امروز دوشنبه ۹۳/۱۱/۱۳
صفحه اصلیاستخدام آموزش و پرورش استخدام سراسری-ویژه سال 93 استخدام مراکز آموزشیزمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳

زمان استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳

نویسنده : ۲,۶۸۳ دیدگاه انتشار : ۹۳/۱۱/۱۲

اخبار استخدام وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۳

جهت اعلام حمایت از استخدام فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها در آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید 

سایت ایران استخدام در این مبحث تمام اخبار مرتبط با زمان و شرایط استخدام آموزش و پرورش را طی هر سال گردآوری خواهد کرد. با ارائه این خدمت، شما کاربران گرامی میتوانید در فواصل زمانی مختلف با مراجعه به این مبحث و پیگیری آخرین اخبار از این مجرا به صورت کارآمد و بروز از اخبار مربوطه آگاه باشید.

خبر ۱۲ بهمن  ۹۳: وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس: قول استخدام مربیان پیش دبستانی را گرفته‌ایم
علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «با توجه به اعلام مرتفع شدن استخدام مربیان پیش دبستانی در صحن مجلس شورای اسلامی، آیا این موضوع محقق خواهد شد؟»، اظهار داشت: این کار در حال انجام است و به یک جاهایی می‌رسد. فانی تصریح کرد: نامه مربوط به مربیان پیش دبستانی را نوشته‌ایم و قول این موضوع را گرفته‌ایم. به گزارش فارس، وزیر آموزش و پرورش در تاریخ هفتم بهمن ماه با حضور در مجلس شورای اسلامی گفت: «آموزش و پرورش اولویت استخدامی مربیان پیش دبستانی را همچنان در دستور کار دارد و در جستجوی راهی برای حل این مشکل است و در آخرین اقدام و در مکاتبه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، برای اجرای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جهت جذب نیروهای مورد نیاز با اولویت مربیان پیش دبستانی و با گذراندن دوره یکساله مهارتی، از سازمان مدیریت درخواست مجوز کرده‌ایم که این سازمان نیز موافقت کرده و به زودی به ما ابلاغ می‌کند». وی خاطرنشان کرد: «مجلس مقرر کرده است که استخدام منوط به اخذ مجوز از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با در نظر گرفتن سنوات استخدامی باشد و بر این اساس آخرین موافقت سازمان مدیریت را دریافت کرده‌ایم و آزمون را به زودی برگزار می‌کنیم».


خبر ۱۱ بهمن ۹۳: فانی: توانستیم بدون استخدام، ۲۵ هزار فرهنگی را بازنشسته کنیم
جامعه > آموزش – وزیر آموزش وپرورش با بیان این که برنامه تعالی مدیریت مدرسه یکی از حلقه های ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی گفت: ارزیابی عملکرد پاشنه آشیل برنامه «تعالی مدیریت مدرسه» است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش؛ علی اصغر فانی در نشست علمی – تخصصی برنامه تعالی مدیریت مدرسه با عنوان «چیستی، چرایی و چگونگی» که در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش وپرورش برگزار شد ، با اشاره به سیاست های پنجگانه آموزش وپرورش اظهار کرد: در ۱۲ سال گذشته آموزش وپرورش با یک ونیم برابرشدن امکانات و کاهش یک سومی دانش آموزان راهبرد اصلی کیفیت بخشی را انتخاب کرده است.

وی گفت: هشت ماه از اجرای سیاست سامان دهی نیروی انسانی در آموزش وپرورش گذشته است. با وجود آن که آموزش وپرورش حتی یک نیروی جدید استخدام نکرده است ، ولی توانسته است با بازنشستگی ۲۵ هزار نیروی شاغل و افزایش ۲۰۰ هزار نفری دانش آموزان در سال ۹۳ صرفه جویی ۴۰ هزار نیرو را داشته باشد که این نشان از موفقیت این سیاست است .

فانی توسعه مشارکت ها را یکی دیگر از سیاست ها ی آموزش وپرورش در دولت یازدهم معرفی کرد و گفت: تاکنون قریب به ۲۰ تفاهم نامه با وزارت خانه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی به امضاء رسانده ایم و توانسته ایم امکانات خوبی را برای آموزش وپرورش جذب کنیم.

عضو کابینه تدبیر و امید ادامه داد: بسته حمایتی از مدارس غیردولتی و مشارکت مردم در اداره و سرمایه گذاری در مدارس ، نقطه شروع این طرح است که می تواند منشأ خدمات مفیدی برای آموزش وپرورش باشد.

وی گفت: گام اول بودجه ریزی عملیاتی را در سرانه ای کردن ۶۰۰ مدرسه در سال جار ی برداشته ایم. باید با انجام پژوهش های تحقیقی نتیجه این طرح را ارزیابی کنیم تا بتوانیم آن را با قوت بیشتری و در جهت کاهش تمرکززدایی ادامه دهیم.

فانی، آموزش وپرورش را یک دستگاه دولتی با تمرکز بالا خواند و گفت: رسمیت یعنی صدور بخشنامه و دستورالعمل زیاد در یک دستگاه که سبب کاهش خلاقیت می شود و آموزش وپرورش باید با کاهش بخشنامه و دستورالعمل و افزایش تفویض اختیار به ادارات و مدارس ، قدم مؤثری را در جهت تمرکززدایی برداریم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به سیاست ارتقای مدیریت آموزشگاهی را سیاست گفت: کلید اصلی تعلیم وتربیت دانش آموزان در مدارس شکل می گیرد و باید شرایطی را فراهم کنیم تا ادارات پشتیبان و حامی مدارس باشند .

وی ادامه داد: اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه در راستای تحقق مدرسه محوری است و هرچقدر مدارس به عنوان یک نهاد سیستمی و نظام مند تقویت شود به این مهم نزدیک تر شده ایم و لازمه این کار ارتقای استانداردها، تعریف شاخص ها و اندازه گیری آن هاست.

عضو کابینه تدبیر و امید، «تغییر و مقاومت در برابر تغییر» را از موانع اصلی هر تحول سازمانی معرفی کرد و گفت: اگر مدیر یک سازمان سیاست های قبلی را بدون هیچ تغییری ادامه دهد، علاوه بر این که مخالفتی با آن ایجاد نمی شود بلکه هیچ کاری هم صورت نخواهد گرفت و این مناسبت و زیبنده آموزش وپرورش نوین نیست .

فانی «عدم اگاهی»، «عادت مدیران»، «تهدید منافع» و «تجربیات ناصواب مدیران قبلی » را از دلایل مقاومت در برابر تغییر برخی مدیران برشمرد و افزود: اگر بخواهیم در اجرای یک برنامه مهم مقاومت برخی مدیران کاهش پیدا کند باید آن ها را در برنامه ریزی ها دخالت دهیم.

وی ادامه داد: با اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه آموزش وپرورش به یک سازمان یادگیرنده تبدیل می شود که هرگونه تحولات در این سازمان باعث ایجاد یک نگرش جمعی می شود و افراد علاوه بر یادگیری از هم می توانند به ارتقای کیفیت در آموزش وپرورش کمک کند.

وزیر آموزش وپرورش «تفویض اختیار» و «آموزش» را لازمه توانمندسازی مدیران سازمانی عنوان کرد و گفت: باید در تمام رده های یک سازمان ، تفویض اختیار همراه با آموزش کارکنان صورت بگیرد تا تمرکززدایی در سیستم به ارتقای بهره وری بیانجامد.

فانی با بیان این که برنامه تعالی مدیریت مدرسه یک حرکت دائمی است تأکید کرد: اجرای این برنامه هیچ نقطه پایانی ندارد و همواره یک حرکت رو به جلو و تعالی بخش است که در آن باید «اداره مدرسه» به «رهبری مدرسه» و «مدیریت آموزشگاهی» به «رهبری آموزشی» تبدیل شود تا کارکنان با عشق و اعتقاد به پیشرفت امور مدرسه اهتمام ورزند.

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: ارزیابی از برنامه تعالی مدیریت مدرسه نقطه آسیب پذیر آن است که باید فرایندی را تعریف کنیم که مدیران به جای محتواسازی به ظاهرسازی برنامه ها نپردازند. که این موضوع می تواند ضربه اساسی به اصل این برنامه بزند. اگر ارزیابان خارج از ساختار رسمی آموزش وپرورش باشند نتیجه و امکان موفقیت این برنامه بیشتر خواهد شد.


خبر ۷ بهمن ۹۳: بومی‌گزینی در استخدام نیروهای آموزش و پرورش تقویت شود
استاندار چهارمحال و بختیاری خواستار توجه بیشتر به جذب نیروهای بومی در آموزش و پرورش شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، قاسم سلیمانی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بومی گزینی برای استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش تقویت شود.
وی استخدام رسمی معلمان حق‌التدریس در مداس را دلیلی برای ایجاد انگیزه بیشتر و کار تلاش این افراد عنوان کرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بافت ساختمان‌ها و ابنیه بعضی از مدارس استان فرسوده است، از مدیران شرکت‌های آب و فاضلاب، برق و گاز و مدیر بهسازی و نوسازی مدارس خواستار شرکت در جلسات شورای آموزش و پرورش برای سرعت‌بخشی در رفع مشکلات مدارس شد.
سلیمانی از رئیس برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش خواستار اختصاص اعتبارات بیشتر برای تکمیل و بهره‌برداری از پرو‌ژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش استان شد.
وی کمبود امکانات در مدارس استان را یکی از مهم‌ترین مشکلات عنوان و خاطرنشان کرد: مدارس مناطق محرم استان به‌ویژه دهستان موگویی و میانکوه نیازمند توجه بیشتر است.


خبر ۷ بهمن ۹۳: رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش : برای تامین معلم در پایه نهم مشکلی نداریم 

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش ضمن اعلام جزییات پرداخت معوقات فرهنگیان گفت: خوشبختانه برای تامین نیروی انسانی در پایه نهم مشکلی وجود ندارد.
خسرو نظری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پرداخت معوقات فرهنگیان و بازنشستگان اظهار کرد:آقای نوبخت در همایش شوراهای آموزش و پرورش به فرهنگیان قول پرداخت معوقات را داد و بر این اساس فرهنگیان امیدوارند تا معوقات خود را دریافت کنند.
وی افزود: مسئله پرداخت معوقات را معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورشپیگیری می کند و تا پایان سال ۹۳ تمام معوقات فرهنگیان پرداخت می شود و بدهی نخواهیم داشت.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش درباره تامین کمبود نیروی انسانی در پایه نهم نیز اظهار کرد: براساس پیش بینی های انجام شده میزان زیادی از کمبود نیرو را از طریق نقل و انتقال بین دوره ای و معلمان حق التدریس جبران می کنیم.
نظری با بیان اینکه حدود ۵۰ هزار معلم برای پایه نهم نیاز است بیان کرد: خوشبختانه برای تامین نیروی پایه نهم مشکلی وجود ندارد.


خبر ۴ بهمن ۹۳: نگاه اشتغال زایی به آموزش و پرورش صحیح نیست

اردبیل – فرماندار اردبیل معتقد است نگاه اشتغال زایی به آموزش و پرورش صحیح نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد زنجانی ظهر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اردبیل نگاه اشتغال زایی به آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه اشتغال زا را تأسف بار و مصداق خیانت خواند.

وی افزود: مسئولان و مربیان آموزش و پرورش باید به عنوان عاشق و دلسوز و با مهارت کافی در آموزش و پرورش حضور داشته باشند و دیدگاه اشتغال زایی دیدگاه منصفانه و خوبی نیست.

فرماندار اردبیل تاکید کرد: برای تعهد و محبت معلمان و مربیان آموزش و پرورش و همچنین تعلیم و تربیت جایگزینی وجود ندارد و رابطه معلم با دانش آموزان رابطه عاطفی و اخلاقی است.

زنجانی به اذعان به اینکه اساس و عامل توسعه و پیشرفت هر جامعه آموزش و پرورش است، اضافه کرد: کارنامه شورای آموزش و پرورش کارنامه موفق و قابل ارزیابی است ولی کافی نیست و باید کارهای انجام نشده بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی معتقد است از جمله مسائل مهم تمرکز به مسائل آموزشی در بدنه آموزش و پرورش است و این نهاد باید سر و کارش با آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت باشد و از حاشیه ها و جنجال های سیاسی دوری کند.

فرماندار اردبیل تاکید دارد که یارگیریهای سیاسی از وظیفه آموزش و پرورش نیست و متولیان آموزش و پرورش باید در مسیر صحیح تعلیم و تربیت گام بردارند.

زنجانی معتقد است یک مدیر و معلم دلسوز زمانی موفق است که دانش آموزانش با معدل بالا قبول شده و رتبه های خوبی نیز در دانشگاه های معتبر کسب کند.

وی موضوع دیگر را نبود نخبه های علمی در بدنه آموزش و پرورش دانست و در طرح چرایی آن خواستار ارائه راهکار مناسب شد.

