امروز پنجشنبه ۹۳/۱۲/۱۴
صفحه اصلیآگهی های استخدام سال 94 استخدام آموزش و پرورش استخدام مراکز آموزشیزمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳

زمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳

نویسنده : ۲,۸۲۳ دیدگاه انتشار : ۹۳/۱۲/۱۳

اخبار استخدام وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۳
جهت اعلام حمایت از استخدام فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها در آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید 

سایت ایران استخدام در این مبحث تمام اخبار مرتبط با زمان و شرایط استخدام آموزش و پرورش را طی هر سال گردآوری خواهد کرد. با ارائه این خدمت، شما کاربران گرامی میتوانید در فواصل زمانی مختلف با مراجعه به این مبحث و پیگیری آخرین اخبار از این مجرا به صورت کارآمد و بروز از اخبار مربوطه آگاه باشید.

خبر ۱۳ اسفند ۹۳: جذب فارغ التحصیلان برتر سایر دانشگاه ها در دانشگاه فرهنگیان برای تدریس از سال آینده

رییس دانشگاه فرهنگیان از جذب فارغ التحصیلان برتر سایر دانشگاه ها در این دانشگاه برای تدریس از سال آینده خبر داد.
مهر محمدی امروز در مراسم پایانی همایش کشوری جایگاه اقتضائات در تربیت معلم در مشهد گفت : فارغ التحصیلان ممتاز سایر دانشگاه ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی پس از گذراندن یک دوره یک ساله و قبولی در آزمون نهایی می توانند در دانشگاه فرهنگیان استخدام شوند.
وی ابراز امیدواری کرد کمبود حدود ۳ هزار استاد در دانشگاه فرهنگیان کشور از این طریق بر طرف شود.
دانشگاه فرهنگیان هم اکنون حدود هزار استاد و عضو هیات علمی دارد.


خبر ۱۰ اسفند ۹۳: کمبود ۱۲ هزار مربی پرورشی/ استخدام ۱۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش طی سال آینده
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۴۹ هزار و ۹۴۱ نفر مربی پرورشی تمام وقت داریم که بر اساس ساماندهی نیروی انسانی ما ۱۲ هزار و ۱۱۰ نفر نیروی انسانی کمبود داریم .
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مازندران،حمیدرضا کفاش در نشست خبری که در اردوگاه دانش‌آموزی بادله برگزار شد،اظهار کرد: ۲۶۰۰ سهمیه عمره دانش آموزی داریم و تا پایان اسفندماه نیز اعزام‌ها ادامه دارد.
وی افزود: ۵۰۰۰ نفر سهمیه از عتبات و عالیات گرفته شد و برای پسران و دختران این اعزام تفاوتی ندارد اما باید یکی از والدین همراه فرزندان باشد.
کفاش اظهار کرد: از ۱۵ مهر تاکنون بیش از ۵۵۰ نفر در سطح کشور به اردو راهیان نور اعزام شدند و امسال با هر کاروان مدیر هم اعزام می‌شود خوشبختانه تاکنون مشکلی بوجود نیامده و کیفیت اعزام نسبت به گذشته بهتر بوده است.
به گفته کفاش ، از اول سال تحصیلی ۲۱۵۱ مدرسه ابتدایی به صورت پایلوت روزهای پنجشنبه باز شد که اگر نتایج این پژوهش مثبت باشد در طی یک برنامه پنج ساله روزهای پنجشنبه مدارس را باز خواهیم کرد.
کفاش با بیان اینکه جهت گیری دولت برای رفاه حال فرهنگیان مثبت است،اظهار کرد: در سال ۹۳ مبلغ ۴۰ میلیارد تومان از طریق وزارت آموزش و پرورش اعتبار برای حوزه پرورشی در نظر گرفته شد که هنوز همه اعتبارات اختصاص نیافته است.
وی با اشاره به اختصاص ۲۸ میلیارد تومان اعتبار به وزارت آموزش و پرورش افزود: این مبالغ تغییری در رفاه معلمان ایجاد نخواهد کرد ولی برای تحول در حقوق معلمان همت کل دولت و مجلس را می طلبد و حرکتی همچون حرکت وزارت بهداشت نیاز است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ۶ میلیارد تومان از کمیسیون آموزش قرآن برای فعالیت های قرآنی دارالقرآن آموزش و پرورش استان‌ها در سال ۹۳ اختصاص یافت.
کفاش گفت: طرح تحول بنیادین جنبه تربیت اعتقادی، سیاسی، علمی و فناورانه، و.. دارد و ما را موظف کرده تا دانش‌آموزان را در ابعاد مختلف ما برنامه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه ما باید دانش‌آموزان و معلمان را با مسائل سیاسی اشنا کنیم، افزود: پرسش مهر دانش‌آموزی برای جریان سازی فرهنگی است که این فرهنگ‌ها بتواند دراز مدت جای خود را باز کند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۹ هزار و ۹۴۱ نفر مربی پرورشی تمام وقت داریم و بر اساس ساماندهی نیروی انسانی ما ۱۲ هزار و ۱۱۰ نفر نیروی انسانی کمبود داریم که امسال با ۷۸ هزار ساعت حق التدریس برخی از کاستی ها را جبران شده ولی این کمبود وجود دارد.
وی افزود: ۱۰۰۰ نفر از سال ۱۳۹۵ به مجموعه اموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش خواهد شد و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به محض ورود به دانشگاه استخدام رسمی می‌شوند.
کفاش عنوان کرد: ۱۷ هزار و ۷۶۳ مشاور رسمی داریم و بر اساس سند درسی ملی مشاور باید برای همه دوره های تحصیلی مشاور داشته باشیم که در اینصورت نیازمند ۱۵ هزار و ۹۵۴ نفر مشاور هستیم.


خبر ۶ اسفند ۹۳: رایزنی دیوان عدالت اداری با آموزش پرورش درباره نحوه اجرای قانون فوق العاده شغل فرهنگیان
خبرگزاری میزان: معاون قضایی دیوان عدالت اداری با اشاره به رایزنی این دیوان با مسئولان آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف نحوه اجرای قانون فوق العاده شغل فرهنگیان، از معلمان خواست تا به نتیجه رسیدن این رایزنی ها از تشکیل پرونده و تنظیم دادخواست شکایت خودداری کنند.
حجت الاسلام موسی قربانی در گفتگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری میزان، با اشاره به تجمع امروز معلمان معترض به نحوه اجرای قانون فوق العاده شغل خود از سوی آموزش و پرورش در مقابل دیوان عدالت اداری، گفت: مشکل بر سر چگونگی اجرای قانون است که معلمان نسبت به آن معترض هستند.
وی گفت: بخشنامه دولت که در فروردین ماه ۹۲ صادر شده است، تصریح دارد دستگاههای دولتی که از فوق العاده شغل بند ۵ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری استفاده نکردند مجاز هستند با استفاده از منابع داخلی حاصل از صرفه جویی این فوق العاده را برای پرسنل خود برقرار کنند. این فوق العاده تا سطح کاردانی ۷۰۰ امتیاز، سطح کارشناسی ۱۵۰۰ امتیاز و مشاغل بالاتر ۲۰۰۰ امتیاز بوده است.
معاون قضایی دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: بحثی که معلمان آموزش و پرورش دارند این است که آموزش و پرورش این قانون را اجرا کرده اما امتیاز لحاظ شده در قانون را اجرایی نکرده و امتیاز کمتری در نظر گرفته است.
قربانی یادآور شد: در روهای اخیر شاهد رجوع معلمان مقاطع مختلف با سطح تحصیلات متفاوت به دیوان هستیم که دادخواست تنظیم می کنند. در دو سه روزی که معلمان مراجعه داشته اند، ما روزانه حدود ۲۰۰ دادخواست تنظیم کرده ایم.
وی گفت: روز گذشته از طریق ریاست محترم دیوان عدالت اداری با دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تماس گرفتیم و درخواست ما این بود که مصوبه دولت را اعمال کنند.
معاون قضایی دیوان عدالت اداری ادامه داد: همچنین امروز با آقای ناصری معاون حقوقی آموزش و پرورش تماس داشتم و مقرر شد صبح شنبه جلسه ای برای گفتگو در این موضوع داشته باشیم تا راه حلی برای آن پیدا کنیم.
قربانی یادآور شد: امروز هم با معلمانی که مقابل دیوان عدالت اداری تجمع کرده بودند صحبت کردم و از آنان خواستم اجازه دهند گفتگوهای ما ادامه پیدا کند و مشکل را به گونه ای حل کنیم و تا زمان به نتیجه نرسیدن رایزنی ها دادخواست تنظیم نکنند. اگر این گفتگوها و جلسات به نتیجه نرسید آنگاه کارشان را پیگیری کنند.
وی در خصوص نحوه اجرای این قانون توسط آموزش و پرورش هم گفت: اگر آموزش و پرورش تصمیم بر اجرای قانون دارد بهتر است که آن را کامل و درست اجرا کند و اگر پول ندارد، قانون را ناقص اجرا نکند.
قربانی ادامه داد: قانون دستگاهها را الزام به اجرا نکرده بلکه مجاز کرده است .دستگاهی که پول ندارد بهتر است اجرا نکند اما اگر شروع کرد درست باید اجرا کند.
معاون قضایی دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: بند ۵ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری تصریح دارد: فوق العاده های شغل مشاغل تخصصی متناسب با سطح تخصص و مهارتها، پیچیدگی ، وظایف، مسئولیت و شرایط بازار کار با پیشنهاد سازمان و تصویب هیات وزیران برای مشاغل تا سطح کاردانی حداکثر ۷۰۰ امتیاز، برای مشاغل هم سطح کارشناسی حداکثر ۱۵۰۰ امیتاز و برای مشاغل بالاتر حداکثر ۲۰۰۰ امتیاز تعیین شود.
وی گفت: طبق این قانون دستگاهها می توانند کمتر از این امتیاز در نظر بگیرند زیرا در متن قانون از عبارت ” حداکثر” استفاده شده است و سقفی مشخص نشده اما دولت در مصوبه خود سقف در نظر گرفته و عبارات حداقل و حداکثر به کار نبرده است.
قربانی ادامه داد: در این صورت دستگاه‌ها نمی‌توانند سقف در نظر گرفته شده در مصوبه دولت را کاهش دهند. این درحالی است که آموزش و پرورش سقف مد نظر را کاهش داده است.
یکی از معلمان حاضر در گفتگو با خبرنگار میزان گفت: با مدرک کارشناسی ارشد و ۲۰ سال سابقه کار امتیاز ۸۰۰ برایم در نظر گرفته شده است. حتی دوستانم که مدرک دکترا دارند هم امتیاز ۸۰۰ برایشان درنظر گرفته شده است. این درحالی است که برای مدیران و معاونان مدارس امتیاز ۱۵۰۰ لحاظ می شود.
این دسته از معلمان توصیه معاون قضایی دیوان عدالت اداری را عمل نکرده و برای تنظیم دادخواست اقدام کردند.معلمان حاضر اکثرا از تهران و شهرهای اطراف بودند.
به گزارش میزان، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش هفته گذشته در خصوص اعتراض فرهنگیان و در نظر گرفتن امیتاز فوق العاده شغل ۸۰۰ به جای ۱۵۰۰ امتیاز ،گفت: هم اکنون درحال بررسی این موضوع هستیم و تلاش می‌کنیم درسال ۹۴ این روند اصلاح شود.


خبر ۴ اسفند ۹۳: سرانجام استخدام ۱۱ هزار نیروی خدماتی با مدرک لیسانس در آموزش و پرورش
ماجرای درخواست تبدیل وضعیت ۱۱ هزار نیروی خدماتی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس که در دولت قبل استخدام شده بودند مدتی است که مطرح شده است. مصوبه جامع هیئت وزیران درباره تفویض اختیارات اداری و استخدامی با عنوان “طرح مهرآفرین” با امضای معاون اول رئیس جمهور وقت در دی ماه ۱۳۹۱ ابلاغ شد.
به گفته نظری رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ” متاسفانه بسیاری از این استخدام‌ها بدون توجه به نیازهای وزارت آموزش و پرورش بوده است. در دولت قبل، مقرر شد ۱۱ هزار نیرو با استفاده از طرح مهرآفرین برای کارهای خدماتی با مدرک سیکل جذب شود که بعداً مشخص شد ۷۰ درصد این افراد دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس بوده و اکنون حاضر نیستند در پست‌های خدماتی کار کنند.”
اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در همین راستا و در پاسخ به اینکه شنیده می‌شود برخی از این نیروهای خدماتی که دارای مدرک دانشگاهی اند خواستار ارتقای رتبه شغلی خود شده‌اند اظهار کرد: این نیروها رسما نیامدند و از ما این درخواست را نکرده‌اند.
وی افزود: اما تعدادی از نیروهای ما که در قالب طرح مهرآفرین به عنوان نیروی خدماتی و دیپلم استخدام شدند، ظاهرا قبلا لیسانس داشتند و به هنگام استخدام آن را ابراز نکرده بودند و حالا که استخدام شدند خواهان تبدیل وضعیت هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: این برخلاف تعهد این افراد و مغایر با فلسفه ردیف استخدامی برای استخدام نیروی خدماتی است و تصمیمی برایشان گرفته نشده و باید با همان رتبه، رشته و سمتی که استخدام شدند به خدمت خود ادامه بدهند.


