اطلاعات بیشتر

آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی


خبر 14 اسفند 99: تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدام آتش نشانی تهران در سال 99 (منبع: سایت آتش نشانی تهران)

با توجه به مشکلات فني در روزهاي ابتدايي ثبت نام، درگاه استخدام تا تاريخ 1399/12/19 براي ثبت نام باز مي باشد. لذا آن دسته از داوطلبين محترمي که هنوز موفق به اتمام فرآيند ثبت نام نشده اند، در فرصت داده شده مي توانند آن را به اتمام برسانند.

خبر 6 اسفند 99: اطلاعیه نقص فنی ثبت نام آزمون استخدام آتش نشانی تهران (منبع: سایت آتش نشانی تهران)

به اطلاع متقاضیان آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی تهران می رساند؛ به علت بروز نقص فنی در سامانه استخدام، مشکل در حال بررسی می باشد. بدیهی است، زمان سپری شده برای حل مشکل به مدت زمان ثبت نام افزوده خواهد شد.
اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

شروع ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی تهران در سال 99 – 5 اسفند 99

سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران ، به منظور تکميل نيروهاي عملياتي خود در سطح شهر تهران از ميان افراد واجد شرايط از طريق آزمون هاي علمي ، عملي ، معاينات جسماني و رواني و طي مراحل گزينش ” 100 نفر مرد و 16 زن” براساس شرايط ذيل استخدام مينمايد.
مهلت ثبت نام تا 15 اسفند 99 تا 19 اسفند 99 می باشد.

> شرایط عمومی

۱- تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
۲- ویژه آقایان: دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
ویژه بانوان: دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی در رشته های: عمران، معماری، مکانیک، صنایع، حقوق، روانشناسی، مدیریت صنعتی، بازرگانی، برق، جامعه شناسی، بهداشت حرفه ای و فارغ التحصیلان رشته های کارشناسی مرکز علمی و کاربردی آتش نشانی، ایمنی و خدمات شهری شهرداری تهران.
۳- عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه کیفری (سوء سابقه موثر) برابر گواهی مراجع ذیصلاح.
۴- متولدین ۰۱/ ۰۱/ ۱۳۷۲ به بعد
۵- دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت غیر پزشکی نظام وظیفه عمومی(برای آقایان).
۶- برخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی و توانایی لازم برای انجام کار در شغلی که در آن استخدام می شوند( آمادگی جسمانی) شامل الف: تست تشخیص روانشناختی – شغلی ب- عدم داشتن مشکلات و اختلالات روانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی برابر گواهی صادره از مراجع ذیصلاح و مورد نظر سازمان .
۷- عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء موثر مراجع قضائی و ذیصلاح.
تذکر: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ مندرج در متن گواهینامه موقت و یا دانشنامه و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم غیر پزشکی(تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم) ، در آخرین روز ثبت نام داوطلبین (۱۵/ ۱۲/ ۱۳۹۹) می باشد.

> شرایط اختصاصی

۱- ویژه آقایان: دارا بودن حداقل ۱۶۵ سانتیمتر قد، ویژه بانوان: دارا بودن حداقل ۱۶۰ سانتیمتر قد
۲- دارا بودن شرایط بومی در شهر تهران (داوطلب بومی: به داوطلبی گفته می شود که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشد
. الف- داوطلب حداقل (۴) چهار سال از سنوات تحصیلی (دبیرستان و یا دانشگاه) را به صورت متوالی یا متناوب در شهر مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
ب- همسر و فرزندان تحت تکفل کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (صرفاً شاغلین) که شهر محل خدمت فعلی با شهر مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
ج- حداقل ۱ سال سابقه سکونت دائم داوطلب در استان تهران)
۳- فرزندان شهداء، مفقودین، جانبازان ۲۵% به بالا و آزادگان، همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور در جبهه از سهمیه قانونی برخوردار و دارندگان مدال طلای مسابقات جهانی در شرایط مساوی، از اولویت برخوردار می باشند.