فرماندار اردبیل با تاکید به اینکه گم شده های معضلات اجتماعی را باید در آموزش و پرورش یافت، اضافه کرد: ساختارهای اجتماعی تخریب شده، هجوم فضاهای مجازی و تهاجم فرهنگی بار همه اینها بر دوش آموزش و پرورش و راه نجات آنها نیز آموزش و پرورش است.

زنجانی پائین آمدن سن اعتیاد و معضلات اجتماعی را یک تهدید بزرگ برای همه خواند و افزود: توجه به آموزش و پرورش می تواند در کاهش این معضلات مفید واقع شود


 خبر ۴ بهمن ۹۳:مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش از منتفی شدن «لغو تعهد خدمت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان» خبر داد
محمد فاضل، مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و با اشاره به آخرین درباره متعهدین خدمت دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: دیگر نیازی نیست تا این موضوع در مجلس شورای اسلامی بررسی شود. فاضل افزود: محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور صریحاً دستور داد و مکتوب هم به آموزش و پرورش ابلاغ شده است که دانشجویانی که از این به بعد هم وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند، دولت نسبت به آنها تعهد دارد تا استخدام شوند و مشکلی وجود نخواهد داشت. مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با بیان اینکه موضوع متعهدین خدمت دانشگاه فرهنگیان مثل گذشته دنبال خواهد شد، تصریح کرد: «موضوع لغو تعهد به خدمت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان» منتفی شد.

منبع: خبرگزاری فارس


خبر ۲۹ دی ۹۳: آموزش و پرورش منع قانونی برای استخدام نیرو ندارد
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه قانونی برای صدور مجوز آزمون استخدامی وجود ندارد، گفت: آموزش و پرورش هر گاه نیازی به نیروی انسانی داشته باشد طبق قانون می تواند استخدام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت در حاشیه گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که صبح امروز در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر کمبود نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: کمبود نیرو در وزارت آموزش و پرورش را وزیر تایید نمی کند، بلکه ایشان بیان کرده اند از نظر کمی حدود ۵۰ هزار نیروی مازاد دارد.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش مشکلی را بیان کردند که قابل تامل است و آن پراکندگی و توزیع حضور فرهنگیان در مناطق است که برخی از مناطق با کمبود و برخی دیگر با افزایش نیرو مواجه هستند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به ازای هر ۳ فرهنگی که بازنشسته می شود یک نفر وارد آموزش و پرورش می شود.

نوبخت با اشاره به کسانی که از طریق تحصیلات دانشگاهی و یا از طریق مراحل آموزش عالی می خواهند استخدام آموزش و پرورش شوند، تصریح کرد: این افراد به تناسب باید در دانشگاه فرهنگیان دوره های بلندمدت و کوتاه مدت را آموزش ببینند.

وی بیان کرد: کسانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند طی هماهنگی که با وزیر آموزش و پرورش صورت گرفته است همچنان تعهد به خدمت آنان پابرجا است و پس از فارغ التحصیلی نسبت به جذب و اشتغال آنان اقدام می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پاسخ به پرسشی درباره صدور مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی، اظهار کرد: در رابطه با صدور مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی قانونی وجود ندارد و در آموزش و پرورش میزان نیاز به نیروی انسانی محدود است.

نوبخت افزود: رشد منابع عمومی در لایحه بودجه ۶ درصد بوده است در حالیکه در آموزش و پرورش در منابع جاری ۱۱ درصد رشد داشته ایم و بودجه آموزش و پرورش ۲۳ درصد رشد یافته است و همچنین رشد عمرانی آموزش و پرورش ۳۸ درصد است که با توجه به محدودیت منابع دولت تلاش شده است نیازهای فرهنگیان واقع بینانه دیده شود و منابع را به گونه ای تنظیم کنیم که فرهنگیان رضایت شغلی داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش بیش از نیاز خود مجبور باشد نیرو جذب کند از رفاه و منابعی که در اختیار نیروهای خود گذاشته است، کاسته می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تاکید کرد: هیچ دستگاه اجرایی منع قانونی برای جذب نیروی انسانی ندارد و آموزش و پرورش هر گاه نیاز به نیرو داشته باشد می تواند جذب کند.

نوبخت افزود: طی توافقی که با وزیر آموزش و پرورش شده است در شرایط برابر، اولویت در استخدام با فرزندان فرهنگیان است و برای جذب نیروهایی که لازم دارد هیچ محدودیتی از نظر قانونی ندارد.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش این اختیار را دارد در هنگام نیاز به نیروی انسانی جذب به صورت دائم، موقت و حق التدریس در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشور انجام دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پاسخ به پرسشی درباره تغییر قانون انبوه سازی، بیان کرد: ما نمی توانیم بار سنگینی به انبوه سازان وارد کنیم و باید منابعی در بودجه دیده شود تا در اختیار آنان قرار دهیم و همه تاسیسات و زیربناهایی که یک شهرک مسکونی نیاز دارد باید در نقشه هایی که برای احداث ارائه می شود تایید و مورد توجه قرار گیرد.

نوبخت با تاکید بر اینکه باید وزارت آموزش و پرورش چابک تر شود، اظهار کرد: آموزش و پرورش برای هر بخشی که احساس نیاز کند طبق قانون اجازه استخدام دارد.


 خبر ۲۸ دی ۹۳:بررسی استخدام فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها با سازمان مدیریت و منابع انسانی صحبت‌هایی را آغاز کرده‌ایم که امیدواریم این دستورالعمل نهایی و اجرا شود.
به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر فانی در حاشیه برگزاری هفتمین مجلس دانش‌آموزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قرار است از سال آینده آموزش و پرورش از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها به عنوان معلم استفاده کند، اظهار کرد: اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل است.

وی افزود: بر اساس اساسنامه دو نوع مدل پذیرش وجود دارد در مدل نخست داوطلبان دیپلم را از طریق کنکور سراسری جذب کرده و طی یک دوره چهار ساله در دانشگاه فرهنگیان آنها را تحت آموزش قرار می‌دهیم که این روش همچنان ادامه دارد.

فانی با اشاره به روش دوم تصریح کرد: طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان آموزش و پرورش در کنار روش جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان که طی سال‌های اخیر هم در حال اجرا است می‌تواند از فارغ‌التحصیلان مقطع لیسانس سایر موسسات آموزش عالی هم برای جذب نیرو استفاده کند.

وی افزود: دوره‌های آموزش یک ساله برای این افراد برگزار می‌شود و در این دوره‌ها حرفه معلمی را آموزش می‌دهیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره اجرایی شدن جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها از سال ۹۴ بیان کرد: هم‌اکنون در حال مطالعه دستورالعمل مربوط به این موضوع هستیم، اجرای این طرح نیاز به مجوز سازمان مدیریت دارد و صحبت‌های مقدماتی را با این سازمان داشته‌ایم. امیدواریم نهایی شود تا بتوانیم جزئیات آن را اعلام کنیم.


 خبر ۲۷ دی ۹۳: اشتغال ۱۴ هزار “زن” سرپرست خانوار در آموزش و پرورش

مهناز احمدی دستجردی با بیان اینکه در حوزه زنان فرهنگی اولویت‌های متفاوتی داریم اظهار کرد: ارتقای شرایط شغلی زنان فرهنگی، استفاده از بانوان در پست‌های مدیریتی و حوزه‌های تصمیم گیری، شناسایی و رفع مشکلات خاص زنان فرهنگی در ردیف اولویت‌های این دفتر قرار دارد.

وی افزود:‌ پیشنهادات و برنامه‌ریزی‌هایی برای فرهنگیان زن سرپرست خانوار داریم که هم مادر هستند و هم مسئولیت زندگی را دارند و متاسفانه قانون حمایت‌های لازم را برای آنها پیش بینی نکرده است. جزئیات برنامه‌های ویژه آموزش و پرورش برای توسعه حمایت از فرهنگیان زن سرپرست خانوار در آینده و پس از نهایی شدن تصمیمات اعلام می‌شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: ۱۴ هزار نیروی زن سرپرست خانوار در وزارت آموزش وپرورش داریم.

احمدی با بیان اینکه دختران دانش آموز نیز مخاطب ما هستند عنوان کرد: نگاه ویژه ما به دختران دانش آموز مناطق محروم و عشایری است، اگر جذب اعتباری از دستگاه‌های دیگر از جمله معاونت زنان ریاست جمهوری داشته باشیم، توزیع اعتبار در مناطق محروم و مرزی و عشایری انجام می‌شود. برای دختران ساکن در خوابگاه‌های دانش آموزی نیز برنامه‌های آموزشی به منظور ارتقای بهداشت، خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز و آموزش مهارت‌های ارتباطی را دنبال می‌کنیم و اکنون در حال اجراست.


