دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشگاه فرهنگیان

اطلاعات بیشتر

مبحث راهنما و مشورت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی دانشگاه فرهنگیانخبر 23 خرداد 98: صدور مجوز جذب 25 هزار نفر برای دانشگاه فرهنگیان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون رئیس جمهور گفت: ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان صادر شده که وزارت آموزش و پرورش می تواند هزار و ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد. انصاری عنوان کرد: در حال حاضر مجوز استخدامی 2 هزار نفر به طور ویژه در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به وزارتخانه داده شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 19 خرداد 98: خبر جذب 45 هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید (منبع: خبرگزاری ایسنا)

دکتر حسین خنیفر در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان، به عنوان یکی از مراکز تربیت معلم در کنار دانشگاه شهید رجایی، در سال گذشته حدوداً ۴۰ هزار دانشجو به صورت پیوسته و مهارت آموز جذب کرده است، اظهار کرد: طبق تصمیم‌هایی که تاکنون اتخاذ شده در سال ۹۸ حدود ۲۵ هزار دانشجوی پیوسته را در ۲۶ رشته اصلی جذب خواهیم کرد؛ همچنین در چند هفته آتی منتظر اعلام نتایج ردیف ماده ۲۸ برای دانشجوی مهارت آموز هستیم. احتمالاً در سال ۹۸، ۴۵ هزار دانشجو جذب دانشگاه فرهنگیان می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 8 خرداد 98: اعلام آمادگی دانشگاه فرهنگیان برای تأمین معلم در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان این آمادگی را دارد که تمام نیازهای آموزش و پرورش به نیروی انسانی را در صورت بر طرف شدن کمبودهای مالی جبران کند، گفت: این دانشگاه باید فن و مهارت معلمی را آموزش دهد و با سایر دانشگاه‌ها متفاوت باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 3 خرداد 98: استخدام 25 هزار دانشجو معلم جدید در دانشگاه فرهنگیان (منبع: خبرگزاری فارس)

یارمحمد حسین‌بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در واکنش به درخواست مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» مبنی بر «آموزش و پرورش پویا با استخدام معلمین تحصیلکرده از دانشگاه‌های برتر» با بیان اینکه سازمان اداری و استخدامی در ۳۱ اردیبهشت، سهمیه دانشگاه فرهنگیان را ابلاغ کرد، اظهار کرد: ۲۵ هزار ردیف برای دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 1 خرداد 98: آخرین وضعیت استخدام معلمان در سال جاری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به وضعیت استخدام معلمان در سال جاری گفت: پیش‌بینی این است که بین ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر در آزمون‌هایی که در یکی – دو ماه اخیر برگزار می‌شود، به جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان افزوده شوند. وی در مورد استخدام معلمان اظهار کرد: امسال هم مثل سال‌های گذشته تعدادی استخدام معلم داریم و به احتمال خیلی زیاد حدود ۲۵ هزار نفر دانشجوی دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی را جذب می‌کنیم که در دوره‌های چهار ساله حاضر هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 31 اردیبهشت 98: ضرورت استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش اصفهان (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: آموزش و پرورش اصفهان ۱۶ هزار نفر کمبود نیرو دارد و باید با استفاده از ردیف استخدامی ماده ۲۸ و استفاده از ظرفیتهای دانشگاه فرهنگیان این مشکل رفع شود. وی با اشاره به کسری نیرو در آموزش و پرورش ابراز داشت: سال گذشته با کسری نیرو مواجه بودیم که موضوع را به اطلاع وزیر آموزش و پرورش و استاندار اصفهان رساندیم و با بکارگیری از نیروهای بازنشسته سال گذشته را گذراندیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 31 اردیبهشت 98: زمان آزمون استخدام آموزش و پرورش شايد خرداد يا ديرتر (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 29 اردیبهشت 98: لزوم افزایش جذب دانشجومعلم در استان مرکزی (منبع: خبرگزاری مهر)

استاندار مرکزی گفت: زمینه گسترش جذب دانشجومعلم در استان مرکزی با بهره گیری از ظرفیت ها و زیرساخت های موجود و همکاری بین بخشی بایستی فراهم شود. استاندار مرکزی یادآور شد: افزایش جذب دانشجو معلم در استان مرکزی با توجه به ارزیابی‌های انجام شده به طور جدی در دستور کار قرار گیرد و برنامه ریزی لازم برای این مهم انجام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 23 اردیبهشت 98: به ‌کارگیری معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان ضرورت دارد (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور خانواده، جامعه، رسانه‌ و … را در نوع رفتارهای معلمان تأثیرگذار دانست و گفت: معلمان باید از مسیر دانشگاه فرهنگیان وارد عرصه تعلیم و تربیت شوند و برای آنان توانمندی‌هایی از بعد علمی، نگرشی، اخلاقی و مهارتی پیش‌بینی شود

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 22 اردیبهشت 98: خبر جذب بیش از 2 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان طی 6 سال آینده (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

خنیفر گفت: طی ۶ سال اخیر روند جذب هیئت علمی ضعف داشته است، اما طبق برنامه ریزی‌ها ۶ سال آینده ۲۰۸۰ استاد جذب می‌شوند. از سال ٩٠تا ٩۶باید سالی ٢٠٠ردیف عضو هیئت‌علمی گرفته می‌شد که نشده است و البته با پیگیری‌هایی که انجام‌شده تا سال ١۴٠۴دانشگاه فرهنگیان ٢٠٨٠عضو هیئت‌علمی نیاز دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 22 اردیبهشت 98: لزوم گذراندن آزمون اصلح برای دانشجو معلمان (منبع: خبرگزاری میزان)

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشجو معلمان برای حضور در کلاس درس باید آزمون اصلح را با موفقیت بگذرانند. رضا کچوئیان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره انتقادات به ورود دانشجو معلمان ورودی سال ۹۷ به مدارس گفت: دانشجو معلمان ورودی سال ۹۷ در آزمون اصلح مرداد ماه ۹۸ شرکت می‌کنند و در صورت موفقیت در این آزمون به مدارس راه پیدا خواهند کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 21 اردیبهشت 98: امکان جذب معلم از طریق دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را دارند. باید به صراحت گفت که دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را داشته و همچنین این دانشگاه ها، توانایی تربیت نیروی انسانی بسیار با کیفیت را دارند، لذا دولت باید هرچه سریعتر اقدامات لازم در جذب دانشجو را در این دو دانشگاه انجام دهد تا هر چه سریعتر مشکلات موجود در آموزش و پرورش از لحاظ کمبود نیروی انسانی مرتفع شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 19 اردیبهشت 98: نیاز 1800 نیروی فرهنگی در گلستان برای سال تحصیلی جدید (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: بیش از ۲۲ و ۷۰۰ فرهنگی در قالب معلمان رسمی و پیمانی، حق التدریس و قراردادی در گلستان مشغول به فعالیت هستند و حدود ۳۵۴ هزار دانش آموز استان در دو هزار و ۸۰۰ مدرسه مشغول به تحصیل هستند. همچنین حدود هزار و ۸۰۰ معلم برای سال آینده کمبود نیرو خواهیم داشت که از طریق نیروهای حق التدریسی، حق التدریس نیروهای رسمی و پیمانی، حق التدریس بازنشستگان و نیروهای خرید خدمات آموزشی تأمین خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 19 اردیبهشت 98: خبر استخدام سالانه هزار معلم بومی هر شهرستان در دانشگاه فرهنگیان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

استاندار هرمزگان گفت: جذب سالانه هزار معلم بومی هر شهرستان در دانشگاه فرهنگیان مهم ترین سیاست‌های امسال و سال آینده در حوزه آموزش و پرورش است. موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان نیز در این مراسم گفت: سابقه خدمت، گواهی‌های ضمن خدمت، دوره‌های آموزشی، سابقه خدمت در روستا‌ها و تقدیرنامه‌های دریافتی را از شاخص‌های معرفی معلمان نمونه در استان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 18 اردیبهشت 98: استخدام نیروهای جدید در آموزش و پرورش استان سمنان (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت : آزمون استخدامی معلمان تا پایان فصل بهار برگزار و 20 هزار نفر در کل کشور برای ورود به سیستم آموزشی در مهر 99 انتخاب می شوند که از این تعداد قطعا 500 نفر سهمیه استان سمنان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 15 اردیبهشت 98: نیاز به جذب هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان کرمان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان گفت: دانشگاه فرهنگیان برای ارتقا ظرفیت هیئت علمی و پذیرش دانشجو نیاز به توجه نمایندگان مجلس دارد. وی با اشاره به کمبود فضای فیزیکی دراین دانشگاه بیان داشت: از نظر هیئت علمی نیز دانشگاه فرهنگیان با کمبود جمعیت هیئت علمی روبرو است به گونه‌ای که به ازای هر پنجاه دانشجو معلم یک عضو هیئت علمی داریم که در دانشگاههای دولتی این نسبت بیست به یک است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 14 اردیبهشت 98: جذب 280 معلم در آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

امسال، ۲۸۰ معلم در آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری جذب می‌شود. فرحناز قائدامینی مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته معلم و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان در شهرکرد، با بیان کمبود معلم در استان گفت: امسال یک هزار و ۳۸۷ معلم هم در این استان بازنشسته می‌شوند.

