قوانین سایت
 • 1,443 دیدگاه

اخبار استخدام وزارت آموزش و پرورش سال 1393

استخدام آموزش و پرورش1 زمان استخدام آموزش و پرورش در سال 93

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان محترم، به اطلاع میرسانیم که تمام اخبار استخدامی‌مرتبط با آموزش و پرورش در طی هر سال در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت مشاهده شرایط استخدام در آموزش و پرورش (اخذ شده از آخرین اگهی استخدامی‌مربوطه) اینجا کلیک نمایید

تمامی‌اخبار در رابطه با استخدام آموزش و پرورش در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.


اخبار استخدام آموزش و پرورش در سال 93:

خبر 30 فروردین 93:

آخرین وضعیت استخدام و افزایش حقوق معلم‌ها

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی گفت: در هفته جاری جلسه‌ای را با معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری برگزار و جزئیات آزمون را مشخص می‌کنیم.

به گزارش مهر، علی اصغر فانی در حاشیه برگزاری مراسم روز زن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی توضیح داد: هر استخدامی‌باید به تایید نهایی این معاونت برسد و پس از اینکه هماهنگی‌های لازم انجام شد جزئیات آن را اطلاع رسانی می‌کنیم.

فانی با بیان اینکه منابع اعتباری استخدام مربیان پیش دبستانی تامین می‌شود، درباره افزایش حقوق معلمان نیز گفت: تصمیم گیری درباره این موضوع نیز در این هفته به نتیجه می‌رسد تا بتوانیم بخشی از زحمات این معلمان را پاسخ دهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ایجاد معاونت اقتصادی که یکی از برنامه‌های عنوان شده در اوایل وزارتش بود، گفت: آموزش و پرورش احکامی‌را به نمایندگان مجلس پیشنهاد داده‌ است که مورد تصحیح مجلس قرار گرفته و بسیاری از این احکام در راستای ارتقای اقتصاد آموزش و پرورش است که از جمله می‌توان به توسعه مشارکت اشاره کرد و اینکه بتوان خدمات آموزشی را از بخش خصوصی خریداری کرده و اقدامی‌در جهت اقتصاد آموزش و پرورش انجام داد.

به گفته وزیر آموزش و پرورش،اجرای طرح هزینه فایده برای نیم درصد از مدارس در سال جاری بخشی از این برنامه‌هاست که در راستای ارتقای اقتصاد آموزش و پرورش است که به تصویب نمایندگان مجلس نیز رسیده است.همچنین باید بتوانیم در آموزش و پرورش تسهیلاتی را برای توسعه بخش خصوصی مدارس قائل شویم. فانی درباره برنامه‌هایش مبنی بر پر کردن صندلی‌های خالی مدارس غیر دولتی گفت: تلاش‌های زیادی طی هشت ماه گذشته با این هدف انجام شده که در سال تحصیلی۹۴-۹۳ اجرا می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش درباره کتاب‌های درسی آموزش و پرورش نیز توضیح داد: بسیاری از کتاب‌های مهر ۹۳ از چاپ خارج شده و در انبارها هستند. با برنامه ریزی صورت گرفته امسال هیچگونه مشکلی برای توزیع کتاب‌های درسی در سراسر کشور نداریم .چند کتاب در پایه چهارم جدید التالیف است و تغییرات کمتری در کتابهای چهارم ابتدایی ایجاد شده اما کتاب‌های پایه هشتم دارای تغییرات کلی است و مسئولین سازمان پژوهش‌ها و برنامه ریزی و دفتر توزیع تولید کتاب‌های آموزشی، کتاب‌ها را به موقع در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند.

وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلاتی که در باره مشکلات محتوای ویرایشی در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ وجود داشت، گفت: جلسه‌ای را با فرهنگستان داشتیم و مقرر شد دستور العمل ویرایش فرهنگستان برای کتب درسی اجرا شود تا ایرادات کتابهای درسی کمتر از گذشته باشد.

وی در پاسخ به خبرنگاری برای اجرایی شدن بیمه طلایی فرهنگیان گفت: بیمه طلایی قبلی فرهنگیان تا زمان صدور کارت جدید آنها تا پایان اردیبهشت ماه مهلت دارد. ضمن آنکه تغییراتی در بیمه طلایی فرهنگیان داده شده که پس از صدور کارت آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد

___________________

خبر 28 فروردین 93:

کمبود ۵۶۰۰ نیرو در آموزش و پرورش استان اصفهان
خبرگزاری تسنیم: استاندار اصفهان گفت: کمبود ۵۶۰۰ نیروی آموزش و پرورش در دوره متوسطه و ابتدایی استان اصفهان معضلاتی را در سطح استان ایجاد کرده و تمام تلاش خود را برای دریافت مجوز استخدام آنها انجام می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی‌استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به حساسیت ویژه آموزش و پرورش به عنوان جایگاه نیروهای فکری جامعه و با عنایت به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، لازم است تغییر و تحولات در این مجموعه بر مبنای اعتدال، دوری از تند روی و عقلانیت باشد.

وی بر لزوم شایسته سالاری در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: نیروهای کاردان ، مدیر و مدبر باید در کنار هم و به صورت هم افزا تعامل داشته باشند.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان باید انتخاب مدیران بر اساس شایستگی را مد نظر خود قرار دهد، بیان کرد: انتخاب مدیران باید در کمال آرامش و منطق ویژه صورت گیرد که این امر رشد و توسعه ی آموزش و پرورش را به همراه دارد.

وی به شرایط دانش‌آموزان استثنایی اشاره کرد و افزود: خانواده‌های این دانش آموزان در شرایط سختی قرار دارند و باید به این افراد نگاه ویژه ای داشته باشیم و کمک به آن‌ها حل یک معضل بزرگ در جامعه است.

زرگرپور با تاکید بر اینکه کسری مالی موجود برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی باید تامین گردد؛ تصریح کرد: مزایده اموال مازاد باید به تصویب شورا رسیده شود تا در کارگروه ماده 5 استان اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

وی با اشاره به کمبود 5600 نیرو در دوره متوسطه و ابتدایی در استان، گفت: این امر معضلاتی را در سطح استان ایجاد کرده و تمام تلاش خود را برای دریافت مجوز استخدام و همچنین راه کارهای تشویقی برای استفاده از نیرو‌های موجود برای حل این معضل به کار می‌بندیم.

___________________

 خبر 27 فروردین 93:

بررسی وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی در مجلس

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه کمیته آموزش و پرورش مجلس اظهار داشت: در این جلسه مجددا مباحث مربوط به فعالیت‌های پرورشی و تربیت بدنی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا اعتبار 20 میلیارد تومانی که توسط مجلس به فعالیت‌های تربیتی و پرورشی اختصاص یافته، محقق شود.

وی درخصوص ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در این جلسه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش حضور داشت که در رابطه با نیروهای مازاد در آموزش و پرورش به صورت کلی صحبت شد و مقرر شد تا مباحث به صورت جزئی‌تر در جلسه بعد بررسی شود.

کوچکی نژاد افزود:‌سوال اعضای کمیته آموزش و پرورش مجلس این است که قانونی که به آموزش و پرورش دو سال فرصت داده تا نیروهای خرید خدمات آموزشی و مربیان پیش دبستانی را تعیین تکلیف کند رو به اتمام است و این وزارتخانه برای برگزاری آزمون استخدامی‌چه برنامه‌ای دارد؟ که در جلسه روز گذشته عنوان شد بخشنامه این موضوع صادر شده است و قرار شده تا نیازها برآورد شود و سپس برای این گروه آزمون برگزار شود.

به گزارش تسنیم، مجلس شورای اسلامی‌در تاریخ 17 مرداد 91 مصوب کرد که از تاریخ تصویب این قانون آموزش و پرورش موظف است حداکثر ظرف دو سال تمام مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را که با آموزش وپرورش همکاری داشته اند، از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد 2 و 3 قانون تعیین تکلیف استخدامی‌حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش مصوب 15 مهر 1388 و اصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهند.

___________________

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش از استخدام برای مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی تا مهر سال آینده خبر داد. علی اصغر فانی بیان کرد : دستورالعمل نحوه این استخدام در حال تدوین است و با برگزاری این آزمون تکلیف استخدام این نیروها مشخص خواهد شد.
 


 

خبر 22 اسفند 92:

توضیحات سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره استخدام آموزش و پرورش

محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان امروز در حاشیه اجلاس سراسری سرپرستان پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان در جمع خبرنگاران درباره تبدیل وضعیت مدرسان دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این موضوع وابسته به زمان تشکیل جلسه هیئت امنا است و جلسه هیئت امنا در هر زمان که تشکیل شود این موضوع در دستور کار قرار دارد.جهت مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک نمایید

___________________

خبر ۱۷ اسفند ۹۲:

 آموزش و پرورش موظف است آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی را برگزار کند
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش موظف است آزمون استخدامی‌مربیان پیش دبستانی را برگزار کند، گفت: اگر این کار انجام نشود تخلف از قانون صورت گرفته است.
عبدالوحید قاضیدر گفت و گو با ایسنا در مورد اینکه آموزش و پرورش مجوز دارد تا آزمون استخدامی‌در مورد مربیان پیش دبستانی را برگزار کند گفت : آموزش و پرورش موظف است این کار را انجام دهد.
وی خاطر نشان کرد : بنابراین باید سریعا از ابتدای سال ۹۳ برنامه ریزی‌های لازم را برای برگزاری آزمون تدارک دیده و با برگزاری آزمون نتایج اعلام شود.
این عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد : همچنین پس از اینکه آزمون برگزار شود، آموزش و پرورش باید آموزش‌های لازم برای بعد از استخدام را در مورد این افراد در نظر بگیرد تا بتوانند به موقع سر کلاس حضور داشته باشند.
فیاضی با تاکید بر اینکه اگر آزمون برگزار نشود، تخلف از قانون صورت گرفته اظهار کرد : اگر آموزش و پرورش در این زمینه از قانون تحلف کند تبعات خاص خود را در بر دارد حتی ذی نفعان هم شکایت خواهند کرد.