خبر ۲۶ دی ۹۳: فانی:‌ ظرفیت استخدام در دولت قبل پیش‌خور شد

وزیر آموزش و پرورش درباره لایحه رتبه بندی معلمین گفت: لایحه رتبه بندی معلین با هدف افزایش انگیزه و رشد و تعالی شایستگی های معلمین تا آخر امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد و امیدواریم این لایحه در مجلس به سرعت تصویب شود.
به گزارش ایسنا، “علی اصغر فانی” در جمع خبرنگاران درباره سند تحول نظام آموزش و پرورش اظهار کرد: این سند در واقع مهمترین سند بالادستی است که آینده آموزش و پرورش را رقم خواهد زد و این سند تحول مبنای برنامه ششم توسعه کشور خواهد بود.
وی درباره میزان موفقیت اجرای این طرح نیز گفت: سند تحول در واقع هنوز اجرا نشده است و تنها در ۳ سال پیش سال ششم ابتدای به مقطع ابتدایی کشور اضافه شد البته بدون آمادگی قبلی این کار انجام شد که مشکلاتی نیز به همراه داشته است.
فانی تصریح کرد: از ابتدای دولت یازدهم معتقد بودیم که این سند باید نقشه راه برای پیاده سازی داشته باشد و ورژن نهایی آن تا یک ماه آینده آماده خواهد شد و در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی این نقشه راه را ارائه خواهیم داد.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امسال از ۱۳۱ راهکاری که در سند تحول پیش بینی شده است به ۴۰ راهکار آن ورود پیدا کرده ایم و در قالب ۹۹ برنامه بحث اجرایی کردن سند را دنبال می کنیم اما اجرای اصلی سند بعد از تصویب نقشه راه آغاز خواهد شد.
به ازای هر ۱۱.۵ دانش آموز یک نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود دارد
فانی درباره کمبود معلم در مقطع ابتدایی نیز تصریح کرد: در کل کشور یک میلیون همکار فرهنگی وجود دارد که متکلف ۱۳ میلیون دانش آموز در سراسر کشور می باشند که از این ۱۳ میلیون دانش آموز، ۱۱.۵ میلیون نفر در بخش دولتی مشغول به تحصیل می باشند.
وی ادامه داد: به ازای هر ۱۱.۵ دانش آموز یک نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود دارد که این آمار بیان کننده آن است که در کلان با کمبود نیروی انسانی مواجه نیستیم بلکه با تورم نیروی انسانی نیز مواجه هستیم اما مشکل در این است که این نیروی انسانی به درستی توزیع نشده اند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: از سال گذشته در قالب طرحی با عنوان «ساماندهی نیروی انسانی» کار ساماندهی یک میلیون نیروی فرهنگی آغاز شده است.
فانی درباره حضور دانشجو معلمان در مدارس سراسر کشور اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان دارای ۱۰۰ شعبه است که این دانشگاه وظیفه تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش را بر عهده دارد که این دانشجو معلمان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان در گردونه آموزش و پرورش کشور قرار می گیرند.
ظرفیت استخدام در آموزش و پرورش در دولت قبل پیش‌خور شد
وی با اشاره به استخدام های غیر بومی در آموزش و پرورش نیز گفت: طرحی در دولت یازدهم طرحی با عنوان «از بوم برای بوم» کلید خورده است که کشور را به بوم های مختلف تقسیم بندی شده است که پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان نیز بر این مبنا می باشد یعنی از هر بوم نیروی همان منطقه گرفته می شود و سپس استخدام همان منطقه خواهند شد.
وزیر آموزش و پرورش درباره برنامه استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۴ نیز اظهار کرد: طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش می تواند علاوه بر جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان، از لیسانسه های مرتبط از طریق آزمون نیز نیرو جذب کند و به دنبال آن هستیم که از این طریق نیز نیرو جذب کنیم و باید مجوز این نوع جذب را از سازمان مدیریت دولتی بگیریم.
فانی درباره طرح مهرآفرین نیز گفت: در سه ساله آخر دولت قبل مجموعا در کشور ۱۴۸ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شدند که رقم بسیار بالایی است و سازمان مدیریت اعلام کرده است که ظرفیت استخدام در آموزش و پرورش در سه سال گذشته پیش‌خور شده است و امیدواریم که بتوانیم طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان بتوانیم نیروی مورد نیاز خود را جذب کنیم.
وی درباره شرایط رفاهی و مالی مدارس کشور نیز گفت: در ۲ سال آخر دولت دهم هیچ هزینه ای به مدارس به عنوان سرانه مدارس پرداخت نشده بود اما دولت یازدهم در سال ۹۲، ۵۰ میلیارد تومان به عنوان سرانه به مدارس پرداخت کردیم و در سال جاری نیز با تصویب مجلس ۱۲۰ میلیارد تومان به عنوان سرانه در بودجه پیش بینی شده بود که ۶۰ میلیارد آن به مدارس پرداخت شده است و ۶۰ میلیارد دیگر آن نیز تا پایان سال جاری بین مدارس کشور توزیع خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: رقم هایی که دولت می توان تامین کند در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت اما از مردم نیز انتظار داریم در این امر خیر به یاری دولت بیایند و اگر مردم نسبت به موضوعی توجیه شود یقینا کمک خواهند کرد
فانی درباره مدارس غیرانتفاعی نیز گفت: امسال در سطح کشور حدود ۹۰۰ مدرسه را به بخش خصوصی و موسسین با تجربه واگذار کردیم.این کار برای اولین بار و بر اساس ماده ۱۳ قانون خدمات کشوری صورت گرفت که کار بسیار مهمی بود که با اظهار نظرهای موافق و مخالف نیز مواجه بودیم.
وی ادامه داد: در این طرح مدرسه واگذار نشده است بلکه مدیریت مدرسه به موسسین قابل اعتماد واگذار شد که بیشتر نیز در مناطق محروم این کار صورت گرفته است که این طرح باعث ایجاد ۸۰۰۰ شغل در کل کشور شده است بدون آنکه برای دولت هزینه ای در بر داشته باشد.
وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت بودجه آموزش و پرورش در سال های ۹۳ و ۹۴ نیز گفت: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۳، ۲۱ هزار میلیارد تومان بوده است که برای سال ۹۴ بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است. از این میزان رقم حدود ۹۹ درصد آن مربوط به حقوق کارمندان است و تنها یک درصد در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد.
وی افزود: ۱۰.۷ درصد بودجه ۹۳ دولت به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است و این در حالی است که در سال ۹۲ در حدود ۹.۷ درصد بوده است البته این رقم بازهم کافی نیست.
پرداخت معوقات حق التدریسی‌ها و حقوق سرباز‌معلم‌ها تا پایان سال
فانی درباره جلسه هفته گذشته خود با دکتر نوبخت نیز گفت: مقرر شد حق التدریس همکاران فرهنگی و حق الزحمه امتحانات نیز که به تعویق اقتاده بود، حقوق سرباز معلمها تا پایان سال جاری پرداخت شود و همچنین بیمه طلایی فرهنگیان نیز تامین اعتبار شود و همچنین بازنشستگان فرهنگی نیز از مزایای بیمه طلایی شاغلین آموزش و پرورش نیز برخوردار شوند که این اعتبارات در تخصیص سه ماهه چهارم پیش بینی شده است.
وزیر آموزش و پرورش درباره لایحه رتبه بندی معلمین نیز گفت: لایحه رتبه بندی معلین با هدف افزایش انگیزه ، رشد و تعالی شایستگی های حرفه‌ای معلمین تا آخر امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد و امیدواریم این لایحه در مجلس به سرعت تصویب شود.
وی گفت: سیاسیت آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارتقای کیفیت می باشند و این سیاست نیز نیازمند ابزار لازم است و یکی از این ابزارها ایجاد پژوهسراهای تخصصی در سراسر کشور است. در سال ۸۲ اولین پژوهسرای دانش آموزی در کشور دایر شد و در سال ۹۳، ۱۰۱ پژوهشسرای دانش آموزی در سطح کشور تاسسیس کردیم که هم اکنون ۴۰۱ پژوهشسرای دانش آموزشی در ۴۰۱ منطقه آموزش و پرورشی کشور فعال است.
نقشه راه سند تحول نظام آموزش و پرورش تا یک ماه آینده نهایی می‌شود
وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه در کرمان با بیان اینکه آموزش و پرورش با توجه به اینکه در سطح کشور گسترده است، بیشترین ارتباط را با مردم دارد تصریح کرد: بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت را آموزش و پرورش دارد و در همه خانه ها حضور داریم و تصمیمات آموزش و پرورش جامعه را متاثر می کند.
وی اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در ۱۰۵ هزار مدرسه با حدود یک میلیون نفر همکار فرهنگی در کل کشور داریم.
وی بیان کرد: سند تحول آموزش و پرورش در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و در سال تحصیلی جاری از ۱۳۱ راهکار به ۴۰ مورد ورود کرده و در قالب ۹۹ برنامه این سند در حال اجراست.
وزیر آموزش و پرورش گفت: به موازات این اقدام نقشه راه اجرای سند را نیز در حال تهیه داریم و تا یک ماه دیگر نهایی خواهد شد و مقام معظم رهبری تاکید داشتند برای اجرای سند نقشه راه تهیه شود.
وی افزود: سند تحول مبنای برنامه ششم توسعه آموزش و پرورش خواهد بود و اگر بتوانیم در برنامه ششم توسعه زمینه های اجرای سند تحول را در قالب نقشه راه فراهم کنیم، کار پسندیده ای است.
فانی در پایان خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش مشکلات خود را دارد و کمبودها و کسری ها در بخش اعتبارات وجود دارد، اما سعی می کنیم در هر حال مدارس را به نحو بهتری اداره کنیم.


خبر وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام مربیان پیش‎دبستانی

وزیر آموزش و پرورش از ارائه طرحی در استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات خبر داد.فانی در خصوص طرح استخدام مربیان پیش دبستانی گفت: در رابطه با استخدام این مربیان کمیته‌ای ماموریت یافته تا فراتر از این موضوع کار کند که به محض رسیدن به نتایج لازم آن را اعلام می‌کنیم.
تسنیم: وزیر آموزش و پرورش از ارائه طرحی در استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات خبر داد.
علی اصغر فانی امروز در حاشیه جشنواره جلوه‌های معلمی در جمع خبرنگاران درباره رتبه بندی معلمان گفت: رتبه‌بندی معلمان تا پایان سال جاری تقدیم مجلس خواهد شد.
وی افزود: با تصویب این طرح شاهد افزایش انگیزه‌ معلمان و مهارت حرفه‌ای انان خواهیم بود.
وی درباره افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل معلمان مقطع ابتدایی افزود: افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل معلمان ابتدایی به نتیجه رسیده است اما تصمیم نداریم تمام مسائلی را که به نتیجه می رسد اعلام کنیم.
وزیر آموزش و پرورش درباره بیمه دانش‌آموزان از ابتدای سال تحصیلی تا زمان فارغ التحصیلی آنان گفت: مذاکراتی را با شرکت های بیمه درباره بیمه دانش‌آموزی انجام داده‌ایم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم البته شرکت‌های مختلف بیمه‌ای پیشنهادات متعددی را در این باره ارائه کرده اند که باید با ارزیابی آن نتیجه نهایی را بگیریم.
فانی همچنین درباره استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات گفت: طرحی را مد نظر داریم تا از امکانات و فضای مدارس در زمینه تبلیغات متناسب با فرهنگ حاکم بر مدارس استفاده کنیم.
وی با اشاره به این که مدارس نمونه دولتی، هیئت امنایی و استعدادهای درخشان اگر ضوابط لازم را رعایت نکنند به مدرسه عادی تبدیل می‌شوند، گفت: ضوابط مد نظر را با توجه به مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش ابلاغ کرده‌ایم و به این مدارس فرصت داده‌ایم تا خود را با این ضوابط تطبیق دهند. طبعا در سال تحصیلی آینده مدارسی که خود را با ضوابط تطبیق ندهند تصمیم ‌گیری لازم را خواهیم داشت.
فانی در خصوص طرح استخدام مربیان پیش دبستانی گفت: در رابطه با استخدام این مربیان کمیته‌ای ماموریت یافته تا فراتر از این موضوع کار کند که به محض رسیدن به نتایج لازم آن را اعلام می‌کنیم.
وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره جلوه‌های معلمی تصریح کرد: سال گذشته در چنین شبی با معلم مریوانی که برای همدردی با دانش‌آموز خود سرش را تراشیده بود دیدار کردم و پس از آن تصمیم گرفتیم تا هر سال همزمان با میلاد پیامبر اسلام جشنواره جلوه‌های معلمی را برگزار کنیم که امسال نخستین جشنواره برگزار شد اما طبیعی است که آن‌طور که مدنظر بود نتوانستیم اقدامی را انجام دهیم.امیدواریم این حرکت تشویقی باشد برای معلمان ایثارگر و تلاشگر و ما به عنوان وزارت آموزش و پرورش وظیفه تجلیل از تلاش و فداکاری معلمان را بر عهده داریم.


 خبر ۲۰ دی ۹۳: سفر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به قرچک

مژده فانی به فرهنگیان:افزایش ۱۰درصدی بودجه آموزش و پرورش/ فرزندان فرهنگی در اولویت استخدام
قرچک- وزیر آموزش و پرورش گفت: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش بینی شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر فانی که ظهر شنبه به منظور بررسی مشکلات آموزشی و افتتاح چند پروژه به قرچک سفر کرده بود با مدیران ارشد و فرهنگیان و فعالان آموزش و پرورش این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
در این نشست هم اندیشی که سید حسین نقوی حسینی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، علیرضا کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران و جمعی از مدیران حضور داشتند، وزیر آموزش و پرورش از عزم این وزارتخانه برای حل مشکلات فرهنگیان خبر داد.
بر اساس اظهار نظر مسئولان، در سال جدید تحصیلی بیش از ۲۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز پسر و ۲۱ هزار و ۷۰۷ دانش آموز دختر در مدارس دولتی و غیر انتفاعی شهرستان قرچک مشغول به تحصیل بوده که از مجموع ۴۴ هزار و ۵۳۹ دانش آموز، هزار و ۵۴۹ نفر در مدارس غیرانتفاعی حضور دارند و هم اکنون ۲۰۶ واحد آموزشی در شهرستان قرچک فعالند که بیش از ۶۰۰ مدیر و معاون در این واحدها مشغول به فعالیت هستند.

فرزندان فرهنگی دارای اولویت استخدام هستند
وزیر آموزش و پرورش در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه تعلیم و تربیت در نظام اسلامی اظهار داشت: تعلیم و تربیت از جایگاه ویژه ای در جامعه اسلامی برخوردار است که در این میان تربیت نیروی انسانی کارآمد برای پرورش آینده سازان کشور امیت بیشتری دارد.
علی اصغر فانی افزود: توجه به جایگاه معلم می تواند در رشد و ترقی دانش آموزان موثر باشد زیرا رفتار و برخورد و منش یک معلم در شکل گیری شخصیت یک دانش آموز بسیار موثر است به همین خاطر افزایش مهارت، شایستگی حرفه ای و افزایش انگیزه معلمان و مربیان مورد توجه دستگاه آموزش و پرورش قرار دارد.
ابن مسئول با اشاره به تلاش آموزش و پرورش برای اعطای تسهیلات به فرهنگیان افزود: در زمینه استخدامی فرزندان کارمندان و بازنشستگان در شرائط مساوی از امتیاز ویژه برخوردار هستند و اولویت با جذب فرزندان فرهنگیان خواهد بود.

پیش بینی ۳۰۰ میلیاردی برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش
وی ادامه داد: هزینه در آموزش و پرورش یک نوع سرمایه گذاری برای آینده سازان کشور است زیرا آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی تامین و تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص از جایگاه مهم و ارزشمندی در جامعه برخوردار بوده و در این میان معلمین و مدرسه دو محور مهم و اصلی را در وزارت آموزش و پرورش تشکیل می دهد.
وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش بودجه این وزارتخانه در سال ۹۴ تأکید کرد: در سال ۹۴ بودجه وزارت آموزش و پرورش از ۷/۹ به ۷/۱۰ درصد افزایش پیدا کرده و در این میان بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش بینی شده است.

۱۰۵ هزار مدرسه در کشور وجود دارد
وی حوزه فعالیت آموزش و پرورش را بسیار گسترده خواند و یادآور شد: سیزده میلیون دانش آموز در ۱۰۵ هزار مدرسه در ۷۵۲ منطقه آموزشی کشور مشغول به تحصیل هستند که در این میان بیش از یک میلیون معلم و دبیر در میان این دانش آموزان حضور دارند.
فانی با اشاره به فعالیت های وزارت آموزش و پرورش از ابتدای سالجاری گفت: در حوزه پرورشی و تربیت بدنی فعالیت های گسترده ای صورت پذیرفت به طوریکه اعتبارات پرورشی ده برابر و اعتبارات ورزشی بیش از پنج برابر شده است.
علی صادقی در این نشست با اشاره به ویژگی های منطقه ای قرچک اظهار داشت: قرچک از جمله شهرستان های تازه تأسیس استان تهران محسوب می شود که نیازمند توجه جدی تر مسئولان در بخش های مختلف است، این منطقه از جمعیتی جوان برخوردار است به همین خاطر رفع مشکلات و توجه به نیازهای حوزه جوانان از جمله موضوعات مرتبط در حوزه آموزش و پرورش در اولویت این شهرستان قرار دارد.
فرماندار قرچک ادامه داد: فرهنگیان با تمام توان و ظرفیت برای ارتقای سطح علمی و تربیتی آینده سازان کشور تلاش و در این مسیر سختی ها و مشقت فراوان را به جان می خرند لذا باید مورد توجه و تقدیر قرار بگیرد.
گفتنی است؛ وزیر آموزش و پرورش در جریان سفر به قرچک با حضور در روستای صالح‌آباد، آموزشگاه ۱۰کلاسه شهید صادقی در این منطقه را افتتاح کرده و کلنگ ساخت آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهید داودآبادی را بر زمین زد تا عملیات ساخت این مجموعه نیز به طور رسمی آغاز شود.