> مراحل ثبت نام و مراحل اخذ آزمون

ثبت نام از تاریخ ۰۵/ ۱۲/ ۱۳۹۹ بمدت ۱۰روز بصورت اینترنتی ، از طریق سایت آتش نشانی تهران می باشد. لطفا شرایط ذکر شده در سامانه ثبت نام را در تمام مراحل به دقت مطالعه نموده و سپس ثبت نام را انجام دهید. پذیرش موافقت نامه در سامانه استخدام به منزله مطالعه کامل شرایط و قبول نمودن کلیه مفاد در نظر گرفته شده در آگهی استخدام است.
۱- عدم شرکت در هریک از بخش های آزمون ( علمی ، عملی، مصاحبه روانشناختی – شغلی ،گزینش، معاینات پزشکی ) به منزله انصراف از تقاضا تلقی میگردد.
۲- کلیه هزینه های معاینات پزشکی بر عهده داوطلبین میباشد که در مرکز معاینات معرفی شده، توسط داوطلب می بایست پرداخت گردد.

> مراحل اخذ آزمون و نحوه اعلام نتیجه

۱- آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی بصورت مرحله ای برگزار شده و شرکت در هر مرحله منوط به کسب حد نصاب لازم در مرحله قبلی است. عدم کسب حد نصاب لازم در هر مرحله منجر به حذف داوطلب از فرآیند استخدام خواهد شد.
۲- در مرحله اول بر اساس اطلاعات خود اظهاری افراد آزمون علمی برگزار و نتیجه آزمون و اعلام اسامی واجدین شرایط جهت مرحله بعد منوط به کسب حد نصاب نمره لازم می باشد.
۳- پس از برگزاری آزمون علمی واجدین شرایط بر اساس چند برابر ظرفیت استخدام به آزمون عملی معرفی می شوند.
۴- در زمان برگزاری آزمون عملی مدارک مورد نیاز به شرح ذیل با اطلاعات خود اظهاری افراد تطبیق داده شده و با بررسی و صحت سنجی مدارک و در صورت تائید، آزمون عملی از ایشان به عمل خواهد آمد.
۴-۱- اصل شناسنامه عکسدار.
۴-۲- اصل مدرک تحصیلی .
۴-۳- اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.
۴-۴- اصل کارت ملی .
۴-۵- همراه داشتن اصل و تصویر کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت فرزندان شاهد و ایثارگران .
۵- پس از اعلام نتایج آزمون عملی، اسامی چند برابر ظرفیت استخدامی جهت شرکت در مصاحبه روانشناختی – شغلی اعلام خواهد شد.
۶- افراد واجد شرایط تشخیص داده شده در مصاحبه روانشناختی – شغلی جهت طی مراحل گزینشی و معاینات پزشکی به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

> مفاد آزمون

آزمون علمی:
الف- هوش و توانمندی های عمومی(ضریب۲)
ـ معارف اسلامی(ضریب ۱)
ـ زبان انگلیسی(عمومی)(ضریب ۱)
ب- آزمون کتبی روانشناختی – شغلی * آزمون ورزشی برای آقایان : تر کیب بدنی(اندازه گیری قد و وزن)، انعطاف پذیری ، بارفیکس ، پلانک استاندارد(ثابت)، قدرت پنجه، دوی ۱۶۰۰ متر، عملیات ورزشی(کشیدن سورتمه با وزنه ۲۰ کیلوگرمی به مسافت ۲۰ متر به وسیله طناب از روبرو و کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر، هل دادن سورتمه ورزشی بعدی با وزنه ۴۰ کیلوگرمی به مسافت ۲۰ متر و کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر ، حمل دو گالن به وزن مجموع ۴۰ کیلوگرم به مسافت ۱۵ متر (رفت و برگشت جمعاً ۳۰ متر)).
آزمون ورزشی برای بانوان :
تر کیب بدنی(اندازه گیری قد و وزن)، انعطاف پذیری ، بارفیکس(بارفیکس افقی)، پلانک استاندارد، قدرت پنجه ، دوی ۱۶۰۰ متر، عملیات ورزشی(کشیدن سورتمه ورزشی با وزنه ۱۰ کیلوگرمی به وسیله طناب از روبرو به مسافت ۲۰ متر و کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر ،هل دادن سورتمه بعدی با وزنه ۲۰ کیلوگرمی به مسافت ۲۰ متر و سپس کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر، حمل دو گالن به وزن مجموع ۲۰ کیلو به مسافت ۱۵ متر (رفت و برگشت جمعاً ۳۰ متر)).
تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از پاسخگویی به سئوالات به معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت، نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سئوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

