• بروزرسانی ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
  • 17k نظر «نمایش»

آگهی آزمون سردفتری

آگهی آزمون سردفتری (خبر نتایج)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱۶,۹۴۴ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

آزمون سردفتری


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندید!
فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

 اعلام نتایج آزمون در بهمن ماه 1401

خبر 8 بهمن 1401:  اعلام نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی در بهمن ماه 1401
علی خندانی: تاریخ 5 بهمن، تاریخ قطعی برای اعلام نتایج آزمون نبود و سازمان سنجش اوایل بهمن را برای این کار اعلام کرده بود که گویا به دلایل مختلفی از جمله ترافیک کار در سازمان سنجش، هنوز انجام نشده است.
نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401 در همین بهمن‌ ماه جاری اعلام خواهد شد و داوطلبان و شرکت‌کنندگان در این باره نگرانی نداشته باشند. ادامه خبر ...

اعلام نتایج آزمون در مهلت مقرر

خبر 4 بهمن 1401: نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی در مهلت مقرر اعلام می شود!
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران از اعلام نتایج آزمون سردفتری 1401 ظرف مهلت مقرر و تا 5 بهمن ماه 1401 خبر داد. ادامه خبر ...

اعلام نتایج آزمون تا 5 بهمن

خبر 10 دی 1401: اعلام نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی تا 5 بهمن 1401
رییس کانون سردفتران و دفتریاران: نتایج آزمون سردفتری تا 5 بهمن ماه 1401 اعلام می شود. در این آزمون 52 هزار نفر شرکت کردند و ملاک قبولی در آزمون هم تراز نمره است. ادامه خبر ...

نظرسنجی آزمون

خبر 26 آذر 1401: نظرسنجی داوطلبان شرکت کننده در آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم، لینک نظر سنجی از داوطلبان شرکت کننده در آزمون انتخاب سردفتران اسناد رسمی فعال گردید. شرکت در نظرسنجی ...

آزمون برگزار شد - منابع مصاحبه

آزمون سردفتری استاد رسمی 25 آذر ماه با موفقیت برگزار شد.
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان گرامی، به اطلاع میرسانیم که تمامی اخبار مرتبط با این آزمون از جمله اخبار مربوط به اعلام نتایج در همین مبحث اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبان گرامی میتوانند اطلاعات و تجارب خود را در رابطه با نحوه برگزاری آزمون استخدامی و مصاحبه و گزینش در همین صفحه اعلام نمایند.

خبر اعلام نتایج

خبر 24 آذر 1401: خبر زمان اعلام نتایج آزمون سردفتران اسناد رسمی
معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور: نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی اواخر دی ماه اعلام می شود. ادامه خبر ...

دفترچه شرایط آزمون

آگهی 9 آبان 1401: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد در راستای ماده (3) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که بر اساس آن ماده (5) قانون دفاتر اسناد رسمی اصلاح گردیده است از بین متقاضیان واجد شرایط زیر از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید.
داوطلبان واجد شرایط می توانند از روز دوشنبه مورخ 1401/08/09 تا روز یکشنبه 1401/08/15 تا روز دوشنبه 1401/08/16 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به ثبت نام نمایند.