خبر ۱۴ دی ماه: استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در آموزش و پرورش احیاء می شود

لغو قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش:
یک باردیگر، یک تنش درحوزه آموزش و پرورش. هم‌اینک بجز پس‌لرزه‌های ناشی از واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی و نجواهای افراد نگران درباره تغییرات احتمالی در رشته‌های دبیرستانی، خطر استیضاح وزیر نیز جدی است که این را باید به چالش حل‌نشده استخدام مربیان پیش‌دبستانی و اعتراض و تجمع موسمی آنها مقابل ساختمان‌های دولتی افزود.

حالا اینها را اگر بیفزاییم به مشکلات قدیمی آموزش و پرورش مثل کمبود معلم، کسری بودجه، کیفیت پراما و اگر آموزش و کمبود مدرسه و ده‌ها چالش ریز و درشت دیگر، نتیجه این است که این وزارتخانه تا زیر بینی در مشکل است و تحمل وزن یک پرکاه اضافه را هم ندارد. اما نامه‌ای که بتازگی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به معاون اول حسن روحانی نوشته بیشتر از یک پر کاه وزن اضافه را بر آموزش و پرورش سوار کرده، وزنه‌ای که جویندگان شغل معلمی را با چالش‌های جدید رو‌به‌رو می‌کند. محمدباقر نوبخت در این نامه از اسحاق جهانگیری خواسته تا لایحه‌ای به مجلس ارسال کند تا قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش لغو شود.
اشاره این قانون به دانشجویانی است که با هزینه دولت درس می‌خوانند و پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند و به صورت خودکار معلم می‌شوند، کسانی مثل دانشجویان دانشگاه سابق تربیت معلم و دانشجویان فعلی دانشگاه فرهنگیان. قانون متعهدین خدمت البته تاکنون یک بار لغو شده، آن هم در دولت دهم و در حین تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری، ولی این لغو زیاد دوام نیاورد چون وقتی در سال ۹۱، نمایندگان مجلس بحث تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت را به قانون تبدیل کردند، تعهد خدمت را بار دیگر احیا نمودند.
حالا محمد باقرنوبخت به دنبال مجاب کردن معاون اول رئیس جمهوراست تا با حذف این استخدام‌های اتوماتیک در آموزش و پرورش از یک سو هزینه‌های دولت در این بخش را کاهش دهد و از سوی دیگر راه را برای استخدام فارغ التحصیلان همه دانشگاه‌های کشور در آموزش و پرورش باز کند.
این درخواست بخصوص به علت نیت دومش می‌تواند اقدامی مثبت باشد چون هم اکنون افراد حتی با داشتن شایستگی‌های تحصیلی و تجربی،شانسی برای ورود به حرفه معلمی ندارند چون تنها راه ورود به آموزش و پرورش قبولی در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکوراست. پس اگر قانون حذف تعهد خدمت استخدام لغو شود همه دارندگان مدارک دانشگاهی می‌توانند مثل گذشته شانس خود برای ورود به وادی تدریس بیازمایند، ولی مشکل این اتفاق این است که با این شیوه هم عقبگردی غیرمنطقی به گذشته رخ می‌دهد و هم سرنوشت دانشگاه فرهنگیان به چالش می‌افتد، دانشگاهی که برای تشکیل آن قانون تصویب شده و برای راه اندازی اش وقت و هزینه زیادی صرف شده است.
به عبارت دیگر، لغو قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش می‌تواند به تغییر ماهیت دانشگاه فرهنگیان و ایجاد هرج و مرج و سردرگمی منجر شود و در بهترین حالت سرنوشتش چیزی شبیه دانشگاه تربیت معلم شود که نامش به دانشگاه خوارزمی تغییر کرد و رسالتش شد تولید افرادی مدرک به دست بدون تضمین استخدام که از نگاه ما چیزی جز یک دور باطل نبوده است.

دانشگاه فرهنگیان: نگران نیستیم
متن نامه‌ای که محمدباقر نوبخت به اسحاق جهانگیری ارسال کرده کاملا واضح،دانشگاه فرهنگیان را هدف گرفته، اما وقتی ما با امین الله فراهانی، مشاور سرپرست این دانشگاه گفت‌وگو کردیم این طور برداشت شد که دانشگاه فرهنگیان این نامه را خطاب به خود نگرفته یا این که مطمئن است فعلا جایی برای نگران شدن وجود ندارد. امین الله فراهانی به ما گفت لغو قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش نیازمند بررسی در مجلس است و وجود دانشگاه فرهنگیان نیز چون منشعب از این قانون است تا معتبربودن قانون، قطعی است، بنابر این به همه دانشجویان و استادان گفته ایم نگران نباشند.
اما با وجود این اگر دولت قصد تغییر در این حوزه را داشته باشد، قطعا دست به این کار خواهد زد و آن وقت جامعه می‌ماند با یک تغییر دیگر درحوزه استخدام‌ها که از شائبه اعمال ملاک‌های غیرمنطقی و دور از عدالت نیز دور نخواهد ماند.
یک روی دیگر این ماجرا هم می‌تواند تغییر درعملکرد دانشگاه فرهنگیان باشد به این نحو که به جای تبدیل به یک مکان برای تولید نیروی استخدام شده، به مکانی برای آموزش و تربیت نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش تبدیل شود، یعنی نیروها در دانشگاهی دیگر درس بخوانند و در دانشگاه فرهنگیان فقط دوره‌های معلمی را بگذرانند.
بظاهر سرپرست دانشگاه فرهنگیان نیز با این موضوع مشکلی ندارد چون محمود مهرمحمدی دیروزبه تسنیم توضیح داد که طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان می‌توانیم فارغ التحصیلان بقیه دانشگاه‌ها را با گذراندن دوره آموزشی یک‌ساله در آموزش و پرورش جذب کنیم. البته به گفته او برای اجرای این کار باید طرح اجرایی تدوین شود که هم اکنون در دست تهیه است و ممکن است به مهر سال آینده برسد؛ اما حتی با وجود این هم ابهامی که همچنان می‌ماند این است که اگر قرار بود این کارکرد دانشگاه فرهنگیان بر کارکردهای دیگرش غلبه داشته باشد، چرا از ابتدای تاسیس، کارکردی استخدامی برای آن تعریف شد و چرا حالا که این قضیه جا افتاده است، عده‌ای می‌کوشند وضع موجود را به هم بزنند؟

مجلس: باید تحقیق کرد
حتی اگر در دانشگاه فرهنگیان مقاومتی برای این قبیل تغییرات رخ ندهد، اما به نظر می‌رسد مجلسیان راحت با این موضوع کنار نیایند. دلایل این کنار نیامدن سهل با موضوع یا به‌نوعی دست به عصا حرکت کردن نمایندگان در مواجهه با این مساله نیز دلایلی مختلف دارد که فرهاد بشیری، عضو کمیسیون آموزش مجلس به عنوان نماینده مخالف لغو تعهد خدمت به ما گفت وزارتخانه‌ای حساس همچون آموزش و پرورش باید حق تربیت نیروی مورد نیازش را به روشی که می‌پسندد داشته باشد، بنابر این هر تصمیمی که به این حق خدشه وارد کند، پذیرفتنی نیست.
در عوض اما قاسم جعفری، سخنگوی این کمیسیون از موضعگیری مطلق کمی کناره می‌گیرد و به تسنیم می‌گوید گرچه حذف دانشگاه فرهنگیان خطای بزرگی است، اما استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دیگر در شغل معلمی نیازمند بررسی است. استدلال او هم این است که در برخی از کشورهای دنیا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون در آموزش و پرورش جذب می‌شوند و دوره‌ای دو ساله برای آشنایی‌ آنها با فن معلمی و روش تدریس برگزار می‌شود که این شیوه قابلیت اجرا در ایران را نیز دارد.
اما گرچه هم اکنون که هنوز این اتفاقات در حد احتمالات است و حرف و حدیث‌ها در حد یک نامه از گوشه‌ای از دولت به گوشه دیگرش، خیلی‌ها از تداوم حیات دانشگاه فرهنگیان دفاع می‌کنند، اما نباید از این نکته غافل شد که این دانشگاه در طول عمر کوتاهش در خیلی از موارد راضی کننده عمل نکرده است. جذب دانشجو معلمانی که برای معلمی ساخته نشده اند و یا پذیرش جوانانی که بجز انگیزه استخدام و داشتن شغل رسمی به این دانشگاه نیامده‌اند، در کنار بی نظمی‌ها و کیفیت نه چندان مطلوب آموزش‌ها که گاه و بیگاه گزارش می‌شود، بخشی از انتقاداتی است که تاکنون به گوش رسیده است. در واقع می‌شود استنباط کرد که اگر بحث تغییر کارکرد این دانشگاه مطرح است، گوشه‌ای از تقصیرها را هم باید متوجه عملکرد دانشگاه فرهنگیان دانست.
ولی با این حال در پس همه این بحث‌ها و انتقادها و این نامه تازه نوشته شده، موضوعی که نباید گم شود بحث استخدام معلم به روشی اصولی و عادلانه است، به طوری که در نهایت کسانی به مدارس وارد شوند که منشا تحول باشند، نه نسخه کپی شده نیروهای بی کیفیت که به نظام تعلیم و تربیت ضربه‌ها زده‌اند.


خبر ۱۷ آذر ۹۳: وزیر آموزش و پرورش: استخدام نداریم

وزیر آموزش و پرورش گفت: فعلا در وزارت آموزش و پرورش استخدام نداریم.
به گزارش فرهنگ نیوز ، علی ‌اصغر فانی در حاشیه بازدید از کتابخانه ملی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر، افزود: جذب و استخدام در وزارت آموزش و پرورش، به جز شرایط استثنا از طریق دانشگاه فرهنگیان است.
وی درباره تعیین تکلیف آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی و همچنین افزایش۲۰ درصد فوق العاده شغل معلمان ‌مقطع ابتدایی گفت: ‌پی گیری ها ادامه دارد و هر وقت به نتیجه برسیم اعلام می کنیم.
وزیر آموزش و پرورش درباره شرایط اخذ مجوز استخدام در این وزارتخانه گفت: مجوز استخدام باید از مبادی ذی ربط اخذ شود که متاسفانه در سال های گذشته، ‌بیشتر از ظرفیت مجاز استفاده شده است.
دارالفنون گنجینه اسناد می شود
وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید بخش‌های مختلف سازمان اسناد و کتابخانه ملی در جمع خبرنگاران، از بازسازی مدرسه دارالفنون و تبدیل آن به گنجینه اسناد ارزشمند وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: یکی از سیاست‌های دولت؛ توسعه فرهنگ کتاب خوانی و تقویت روحیه پرسشگری در دانش آموزان است؛ که اجرای این سیاست به بالندگی و پویایی در دانش آموزان منجر می شود.
وی سازمان اسناد و کتابخانه ملی را گنجینه با ارزش تاریخ تمدن ایرانی – اسلامی توصیف کرد و گفت: آشنایی بیشتر دانش آموزان با این گنجینه عظیم، به نفع نسل آینده ساز کشور خواهد بود و بهره مند کردن دانش آموزان از این ظرفیت، برنامه آموزش و پرورش است.
فانی همچنین گفت: ما می‌توانیم در تدوین کتاب‌های درسی و تهیه محتوای آنها، دانش آموزان را با سابقه تمدنی کشورمان بیشتر آشنا کنیم تا آنها بدانند ایران اسلامی چه توانمندی‌های زیادی داشته است و متوجه شوند که سابقه بسیاری از علوم از جمله پزشکی و نجوم در کشور ما به ۸۰۰ سال برمی گردد در حالی که در غرب، سابقه ای ۲۰۰ ساله دارد.
وی با اشاره به اسناد ارزشمند نسخ خطی مجموعه کتابخانه ملی گفت: برپایی اردوهای دانش آموزی برای دیدن بخش های مختلف کتابخانه ملی برای دانش آموزان و معلمان از جمله برنامه های ما برای همکاری با این مجموعه فرهنگی ارزشمند است.
فانی همچنین از پیشنهاد طرح تدوین تاریخ شفاهی آموزش و پرورش ایران که از طرف کتابخانه ملی مطرح شد، استقبال کرد.
نگهداری کتاب‌های ۷۰۰ ساله و اسنادی ۱۰۰۰ ساله در کتابخانه ملی
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با این که این سازمان در گذشته با نخبگان ارتباط لازم را نداشته است، گفت: در تلاشیم با ایجاد تعامل با نخبگان، از ظرفیت عظیم کتابخانه بهره برداری کنیم.
سیدرضا صالحی امیری در نشستی با وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید از بخش های مختلف سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان این که تقریبا هر روز در اندیشگاه کتابخانه ملی با حضور اندیشمندان فکر و قلم نشستی برپا می شود؛ افزود: ساده ترین شکل بهره برداری وزارت آموزش و پرورش از منابع موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بهره برداری و برنامه ریزی برای حضور و بازدید نیروهای فرهنگی و به ویژه مربیان و معلمان شاغل و همچنین اولیای دانش آموزان در این مجموعه است.
وی اضافه کرد: در مجموعه کتابخانه ملی، کتاب‌هایی از ۷۰۰ سال و اسنادی تا ۱۰۰۰ سال قبل نگهداری می‌شود، که متاسفانه به دلیل نبود آگاهی از این منابع عظیم، از این گنجینه‌ها استفاده نمی‌شود.