جهت دانلود راهنمای ثبت نام اینجا کلیک نمایید
جهت بازیابی کدرهگیری اینجا کلیک نمایید

جهت ثبت نام در آزمون اینجا کلیک نمایید


. – سوالات متداول

چگونه از زمان ثبت نام آزمون استخدام سازمان آتش نشانی مطلع شویم؟

بطور معمول استخدام سازمان آتش نشانی از طریق برگزاری آزمون طی هر سال و یا هر از چند سال اقدام به جذب نیرو می نماید. این جذب ممکن است بصورت سراسری و یا مختص یک یا چند استان خاص باشد. شما متقاضیان گرامی برای اطلاع به موقع از ثبت نام آزمون استخدام سازمان آتش نشانی از طریق ایمیل و پیامک (اینجا کلیک نمایید)

شرط سنی و مقطع تحصیلی مورد نیاز در آخرین آزمون استخدامی آتش نشانی چه بوده است؟

دارا بودن حداقل 18 و حداكثر 30 سال سن با مدرک تحصيلی ديپلم و فوق ديپلم، داشتن حداقل 18 و حداكثر 35 سال سن با مدرک تحصيلی ليسانس و بالاتر

شرایط آخرین آزمون استخدام آتش نشانی چیست؟

دفترچه راهنمای شرایط مورد نیاز به محض شروع ثبت نام منتشر میشود که شامل شرایط عمومی و اختصاصی از قبیل: رشته، مشاغل، حداقل معدل، جنسیت، شرایط سنی و شهرهای مورد نیاز استخدام آتش نشانی میباشد. جهت مشاهده شرایط آخرین آگهی استخدام سازمان آتش نشانی (اینجا کلیک نمایید)

معرفی منابع و نمونه سوالات عمومی و تخصصی برای موفقیت در آزمون استخدام آتش نشانی؟

آزمون های استخدامی شامل دو بخش عمومی و تخصصی میباشند، مواد آزمون عمومی شامل 7 درس عمومی و مواد آزمون تخصصی به تناسب هر رشته شامل مواد آزمون اعلامی در شرایط دفترچه راهنمای آگهی استخدامی می باشد.
برای اطلاع از نحوه تهیه بهترین منابع مطالعاتی (اینجا کلیک نمایید)
برای تهیه نمونه سوالات رایگان استخدامی سالهای گذشته (اینجا کلیک نمایید)

مصاحبه استخدامی آتش نشانی به چه صورت است، آیا شامل آزمون عملی نیز می باشد؟

پس از قبولی در آزمون کتبی و تحویل و تطبیق مدارک پذیرفته شدگان، دعوت به مصاحبه های روانشناسی، تخصصی و عقیدتی از داوطلبین به عمل می آید؛ همچنین قابل ذکر است که آزمون استخدامی آتش نشانی ممکن است در بسیاری از مشاغل شامل آزمون های عملی پس از قبولی در آزمون کتبی باشد. برای آشنایی با نوع سوالات مصاحبه استخدامی آتش نشانی (اینجا کلیک نمایید)


آرشیو آگهی های استخدام سازمان آتش نشانی:

جهت مشاهده آرشیو آگهی های استخدام سازمان آتش نشانی اینجا کلیک نماییداگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
 • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
 • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
 • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
 • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید
 • نویسنده: سیاوش
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۰:۲۵
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۷۵۶۹

سلام من سه سال از دوره دانشگاهی در تهران بودم جمعا از شرایطی ک گفته یک سال ساکن تهران باشید بیشتر بودم میخواستم بدونم شرایط ب منم میخوره یا نه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

پاسخ دهید
 • نویسنده: P_M
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۱:۵۰
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۷۳۴۲

سلام من امروز ثبت نام کردم فقط یه پیام ب عنوان کد رهگیری پرداخت واسم اومد،این یعنی ثبت نام تموم؟!؟

یه سوال دیگم راجب دانشگاه،من لیسانسمو آموزشکده فنی شماره یک کرمانشاه گرفتم اسم دانشگاه تو لیست نبود بجاش دانشگاه صنعتی کرمانشاه زدم بنظرتون مشکلی پیش نمیاد؟!