شرایط

1 - تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2 -اعتقاد و التزام به احکام شرعی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران 
3-داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت سربازی در زمان برگزاری آزمون (برای آقایان)
4 -نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی باشد
5 -نداشتن محکومیت انفصال دائم از خدمات دولتی یا قضائی یا وکالت دادگستری یا محکومیت انفصال موقت از خدمات مذکور در مدت انفصال یا تعلیق به موجب احکام قطعی مراجع قضایی و انتظامی
6 -متقاضیان در زمان انتصاب به سردفتری اسناد رسمی باید به تشخیص پزشکی قانونی از سلامتی، تندرستی و توانائی های جسمی متناسب و لازم برای انجام امور سردفتری برخوردار بوده و به هیچ یک از انواع مواد مخدر و روان گردان اعتیاد نداشته باشند. 
7 -مطابق ماده 15 قانون دفاتر اسناد رسمی متقاضیان نباید در زمان صدور ابلاغ سردفتری به شغل قضاوت، وکالت دادگستری، عضویت در مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و شهرداری ها، عضویت در هیأت مدیره و مدیریت عامل شرکت های تجاری و بانک ها یا مؤسسات بیمه و همچنین عضویت در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشتغال داشته باشند.
8 -مطابق ماده 9 قانون دفاتر اسناد رسمی حدنصاب سنی متقاضیان باید حداقل 24 سال (متولدین 77/9/25) حداکثر 50 سال (متولدین 51/9/25) باشند. ایثارگران مشمول بند چ ماده 88 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از محدودیت سنی مذکور معاف می باشند.
9 -مدرک کارشناسی و بالاتر حقوق قضائی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتراسناد رسمی، منقول از دانشکده الهیات یا دانشکده سابق معقول و منقول و یا کارشناسی و بالاتر در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معتبر مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
تذکر مهّم: افراد دارای مدرک تحصیلی معادل مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نمی باشند.
10 -وفق بند (3) ماده (6) قانون دفاتر اسناد رسمی داشتن مدرک کارشناسی کلیه رشته ها با سه سال تمام سابقه دفتریاری
11 -وفق بند (6) ماده (6) قانون دفاتر اسناد رسمی، دفتریاران اول با مدرک تحصیلی دیپلم کامل متوسطه بشرط داشتن هفت سال سابقه دفتریاری اول
12-داشتن مدرک تحصیلی حوزوی حداقل سطح دو و بالاتر با تایید شورای عالی حوزه های علمیه (برای طلاب شیعه) و یا دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران و شورای عالی برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت (برای اهل تسنن) 
13-دارا بودن مدرک اجتهاد یا افتاء از مراجع مسلم که صحت صدور آن باید به تایید رئیس قوه قضائیه یا مرجع مورد تایید ایشان برسد.

مواد آزمون
1ـ ادبیات فارسی (با ضریب 2)
2ـ عربی (با ضریب 1)
3ـ احکام شرعی (با ضریب 2)
4ـ اطلاعات عمومی (با ضریب 1)
5ـ حقوق ثبت (شامل آیین نامه ها، قانون حدنگار و کاداستر و مجموعه بخشنامه های ثبتی) (با ضریب 3)
6ـ حقوق مدنی (به جز مباحث نکاح و طلاق) (با ضریب 3)
7ـ حقوق جزا (جزای عمومی و اختصاصی) (با ضریب 2)
8ـ حقوق تجارت (با ضریب 2)
9ـ قانون دفاتر اسناد رسمی و آیین نامه مربوط (با ضریب 3)
* آزمون نمره منفی دارد.

لازم به توضیح است براساس مفاد ماده 3 قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (%70) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (%1) حائزان بالاترین امتیاز را کسب کنند به عنوان پذیرفته شده، جهت طی مراحل مقتضی به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور معرفی می شوند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام
1 .تکمیل تقاضانامه اینترنتی
2 .پرداخت هزینه ثبت نام آزمون به مبلغ 2/000/000ریال (معادل دویست هزار تومان) بصورت الکترونیکی از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش 
3 .فایل عکس اسکن شده: متقاضی میبایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ثبتنام اینترنتی آماده نماید.
 1-3 -عکس 4 × 3 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ)
 2-3 -عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
 3-3 -اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیکسل و حداقل 300 × 200 باشد.
 4-3-تصویر متقاضی باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
 5-3 -حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.
 6-3 -حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
 7-3 -تا حد امکان عکس، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره1 :عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره2 :درصورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام متقاضی باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب میگردد.
یادآوری مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثرا برای متقاضیانی رخ داده است که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام شده است، تاکید می گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا عکس متقاضی دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف فرد متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
نحوه ثبت نام 
1) کلیه متقاضیان ثبت نام در آزمون در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه باید از روز دوشنبه مورخ 1401/08/09 لغایت روز یکشنبه مورخ 1401/08/15 به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از متقاضیان کد رهگیری ارائه خواهد شد که متقاضیان لازم است تا پایان تمامی مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می شود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی میباشد و متقاضیان لازم است از طریق درگاه اطلاع رسانی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول بوده و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نمیباشند.
2) پرداخت وجه ثبت نام به مبلغ 2/000/000 ریال (معادل دویست هزار تومان) به صورت الکترونیکی از طریق کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند. 
3) متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.
زمان برگزاری آزمون
کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 1401/09/22 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ 1401/09/25 با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان و شهرستان برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی متقاضیان خواهد رسید.
تذکرات خیلی مهم
1) ایثارگران (جانبازان حداقل ده درصد (10%) آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد (25%) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخودار خواهند بود. مشمولین این بند ضروری است گواهی مربوطه و کارت ایثارگری را از مراجع ذیصلاح حسب مورد (بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی استان، ستاد رسیدگی به امور آزادگان، بنیاد شهید انقلاب اسلامی) تا قبل از برگزاری آزمون اخذ نمایند. همچنین در زمان ثبت نام آزمون گزینه سهمیه ایثارگری خود را در بند مربوط درج نمایند. در غیر اینصورت سازمان ثبت اسناد و املاك کشور هیچگونه مسئولیتی جهت اعمال سهمیه ایشان ندارد.
2) ثبت نام و شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی نماید بدیهی است پذیرش نهایی بعد از انجام اختبار شفاهی و گزینش با احرازصلاحیت داوطلب برای تصدی سردفتری اسناد رسمی مطابق مقررات به تشخیص سازمان ثبت اسناد و املاك کشور خواهد بود.
3) صدور ابلاغ سردفتری منوط به طی دوره کارآموزی و احراز صلاحیت عملی داوطلب خواهد بود.
4) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور ابلاغ و پس از آن خلاف اظهارات و مدارك ارسالی از سوی داوطلبان اثبات گردد، از فهرست داوطلبان یا پذیرفته شدگان حذف و در صورت صدور ابلاغ نیز لغو ابلاغ خواهند شد.