 خبر ۹ آذر ۹۳: خانواده های شهدا در اولویت استخدام آموزش و پرورش
اشتغال ۱۳۰ هزار ایثارگر در مدارس کشور
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت استخدام این وزارتخانه قرار دارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، ‘محمدحسین کفراشی’ عصر یکشنبه در جمع فرهنگیان ایلام در مجتمع رفاهی فرهنگیان افزود: بر اساس قانون ۳۰ درصد سهمیه استخدام های دولتی باید از جامعه ایثارگران باشد که در صورت استخدام در این وزارتخانه این قانون اجرا خواهد شد.
وی تعداد ایثارگران شاغل در مدارس سراسر کشور را ۱۳۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد، ۲۸ هزار نفر جانباز، چهار هزار و ۵۰۰ نفر آزاده، ۱۴ هزار نفر فرزند شهید، ۱۷ هزار نفر برادر و خواهر شهید، ۸۵ هزار رزمنده و سه هزار نفر نیز همسر شهدا هستند.
کفراشی به قانون جامع ایثارگری در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بخش هایی از این قانون برای اجرایی شدن نیازمند آیین نامه است که چنانچه از طریق کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شود این وزارتخانه نیز مکلف به اجرای آن خواهد بود.
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اجرای کامل قانون جامع ایثارگری برای فرهنگیان در این وزارتخانه را نیازمند مشارکت برخی ارگان ها همچون معاونت راهبردی ریاست جمهوری و سازمان بازنشستگی دانست و گفت: با اجرای این قانون در کشور مطالبات بحق ایثارگران تحقق خواهد یافت.
وی تعداد شهدای فرهنگی و دانش آموز کشور را به ترتیب پنج هزار و ۳۶ هزار شهید اعلام کرد و افزود: این وزارتخانه درصدد است تا پایگاه های اطلاعاتی از زندگینامه و وصیت نامه و سایر آثار شهدای فرهنگی راه اندازی کند.


خبر ۵ آذر ۹۳: مجوز استخدام برای جایگزینی نیروهای بازنشسته آموزش و پرورش وجود ندارد
خبرگزاری تسنیم: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال ۲۰ هزار فرهنگی در کشور بازنشسته شده‌اند گفت: برای جایگزینی نیروهای بازنشسته هیچ مجوز استخدامی وجود ندارد.
علی زرافشان بعدازظهر امروز در نشست با مدیران آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای رتبه مناسبی در پوشش تحصیلی است اظهار کرد: رتبه استان بوشهر در شاخص پوشش تحصیلی دوره متوسطه بالاتر از میانگین کشوری است.
وی با بیان اینکه دستیابی به این شاخص کمی مقدمه‌ای برای توسعه کیفی است افزود: استان بوشهر در مدت ۳ سال گذشته در شاخص ورود دانش آموزان به دانشگاهها رشد قابل توجهی داشته است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معدل دانش‌آموزان بوشهری در امتحان نهایی رشد داشته گفت: درمجموع ۲ نمره درمعدل دانش آموزان شرکت کننده در امتحان نهایی استان بوشهر رشد داشته است.
زرفشان با اشاره به وضعیت نیروهای آموزشی فرهنگی در مقطع متوسطه بیان کرد: سیاست آموزش و پرورش جذب نیروی جدید نیست و هیچ مجوز استخدامی در این زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه امسال ۲۰هزار فرهنگی در کشور بازنشسته شده‌اند تصریح کرد: برای جایگزینی نیروهای بازنشسته هیچ مجوز استخدامی وجود ندارد و مدیران آموزش و پرورش باید با برنامه ریزی و ساماندهی نیروها کمبود ها را در این زمینه برطرف کنند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدیران مدارس باید با قدرت تصمیم‌گیری, پاسخگوی مشکلات باشند گفت: مدیران مدارس درقالب طرح تعالی مدیریت مدرسه باید قدرت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی داشته و مسئول و پاسخگو باشند تا بتوانند مدرسه را بدرستی رهبری کنند.


خبر ۱ آذر ۹۳: معاون وزیر: ساماندهی نیروی انسانی مهمترین راهبرد وزارت آموزش و پرورش است
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: ساماندهی نیروی انسانی مهمترین راهبرد وزارت آموزش و پرورش است و با جدیت در دست اقدام می باشد .
‘محمد دیمه ور’ روز دوشنبه در سومین جشنواره درس پژوهی دوره ابتدایی در همدان اظهار کرد: نیروی انسانی مهمترین مشکل وزارت آموزش و پرورش کشور است.
وی افزود: این وزارتخانه در راستای توانمند سازی، متناسب سازی و آموزش تخصصی و مهارتهای حرفه ای به معلمان مشغول برنامه ریزی و اقدام جدی است.
وی اضافه کرد: با اقدامات دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلمان متخصص در طول سالهای آتی بخشی از مشکل کمبود نیروی انسانی دوره ابتدایی حل خواهد شد.
وی گفت: اقدامات خوبی برای ساماندهی منابع انسانی در آموزش و پرورش بویژه در دوره ابتدایی انجام شده که با ساماندهی و توزیع متوازن، بخش قابل توجهی از مشکلات نیروی انسانی مرتفع خواهد شد.
دیمه ور تصریح کرد: توزیع نامتوازن معلمان در مناطق، شهرستانها و سطح کشور موجب شده با وجود نیروی مناسب در برخی مناطق با کمبود نیرو مواجه باشیم که این موضوع در حال پیگیری است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکل منابع و انگیزه در دوره ابتدایی از دیگر مسایلی است که باید پیگیری شود و اقداماتی برای افزایش انگیزه معلمان انجام گیرد.
دیمه ور افزود: در آستانه ارایه بودجه سال ۹۴ به مجلس از نمایندگان درخواست شده که به تقویت انگیزه های شغلی و حرفه ای معلمان ابتدایی کمک کنند.
وی اظهار کرد: معلم ابتدایی و دوره ابتدایی اساسی ترین دوره یادگیری در کل نظام آموزشی در آموزش پرورش و آموزش عالی است.
وی افزود: بخشی از انگیزه معلمان، انگیزه معیشتی است و از مسوولان توقع است توجه جدی به وضع معیشت معلمان در دوره ابتدایی شود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: حمایت و نگاه ویژه دولت و مجلس در این زمینه بسیار اثر گذار خواهد بود.
وی درباره استفاده دانش آموزان از منابع کمک درسی نیز افزود: آنچه منطبق با محتوی آموزشی و اهداف آموزشی است در منابع داخل آموزش و پرورش و کتاب ها به وسیله معلمان و گروه های آموزشی تدوین شده و هرگونه منبع درسی که به صورت تجارت درآمده از طریق موسسات و شرکت های به ظاهر آموزشی توصیه نمی شود.
دیمه ور خاطرنشان کرد: ظرفیت آموزشی کتاب های درسی به اندازه کافی مطلوب است و معلمان باید با تقویت خلاقیت مطالب را آموزش دهند.
معاون دوره ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری گفت: ۲۰۰ هزار نفر دانش آموز دوره ابتدایی نسبت به سال گذشته در کشور افزایش یافته و در مجموع هفت میلیون و ۱۹۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام دانش آموزان ثبت شده است.
دیمه ور تاکید کرد: منابع مالی دوره ابتدایی در وزارت آموزش و پرورش بر اساس بودجه در اختیار وزارتخانه قرار می گیرد که ۹۹ درصد از آن صرف پرداخت حقوق و مزایا و یک درصد باقی مانده صرف فعالیت های آموزش و پرورش می شود.
وی گفت: با منابع موجود توقعاتی که مردم و تصمیم سازان کشور از وزارت آموزش و پرورش در زمینه کیفی سازی آموزش دارند انجام نخواهد شد و لازم است خانواده ها این وزارتخانه را در ارایه خدمات مطلوب به فرزندان کشور یاری کنند.
دیمه ور بودجه دروه آموزش ابتدایی را ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سهمی از آن دریافت شده و مابقی نیز با تخصیص دولت دریافت خواهد شد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان را مرکزی برای تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش از طریق کنکور اعلام کرد و گفت: براساس نامه این امکان به آموزش و پرورش داده شده که در صورت کمبود نیروی انسانی از فارغ التحصیلان این دانشگاه استفاده شود.
دیمه ور با بیان اینکه استخدام فرزندان فرهنگیان اولویت استخدامی در آموزش و پرورش است تاکید کرد: این به معنای تبعیض در بین افراد نیست و همه افراد می توانند در استخدامی های آموزش و پرورش شرکت کنند.
سومین جشنواره درس پژوهی با حضور مسوولان و معلمان دوره ابتدایی استان همدان در خانه معلمان این شهر برگزار شد.


خبر ۲۷ آبان ۹۳: فرزندان فرهنگیان در اولویت استخدام
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرزندان فرهنگی در استخدام آموزش و پرورش اولویت دارند.
محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان معبر اصلی تربیت معلم برای مجموعه آموزش و پرورش است. وی ادامه داد: بر اساس قوانین موجود در ماده ۲۸ این امکان وجود دارد در صورتی که مجموعه آموزش و پرورش برای تامین نیرو با کمبود مواجه شود از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها استفاده کند که در این راستا فرزندان فرهنگی در اولویت استخدام خواهند بود چرا که با این جامعه آشنایی کامل دارند و از جنس فرهنگی هستند.
دیمه ور به انسداد مبادی بی‌سوادی اشاره کرد و گفت: در این راستا دانش آموزان بازمانده از تحصیل آمار مشخصی دارند و آمار هر استان در این زمینه به تفکیک در اختیارشان قرار داده شده که بتوانند آنها را به تحصیل برگردانند. وی به تحصیل عشایر اشاره کرد و گفت: در حوزه عشایر بیشترین پوشش مربوط به دوره ابتدایی بوده که این موضوع نشان دهنده اهمیت قائل شدن آموزش و پرورش برای تحصیل فرزندان عشایر است.


خبر ۱۷ آبان ۹۳: استخدام‌های گذشته تبدیل وضعیت بود – اگر تراز جمع‌بندی نیروها منفی نبود به عسگری‌آزاد جایزه می‌دهم
ابراهیم سحرخیز، مشاور کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش و در پاسخ به این پرسش که «آیا استخدام‌های گذشته باعث عدم جذب نیروهای جدید شده است؟»، اظهار داشت: قطعاً چنین چیزی نیست.

وی افزود: در زمان وزارت علی احمدی ۷۰ هزار نفر بازنشسته پیش از موعد با سنوات ارفاقی شدند که در زمان خودش بی سابقه بود؛ در سالهای گذشته خیلی از استخدام‌ها تبدیل وضعیت بود و قرارداد کار معین و نهضتی‌ها به پیمانی تبدیل شدند.
سحرخیز ادامه داد: عسگری‌آزاد این سالها را که افرادی بازنشسته شدند و جذب شدند را جمع‌بندی کند و اگر تراز منفی نبود به او جایزه می‌دهم.
*در گذشته تراکم دانش‌آموزی ۵۰ نفر بود و امروز ۲۰ نفر است
مشاور کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه گفته می‌شود در گذشته تعداد دانش‌آموزان ۱۸ میلیون نفر بود اکنون ۱۲ میلیون شده است، گفت: آن زمان تراکم کلاس‌های درس ۴۵ تا ۵۰ نفر بود و تهران مدارس سه شیفته داشت اما الان فقط ۱۰ درصد مدارس دو شیفت است و تراکم دانش‌آموزان در کلاس به مرز ۲۰ نفر رسیده است که کیفیت بخشی اینطور است؛ در کلاس‌های با تراکم بالا نمی‌توانیم کیفیت داشته باشیم.
معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون ۵۳۰ هزار کلاس درس با تراکم دانش‌آموزی پایین داریم، گفت: در گذشته بسیاری از روستاها مدرسه راهنمایی نداشت اما الان تمام روستاها مدرسه راهنمایی دارند.