پاسخ دهید
 • نویسنده: پری
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۳:۲۱
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۷۱۷۲

خواهشا بگید شرط سنی رو بردارن. شوهر من ضروری به کار احتیاج داره متولد ۶۷. ممنون میشم. دهه شصتیا چه گناهی دارن

پاسخ دهید
 • نویسنده: OMID
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۲:۱۳
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۷۰۶۴

سلام دوستان بعد از قبول شدن در تمام مراحل ازمون میشه انتقالی گرفت برای استان دیگه؟؟؟؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: میثم فرجی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۳:۴۳
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۷۲۰۷

سلام خیر تا پایان خدمت 30 ساله باید تهران باشید و به هیچ وجه انتقالی نمیدن

پاسخ دهید
 • نویسنده: میثم فرجی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۳:۴۶
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۷۲۱۰

البته تا جایی که من اطلاع دارم اما بازم میتونید زنگ بزنید و از خودشون بپرسید بعد دوست عزیز این استخدامی شرایط بومی داره در جریان باشید

پاسخ دهید
 • نویسنده: Ali
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۱:۱۷
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۶۹۷۲

سلام دوستان من پیش نمایش گرفتم یعنی ثبت نام انجام شده؟
آخه کد ثبت نام نداره پیامم نیومده واسم

پاسخ دهید
 • نویسنده: Ali
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۱:۱۴
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۶۹۶۵

سلام دوستان من پیش نمایش گرفتم یعنی ثبت نام انجام شده؟
آخه کد ثبت نام نداره

پاسخ دهید
 • نویسنده: Mohammad
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۸:۱۰
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۶۶۷۲

سلام دوستان عزیز.. پیامک رمز عبور با تاخیر ارسال میشه؟ من پرداخت و پیش نمایش هم چاپ کردم اما پیامک رمز عبوری واسم نیومده… ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ دهید
 • نویسنده: پشتیبان 4 (نصیرلو)
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۱:۰۸
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۵۸۸۴

خبر 14 اسفند 99: تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی تهران
با توجه به مشکلات فني در روزهاي ابتدايي ثبت نام، درگاه استخدام تا تاريخ 1399/12/19 براي ثبت نام باز مي باشد. لذا آن دسته از داوطلبين محترمي که هنوز موفق به اتمام فرآيند ثبت نام نشده اند، در فرصت داده شده مي توانند آن را به اتمام برسانند.

پاسخ دهید
 • نویسنده: خورستان
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۱:۲۴
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۵۵۳۵

دوستانی که مشغول به کار هستند اطلاع دارید که سال ۱۴۰۰ ازمون واسه استان های دیگه برگزار میشه یا نه اخرین‌ازمون سراسری پارسال بوده امسالم که خبری نبود

پاسخ دهید
 • نویسنده: Covid-19
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۳:۰۷
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۵۳۲۰

سلام من پول پرداخت کردم
بعد یه سری قسمت ها رو ویرایش
کردم مشکل پیش نمیاد؟
اخه بعضا گفتن درصورتی میشه ویرایش کرد که پول پرداخت نکرده باشی؟
ممنون

پاسخ دهید
 • نویسنده: یوسف
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۱:۰۹
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۵۰۶۳

سلام چگونه کارت ورود به جلسه بگیرم ایا باید مهلت ثبت نام تموم بشه بعد کارت میده سایت ؟؟؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: admin (مریم احمدی)
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۱:۱۳
 • کد دیدگاه: ۳۴۴۵۰۶۸

سلام بله
زمان دریافت کارت اعلام خواهد شد

پاسخ دهید
جهت عضویت در صفحه اینستاگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی