جزئیات بیشتر در مورد خبر

 جذب 15 میلیارد تومان از تسهیلات برای مشاغل خانگی در آذربایجان غربی

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار اشتغال و استخدام استان آذربایجان غربی اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مشاغل خانگی اینجا کلیک نمایید


خبر 30 خرداد 98: اعطای 290 میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل خانگی در آذربایجان غربی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از اختصاص۲۹۰ میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل خانگی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا نقی زاده ظهر پنجشنبه در جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۲۹ میلیارد تومان برای بخش مشاغل خانگی در نظر گرفته شده بود، اظهار داشت: ۱۵ میلیارد تومان از این میزان جذب شده و برای ۲ هزار و ۱۴ نفر اشتغال زایی صورت گرفته است.

وی در ادامه اظهارداشت: ۲۳ هزار و ۸۵۸ طرح از این استان در سامانه کارا ثبت شده که ۱۹ هزار و ۹۹۴ طرح از این تعداد در بخش اشتغال پایدار روستایی و مابقی نیز در بخش اشتغال فراگیر است.

نقی زاده خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال پایدار روستایی سه هزار و ۵۴۷ طرح ۳۱۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و با بهره برداری از طرح‌های اشتغال پایدار روستایی برای ۱۰ هزار و ۲۴۰ نفر اشتغال زایی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بیان کرد: بر اساس این آمار متوسط سرانه برای هر اشغال در آذربایجان غربی ۳۸ میلیون تومان و برای هر طرح ۹۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به نوع طرح‌های اشتغال پایدار روستایی، اظهار داشت: ۵۲.۴ درصد طرح‌ها ایجادی، ۹.۴ درصد طرح‌های در بخش سرمایه در گردش و ۳۸.۲ درصد طرح‌ها نیز جز طرح‌های توسعه‌ای بوده است.

نقی زاده با اشاره به طرح نظارتی تمام شماری طرح‌های اشتغال پایدار روستایی آذربایجان غربی، گفت: از سه هزار و ۴۱۵ طرح بهره مند از تسهیلات ۲ هزار و ۲۹۴ طرح مورد نظارت و بازرسی قرار گرفته که تنها ۷۰ طرح با سه درصد پوشش از کل طرح‌ها انحراف داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: ۷۴ درصد طرح‌های اشتغال پایدار روستایی در بخش کشاورزی، ۲۱ درصد در بخش صنعت و پنج درصد نیز در بخش خدماتی بوده است.

نقی زاده اظهار داشت: در مجموع ۵۱۲ میلیارد تومان برای بخش اشتغال پایدار روستایی آذربایجان غربی در نظر گرفته شده بود که فقط ۳۷۴ میلیارد تومان آن ابلاغ شد و همچنین ۱۶۳ میلیارد تومان نیز توسط نهادهای حمایتی ابلاغ شد.

وی با اشاره به وضعیت طرح‌های اشتغال فراگیر در آذربایجان غربی نیز گفت: از سه هزار و ۸۶۴ طرح ثبت نام شده در سامانه کارا، ۲۱۹ طرح ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند؛ این تعداد طرح زمینه اشتغال ۲ هزار و ۶۲۳ نفر را در استان فراهم کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بیان کرد: برای بخش اشتغال فراگیر در طول سال ۱۳۹۶ آذربایجان غربی ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که ۳۰۳ میلیارد تومان ابلاغ شد.

وی با اشاره به عملکرد بانک‌های عامل در آذربایجان غربی گفت: در بخش اشتغال پایدار روستایی بانک کشاورزی و در بخش اشتغال فراگیر بانک رفاه کارگران رتبه نخست را در پرداخت تسهیلات دارد.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...