تعدادی از معلمان حق التدریس آموزش و پرورش در مقابل مجلس نسبت به عدم پیگیری شرایط استخدامی خود تجمع کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز تعدادی از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای وابسته به وزارت کار به نشان اعتراض در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
این مربیان دلیل تجمع خود را وضعیت قرارداد خود با سازمان‌های ذی ربط عنوان کرده و با اشاره به مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی خواستار توجه وزارت خانه و مجلس به این مساله شدند.
یکی از این تجمع کنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد که مجلس و وزارت کار باید برای رفع مشکلات کار قراردای و نسبت به استخدام ما اقدامات لازم را هرچه سریع تر انجام دهند.


خبر ۹ مهر ۹۳: استخدام دانشگاه فرهنگیان
پیرو مصوبه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان، ۱۹۱ داوطلب بومی‌از طریق آزمون کتبی (اختصاصی و عمومی) و انجام مصاحبه پس از طی مراحل گزینش به صورت قرار دادی در دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید


فاجعه ای به نام نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از واگذاری مدارس دولتی به غیردولتی‌ها و استخدام نیروهای آزاد، گفت: در این شرایط فاجعه جدیدی تحت عنوان نیروهای شرکتی‌ شکل می‌گیرد که وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جعفری افزود: واگذاری مدارس دولتی به غیردولتی‌ها و استخدام نیروهای آزاد که بعدها در قالب نیروهای شرکتی برای وزارت آموزش و پرورش مشکل‌ساز می‌شوند یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان بود زیرا در این شرایط فاجعه جدیدی تحت عنوان نیروهای شرکتی‌ شکل می‌گیرد لذا وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشد.
وی تصریح کرد: بر این اساس قرار است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بازدیدهایی را از برخی مدارس تهران طی هفته آینده داشته باشند.


خبر ۷ مهر ۹۳:

جزییات استخدام افراد بیسواد در آموزش و پرورش دولت دهم/حق اخراج نداریم
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام جزییان استخدام افراد بیسواد در آموزش و پرورش در دولت دهم گفت:با گذاشتن دوره های آموزشی ، تغییر شغل و انتقال به حوزه اداری، دفتری این مشکل را حل می کنیم.سید محمدبطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره اعلام آمار استخدام افراد بیسواد در دولت قبل گفت: در آموزش و پرورش معلم بیسواد به معنای واقعی وجود ندارد. وی افزود: تعجیل در اجرای نظام ۶-۳-۳ در دولت گذشته موجب شد تا آموزش و پرورش با کمبود معلم در پایه ششم روبرو شود. بنابراین مجبور شدند هرکسی را وارد کلاس های درس کنند.بطحایی ادامه داد: در صورتی که باید معلم ابتدایی دوره های آموزشی را گذرانده باشد و با روش تدریس روانشناسی رشد و با اصول و فنون کلیات روش ها آشنا باشد.معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پیش از اینکه پایه ششم را اضافه کنند باید فضا و نیروی انسانی پیش بینی می کردند که این اتفاق کمتر افتاد. اما چون تعجیل در اجرای این نظام وجود داشت مجبور شدند معلمانی که دوره های آموزشی را نگذارنده اند و یا رشته های متناسب با آموزش در آموزش و پرورش ندارند جذب شوند.بطحایی با اشاره به یک مثال تصریح کرد: معلم ابتدایی که پیش از این راننده بودو در دولت قبل استخدام شده است، نزد من آمد و خواهش کرد دوباره راننده باشد چرا که نمی تواند کلاس را اداره کند، حتی جذب یک معلم همانند این راننده هم برای آموزش و پرورش عیب است.وی تصریح کرد: البته تعداد جذب این دسته از معلمان در آموزش و پرورش زیاد نیست. برخی از آنان ظرفیت معلمی را ندارند و حتی با آموزش هم درست نمی شوند. بنابراین با تغییر شغل و انتقال به حوزه اداری، دفتری این مشکل را حل می کنیم. وی با تاکید بر اینکه طبق قانون این افراد را نمی توانیم اخراج کنیم اظهار کرد:برای برخی از معلمان که در دولت گذشته استخدام شدند باید کلاسهای آموزشی برگزار کنیم.پیش از این غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود در آموزش و پرورش اتعداد ۱۵۲۰نفر بی‌سواد هستندوحدود ۱۰هزار نفربا مدرک راهنمایی در دولت دهم استخدام شدند.


مثلث نامنتظمِ برگزاری آزمون استخدامی!

اجرای قانون برگزاری آزمون استخدامی برای مربیان پیش دبستانی، به هماهنگی متقابل بین سه نهاد دولت، مجلس و وزارت آموزش و پرورش بستگی دارد. مرور مواضع هریک از سه نهاد مورد بحث درباره این قانون و اجرای آن، ما را در رسیدن به فهمی صحیح و روشن از این مسئله رهنمون خواهد ساخت.

به گزارش عیار آنلاین، محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اتمام مهلت قانونیِ دو ساله وزارت آموزش و پرورش برای اجرای مصوبه مجلس مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی، اعلام کرد: «قانون اجازه داده است که اگر استنکافی از اجرای یک مصوبه مجلس شورای اسلامی صورت گیرد بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس می‌تواند آن مسئول و آن وزیر را به قوه قضائیه معرفی کند».

به نظر می­رسد اجرا یا عدم اجرای قانون مذکور، به هماهنگی متقابل بین سه نهاد مجلس، وزارت آموزش و پرورش و دولت بستگی دارد. مرور مواضع هریک از سه نهاد مورد بحث درباره این قانون و اجرای آن، ما را در رسیدن به فهمی صحیح و روشن از این مسئله رهنمون خواهد ساخت.

موضع آموزش و پرورش برای استخدام نیروی جدید

وزارت آموزش و پرورش مخاطب اصلی مصوبه مجلس برای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی است که در اجرای این قانون و پیرامون جذب و استخدام نیروهای جدید، مواضع دوگانه‌ای را­ اتخاذ نموده است. این وزارتخانه از یک سو نظر مساعد و آمادگی خود را اعلام کرده و از سوی دیگر با توجه به مازاد نیروی آموزش و پرورش آن را منتفی دانسته است.

به عنوان نمونه، بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، از یک سو هر گونه استخدام جدید را به این موکول کرده که ساماندهی نیروی انسانی به درجه مطلوب برسد و در نتیجه به طور ضمنی، برگزاری آزمون استخدامی جدید را منتفی نموده است (۲۷ مرداد ۹۳، خبرگزاری فارس). فانی نیز از وجود ۳۰۰۰ نیروی مازاد در تهران سخن گفته و اشاره نموده است که مدارس دولتی را می‌توان با ۸۰۰ هزار پرسنل به‌خوبی اداره نمود و در نتیجه آموزش و پرورش حدود ۲۰۰ هزار نیروی مازاد دارد! اما از سوی دیگر بطحایی به نظر مثبت برای استخدام مربیان پیش دبستانی اشاره داشته و درباره درخواست تخصیص ردیف استخدامی از معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری و عدم موافقت با این درخواست سخن می‌گوید. (۱۷ شهریور ۹۳، وزارت آموزش و پرورش).

به طور خلاصه از مجموع اظهارنظرهای مسئولین وزارت آموزش‌وپرورش می‌توان چنین استنباط نمود که این وزارتخانه ظاهراً به دنبال استخدام نیروی جدید نیست و نیازی هم به آن ندارد.

موضع معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری

علاوه­ بر اظهارات دوگانه مذکور، آموزش و پرورشی‌ها در اجرای این قانون توپ را در زمین معاونت توسعه انسانی ریاست جمهوری می‌اندازند، چنانچه فانی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی را منوط به داشتن مجوز برای استخدام آن‌ها دانسته است. البته معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری مدعی است که در دولت قبل، بیشتر از ظرفیت قانونی از ردیف‌های استخدامی وزارتخانه استفاده شده و تخصیص ردیف جدد ممکن نیست. از این رو به نوعی معاونت مذکور، با هر گونه استخدام جدید در وزارت آموزش و پرورش مخالف است.

حال سؤال این است که مجلس نسبت به واقعیت‌های مورد اشاره وزارت آموزش و پرورش و معاونت توسعه منابع انسانی مطلع بوده یا نه؟ اگر این آگاهی وجود داشته، وضع چنین مصوبه الزام‌آوری چه معنایی دارد؟

علاوه بر این می‌توان از وجه دیگری نیز قانون مذکور را مورد توجه قرار داد. قانون مورد بحث، در سال ۱۳۹۱ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و به برگزاری آزمون استخدامی و اولویت دادن مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی در استخدام‌های وزارت آموزش و پرورش اشاره دارد. این در حالی است که طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان (مصوب ۱۳۹۰)، تربیت نیروهای مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش بر عهده دانشگاه فرهنگیان است و استخدام نیروهای آموزش و پرورش از این طریق باید صورت گیرد. البته بنا به یکی از بندهای اساسنامه، در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد، آموزش و پرورش می تواند با رعایت ضوابط و مقررات از دانش آموختگان سایر دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی جذب نماید.

دانشگاه فرهنگیان

بدین ترتیب، پرسش‌های مهمی مطرح می‌گردد که پاسخ به آن‌ها می‌تواند در روشن شدن ابعاد دیگر این چالش نیز مؤثر باشد، از جمله اینکه با توجه به شرایط فعلی، آیا دانشگاه فرهنگیان قادر به تأمین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش نخواهدبود؟ و آیا وزارت آموزش و پرورش نیاز اضطراری به جذب نیرو دارد که باید از غیر دانشگاه فرهنگیان برای تأمین آن اقدام نماید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، باید پرسید که این نیاز مربوط به چه بخش‌هایی و ناظر به نیروهای با چه توانمندی و تخصصی است؟ آیا مربیان پیش دبستانی پاسخ گوی نیازی هستند که دانشگاه فرهنگیان قادر به تأمین آن نیست؟ و …

و در صورت منفی بودن پاسخ، باید پرسید که چرا مجلس محترم شورای اسلامی بعد از تصویب اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۰، قانونی را وضع کرده که اجرای آن غیرمنطبق با اساسنامه و اسناد بالادستی است و اجرای آن هم توجیهی ندارد؟ تصویب این قانون چقدر کارشناسی و چقدر سیاسی است؟


ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان محترم، به اطلاع میرسانیم که تمام اخبار استخدامی مرتبط با آموزش و پرورش در طی هر سال در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.
جهت مشاهده شرایط استخدام در آموزش و پرورش (اخذ شده از آخرین اگهی استخدامی‌مربوطه) اینجا کلیک نمایید
تمامی‌اخبار در رابطه با استخدام آموزش و پرورش در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید

+جهت مشاهده سایت رسمی‌ وزارت آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید.
با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام

دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل نرم افزار دریافت اخبار استخدامی آزمون آنلاین استخدامی

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۲,۶۸۳ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : بهناز ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  کاربری : بهناز

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  ساعت ارسال : ۲۳:۴۸

  کد دیدگاه : 255482

  پاسخ

  موقع شعاردادن گفتن صددرصد استخدام میکنیم من خودم یه هفته از۹شب تا ۵صبح تبلیغ کردیم بقران شام هم نخوردیم تااقای روحانی انتخاب شه الان بخداپول تاکسی هم نداریم بقران فقیریم

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  ساعت ارسال : ۲۲:۰۵

  کد دیدگاه : 255372

  پاسخ

  باسلام اقای فانی تکلیف سرباز معلم که باجان دل کارکردنندچی میشه یه آزمونی واسه سربازمعلم هابرگزارکن خواهشآ

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : بیکار ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  کاربری : بیکار

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۹:۱۱

  کد دیدگاه : 255191

  پاسخ

  پس ما چی آقای فانی جواب این همه دس خوندن و خون دل خوردن ما رو کی میده…. این همه درس خوندیم که بیکار بمونیم مگه ما چه گناهی کردیم من یه جون درس خونده چطور زندگی کنم بدون کار چطور صاحب زندگی بشم ای خدا…..ای خدا…من که دیگه با این سنم نمیتونم برم بنایی و نجاری…شاگرد بنا شم که ….چرا یه فکری بحالمون نمیکنید….چرا

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۱۱/۱۲ ۲۱:۵۱:۲۳ پاسخ

   مگه اموزش و پرورش جای بیکاراست؟؟؟؟؟ ایا تخصص نمیخواد؟؟؟ میدونید اموزش و پرورش در کشور های دیگر چگونه استخدام میکند؟؟؟در ضمن کار عار نیست بنایی و نجاری بسیار شغلهای خوبی هسستن

 • کاربری : متعجب ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  کاربری : متعجب

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۸:۳۲

  کد دیدگاه : 255156

  پاسخ

  چطور یک خانم ۵۰ ساله که مربی پیش دبستانی است میتواند استخدام اموزش و پرورش شود؟ چطور این خانم ۵۰یا ۴۰ ساله اولین سال های تدریس در مدارس ابتدایی را اغاز کند و من که ۲۲ سال دارم ۴ سال در دانشگاه فرهنگیان راه و رسم معلمی را اموخته ام در خانه بنشینم؟ چرا هر دانشجویی که رشته ی در یک دانشگاه غیر معتبر خوانده است و یک مدرک گرفته و الان بیکار است چشم به اموزش و پرورش دوخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : سعید ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  کاربری : سعید