خبر ۲ اسفند ۹۳: سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره استخدام فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها گفت
سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره استخدام فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها گفت: در حال حاضر هماهنگی‌هایی با معاونت راهبردی ریاست جمهوری انجام شده است و مشغول برنامه‌ریزی برای این طرح هستیم. تصور می‌کنم بر اساس ردیف استخدامی که بتوانیم از معاونت نظارت راهبردی بگیریم، پنج هزار نفر را از این طریق جذب کنیم.
به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود مهرمحمدی در نشست ستاد ملی آموزش برای توسعه پایدار که امروز شنبه با حضور نمایندگان ۱۸ دستگاه و نهاد دولتی در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با بیان اینکه به عنوان دانشگاه فرهنگیان متولی امر تربیت معلمان هستیم، اظهارکرد: وظایفی را در راستای توسعه پایدار داریم، اما هنوز دانشگاه نوپایی بوده و در ابتدای راه قرار داریم.
وی افزود: باید امر فرهنگسازی و نهادینه کردن سبک زندگی صحیح و همسو با دلالت های توسعه پایدار برای دانش آموزان سنین پایین تر اتفاق بیافتد. برای تحقق این موضوع باید از معلمانی برخوردار باشیم که این رفتار در وجود خودشان نهادینه شده باشد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه به معلمانی نیاز داریم که مروج و سفیر توسعه پایدار باشند گفت:‌ امیدواریم همانگونه که بر اساس معیارهای یونسکو “مدرسه سبز” در قاموس توسعه پایدار تعریف می شود ، به تربیت معلم سبز روی بیاوریم و به واحدی که متولی تربیت معلم سبز است تبدیل شویم.
به گزارش ایسنا، مهرمحمدی در حاشیه این نشست و در جمع خبرنگاران درباره تعیین تکلیف ریاست این دانشگاه با توجه به پایان مهلت قانونی شش ماهه برای سرپرستی و عدم طرح آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر اطلاعاتی در این زمینه پیدا کردید به من هم بگویید. بنده خودم هم منتظرم که تکلیفم مشخص شود تا بدانم چه کاره هستم. درباره غیرقانونی بودن سرپرستی ام بیش از شش ماه هم این موضوع را باید از مسئولان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بپرسید، نه از بنده.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره استخدام فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها توضیح داد و افزود: در حال حاضر هماهنگی‌هایی با معاونت راهبردی ریاست جمهوری انجام شده است و مشغول برنامه‌ریزی برای این طرح هستیم.هنوز این مسئله قطعی نیست، اما تصور می‌کنم بر اساس ردیف استخدامی که بتوانیم از معاونت نظارت راهبردی بگیریم، بتوانیم پنج هزار نفر را از این طریق جذب کنیم. رشته‌ها نیز عمدتا به مقاطع متوسطه مربوط می شود.
وی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه آیا دانشگاه برنامه‌ای برای جبران کمبود نیرو در پایه نهم خواهد داشت یا خیر؟ عنوان کرد: هنوز در ارتباط با این موضوع به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و برنامه‌ریزی‌های ما برای سال ۹۵ است، مگر اینکه با هماهنگی‌هایی که با وزارتخانه انجام می‌شود، تدبیر دیگری اندیشیده‌ شود و راه میانبری پیدا کنیم. اولین خروجی دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۵ وارد آموزش و پرورش می‌شوند.


خبر ۲۶ بهمن ۹۳: استخدام ۵۰۰۰ نفر ااز فارغ التحصیلان دانشگاه ها در آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به احیای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های ۴ ساله از طریق جذب داوطلبان در کنکور سراسری تنها یکی از روش‌های آموزش و تأمین نیروی انسانی در آموزش و پرورش است و در اجرای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان می‌توان از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها که در آزمون ورودی به آموزش و پرورش قبول می‌شوند با برگزاری دوره‌های یکساله از آنها به کارگیری کرد.
فانی با اشاره به اینکه دستورالعمل این مهم هم‌اکنون آماده شده و در آینده‌ای نزدیک به ادارات کل آموزش و پرورش استانها و دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور ابلاغ می‌شود، افزود: درهمین ارتباط یک درخواست از سوی وزارتخانه به منظور صدور مجوز برای استخدام ۵۰۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش تنظیم و به دولت ارایه شده است که دکتر نوبخت معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری در این خصوص شفاها قول مساعد داده است.
وی تربیت معلم و بهسازی نیروی انسانی موجود در نظام تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان را دو رسالت وزارتخانه تحت امر خود و زیرمجموعه‌های آن دانست و اظهار کرد: تربیت معلم جدید تنها یکی از رسالت‌های این دانشگاه است و دانشگاه فرهنگیان به دنبال بهسازی نیروی انسانی موجود در نظام تعلیم و تربیت کشور نیز است.


خبر ۲۷ بهمن ۹۳: استخدام ۱۱۶ هزار نیروی انسانی در دولت دهم
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، گردهمایی نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش در استان‌ها امروز با حضور علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش و نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش در استان‌ها در باشگاه فرهنگیان برگزار شد.

وزیر آموزش و پرورش در سخنانی با طرح این پرسش که مأموریت شورای عالی آموزش و پرورش چیست، اظهار داشت: اینکه در بحث‌های مدیریتی صحبت از مأموریت می‌کنیم، یعنی فلسفه وجودی آن است.

فانی افزود: شورای عالی آموزش و پرورش از بدو تأسیس ماموریتش این است که سیاست‌گذاری در حوزه آموزش عمومی و متوسطه در چارچوب سیاست‌های نظام و قوانین و مقررات موضوعه را داشته باشد.

وی یادآور شد: باید این ماموریت را در شورای عالی آموزش و پرورش دنبال کنیم و بحث سیاست‌گذاری در حوزه آموزش عمومی و متوسطه بحث مهمی است که در قالب سیاست‌های کلان نظام به عنوان سند بالادستی تبیین و عملیاتی می‌شود و هر شورایی نیاز به پشتیبان دارد که آن دبیرخانه است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وظایف دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در قانون وظایفی برای دبیرخانه شورا تعیین کرده‌اند که شامل نظارت بر حسن اجرای مصوبات، توسعه ارتباطات با مردم و پشتوانه علمی پژوهشی و خدماتی که این کار را در سال‌های اخیر دبیرخانه انجام می‌دهد و محتوا و پژوهش‌های خوبی صورت گرفته است.

فانی ادامه داد: توسعه ارتباط با مردم و مجریان از وظایف دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش است و شما نمایندگان این شورا در استان‌ها در بحث نظارت بر اجرا و توسعه ارتباط با مردم و مجریان وظایف مهمی دارید.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه چه اتفاقی در مصوبات در بستر عمل می‌افتد، افزود: به نظر می‌رسد شما نمایندگان در استان‌ها با تکیه بر ساختار ماتریسی بتوانید این دو وظیفه دبیرخانه را در حوزه اجرا و استان‌ها انجام دهید.

وی درتوضیح ساختار ماتریسی گفت: این ساتخار از ساختار مدیریتی است که یک مدیر پروژه دارد و از افرادی که در آن مسئولیت دارند، استفاده می‌کند و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش فرآیند خوبی در شورا و کمیسیون‌ها طی می‌کند اما باید یک بازخوردهایی از آن داشته باشیم.

فانی تصریح کرد: بازخورد گرفتن مشکل شناسی و مسئله کار مهمی است که باید به طور مرتب در فرآیند تعلیم و تربیت دنبال کنیم و شما به دلیل اینکه ارتباط نزدیک‌تری در مناطق دارید می‌توانید این بازخوردشناسی را داشته و از معلمان و خبرگان بهره‌مند شوید و نسبت به ارائه پیشنهادات در شورا ما را یاری کنید.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شناسایی خلأ‌های قانونی در مجموع آموزش و پرورش وجود داشته و شما در استان‌ها می‌توانید با تعملات با اداره کل و مناطق، آن را شناسایی و به دبیرخانه شورای عالی انتقال دهید تا ما آن خلأ‌ها را پر کنیم.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم استراتژی آموزش و پرورش ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است، افزود: بارها اعلام کرده‌ایم در فرآیند تعلیم و تربیت، ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش حاصل شود و شورای عالی آموزش و پرورش می‌تواند در سیاست‌گذاری‌ها، تدوین آئین‌نامه‌ها و مقررات به ما کمک کند.

وزیر آموزش و پرورش با طرح سؤالات مهمی در خصوص برنامه‌های نظام آموزشی خاطرنشان کرد: آیا تنوع مدارس در راستای ارتقای کیفیت است یا خیر؛ اینکه مدارس متنوع داریم به نفع ماست یا خیر و این پرسش وجود دارد که جداسازی دانش‌آموزان تیزهوش، دولتی و غیردولتی و شاهد به نفع ارتقای کیفیت است؟ و این کاری است که باید در دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش و واحدهای استانی به آن پرداخته شود تا ببینیم در مجموع مصلحت دانش آموزان چیست.

وی با اشاره به مجتمع‌های آموزشی گفت:‌ آیا ما به اهدافمان در این خصوص رسیده‌ایم و یا به درستی اجرا شده است و یقینا دارای نقاط قوت و ضعفی است.

فانی با اشاره به ارزش‌یابی توصیفی دانش‌آموزان، افزود: آیا در هر ۶ پایه مقطع ابتدایی این ارزشیابی باشد یا در بخشی از این مقطع که موضوعی است که باید بررسی شود.

وزیر آموزش و پرورش با طرح این پرسش که در متوسطه دوم آیا حذف مردودی از پایه اول به مصلحت است، افزود: آیا نباید بررسی مجدد شود و اینها از جمله مثال‌هایی است که جا دارد پس از چندین سالی که این اقدامات را در آموزش و پرورش انجام داده‌ایم بررسی شده و باید کارمان متکی بر پژوهش و عقل جمعی بوده و حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت سند تحول آموزش و پرورش یادآور شد: تدوین این سند از سال ۸۲ آغاز شد و در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و امسال نیز از ۱۳۱ راهکار به ۴۰ راهکار ورود پیدا کرده‌ایم و در قالب ۹۹ برنامه انجام داده‌ایم.

فانی با اشاره به لایحه رتبه‌بندی معلمان افزود: لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح است و امیدواریم تا پایان امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کار نقشه راه سند تحول بنیادین نهایی شده است و این نقشه راه بیان می‌کند که می‌توانیم از سال ۹۴ با یک برنامه‌ریزی نظامند کار اجرای سند تحول را اجرایی کنیم و برنامه ششم توسعه‌ که در راه است، سند تحول مبنای تدوین برنامه ششم توسعه خواهد بود.

وی تصریح کرد: اقتصاد آموزش و پرورش در این دوره مورد توجه قرار گرفته است و برای نخستین بار است که در آموزش و پرورش بنده به عنوان وزیر یک مشاور اقتصادی منصوب کرده‌ام و آثاری نیز داشته است.

فانی یادآور شد: افزایش بودجه آموزش و پرورش لازم است اما کافی نیست و گام دیگری که برداشته‌ایم افزایش بهره‌وری از بودجه آموزش و پرورش است تا از همین بودجه استفاده بهتری داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: به نظر می‌رسد اگر افزایش بودجه آموزش و پرورش و افزایش بهره‌وری از منابع موجود صورت گیرد مانند ساماندهی نیروی انسانی و بسته حمایتی، بهره‌وری افزایش می‌یابد؛ معلم رکن اصلی آموزش و پرورش است اما با شعار نمی‌شود آنرا جلو برد. رتبه‌بندی معلمان گام مؤثری برای بالا بردن انگیزه و مهارت‌های حرفه‌ای معلمان است.

فانی خاطرنشان کرد:‌ در دولت دهم ۱۱۶ هزار نیروی انسانی به استخدام آموزش و پرورش درآمد که یکبار سنگینی به بودجه آموزش و پرورش وارد کرده است و تمام تلاش ما این است تا بهره‌وری را افزایش دهیم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: برای هر ۱۱.۵ دانش‌آموز یک نیروی انسانی در آموزش و پرورش است که نسبت مناسبی نیست و باید به عدد ۱۵ برسد که این طول می‌کشد و باید بهره‌وری نیروی استخدام شده را بالا ببریم.


خبر ۱۸ بهمن ۹۳: مصوبه مجلس برای اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیاردی به‌منظور استخدام مربیان پیش دبستانی

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تصویب پیشنهادی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای استخدام مربیان پیش دبستانی اظهار داشت:‌ بر اساس این مصوبه مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از یکی از ردیف‌های آموزش‌وپرورش برداشته شده و به عنوان ردیفی خاص تحت عنوان استخدام نیروهای پیش دبستانی و شرکتی اختصاص می‌یابد.
وی افزود: اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در کمیسیون تلفیق مجلس مورد بررسی و مناقشه قرار گرفت. پس از این مناقشه اعضای کمیسیون آموزش در اعتراض به این موضوع، جلسه کمیسیون تلفیق را ترک کردند.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: پس از اعتراض نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مقرر شد تا مجددا بحث اختصاص اعتبار ویژه برای استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی مورد بررسی قرار بگیرد.


