‌کند

فانی ادامه داد: کوچکترین تصمیمات در آموزش و پرورش جامعه را متاثر می‌کند به عنوان مثال اگر یک روز مدارس تعطیل شوند آمار سفرها بیشتر می‌شود این در حالی است که در سایر وزارتخانه‌ها تصمیمات بزرگ قشر محدودی از جامعه را متاثر می‌کند.

وی بیان کرد: به لحاظ کیفی آموزش و پرورش در دنیا کارکردهای منحصر به فردی دارد، یکی از کارکردهای آموزش و پرورش انتقال فرهنگ است، امسال سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است و کارکرد انتقال فرهنگ از نسل فعلی به نسل آینده برعهده آموزش و پرورش است. ایران و اسلام دو سرچشمه فرهنگ ما هستند و آموزش و پرورش وظیفه خطیر این انقلاب را به نسل آینده دارد.

* آموزش و پرورش وظیفه تامین زیرساخت سرمایه انسانی کشور را برعهده دارد

وی ادامه داد: یکی از کارکر دهای آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی برای آینده کشور است. ۱۲ میلیون دانش‌آموزی که هم اکنون در سطح مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند در ۲۰ سال آینده مدیران و دست‌اندرکاران کشور می‌شوند. بنابر این آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی کشور را تامین می‌کند به همین دلیل است که بزرگان کشور همچون مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تاکید کردند که هزینه در آموزش و پرورش نوعی سرمایه‌گذاری است.

* طرح شهاب استعدادهای دانش‌آموزی در مدارس عادی را شناسایی می‌کند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هم اکنون از هر استان کشور دو یا سه نفر را برای عملیاتی کردن طرح شهاب به تهران دعوت کرده‌ایم گفت: طرح شهاب در نظر دارد تا استعداد دانش‌آموزان را در مدارس عادی شناسایی کند و به جای اینکه دانش‌آموزان مستعد را از دل مدارس جدا کرده و آنها را به مدرسه استعدادهای درخشان ببریم در درون همان مدارس عادی استعدادهای دانش‌آموزی را شناسایی، هدایت و تربیت خوهیم کرد.

* مضرات جداسازی دانش‌آموزان مستعد از سایر دانش‌آموزان و هدایت آنها به مدارس استعدادهای درخشان

فانی عنوان کرد: استعدادیابی دانش‌آموزان در درون مدارس عادی به نفع جامع است،وقتی آزمونی را برگزار کرده و می‌گوییم دانش‌آموزان تیزهوش از سایرین جدا شده و در مدرسه استعدادهای درخشان ثبت‌نام کنند یکی از مضرات آن این است که دانش‌آموزانی که به مدارس استعدادها نمی‌روند احساس خود کم‌بینی کرده و آنهایی که موفق می‌شوند در آزمون پذیرفته شده و به مدارس استعدادهای درخشان بروند دچار خود بزرگ‌بینی شده و شاهد اثرات نامناسبی در رفتار آنها هستیم.

* اجرای طرح شهاب از مهر ۹۳ برای دانش‌آموزان کلاس چهارم دبستان

وی اظهار داشت: طرح شهاب امسال در تعدادی از مدارس برای دانش‌آموزان پایه چهارم دبستان آغاز می‌شود. هم اکنون افرادی به عنوان مدرس معلمانی که قرار است طرح شهاب در کلاس درس آنها اجرا شود در حال تربیت هستند.

وزیر آ»وزش و پرورش ادامهداد: همزمان با اجرای طرح استعدادیابی شهاد مکانیزم ارزشیابی این طرح نیز فعالیت خواهد کرد. چرا که اعتقاد داریم هر کار جدیدی که می‌خواهد شکل بگیرد باید ابتدا در سطح محدود اجرا شده و یک گروه ارزشیاب لحظه به لحظه کار را رصد کنند. بر این اساس اگر طرح شهاب با موفقیت به نتیجه برسد اجرای آن را گسترش خواهیم داد.

فانی در پاسخ به این پرسش که هم اکنون مدارس دولتی از خانواده‌ها هنگام ثبت نام پول دریافت می‌کنند از سوی دیگر مدارس غیر دولتی نیز هزینه‌های سنگینی را بابت ثبت نام دریافت می‌کنند عنوان کرد: امسال آموزش و پرورش رقمی معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان را به عنوان بودجه در اختیار دارد و این در حالی است که بودجه امسال آموزش و پرورش با افزایش ۲۶ درصدی همراه بود.

