جزئیات بیشتر در مورد خبر

اخبار استخدام مربیان فنی و حرفه ای (معلم حق التدریس)

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

جهت دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش کلیک نمایید
جهت دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش کلیک نمایید
جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی مربیان پیش دبستانی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

لینک های مفید و مرتبط
افزایش حقوق حق التدریس مربیان فنی حرفه ای استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمان استخدام آموزش و پرورش
شرایط استخدام مربیان حق التدریس فنی و حرفه ای آئین نامه استخدام مربیان فنی و حرفه ای اخبار سازمان فنی و حرفه ای
استخدام مربیان حق التدریس سازمان فنی وحرفه ای شرایط استخدام معلمان حق التدریس آرشیو اخبار استخدام مربیان حق التدریس 

خبر 20 آبان 97: آیا 7200 معلم حق التدریسی خوزستان در آموزش و پرورش جذب خواهند شد؟ (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان گفت: تعداد كل معلمان حق‌التدريس در استان خوزستان 7 هزار و 200 نفر است كه تا كنون هيچ دستورالعملي مبني بر جذب معلمان حق‌التدريس از سوي وزارتخانه به دست ما نرسيده است.

حرج چلداوی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: تعداد کل معلمان حق‌التدریس در استان خوزستان 7 هزار و 200 نفر است که حدود 70 تا 80 درصد آن‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. نواحی چهارگانه شهر اهواز بیشترین تعداد معلمان حق‌التدریس را به خود اختصاص داده است. شهرهای آبادان، مسجدسلیمان، ایذه، دشت آزادگان، خرمشهر و شادگان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)


خبر 19 آبان 97: تعیین تکلیف معلمان حق التدریس تا سال آینده (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اتفاقی خوشایند برای معلمان حق‌التدریسی خبر داد.
به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسدالله عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ تمامی معلمان حق‌التدریسی تا سال آینده تعیین تکلیف می‌شوند و انتظار داریم دولت نیز در این مسیر همکاری خوبی با مجلس جهت تأمین اعتبار و جذب این نیروها در آموزش و پرورش داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 آبان 97: تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریسی دانشگاه فنی حرفه ای (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای درجهت شفاف سازی فرایند و پاسخگویی به متقاضیان نامه ای خطاب به وزیر علوم و رییس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس درباره تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس قبل از سال۹۰ نوشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم صالحی عمران در جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی طی نامه های جداگانه ای خطاب به منصور غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و محمد رضا عارف رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات و مجلس شورای اسلامی اقدامات صورت گرفته در خصوص بند ذال ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه کشور و تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس قبل از سال ۱۳۹۰ این دانشگاه را شرح داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 آبان 97: آخرین جزئیات تبدیل وضعیت نیروهای نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: هنوز هیچ یک آموزش‌دهندگان نیروهای نهضت سوادآموزی تبدیل وضعیت نشده‌اند.

علی باقرزاده (معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره نارضایتی آموزش‌دهندگان از وضعیت شغلی‌شان که کماکان به قوت خود باقی است، گفت: به تازگی در مجلس شورای اسلامی قانونی تصویب شد که بین آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی و دیگر گروه‌ها مانند حق التدریسی‌ها، پیش دبستانی‌ها و نیروهای خرید خدماتی که در قوانین قبلی شرایط یکسانی با یکدیگر داشته‌اند، تفاوت‌هایی اعمال شده است. در اصلاحیه اخیر مجلس در خصوص این قانون بین آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی و آن سه گروه دیگر تفاوت زیادی وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 آبان 97: دریافت مجوز استخدام 1300 نیروی حق التدریس در دانشگاه فنی حرفه ای (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای از ابلاغ آیین‌نامه شورای برنامه‌ریزی آموزشی فنی‌وحرفه‌ای از سوی وزیر علوم خبر داد و گفت: بر اساس این آیین‌نامه اختیار برنامه‌ریزی درسی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای به خود دانشگاه داده خواهد شد.