خبر ۱۶ بهمن ۹۳: آموزش‌وپرورش هیچ ردیف استخدامی ندارد؛ مجلس مصوبه دهد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کارت زرد مجلس به وزیر آموزش و پرورش گفت:‌ کارت زرد مجلس به وزیر به دلیل عدم برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی بود در حالیکه در قانون آمده است آموزش و پرورش هر زمان که تصمیم گرفت نیرو استخدام کند نیروهای پیش دبستانی در اولویت باشند.
وی ادامه داد: طبق قانون،‌آموزش و پرورش می‌تواند به ازای هر ۳ نفر که بازنشسته می‌شوند، یک نفر را جذب کند. از سال ۸۸ تا سال ۹۲، حدود ۲۳۳ هزار نفر در آموزش‌وپرورش بدون آزمون استخدام شدند و سازمان مدیریت اعلام می‌کند، وزارت آموزش و پرورش دیگر هیچ ردیف استخدامی ندارد چون در گذشته ردیف‌های استخدامی را پیش خور کرده است.
بطحایی گفت: اگر نمایندگان مجلس مصوبه‌ای را در رابطه با استخدام نیروهای پیش دبستانی به آموزش و پرورش بدهند و اعلام کنند که جذب این نیروها نیاز به ردیف استخدامی ندارد،‌ اقدام به جذب آنها خواهیم کرد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استفاده از مشارکت بخش غیردولتی در اداره مدارس دولتی اظهار داشت:‌سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در چند راهکار به موضوع توسعه مشارکت بخش غیردولتی اشاره کرده اما مدل اجرای آن ذکر نشده است آن هم به این دلیل که سند تحول بنیادین جزو اسناد بالادستی بوده و جزئیات را ذکر نمی‌کند.
وی افزود: تفاهم نامه‌‌ای را برای عقد قرارداد با موسسان بخش خصوصی به منظور مشارکت در اداره مدارس دولتی ارسال کرده‌ایم که در این تفاهم نامه ذکر شده است، نیروهایی که توسط موسس بخش خصوصی به کار گرفته می‌شوند باید مواد قانون کار برای آنها مدنظر قرار بگیرد و حتما بیمه شوند تا مورد استثمار قرار نگیرند.
بطحایی بیان کرد:‌ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اداره مدارس دولتی مستند به قوانین بودجه و قانون مدیریت خدمات کشوری است با این حال اگر قانونگذار بگوید این کار را انجام ندهید آن را می‌‌پذیریم اما در روستاهایی که نیروی معلم نداریم چه باید کرد؟


 خبر ۱۲ بهمن  ۹۳: وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس: قول استخدام مربیان پیش دبستانی را گرفته‌ایم

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «با توجه به اعلام مرتفع شدن استخدام مربیان پیش دبستانی در صحن مجلس شورای اسلامی، آیا این موضوع محقق خواهد شد؟»، اظهار داشت: این کار در حال انجام است و به یک جاهایی می‌رسد. فانی تصریح کرد: نامه مربوط به مربیان پیش دبستانی را نوشته‌ایم و قول این موضوع را گرفته‌ایم. به گزارش فارس، وزیر آموزش و پرورش در تاریخ هفتم بهمن ماه با حضور در مجلس شورای اسلامی گفت: «آموزش و پرورش اولویت استخدامی مربیان پیش دبستانی را همچنان در دستور کار دارد و در جستجوی راهی برای حل این مشکل است و در آخرین اقدام و در مکاتبه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، برای اجرای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جهت جذب نیروهای مورد نیاز با اولویت مربیان پیش دبستانی و با گذراندن دوره یکساله مهارتی، از سازمان مدیریت درخواست مجوز کرده‌ایم که این سازمان نیز موافقت کرده و به زودی به ما ابلاغ می‌کند». وی خاطرنشان کرد: «مجلس مقرر کرده است که استخدام منوط به اخذ مجوز از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با در نظر گرفتن سنوات استخدامی باشد و بر این اساس آخرین موافقت سازمان مدیریت را دریافت کرده‌ایم و آزمون را به زودی برگزار می‌کنیم».


خبر ۱۱ بهمن ۹۳: فانی: توانستیم بدون استخدام، ۲۵ هزار فرهنگی را بازنشسته کنیم
جامعه > آموزش – وزیر آموزش وپرورش با بیان این که برنامه تعالی مدیریت مدرسه یکی از حلقه های ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی گفت: ارزیابی عملکرد پاشنه آشیل برنامه «تعالی مدیریت مدرسه» است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش؛ علی اصغر فانی در نشست علمی – تخصصی برنامه تعالی مدیریت مدرسه با عنوان «چیستی، چرایی و چگونگی» که در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش وپرورش برگزار شد ، با اشاره به سیاست های پنجگانه آموزش وپرورش اظهار کرد: در ۱۲ سال گذشته آموزش وپرورش با یک ونیم برابرشدن امکانات و کاهش یک سومی دانش آموزان راهبرد اصلی کیفیت بخشی را انتخاب کرده است.

وی گفت: هشت ماه از اجرای سیاست سامان دهی نیروی انسانی در آموزش وپرورش گذشته است. با وجود آن که آموزش وپرورش حتی یک نیروی جدید استخدام نکرده است ، ولی توانسته است با بازنشستگی ۲۵ هزار نیروی شاغل و افزایش ۲۰۰ هزار نفری دانش آموزان در سال ۹۳ صرفه جویی ۴۰ هزار نیرو را داشته باشد که این نشان از موفقیت این سیاست است .

فانی توسعه مشارکت ها را یکی دیگر از سیاست ها ی آموزش وپرورش در دولت یازدهم معرفی کرد و گفت: تاکنون قریب به ۲۰ تفاهم نامه با وزارت خانه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی به امضاء رسانده ایم و توانسته ایم امکانات خوبی را برای آموزش وپرورش جذب کنیم.

عضو کابینه تدبیر و امید ادامه داد: بسته حمایتی از مدارس غیردولتی و مشارکت مردم در اداره و سرمایه گذاری در مدارس ، نقطه شروع این طرح است که می تواند منشأ خدمات مفیدی برای آموزش وپرورش باشد.

وی گفت: گام اول بودجه ریزی عملیاتی را در سرانه ای کردن ۶۰۰ مدرسه در سال جار ی برداشته ایم. باید با انجام پژوهش های تحقیقی نتیجه این طرح را ارزیابی کنیم تا بتوانیم آن را با قوت بیشتری و در جهت کاهش تمرکززدایی ادامه دهیم.

فانی، آموزش وپرورش را یک دستگاه دولتی با تمرکز بالا خواند و گفت: رسمیت یعنی صدور بخشنامه و دستورالعمل زیاد در یک دستگاه که سبب کاهش خلاقیت می شود و آموزش وپرورش باید با کاهش بخشنامه و دستورالعمل و افزایش تفویض اختیار به ادارات و مدارس ، قدم مؤثری را در جهت تمرکززدایی برداریم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به سیاست ارتقای مدیریت آموزشگاهی را سیاست گفت: کلید اصلی تعلیم وتربیت دانش آموزان در مدارس شکل می گیرد و باید شرایطی را فراهم کنیم تا ادارات پشتیبان و حامی مدارس باشند .

وی ادامه داد: اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه در راستای تحقق مدرسه محوری است و هرچقدر مدارس به عنوان یک نهاد سیستمی و نظام مند تقویت شود به این مهم نزدیک تر شده ایم و لازمه این کار ارتقای استانداردها، تعریف شاخص ها و اندازه گیری آن هاست.

عضو کابینه تدبیر و امید، «تغییر و مقاومت در برابر تغییر» را از موانع اصلی هر تحول سازمانی معرفی کرد و گفت: اگر مدیر یک سازمان سیاست های قبلی را بدون هیچ تغییری ادامه دهد، علاوه بر این که مخالفتی با آن ایجاد نمی شود بلکه هیچ کاری هم صورت نخواهد گرفت و این مناسبت و زیبنده آموزش وپرورش نوین نیست .

فانی «عدم اگاهی»، «عادت مدیران»، «تهدید منافع» و «تجربیات ناصواب مدیران قبلی » را از دلایل مقاومت در برابر تغییر برخی مدیران برشمرد و افزود: اگر بخواهیم در اجرای یک برنامه مهم مقاومت برخی مدیران کاهش پیدا کند باید آن ها را در برنامه ریزی ها دخالت دهیم.

وی ادامه داد: با اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه آموزش وپرورش به یک سازمان یادگیرنده تبدیل می شود که هرگونه تحولات در این سازمان باعث ایجاد یک نگرش جمعی می شود و افراد علاوه بر یادگیری از هم می توانند به ارتقای کیفیت در آموزش وپرورش کمک کند.

وزیر آموزش وپرورش «تفویض اختیار» و «آموزش» را لازمه توانمندسازی مدیران سازمانی عنوان کرد و گفت: باید در تمام رده های یک سازمان ، تفویض اختیار همراه با آموزش کارکنان صورت بگیرد تا تمرکززدایی در سیستم به ارتقای بهره وری بیانجامد.

فانی با بیان این که برنامه تعالی مدیریت مدرسه یک حرکت دائمی است تأکید کرد: اجرای این برنامه هیچ نقطه پایانی ندارد و همواره یک حرکت رو به جلو و تعالی بخش است که در آن باید «اداره مدرسه» به «رهبری مدرسه» و «مدیریت آموزشگاهی» به «رهبری آموزشی» تبدیل شود تا کارکنان با عشق و اعتقاد به پیشرفت امور مدرسه اهتمام ورزند.

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: ارزیابی از برنامه تعالی مدیریت مدرسه نقطه آسیب پذیر آن است که باید فرایندی را تعریف کنیم که مدیران به جای محتواسازی به ظاهرسازی برنامه ها نپردازند. که این موضوع می تواند ضربه اساسی به اصل این برنامه بزند. اگر ارزیابان خارج از ساختار رسمی آموزش وپرورش باشند نتیجه و امکان موفقیت این برنامه بیشتر خواهد شد.


خبر ۷ بهمن ۹۳: بومی‌گزینی در استخدام نیروهای آموزش و پرورش تقویت شود
استاندار چهارمحال و بختیاری خواستار توجه بیشتر به جذب نیروهای بومی در آموزش و پرورش شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، قاسم سلیمانی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بومی گزینی برای استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش تقویت شود.
وی استخدام رسمی معلمان حق‌التدریس در مداس را دلیلی برای ایجاد انگیزه بیشتر و کار تلاش این افراد عنوان کرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بافت ساختمان‌ها و ابنیه بعضی از مدارس استان فرسوده است، از مدیران شرکت‌های آب و فاضلاب، برق و گاز و مدیر بهسازی و نوسازی مدارس خواستار شرکت در جلسات شورای آموزش و پرورش برای سرعت‌بخشی در رفع مشکلات مدارس شد.
سلیمانی از رئیس برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش خواستار اختصاص اعتبارات بیشتر برای تکمیل و بهره‌برداری از پرو‌ژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش استان شد.
وی کمبود امکانات در مدارس استان را یکی از مهم‌ترین مشکلات عنوان و خاطرنشان کرد: مدارس مناطق محرم استان به‌ویژه دهستان موگویی و میانکوه نیازمند توجه بیشتر است.


خبر ۷ بهمن ۹۳: رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش : برای تامین معلم در پایه نهم مشکلی نداریم 

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش ضمن اعلام جزییات پرداخت معوقات فرهنگیان گفت: خوشبختانه برای تامین نیروی انسانی در پایه نهم مشکلی وجود ندارد.
خسرو نظری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پرداخت معوقات فرهنگیان و بازنشستگان اظهار کرد:آقای نوبخت در همایش شوراهای آموزش و پرورش به فرهنگیان قول پرداخت معوقات را داد و بر این اساس فرهنگیان امیدوارند تا معوقات خود را دریافت کنند.
وی افزود: مسئله پرداخت معوقات را معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورشپیگیری می کند و تا پایان سال ۹۳ تمام معوقات فرهنگیان پرداخت می شود و بدهی نخواهیم داشت.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش درباره تامین کمبود نیروی انسانی در پایه نهم نیز اظهار کرد: براساس پیش بینی های انجام شده میزان زیادی از کمبود نیرو را از طریق نقل و انتقال بین دوره ای و معلمان حق التدریس جبران می کنیم.
نظری با بیان اینکه حدود ۵۰ هزار معلم برای پایه نهم نیاز است بیان کرد: خوشبختانه برای تامین نیروی پایه نهم مشکلی وجود ندارد.


خبر ۴ بهمن ۹۳: نگاه اشتغال زایی به آموزش و پرورش صحیح نیست

اردبیل – فرماندار اردبیل معتقد است نگاه اشتغال زایی به آموزش و پرورش صحیح نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد زنجانی ظهر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اردبیل نگاه اشتغال زایی به آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه اشتغال زا را تأسف بار و مصداق خیانت خواند.

وی افزود: مسئولان و مربیان آموزش و پرورش باید به عنوان عاشق و دلسوز و با مهارت کافی در آموزش و پرورش حضور داشته باشند و دیدگاه اشتغال زایی دیدگاه منصفانه و خوبی نیست.

فرماندار اردبیل تاکید کرد: برای تعهد و محبت معلمان و مربیان آموزش و پرورش و همچنین تعلیم و تربیت جایگزینی وجود ندارد و رابطه معلم با دانش آموزان رابطه عاطفی و اخلاقی است.

زنجانی به اذعان به اینکه اساس و عامل توسعه و پیشرفت هر جامعه آموزش و پرورش است، اضافه کرد: کارنامه شورای آموزش و پرورش کارنامه موفق و قابل ارزیابی است ولی کافی نیست و باید کارهای انجام نشده بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی معتقد است از جمله مسائل مهم تمرکز به مسائل آموزشی در بدنه آموزش و پرورش است و این نهاد باید سر و کارش با آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت باشد و از حاشیه ها و جنجال های سیاسی دوری کند.

فرماندار اردبیل تاکید دارد که یارگیریهای سیاسی از وظیفه آموزش و پرورش نیست و متولیان آموزش و پرورش باید در مسیر صحیح تعلیم و تربیت گام بردارند.

زنجانی معتقد است یک مدیر و معلم دلسوز زمانی موفق است که دانش آموزانش با معدل بالا قبول شده و رتبه های خوبی نیز در دانشگاه های معتبر کسب کند.

وی موضوع دیگر را نبود نخبه های علمی در بدنه آموزش و پرورش دانست و در طرح چرایی آن خواستار ارائه راهکار مناسب شد.

فرماندار اردبیل با تاکید به اینکه گم شده های معضلات اجتماعی را باید در آموزش و پرورش یافت، اضافه کرد: ساختارهای اجتماعی تخریب شده، هجوم فضاهای مجازی و تهاجم فرهنگی بار همه اینها بر دوش آموزش و پرورش و راه نجات آنها نیز آموزش و پرورش است.

زنجانی پائین آمدن سن اعتیاد و معضلات اجتماعی را یک تهدید بزرگ برای همه خواند و افزود: توجه به آموزش و پرورش می تواند در کاهش این معضلات مفید واقع شود


 خبر ۴ بهمن ۹۳:مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش از منتفی شدن «لغو تعهد خدمت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان» خبر داد
محمد فاضل، مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و با اشاره به آخرین درباره متعهدین خدمت دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: دیگر نیازی نیست تا این موضوع در مجلس شورای اسلامی بررسی شود. فاضل افزود: محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور صریحاً دستور داد و مکتوب هم به آموزش و پرورش ابلاغ شده است که دانشجویانی که از این به بعد هم وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند، دولت نسبت به آنها تعهد دارد تا استخدام شوند و مشکلی وجود نخواهد داشت. مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با بیان اینکه موضوع متعهدین خدمت دانشگاه فرهنگیان مثل گذشته دنبال خواهد شد، تصریح کرد: «موضوع لغو تعهد به خدمت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان» منتفی شد.

منبع: خبرگزاری فارس


خبر ۲۹ دی ۹۳: آموزش و پرورش منع قانونی برای استخدام نیرو ندارد
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه قانونی برای صدور مجوز آزمون استخدامی وجود ندارد، گفت: آموزش و پرورش هر گاه نیازی به نیروی انسانی داشته باشد طبق قانون می تواند استخدام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت در حاشیه گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که صبح امروز در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر کمبود نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: کمبود نیرو در وزارت آموزش و پرورش را وزیر تایید نمی کند، بلکه ایشان بیان کرده اند از نظر کمی حدود ۵۰ هزار نیروی مازاد دارد.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش مشکلی را بیان کردند که قابل تامل است و آن پراکندگی و توزیع حضور فرهنگیان در مناطق است که برخی از مناطق با کمبود و برخی دیگر با افزایش نیرو مواجه هستند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به ازای هر ۳ فرهنگی که بازنشسته می شود یک نفر وارد آموزش و پرورش می شود.

نوبخت با اشاره به کسانی که از طریق تحصیلات دانشگاهی و یا از طریق مراحل آموزش عالی می خواهند استخدام آموزش و پرورش شوند، تصریح کرد: این افراد به تناسب باید در دانشگاه فرهنگیان دوره های بلندمدت و کوتاه مدت را آموزش ببینند.

وی بیان کرد: کسانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند طی هماهنگی که با وزیر آموزش و پرورش صورت گرفته است همچنان تعهد به خدمت آنان پابرجا است و پس از فارغ التحصیلی نسبت به جذب و اشتغال آنان اقدام می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پاسخ به پرسشی درباره صدور مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی، اظهار کرد: در رابطه با صدور مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی قانونی وجود ندارد و در آموزش و پرورش میزان نیاز به نیروی انسانی محدود است.

نوبخت افزود: رشد منابع عمومی در لایحه بودجه ۶ درصد بوده است در حالیکه در آموزش و پرورش در منابع جاری ۱۱ درصد رشد داشته ایم و بودجه آموزش و پرورش ۲۳ درصد رشد یافته است و همچنین رشد عمرانی آموزش و پرورش ۳۸ درصد است که با توجه به محدودیت منابع دولت تلاش شده است نیازهای فرهنگیان واقع بینانه دیده شود و منابع را به گونه ای تنظیم کنیم که فرهنگیان رضایت شغلی داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش بیش از نیاز خود مجبور باشد نیرو جذب کند از رفاه و منابعی که در اختیار نیروهای خود گذاشته است، کاسته می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تاکید کرد: هیچ دستگاه اجرایی منع قانونی برای جذب نیروی انسانی ندارد و آموزش و پرورش هر گاه نیاز به نیرو داشته باشد می تواند جذب کند.

نوبخت افزود: طی توافقی که با وزیر آموزش و پرورش شده است در شرایط برابر، اولویت در استخدام با فرزندان فرهنگیان است و برای جذب نیروهایی که لازم دارد هیچ محدودیتی از نظر قانونی ندارد.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش این اختیار را دارد در هنگام نیاز به نیروی انسانی جذب به صورت دائم، موقت و حق التدریس در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشور انجام دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پاسخ به پرسشی درباره تغییر قانون انبوه سازی، بیان کرد: ما نمی توانیم بار سنگینی به انبوه سازان وارد کنیم و باید منابعی در بودجه دیده شود تا در اختیار آنان قرار دهیم و همه تاسیسات و زیربناهایی که یک شهرک مسکونی نیاز دارد باید در نقشه هایی که برای احداث ارائه می شود تایید و مورد توجه قرار گیرد.

نوبخت با تاکید بر اینکه باید وزارت آموزش و پرورش چابک تر شود، اظهار کرد: آموزش و پرورش برای هر بخشی که احساس نیاز کند طبق قانون اجازه استخدام دارد.


 خبر ۲۸ دی ۹۳:بررسی استخدام فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها با سازمان مدیریت و منابع انسانی صحبت‌هایی را آغاز کرده‌ایم که امیدواریم این دستورالعمل نهایی و اجرا شود.
به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر فانی در حاشیه برگزاری هفتمین مجلس دانش‌آموزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قرار است از سال آینده آموزش و پرورش از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها به عنوان معلم استفاده کند، اظهار کرد: اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل است.

وی افزود: بر اساس اساسنامه دو نوع مدل پذیرش وجود دارد در مدل نخست داوطلبان دیپلم را از طریق کنکور سراسری جذب کرده و طی یک دوره چهار ساله در دانشگاه فرهنگیان آنها را تحت آموزش قرار می‌دهیم که این روش همچنان ادامه دارد.

فانی با اشاره به روش دوم تصریح کرد: طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان آموزش و پرورش در کنار روش جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان که طی سال‌های اخیر هم در حال اجرا است می‌تواند از فارغ‌التحصیلان مقطع لیسانس سایر موسسات آموزش عالی هم برای جذب نیرو استفاده کند.

وی افزود: دوره‌های آموزش یک ساله برای این افراد برگزار می‌شود و در این دوره‌ها حرفه معلمی را آموزش می‌دهیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره اجرایی شدن جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها از سال ۹۴ بیان کرد: هم‌اکنون در حال مطالعه دستورالعمل مربوط به این موضوع هستیم، اجرای این طرح نیاز به مجوز سازمان مدیریت دارد و صحبت‌های مقدماتی را با این سازمان داشته‌ایم. امیدواریم نهایی شود تا بتوانیم جزئیات آن را اعلام کنیم.


 خبر ۲۷ دی ۹۳: اشتغال ۱۴ هزار “زن” سرپرست خانوار در آموزش و پرورش

مهناز احمدی دستجردی با بیان اینکه در حوزه زنان فرهنگی اولویت‌های متفاوتی داریم اظهار کرد: ارتقای شرایط شغلی زنان فرهنگی، استفاده از بانوان در پست‌های مدیریتی و حوزه‌های تصمیم گیری، شناسایی و رفع مشکلات خاص زنان فرهنگی در ردیف اولویت‌های این دفتر قرار دارد.

وی افزود:‌ پیشنهادات و برنامه‌ریزی‌هایی برای فرهنگیان زن سرپرست خانوار داریم که هم مادر هستند و هم مسئولیت زندگی را دارند و متاسفانه قانون حمایت‌های لازم را برای آنها پیش بینی نکرده است. جزئیات برنامه‌های ویژه آموزش و پرورش برای توسعه حمایت از فرهنگیان زن سرپرست خانوار در آینده و پس از نهایی شدن تصمیمات اعلام می‌شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: ۱۴ هزار نیروی زن سرپرست خانوار در وزارت آموزش وپرورش داریم.

احمدی با بیان اینکه دختران دانش آموز نیز مخاطب ما هستند عنوان کرد: نگاه ویژه ما به دختران دانش آموز مناطق محروم و عشایری است، اگر جذب اعتباری از دستگاه‌های دیگر از جمله معاونت زنان ریاست جمهوری داشته باشیم، توزیع اعتبار در مناطق محروم و مرزی و عشایری انجام می‌شود. برای دختران ساکن در خوابگاه‌های دانش آموزی نیز برنامه‌های آموزشی به منظور ارتقای بهداشت، خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز و آموزش مهارت‌های ارتباطی را دنبال می‌کنیم و اکنون در حال اجراست.


خبر ۲۶ دی ۹۳: فانی:‌ ظرفیت استخدام در دولت قبل پیش‌خور شد

وزیر آموزش و پرورش درباره لایحه رتبه بندی معلمین گفت: لایحه رتبه بندی معلین با هدف افزایش انگیزه و رشد و تعالی شایستگی های معلمین تا آخر امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد و امیدواریم این لایحه در مجلس به سرعت تصویب شود.
به گزارش ایسنا، “علی اصغر فانی” در جمع خبرنگاران درباره سند تحول نظام آموزش و پرورش اظهار کرد: این سند در واقع مهمترین سند بالادستی است که آینده آموزش و پرورش را رقم خواهد زد و این سند تحول مبنای برنامه ششم توسعه کشور خواهد بود.
وی درباره میزان موفقیت اجرای این طرح نیز گفت: سند تحول در واقع هنوز اجرا نشده است و تنها در ۳ سال پیش سال ششم ابتدای به مقطع ابتدایی کشور اضافه شد البته بدون آمادگی قبلی این کار انجام شد که مشکلاتی نیز به همراه داشته است.
فانی تصریح کرد: از ابتدای دولت یازدهم معتقد بودیم که این سند باید نقشه راه برای پیاده سازی داشته باشد و ورژن نهایی آن تا یک ماه آینده آماده خواهد شد و در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی این نقشه راه را ارائه خواهیم داد.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امسال از ۱۳۱ راهکاری که در سند تحول پیش بینی شده است به ۴۰ راهکار آن ورود پیدا کرده ایم و در قالب ۹۹ برنامه بحث اجرایی کردن سند را دنبال می کنیم اما اجرای اصلی سند بعد از تصویب نقشه راه آغاز خواهد شد.
به ازای هر ۱۱.۵ دانش آموز یک نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود دارد
فانی درباره کمبود معلم در مقطع ابتدایی نیز تصریح کرد: در کل کشور یک میلیون همکار فرهنگی وجود دارد که متکلف ۱۳ میلیون دانش آموز در سراسر کشور می باشند که از این ۱۳ میلیون دانش آموز، ۱۱.۵ میلیون نفر در بخش دولتی مشغول به تحصیل می باشند.
وی ادامه داد: به ازای هر ۱۱.۵ دانش آموز یک نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود دارد که این آمار بیان کننده آن است که در کلان با کمبود نیروی انسانی مواجه نیستیم بلکه با تورم نیروی انسانی نیز مواجه هستیم اما مشکل در این است که این نیروی انسانی به درستی توزیع نشده اند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: از سال گذشته در قالب طرحی با عنوان «ساماندهی نیروی انسانی» کار ساماندهی یک میلیون نیروی فرهنگی آغاز شده است.
فانی درباره حضور دانشجو معلمان در مدارس سراسر کشور اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان دارای ۱۰۰ شعبه است که این دانشگاه وظیفه تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش را بر عهده دارد که این دانشجو معلمان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان در گردونه آموزش و پرورش کشور قرار می گیرند.
ظرفیت استخدام در آموزش و پرورش در دولت قبل پیش‌خور شد
وی با اشاره به استخدام های غیر بومی در آموزش و پرورش نیز گفت: طرحی در دولت یازدهم طرحی با عنوان «از بوم برای بوم» کلید خورده است که کشور را به بوم های مختلف تقسیم بندی شده است که پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان نیز بر این مبنا می باشد یعنی از هر بوم نیروی همان منطقه گرفته می شود و سپس استخدام همان منطقه خواهند شد.
وزیر آموزش و پرورش درباره برنامه استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۴ نیز اظهار کرد: طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش می تواند علاوه بر جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان، از لیسانسه های مرتبط از طریق آزمون نیز نیرو جذب کند و به دنبال آن هستیم که از این طریق نیز نیرو جذب کنیم و باید مجوز این نوع جذب را از سازمان مدیریت دولتی بگیریم.
فانی درباره طرح مهرآفرین نیز گفت: در سه ساله آخر دولت قبل مجموعا در کشور ۱۴۸ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شدند که رقم بسیار بالایی است و سازمان مدیریت اعلام کرده است که ظرفیت استخدام در آموزش و پرورش در سه سال گذشته پیش‌خور شده است و امیدواریم که بتوانیم طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان بتوانیم نیروی مورد نیاز خود را جذب کنیم.
وی درباره شرایط رفاهی و مالی مدارس کشور نیز گفت: در ۲ سال آخر دولت دهم هیچ هزینه ای به مدارس به عنوان سرانه مدارس پرداخت نشده بود اما دولت یازدهم در سال ۹۲، ۵۰ میلیارد تومان به عنوان سرانه به مدارس پرداخت کردیم و در سال جاری نیز با تصویب مجلس ۱۲۰ میلیارد تومان به عنوان سرانه در بودجه پیش بینی شده بود که ۶۰ میلیارد آن به مدارس پرداخت شده است و ۶۰ میلیارد دیگر آن نیز تا پایان سال جاری بین مدارس کشور توزیع خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: رقم هایی که دولت می توان تامین کند در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت اما از مردم نیز انتظار داریم در این امر خیر به یاری دولت بیایند و اگر مردم نسبت به موضوعی توجیه شود یقینا کمک خواهند کرد
فانی درباره مدارس غیرانتفاعی نیز گفت: امسال در سطح کشور حدود ۹۰۰ مدرسه را به بخش خصوصی و موسسین با تجربه واگذار کردیم.این کار برای اولین بار و بر اساس ماده ۱۳ قانون خدمات کشوری صورت گرفت که کار بسیار مهمی بود که با اظهار نظرهای موافق و مخالف نیز مواجه بودیم.
وی ادامه داد: در این طرح مدرسه واگذار نشده است بلکه مدیریت مدرسه به موسسین قابل اعتماد واگذار شد که بیشتر نیز در مناطق محروم این کار صورت گرفته است که این طرح باعث ایجاد ۸۰۰۰ شغل در کل کشور شده است بدون آنکه برای دولت هزینه ای در بر داشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت بودجه آموزش و پرورش در سال های ۹۳ و ۹۴ نیز گفت: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۳، ۲۱ هزار میلیارد تومان بوده است که برای سال ۹۴ بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است. از این میزان رقم حدود ۹۹ درصد آن مربوط به حقوق کارمندان است و تنها یک درصد در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد.
وی افزود: ۱۰.۷ درصد بودجه ۹۳ دولت به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است و این در حالی است که در سال ۹۲ در حدود ۹.۷ درصد بوده است البته این رقم بازهم کافی نیست.
پرداخت معوقات حق التدریسی‌ها و حقوق سرباز‌معلم‌ها تا پایان سال
فانی درباره جلسه هفته گذشته خود با دکتر نوبخت نیز گفت: مقرر شد حق التدریس همکاران فرهنگی و حق الزحمه امتحانات نیز که به تعویق اقتاده بود، حقوق سرباز معلمها تا پایان سال جاری پرداخت شود و همچنین بیمه طلایی فرهنگیان نیز تامین اعتبار شود و همچنین بازنشستگان فرهنگی نیز از مزایای بیمه طلایی شاغلین آموزش و پرورش نیز برخوردار شوند که این اعتبارات در تخصیص سه ماهه چهارم پیش بینی شده است.
وزیر آموزش و پرورش درباره لایحه رتبه بندی معلمین نیز گفت: لایحه رتبه بندی معلین با هدف افزایش انگیزه ، رشد و تعالی شایستگی های حرفه‌ای معلمین تا آخر امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد و امیدواریم این لایحه در مجلس به سرعت تصویب شود.
وی گفت: سیاسیت آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارتقای کیفیت می باشند و این سیاست نیز نیازمند ابزار لازم است و یکی از این ابزارها ایجاد پژوهسراهای تخصصی در سراسر کشور است. در سال ۸۲ اولین پژوهسرای دانش آموزی در کشور دایر شد و در سال ۹۳، ۱۰۱ پژوهشسرای دانش آموزی در سطح کشور تاسسیس کردیم که هم اکنون ۴۰۱ پژوهشسرای دانش آموزشی در ۴۰۱ منطقه آموزش و پرورشی کشور فعال است.
نقشه راه سند تحول نظام آموزش و پرورش تا یک ماه آینده نهایی می‌شود
وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه در کرمان با بیان اینکه آموزش و پرورش با توجه به اینکه در سطح کشور گسترده است، بیشترین ارتباط را با مردم دارد تصریح کرد: بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت را آموزش و پرورش دارد و در همه خانه ها حضور داریم و تصمیمات آموزش و پرورش جامعه را متاثر می کند.
وی اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در ۱۰۵ هزار مدرسه با حدود یک میلیون نفر همکار فرهنگی در کل کشور داریم.
وی بیان کرد: سند تحول آموزش و پرورش در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و در سال تحصیلی جاری از ۱۳۱ راهکار به ۴۰ مورد ورود کرده و در قالب ۹۹ برنامه این سند در حال اجراست.
وزیر آموزش و پرورش گفت: به موازات این اقدام نقشه راه اجرای سند را نیز در حال تهیه داریم و تا یک ماه دیگر نهایی خواهد شد و مقام معظم رهبری تاکید داشتند برای اجرای سند نقشه راه تهیه شود.
وی افزود: سند تحول مبنای برنامه ششم توسعه آموزش و پرورش خواهد بود و اگر بتوانیم در برنامه ششم توسعه زمینه های اجرای سند تحول را در قالب نقشه راه فراهم کنیم، کار پسندیده ای است.
فانی در پایان خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش مشکلات خود را دارد و کمبودها و کسری ها در بخش اعتبارات وجود دارد، اما سعی می کنیم در هر حال مدارس را به نحو بهتری اداره کنیم.


خبر وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام مربیان پیش‎دبستانی

وزیر آموزش و پرورش از ارائه طرحی در استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات خبر داد.فانی در خصوص طرح استخدام مربیان پیش دبستانی گفت: در رابطه با استخدام این مربیان کمیته‌ای ماموریت یافته تا فراتر از این موضوع کار کند که به محض رسیدن به نتایج لازم آن را اعلام می‌کنیم.
تسنیم: وزیر آموزش و پرورش از ارائه طرحی در استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات خبر داد.
علی اصغر فانی امروز در حاشیه جشنواره جلوه‌های معلمی در جمع خبرنگاران درباره رتبه بندی معلمان گفت: رتبه‌بندی معلمان تا پایان سال جاری تقدیم مجلس خواهد شد.
وی افزود: با تصویب این طرح شاهد افزایش انگیزه‌ معلمان و مهارت حرفه‌ای انان خواهیم بود.
وی درباره افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل معلمان مقطع ابتدایی افزود: افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل معلمان ابتدایی به نتیجه رسیده است اما تصمیم نداریم تمام مسائلی را که به نتیجه می رسد اعلام کنیم.
وزیر آموزش و پرورش درباره بیمه دانش‌آموزان از ابتدای سال تحصیلی تا زمان فارغ التحصیلی آنان گفت: مذاکراتی را با شرکت های بیمه درباره بیمه دانش‌آموزی انجام داده‌ایم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم البته شرکت‌های مختلف بیمه‌ای پیشنهادات متعددی را در این باره ارائه کرده اند که باید با ارزیابی آن نتیجه نهایی را بگیریم.
فانی همچنین درباره استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات گفت: طرحی را مد نظر داریم تا از امکانات و فضای مدارس در زمینه تبلیغات متناسب با فرهنگ حاکم بر مدارس استفاده کنیم.
وی با اشاره به این که مدارس نمونه دولتی، هیئت امنایی و استعدادهای درخشان اگر ضوابط لازم را رعایت نکنند به مدرسه عادی تبدیل می‌شوند، گفت: ضوابط مد نظر را با توجه به مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش ابلاغ کرده‌ایم و به این مدارس فرصت داده‌ایم تا خود را با این ضوابط تطبیق دهند. طبعا در سال تحصیلی آینده مدارسی که خود را با ضوابط تطبیق ندهند تصمیم ‌گیری لازم را خواهیم داشت.
فانی در خصوص طرح استخدام مربیان پیش دبستانی گفت: در رابطه با استخدام این مربیان کمیته‌ای ماموریت یافته تا فراتر از این موضوع کار کند که به محض رسیدن به نتایج لازم آن را اعلام می‌کنیم.
وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره جلوه‌های معلمی تصریح کرد: سال گذشته در چنین شبی با معلم مریوانی که برای همدردی با دانش‌آموز خود سرش را تراشیده بود دیدار کردم و پس از آن تصمیم گرفتیم تا هر سال همزمان با میلاد پیامبر اسلام جشنواره جلوه‌های معلمی را برگزار کنیم که امسال نخستین جشنواره برگزار شد اما طبیعی است که آن‌طور که مدنظر بود نتوانستیم اقدامی را انجام دهیم.امیدواریم این حرکت تشویقی باشد برای معلمان ایثارگر و تلاشگر و ما به عنوان وزارت آموزش و پرورش وظیفه تجلیل از تلاش و فداکاری معلمان را بر عهده داریم.


 خبر ۲۰ دی ۹۳: سفر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به قرچک

مژده فانی به فرهنگیان:افزایش ۱۰درصدی بودجه آموزش و پرورش/ فرزندان فرهنگی در اولویت استخدام
قرچک- وزیر آموزش و پرورش گفت: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش بینی شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر فانی که ظهر شنبه به منظور بررسی مشکلات آموزشی و افتتاح چند پروژه به قرچک سفر کرده بود با مدیران ارشد و فرهنگیان و فعالان آموزش و پرورش این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
در این نشست هم اندیشی که سید حسین نقوی حسینی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، علیرضا کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران و جمعی از مدیران حضور داشتند، وزیر آموزش و پرورش از عزم این وزارتخانه برای حل مشکلات فرهنگیان خبر داد.
بر اساس اظهار نظر مسئولان، در سال جدید تحصیلی بیش از ۲۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز پسر و ۲۱ هزار و ۷۰۷ دانش آموز دختر در مدارس دولتی و غیر انتفاعی شهرستان قرچک مشغول به تحصیل بوده که از مجموع ۴۴ هزار و ۵۳۹ دانش آموز، هزار و ۵۴۹ نفر در مدارس غیرانتفاعی حضور دارند و هم اکنون ۲۰۶ واحد آموزشی در شهرستان قرچک فعالند که بیش از ۶۰۰ مدیر و معاون در این واحدها مشغول به فعالیت هستند.

فرزندان فرهنگی دارای اولویت استخدام هستند
وزیر آموزش و پرورش در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه تعلیم و تربیت در نظام اسلامی اظهار داشت: تعلیم و تربیت از جایگاه ویژه ای در جامعه اسلامی برخوردار است که در این میان تربیت نیروی انسانی کارآمد برای پرورش آینده سازان کشور امیت بیشتری دارد.
علی اصغر فانی افزود: توجه به جایگاه معلم می تواند در رشد و ترقی دانش آموزان موثر باشد زیرا رفتار و برخورد و منش یک معلم در شکل گیری شخصیت یک دانش آموز بسیار موثر است به همین خاطر افزایش مهارت، شایستگی حرفه ای و افزایش انگیزه معلمان و مربیان مورد توجه دستگاه آموزش و پرورش قرار دارد.
ابن مسئول با اشاره به تلاش آموزش و پرورش برای اعطای تسهیلات به فرهنگیان افزود: در زمینه استخدامی فرزندان کارمندان و بازنشستگان در شرائط مساوی از امتیاز ویژه برخوردار هستند و اولویت با جذب فرزندان فرهنگیان خواهد بود.

پیش بینی ۳۰۰ میلیاردی برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش
وی ادامه داد: هزینه در آموزش و پرورش یک نوع سرمایه گذاری برای آینده سازان کشور است زیرا آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی تامین و تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص از جایگاه مهم و ارزشمندی در جامعه برخوردار بوده و در این میان معلمین و مدرسه دو محور مهم و اصلی را در وزارت آموزش و پرورش تشکیل می دهد.
وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش بودجه این وزارتخانه در سال ۹۴ تأکید کرد: در سال ۹۴ بودجه وزارت آموزش و پرورش از ۷/۹ به ۷/۱۰ درصد افزایش پیدا کرده و در این میان بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش بینی شده است.

۱۰۵ هزار مدرسه در کشور وجود دارد
وی حوزه فعالیت آموزش و پرورش را بسیار گسترده خواند و یادآور شد: سیزده میلیون دانش آموز در ۱۰۵ هزار مدرسه در ۷۵۲ منطقه آموزشی کشور مشغول به تحصیل هستند که در این میان بیش از یک میلیون معلم و دبیر در میان این دانش آموزان حضور دارند.
فانی با اشاره به فعالیت های وزارت آموزش و پرورش از ابتدای سالجاری گفت: در حوزه پرورشی و تربیت بدنی فعالیت های گسترده ای صورت پذیرفت به طوریکه اعتبارات پرورشی ده برابر و اعتبارات ورزشی بیش از پنج برابر شده است.
علی صادقی در این نشست با اشاره به ویژگی های منطقه ای قرچک اظهار داشت: قرچک از جمله شهرستان های تازه تأسیس استان تهران محسوب می شود که نیازمند توجه جدی تر مسئولان در بخش های مختلف است، این منطقه از جمعیتی جوان برخوردار است به همین خاطر رفع مشکلات و توجه به نیازهای حوزه جوانان از جمله موضوعات مرتبط در حوزه آموزش و پرورش در اولویت این شهرستان قرار دارد.
فرماندار قرچک ادامه داد: فرهنگیان با تمام توان و ظرفیت برای ارتقای سطح علمی و تربیتی آینده سازان کشور تلاش و در این مسیر سختی ها و مشقت فراوان را به جان می خرند لذا باید مورد توجه و تقدیر قرار بگیرد.
گفتنی است؛ وزیر آموزش و پرورش در جریان سفر به قرچک با حضور در روستای صالح‌آباد، آموزشگاه ۱۰کلاسه شهید صادقی در این منطقه را افتتاح کرده و کلنگ ساخت آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهید داودآبادی را بر زمین زد تا عملیات ساخت این مجموعه نیز به طور رسمی آغاز شود.