جهت دانلود بسته ویژه اصل سوالات استخدامی آموزش و %B

توجه: با توجه به ایجاد تغییرات توسط بخش فنی، قسمت دیدگاه ها برای دقایق محدودی بسته می باشد.

لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:27

  کد دیدگاه : 2274573

  با سلام وخسته نباشید بنده دبیر آموزش وپرورش (زوجین فرهنگی)هستیم اگر بخواهم به جای پاداش سی سال خدمتم یعنی پاداش بازنشستگیم را به دانشگاه فرهنگیان اهدا کنم درعوض فرزندم دراین دانشگاه ادامه تحصیل دهدامکان دارد یانه. با تشکر

  • نویسنده : سیما

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 00:00

   کد دیدگاه : 2279790

   چه پاداشی؟این همه دانشجو ارشد و دکترا در بهترین دانشگاه سراسری هست بعد شماانتظار دارید فرزندتان رابدون ازمون و مصاحبه و….جذب اموزش و پرورش کنید؟؟!!!!پارتی بازی منظورتون هست؟از موقعیت بازنشستگی شما برای فرزندتان استفاده بشه؟بره بخونه قبول شه مثلا شمامعلم بودین واین چیزا را باید خوب بلد باشین!!!!

 • نویسنده : پشتیبان چهار (نصیرلو)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:32

  کد دیدگاه : 2165474

  خبر 13 بهمن 97: جذب 30 تا 50 هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان طی سال آینده
  رئیس دانشگاه فرهنگیان در خصوص رایزنی برای جذب دانشجومعلم در سال تحصیلی آینده در این دانشگاه گفت: پیشنهاد ما ۱۵هزار نفر از طریق کنکور و ۱۵ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ بود که خبرها حاکیست رایزنی‌ها برای ۳۰ هزار نفر از طریق کنکور و ۲۵ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ است؛ به عبارت دیگر جذب نیرو بین ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر مد نظر است.
  جهت مشاهده متن کامل خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید

 • نویسنده : پشتیبان چهار (نصیرلو)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:39

  کد دیدگاه : 2118156

  اعلام نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی
  ضمن آرزوی موفقیت به اطلاع کاربران سایت ایران استخدام میرسانیم؛ نتايج نهايي مرحله تكميل ظرفيت آزمون سراسري 1397 (پرديسهاي دانشگاه فرهنگيان ودانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي) اعلام گردید.
  جهت مشاهده نتایج نهایی به بالای همین صفحه مراجعه نمایید

 • نویسنده : فاطمه ش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:30

  کد دیدگاه : 2086775

  سلام‌کسی اطلاعی درباره حذف اضطراری واحد در دانشگاه فرهنگیان دارد؟ ترم اول هستم

 • نویسنده : سلام

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:19

  کد دیدگاه : 2050130

  این همه سنگ در کاریابی هست .این محدودیت سنی دیگر چیست ؟باور بفرمایید همه ی انسان ها چه زن و چه مرد نیاز به کار دارند.این ادم دارند تا ۷۰ یا ۷۵ سالگی کار می کنند .اخر ادمی که از ۴۰ سال گذشت دیگر نیازی به تامین معاش ندارد.؟؟؟
  دانشگاه فرهنگیان چه فرقی با دانشگاه های دیگر دارد؟؟؟دانشجو در هر دانشگاهی که درس می خواند باید عالم و دانا و دانشمند شود.صرف به خاطر اینکه فردی از فلان دانشگاه فارغ التحصیل شده به او کار ندهید .بلکه ببنید چقدر دانش دارد.

 • نویسنده : Shiva

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:16

  کد دیدگاه : 1984972

  سلام خسته نباشید خواستم شرایط دانشگاه فرهنگیان رو در کنکور98 سال جدید بدونم چه از نظر سن معدل کل و قد و همین اینکه سال ۹۸ چند هزار دانشجو معلم از طریق کنکور میگیرن دفترچه فرهنگیان کی میاد

 • نویسنده : هاشمزهی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:07

  کد دیدگاه : 1969460

  سلام من۳۰۰۰شدم میخواستم فرهنگیان برم ولی انتخاب رشتم بدشدمیخواستم بدونم تکمیل ظرفیت برای فرهنگیان هست یانه؟

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...