وی بیان کرد: ۱۱.۵ میلیون دانش‌آموز در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند که اگر بودجه ۲۱ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش را به تعداد این دانش‌آموزان تقسیم کنیم به هر دانش‌آموز رقمی معادل ۲ میلیون تومان می‌رسد که این هزینه را دولت در راستای اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی که بر تحصیل رایگان تا پایان دوره متوسطه تاکید دارد، پرداخت می‌کند.

* توزیع سرانه ۶۰ میلیارد تومانی میان مدارس تا چند روز آینده

فانی اظهار داشت: مدارس دولتی برای هزینه‌های جاری نیاز به سرانه دارند که امسال رقمی معادل ۱۲۰ میلیارد تومان سرانه برای مدارس پیش‌بینی شده است که طی چند روز آینده نیمی از این رقم یعنی معادل ۶۰ میلیارد تومان میان مدارس توزیع خواهد شد اما باید توجه داشت که این رقم کافی نیست.

* به مدیران مدارس گفته‌ایم پول گرفتن را شرط ثبت نام قرار ندهند

وی افزود:‌ برخی مدیران مدارس هنگام ثبت‌نام از اولیای دانش‌آموزان برای هزینه‌های جاری مدرسه یعنی پول آب، برق، گاز و تلفن و گچ پول می‌خواهند اما به مدیران مدارس گفته‌ایم پول گرفتن را شرط ثبت نام قرار ندهند بلکه راه جلب مشارکت مردمی این است که در طول سال اولیا را کلاس به کلاس دعوت کرده و گزارش کاری از فعالیت‌های مدرسه و هزینه‌ها ارائه کنند آن وقت اولیایی که تمایل دارند به مدرسه کمک خواهند کرد؛ فعالیت ۴۰ ساله بنده در وزارت آموزش و پرورش این را ثابت کرده که اگر مردم توجیه شوند که مدرسه چه خدماتی را ارائه کرده و چه نیازهایی دارد با مدیران همکاری خواهند کرد.

* در تلاش هستیم تا افزایش حقوق معلمان ابتدایی را اجرایی کنیم

فانی ادامه داد: سخت‌ترین کار در آموزش و پرورش فعالیت در دوره ابتدای بویژه کلاس اول دبستان است، معلمان ابتدایی ۵ روز در هفته به کلاس درس می‌روند در حالی که دبیران مقطع متوسطه ۴ روز در هفته به کلاس می‌روند، چند سال قبل که بنده معاون وزارت آموزش و پرورش بودم افزایش حقوق برای معلمان ابتدایی را پیگیری و اجرا کردیم اما در طول چند سال گذشته این موضوع حذف شد که هم اکنون در تلاش هستیم که مجددا افزایش حقوق معلمان ابتدایی را اجرایی کنیم.

* مجوز استخدام مربیان پیش‌دبستانی را نداریم

وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی گفت: شاهد بودیم که مجلس طی چند روز گذشته طرح دو فوریتی استخدام مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی را تصویب نکرد. در آموزش و پرورش به دنبال این هستیم که اگر توانستیم ردیف استخدامی از معاونت راهبردی ریاست جمهوری اخذ کنیم با برگزاری یک آزمون بر حسب نیازی که داریم تعدادی از نیروها را استخدام کنیم اما هنوز مجوزی نداریم و مجلس نیز طرح دو فوریتی استخدام این مربیان را تصویب نکرده است. بنابر این نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم.

فانی در خصوص وضعیت تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه از سال تحصیلی جدید گفت: برخی کشورهای دنیا یک روز آموزشی را کم کرده و در مقابل آن محتوای کتابهای درسی را نیز کاهش دادند به عنوان مثال کشور ژاپن که یک روز آموزشی را کم کرد حجم کتابها را یک ششم کاهش داد و این یک روز آموزشی که حذف شد درهای مدارس بسته نشد و بلکه دانش‌آموزان برای آموزش مهارتهای اجتماعی و آداب زندگی به مدرسه می‌آمدند.

وی گفت: در کشور ما یک روز آموزشی را حذف کردند اما حجم کتابها کم نشد. بنابر این فشار کار به ۵ روز دیگر منتقل شد و شاهد بودیم که در دوره متوسطه دانش‌آموزان به جای ۶ ساعت درس خواندن در روز ۸ ساعت درست خواندند. امسال تصمیم گرفتیم روزهای پنجشنبه در سطح ۲ هزار مدرسه به صورت آزمایشی دانش‌آموزان به مدارس بیایند. البته برای حضور در مدرسه اجباری نیست و خانواده‌هایی که تمایل دارند در این طرح ثبت‌نام می‌کنند.