خبر ۱۴ دی ماه: استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در آموزش و پرورش احیاء می شود

لغو قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش:
یک باردیگر، یک تنش درحوزه آموزش و پرورش. هم‌اینک بجز پس‌لرزه‌های ناشی از واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی و نجواهای افراد نگران درباره تغییرات احتمالی در رشته‌های دبیرستانی، خطر استیضاح وزیر نیز جدی است که این را باید به چالش حل‌نشده استخدام مربیان پیش‌دبستانی و اعتراض و تجمع موسمی آنها مقابل ساختمان‌های دولتی افزود.

حالا اینها را اگر بیفزاییم به مشکلات قدیمی آموزش و پرورش مثل کمبود معلم، کسری بودجه، کیفیت پراما و اگر آموزش و کمبود مدرسه و ده‌ها چالش ریز و درشت دیگر، نتیجه این است که این وزارتخانه تا زیر بینی در مشکل است و تحمل وزن یک پرکاه اضافه را هم ندارد. اما نامه‌ای که بتازگی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به معاون اول حسن روحانی نوشته بیشتر از یک پر کاه وزن اضافه را بر آموزش و پرورش سوار کرده، وزنه‌ای که جویندگان شغل معلمی را با چالش‌های جدید رو‌به‌رو می‌کند. محمدباقر نوبخت در این نامه از اسحاق جهانگیری خواسته تا لایحه‌ای به مجلس ارسال کند تا قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش لغو شود.
اشاره این قانون به دانشجویانی است که با هزینه دولت درس می‌خوانند و پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند و به صورت خودکار معلم می‌شوند، کسانی مثل دانشجویان دانشگاه سابق تربیت معلم و دانشجویان فعلی دانشگاه فرهنگیان. قانون متعهدین خدمت البته تاکنون یک بار لغو شده، آن هم در دولت دهم و در حین تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری، ولی این لغو زیاد دوام نیاورد چون وقتی در سال ۹۱، نمایندگان مجلس بحث تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت را به قانون تبدیل کردند، تعهد خدمت را بار دیگر احیا نمودند.
حالا محمد باقرنوبخت به دنبال مجاب کردن معاون اول رئیس جمهوراست تا با حذف این استخدام‌های اتوماتیک در آموزش و پرورش از یک سو هزینه‌های دولت در این بخش را کاهش دهد و از سوی دیگر راه را برای استخدام فارغ التحصیلان همه دانشگاه‌های کشور در آموزش و پرورش باز کند.
این درخواست بخصوص به علت نیت دومش می‌تواند اقدامی مثبت باشد چون هم اکنون افراد حتی با داشتن شایستگی‌های تحصیلی و تجربی،شانسی برای ورود به حرفه معلمی ندارند چون تنها راه ورود به آموزش و پرورش قبولی در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکوراست. پس اگر قانون حذف تعهد خدمت استخدام لغو شود همه دارندگان مدارک دانشگاهی می‌توانند مثل گذشته شانس خود برای ورود به وادی تدریس بیازمایند، ولی مشکل این اتفاق این است که با این شیوه هم عقبگردی غیرمنطقی به گذشته رخ می‌دهد و هم سرنوشت دانشگاه فرهنگیان به چالش می‌افتد، دانشگاهی که برای تشکیل آن قانون تصویب شده و برای راه اندازی اش وقت و هزینه زیادی صرف شده است.
به عبارت دیگر، لغو قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش می‌تواند به تغییر ماهیت دانشگاه فرهنگیان و ایجاد هرج و مرج و سردرگمی منجر شود و در بهترین حالت سرنوشتش چیزی شبیه دانشگاه تربیت معلم شود که نامش به دانشگاه خوارزمی تغییر کرد و رسالتش شد تولید افرادی مدرک به دست بدون تضمین استخدام که از نگاه ما چیزی جز یک دور باطل نبوده است.

دانشگاه فرهنگیان: نگران نیستیم
متن نامه‌ای که محمدباقر نوبخت به اسحاق جهانگیری ارسال کرده کاملا واضح،دانشگاه فرهنگیان را هدف گرفته، اما وقتی ما با امین الله فراهانی، مشاور سرپرست این دانشگاه گفت‌وگو کردیم این طور برداشت شد که دانشگاه فرهنگیان این نامه را خطاب به خود نگرفته یا این که مطمئن است فعلا جایی برای نگران شدن وجود ندارد. امین الله فراهانی به ما گفت لغو قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش نیازمند بررسی در مجلس است و وجود دانشگاه فرهنگیان نیز چون منشعب از این قانون است تا معتبربودن قانون، قطعی است، بنابر این به همه دانشجویان و استادان گفته ایم نگران نباشند.
اما با وجود این اگر دولت قصد تغییر در این حوزه را داشته باشد، قطعا دست به این کار خواهد زد و آن وقت جامعه می‌ماند با یک تغییر دیگر درحوزه استخدام‌ها که از شائبه اعمال ملاک‌های غیرمنطقی و دور از عدالت نیز دور نخواهد ماند.
یک روی دیگر این ماجرا هم می‌تواند تغییر درعملکرد دانشگاه فرهنگیان باشد به این نحو که به جای تبدیل به یک مکان برای تولید نیروی استخدام شده، به مکانی برای آموزش و تربیت نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش تبدیل شود، یعنی نیروها در دانشگاهی دیگر درس بخوانند و در دانشگاه فرهنگیان فقط دوره‌های معلمی را بگذرانند.
بظاهر سرپرست دانشگاه فرهنگیان نیز با این موضوع مشکلی ندارد چون محمود مهرمحمدی دیروزبه تسنیم توضیح داد که طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان می‌توانیم فارغ التحصیلان بقیه دانشگاه‌ها را با گذراندن دوره آموزشی یک‌ساله در آموزش و پرورش جذب کنیم. البته به گفته او برای اجرای این کار باید طرح اجرایی تدوین شود که هم اکنون در دست تهیه است و ممکن است به مهر سال آینده برسد؛ اما حتی با وجود این هم ابهامی که همچنان می‌ماند این است که اگر قرار بود این کارکرد دانشگاه فرهنگیان بر کارکردهای دیگرش غلبه داشته باشد، چرا از ابتدای تاسیس، کارکردی استخدامی برای آن تعریف شد و چرا حالا که این قضیه جا افتاده است، عده‌ای می‌کوشند وضع موجود را به هم بزنند؟

مجلس: باید تحقیق کرد
حتی اگر در دانشگاه فرهنگیان مقاومتی برای این قبیل تغییرات رخ ندهد، اما به نظر می‌رسد مجلسیان راحت با این موضوع کنار نیایند. دلایل این کنار نیامدن سهل با موضوع یا به‌نوعی دست به عصا حرکت کردن نمایندگان در مواجهه با این مساله نیز دلایلی مختلف دارد که فرهاد بشیری، عضو کمیسیون آموزش مجلس به عنوان نماینده مخالف لغو تعهد خدمت به ما گفت وزارتخانه‌ای حساس همچون آموزش و پرورش باید حق تربیت نیروی مورد نیازش را به روشی که می‌پسندد داشته باشد، بنابر این هر تصمیمی که به این حق خدشه وارد کند، پذیرفتنی نیست.
در عوض اما قاسم جعفری، سخنگوی این کمیسیون از موضعگیری مطلق کمی کناره می‌گیرد و به تسنیم می‌گوید گرچه حذف دانشگاه فرهنگیان خطای بزرگی است، اما استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دیگر در شغل معلمی نیازمند بررسی است. استدلال او هم این است که در برخی از کشورهای دنیا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون در آموزش و پرورش جذب می‌شوند و دوره‌ای دو ساله برای آشنایی‌ آنها با فن معلمی و روش تدریس برگزار می‌شود که این شیوه قابلیت اجرا در ایران را نیز دارد.
اما گرچه هم اکنون که هنوز این اتفاقات در حد احتمالات است و حرف و حدیث‌ها در حد یک نامه از گوشه‌ای از دولت به گوشه دیگرش، خیلی‌ها از تداوم حیات دانشگاه فرهنگیان دفاع می‌کنند، اما نباید از این نکته غافل شد که این دانشگاه در طول عمر کوتاهش در خیلی از موارد راضی کننده عمل نکرده است. جذب دانشجو معلمانی که برای معلمی ساخته نشده اند و یا پذیرش جوانانی که بجز انگیزه استخدام و داشتن شغل رسمی به این دانشگاه نیامده‌اند، در کنار بی نظمی‌ها و کیفیت نه چندان مطلوب آموزش‌ها که گاه و بیگاه گزارش می‌شود، بخشی از انتقاداتی است که تاکنون به گوش رسیده است. در واقع می‌شود استنباط کرد که اگر بحث تغییر کارکرد این دانشگاه مطرح است، گوشه‌ای از تقصیرها را هم باید متوجه عملکرد دانشگاه فرهنگیان دانست.
ولی با این حال در پس همه این بحث‌ها و انتقادها و این نامه تازه نوشته شده، موضوعی که نباید گم شود بحث استخدام معلم به روشی اصولی و عادلانه است، به طوری که در نهایت کسانی به مدارس وارد شوند که منشا تحول باشند، نه نسخه کپی شده نیروهای بی کیفیت که به نظام تعلیم و تربیت ضربه‌ها زده‌اند.


 خبر ۹ آذر ۹۳: خانواده های شهدا در اولویت استخدام آموزش و پرورش
اشتغال ۱۳۰ هزار ایثارگر در مدارس کشور
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت استخدام این وزارتخانه قرار دارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، ‘محمدحسین کفراشی’ عصر یکشنبه در جمع فرهنگیان ایلام در مجتمع رفاهی فرهنگیان افزود: بر اساس قانون ۳۰ درصد سهمیه استخدام های دولتی باید از جامعه ایثارگران باشد که در صورت استخدام در این وزارتخانه این قانون اجرا خواهد شد.
وی تعداد ایثارگران شاغل در مدارس سراسر کشور را ۱۳۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد، ۲۸ هزار نفر جانباز، چهار هزار و ۵۰۰ نفر آزاده، ۱۴ هزار نفر فرزند شهید، ۱۷ هزار نفر برادر و خواهر شهید، ۸۵ هزار رزمنده و سه هزار نفر نیز همسر شهدا هستند.
کفراشی به قانون جامع ایثارگری در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بخش هایی از این قانون برای اجرایی شدن نیازمند آیین نامه است که چنانچه از طریق کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شود این وزارتخانه نیز مکلف به اجرای آن خواهد بود.
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اجرای کامل قانون جامع ایثارگری برای فرهنگیان در این وزارتخانه را نیازمند مشارکت برخی ارگان ها همچون معاونت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان بازنشستگی دانست و گفت: با اجرای این قانون در کشور مطالبات بحق ایثارگران تحقق خواهد یافت.
وی تعداد شهدای فرهنگی و دانش آموز کشور را به ترتیب پنج هزار و ۳۶ هزار شهید اعلام کرد و افزود: این وزارتخانه درصدد است تا پایگاه های اطلاعاتی از زندگینامه و وصیت نامه و سایر آثار شهدای فرهنگی راه اندازی کند.


خبر ۲۷ آبان ۹۳: فرزندان فرهنگیان در اولویت استخدام
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرزندان فرهنگی در استخدام آموزش و پرورش اولویت دارند.
محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان معبر اصلی تربیت معلم برای مجموعه آموزش و پرورش است. وی ادامه داد: بر اساس قوانین موجود در ماده ۲۸ این امکان وجود دارد در صورتی که مجموعه آموزش و پرورش برای تامین نیرو با کمبود مواجه شود از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها استفاده کند که در این راستا فرزندان فرهنگی در اولویت استخدام خواهند بود چرا که با این جامعه آشنایی کامل دارند و از جنس فرهنگی هستند.
دیمه ور به انسداد مبادی بی‌سوادی اشاره کرد و گفت: در این راستا دانش آموزان بازمانده از تحصیل آمار مشخصی دارند و آمار هر استان در این زمینه به تفکیک در اختیارشان قرار داده شده که بتوانند آنها را به تحصیل برگردانند. وی به تحصیل عشایر اشاره کرد و گفت: در حوزه عشایر بیشترین پوشش مربوط به دوره ابتدایی بوده که این موضوع نشان دهنده اهمیت قائل شدن آموزش و پرورش برای تحصیل فرزندان عشایر است.


تعدادی از معلمان حق التدریس آموزش و پرورش در مقابل مجلس نسبت به عدم پیگیری شرایط استخدامی خود تجمع کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز تعدادی از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای وابسته به وزارت کار به نشان اعتراض در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
این مربیان دلیل تجمع خود را وضعیت قرارداد خود با سازمان‌های ذی ربط عنوان کرده و با اشاره به مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی خواستار توجه وزارت خانه و مجلس به این مساله شدند.
یکی از این تجمع کنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد که مجلس و وزارت کار باید برای رفع مشکلات کار قراردای و نسبت به استخدام ما اقدامات لازم را هرچه سریع تر انجام دهند.