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۶:۵۶

  کد دیدگاه : 255043

  پاسخ

  پس ما چی؟ ما رشتمون فقط مخصوص آموزش پرورشه علوم تربیتی تکلیف ما چیه آقای وزیر ؟؟؟؟؟؟؟؟ یه بارم به مشکل سایر فارغالتحصیلا برس یه بارم جوابگوی ما باش ما هم آدمیم

  ۲+ پاسخ
  • نقل قول : محمددر : ۹۳/۱۱/۱۲ ۱۹:۳۵:۲۹ پاسخ

   واقعا که خودشون رو دست انداختن لااقل مارو هم در این ؟آزمون پیش دبستانی ها جا بدن!اونهاکه میخوان برن ۱سال دوره ببینن ماهم بریم دیگه آسمون به زمین نمیاد که…

 • کاربری : متین ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  کاربری : متین

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۴:۵۴

  کد دیدگاه : 254940

  پاسخ

  وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:قول استخدام مربیان پیش دبستانی را گرفته‌ایموزیر آموزش و پرورش از گرفتن قول استخدام مربیان پیش دبستانی خبر داد. علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «با توجه به اعلام مرتفع شدن استخدام مربیان پیش دبستانی در صحن مجلس شورای اسلامی، آیا این موضوع محقق خواهد شد؟»، اظهار داشت: این کار در حال انجام است و به یک جاهایی می‌رسد. فانی تصریح کرد: نامه مربوط به مربیان پیش دبستانی را نوشته‌ایم و قول این موضوع را گرفته‌ایم. به گزارش فارس، وزیر آموزش و پرورش در تاریخ هفتم بهمن ماه با حضور در مجلس شورای اسلامی گفت: «آموزش و پرورش اولویت استخدامی مربیان پیش دبستانی را همچنان در دستور کار دارد و در جستجوی راهی برای حل این مشکل است و در آخرین اقدام و در مکاتبه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، برای اجرای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جهت جذب نیروهای مورد نیاز با اولویت مربیان پیش دبستانی و با گذراندن دوره یکساله مهارتی، از سازمان مدیریت درخواست مجوز کرده‌ایم که این سازمان نیز موافقت کرده و به زودی به ما ابلاغ می‌کند». وی خاطرنشان کرد: «مجلس مقرر کرده است که استخدام منوط به اخذ مجوز از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با در نظر گرفتن سنوات استخدامی باشد و بر این اساس آخرین موافقت سازمان مدیریت را دریافت کرده‌ایم و آزمون را به زودی برگزار می‌کنیم». -

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : متین ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  کاربری : متین

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۴:۵۲

  کد دیدگاه : 254937

  پاسخ

  فاضل در جمع خبرنگاران مطرح کرد:
  در انتظار موافقت کتبی از سوی دولت برای استخدام مربی پیش دبستانی هستیم
  مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش گفت: برای استخدام مربی پیش دبستانی در انتظار موافقت کتبی از سوی دولت هستیم.
  کد خبر: ۵۱۱۹۱۰۱تاریخ: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ – ۱۰:۵۵
  به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران محمد فاضل مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در خصوص توافق آموزش و پرورش با مجلس برای استخدام مربیان پیش دبستانی، اظهار کرد: در حال بررسی برای رسیدن به توافقاتی در زمینه استخدام مربیان پیش دبستانی هستیم.

  وی گفت: در این خصوص مکاتبه‌ای را رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام داده‌ایم.

  وی در پایان گفت: در خصوص اعطای مجوز برای استخدام ۱۰ هزار نفر از مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی رایزنی مکاتبه‌ای کرده‌ایم و منتظر اعلام موافقت کتبی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری هستیم.

  انتهای پیام/

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ازاده ارسال : ۹۳/۱۱/۱۱

  کاربری : ازاده

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۱

  ساعت ارسال : ۱۶:۴۶

  کد دیدگاه : 253907

  پاسخ

  سلام خسته نباشیدمن لیسانس تاریخ دارم خواهرشهیدهم هستم .خواستم ببینم اموزش وپرورش رشته ی منو هم میخواد؟لطفاجواب بدین مرسی

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : مهسا سبحانی ارسال : ۹۳/۱۱/۱۱

  کاربری : مهسا سبحانی

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۱

  ساعت ارسال : ۰۲:۰۷

  کد دیدگاه : 253368

  پاسخ

  سلام کاملا موافقم چون دانشجوهای بعضی رشته ها فقط در زمینه تدریس میتونند فعال باشند مخصوصا با مدرک کارشناسی وارشد

  ۳+ پاسخ
 • کاربری : میلاد ارسال : ۹۳/۱۱/۱۰

  کاربری : میلاد

  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۰

  ساعت ارسال : ۰۸:۲۶

  کد دیدگاه : 252768

  پاسخ

  دقیقا من هم بانظرتون موافق هستم تا زمانی که اینها خودشون نخوان که تعداد پذیرش ازدانشگاه فرهنگیان رو به صفر نزدیک کنند چندان تمایلی به برگزاری یک آزمون استخدامی باقی نمی مونه! وقتی هرسال ۲۵هزار نفر پذیرش دارند فرهنگیان بعد جایی برای گرفتن ما نمی مونه!ما باید به اینها مفهوم کنیم که پذیرش از دانشگاه فرهنگیان هر چه کمتر و به موازات آن در کنارش برگزاری آزمون استخدام برای ما نیروهای آزاد که به معنای واقعی عدالت هستش!
  انشا…که۱۷ بهمن جناب کوچکی نژاد باشند و ماهم با نتیجه ای عدالت پسند به نزد دوستان برگردیم!

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : مجيددر : ۹۳/۱۱/۱۱ ۱۴:۲۷:۵۷ پاسخ

   انشالاه به امید خدا داداشم

 • کاربری : مجید ارسال : ۹۳/۱۱/۰۹

  کاربری : مجید

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۹

  ساعت ارسال : ۱۵:۵۲

  کد دیدگاه : 252382

  پاسخ

  باسلام
  دوستان عزیزم من در رابطه با این نامه به وب سایت شخصی رئیس جمهور محترم رفتم کپی همین نامه رو در مورد حمایت از طرح آقای نوبخت به ایشان ارسال کردم، همچنین به سایبت خبری انتخاب

  ۲+ پاسخ
  • نقل قول : سعیددر : ۹۳/۱۱/۰۹ ۲۲:۱۲:۲۰ پاسخ

   دستت درد نکنه داداش مجید و منم به همه کسایی که میشناسم واسه امضا نامه خبر دادم ایشالله که جواب بده زحمتایی که کشیدی واسه همه

  • نقل قول : میلاددر : ۹۳/۱۱/۱۰ ۰۸:۱۶:۰۳ پاسخ

   مرسی داداش گلم.
   ماهم نتیجه دیدار با جناب جبار کوچکی نژاد رو از همین سایت به شما اعلام می کنیم!!

  • نقل قول : مجيددر : ۹۳/۱۱/۱۱ ۱۴:۳۱:۳۴ پاسخ

   فداتونم داداشام،یک دست صدا نداره،از دوستان خواهشمندم شما هم اینکار بکنین،تو سایت شخصی رئیس جمهور محترم،سایت های خبری،خصوصا باشگاه خبرنگاران ،همه و همه اینکار بکنین،ممنون میشم اذتون

 • کاربری : یوسف پور ارسال : ۹۳/۱۱/۰۹

  کاربری : یوسف پور

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۹

  ساعت ارسال : ۱۵:۰۱

  کد دیدگاه : 252352

  پاسخ

  سلام خسته نباشید ببخشید میشه دقیقا اعلام کنید که تا شروع۹۴ استخدام اموزش وپرورش شروع میشه یا نه؟ خواهش میکنم زود جواب بدین ما رو از بلاتکلیفی نجات بدین

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۳/۱۱/۰۹ ۱۵:۰۹:۴۷ پاسخ

   زمانی تعیین نشده دوست عزیز

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  ساعت ارسال : ۲۲:۰۱

  کد دیدگاه : 251836

  پاسخ

  بگین ما ها که لسانس و فوق داریم چه خاکی بریزیم سرمون

  ۴+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۱۱/۱۰ ۰۳:۲۲:۱۸ پاسخ

   این چه وضعی ، چندین سال درس بخون زحمت بکش آخرشم که بیکار. چرا به معلم
   ارزش قائل نیستن ؟ کم درآمدترین شغلی هست که ما داریم. آخه این انصافه. اصلا معلم نباشه
   به چه دردی میخوره. چرا باید حقوق یک معلم ۲۰۰ یا ۳۰۰ تومن باشه ولی حقوق یک شغل
   کاذب ۲ یا ۳ میلیون. من اینو فهمیدم که معلمی فقط گدایی. همین و بس.
   آموزش پرورش هم فکر ما بدبختا نیست، خودشون کیف میکنن و بی خیال ما.

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  ساعت ارسال : ۲۱:۵۵

  کد دیدگاه : 251824

  پاسخ

  سلام ازوزیرمحترم وجناب اقای فانی خواهشمندیم که هرچه زودتر واسه سربازمعلم هاوسایردانشگاه آزمون استخدامی برگزارکنید سربازهای که باجان دل کارمیکنندومشتاق آموزش هستند باتشکرسرباز معلم های منطقه دیشموک اسنان کهگلویه وبویراحمد.

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  ساعت ارسال : ۲۱:۴۶

  کد دیدگاه : 251817

  پاسخ

  سلام ازوزارت آموزش وپرورش خواهشمندیم که یه استخدامی واسه سربازمعلم که دارندباجان دل کارمیکنند ومشتاق آموزش هستند آزمونی برگزارکنیدباتشکربچه های سربازمعلم منطقه دیشموک.یاصاحب الزمان (ع)ما منتظریم

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : آرش ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  کاربری : آرش

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  ساعت ارسال : ۱۹:۱۲

  کد دیدگاه : 251679

  پاسخ

  قابل توجه بچه های تربیت بدنی همون نیروهایی که چند سال پیش برداشتن همونا رو استخدام رسمی نکردن من خودم دوسال تو آموزش پرورش بودوم میدونم چی به چیه بعدش فکر میکنید ما ها رو بر میدارن دو سال پیش دانشگاه تربیت معلم ۷۰هزار انسانی رو بر میداشت اما امسال ۵ هزار ریاضی رو بر نداشته بله درسته نیروی تربیت بدنی ندارن ولی از اشتخدام هم خبری نیس….انشاالا…که بشه کاری کرد ولی تا وقتی که مجلس مجوز استخدامی رو نده این حرفها همش بیفایدس…آقای میلاد لطفا پس از نشست با آقای کوچکی نژاد نتیجه رو هم برومون بیان کن با تشکر …..

  ۴+ پاسخ
  • نقل قول : مجیددر : ۹۳/۱۱/۰۹ ۱۳:۰۵:۲۲ پاسخ

   ارش جان داداشم به گفته آقای نوبخت آموزش پرورش محدودیتی برای استخدامی نداره،همش بستگی به سازمان داره که نیرو بگیره یانه

  • نقل قول : میلاددر : ۹۳/۱۱/۱۰ ۰۸:۲۵:۰۴ پاسخ

   دقیقا من هم بانظرتون موافق هستم تا زمانی که اینها خودشون نخوان که تعداد پذیرش ازدانشگاه فرهنگیان رو به صفر نزدیک کنند چندان تمایلی به برگزاری یک آزمون استخدامی باقی نمی مونه! وقتی هرسال ۲۵هزار نفر پذیرش دارند فرهنگیان بعد جایی برای گرفتن ما نمی مونه!ما باید به اینها مفهوم کنیم که پذیرش از دانشگاه فرهنگیان هر چه کمتر و به موازات آن در کنارش برگزاری آزمون استخدام برای ما نیروهای آزاد که به معنای واقعی عدالت هستش!