* یک روز با نشاط پنجشنبه‌ها در مدارس اجرا خواهد شد

وی ادامه داد: برای بازگشایی درهای ۲ هزار مدرسه در روزهای پنجشنبه بودجه ۴ هزار میلیارد تومانی رادر نظر گرفتیم البته کمک‌هایی را نیز از مردم دریافت خواهیم کرد و با مشارکت آنها طرح یک روز بانشاط را روزهای پنجشنبه اجرا خواهیم کرد که در این روز دانش‌آموزان بدون کیف و کتاب به مدرسه رفته و مهارتهای زندگی را می‌آموزند.

فانی ادامه داد: با اجرای طرح یک روز با نشاط خلاءهای نظام آموزشی را جبران کرده و همزمان با اجرای طرح آن را ارزیابی می‌کنیم و اگر جواب داد برای سال تحصیلی آینده آن را گسترش خواهیم داد.


خبر ۴ شهریور ۹۳:

مخالفت مجلس با افزایش حقوق بگیران دولت/ مربیان پیش‌دبستانی استخدام نمی‌شوند

رهیاب نیوز :نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرحی مخالفت کردند که در صورت تصویب نهایی آن وزارت آموزش و پرورش مکلف می شد مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی را به صورت حق‌التدریسی بکار گیرد.

به گزارش رهیاب نیوز، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار گرفت.

در ابتدا احمد توکلی نماینده مردم تهران با اعلام اخطار ماده ۷۵ قانون اساسی اعلام کرد که این طرح بار مالی داشته و به همین دلیل قابل بررسی در مجلس نیست.

لاریجانی نیز اخطار وی را وارد دانست و اعلام کرد که مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی که براساس این طرح باید به صورت حق‌التدریسی بکار گرفته شوند، ۳۷ تا ۳۸ هزار نفر هستند که بار مالی زیادی را به وزارت اموزش و پرورش تحمیل می کنند.

بنابراین اخطار قانون اساسی به رأی مجلس گذاشته شد، اما نمایندگان با ۹۲ رأی موافق، ۸۸ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در مجلس این اخطار را وارد ندانستند.

رئیس مجلس از نمایندگان خواست که برای بار مالی این طرح فکری کنند.

در ادامه، کمال‌الدین پیرمؤذن در مخالفت با این طرح گفت: تورم پرسنلی کمر این ملت و دولت را شکسته است.

وی معتقد بود، عده ای عوام‌فریبی را مبنای عملکرد خود قرار داده و بر این اساس چنین طرح‌هایی را ارائه می‌دهند.

ابراهیم نکو، نماینده مردم رباط‌کریم در موافقت با این طرح معتقد بود که باید تکلیف مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی مشخص شود.

غلامرضا مصباحی‌مقدم، نماینده مردم تهران نیز در مخالفت با این طرح تاکید کرد که این طرح مغایر با قانون برنامه پنجم توسعه است و نیازمند دو سوم آراء موافق نمایندگان حاضر در جلسه است.

وی با اشاره به گزارش عسگری آزاد، معاون منابع انسانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه ۸۰ درصد بودجه کشور در بخش جاری با عنوان حقوق و دستمزد پرداخت می‌شود، بیان کرد: این مشکل یک فاجعه است، یعنی سالانه فقط ۲۰ درصد بودجه به طرح‌های عمرانی و برنامه‌های توسعه‌ای اختصاص می یابد.

مصباحی‌مقدم همچنین تصریح کرد: نیروهایی که بر اساس این طرح استخدام می‌شوند، افرادی هستند که در آزمون استخدامی نمره‌ای کمتر از ۱۰ آورده‌اند، بنابراین از سطح سواد بالایی برخوردار نیستند و شما با این طرح افراد بی‌سواد را جذب می‌کنید.

در ادامه، تقاضای تعدادی از نمایندگان برای سلب فوریت از این طرح به رأی مجلس گذاشته شد که این تقاضا نیز تصویب نشد و بررسی کلیات این طرح به صورت دو فوریتی ادامه یافت.

