جزئیات بیشتر در مورد خبر

حقوق کارکنان دولت از صفر تا 20 درصد به‌صورت پلکانی نزولی افزایش یابد

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار میزان افزایش حقوق کارکنان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق کارمندان دولت اینجا کلیک نمایید


خبر 22 اردیبهشت 97: مجلس خواستار اجرای عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق‌ها موجب فاصله طبقانی می‌شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق کارکنان در سال جاری را خلاف قانون دانست و تصریح کرد: نمایندگان مجلس طبق قانون بودجه 97 مصوب کردند که حقوق کارکنان دولت از صفر تا 20 درصد به‌صورت پلکانی نزولی افزایش یابد، در صورتی که شاهدیم دولت این میزان را بین 12 تا 16 درصد اعلام کرده که خلاف قانون است.

وی، هدف مجلس از افزایش حقوق کارکنان دولت به صورت پلکانی نزولی از صفر تا 20 درصد را، کاهش فاصله طبقاتی عنوان کرد و افزود: مصوبه دولت درباره افزایش حقوق کارکنان دولت در سالجاری فاصله طبقاتی را افزایش می‌دهد که به‌طور قطع، مجلس با این بی‌قانونی مخالفت کرده و مقابل آن می‌ایستد.

نماینده مردم شاهین‌شهر،میمه و برخوار در مجلس اضافه کرد: نباید این رویه در دولت باب شود که هر طور خودشان می‌خواهند و سلیقه‌ای از قانون برداشت داشته باشند، حقوق مردم در میزان افزایش دستمزدها باید رعایت شود.

حاجی‌دلیگانی با تأکید بر اینکه در درخواست‌های مکرری از آقای لاریجانی رئیس مجلس خواسته‌ایم تا از طریق بررسی مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق‌ها، در هیئت تطبیق مصوبات خلاف قانون بودن آن را اعلام کند، گفت: قرار شده آقای لاریجانی در این باره اظهار نظر کرده و پاسخ لازم را به نمایندگان اعلام کند.

وی ادامه داد: هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین نیز باید نسبت به مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق‌ها ورود کرده و به دور از جنجال‌سازی‌ها، موضوع را موشکافی و بررسی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس خواهان این هستند که عدالت در پرداخت حقوق و دستمزدها رعایت شود و این طور نباشد که برخی حقوق‌های نجومی دریافت کنند و برخی نیز از حداقل‌ها در زندگی بی‌بهره باشند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : محمدرضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:44

  کد دیدگاه : 1740741

  نمایندگان محترم مجلس شما را بخدا با تصویب یک قانون کلی در بحث همسان سازی حقوق و دستمزد و راهکارهای مناسب برای برقراری عدالت در دریافتی های کارکنان دولتی چاره‌ای بیندیشید و فاصله زیاد طبقاتی موجود را اصلاح فرمایید. « چرا باید در اداره ای ۴ نفر کارمنددریک اطاق با یک کار معین و مشخص شده و همسطح خدمت کنند در صورتیکه ۴،۳ جور حقوق و دستمزد و با تفاوت خیلی زیاد دریافت کنند.» با تشکر

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسین کلایی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:13

  کد دیدگاه : 1727178

  اگر میخواهید حقوق متفاوت از صفر تا بیست درصد اضافه کنید درس خوندن چه معنایی پیدا میکند به نظر من باید درصد افزایش حقوق ثابت باشد در غیر اینصورت کسی دنبال درس خواندن نخواهد رفت.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : احمد تفوی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:12

  کد دیدگاه : 1721953

  نمایندگان محترم توجه داشته باشید شما نمایده تمام ملت هستید نه ۶۰درصد گرانی برای همه اقشار است نه فقز ۶۰ درصد پایین جامعه . در تصمیمات خدا را ناظر بدانید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:29

  کد دیدگاه : 1717381

  طبق فرمول بین 6 تا حداکثر 14.5 درصد افزایش می‌یابد. این 12 تا 16 رو از کجا آوردن؟

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...