خبر ۹ مهر ۹۳: استخدام دانشگاه فرهنگیان
پیرو مصوبه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان، ۱۹۱ داوطلب بومی‌از طریق آزمون کتبی (اختصاصی و عمومی) و انجام مصاحبه پس از طی مراحل گزینش به صورت قرار دادی در دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید


فاجعه ای به نام نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از واگذاری مدارس دولتی به غیردولتی‌ها و استخدام نیروهای آزاد، گفت: در این شرایط فاجعه جدیدی تحت عنوان نیروهای شرکتی‌ شکل می‌گیرد که وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جعفری افزود: واگذاری مدارس دولتی به غیردولتی‌ها و استخدام نیروهای آزاد که بعدها در قالب نیروهای شرکتی برای وزارت آموزش و پرورش مشکل‌ساز می‌شوند یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان بود زیرا در این شرایط فاجعه جدیدی تحت عنوان نیروهای شرکتی‌ شکل می‌گیرد لذا وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشد.
وی تصریح کرد: بر این اساس قرار است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بازدیدهایی را از برخی مدارس تهران طی هفته آینده داشته باشند.


مثلث نامنتظمِ برگزاری آزمون استخدامی!

اجرای قانون برگزاری آزمون استخدامی برای مربیان پیش دبستانی، به هماهنگی متقابل بین سه نهاد دولت، مجلس و وزارت آموزش و پرورش بستگی دارد. مرور مواضع هریک از سه نهاد مورد بحث درباره این قانون و اجرای آن، ما را در رسیدن به فهمی صحیح و روشن از این مسئله رهنمون خواهد ساخت.

به گزارش عیار آنلاین، محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اتمام مهلت قانونیِ دو ساله وزارت آموزش و پرورش برای اجرای مصوبه مجلس مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی، اعلام کرد: «قانون اجازه داده است که اگر استنکافی از اجرای یک مصوبه مجلس شورای اسلامی صورت گیرد بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس می‌تواند آن مسئول و آن وزیر را به قوه قضائیه معرفی کند».

به نظر می­رسد اجرا یا عدم اجرای قانون مذکور، به هماهنگی متقابل بین سه نهاد مجلس، وزارت آموزش و پرورش و دولت بستگی دارد. مرور مواضع هریک از سه نهاد مورد بحث درباره این قانون و اجرای آن، ما را در رسیدن به فهمی صحیح و روشن از این مسئله رهنمون خواهد ساخت.

موضع آموزش و پرورش برای استخدام نیروی جدید

وزارت آموزش و پرورش مخاطب اصلی مصوبه مجلس برای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی است که در اجرای این قانون و پیرامون جذب و استخدام نیروهای جدید، مواضع دوگانه‌ای را­ اتخاذ نموده است. این وزارتخانه از یک سو نظر مساعد و آمادگی خود را اعلام کرده و از سوی دیگر با توجه به مازاد نیروی آموزش و پرورش آن را منتفی دانسته است.

به عنوان نمونه، بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، از یک سو هر گونه استخدام جدید را به این موکول کرده که ساماندهی نیروی انسانی به درجه مطلوب برسد و در نتیجه به طور ضمنی، برگزاری آزمون استخدامی جدید را منتفی نموده است (۲۷ مرداد ۹۳، خبرگزاری فارس). فانی نیز از وجود ۳۰۰۰ نیروی مازاد در تهران سخن گفته و اشاره نموده است که مدارس دولتی را می‌توان با ۸۰۰ هزار پرسنل به‌خوبی اداره نمود و در نتیجه آموزش و پرورش حدود ۲۰۰ هزار نیروی مازاد دارد! اما از سوی دیگر بطحایی به نظر مثبت برای استخدام مربیان پیش دبستانی اشاره داشته و درباره درخواست تخصیص ردیف استخدامی از معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری و عدم موافقت با این درخواست سخن می‌گوید. (۱۷ شهریور ۹۳، وزارت آموزش و پرورش).

به طور خلاصه از مجموع اظهارنظرهای مسئولین وزارت آموزش‌وپرورش می‌توان چنین استنباط نمود که این وزارتخانه ظاهراً به دنبال استخدام نیروی جدید نیست و نیازی هم به آن ندارد.

موضع معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری

علاوه­ بر اظهارات دوگانه مذکور، آموزش و پرورشی‌ها در اجرای این قانون توپ را در زمین معاونت توسعه انسانی ریاست جمهوری می‌اندازند، چنانچه فانی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی را منوط به داشتن مجوز برای استخدام آن‌ها دانسته است. البته معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری مدعی است که در دولت قبل، بیشتر از ظرفیت قانونی از ردیف‌های استخدامی وزارتخانه استفاده شده و تخصیص ردیف جدد ممکن نیست. از این رو به نوعی معاونت مذکور، با هر گونه استخدام جدید در وزارت آموزش و پرورش مخالف است.

حال سؤال این است که مجلس نسبت به واقعیت‌های مورد اشاره وزارت آموزش و پرورش و معاونت توسعه منابع انسانی مطلع بوده یا نه؟ اگر این آگاهی وجود داشته، وضع چنین مصوبه الزام‌آوری چه معنایی دارد؟

علاوه بر این می‌توان از وجه دیگری نیز قانون مذکور را مورد توجه قرار داد. قانون مورد بحث، در سال ۱۳۹۱ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و به برگزاری آزمون استخدامی و اولویت دادن مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی در استخدام‌های وزارت آموزش و پرورش اشاره دارد. این در حالی است که طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (مصوب ۱۳۹۰)، تربیت نیروهای مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش بر عهده دانشگاه فرهنگیان است و استخدام نیروهای آموزش و پرورش از این طریق باید صورت گیرد. البته بنا به یکی از بندهای اساسنامه، در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد، آموزش و پرورش می تواند با رعایت ضوابط و مقررات از دانش آموختگان سایر دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی جذب نماید.

دانشگاه فرهنگیان

بدین ترتیب، پرسش‌های مهمی مطرح می‌گردد که پاسخ به آن‌ها می‌تواند در روشن شدن ابعاد دیگر این چالش نیز مؤثر باشد، از جمله اینکه با توجه به شرایط فعلی، آیا دانشگاه فرهنگیان قادر به تأمین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش نخواهدبود؟ و آیا وزارت آموزش و پرورش نیاز اضطراری به جذب نیرو دارد که باید از غیر دانشگاه فرهنگیان برای تأمین آن اقدام نماید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، باید پرسید که این نیاز مربوط به چه بخش‌هایی و ناظر به نیروهای با چه توانمندی و تخصصی است؟ آیا مربیان پیش دبستانی پاسخ گوی نیازی هستند که دانشگاه فرهنگیان قادر به تأمین آن نیست؟ و …

و در صورت منفی بودن پاسخ، باید پرسید که چرا مجلس محترم شورای اسلامی بعد از تصویب اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۰، قانونی را وضع کرده که اجرای آن غیرمنطبق با اساسنامه و اسناد بالادستی است و اجرای آن هم توجیهی ندارد؟ تصویب این قانون چقدر کارشناسی و چقدر سیاسی است؟


ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان محترم، به اطلاع میرسانیم که تمام اخبار استخدامی مرتبط با آموزش و پرورش در طی هر سال در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.
جهت مشاهده شرایط استخدام در آموزش و پرورش (اخذ شده از آخرین اگهی استخدامی‌مربوطه) اینجا کلیک نمایید
تمامی‌اخبار در رابطه با استخدام آموزش و پرورش در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید

+جهت مشاهده سایت رسمی‌ وزارت آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید.
با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل نرم افزار دریافت اخبار استخدامی آزمون آنلاین استخدامی

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۲,۸۲۳ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : سامان ارسال : ۹۳/۱۲/۱۴

  کاربری : سامان

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۴

  ساعت ارسال : ۰۰:۴۷

  کد دیدگاه : 279499

  پاسخ

  سلام بچه ها خبر ۲۶ بهمن رو همتون بخونید ببینید واقعا بر سر حرفشون وامیستن یا نه . واقعا اگه این خبر هم دروغ از آب در بیاد دیگه عجیب ترین اتفاقیه که در طول تاریخ کل زندگیمون دیدیم و شنیدیم!!!!!!!!!!!!!!!
  آقای نوبخت ما منتظر ابلاغ بخشنامه هاتون به اداره کل آموزش و پرورش استان ها هستیم خواهشا کمی دست بجنبونید

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۱۲/۱۳

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۳

  ساعت ارسال : ۲۲:۱۹

  کد دیدگاه : 279396

  پاسخ

  سلام برادر،رشته الهیات واسه مربی پرورشی میخواین،من سال دوم سربازیم هست خدمت تموم شد ولی بایدتا اخرسال کارکنیم امیدهست مارابه کاربگیرند منطقه مامحروم هست،من خودم الان دارم ساعت اضافه کارمیکنم لطفآ جوابم بده ممنون میشم

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : حامد موسوی ارسال : ۹۳/۱۲/۱۳

  کاربری : حامد موسوی

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۳

  ساعت ارسال : ۲۰:۲۹

  کد دیدگاه : 279314

  پاسخ

  موافقم

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : منطقی ارسال : ۹۳/۱۲/۱۳

  کاربری : منطقی

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۳

  ساعت ارسال : ۱۲:۲۸

  کد دیدگاه : 278961

  پاسخ

  باسلام به دوستان عزیز
  من هم به نوبه خودم در پاسخ دوستمون آقا مهدی میخوام بگم والا منم امید چندانی به گرفتن نیرو از آموزش و پرورش ندارم چون وقتی ما امروز یه حرف و فردا حرف دیگه بزنیم همه اینها نشان دهنده ی این واقعیتست که برنامه ی شفاف و روشنی برای عملی کردن گفته هایمان نداریم .من فقط از این ناراحتم که چرا عمرم رو در راه رشته تربیت بدنی گذاشتم با داشتن این همه مربیگری که دارم و حالا باید بشینم که ببینم این آقایون چه فکری برای ما میخوان بکنن!!وقتی این مسیولین دارن به قراردادشون با دانشگاه فرهنگیان ادامه میدن و براش هیعت علمی هم میگیرن و پایه هاش رو محکم تر دارن میکنن بنظر شما جوانها جایی برای جذب فارغ التحصیلان سایر باقی میمونه؟؟؟ با وضع خراب بودجه شما آقای مدیر لطفا پاسخ بدید که چطور باید به یه حرف زده شده که فقط گفتن ممکنه در۹۴ آزمون بگیرن اکتفا کرد؟؟؟ جناب مدیر محترم لطفا بیاید واقع بین باشید نه الکی امیدوار و یادتون هم باشه که این آقایون راحت حرف میزنن و زود از حرفشون برمی گردن.نمونه اش همون تاریخ پیشنهادی بودکه در تاریخ ۲۱ مرداد برای برگزاری آزمون استخدامی داده بودن ولی نه تنها آزمون استخدامی هم نگرفتن بلکه کلی هم توهین و ناسزا بار مربیان پیش دبستانی کردن که برای اعتراض به برگزار نکردن آزمون استخدامیشون رفته بودن مجلس!!! خدارو شکر جوانها هوشیار هستند و عملکرد آقایون رو به روشنی دارن میبینن!!!! پس باحرف خام نمی شن چون اینها خودشون رو در درازمدت تونستن به جوانها ثابت کنند!!! اینها اگر واقعا فکر گرفتن استخدام در۹۴ رو داشتن الان عوض گفتن اینکه ما۵ سال استخدام نگرفتیم در آموزش وپرورش کلی بودجه ذخیره شده در آموزش و پرورش به این بی تدبیری نا درستشون که دارن میبالن که دراین ۵سال حق کلی نیروی مستعد ازبین رفته چونکه سن استخدام رو از دست دادن میومدن برنامه ی شفافشون رو که چه نیازهایی در چه شهرهایی و درچه رشته هایی دارن رو میگفتن و بعد هم یک تاریخ منطقی و عملی که قراره آزمون بگیرن رو میدادن.با حرف بدون سند که نمیشه الکی امیدوار بود

  ۳+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۱۴:۳۴:۵۲ پاسخ

   دوست عزیز یکجا هست شما میگید به عنوان مثال به فلان تلاش و فلان کار امیدوار نباشید در عوض یک راه دیگر رو نشان میدید که با انجام اون کار منفعت بهتری خاصل میشه.
   جایی هست که ما فقط حرف از نا امیدی بزنیم و بس.
   دوستان تلاش نکنند، فشار نیارند، امیدوار هم نباشند خب چه کار کنند؟ بگیم که طبق گفته شما احتمال اینکه این حرفها محقق بشه ۱۰ درصد هست. خب بنده عرض میکنم تلاش برای تحقق این امید ۱۰ درصدی باز هم بهتر است از هیچ چیز.
   یک موردی رو هم عرض کنم خدمتتون، هر دولتی در هر کشوری باشه فکر میکنید اگر شرایط براش فراهم باشه آرزوش نیست که مثلا مشکل بیکاری رو صفر کنه؟ یا تورم رو کم کنه؟ یا وضعیت اقتصاد رو بهتر کنه؟ هر دولتی در هر جایی میخواد باشه. اینکه چقدر موفق باشند بستگی به درایت و شرایطشون داره ولی مطمئن باشید همگی آرزوی رفع چنین مواردی رو دارند تا میزان رضایت مردم از اونها بالاتر بره پس صلاح در این هست که از این خواسته مشترک بین کارجو و دولت تا جایی که ظرفیت ها امکانش رو میده استفاده بهینه برد. وگرنه میشه مدتها از کمبود و … نوشت.
   امیدوار باشید و تلاش کنیم برای آینده بهتر، هرچه که هست در ناامیدی خیری برای کسی نهفته نیست

 • کاربری : موسوي ارسال : ۹۳/۱۲/۱۳

  کاربری : موسوي

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۳

  ساعت ارسال : ۰۹:۲۳

  کد دیدگاه : 278785

  پاسخ

  سلام. لطفا از همه رشته ها نیرو استخدام کنید.ممنون

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : KAZHAL ارسال : ۹۳/۱۲/۱۲

  کاربری : KAZHAL

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۸:۲۶

  کد دیدگاه : 278449

  پاسخ

  سلام .ممنون میشم کسی جواب سوال من رو هم بده.زمان استخدامی کیه توروخدا جواب منم بدید. :(

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : مجیددر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۱۰:۲۷:۱۶ پاسخ

   سلام،فعلا مشخص نیست ما هم مثل شما منتظریم

 • کاربری : مهدی ارسال : ۹۳/۱۲/۱۲

  کاربری : مهدی

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۵:۵۷

  کد دیدگاه : 278334

  پاسخ

  سلام . داش مجید به گمانم ما دیگه باید بیخیالش بشیم هرچی نامه نوشتیم شدخیری برا دیگران بازم اشکال نداره ولی به گمانم باتوجه به اینکه هرروز یه چیز جدیدی میگن ما تربیت بدنی ها باید بی خیال شیم .اعصابمون رو خداوکیلی ریختن به هم
  از این به برنامگی حضرات هر روزی یک تصمیم هر روز یک خبر جدید که خبر روزهای قبلشون رو نقض میکنه ثبات بر سر روی یک حرف ندارن متاسفانه چه وضعشه خداوکیلی؟!!!!!