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در موافقت با این طرح معتقد بود که سالانه وزارت آموزش و پرورش ۵۰۰ میلیون تومان از بودجه خود را به پرداخت حقوق حق‌التدریسان یعنی معلمان بازنشسته ای که دعوت به کار شده اند، اختصاص داده است که با این طرح ما می خواهیم به جای اینکه این پول به حق‌التدریسان بازنشسته پرداخت شود، به جوانان پرداخت شود.

در پایان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۰۹ رأی موافق، ۷۴ رأی مخالف، ۱۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در مجلس با کلیات این طرح مخالفت کردند.

تصویب این طرح نیازمند دو سوم آراء موافق نمایندگان حاضر در صحن بود.


خبر ۳ شهریور ۹۳:

مخالفت نمایندگان با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی

مخالفت نمایندگان با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی ۳۳ دقیقه پیش

مجلس برای ممانعت از تشدید تورم پرسنلی دولت با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی مخالفت کرد
سرویس: صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش مخالفت کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۴ شهریور) مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش که به دلیل مغایرت با قانون برنامه نیاز به دوسوم آرای مجلس را داشت مخالفت کردند.

در جریان بررسی کلیات این طرح دوفوریتی نمایندگان پیشنهاد سلب یک فوریت را دادند که با مخالفت نمایندگان روبرو شد.

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در توضیح این طرح دوفوریتی با بیان اینکه در حال حاضر با یک واقعیت اجتماعی در کشور روبرو هستیم، گفت: هزاران نفر از فرزندان ملت که در مناطق مختلف بخشی از عمر خود را به‌عنوان نیروی حق‌التدریس در آموزش و پرورش گذرانده‌اند توقع به کار گرفته شدن در این وزارتخانه را دارند اما آموزش و پرورش به هر دلیلی از این امر استنکاف می‌ورزد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در بیان دلیل به کار نگرفتن نیروهای حق‌التدریسی و مربیان پیش‌دبستانی دو دلیل تناقض را عنوان می‌کند ادامه داد: آموزش و پرورش از طرفی دم از داشتن نیروی اضافه در کلانشهرها و از طرف دیگر می‌گوید به همین مقدار مازاد نیرو، در مناطق محروم نیرو کم داریم با این وضعیت در اول مهرماه برخی مناطق کشور با مشکل آموزشی مواجه می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بار مالی این موضوع توضیح داد: پیشنهاد این است که مبلغی که به‌عنوان اضافه‌کار به نیروهای بازنشسته و سایر نیروها داده می‌شود، به نیروهای حق‌التدریسی و مربیان پیش‌دبستانی داده شود.

طرح دوفوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

براساس ماده واحده یک تبصره به شرح زیر به‌عنوان تبصره ۱۰ به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن الحاق می‌شود:

تبصره ۱۰- وزارت آموزش و پرورش مکلف است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمتی آموزشی (گروه‌های تصریح شده با شرایط مندرج در تبصره ۹) را که در اولویت استخدام قرار دارند،‌ منحصراً و بدون رعایت ماده ۸ این قانون تا زمان اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۹/۷/۱۳۹۱ به صورت حق‌التدریسی به کار گیرد. بار مالی ناشی از این امر از محل حق‌التدریس کارکنان رسمی وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شود.
این قانون از تاریخ ۱/۷/۱۳۹۳ لازم‌ا لاجرا است


ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان محترم، به اطلاع میرسانیم که تمام اخبار استخدامی مرتبط با آموزش و پرورش در طی هر سال در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت مشاهده شرایط استخدام در آموزش و پرورش (اخذ شده از آخرین اگهی استخدامی‌مربوطه) اینجا کلیک نمایید

تمامی‌اخبار در رابطه با استخدام آموزش و پرورش در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید

+جهت مشاهده سایت رسمی‌ وزارت آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید.

