جزئیات بیشتر در مورد خبر

نیاز به 27 هزار و 150 نفر نیروی انسانی جدید در حوزه آموزش متوسطه نظری

جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


خبر 19 شهریور 97: ضرورت جذب بیش از 27 هزار نفر نیروی انسانی جدید در دوره متوسطه آموزش و پرورش

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۷ هزار و ۱۵۰ نفر نیروی انسانی جدید در حوزه آموزش متوسطه نظری لازم داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سومین جشن بزرگ تلاش امروز (18 شهریورماه) به‌منظور تجلیل از فرهنگیان و دانش‌آموزان افتخارآفرین و تلاشگر حوزه متوسطه در سال تحصیلی 97-96 با حضور مسئولان کشوری و استانی در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش خطاب به فرهنگیان تصریح کرد: بعد از ابلاغ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در آذر ماه سال 90، ساختار نظام آموزشی کشور از سال‌تحصیلی 91-92 با استقرار پایه ششم تغییر کرد و در سال پیش‌رو با استقرار پایه دوازدهم ساختار نظام جدید به‌طور کامل شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با استقرار ساختار جدید آموزشی تغییراتی زیادی در دوره متوسطه نظری صورت می‌گیرد، اضافه کرد: در این ساختار دوره پیش‌دانشگاهی با هفته‌ای 24 ساعت در هفته حذف و به جای آن پایه دوازدهم با هفته‌ای 35 ساعت کار خود را شروع می‌کند.

سلطانیان با بیان اینکه با استقرار پایه دوازدهم، تعداد دانش‌آموزان دوره متوسطه نظری و تعداد کلاس‌ها نیز اضافه خواهد شد، افزود: 27 هزار و 150 نفر نیروی انسانی جدید در حوزه آموزش متوسطه نظری لازم داریم و باید برنامه کیفیت‌بخشی بسیار مهمی را برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم اجرا کنیم.

وی اظهار کرد: در سال‌تحصیلی آینده، تمرکز فعالیت‌ها در دوره متوسطه نظری بر روی پایه دوازدهم خواهد بود و آموزش دبیران نیز به‌زودی آغاز می‌شود و کتاب‌های جدید‌التألیف نیر در سامانه بارگذاری شده و دانش‌آموزان و معلمان می‌توانند این کتاب‌ها را دریافت کنند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در دوره متوسطه نخستین اقدام موثر برای کیفیت‌بخشی، “توزیع متوازان و هدایت تحصیلی صحیح دانش‌آموزان” است، تاکید کرد: باید برای آغاز مناسب دوره دوم متوسطه فرایند هدایت تحصیلی را به نحو مطلوب اجرایی کنیم.

وی عنوان کرد: استان کردستان در مهار رشته‌تجربی جزو استان‌های موفق کشور بوده چراکه در سال 95-96، حدود 89.50 درصد از دانش‌آموزان شاخه نظری در رشته تجربی درس می‌خواندند که این آمار در سال 96-97 به 42.44 کاهش پیدا کرد.

سلطانیان از مسئولان آموزش و پرورش استان خواست به رشته ریاضی فیزیک توجه ویژه داشته باشند چراکه پوشش تحصیلی این رشته در کردستان در سال 96-97 حدود 65.10 درصد بوده و این آمار پایین‌تر از میانگین کشوری است.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...