  ۷+ پاسخ
  • نقل قول : مجیددر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۰۹:۰۶:۲۵ پاسخ

   سلام داداشم،امیدت به خدا باشه عزیز دل انشالاه درست میشه،مااین نامه روتنظیم کردیم اینم مطمئنم که هیچ یک از آقایون حتی یه نیم نگاه هم به این نامه نکردن!!!چون ما جوانابراشون اهمیت نداریم،اونا بفکرخودشونن، ماهم خدای داریم….

   • نقل قول : adminدر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۰۹:۴۴:۱۲ پاسخ

    دوستان میبینید که در خبر های جدید قول استخدام در سال ۹۴ از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها داده شده.

    • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۱۳:۳۸:۳۴ پاسخ

     سلام و خسته نباشی به شما مدیر محترم و دلسوز
     بله بله بله،مسئولان قول دادن و ما جونایی تحصیل کرده و فهمیده همیشه در صحنه،کلی رو قولشون حساب باز کردیم
     این گوی و این میدان

    • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۱۳:۴۳:۳۷ پاسخ

     با سلام و خسته نباشی به مدیر محترم
     بله بله…مسئولان قول دادن،ما جونای تحصیل کرده و فهمیده،کلی رو قولشون حساب باز کردیم
     این گوی و این میدان

  • نقل قول : مجیددر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۱۰:۲۸:۲۸ پاسخ

   خدا از دهنتون بشنو مدیر عزیز

  • نقل قول : آرشدر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۱۳:۵۹:۱۴ پاسخ

   بچه های تربیت بدنی همیشه محرومند احساس پشیمانی میکنم که چرا این رشته رو خوندم فقط به عشق معلمی اونمکه اینجوری شد بلاتکلیف و سردرگم…..دیگه نمیدونم باید چیکار کرد به کی رجوع کرد تا فکری به حال مابشه…..فکر نکنم سال بعد هم خبری بشه از یکی شندیم که آموزش و پرورش حالا حالاها نیرو نمیگیره….فقط به امید خدا نه خلقش….

 • کاربری : تقوی مهرم ارسال : ۹۳/۱۲/۱۱

  کاربری : تقوی مهرم

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۱

  ساعت ارسال : ۱۸:۴۸

  کد دیدگاه : 277549

  پاسخ

  سلام واقعأ خسته نباشید.داش از لیسانس سایر دانشگاهها نیرو میگیرن برا مربی پرورشیو منم رشته علوم تربیتی پ یش دبستانی دبستانی ام .میتونم به عنوان مربی پرورشی اگه نیرو بخوان ثبت نام کنم

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ساغر ارسال : ۹۳/۱۲/۱۱

  کاربری : ساغر

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۱

  ساعت ارسال : ۱۱:۲۵

  کد دیدگاه : 277220

  پاسخ

  من لیسانس حسابداری هستم و از این طرح حمایت میکنم.

  ۳+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۱۲/۱۰

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۰

  ساعت ارسال : ۱۹:۳۴

  کد دیدگاه : 276771

  پاسخ

  سلام آیا این بر اساس قانون درسته که به معلمان حق التدریس که در غیرانتفاعی ها کار میکنند و یا همین نیروهای بسته ی حمایتی برگی از قرارداد بین طرفین داده نمیشه!!!! توی متن قرار دادها گفته شده که یک نمونه از قرار داد باید دست طرفین باشه پس چرا همیشه به معلمان حق التدریس ظلم میشه و این حقشان هم نادیده گرفته میشه .آیا مرجعی نیست که بر کار این ها نظارت دقیق داشته باشه؟؟؟؟؟ ابلاغی هم برای هر سالی که کار کردن نمیدن !!!! چرا چیزی در دست به عنوان مدرک نداریم . لطفا پاسخ دهید!!!

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : متین ارسال : ۹۳/۱۲/۱۰

  کاربری : متین

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۰

  ساعت ارسال : ۱۷:۰۶

  کد دیدگاه : 276662

  پاسخ

  معاون پرورشی آموزش و پرورش خبر داد

  کمبود ۱۲ هزار مربی پرورشی/ استخدام ۱۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش طی سال آینده

  » سرویس: اجتماعی – آموزش و پرورش

  کد خبر: ۹۳۱۲۱۰۰۵۷۳۶

  یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ – ۱۳:۰۱

  ۱۴۱۵۵۱۵۸۶۳۶۰۱_url.jpg
  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۴۹ هزار و ۹۴۱ نفر مربی پرورشی تمام وقت داریم که بر اساس ساماندهی نیروی انسانی ما ۱۲ هزار و ۱۱۰ نفر نیروی انسانی کمبود داریم .
  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مازندران،حمیدرضا کفاش در نشست خبری که در اردوگاه دانش‌آموزی بادله برگزار شد،اظهار کرد: ۲۶۰۰ سهمیه عمره دانش آموزی داریم و تا پایان اسفندماه نیز اعزام‌ها ادامه دارد.
  وی افزود: ۵۰۰۰ نفر سهمیه از عتبات و عالیات گرفته شد و برای پسران و دختران این اعزام تفاوتی ندارد اما باید یکی از والدین همراه فرزندان باشد.
  کفاش اظهار کرد: از ۱۵ مهر تاکنون بیش از ۵۵۰ نفر در سطح کشور به اردو راهیان نور اعزام شدند و امسال با هر کاروان مدیر هم اعزام می‌شود خوشبختانه تاکنون مشکلی بوجود نیامده و کیفیت اعزام نسبت به گذشته بهتر بوده است.
  به گفته کفاش ، از اول سال تحصیلی ۲۱۵۱ مدرسه ابتدایی به صورت پایلوت روزهای پنجشنبه باز شد که اگر نتایج این پژوهش مثبت باشد در طی یک برنامه پنج ساله روزهای پنجشنبه مدارس را باز خواهیم کرد.
  کفاش با بیان اینکه جهت گیری دولت برای رفاه حال فرهنگیان مثبت است،اظهار کرد: در سال ۹۳ مبلغ ۴۰ میلیارد تومان از طریق وزارت آموزش و پرورش اعتبار برای حوزه پرورشی در نظر گرفته شد که هنوز همه اعتبارات اختصاص نیافته است.
  وی با اشاره به اختصاص ۲۸ میلیارد تومان اعتبار به وزارت آموزش و پرورش افزود: این مبالغ تغییری در رفاه معلمان ایجاد نخواهد کرد ولی برای تحول در حقوق معلمان همت کل دولت و مجلس را می طلبد و حرکتی همچون حرکت وزارت بهداشت نیاز است.
  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ۶ میلیارد تومان از کمیسیون آموزش قرآن برای فعالیت های قرآنی دارالقرآن آموزش و پرورش استان‌ها در سال ۹۳ اختصاص یافت.
  کفاش گفت: طرح تحول بنیادین جنبه تربیت اعتقادی، سیاسی، علمی و فناورانه، و.. دارد و ما را موظف کرده تا دانش‌آموزان را در ابعاد مختلف ما برنامه داشته باشیم.
  وی با بیان اینکه ما باید دانش‌آموزان و معلمان را با مسائل سیاسی اشنا کنیم، افزود: پرسش مهر دانش‌آموزی برای جریان سازی فرهنگی است که این فرهنگ‌ها بتواند دراز مدت جای خود را باز کند.
  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۹ هزار و ۹۴۱ نفر مربی پرورشی تمام وقت داریم و بر اساس ساماندهی نیروی انسانی ما ۱۲ هزار و ۱۱۰ نفر نیروی انسانی کمبود داریم که امسال با ۷۸ هزار ساعت حق التدریس برخی از کاستی ها را جبران شده ولی این کمبود وجود دارد.
  وی افزود: ۱۰۰۰ نفر از سال ۱۳۹۵ به مجموعه اموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش خواهد شد و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به محض ورود به دانشگاه استخدام رسمی می‌شوند.
  کفاش عنوان کرد: ۱۷ هزار و ۷۶۳ مشاور رسمی داریم و بر اساس سند درسی ملی مشاور باید برای همه دوره های تحصیلی مشاور داشته باشیم که در اینصورت نیازمند ۱۵ هزار و ۹۵۴ نفر مشاور هستیم.

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۱۲/۱۰

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۰

  ساعت ارسال : ۱۶:۱۷

  کد دیدگاه : 276630

  پاسخ

  باسلام. من کارشناسی حسابداری هستم وعلاقه زیادی دارم که تو آموزش وپرورش خدمت کنم. یعنی ممکنه؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : متیندر : ۹۳/۱۲/۱۰ ۲۱:۱۹:۰۰ پاسخ

   سلام باید صبرکنید تا سال ایند خبری میشه ای ….

   • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۱۲/۱۱ ۲۱:۴۳:۳۸ پاسخ

    سلام یعنی تا مهرماه۹۴ وضعیت استخدامی روشن می شه؟

 • کاربری : مجید ارسال : ۹۳/۱۲/۱۰

  کاربری : مجید

  ارسال : ۹۳/۱۲/۱۰

  ساعت ارسال : ۱۰:۳۶

  کد دیدگاه : 276331

  پاسخ

  باسلام خدمت مدیر عزیز،سلام داش متین میخوامت ناجور دادا،عزیز دل تربیت بدنی چی نیرو میگیرن؟

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : متیندر : ۹۳/۱۲/۱۰ ۲۱:۱۷:۴۳ پاسخ

   سلام داش خبر ندارم ولی باید همه تا سال ایند صبر کنید خبری میشه ای شما دعا کنید

  • نقل قول : مجیددر : ۹۳/۱۲/۱۱ ۱۰:۲۷:۴۴ پاسخ

   مرسی ممنون

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۱۲/۰۹

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۱۲/۰۹

  ساعت ارسال : ۱۶:۳۴

  کد دیدگاه : 275867

  پاسخ

  باسلام من کارشناس مامایی هستم خیلی دوست دارم به عنوان مربی بهداشت توآموزش و پرورش خدمت کنم.آیا امکانش هست؟؟؟؟؟؟؟؟

  ۳+ پاسخ
  • نقل قول : بابکدر : ۹۳/۱۲/۰۹ ۲۲:۰۰:۱۱ پاسخ

   خانم رشته های مرتبط توش موندن برو همون بیمارستان سوال کن یا یه کیلینیک بزن دیگه..

   • نقل قول : adminدر : ۹۳/۱۲/۰۹ ۲۲:۱۱:۳۲ پاسخ

    بابک عزیز این مورد درست به نظر نمیرسه. مثل این میمونه که به تک تک شما عرض بشه برید برای خودتون یک آموزشگاه بزنید. کسی که رشته اش زبان هست آموزشگاه زبان و…

   • نقل قول : متیندر : ۹۳/۱۲/۱۰ ۰۵:۳۴:۳۸ پاسخ

    سلام رشته شمارو نیاز داره قرار بود چند وقت پیش چند هزار نیرو بگیری ولی نشد چون هر استخدامی باید مجلس مجوز استخدامی بدی شاید سال ۹۴ استخدامی شدی اگه شهر که هستی نیاز به این رشته باشه ای استخدام میشه ای ولی خیلی نیاز داره رشته شمارو …

  • نقل قول : بابکدر : ۹۳/۱۲/۱۲ ۱۰:۵۳:۵۶ پاسخ

   سلام ادمین گرامی کاملا با نظر شما مخالفم کسی که مامایی خونده نمیتونه بیاد معلم بهداشت بشه من اینو به عینه دیدم معلم بهداشتی داشتیم که مامایی خونده بود نمیتونست از پس کارهاش بر بیاد این مثل اینکه منی که تربیت بدنی خوندم برم معلم فیزک بشم هر رشته ای بایذ تخصصی باشه باتشکر..

  • نقل قول : فاطمهدر : ۹۳/۱۲/۱۳ ۱۸:۱۰:۵۰ پاسخ

   سلام من دانشجوی فوق لیسانس اموزش زبان انگلیسی هستم میخواستم بدونم میتونم تو اموزش و پرورش استخدام شم؟البته من فارغ التحصل دانشگاه فرهنگیان نیستم

1 72 73 74

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.