با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام

مجله ایران استخدامدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۲,۳۹۲ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : پریا ارسال : ۹۳/۰۹/۰۵

  کاربری : پریا

  ارسال : ۹۳/۰۹/۰۵

  ساعت ارسال : ۲۰:۱۹

  کد دیدگاه : 199107

  پاسخ

  سلام…
  بعد خوندن این همه دیدگاه باید تاسف خورد،این همه تحصیل کرده! که همه به امید اینده ای بهتر و روشن ادامه تحصیل دادن ولی بعدش چی؟واقعا چرا اینطوریه ؟حیف نیست واقعا ؟این همه نیروی جوان تحصیل کرده!
  از وقتی بچه بودیم ما رو تشویق به درس خوندن کردن از پدر و مادر گرفته تا معلم و مدیران و رسانه! پس کو؟چرا الان به دادمون نمیرسن؟حالا که باید ثمره تلاش مونو ببینیم …چرا مسئولان رسیدگی نمیکنن؟ تا کی باید اینطور باشه ؟؟؟
  فکر نمی کنم توقع زیادی باشه که بخوایم نتیجه زحماتمنو ببینیم و یه کار مناسب داشته باشیم! باور کنید اگه اینطور پیش بره نسل بعد از هر چی درس و تحصیله زده میشن، همین الانشم همینه، تا به نوجونی میگی درس بخون سریع میگه :شما که خوندی به کجا رسیدی ؟مگه الان بیکار نیستی؟اینه وضع جامعه ما…..!
  باید بگم: مسئولان باید بدونن اگه شرایط اینطور پیش بره درس وتحصیل تاثیر معکوسی خواهد داشت!
  خواهش میکنم به فکر کار این همه تحصیل کرده باشید، نزارین جامعه رکود تحصیلی داشته باشه.
  همه ما با امید ها و ارزو های زیادی ادامه تحصیل دادیم، ،
  انشا ا… که مشکل کار همه حل شه.

  ف

  ۴+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  ساعت ارسال : ۱۹:۰۰

  کد دیدگاه : 193487

  پاسخ

  :oops:

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : مجيد ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  کاربری : مجيد

  ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  ساعت ارسال : ۱۸:۴۴

  کد دیدگاه : 193461

  پاسخ

  باسلام خدمت تمام دوستان عزیزم خوصوصا مدیردوست داشتنی،من ففط اینومیگم که چطور مسئولین محترم،بخودشون اجازه میدن به ماهاکه فرهنگی نیستم توهین کنن؟!!!!خیلی راحت به شخصیت دیگران توهین میکنن،اگه شما ادعای فرهنگی دارین اول به گفتارخودتون دقت کنین بعد حرف ازفرهنگ بزنین؟اون ازاون مدیرآموزش فرهنگی آموزش پرورش که برگشته به جای جواب به خبرنگارمبنی براینکه نیروی تخصصی تربیت بدنی کمه،باتمام ادب !!!!!برگشتن میگن میخوای همینحا برات ۵۰۰تا طناب برم!؟به راحتی آبخوردن به شخصیت دیگران توهین میکنن،بعدشم ادعای فرهنگی دارن،اول براخودم متاسفم…..،موفق و پیروز باشین

  ۳+ پاسخ
 • کاربری : محمد ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  کاربری : محمد

  ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  ساعت ارسال : ۱۶:۳۸

  کد دیدگاه : 193318

  پاسخ

  سلام :بابا خداییش نامردیه چرا درس خوندیم برا چی جز اینه بریم سر کار ؟؟!!!!کوش کار کجاس به خدا پول تو جیبی هم ندارم!!!!!!۱

  ۳+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  ساعت ارسال : ۱۰:۴۹

  کد دیدگاه : 192957

  پاسخ

  آقای به ظاهر کارشناس کجا درس خوندی که این بیت شعرو ندیدی؟؟؟
  گیرم پدر تو بود فاضل….از فضل پدر تورا چه حاصل

  ۷+ پاسخ
 • کاربری : امیر ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  کاربری : امیر

  ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  ساعت ارسال : ۰۷:۰۸

  کد دیدگاه : 192872

  پاسخ

  چه رشته ای حالا قراری بگیری کسی خبر داری مدیر خبرداری که بهمن قرار بگیری یا اسفند ما چه رشته ای دوستان کسی خبر داری بگی

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : محمد صادق ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  کاربری : محمد صادق

  ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  ساعت ارسال : ۰۷:۰۵

  کد دیدگاه : 192870

  پاسخ

  سلام کسی خبر داری کی قرار نیرو بگیری بهمن ما اسفند ما اردیبهشت ما چه رشته ای قرار بگیری

  ۳+ پاسخ
 • کاربری : زارع ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  کاربری : زارع

  ارسال : ۹۳/۰۸/۳۰

  ساعت ارسال : ۰۲:۳۱

  کد دیدگاه : 192823

  پاسخ

  جناب آقای محمد دیمه‌ور اینکه فرزند به قول شما فرهنگی تشریف دارن باید استخدام آموزش و پرورش شوند و تحصیل کرده های امثال بنده که تا مقطع دکتری اومدیم و فرزند یک کشاورز هستیم بریم بمیریم چون در تعریفی که در ذهن شماست ما فرهنگی نیستیم با بهتره بگم بی فرهنگیم . بله ما فرزند کشاورز و سختی کشیده ایم ولی بدونید فهم ما از شما با قانون تعریف کردنتون بیشتره

  ۵+ پاسخ
 • کاربری : محمد قاری ارسال : ۹۳/۰۸/۲۹

  کاربری : محمد قاری

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۳:۵۴

  کد دیدگاه : 192197

  پاسخ

  ببخشید که در پیام قبلدیدگاهمو کمی تند اعلام کردم . اخه دیشب هم بابچه های فرهنگی داشتیم درمورد همین بحث میکردیم. اقا کارشناس خودتون بگید دلیلتون منطقی هستیا نه؟ چرا بچه کارگر نباید هم امتیاز دیگران نباشه.

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : محمد قاری ارسال : ۹۳/۰۸/۲۹

  کاربری : محمد قاری

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۳:۴۲

  کد دیدگاه : 192182

  پاسخ

  اقای با سواد. مدرکتو کجا گرفتی. دلیلش چیه که فرزندفرهنگی اولویت بیشتری داشته باشه وبقیه اولویتش پایین باشه. فرزند کارکر چه گناهی مرتکب شده که استخدام نشه و همیشه ته ته باشه.

  ۲۱+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۰۹/۰۵ ۱۱:۲۲:۵۴ پاسخ

   دوستان عزیز من ….فرهنگی یا غیر فرهنگی هیچ فرقی نداره!
   چون اولا استخدام فقط از طریق دانشگاه فرهنگیانه ولاغیر….
   واگر نیاز به نیرو هم باشه با اضافه کاری و… و البته با صرفه جویی اقتصادی!!!!!!!!!!!!سروته قضیه رو هم میارن.
   من فرزند فرهنگی هستم ولی دور آموزش و پرورش رو خط کشیدم
   کدووووووووووووووم استخدام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • کاربری : الهه ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  کاربری : الهه

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  ساعت ارسال : ۲۱:۲۱

  کد دیدگاه : 191620

  پاسخ

  با سلام خدمت مدیر محترم اموزش و پرورش
  من کارشناسی ریاضی از دانشگاه دامغان دارم .همه استخدامی ها که رشته منو می خواستن شرکت کردم ولی هیچ کدوم قبول نشدم.اخه این رسمه که هر ارگانی فقط از بین خودشون نیرو بگیره پس تکلیف ما چی میشه؟؟؟؟؟؟

  ۴+ پاسخ
 • کاربری : خاطره اقایی ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  کاربری : خاطره اقایی

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  ساعت ارسال : ۱۵:۱۳

  کد دیدگاه : 191305

  پاسخ

  سلام وخسته نباشی من سه ساله مدرک تربیت بدنی گرفتم ولی بیکارم چراهمش ارگان ها وسازمانهای دیگه استخدام میکنن ولی اموزش و برورش که اساس وبنیاد تمام انسان هاست به حال ما جوانان فکری نمیکند.باتشکر
  باتشکر

  ۱۰+ پاسخ
 • کاربری : مجید ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  کاربری : مجید

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۸

  ساعت ارسال : ۱۱:۲۶

  کد دیدگاه : 190923

  پاسخ

  باسلام خدمت مدیر محترم و دوستان عزیزم،پری روز ،معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرزندان فرهنگی در استخدام آموزش و پرورش اولویت دارند
  حالا سوال من اینکه واقعا ماها که فرزندان فرهنگی نیستیم پس چی؟

  ۲۳+ پاسخ
  • نقل قول : حجت اسماعیلیدر : ۹۳/۰۸/۳۰ ۱۱:۱۴:۱۵ پاسخ

   دوست عزیزم من پدر و مادر فرهنگی هستم سه ساله هنوز دنبال استخدامی هستم خیالت جمع برای من هنوز خبری نیست برای شما شاید باشه مدرکمم کارشناسی نرم افزاره اینها فقط میگن فرزندان اما هنوز که هیچی

  • نقل قول : مجيددر : ۹۳/۰۸/۳۰ ۱۸:۳۲:۵۳ پاسخ

   داداشم من حجت عزیز،من خودم کارشناسی تربیت بدنی دارم،ولی بیکار!،خدایش خودت قضاوت کن ماهاچه گناهی داریم که پدرمادرمون فرهنگی نیستند،که همیشه باید ازطرف مسئولین موردتمسخر قراربگیریم؟

 • کاربری : فاطمه ارسال : ۹۳/۰۸/۲۶

  کاربری : فاطمه

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۶

  ساعت ارسال : ۱۳:۱۳

  کد دیدگاه : 188370

  پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  تم جدیدتون جالبه، برای ما حداقل یه تنوع شده.

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : محمد امیریدر : ۹۳/۰۸/۲۶ ۱۳:۱۸:۲۳ پاسخ

   سلام تشکر از محبت شما
   از این که استایل جدید مورد پسندتون واقع شده خوشحالیم

 • کاربری : مینا ارسال : ۹۳/۰۸/۲۵

  کاربری : مینا

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۵

  ساعت ارسال : ۱۹:۰۷

  کد دیدگاه : 187886

  پاسخ

  سلام خدمت مدیر سایت ایا واقعیت داره قراره بهمن ماه ازمون باشه

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۳/۰۸/۲۵ ۲۰:۴۹:۳۱ پاسخ

   خبر هایی رو بنده هم جسته و گریخته شنیدم ولی هنوز تأیید شده نیست

 • کاربری : مجید ارسال : ۹۳/۰۸/۲۴

  کاربری : مجید

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۴

  ساعت ارسال : ۱۷:۵۳

  کد دیدگاه : 187134

  پاسخ

  باسلام به دوستان گلم،چندی بیش قیل از عاشورا خبر ۲۰.۳۰ گفت که قرار بهمن ماه ۱۰۰۰۰ نیروی تربیت بدنی بگیرن. آیاواقعیت داره؟
  من خودم از آموزش پرورش شهرستان پرسیدم گفت قرارنیرو بگیرن ولی مشخص نیست که چی بگیرن

  خداکنه بگیرن مگه ما غیر فرهنگیا چه گناهی مرتکب شدیم که ازسایر دانشگاها مدرک گرفیتم

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : آرشدر : ۹۳/۰۸/۲۶ ۱۰:۱۶:۲۷ پاسخ

   سلام داداش گلم من رشتم کارشناسی تربیت بدنی دوسالم تو مدارس دولتی معلم ورزش بودم
   منتها جذبم نکردن فکر نمیکنم این حرفت صحت داشته باشه.

   • نقل قول : مجیددر : ۹۳/۰۸/۲۶ ۱۷:۱۶:۵۰ پاسخ

    سلام داداش
    اگه یکی میگفت باور نمیکردم، ولی دوسه نفر بهم گفتم
    حتی اونقدرنیرو کم دارن که میخوان ازرشته های مرتبت هم مثل زیست شناسی هم تو تربیت بدنی استفاده کنن
    حالا خداکنه واقعیت داشته باشه

  • نقل قول : آرشدر : ۹۳/۰۸/۲۶ ۱۰:۱۹:۰۷ پاسخ

   در ضمن تم جدید سایتم جذابه تبریک میگم بهتون سایت رو واسه ماهایی که همیشه بهش سر میزنیم متفاوت کرد…

   • نقل قول : محمد امیریدر : ۹۳/۰۸/۲۶ ۱۰:۲۸:۲۹ پاسخ

    آرش گرامی تشکر از محبت شما
    از اینکه استایل جدید سایت مورد پسندتون واقع شده خوشحال هستیم

  • نقل قول : مجیددر : ۹۳/۰۸/۲۶ ۱۷:۱۷:۴۶ پاسخ

   باسلام خدمت مدیر عزیز واقعا تم جالبیه انشالاه موفق پیروز باشید

   • نقل قول : محمد امیریدر : ۹۳/۰۸/۲۶ ۱۷:۲۴:۴۷ پاسخ

    سلام مجید گرامی تشکر از لطفتون
    با آرزوی موفقیت و شادکامی شما عزیزان

 • کاربری : الهام ارسال : ۹۳/۰۸/۲۲

  کاربری : الهام

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۲

  ساعت ارسال : ۰۹:۵۰

  کد دیدگاه : 185629

  پاسخ

  سلام نمیخوام خیلی تند برم ولی فقط بگید گناه من و امثال من چیه که درس خوندیم بعد ازاتمامش با حالت تمسخر نگامون کنن بگن پااااارتی …. حالا جواب این همه جوان تحصیل کرده رو کی میده که واسه سربلندی مملکتشون درس خوندن به یه جایی برسن اخه این انصافه این همه تحصیلکرده داریم بعد نیرو هم کم داریم بعد واییسیم دانشگاه فرهنگیان دانشجو تربیت کنه به خدا ما هم راضییم بعد از چند سال درس خوندن دوباره بریم درس بخونیم دوره ببینیم به خدا بیرون دانشگاه فرهنگیان جوان مقید و مومن بیکار زیاد داریم …. با سپاس

  ۵+ پاسخ
  • نقل قول : بابکدر : ۹۳/۰۸/۲۴ ۱۰:۰۷:۲۰ پاسخ

   سلام الهام خانم دقیقا حرف دل ما رو زدی ولی کو …………….

   • نقل قول : مجیددر : ۹۳/۰۸/۲۴ ۱۷:۴۸:۰۱ پاسخ

    سلام آبجی من زنده باشی، دست مریض که حرف دل ما جوانارو زدی،ولی کو گوش شنوا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۰۸/۳۰ ۱۰:۵۴:۴۱ پاسخ

    سلام آبجی حرفت درسته ولی….
    نرود می اهنین در سنگ

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۰۸/۲۱

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۱

  ساعت ارسال : ۱۳:۰۰

  کد دیدگاه : 185087

  پاسخ

  با سلام اینجاب الهام رحمانیان فوق لیسانس ادبیات هستم الان بیکار هستم در مدرسه غیرانتفاعی برای حقوق ماهی صد و پنجاهتمن میرم تکلیف ما جوانها چیست؟

  ۳+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۰۸/۲۱ ۲۰:۲۳:۳۴ پاسخ

   سلام منم فوق لیسانس زیست شناسی از دانشگا دولتی گرفتم با معدا ۱۸.۸۴ یبکارم چهار سال بیکارم

 • کاربری : محمد ارسال : ۹۳/۰۸/۲۰

  کاربری : محمد

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۰

  ساعت ارسال : ۱۶:۳۰

  کد دیدگاه : 184568

  پاسخ

  سلام مدیر سایت شما شنیدی دوستان کسی شنید قرار ی اموزش پرورش بهمن ما نیرو بگیری وا قعیت داری خبر

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۳/۰۸/۲۰ ۱۶:۳۶:۰۷ پاسخ

   فعلاً که خبری در این زمینه بنده نشنیدم یا در خاطرم نیست

 • کاربری : سعید ارسال : ۹۳/۰۸/۲۰

  کاربری : سعید

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۰

  ساعت ارسال : ۱۶:۱۵

  کد دیدگاه : 184561

  پاسخ

  سلام خوبی قرار اموزش پرورش بهمن ما نیرو جدید بگیری از طرق ازمون برگزار کند

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : لیلی ارسال : ۹۳/۰۸/۲۰

  کاربری : لیلی

  ارسال : ۹۳/۰۸/۲۰

  ساعت ارسال : ۱۳:۰۳

  کد دیدگاه : 184447

  پاسخ

  چه استخدامی چه کشکی چه دوغی….۲سال تمام اومدم اینجا هرچی گاو و گوسفند نذر کردم استخدام شم هیچ اتفاقی نیافتاد…بخدا جوونیم تباه شد یه دختر ۲۷ساله که باید مدام از بابام پول تو جیبی بگیرم…خدایش دینم گردن خداس…چرا حق ماها باید ضایع بشه..منی دانشگاه دولتی رفتم مهندسی خوندم چرا باید بیکار باشم….ای روزگاااااااااااار

  ۲+ پاسخ
 • کاربری : معصومه ارسال : ۹۳/۰۸/۱۹

  کاربری : معصومه

  ارسال : ۹۳/۰۸/۱۹

  ساعت ارسال : ۱۲:۲۳

  کد دیدگاه : 183725

  پاسخ

  سلام چرا هیچ جا برای رشته من ارزشی قائل نیست بخدا خسته شدم من اسم رشتم اممور اداری هست بعد همه جا برای قسمت اداری رشته مدیریت میگیرن پس تکلیف من و امثال من چی میشه وقتی رشته ای استخدام نداره خب از دانشگاه ها حذفش کنن دیگه

  ۰+ پاسخ
1 53 54 55

پاسخ دیدگاه من و سایر دیدگاه ها را به من اطلاع بده

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لظفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.