___________________

خبر 14 اسفند 92:

به گزارش سایت پلیس، سرهنگ رحمان علیدوست معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی‌ناجا افزود: به درخواست سازمان آموزش و پرورش و تشخیص ستاد کل نیروهای مسلح، ۲۶۰۰ مشمول به عنوان سرباز معلم در مراکز آموزش و پرورش کشور مشغول به خدمت می‌شوند. جهت مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک نمایید

___________________

خبر 11 اسفند 92:
حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام
در پی دستور وزیر کار برای بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان‌ فنی و حرفه‌ای کشور، این سازمان با تشکیل کارگروهی تخصصی، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه مذکور را آغاز کرد.
این اقدام پس از آن آغاز شد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ملزم کرد تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای پیگیری قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس این سازمان را صورت دهد و پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون را برای ارسال به هیات دولت بازنگری کند.
به گزارش ایسنا، در همین راستا و به موجب تبصره ۳ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، با تشکیل یک کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان مربیان حق التدریس ۳۱ استان کشور، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار گرفته و جلسه بعدی کارگروه تخصصی ۱۹ اسفند ماه جاری در محل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی‌و پیمانی در تاریخ هشتم مرداد ماه ۱۳۹۱ در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید و پس از تایید شورای نگهبان به دولت دهم ابلاغ شد.
به موجب این قانون و در راستای اجرای بند (۲) سیاستهای کلی اشتغال و در چارچوب مواد ۲۱ و۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه، مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مجوز استخدام ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق‌التدریس این سازمان را داد.
بر همین اساس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور موظف شده است با رعایت شرایط عمومی‌استخدام و رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با اولویت مناطق محروم، تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر خود را تا پایان برنامه پنجم توسعه با تغییر وضعیت استخدام کند.
همچنین به موجب این قانون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌تواند تا سقف موردنیاز، پستهای غیرمربی قابل تبدیل خود را به پست مربی تبدیل کند.

___________________

خبر 1 اسفند 92:

استخدام مربی ورزش در آموزش و پرورش

معاون تربیت‌‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از کمبود ۱۵ هزار مربی ورزشی در مدارس کشور خبر داد.

مهرزاد حمیدی در حاشیه سفر به مازندران در گفتگو خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری  ،  با اعلام اینکه ۴۰۰ پروژه در کشور با عنوان اماکن ورزشی دانش‌آموزی در حال ساخت است، بیان داشت: منابع مالی برای اعتبارات عمرانی این پروژه‌ها اندک است اما در سال گذشته از محل تبصره ویژه ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه‌ها استفاده کردیم ولی باز هم نیاز به اعتبارات بیشتر وجود دارد. جهت مشاهده ادامه اخبار اینجا کلیک نمایید

___________________

خبر 23 بهمن 92:

نیروهای آموزش و پرورش از سال ۹۳سازماندهی می‌شود.

جهت مشاهده جزئیات بیشتر در این رابطه اینجا کلیک نمایید

___________________

خبر ۶ بهمن ۹۲ :

آزمون استخدامی‌برای مربیان پیش دبستانی ونیروهای شرکتی

وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدام برای مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی تا مهر سال آینده خبر داد.علی اصغر فانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر، گفت: دستورالعمل نحوه برگزاری این آزمون در حال تدوین است و با برگزاری این آزمون تکلیف استخدام این نیروها مشخص خواهد شد.
وی به نیروهای مازاد وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: فرهنگیان با حداقل۲۰سال سابقه که ادارات آموزش و پرورش به همکاری آنان نیاز ندارند می‌توانند درخواست بازنشستگی پیش از موعد کنند.

___________________

خبر 21 دی 92:

 آموزش و پرورش به تناسب بازنشستگی نیروها نیاز فوری به جذب جوانان متخصص دارد.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش به تناسب نیروهایی که بازنشسته خواهند شد، نیاز مبرم و فوری به جذب جوانان متعهد و متخصص به ویژه در حوزه‌های فنی و هنرستانی و سایر دروس تخصصی تربیت بدنی و بهداشت مدارس دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در پی انتشار مصاحبه‌ای در این خبرگزاری با عنوان «نیروهای مازاد با ۲۰ سال سابقه بازنشسته می‌شوند/ وجود ۱۰۰ هزار فرهنگی مازاد» و انتشار نظرات کاربران و پرسش‌هایی که از سوی فرهنگیان به سید کاظم اکرمی‌مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش مطرح شده است، وی توضیحات بیشتری را به خبرنگار فارس ارائه کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: مصاحبه‌ای که از بنده منتشر شده، سبب پرسش بعضی از همکاران شده است؛ اینک در توضیح این نکته که گفته‌ام، آموزش و پرورش بیش از صد هزار نیروی مازاد دارد، مواردی را مطرح می‌کنم.

وی ادامه داد: گروهی از این همکاران محترم برابر رویه سال‌های گذشته احکام مازاد دارند و از چرخه خدمات‌رسانی به دستگاه تعلیم و تربیت بر کنار هستند.
اکرمی‌افزود: گروه دیگری از همکاران به دلیل تغییرات مقاظع تحصیلی (۳+۳ یا ۵+۱) از فرایند خدمات‌رسانی در یکسال محروم می‌شوند. (آمار این افراد حدود ۵۰ هزار نفر است)
وی اضافه کرد: افراد جدیدالاستخدام در چند سال گذشته متناسب و هماهنگ با رشته و تخصص آنها از طرفی نیاز دستگاه آموزش و پرورش جذب نشده‌اند اما در مجموع آموزش و پرورش به تناسب نیروهایی که بازنشسته خواهند شد، نیاز مبرم و فوری به جذب جوانان متعهد و متخصص به ویژه در حوزه‌های فنی و هنرستانی و سایر دروس تخصصی تربیت بدنی و بهداشت مدارس دارد.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش گفت: انشاءالله مجلس شورای اسلامی‌نهایت توجه و دقت را به رفع نیازهای آموزشی و پرورشی در همه جهات به ویژه نیروی انسانی در رشته‌های نامبرده خواهد نمود و وزیر محترم و دستگاه تعلیم و تربیت تمام تلاش خویش را خواهد نمود که مشکلات نیروی انسانی را به بهترین نحو ممکن و رضایت همکاران حل کند.

___________________

خبر 21 دی 92:

 کمبود ۵۰ هزار معلم نتیجه پراکندگی ساختار سابق آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در جلسه معارفه رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفت: حرف اول و آخر را نیروی انسانی باید بزند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی اصغر فانی افزود: نیروی انسانی عامل اصلی توسعه پایدار در کشور است و دنیا این مهم را پذیرفته است که عامل توسعه، سرمایه انسانی است و آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی را فراهم می‌کند.
وی تصریح کرد: بچه‌هایی که امروز در مدارس، درس می‌خوانند، در آینده نیروی انسانی کشور را تشکیل می‌دهند، بنابراین نقش معلم در تربیت نیروی انسانی، نقشی تاثیرگذار و ممتازی است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر به دنبال تحول هستیم، باید به نیروی انسانی، توجه خاص داشته باشیم.
وی با اشاره به اظهار ناخرسندی مقام معظم رهبری از میزان پیشرفت تحول در آموزش و پرورش در سال‌های گذشته اظهار داشت: علت اصلی این تاخیر آن است که به مهمترین بخش تحول، یعنی تحول در نیروی انسانی توجه کافی مبذول نشده است.
فانی با انتقاد از تفکیک مراکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات و برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی تصریح کرد: نتیجه این پراکندگی کمبود قریب ۵۰ هزار معلم و ۵۸ هزار نیروی مازاد است که سالانه یک هزار میلیارد تومان اعتبار را هدر می‌دهند. لذا تصمیم براین شد که این دو مرکز ادغام و مدیریت آن را به آقای نظری بسپاریم که تخصص ایشان مدیریت استراتژیک و نگاه کلان به آموزش و پرورش است.
وی در ادامه گفت: پخش شدن بخش‌های مختلف تصمیم گیری به صلاح دستگاه نبوده و بنا داریم این مرکز که ظرفیت معاونت را دارد، تقویت کنیم تا محلی برای تجمیع و تلفیق برنامه‌ها باشد.
وزیر آموزش و پرورش وجود دو سیاست مهم اعلام شده یعنی ساماندهی نیروی انسانی و بهبود مدیریت آموزشگاهی در این مرکز را دلیل بر اهمیت ویژه آن قلمداد کرد و افزود: حرف اول و آخر نیروی انسانی را این مرکز می‌زند و من برای ارتقاء آن به جایگاه معاونت با دکتر عسگری آزاد گفتگو کرده ام.
یادآور می‌شود، در پایان حکم انتصاب خسرو نظری، توسط وزیر آموزش و پرورش به وی تقدیم و از زحمات اسد الله اسدی گرمارودی و یوسف نوری تشکر و قدردانی به عمل آمد.

___________________

خبر 17 دی 92:

ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش معنی ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش امکانپذیر نیست گفت: بر اساس مصوبه قانونی مجلس، آموزش و پرورش باید تا پایان سال تکلیف نیروهای شرکتی و پیش دبستانی را با برگزاری یک آزمون برای جذب و استخدام در این وزارتخانه مشخص کند.
جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت:در دولت گذشته، آموزش و پرورش معلمان را بدون پشتوانه تخصصی و حتی در برخی مواقع با رابطه و واسطه گری جذب می‌کرد.

وی با بیان اینکه ممنوعیت استخدام در وزارت آموزش و پرورش معنی ندارد تصریح کرد: نگرانی وزیر فعلی آموزش و پرورش در مورد نیروهای موجود در این وزارتخانه مربوط به ساماندهی نامناسب آنهاست. وزیر فلعی باید نیروهای موجود در این وزارتخانه را ساماندهی و مدیریت کند. در حال حاضر آموزش وپرورش در بخش‌های خدماتی و اداری با کمبود نیرو مواجه است. این کمبود نیرو اگر با جذب نباشد چگونه می‌توان آن را جبران کرد.

