جزئیات بیشتر در مورد خبر

برگزاری آزمون انتخاب مدرس آموزش خانواده به تعویق افتاد

جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اردیبهشت 98: تغییر زمان برگزاری آزمون مدرس خانواده به 7 تیر ماه

رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزاری آزمون انتخاب مدرس آموزش خانواده به دلیل درخواست استان های سیل زده، از 12 اردیبهشت به هفتم تیر موکول شد.
«کیومرث جهانگرد» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه آموزش پرورش ایرنا تعداد متقاضیان شرکت در این آزمون را حدود سه هزار و 600 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: به دلیل تعویق زمان برگزاری آزمون، تعداد شرکت کنندگان افزایش می یابد.
وی افزود: در این آزمون یک هزار مدرس آموزش خانواده، از میان همکاران فرهنگی رسمی یا پیمانی و اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور جذب می شوند.
رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: یک هزار سهمیه از وزارتخانه برای جذب مدرس آموزش خانواده در سال 97 دریافت شده است اما افرادی که امتیاز یکسان را در هر دو مرحله کتبی و مصاحبه به دست آورند حذف نشده و از آنها هم استفاده می‌شود.
جهانگرد با بیان اینکه اکنون 8 هزار مدرس خانواده فعالیت دارند که سعی می شود با جذب میانگین هزار مدرس در سال این کمبود جبران شود، ادامه داد: پیش از این به طور میانگین سالانه 300 نفر جذب می‌شدند اما به دلیل برگزار نشدن آزمون تا 3 سال قبل و بازنشسته شدن مدرسین، این تعداد افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: تا رسیدن به وضعیت مطلوب یعنی 15 هزار مدرس فاصله زیادی وجود دارد و به همین دلیل از علاقه‌مندان و متخصصان دعوت می‌شود با شرکت در این آزمون به جمع مدرسان رسمی آموزش خانواده بپیوندند.
به گفته رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش و پرورش، فرهنگیان رسمی و پیمانی وزارت آموزش و پرورش و اعضای پیمانی و رسمی هیات علمی دانشگاه‌ها که حداقل دارای 30 سال سن و مدرک کارشناسی ارشد به بالا و یا مدرک معادل حوزوی باشند، امکان ثبت‌نام در آزمون را داشتند.
جهانگرد درباره روند برگزاری آزمون نیز بیان داشت: در مرحله اول، از شرکت‌کنندگان به صورت متمرکز آزمون کتبی گرفته می‌شود و کسانی که موفق به کسب 60 درصد نمره آزمون شوند به مرحله مصاحبه که به صورت نیمه‌ متمرکز در مراکز استان ها و توسط ادارات کل استان‌های آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، دعوت به عمل می آید.
وی افزود: 2 استاد جامعه شناس و روان شناس و یک مدرس مجرب آموزش خانواده با همکاری رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان ها مصاحبه را از پذیرفته شدگان مرحله اول برگزار می کنند که از پذیرفته شدگان این مصاحبه در دوره آموزش دعوت به عمل می آید.
جهانگرد نمره آزمون کتبی و مصاحبه را 100 اعلام کرد و افزود: این دو آزمون با یکدیگر جمع شده و با توجه به سهمیه، بین حائزین شرایط هزار نفر در سراسر کشور انتخاب می شود.
وی با بیان این نکته که والدین دانا فرزندانی توانا تربیت می کنند، افزود: برنامه آموزش خانواده با هدف تربیت فرزندان توانا در آموزش و پرورش اجرا می شود تا اطلاعات لازم توسط مدرسان به خانواده صورت گیرد.
رئیس اداره آموزش خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای سال آینده نیز مجوز جذب یک هزار مدرس آموزش خانواده از این وزارتخانه دریافت خواهد شد، یادآورشد: منتخبان این آزمون در یک دوره آموزشی 32 ساعته شرکت کرده و گواهینامه رسمی مدرس آموزش خانواده را از سوی اداره کل انجمن اولیا و مربیان دریافت می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:22

  کد دیدگاه : 2288368

  سلام میخواستم بدونم شروع ثبت نام درآزمون مدرس خانواده چه موقع است؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : پشتیبان هفت (زارعی)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:03

   کد دیدگاه : 2288445

   با سلام
   کاربر گرامی شما می توانید در صفحه آزمون جذب مدرس آموزش خانواده ( اینجا کلیک نمایید) پیگیر آخرین اخبار مربوطه باشید.
   موفق باشید

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...