 • کاربری : میلاد ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  کاربری : میلاد

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸

  ساعت ارسال : ۱۰:۵۳

  کد دیدگاه : 251153

  پاسخ

  واقعا مجید جان؟؟
  یعنی تا این حد؟؟
  ولی ما میخوایم یه جمعی بالای۲۰۰ نفر بریم و بگیم اگر شما به نیرو برای استخدام کردن نیاز ندارید و همش در سایتتون مکررا می گید که ما بالای ۵۰ هزار نیروی مازاد در آموزش و پرورش داریم پس چطوره که هر ساله دارید از شرکت کننده های دیپلمتون ۳۵ هزار نفر رو برای معلم شدنتون استخدام می کنین؟ اگر مازاد نیرو دارین پس چرا برای ورودی های دیپلمتون ندارین وفقط برای برگزاری آزمون استخدامی برای ما با مازاد نیرو روبه رو هستین؟؟ این معنی عدالت هستش؟؟ یه رتبه نجومی ۴رقمی کنکور بیاد از دیپلم دانشجومعلم بشه بعد من ۲رقمی ارشد سرگردان استخدام شدن خودم باشم؟؟ این اسمش انصافه؟؟باید به نماینده ها مستقیم و رک بگیم باید پذیرش نفرات دانشگاه فرهنگیان از همین امسال به نصف یا کمتراز نصف برسد و به اندازه همان سهم پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ما نیز حق دادن آزمون استخدامی در آموزش و پرورش را داشته باشیم!از همین سال۹۴ هم باید این قانون رو اعمال کنن و از ما هم آزمون استخدامی بگیرن والا ما هم مثل پیش دبستانی ها میاییم جلوی مجلس!چونکه شما همه جوره راه رو برای ما بستید اولا که نه اجازه میدید که ما وقتی داریم ارشد امتحان میدیم بتونیم در دانشگاه فرهنگیان قبول شیم فقط سهمیه رو به معلم هاتون میدید که بره مدارکشون بالا و به ما شرکت کننده باسواد هم سهمیه برای پذیرش نمیدین! سن ورود از دیپلم رو در دانشگاه فرهنگیان۲۲ گذاشتین که ما نمیتونیم به عقب برگردیم و امتحان بدیم چونکه این سن رو رد کردیم ودرنهایت از ماهاهم که ۵ سال هستش که آزمون نگرفتید پس تکلیف ما این وسط چی هستش؟؟چه کار ما باید بکنیم که نکردیم شما بفرمایید ما انجام بدیم؟؟بله مجید جان اگه همه ی شهر ها دست به دست هم بدیم و بریم اینطور جدی به اینها در یکزمان حرفهامون رو بزنیم بنظر من هرچه روشنتر اینها رو مجبور می کنیم که تکلیف مارو روشن کنن و بگن که چی در سرشون در حال گذار هستش!!

  ۲+ پاسخ
  • نقل قول : anetدر : ۹۳/۱۱/۰۸ ۱۱:۴۴:۲۵ پاسخ

   سلام آقا میلاد حرفاتون منطقی ودرسته…من خودم واقعا این شغلو دوست دارم پارسال هم به خاطر محدودیت سنی نتونستم تو کنکورش شرکت کنم
   مامان خودم چن سال پیش قبل بازنشستگیش براشون نامه اومده بود که به جای یه شیفت دو شیفت کار کنن…واقعا جای تاسفه بجای اینکه از نیروهای جوان مشتاق این کار استفاده کنن میخواستن از نیروهای نزدیک به بازنشستگی دعوت کنن
   در مورد نماینده هم راستش شخصا من از نماینده ی شهرمون بدم میاد چون بنظرم هیچ کار بدرد بخوری تو این سالها نکرده اصلا نمیخوام قیافه شو ببینم تا چه برسه ازش خواهش کنم

   • نقل قول : anetدر : ۹۳/۱۱/۰۸ ۱۱:۴۶:۴۴ پاسخ

    البته اصلا خدایی نکرده قصد دلسرد کردن ندارم واقعا اگه نماینده های شهرهی شما انسانهای منطقی باشن خیلی هم فکر عالیی هست

    • نقل قول : موافقدر : ۹۳/۱۱/۰۸ ۱۳:۳۴:۴۶ پاسخ

     بالاخره دوست عزیز ماچه خوشمون بیاد چه نیاد باید بریم جلو و حرفمون رو بزنیم!آخه همش سکوت کردن و منتظر نشستن که کاری رو از پیش نمیبره! اون پیش دبستانی ها هم شاید دلشون نمی خواست برن تهران و جلوی مجلس ولی ازبس بی تفاوتیه این مسِولین رو در برگزار نکردن استخدامشون دیدن بارها و بارها رفتند دیدن نماینده های شهرشون و تا مجلس که بالاخره به یه نتیجه برسن!ماهم باید بریم به نظرمن.

  • نقل قول : مجيددر : ۹۳/۱۱/۰۸ ۱۶:۴۱:۴۹ پاسخ

   بله داداشم هنینطور،من بارها رفتم تو آموزش پرورش همدان،حتی درخواستم دادم،اون بنده خداها هم خودشون ازاین وضعیت کلافه ان،نیروی تربیت بدنی خیلی کم دارن،به شدتم نیازمندن،من قبل عاشورا شنیدم که میخوان ۱۰هزارنیروی تربیت بدنی بگیرن،ولی هنوزکه خبری نیست،دوستم فوق لیسانس فیزیولوژی ورزشی داره،تو تهران داره پیک موتوری کارمیکنه،من خودمم قیدارشدزدم،درکل موفقم اگه جوابی نشنیدیم جلو مجلس جمع بشیم،ولی بشرط اینکه بقیه دوستان هم پشتمونو خالی نکنن

   • نقل قول : میلاددر : ۹۳/۱۱/۰۸ ۲۰:۳۶:۰۳ پاسخ

    آره مجیدجان منم بانظرت کاملا موافق هستم ماهم نباید از پیش دبستانی هاکمتر باشیم!فقط کافیه سال۹۴ از ما آزمون نگیرن باید بریم جلوی مجلس!!!!!!!!!!!
    من هستم باهات

 • کاربری : فرهاد اسماعیل ارسال : ۹۳/۱۱/۰۷

  کاربری : فرهاد اسماعیل

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۷

  ساعت ارسال : ۲۰:۵۴

  کد دیدگاه : 250661

  پاسخ

  انگار این اداره به ریاضی نیاز نداره&منم فوق لسانس ریاضی وبیکار

  ۲+ پاسخ
 • کاربری : میلاد ارسال : ۹۳/۱۱/۰۷

  کاربری : میلاد

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۷

  ساعت ارسال : ۱۸:۲۷

  کد دیدگاه : 250461

  پاسخ

  توجه توجه توجه
  دوستان و کاربران گرامی جمعی از فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی استان گیلان در روز جمعه تاریخ ۱۷ بهمن ماه از جناب جبار کوچکی نژاد که نماینده استان گیلان و همچنین عضو فراکسیون آموزش و پرورش کشور میباشند دیدار ملاقاتی را ترتیب داده اند که در این دیدار ضمن نشان دادن نامه تنظیم شده در سایت استخدامی آموزش و پرورش و همچنین صحبت در ارتباط با روشن شدن پذیرش و استخدام فارغ التحصیلان غیر دانشگاه فرهنگیان این نشست را خواهند داشت. ازشما کاربران گرامی نیز این تقاضا راداشتیم که از هر گروه آموزشی که هستید جمعی از فارغ التحصیلان رشته خود را جمع آوری کرده و هرچه سریعتر از نماینده استان خود وقت ملاقات دریافت کنید و با حضور رساندن و صحبت کردن با نماینده ها بتوانیم هرچه سریعتر به نتیجه ای که در پی به دست آوردن آن میباشیم نزدیک تر شویم! درضمن به خاطر داشته باشیم که این حرکت تنها در یک شهر نباید باشد بلکه درتمام استانها باید این نشست ها باشد که در مجموع نمایندگان استانها وقتی به وزارت آموزش و پرورش میروند و حامل پیامهای ما به وزارت مذکور میشوند آنوقت است که در سطح کلان یک تصمیمی باتوجه به جمیع مراجعات نمایندگان استانها در وزارت آموزش و پرورش اتخاذ میشود.بنابراین از تمامی شما کاربران تقاضا داریم که در هر استانی که هستیدهرچه سریعتر قرار ملاقات با نمایندگان را ترتیب دهید!باشد روزی که بایاری وهمکاری یکدیگر به نتیجه ی مورد انتظار دست یابیم!

  ۷+ پاسخ
  • نقل قول : مجيددر : ۹۳/۱۱/۰۸ ۰۰:۳۹:۵۷ پاسخ

   داداشم میلاد واقعا دست مریض،ماهم اینکار کردیم،نماینده ما در مجلس میدونی چه جوابی به شخص خودم داد،اینکه به سایت مراجع کنین،اگه استخدامی بود شرکت کنین،این جوابی بودکه من داد،

   • نقل قول : میلاددر : ۹۳/۱۱/۰۸ ۰۹:۴۳:۰۴ پاسخ

    واقعا مجید جان؟؟
    یعنی تا این حد؟؟
    ولی ما میخوایم یه اکیپ بالای۲۰۰ نفر بریم و بگیم اگر شما به نیرو برای استخدام کردن نیاز ندارید و همش در سایتتون مکررا می گید که ما بالای ۵۰ هزار نیروی مازاد در آموزش و پرورش داریم پس چطوره که هر ساله دارید از شرکت کننده های دیپلمتون ۳۵ هزار نفر رو برای معلم شدنتون استخدام می کنین؟ اگر مازاد نیرو دارین پس چرا برای ورودی های دیپلمتون ندارین وفقط برای برگزاری آزمون استخدامی برای ما با مازاد نیرو روبه رو هستین؟؟ این معنی عدالت هستش؟؟ یه رتبه نجومی ۴رقمی کنکور بیاد از دیپلم دانشجومعلم بشه بعد من ۲رقمی ارشد سرگردان استخدام شدن خودم باشم؟؟ این اسمش انصافه؟؟باید به نماینده ها مستقیم و رک بگیم باید پذیرش نفرات دانشگاه فرهنگیان از همین امسال به نصف یا کمتراز نصف برسد و به اندازه همان سهم پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ما نیز حق دادن آزمون استخدامی در آموزش و پرورش را داشته باشیم!از همین سال۹۴ هم باید این قانون رو اعمال کنن و از ما هم آزمون استخدامی بگیرن والا ما هم مثل پیش دبستانی ها میاییم جلوی مجلس!چونکه شما همه جوره راه رو برای ما بستید اولا که نه اجازه میدید که ما وقتی داریم ارشد امتحان میدیم بتونیم در دانشگاه فرهنگیان قبول شیم فقط سهمیه رو به معلم هاتون میدید که بره مدارکشون بالا و به ما شرکت کننده باسواد هم سهمیه برای پذیرش نمیدین! سن ورود از دیپلم رو در دانشگاه فرهنگیان۲۲ گذاشتین که ما نمیتونیم به عقب برگردیم و امتحان بدیم چونکه این سن رو رد کردیم ودرنهایت از ماهاهم که ۵ سال هستش که آزمون نگرفتید پس تکلیف ما این وسط چی هستش؟؟چه کار ما باید بکنیم که نکردیم شما بفرمایید ما انجام بدیم؟؟بله مجید جان اگه همه ی شهر ها دست به دست هم بدیم و بریم اینطور جدی به اینها در یکزمان حرفهامون رو بزنیم بنظر من هرچه روشنتر اینها رو مجبور می کنیم که تکلیف مارو روشن کنن و بگن که چی در سرشون در حال گذار هستش!!

 • کاربری : فهیمه ارسال : ۹۳/۱۱/۰۷

  کاربری : فهیمه

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۷

  ساعت ارسال : ۱۶:۵۵

  کد دیدگاه : 250370

  پاسخ

  من کارشناسی ارشد روان شناسی تربیتی هستم ولی متاسفانه هنوز بیکارم
  رشته ما در آموزش و پروش کارایی دارد

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : میلاد ارسال : ۹۳/۱۱/۰۷

  کاربری : میلاد

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۷

  ساعت ارسال : ۱۴:۳۱

  کد دیدگاه : 250254

  پاسخ

  سلام به دوستان و کاربران گرامی
  اولا کمال تشکر را از همه دوستانی که در تهیه نامه زحماتی رو متقبل شدند دارم همچنین از جناب مدیر محترم کمال تشکر را دارم
  آقا مجید گل آقا مهدی عزیز و سایر کاربران به این صفحه هم نگاه می اندازید هر روز؟ چون من میخواستم مطلبی رو باشما در میان بذارم که شما هم بدونید ولی اول میخوام که بهم یه کامنت بدید که هستید تا من خبر مهمم رو بذارم براتون عزیزان!!!!

  ۷+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۱۱/۰۷ ۱۵:۵۷:۴۰ پاسخ

   هستیم بفرمایید

 • کاربری : وحید ارسال : ۹۳/۱۱/۰۶

  کاربری : وحید

  ارسال : ۹۳/۱۱/۰۶

  ساعت ارسال : ۱۶:۲۶

  کد دیدگاه : 249402

  پاسخ

  نظری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران عنوان کرد:
  عملیاتی شدن ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان درسال ۹۵ / فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها جذب آموزش و پرورش می‌شوند
  رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش گفت: تلاش می کنیم ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را در سال ۹۵ عملیاتی کنیم.
  خسرو نظری رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان فرصتی را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار داده تا در صورتی که امکان تامین نیرو از طریق تعهد خدمت میسر نباشد از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها با توجه به گذراندن دوره‌های مهارتی و ضوابط و شرایطی که آموزش و پرورش تعیین می‌کند جذب نیرو داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را برای سال ۹۵ عملیاتی کنیم گفت: این امکان وجود دارد برای سال ۹۵ از ظرفیت ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان استفاده کنیم.

  رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: جذب نیرو از سایر دانشگاه‌ها بر مبنای نیازی که در هنرستان ها وجود دارد در رشته‌های فنی است البته درصدی نیز در رشته‌های علوم پایه نیروی انسانی جذب خواهیم کرد.

  انتهای پیام/

  ۱+ پاسخ
1 69 70 71

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.