وی درباره وجود ۵۰ هزار نیروی مازاد در وزارت آموزش و پرورش و نبود ضرورت استخدام افراد تصریح کرد: این ۵۰ هزار نیروی مازاد به دلیل نبود مدیریت صحیح به وزارتخانه تحمیل شده است به طوریکه در یک منطقه محروم با کمبود نیرو و در استان دیگر با افزایش نیرو مواجه هستیم. البته می‌توان با در نظر گرفتن سیاستهای تشویقی، فرهنگیان را برای جابجایی در استانهای مختلف به ویژه مناطق محروم متقاعد کرد.

کوچکی نژاد گفت: نمی‌توان به صراحت اعلام کرد آموزش و پرورش استخدام را ممنوع کند چرا که همه ساله تعدادی نیرو بازنشسته می‌شوند باید افراد جدید جایگزین آنها شوند اما با این موضوع موافقم که باید پراکندگی نیروهای کارآمد در استانهای مختلف نظام مند شود.

وی تاکید کرد: تا پایان امسال وزیر آموزش و پرورش بر اساس قانون ملزم است تکلیف نیروهای  شرکتی و پیش دبستانی را برای جذب در این وزارتخانه معلوم کند.

___________________

خبر ۱۹ آذر۹۲:

نحوه استخدام در آموزش پرورش و برنامه ریزی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش امکانپذیر نیست گفت: بر اساس مصوبه قانونی مجلس، آموزش و پرورش باید تا پایان سال تکلیف نیروهای شرکتی و پیش دبستانی را با برگزاری یک آزمون برای جذب و استخدام در این وزارتخانه مشخص کند.
جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت:در دولت گذشته، آموزش و پرورش معلمان را بدون پشتوانه تخصصی و حتی در برخی مواقع با رابطه و واسطه گری جذب می‌کرد.
وی با بیان اینکه ممنوعیت استخدام در وزارت آموزش و پرورش معنی ندارد تصریح کرد: نگرانی وزیر فعلی آموزش و پرورش در مورد نیروهای موجود در این وزارتخانه مربوط به ساماندهی نامناسب آنهاست. وزیر فلعی باید نیروهای موجود در این وزارتخانه را ساماندهی و مدیریت کند. در حال حاضر آموزش وپرورش در بخش‌های خدماتی و اداری با کمبود نیرو مواجه است. این کمبود نیرو اگر با جذب نباشد چگونه می‌توان آن را جبران کرد.

وی درباره وجود ۵۰ هزار نیروی مازاد در وزارت آموزش و پرورش و نبود ضرورت استخدام افراد تصریح کرد: این ۵۰ هزار نیروی مازاد به دلیل نبود مدیریت صحیح به وزارتخانه تحمیل شده است به طوریکه در یک منطقه محروم با کمبود نیرو و در استان دیگر با افزایش نیرو مواجه هستیم. البته می‌توان با در نظر گرفتن سیاستهای تشویقی، فرهنگیان را برای جابجایی در استانهای مختلف به ویژه مناطق محروم متقاعد کرد.

کوچکی نژاد گفت: نمی‌توان به صراحت اعلام کرد آموزش و پرورش استخدام را ممنوع کند چرا که همه ساله تعدادی نیرو بازنشسته می‌شوند باید افراد جدید جایگزین آنها شوند اما با این موضوع موافقم که باید پراکندگی نیروهای کارآمد در استانهای مختلف نظام مند شود.

وی تاکید کرد: تا پایان امسال وزیر آموزش و پرورش بر اساس قانون ملزم است تکلیف نیروهای  شرکتی و پیش دبستانی را برای جذب در این وزارتخانه معلوم کند.

___________________

خبر ۱۹ آذر۹۲ :

نحوه استخدام در آموزش پرورش و برنامه ریزی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش از تهیه دستورالعمل نحوه بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی خبرداد و گفت: مجلس شورای اسلامی‌تا مهر ۹۳ به آموزش و پرورش مهلت تعیین تکلیف این نیروها را داده است و در حال حاضر تیم کارشناسی در حال بررسی دستورالعمل بکارگیری این نیروهاست و تا قبل از مهر ۹۳ این نیروها تعیین تکلیف می‌شوند، لذا هر زمان دستورالعمل آماده شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
علی اصغر فانی ضمن بازدید از ایسنا، در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» درباره اینکه در سال‌های اخیر شاهد تغییرات و تحولات متفاوتی در نظام آموزشی کشور بودیم، آیا آموزش و پرورش برنامه‌ای برای دستیابی به یک ساختار ثابت آموزشی در پیش رو دارد؟ اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید شاهد آرامشی در مجموعه جامعه هستیم و بر اساس اطلاعاتی که در مورد آموزش و پرورش داریم، این آرامش وجود دارد.
وی افزود: امروز یک میلیون و ۳۰ هزار نفر از کارکنان پرتلاش و زحمت‌کش و صادق آموزش و پرورش با انگیزه بیشتری مشغول به کار هستند و از زمانی که افتخار حضور مجدد در آموزش و پرورش را پیدا کردم تلاش بر این بوده تا خانواده‌ها، معلمان، مدیران، مدارس و مدیران آموزش و پرورش با آرامش و با حاکمیت عقلانیت و تدبیر در برنامه‌های آموزش و پرورش بتوانند در تمامی‌زمینه‌ها رشد را احساس کنند.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به جرات می‌گویم سند تحول بنیادین که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و به عنوان سند بالادستی مطرح است، جزو برنامه‌های جدی و جزو برنامه‌های اجرایی آموزش و پرورش است.
وی گفت: اتفاقی که در دو سال اخیر افتاده و تحت عنوان ۳-۳-۶ در ذهن‌ها شکل گرفته تنها بخش مختصری از سند تحول است، چرا که در سند یک ساختار برای نظام آموزشی مشخص شده که ابتدایی شش ساله می‌شود و دبیرستان نیز به دو دوره اول و دوم تقسیم می‌شود، لذا ۳-۳-۶ ظرف نظام آموزش است اما نظام آموزش فراتر از ساختار و این ظرف است.
فانی، محتوا، روش‌های آموزشی، روش‌های تربیتی، نیروی انسانی، مقررات آموزشی و فضای کالبدی مدارس و … را مجموعه‌ای از عناصر مختلف نظام آموزشی برشمرد که این عناصر در کنار یکدیگر با ترکیب بجا با هم می‌تواند نظام آموزشی کشور را متحول کنند.
وزیر آموزش و پرورش از تهیه دستورالعمل نحوه بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی خبرداد و گفت: مجلس شورای اسلامی‌تا مهر ۹۳ به آموزش و پرورش مهلت تعیین تکلیف این نیروها را داده است و در حال حاضر تیم کارشناسی در حال بررسی دستورالعمل بکارگیری این نیروهاست و تا قبل از مهر ۹۳ این نیروها تعیین تکلیف می‌شوند، لذا هر زمان دستورالعمل آماده شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم..
وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از اقدامات عجولانه شکل گرفته در اجرای بخشی از سند تحول، گفت: کاری که در دو سال اخیر بدون مطالعات و کار کارشناسی و با عجله انجام گرفته، مشکلاتی را برای نظام آموزشی و خانواده‌ها ایجاد کرد.
ساختار نظام آموزشی پس از این تغییر نخواهد کرد
وی با تاکید بر اینکه ساختار نظام آموزشی پس از این تغییر نخواهد کرد، افزود: ساختاری که آغاز شده با رفع ایرادها و اشکالات ادامه پیدا خواهد کرد و امیدواریم در بین جامعه فرهنگی و خانواده‌ها شاهد آرامش و ارتقای کیفیت آموزش و پرورش باشیم.
از کمبود ۲۴ هزار معلم در دوره ابتدایی تا ۵۸ هزار معلم مازاد در مقاطع بالاتر
وی درباره آخرین وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش و خبرهایی که از گوشه و کنار در خصوص کمبود نیروی انسانی می‌رسد، اظهار کرد: دو سال پیش بدون تمهید مقدمات یک پایه به دوره ابتدایی اضافه شده و این مقطع که پنج ساله بوده، یک باره به شش سال تغییر یافت، لذا این تغییر ناگهانی آموزش و پرورش را با کمبود فضای آموزشی یعنی (اتاق کلاس)، کمبود معلم، کمبود مقررات آموزشی از جمله توصیفی یا نمره محور بودن و … مواجه کرد.
فانی ادامه داد: این اقدام صورت گرفت. ۲۷ مرداد ماه که با حکم سرپرستی وارد وزارتخانه شدم. تلاش کردیم تا بازگشایی مناسبی برای مهرماه داشته باشیم، اما در همان ابتدا با کمبود ۲۴ هزار معلم در دوره ابتدایی مواجه شدیم، این در حالی بود که در دوره‌های بالاتر بیش از ۵۸ هزار معلم مازاد داشتیم.
وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اگر در آن زمان تمهیدات لازم اتخاذ می‌شد، با این مشکلات با این شدت مواجه نمی‌شدیم، لذا از یک‌سو با کمبود شدید نیروی انسانی در ابتدایی مواجه بودیم و از سوی دیگر سیاست‌ها این نبود که نیروی انسانی جدیدی وارد آموزش و پرورش شود، چرا که نیروها باید دوره‌های تخصصی لازم را بگذرانند، بنابراین حتی یک معلم جدید هم برای مهر ۹۳-۹۲ وارد آموزش و پرورش نکردیم.
وی با بیان اینکه برای جبران این کمبودها از معلمان بازنشسته دعوت به کار کردیم، گفت: بخشی از کمبود را نیز از طریق معلمان موجود با پرداخت اضافه کار جبران کردیم و در حال حاضر نه اینکه وضع نیروی انسانی آموزش و پرورش ایده‌آل باشد، اما مشکل جدی نداریم.
به گفته وی، دوره‌های آموزشی نیز برای معلمان پایه جدید هفتم پیش‌بینی شده که از شهریور ماه این آموزش‌ها آغاز شده و در طول سال تحصیلی نیز ادامه دارد.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه امسال مشکلی از لحاظ نیروی انسانی وجود ندارد، اظهار کرد: همچنان مشکل کمبود و مازاد معلم به قوت خود باقی است و علیرغم کمبود ۵۰ هزار معلم با ۵۸ هزار معلم مازاد نیز مواجهیم، بر همین اساس برنامه جدی آموزش و پرورش برای مهر ۹۳ ساماندهی نیروی انسانی است.
آماده‌سازی طرح ساماندهی نیروی انسانی تا اسفند ۹۲
وی گفت: جلسه مشترکی را با رییس دانشگاه فرهنگیان و رییس مرکز آموزش نیروی انسانی برگزار کردیم که مقرر شده این جلسه پنجشنبه‌ها ادامه داشته باشد و تا آخر اسفند ماه ساماندهی نیروی انسانی حداقل بروی کاغذ انجام خواهد شد تا برای سال ۹۳ بخشی از مشکلات فعلی را حل کرده باشیم.
فانی در پاسخ به این سئوال که خانواده‌ها از بکارگیری نیرو از کادر اداری به عنوان معلم در مدارس نگران هستند آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟ اظهار کرد: وجود این نیروها را رد نمی‌کنم، اما فراوانی آنها زیاد و عدد قابل توجهی نیست. متاسفانه به دلیل عدم تمهید مقدمات این اقدام صورت گرفته، البته در حال اتخاذ تدابیری هستیم که ضرر آنها به دانش‌آموزان و کیفیت آموزشی وارد نشود.
فانی در پاسخ به این سئوال که خانواده‌ها از بکارگیری نیرو از کادر اداری به عنوان معلم در مدارس نگران هستند آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟ اظهار کرد: وجود این نیروها را رد نمی‌کنم، اما فراوانی آنها زیاد و عدد قابل توجهی نیست. متاسفانه به دلیل عدم تمهید مقدمات این اقدام صورت گرفته، البته در حال اتخاذ تدابیری هستیم که ضرر آنها به دانش‌آموزان و کیفیت آموزشی وارد نشود.
نحوه استخدام و زمان برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی ، دانشگاه فرهنگیان تنها راه ورود به آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش درباره تکلیف قانونی، تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و همچنین نحوه بکارگیری نیروها در آموزش و پرورش، گفت: سیاست ما تامین نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان است، چرا که معلمی‌کاری نیست که به هر کسی بتوان سپرد و باید دوره‌های خاصی از جمله روان‌شناسی رشد، روانشناسی کودک و نوجوان، روش تدریس و … را بگذرانند.
فانی با تاکید براینکه تلاش ما بر این است که استخدام آزاد به آن معنا نداشته باشیم و تنها راه جذب نیرو و معلم برای آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است، در عین حال ابراز امیدواری کرد: بخشی از مشکلات نیروی انسانی که علت آن توزیع نامناسب است با یک برنامه جدید و توزیع مجدد حل می‌شود.
تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی تا مهر ۹۳ ، تهیه دستورالعمل نحوه بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی
وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین برنامه وزارتخانه برای تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی گفت: مجلس شورای اسلامی‌تا مهر ۹۳ به آموزش و پرورش مهلت تعیین تکلیف این نیروها را داده است و در حال حاضر تیم کارشناسی در حال بررسی دستورالعمل بکارگیری این نیروهاست و تا قبل از مهر ۹۳ این نیروها تعیین تکلیف می‌شوند و هر زمان دستورالعمل آماده شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

___________________

خبر 3 آذر 1392:

تکلیف تمام نیروهای قراردادی آموزش و پرورش قبل از مهر ۹۳، تعیین می‌شود.

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت نیروهای قراردادی این وزارتخانه اظهار داشت: یکی از محورهای فعالیت ما در آموزش و پرورش، ساماندهی نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: وضعیت نیروهای قراردادی در کمیته ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش بررسی می‌شود و تا قبل از مهر ۹۳، تکلیف همه روشن خواهد شد.

به گزارش فارس، در سال گذشته تعدادی از نیروهای قراردادی آموزش و پرورش به شرط کار در مناطق محروم و معلم شدن، تبدیل وضعیت شدند و وضعیت کاری آنها از قراردادی به پیمانی تغییر کرد؛ طی سال‌های گذشته نیز با تعداد زیادی از نیروهای شرکتی خداحافظی شد.

___________________

خبر 11 آبان 1392: 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: فعلاً به جز آزمون مربیان پیش‌ دبستانی‌، آزمون استخدامی‌نداریم.

علی‌اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش جذب نیرو دارد؟»، اظهار داشت: هر کسی که بخواهد به موجب قانون وارد آموزش و پرورش شود، باید در آزمون استخدامی‌شرکت کند.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه «آیا این وزارتخانه در آینده نزدیک آزمون استخدامی‌برگزار خواهد کرد؟»، گفت: اگر قانونی داشته باشیم و مجوزی بگیریم، جذب نیرو خواهیم داشت اما فعلاً به جز آزمون پیش‌دبستانی‌ها، آزمون استخدامی‌نداریم که زمان آزمون مربیان پیش‌دبستانی هنوز مشخص نیست

___________________

خبر 27 مهر 1392:

اطلاعیه استخدام 140 معلم بومی‌در آموزش و پرورش

___________________

خبر۱۵ مهر ماه ۹۲

دانشجویان ورودی سال ۸۸ دانشگاه رجایی و شریعتی جذب آموزش و پرورش می‌شوند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌با تصویب استفساریه ای با جذب دانشجویان رشته‌های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشکده فنی دختران شریعتی تهران موافقت کردند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، بررسی طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در دستور کار امروز یکشنبه مجلس قرار گرفت.
براساس این تبصره نمایندگان خواستار جذب دانشجویان رشته‌های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه فنی شهید رجایی و دکتر شریعتی بودند.
سوال این استفساریه این بود که آیا دانشجویان رشته‌های ستاره دار ورودی سال ۸۸ تربیت دبیر شهید رجایی تهران در دانشکده فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی تهران مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش می‌باشند؟
نظر کمیسیون پاسخ مثبت به این سوال بود که بر اساس آن دانشجویان رشته‌های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران و دانشکده فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی تهران مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش می‌باشند.
عطاءالله سلطانی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی‌در مخالفت با این طرح گفت: در صورت تصویب این استفساریه بار سنگینی روی دوش آموزش و پرورش می‌آید، افرادی که طبق این طرح باید توسط وزارت آموزش و پرورش جذب شوند تا ۷۰ هزار نفر هستند.
وی با اشاره به مصوبه قبلی مجلس شورای اسلامی‌در خصوص جذب نیروهای حق التدریسی گفت: پیش از این مجلس وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرد تا ظرف دو سال تکلیف همه نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی خود را مشخص کند که از مهلت دو ساله دیگر چیزی باقی نمانده است.
قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر نیز در موافقت با این استفساریه گفت: بر اساس این استفساریه دانشجویان رشته‌های فنی در آموزش و پرورش جذب می‌شوند.
وی با اشاره به کمبود نیرو در هنرستانها گفت: دانشجویان در رشته‌های ستاره دار به جای دو سال ۴ سال درس می‌خوانند و با رتبه‌های پایین وارد دانشگاه می‌شوند تا دبیر شوند و در هنرستان‌ها تدریس کنند.
لاشکی با تاکید بر اینکه بر اساس این طرح تنها ۲۷۲ نفر باید جذب آموزش و پرورش شوند اظهار داشت: با توجه به کمبود نیروی انسانی هنرستان‌های فنی و حرفه ای امیدواریم همکاران با این طرح موافقت کنند.
پس از آن نماینده دولت در مجلس شورای اسلامی‌که به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش صحبت می‌کرد در مخالفت با این طرح گفت: بر اساس قانون تعداد مجوزهای استخدامی‌به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی باید به تصویب شورای توسعه برسد.
وی ادامه داد: در سال‌های اخیر مجوزهای لازم برای جذب نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی صادر شده و اعتبارات لازم نیز در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت که تا سال گذشته اقدامات لازم در این مورد صورت گرفت.
نماینده دولت تصریح کرد: در سال ۹۲ اعتبارات جدیدی برای استخدام در آموزش و پرورش دیده نشده بنابراین این استفساریه با قانون اساسی و قانون برنامه پنجم در مغایرت است چون اعتبارات لازم برای استخدام ۲۷۱ فارغ التحصیل دانشکده‌های فنی در هنرستانها پیش بینی نشده است.
وی تاکید کرد: با تصویب این استفساریه توقعی برای استخدام ایجاد می‌شود که وزارت آموزش و پرورش امکانات لازم را برای انجام آن ندارد.
در ادامه عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با تاکید بر این که این طرح هیچ مغایرتی با قوانین بالادستی ندارد بر لزوم جذب فارغ التحصیلان دانشکده‌های رجایی و شریعتی تاکید کرد.
نادر قاضی پور نماینده ارومیه نیز با اخطار قانون اساسی گفت: در حالی که معلمان با مدرک لیسانس و فوق لیسانس بلاتکلیف هستند و بیمه ای برای آنها پرد اخت نمی‌شود لزومی‌برای تصویب این استفساریه وجود ندارد.
در ادامه احمد توکلی نماینده مردم تهران با اعلام اخطار قانون اساسی گفت: دوستانی که با تصویب این استفساریه می‌خواهند استخدام شوند با بنده نیز مثل بقیه نمایندگان تماس گرفتند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: این استفساریه با اصل ۷۵ قانون اساسی در مغایرت است چون هزینه برای دولت ایجاد می‌کند و نباید در حالت تورمی‌دولت بزرگ شود.
وی ادامه داد: در سال ۷۶ حدود ۱۷ میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم داشتیم اما امروز ۱۲ میلیون دانش آموز و یک میلیون و ۱۳ هزار معلم داریم، بنا بر این آمار تعداد دانش آموزان کاهش یافته اما تعداد معلمان کاهش نیافته.
وی تاکید کرد: تحمیل هزینه بر دولتی که پول ندارد حقوق کارمندانش را بدهد اشتباه است و با قانون اساسی و قانون برنامه در تناقض است.
در پایان نمایندگان با ۱۶۰ رای موافق، ۲۰ رای مخالف، ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در مجلس با کلیات این طرح موافقت کردند.
در ادامه پیشنهادی از سوی تعددی از نمایندگان مطرح شد که نیروهای خرید خدمات آموزشی و پیش دبستانی نیز مشمول این استفساریه شوند.
این پیشنهاد به تصویب نمایندگان نرسید و در پایان جزئیات این طرح نیز با ۱۵۴ رای موافق، ۱۸ رای مخالف، ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نمایندگان حاضر در مجلس به تصویب رسید تا دانشجویان رشته‌های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشکده فنی دختران شریعتی تهران جذب آموزش و پرورش شوند.

___________________

خبر ۲۹ تیر ماه ۹۲:

شرایط تحصیلی و جسمانی برای معلم شدن

به گفته شریف‌زاده، در حال حاضر افرادی می‌توانند وارد دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شوند که تمامی‌شرایط شرکت در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را داشته باشند، همچنین علاوه براین شرایط ، داشتن حداقل معدل ۱۵ در دوره تحصیلی متوسطه ( ۳ سال دبیرستان )، دارا بودن قد ۱۵۵ برای خانم‌ها و ۱۶۰ برای آقایان و برخورداری از سلامت جسمی‌و روانی و همچنین موفقیت در مصاحبه و تایید صلاحیت‌های عمومی‌پیش بینی شده است.

همچنین افرادی که در این دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند پس از چهار سال تحصیل، مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را که امکان ادامه تحصیل در تمامی‌دانشگاه‌های داخل و خارج برای آنان فراهم است را دریافت می‌کنند.

 پرداخت ماهانه ۳۷۰ هزارتومان به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

به گزارش ایسنا، دانشجویان این دانشگاه‌ها همزمان با تحصیل به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند و با دریافت حکم کارگزینی از حقوق ماهانه حدودا ۳۷۰ هزار تومان در طول چهار سال تحصیلی برخوردار می‌شوند؛ ضمن آنکه به غیر از دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هیچ دانشگاه دیگری مسئولیت تربیت معلم را برای آموزش و پرورش بر عهده ندارد.

شریف زاده درباره رشته‌هایی که امکان پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها را ندارد، نیز اظهار کرد: وزارت آموزش وپرورش می‌تواند از بین فارغ‌ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها، افرادی را از طریق آزمون استخدامی‌و پس از مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی‌و تخصصی در صورت احراز شرایط لازم استخدام کند.

بر این اساس، پذیرفته شدگان نهایی باید حدود ۳۰۰ ساعت آموزش بدو استخدام را در قالب دوره ضمن خدمت سپری کنند تا به عنوان معلم به امر تدریس اشتغال داشته باشند.

گفتنی است، در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان در ۱۶ رشته و تربیت دبیر شهید رجائی در ۱۹ رشته برای وزارت آموزش و پرورش نیروی انسانی تربیت می‌کنند. واحدهای آموزشی دانشگاه فرهنگیان در قالب ۶۴ پردیس در سراسر کشور فعال هستند، اما واحد آموزشی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تنها در تهران فعال است.

دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از داوطلبان تمامی‌گروه‌های آموزشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، زبان انگلیسی و رشته‌های فنی وحرفه‌ای دانشجو پذیرش می‌کند، لذا امکان ادامه تحصیل برای تمامی‌فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دوره دبیرستان، در این دانشگاه‌ها فراهم است؛ البته رشته‌های علوم انسانی و ریاضی سهم بیشتری از پذیرش دانشجو را در این دانشگاه‌ها به خود اختصاص می‌دهند.

معاون هماهنگی آموزش عالی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند جذب معلم در آموزش و پرورش در سالهای گذشته گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌برای “معلم” جایگاه ویژه‌ای تعریف شد، چرا که انقلاب متاثر از آموزه‌های دینی است، لذا این شغل را ابتدا از آن خدا و سپس متعلق به پیامبران و اولیا خاص آن می‌داند.

وی افزود: اولین اقدامی‌که در سال ۵۸ برای تربیت معلم انجام گرفت، راه‌اندازی مراکز تربیت معلم به همت شهیدان رجائی و باهنر بود. در این سال افرادی که تمایل به شغل معلمی‌داشتند پس از اخذ دیپلم در آزمون ورودی مراکز تربیت معلم شرکت می‌کردند و پس از قبولی در آزمون ضمن بررسی صلاحیت‌های عمومی‌از سوی هسته گزینش در مصاحبه تخصصی نیز شرکت کرده و پس از موفقیت دوره ۲ ساله تربیت معلم را سپری و با اخذ مدرک کاردانی به عنوان معلم به استخدام وزارت آموزش و پرورش در می‌آمدند.

به گفته شریف زاده، ظرفیت مراکز تربیت معلم در آن زمان به گونه‌ای نبود که همه نیازهای آموزش وپرورش کشور را تأمین کند، اما در بعضی از رشته‌های خاص به ویژه آموزش و پرورش ابتدایی و مربی پرورشی سعی می‌شد تا عمدتا مراکز تربیت معلم، این مسئولیت را عهده دار شوند و مابقی نیازهای آموزش و پرورش از طریق جذب حق‌التدریس، آزمونهای استخدامی‌و غیره تأمین می‌شدند.

گفتنی است، در دهه ‌۶۰ شیوه دیگری نیز برای تربیت معلم پیش بینی شد، در یکی از این شیوه‌ها دانش‌آموزان سوم راهنمایی که تمایل به حرفه معلمی‌داشتند در دانشسرای تربیت معلم ثبت نام می‌کردند و پس از موفقیت در آزمون ویژه و تایید صلاحیت‌های عمومی‌و اختصاصی دوره چهار ساله دانشسرا را سپری کرده و با اخذ مدرک دیپلم به عنوان آموزگار مقطع ابتدایی وارد مدارس می‌شدند.

در شیوه دیگر، دانش آموزان دوم دبیرستان در صورت تمایل در این دانشسرا ثبت نام می‌کردند و پس از تایید صلاحیت‌های عمومی‌و اختصاصی به مدت ۲ سال در مراکز یاد شده تحصیل و مدرک دیپلم را دریافت و به استخدام آموزش وپرورش در می‌آمدند؛ در تمامی‌این دوره‌ها به عنوان شاغلان تحصیل در مراکز تربیت معلم و دانشسراها، مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کردند.

به گزارش ایسنا، همچنین در سال‌هایی نیز افراد به محض ورود به مراکز همزمان به استخدام آموزش وپرورش در می‌آمدند و فعالیت دانشسراها پس از مدتی تعطیل و تنها مراکز تربیت معلم در قالب دوره‌های ۲ ساله امکان تأمین نیروی انسانی برای وزارت آموزش و پرورش را آن هم در ۱۴ رشته داشتند.

معاون هماهنگی آموزش عالی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش بیان کرد: در دهه ۷۰ با تعطیلی دانشسراهای ۲ ساله و چهار ساله، شیوه دیگری جهت جذب بیشتر افراد به عنوان معلم پیش بینی شد، بدین طریق که در مناطق محروم دانشسرای پیوسته (سه ساله) طراحی و تأسیس شد و دانش آموزان سال دوم دبیرستان پس از ورود به این دانشسراها، طی سه سال پس از موفقیت در آزمون ویژه و تایید صلاحیت‌های عمومی‌و اختصاصی موفق به اخذ مدرک کاردانی پیوسته دانشسرای سه ساله می‌شدند.

جهت تهیه ی نمونه سوالات تخصصی آموزش و پرورش ایجا کلیک نمایید

___________________

خبر 28 خرداد 92:

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» از برگزاری آزمون استخدامی‌در آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: قانونگذار یک قانونی را برای ما قرار داده است که طی دو سال باید آزمونی را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این آزمون با توجه به شرایطی که در قانون پیش‌بینی شده است برای مربیان پیش‌دبستانی‌ است و برخی افراد که فکر می‌کردند در آزمون قبلی به نوعی حق‌شان ضایع شده است به عنوان مثال فکر می‌کردند منابعی در اختیارشان قرار نگرفته بود.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: در برگزاری آزمون جدید، منابع را به موقع اطلاع‌رسانی کرده و  سعی می‌کنیم همه مطلع باشند تا کسی دچار مشکل نشود.

وی با بیان اینکه نمی‌گذاریم کسی احساس کند که حقش ضایع شده است، افزود: باید مجوزها‌ را بگیریم، روند و برنامه‌ریزی‌ها را تعریف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص زمان آزمون به خبرنگار فارس گفت: هر چه زودتر باید آزمون را برگزار کنیم اما وقتی زمان می‌گوییم، اگر یک هفته دیر یا زود شود، مسائلی به وجود می‌آید.

حاجی‌بابایی تأکید کرد: در حال حاضر وزارتخانه به دنبال دریافت مجوزها و تعریف برنامه‌هاست.

___________________

 خبر 23 اردیبهشت 92 :

وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی‌در این وزارتخانه خبر داد و گفت: هر چه زودتر باید آزمون را برگزار کنیم اما وقتی زمان می‌گوییم، اگر یک هفته دیر یا زود شود، مسائلی به وجود می‌آید.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» از برگزاری آزمون استخدامی‌در آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: قانونگذار یک قانونی را برای ما قرار داده است که طی دو سال باید آزمونی را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این آزمون با توجه به شرایطی که در قانون پیش‌بینی شده است برای مربیان پیش‌دبستانی‌ است و برخی افراد که فکر می‌کردند در آزمون قبلی به نوعی حق‌شان ضایع شده است به عنوان مثال فکر می‌کردند منابعی در اختیارشان قرار نگرفته بود.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: در برگزاری آزمون جدید، منابع را به موقع اطلاع‌رسانی کرده و  سعی می‌کنیم همه مطلع باشند تا کسی دچار مشکل نشود.

وی با بیان اینکه نمی‌گذاریم کسی احساس کند که حقش ضایع شده است، افزود: باید مجوزها‌ را بگیریم، روند و برنامه‌ریزی‌ها را تعریف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص زمان آزمون به خبرنگار فارس گفت: هر چه زودتر باید آزمون را برگزار کنیم اما وقتی زمان می‌گوییم، اگر یک هفته دیر یا زود شود، مسائلی به وجود می‌آید.

حاجی‌بابایی تأکید کرد: در حال حاضر وزارتخانه به دنبال دریافت مجوزها و تعریف برنامه‌هاست.

___________________

خبر ۱۷ اردیبهشت ۹۲:

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در بحث نقل و انتقال فرهنگیان، برای سال تحصیلی آینده در مقطع ابتدایی در این اداره‌کل به حدود ۲ هزار معلم نیاز داریم.

رحیم زمانی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: دستورالعمل نقل و انتقال فرهنگیان برای سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲ ابلاغ شده و اختیار آن نیز به مدیران کل آموزش و پرورش واگذار شده است.
وی با بیان اینکه در ۷ منطقه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ورودی نیرو نخواهیم داشت، گفت: برای سال تحصیلی آینده در مقطع ابتدایی در این اداره‌ کل به حدود ۲ هزار معلم نیاز داریم.
زمانی با بیان اینکه، نقل و انتقال از یک منطقه به منطقه دیگر به ادارات مناطق آموزش و پرورش واگذار شده‌ است، افزود: در صورت عدم نیاز مبدأ و نیاز مقصد، نقل و انتقالات درون استانی انجام می‌شود.
وی به معلمانی که از شهر تهران به شهرستان‌های استان تهران برای تدریس می‌آیند، اشاره کرد و ادامه داد: قریب به ۱۹ هزار معلم در شهرستان‌های استان تهران از سرویس استفاده می‌کنند و از شهر تهران به شهرستان‌های استان تهران می‌آیند که عمده مشکلات ما در این بخش است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اضافه کرد: طی دو سال گذشته هر سال بیش از هزار نفر از همکاران را به شهر تهران، به صورت موقت انتقال دادیم.
وی با بیان اینکه بررسی نقل و انتقالات در پایان خرداد ماه آغاز می‌شود، گفت: فرهنگیان درخواست خود را طی فرم‌هایی به ادارات آموزش و پرورش مناطق ارائه می‌دهند و پس از بررسی کمیته نقل و انتقال مناطق، به کمیته نقل و انتقال استان جهت بررسی و تصمیم نهایی برای موافقت یا عدم موافقت ارسال می‌شود.
زمانی به درخواست‌های مکرر از استان‌ها برای انتقال به شهرستان‌های استان تهران اشاره کرد و افزود: معمولاً هر ساله ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر درخواست انتقال از استان‌ها به شهرستان‌‌های استان تهران دارند که اگر نیاز داشته باشیم، جذب می‌کنیم.

___________________

خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۲ :

آزمون جذب مربیان پیش دبستانی،نیروهای شرکتی و قراردادی امسال برگزار میشود.

حمیدرضا حاجی بابایی،در حاشیه ی بازدید از مجتمع آموزشی در حال ساخت شهرستان قدس،ضمن اعلام مطلب فوق گفت این اقدام در راستای مصوبه ی مجلس و با منظور کاهش نگرانی این افراد انجام میشود.وی با اشاره به جذب نیروی جدید در آموزش و پرورش اظهار کرد،اقدامات لازم برای جذب تعدادی از نیروها در سال گذشته انجام شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

معلم،باید از اولین روز کار در آموزش و پرورش استخدام شود.

وزیر آموزش و پرورش،همچنین بر اعتقاد خود مبنی بر استخدام معلمان از همان روز اول کاری در آموزش و پرورش تاکید کرد.

___________________

خبر 24 فروردین 92:

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هرگونه جذب نیروی انسانی باید متناسب با نیروی خروجی از این وزارتخانه باشد،گفت جذب نیروی انسانی باید متناسب با نیاز روز و هماهنگ با بازنشستگی فرهنگیان باشد.

حاجی بابایی گفت به عنوان مثال در حال حاضر آموزش و پرورش نیاز به ۶۰ هزار مشاور شغلی دارد.اما امکان جذب همه ی این تعداد وجود ندارد.باید منتظر باشیم تا تعدادی از نیروهای این وزارتخانه بازنشسته شوند و متناسب با آن نیروی انسانی مورد نیاز جذب شود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که با لغو اجرای طرح مهرآفرین از جانب مجلس شورای اسلامی‌جذب نیروی انسانی به چه صورت خواهد بود ؟ گفت : بر اساس طرح مهرآفرین بیش از ۵۰ هزار نیروی انسانی باید جذب آموزش و پرورش میشد.ما برای این منظور دقیقا قانون را اجرا می‌کنیم.اگر قانون به ما این اجازه را داد اقدام به جذب نیروی انسانی می‌کنیم.

حاجی بابایی در رابطه با استخدامی‌آینده ی آموزش و پرورش گفت،زمان برگزاری آزمون مشخص نیست و بستگی به فاکتورهای مختلف از جمله بودجه ی وزارتخانه و اخذ مجوزهای مربوط دارد

منبع : روزنامه بازار کار

___________________

خبر 8 آبان 91:

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر در سراسر کشور حدود ۳۳ هزار معلم ورزش به کار گرفته‌ایم که این تعداد باید به ۶۰ هزار معلم افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با ستاد خبری چهلمین دوره مسابقات قهرمانی فوتبال مدارس آسیا در پاسخ به این پرسش که “در زمینه ورزش دانش آموزی چه اهدافی را دنبال می‌کنید؟”، تصریح کرد: ما دو برنامه و هدف در بحث ورزش داریم. یکی بحث سلامتی و ورزش عمومی‌دانش آموزان است که باید برای ۱۲ میلیون دانش آموز تعریف کنیم و در حال حاضر برای ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز ابتدایی تعریف ورزش را انجام داده‌ایم.

حاجی بابایی با اشاره به هدف دوم آموزش و پرورش در زمینه ورزش دانش آموزی، خاطرنشان کرد: هدف بعدی ما مسابقات و رقابت‌های بین المللی و جهانی است که در این راستا در سطح دانش آموزی هم دنبال ایجاد زمینه برای ورزش بزرگسالان هستیم و هم اینکه در تمام رشته‌های ورزشی مدرسه ایجاد می‌کنیم؛ مانند مدرسه ورزش برای فوتسال، والیبال، کشتی و دیگر رشته‌های ورزشی.

وزیر آموزش و پروش اضافه کرد: اعتقاد داریم ورزش امروز برای تفریح نیست، بلکه ورزش یک علم است و اگر می‌خواهیم در سطح بین المللی حضور پیدا کنیم، باید در زمینه فوتبال، والیبال و رشته‌های گوناگون ورزشی بین المللی باشیم.

وی تصریح کرد: باید با دانش آموزان از مقطع ابتدایی در بحث ورزش به صورت علمی‌کار کنیم. در حال حاضر در سراسر کشور حدود ۳۳ هزار معلم ورزش به کار گرفته‌ایم که این تعداد باید به ۶۰ هزار معلم افزایش یابد.

حاجی بابایی با بیان اینکه می‌خواهیم محوریت ورزش دانش آموزی آسیا را به ایران منتقل کنیم، عنوان کرد: امسال در بحث میزبانی، فوتبال را به ایران آوردیم. در سال گذشته هم مسابقات آسیایی والیبال دانش آموزان را برگزار کردیم و در نظر داریم تا میزبانی رشته‌های گوناگون ورزشی را به ایران بیاوریم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که “خروجی برگزاری مسابقات آسیایی دانش آموزان چه چیزهایی خواهد بود و چه تعاملاتی با وزارت ورزش و جوانان در این مورد دارید؟”، گفت: امروز بین آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان فاصله‌ای وجود ندارد و یک هماهنگی و هم‌افزایی خوبی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با این هماهنگی بین دو وزارتخانه تمام توان‌مان را به کار خواهیم گرفت تا تولیدات‌مان را در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار دهیم.

حاجی بابایی در پایان گفت: باید به سمتی حرکت کنیم تا تمام معلمان ورزش در کشور دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس تربیت بدنی باشند و این کار را از طریق دانشگاه ویژه فرهنگیان انجام می‌دهیم که اولویت بندی در این باره هم با مقطع ابتدایی است.

 زمان استخدام آموزش و پرورش در سال 93


 

+جهت مشاهده سایت رسمی‌ وزارت آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید.

با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام1,443 دیدگاه برای این نوشته ثبت شده است . نفر بعدی شما باشید !

نام (لازم)
پست الکترونیک (لازم)

 1. حسین فلاحتی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 63486     زمان ارسال دیدگاه : 01:53

  سلام من فارغ التحصلیل کارشناسی رشته ی مهندسی معماری از دانشگاه هنر اصفهان هستم واسه من کاری هست؟؟

  [پاسخ به این نظر]

 2. Banafshe میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 63146     زمان ارسال دیدگاه : 23:50

  آخرین وضعیت استخدام و افزایش حقوق معلم ها

  وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی گفت: در هفته جاری جلسه‌ای را با معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری برگزار و جزئیات آزمون را مشخص می کنیم.

  به گزارش مهر، علی اصغر فانی در حاشیه برگزاری مراسم روز زن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی توضیح داد: هر استخدامی باید به تایید نهایی این معاونت برسد و پس از اینکه هماهنگی‌های لازم انجام شد جزئیات آن را اطلاع رسانی می‌کنیم.

  فانی با بیان اینکه منابع اعتباری استخدام مربیان پیش دبستانی تامین می شود، درباره افزایش حقوق معلمان نیز گفت: تصمیم گیری درباره این موضوع نیز در این هفته به نتیجه می رسد تا بتوانیم بخشی از زحمات این معلمان را پاسخ دهیم.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ایجاد معاونت اقتصادی که یکی از برنامه‌های عنوان شده در اوایل وزارتش بود، گفت: آموزش و پرورش احکامی را به نمایندگان مجلس پیشنهاد داده‌ است که مورد تصحیح مجلس قرار گرفته و بسیاری از این احکام در راستای ارتقای اقتصاد آموزش و پرورش است که از جمله می‌توان به توسعه مشارکت اشاره کرد و اینکه بتوان خدمات آموزشی را از بخش خصوصی خریداری کرده و اقدامی در جهت اقتصاد آموزش و پرورش انجام داد.

  به گفته وزیر آموزش و پرورش،اجرای طرح هزینه فایده برای نیم درصد از مدارس در سال جاری بخشی از این برنامه‌هاست که در راستای ارتقای اقتصاد آموزش و پرورش است که به تصویب نمایندگان مجلس نیز رسیده است.همچنین باید بتوانیم در آموزش و پرورش تسهیلاتی را برای توسعه بخش خصوصی مدارس قائل شویم. فانی درباره برنامه هایش مبنی بر پر کردن صندلی‌های خالی مدارس غیر دولتی گفت: تلاش‌های زیادی طی هشت ماه گذشته با این هدف انجام شده که در سال تحصیلی۹۴-۹۳ اجرا می شوند.

  وزیر آموزش و پرورش درباره کتاب‌های درسی آموزش و پرورش نیز توضیح داد: بسیاری از کتاب‌های مهر ۹۳ از چاپ خارج شده و در انبارها هستند. با برنامه ریزی صورت گرفته امسال هیچگونه مشکلی برای توزیع کتاب‌های درسی در سراسر کشور نداریم .چند کتاب در پایه چهارم جدید التالیف است و تغییرات کمتری در کتابهای چهارم ابتدایی ایجاد شده اما کتاب‌های پایه هشتم دارای تغییرات کلی است و مسئولین سازمان پژوهش‌ها و برنامه ریزی و دفتر توزیع تولید کتاب‌های آموزشی، کتاب‌ها را به موقع در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.

  وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلاتی که در باره مشکلات محتوای ویرایشی در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ وجود داشت، گفت: جلسه‌ای را با فرهنگستان داشتیم و مقرر شد دستور العمل ویرایش فرهنگستان برای کتب درسی اجرا شود تا ایرادات کتابهای درسی کمتر از گذشته باشد.

  وی در پاسخ به خبرنگاری برای اجرایی شدن بیمه طلایی فرهنگیان گفت: بیمه طلایی قبلی فرهنگیان تا زمان صدور کارت جدید آنها تا پایان اردیبهشت ماه مهلت دارد. ضمن آنکه تغییراتی در بیمه طلایی فرهنگیان داده شده که پس از صدور کارت آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد

  [پاسخ به این نظر]

 3. نهال میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 63045     زمان ارسال دیدگاه : 18:20

  سلام من و خواهرم فارق تحصیل رشته زمین شناسی و شیمی از دانشگاه پیام نور هستیم ایا امسال اموش و پرورش به این رشته ها نیاز داره ؟

  [پاسخ به این نظر]

 4. پارمیس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 62940     زمان ارسال دیدگاه : 13:18

  سلام چرا نمونه سوالای استخدامی عربی توسایت نیست بنده ب شدت بش نیاز دارم؟یعنی تاحالا آموزش پرورش این رشته رو نیاز نداشته سالای قبل!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ به این نظر]

  admin پاسخ داد: فروردین 30م, 1393 13:26:

  با سلام
  دوست عزیز در آرشیو ما چنین نمونه سوالاتی موجود نیست، بهتر هست از منابع دیگری هم جستجو بفرمایید.
  موفق باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ به این نظر]

  سارا پاسخ داد: فروردین 30م, 1393 14:22:

  سلام منم لیسانس مدیریت دولتی از پیام
  نور هستم ایا با این مدرک میشه جذب اموزش پرورش شد؟؟

  [پاسخ به این نظر]

  محمد امیری پاسخ داد: فروردین 30م, 1393 14:45:

  با سلام
  دوست عزیز در صورت اعلام آگهی استخدامی، اطلاعات آن خدمت شما در صفحه ی مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.شما میتوانید با عضویت در خبرنامه ی سایت ما به صورت روزانه و رایگان آخرین اخبار استخدامی را در ایمیل خود دریافت نمایید.
  جهت ثبت نام در خبرنامه ی سایت اینجا کلیک نمایید.
  موفق باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ به این نظر]

 5. سهیلا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 62802     زمان ارسال دیدگاه : 00:35

  سلام
  لیسانس مدیریت دارم سال 88 فارغ التحصیل شدم به هر دری زدم نشد ولی افرادی که همکلاسی من بودند و پارتی داشتند الان کار میکنند اما من هنوز بیکارم و کلافه شدم چرا چون پارتی ندارم.الان هرکی پارتی داره میره سرکار آخه این چه قانونیه وقتی به مسئولینم بگیم میگند نه آقا از این خبرا نیست همشون آزمون قبول شدند. خب آقایون محترم داریم با چشم خودمون میبینیمو عذاب میکشیم از این بی عدالتی

  [پاسخ به این نظر]

  مریم پاسخ داد: فروردین 30م, 1393 09:37:

  سلام سهیلا جان منم دهه شصتی هستم عین خودت . پارتی گیر اوردی جان خودت مرا هم دریاب .مریم

  [پاسخ به این نظر]

 6. Banafshe میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 62596     زمان ارسال دیدگاه : 11:16

  کمبود ۵۶۰۰ نیرو در آموزش و پرورش استان اصفهان
  خبرگزاری تسنیم: استاندار اصفهان گفت: کمبود ۵۶۰۰ نیروی آموزش و پرورش در دوره متوسطه و ابتدایی استان اصفهان معضلاتی را در سطح استان ایجاد کرده و تمام تلاش خود را برای دریافت مجوز استخدام آنها انجام می دهیم.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به حساسیت ویژه آموزش و پرورش به عنوان جایگاه نیروهای فکری جامعه و با عنایت به سیاست های دولت تدبیر و امید، لازم است تغییر و تحولات در این مجموعه بر مبنای اعتدال، دوری از تند روی و عقلانیت باشد.

  وی بر لزوم شایسته سالاری در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: نیروهای کاردان ، مدیر و مدبر باید در کنار هم و به صورت هم افزا تعامل داشته باشند.

  استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان باید انتخاب مدیران بر اساس شایستگی را مد نظر خود قرار دهد، بیان کرد: انتخاب مدیران باید در کمال آرامش و منطق ویژه صورت گیرد که این امر رشد و توسعه ی آموزش و پرورش را به همراه دارد.

  وی به شرایط دانش‌آموزان استثنایی اشاره کرد و افزود: خانواده‌های این دانش آموزان در شرایط سختی قرار دارند و باید به این افراد نگاه ویژه ای داشته باشیم و کمک به آن‌ها حل یک معضل بزرگ در جامعه است.

  زرگرپور با تاکید بر اینکه کسری مالی موجود برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی باید تامین گردد؛ تصریح کرد: مزایده اموال مازاد باید به تصویب شورا رسیده شود تا در کارگروه ماده 5 استان اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

  وی با اشاره به کمبود 5600 نیرو در دوره متوسطه و ابتدایی در استان، گفت: این امر معضلاتی را در سطح استان ایجاد کرده و تمام تلاش خود را برای دریافت مجوز استخدام و همچنین راه کارهای تشویقی برای استفاده از نیرو های موجود برای حل این معضل به کار می‌بندیم.

  [پاسخ به این نظر]

 7. سارا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 62570     زمان ارسال دیدگاه : 10:02

  سلام من دارای لیسانس مدیریت دولتی از پیام
  نور هستم ایا با ان مدرک میشه جذب اموزش پرورش شد؟؟/

  [پاسخ به این نظر]

 8. رضا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 62526     زمان ارسال دیدگاه : 23:54

  سلام پس تکلیف ما که لیسانس تربیت بدنی گرفته ایم الانم بیکاریم هزیه ادامه تحصیلم ندریم چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما رو به خدا یه فکری به حال ما هم بکنین نمیشه که بریم بمیریم!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ به این نظر]

 9. neda میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 62344     زمان ارسال دیدگاه : 12:05

  می خواهم استخدام شوم

  [پاسخ به این نظر]

 10. سربازمعلم میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 61926     زمان ارسال دیدگاه : 01:14

  سلام آقاى وزیر لطف کنید در این استخدامى جدید سربازمعلمارو هم جذب کنید حیفه دوسال باشند بعد برند خونه هاشون

  [پاسخ به این نظر]

 11. shentia میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 61721     زمان ارسال دیدگاه : 16:51

  با سلام لیسانس it از دانشگاه پیام نور دارم و به تدریس ریاضی علاقه مندهستم از کجا باید زمان ثبت نام آزمون استخدام آموزش پرورش را جویا شوم؟

  [پاسخ به این نظر]

  admin پاسخ داد: فروردین 26م, 1393 17:06:

  با سلام
  در حال حاضر زمان و شرایطی طی یک آگهی رسمی اعلام نشده است.
  موفق باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ به این نظر]

 12. sonia میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 61221     زمان ارسال دیدگاه : 10:54

  سلام.من فارغ التحصیل م.برق مخابرات دانشگاه دولتی تبریز هستم. سال 92 سازمان فنی حرفه ای استخدامی داشت شرکت کردم وکلی درس خوندم وتا الان خبری ازش نشد که کی میخوان آزمونشو برگزار کنن.
  بعدش خبر زدن که آقا ما میخوایم نیروهای حق التدریسی خودمونو به صورت رسمی وپیمانی استخدام کنیم ،پس چرا از اول اینارو نگفتین که به جز مربی حق التدریس کسی ثبت نام نکنه؟ مگه مربی حق التدریس کجا وچی خونده؟ طرف رفته دانشگاه آزاد یالقوز آباد لیسانس برق گرفته بعدش رفته یه تعمیر موبایل از تو یه پاساژ یاد گرفته بعدش با پارتی بردنش تو سازمان فنی حرفه ای ،واسه ملت مربی حق التدریس شده وحالا میخوان رسمیش کنن.
  آخ آخ آخ این فقط یه نمونه اش بود.

  [پاسخ به این نظر]

  samsungia پاسخ داد: اردیبهشت 1م, 1393 08:39:

  جوان ایرانی و مغذ متفکر. اینجا سایت آموزش و پرورشه نه فنی و حرفه ای.بیچاره ایران که آینده سازش تویی...

  [پاسخ به این نظر]

 13. پری میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 61084     زمان ارسال دیدگاه : 21:58

  سلام من فارغ التحصیل تربیت بدنی هستم میخواستم از وزیر محترم آموزش پرورش سوال کنم که تکلیف ماچیه

  [پاسخ به این نظر]

  ناشناس پاسخ داد: فروردین 25م, 1393 17:25:

  تکلیف شما اینه که چند دور دو حیاط مدرسه بدوین

  [پاسخ به این نظر]

  ستاره پاسخ داد: فروردین 29م, 1393 19:09:

  همین دیگه ! تو جامعه ای که ورزش رو فقط با دویدن دور حیاط معنا میکنن وضع باید هم اینجوری باشه! ببین با کیا شدیم هفتاد میلیون!!!!!!

  [پاسخ به این نظر]

  مهدی امیری ف پاسخ داد: فروردین 30م, 1393 17:02:

  واقعا از قدیم و ندیم گفتند عقل سالم در بدن سالم است
  کسی که رشته تربیت بدنی را در دویدن میبینه پس همون با عقل ناقصش بمونه بهتر و گر نه برای جامعه خطرناک است پس به همین خواب باش

  [پاسخ به این نظر]

 14. علی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 61063     زمان ارسال دیدگاه : 21:22

  سلام ببخشیدمنظورتون ازاینکه حتماازفرهنگیان باشن یعنی چی یعنی خون فرهنگیان ازمارنگین تره خواهشاپیگیری کنیدباتشکر

  [پاسخ به این نظر]

 15. پرسشگر میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 61007     زمان ارسال دیدگاه : 18:54

  اموزش و پرورش ما رو سر کار گذاشته یا سایت های کاریابی؟ تکلیف ما رو مشخص کنن. پس کی ازمون استخدامی میخواین بذارین؟ همه مدارس که نیروهاشونو گرفتن. تازه بعدش هم باید دوره اموزشی بگذارید و مصاحبه و..... اگه اموزش و پرورش نیرو نمیگیره مردم بیخود الاف نشن.

  [پاسخ به این نظر]

  admin پاسخ داد: فروردین 24م, 1393 19:56:

  با سلام
  دوست عزیز ما فقط نقل کننده آخرین اخبار استخدامی خدمت شما هستیم.
  موفق باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ به این نظر]

 16. داود دودی میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 60765     زمان ارسال دیدگاه : 07:01

  زیاد هول نشید بعد 4سال که کار کردید وفیش حقوقی تون با بقیه ارگان های دولتی مقایسه کردید ودیدن ابدارچی سیکل ازشما فوق لیسانس بیشتر میگره مثل من افسرده می شوید!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ به این نظر]

 17. سارا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 60656     زمان ارسال دیدگاه : 19:35

  میشه یکی جواب منو بده اصلا آموزش و پرورش در سال 93 استخدامی داره یا نه؟اگه داره زمانش کیه؟
  از بیکاری دارم دیوانه میشم ارشد ریاضی دارم.آخه بگو اگه کار ندارین چرا فرت و فرت دانشجو میپذیرین .آها یافتم میخواین سر جوانا رو چند سالی گرم کنید آخرش هم هیچ

  [پاسخ به این نظر]

  admin پاسخ داد: فروردین 23م, 1393 19:51:

  با سلام
  دوست عزیز در صورتی که پست بالا رو بخونید جواب سوالتون رو خواهید یافت.
  موفق باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ به این نظر]

  حمیده پاسخ داد: فروردین 23م, 1393 23:03:

  سارا خانم چرا نمیرید برا تدریس دانشگاه؟

  [پاسخ به این نظر]

  ناشناس پاسخ داد: فروردین 24م, 1393 10:53:

  ای خانوم همون حق التدریسی تو دانشگاه هم پارتی میخواهد کجایی خواهر

  [پاسخ به این نظر]

  امیر حسین زاده پاسخ داد: فروردین 24م, 1393 12:47:

  سلام لطفا زمان دقیق ازمون رو اعلام کنید نه این که 40صفحه مطلب الکی بزارین

  [پاسخ به این نظر]

  سارا پاسخ داد: فروردین 25م, 1393 17:48:

  لایک

  [پاسخ به این نظر]

 18. ناشناس میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 60542     زمان ارسال دیدگاه : 13:13

  با عرض سلام و خسته نباشید
  لطفا از وزیر محترم سوال کنید پس تکلیف کسانی که در رشته های مرتبط با اموزش و پرورش فارغ التحصیل شده اند . چه می شود؟ بنده کارشناسی ارشد اموزش زبان دارم و سه سال فارغ التحصیل شده ام واقعا نگران وضعیت شغلی خود هستم .

  [پاسخ به این نظر]

 19. ل.ل میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 60537     زمان ارسال دیدگاه : 13:02

  سلام من کارشناس رشته فیزیک هستم پدرمم بازنشسته آموزش و پرورش هستند سابقه کار هم ندارم آیا میتوانم در آموزن استخدامی شرکت کنم؟

  با تشکر

  [پاسخ به این نظر]

  سارا پاسخ داد: فروردین 25م, 1393 17:47:

  عزیزم پارتی که داری نیاز به سابقه کار و آزمون نداری

  [پاسخ به این نظر]

  مریم پاسخ داد: فروردین 27م, 1393 12:48:

  سلام من لیسانس ادبیات فارسی هستم پدر ومادرم هردو فرهنگی هستند تورو خدا راهنماییم کنید که چی کار کنم تا از بیکاری خلاص بشم

  [پاسخ به این نظر]

  محمد امیری پاسخ داد: فروردین 27م, 1393 12:51:

  با سلام
  مریم گرامی شما با ثبت نام رایگان در خبرنامه ی سایت میتوانید به صورت روزانه جدید ترین آگهی های استخدامی سایت را در ایمیل خود دریافت کنید.
  جهت ثبت نام در خبرنامه ی سایت اینجا کلیک نمایید.
  موفق باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ به این نظر]

 20. س.ع میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 60498     زمان ارسال دیدگاه : 11:39

  سلام من کاردانی مربی پیش دبستان دارم الانم دانشجوی کارشناسی این رشته ام در دانشگاه علمی کاربردی امیدی به استخدامی هست؟

  [پاسخ به این نظر]

 21. باران میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 60483     زمان ارسال دیدگاه : 10:59

  با سلام می خواستم بپرسم تکلیف ورودی های سال 88 رشته های ستاره دار دانشکده شریعتی و دانشگاه رجایی در آزمون استخدامی 93 آموزش و پرورش چه خواهد شد؟

  [پاسخ به این نظر]

 22. بتول حسن جانی .استان گیلان. شهرستان ماسال میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 60308     زمان ارسال دیدگاه : 16:11

  سلام. من فارغ التحصیل رشته ارشد علوتربیتی پیش دبستانی دبستانی هستم کاردانی مربی کودک ویکسال دوره تعلیم وتربیتی مهارت تدریس رادردانشگاه سماء اراک گزراندم وهمچنین کارشناس همین رشته جویای کار

  [پاسخ به این نظر]

  مجید پاسخ داد: فروردین 23م, 1393 08:37:

  اقای ارشد علوم تربیتی گذراندم نه گزراندم

  [پاسخ به این نظر]

  سارا پاسخ داد: فروردین 25م, 1393 17:34:

  آقای مجید ،بتول اسم خانومه نه آقا. خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  [پاسخ به این نظر]

  بتول حسن جانی .استان گیلان. شهرستان ماسال پاسخ داد: فروردین 24م, 1393 14:09:

  سلام. من فارغ التحصیل رشته ارشد علوتربیتی پیش دبستانی دبستانی هستم کاردانی مربی کودک ویکسال دوره تعلیم وتربیتی مهارت تدریس رادردانشگاه سماء اراک گذراندم وهمچنین کارشناس همین رشته جویای کار

  برگرفته از: http://iranestekhdam.ir/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%88-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b1%d8%b4/#ixzz2yl2KxfKg

  [پاسخ به این نظر]

 23. افسانه میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 60022     زمان ارسال دیدگاه : 15:54

  سلام من دانشجوی ارشد الهیات گرایش تاریخ و تمدن هستم لطفا هر گونه استخدامی در مورد این رشته شد به من هم خبر بدید مرسی

  [پاسخ به این نظر]

  محمد امیری پاسخ داد: فروردین 21م, 1393 16:37:

  با سلام
  دوست عزیز در صورت اعلام آگهی استخدامی، اطلاعات آن خدمت شما در صفحه ی مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.شما میتوانید با عضویت در خبرنامه ی سایت ما به صورت روزانه و رایگان آخرین اخبار استخدامی را در ایمیل خود دریافت نمایید.
  جهت ثبت نام در خبرنامه ی سایت اینجا کلیک نمایید.
  موفق باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ به این نظر]

1 35 36 37

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و شخصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.
همکاری در فروش فایل میهن همکار