اطلاعات آزمون

 

+ مشاهده متن کامل آگهی
+ دانلود دفترچه شرایط (PDF)
تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 16 آبان 1401
دریافت کارت آزمون: 22 آذر 1401
زمان برگزاری آزمون: 25 آذر 1401
منابع آزمون:
+ دانلود رایگان اصل دفترچه سوالات آزمون سردفتری اسناد رسمی


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.

شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت اصلی سازمان سنجش و آموزش کشور کلیک نمایید

منابع مطالعه

اخبار لحظه به لحظه

سوالات متداول

به طور معمول آزمون سردفتری از طریق برگزاری آزمون انجام می گیرد. شما متقاضیان گرامی برای اطلاع به موقع از زمان ثبت نام آزمون سردفتری از طریق ایمیل و پیامک (اینجا کلیک نمایید)

آخرین آگهی آزمون سردفتری در تاریخ 11 اردیبهشت 97 منتشر شده است. دفترچه راهنمای شرایط مورد نیاز به محض شروع ثبت نام منتشر میشود که شامل شرایط عمومی و اختصاصی از قبیل: رشته، مشاغل، حداقل، جنسیت، شرایط سنی و شهرهای مورد نیاز آزمون سردفتری میباشد. جهت مشاهده شرایط آخرین آگهی آزمون سردفتری (اینجا کلیک نمایید)

مواد امتحانی آخرین آزمون سردفتری عبارتند از: ادبيات فارسی 2- عربی 3- حقوق ثبت 4- حقوق مدنی 5- حقوق جزاء 6- حقوق تجارت 7- احکام شرعی 8-قانون و آئین نامه های دفاتر اسناد رسمی 9- اطلاعات عمومی و هوش

آزمون های استخدامی شامل دو بخش عمومی و تخصصی میباشند، مواد آزمون عمومی شامل 7 درس عمومی و مواد آزمون تخصصی به تناسب هر رشته شامل مواد آزمون اعلامی در شرایط دفترچه راهنمای آگهی استخدامی می باشد. برای اطلاع از نحوه تهیه بهترین منابع مطالعاتی (اینجا کلیک نمایید) برای تهیه نمونه سوالات رایگان سالهای گذشته (اینجا کلیک نمایید)

پس از قبولی در آزمون کتبی و تحویل و تطبیق مدارک پذیرفته شدگان، دعوت به مصاحبه های روانشناسی، تخصصی و عقیدتی از داوطلبین به عمل می آید؛ برای آشنایی با نوع سوالات مصاحبه آزمون سردفتری (اینجا کلیک نمایید)

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=517083
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi