جزئیات بیشتر در مورد خبر

 300 کارگر شاغل در کهگیلویه کار خود را از دست داده اند

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار بیمه بیکاری اینجا کلیک نمایید


خبر 25 فروردین 98: دریافت بیمه بیکاری توسط کارگران بر اثر وقوع سیل در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارگران شاغل در کارگاه هایی که بر اثر سیلاب های اخیر، کار خود را از دست داده اند، در صورت داشتن شرایط قانونی، از این سازمان بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد .

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی، عباس نورمحمدی افزود: در سیل های اخیر، کارگاه های پزورش ماهی به دلیل قرار داشتن در معرض سیلاب، بیشترین خسارت را متحمل شدند .

وی اظهارکرد: سازمان تامین اجتماعی ضمن تاکید بر رعایت اصول ایمنی در ایجاد کارگاه ها و محیط کار، به منظور کمک به حفظ اشتغال و رونق تولید، مساعدت های لازم را به کارگاه های آسیب دیده و کارفرمایان و هم چنین کارگران شاغل در کارگاه ها به عمل می آورد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بازرسان کارگاهی شعب تامین اجتماعی استان از نخستین روزهای وقوع سیلاب در استان، به کارگاه های خسارت دیده اعزام شدند و اقدامات اولیه به منظور تشکیل پرونده و بررسی امکان کمک به کارگاه های خسارت دیده و کارفرمایان و هم چنین کارگران شاغل در آنها صورت گرفته است .

نورمحمدی تصریح کرد: کارگرانی که کارگاه آنها بر اثر وقوع سیل تعطیل شده و کار خود را از دست داده باشند، به استاد قانون بیمه بیکاری مشمول دریافت بیمه بیکاری خواهند بود .

وی ادامه داد: بر اساس بررسی ها و گزارش های اولیه ، حدود ١٥٠کارگاه پرورش ماهی در استان دچار خسارت و یا تعطیل شده و ٣٠٠کارگر شاغل در آنها نیز کار خود را از دست داده اند . بنابراین شعب تامین اجتماعی با در نظر گرفتن لیست حق بیمه دی یا بهمن سال ٩٧ و یا گزارش بازرسی کارگاه، مقرری بیمه بیکاری افراد واجد شرایط را بر اساس ضوابط مقرر در قانون بیمه بیکاری برقرار خواهد کرد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: شعب تامین اجتماعی با همکاری ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی کنترل و نظارت لازم را در زمینه اشتغال مجدد این افراد اعمال و در صورت ازسرگیری فعالیت کارگاه و یا اشتغال کارگران یادشده در کارگاه های دیگر، مقرری بیمه بیکاری آنان قطع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...