صالحی عمران خاطر نشان کرد: به طور کلی مجوز استخدام ۱۳۰۰ نفر از نیروهای حق‌التدریسی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای دریافت شده است و پرونده ۵۰۰ متقاضی دیگر در دست بررسی است که نتایج این افراد نیز در نیمه دوم سال اعلام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: تا ۵۰ سال آینده حدود ۸۰۰ نفر از مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای بازنشسته خواهند شد که خوشبختانه با استخدام نیروهای جدید مشکلی در زمینه نیروی انسانی نخواهیم داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)


خبر 29 مهر 97: وضعیت استخدامی مدرسین حق ‌التدریس دانشگاه فنی حرفه ای (منبع: خبرگزاری مهر)

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: وضعیت استخدامی مدرسین حق‌التدریس که از آموزش و پرورش به دانشگاه فنی و حرفه‌ای آمده اند هنوز بلاتکلیف است و وزیر علوم باید درباره آن پاسخ دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمدمهدی زاهدی، علت سوال خود از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را وضعیت نامشخص استخدامی مربیان قراردادی و مدرسین حق‌التدریس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با وجود تصویب قانون درخصوص تعیین‌تکلیف آن‌ها عنوان کرد و گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای از جنبه‌های مختلف مدیریتی دچار اشکالات اساسی است و با روند در پیش گرفته شده نگرانی جدی درخصوص آینده‌ این دانشگاه وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 97: استفاده از معلمان حق ‌التدریس و به کارگیری مدیران در کلاس ‌ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به ضرورت استفاده از صندلی‌های خالی دانشگاه فرهنگیان، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به موضوع تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ورود کرده و تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم به کار می‌برد.

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت استفاده از صندلی‌های خالی دانشگاه فرهنگیان و جذب دانشجو در زمان تکمیل ظرفیت، گفت: در حال حاضر 4200 ظرفیت خالی در 16 رشته دوره کارشناسی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت به درستی استفاده و زمان تکمیل ظرفیت دانشجو جذب کرد البته دانشجویانی که امروز جذب می‌شوند پس از 4 سال مورد استفاده نظام آموزشی قرار گیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 مهر 97: نهایی شدن اصلاحیه آخر قانون بکارگیری نیروهای حق التدریسی و نهضتی (منبع: خبرگزاری پانا)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد اصلاحیه آخر قانون استفاده از نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در حال نهایی شدن و ابلاغ به دولت است.

اللهیار ترکمن گفت: «بحث استخدام نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی به قانونی برمی‌گردد که اخیرا در مجلس تصویب شد، اصلاحیه این قانون وقتی در شورای نگهبان تصویب و نهایی شود و به دولت ابلاغ شود، آموزش و پرورش دقیقا براساس مفاد آن قانون عمل می‌کند.»

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 مهر 97: بررسی وضعیت استخدامی حق التدریس ها در دانشگاه فنی حرفه ای (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مجوز ۱۳۰۰نفر از واجدین شرایط برای استخدام در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای صادر شده، از قول وزیر علوم و رئیس دانشگاه فنی وحرفه‌ای نیز برای حل مشکل استخدام حق‌التدریسان خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 مهر 97: لزوم جذب 129 هزار معلم در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی، در جلسه شورای آموزش و پرورش چالوس با بیان اینکه با توجه به آنچه که در سند تحول بنیادین آمده است، باید نیروی کارآمد و پاک به جامعه تحویل داد، با اشاره به کمبود 129 هزار معلم در کشور، گفت: دچار یک سری مشکلات مالی هستیم که نمی توان دولت را برای استخدام اجبار کرد و از سویی جوانان ما تحصیل کردند که مشغول شوند و همه اینها موجب نگرانی هایی شده است.

مدیر آموزش و پرورش چالوس تصریح کرد: از نظر نیروی انسانی 166 نیرو یعنی 40 هزار ساعت کمبود داشتیم که با تدریس معلمان، معاونان، مدیران، مشاوران و مربیان پرورشی و حق التدریسی این امر تامین شد اما بازهم با کمبود نیرو مواجه هستیم. در سطح کلان کشور به دلیل اینکه محدودیت استخدام وجود دارد باعث می شود هر سال با مشکل کمبود نیرو مواجه شویم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 مهر 97: بکارگیری نیروهای حق‌التدریس‌ و آموزشیاران نهضتی‌ یکی از راههای موثر برای جبران کمبود معلم (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است آموزش و پرورش باید به‌جای ارائه طرح‌های خلق‌الساعه از حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌های شرایط خاص استفاده کند.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب «طرح معلم تمام‌وقت» در شورای توسعه مدیریت آموزش و پرورش به منظور جبران کمبود معلم در کشور گفت: اداره کردن آموزش و پرورش به هر قیمت ثمره‌ای جز آسیب برای نسل آینده به همراه نخواهد داشت و چنین تمهیداتی مصداق سپری کردن زمان و مدیریت بر اساس “از این ستون تا آن ستون فرج است” به شمار می‌رود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مهر 97: لزوم صدور مجوز جذب حق التدریسی ها برای جبران کمبود معلم (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، رییس اداره آموزش و پرورش آبادان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده گفت: کمبود کادر آموزشی تحصیلی همچنان وجود دارد اما با بکارگیری سربازمعلم ها و سپردن کلاسِ اضافه به نیروهای رسمی اجازه ندادیم کلاسی بدون معلم بماند.

حبیب الله رمضانی افزود: بیش از 30 آموزگار در حال حاضر در مقطع ابتدایی آبادان نیاز داریم و که البته بخش عظیم کمبودها سال گذشته با جذب افزون بر 350 معلم حق التدریس رفع شد.

وی تاکید کرد: در صورت صدور مجوز جذب حق التدریس کمبودهای موجود نیز رفع می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 مهر 97: جزئیات آخرین وضعیت نیروهای حق التدریسی دانشگاه فنی و حرفه ای (منبع: خبرگزاری مهر)

سخنگوی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: تاکنون پرونده ۳۷۰ نفر از نیروهای حق التدریسی ماقبل ۱۳۹۰ دانشگاه فنی و حرفه ای برای جذب بررسی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، حسین سلمانی در خصوص اقدامات انجام شده در رابطه با مشمولین بند (ذال) ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه(فرآیند جذب و استخدام نیروهای حق التدریسی ماقبل ۱۳۹۰ ) گفت: پس از ابلاغ قانون مذکور به دانشگاه با توجه به ماده ۱ قانون احکام دائمی کشور، موضوع در هیأت امنای دانشگاه مطرح و مقرر شد، دستورالعمل مربوطه تهیه و توسط کمیته منتخب هیات امنا به تایید و تصویب برسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 مهر 97: جذب حق التدریس ها برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری میزان)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: برای حل معضل کمبود معلم از چند روش ؛ انتقالی به تهران وخدمات برون سپاری در هنرستان‌ها همچنین حق التدریس شاغلین و بازنشسته‌ها استفاده شده است.
عباسعلی باقری در گفت و گو با خبرگزاری میزان درباره چالش وزارت آموزش و پرورش با کمبود نیروی آموزشی گفت: برای حل این چالش از چند روش یک: انتقالی به تهران دو: خدمات برون سپاری در هنرستان‌ها و سوم: حق التدریس شاغلین و بازنشسته‌ها استفاده شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 مهر 97: مرحله دوم حق الزحمه اساتید حق التدریس دانشگاه فنی حرفه ای واریز شد (منبع: خبرگزاری فارس)

سرپرست اداره کل امور مالی دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به برنامه‌ریزی این دانشگاه برای پرداخت حق الزحمه اساتید حق التدریس گفت: مرحله دوم حق الزحمه 4 هزار نفر دیگر از اساتید حق التدریس اجرایی شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 شهریور 97: افزایش 25 درصدی فوق‌العاده شغل معلمان دارای ساعات حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری تسنیم)

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش ۲۵درصدی فوق‌العاده شغل معلمانی که ساعات حق‌التدریس دارند, گفت: در مقایسه با سال گذشته در تخصیص اعتبارات عملکرد ما ۱۳درصد موفق‌تر بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 شهریور 97: لزوم جذب 800 معلم جدید در ساوه (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس آموزش و پرورش شهرستان ساوه گفت: آموزش و پرورش با کمبود ۸۰۰ معلم در مدارس روبرو است.

فرشیانی بیان کرد: خوشبختانه در شهرستان ساوه کمبود فضای آموزشی برای شروع سال تحصیلی وجود ندارد از حیث پرسنل با توجه به آزمونی که برگزار شد 50 درصد پرسنل ما تامین شد و از آنجایی که تعدادی از آنها برای مهرماه سال آینده شروع به‌کار می‌کنند برای سال جدید 50 درصد یعنی بیش از 800 معلم کمبود نیرو برای مهرماه امسال داریم ولی با به‌کارگیری پرسنل حق‌التدریسی و براساس ماده 28 این کمبود تا حدودی جبران شده است

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 شهریور 97: لزوم جذب یک هزار و 400 معلم جدید در آموزش و پرورش قم (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش: امسال هیچ کلاسی در قم بدون معلم نخواهد بود.

بر طرف شدن کمبود معلم در قمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم، علی محمدی با بیان اینکه نظام آموزشی قم با کمبود یک هزار و 400 معلم روبروست افزود: با تمهیدات در نظر گرفته شده از جمله خرید خدمات آموزشی، حق التدریس رسمی، جذب نیروهای فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی، این کمبود تا حدودی بر طرف شده است.

وی گفت: بر این اساس 300 معلم حق التدریسی و 700 معلم رسمی از امسال کار خود را آغاز می کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 شهریور 97: جذب حق التدریسی ‌ها برای امر آموزش منعی ندارد (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بهتر است آموزش و پرورش از نیروهای جوان برای امر آموزش استفاده کند، تصریح کرد: هر چند بر اساس قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان جذب حق التدریسی‌ها برای امر آموزش منعی ندارد اما استفاده از بازنشستگان در آموزش و پرورش منطقی نیست و نیاز است از نیروهای جوان با انگیزه استفاده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 شهریور 97: تصویب طرح الحاق يک ماده به قانون استخدام معلمان حق‌التدريس و آموزشياران در شورای نگهبان (منبع: سایت اطلاع رسانی شورای نگهبان )

طرح الحاق يک ماده به قانون تعيين تکليف استخدامي معلمين حق‌التدريسي و آموزشياران نهضت سوادآموزي در وزارت آموزش و پرورش كه با اصلاحاتي در جلسه مورخ سيزدهم شهريور ماه يكهزار و سيصد و نود و هفت به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است؛ در جلسه مورخ 1397/06/21 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 شهریور 97: لزوم جذب حق التدریس ها و سرباز معلمان برای جبران کمبود نیروی هنرستان ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو فراکسیون فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی راهکارهای آموزش و پرورش برای جبران نیروی انسانی موردنیاز هنرستان‌ها را برشمرد.
روح الله بابایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به استقرار پایه دوازدهم در هنرستان‌ها و کمبود نیروی انسانی برای تدریس در این پایه، گفت: با توجه به تالیف کتب جدید برای این پایه باید نیروهایی آموزش دیده در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی حاضر شوند تا آموزش‌های مهارتی مناسب و به روز در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی بیان کرد: اگرچه استفاده از سرباز معلم یکی از راهکارهای جبران کمبود دبیر در هنرستان‌ها است اما سربازی کاری اجباری است بنابراین نمی‌توان از آنها انتظار ارائه تدریس به روز و کامل را داشت.

بابایی صالح ادامه داد: در بین معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی افرادی هستند که مدرک تحصیلی آنها رشته‌های مرتبط با حوزه‌های مهارتی است هرچند این نیروها استخدام نشده‌اند اما می‌توان از این نیروها استفاده کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 شهریور 97: پیگیری استخدام معلمان حق التدریس و پیش دبستانی در مجلس (منبع: خبرگزاری ایرنا)

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث استخدام معلمان حق التدریس و پیش دبستانی در مجلس پیگیری شده و تاکنون نیز نتایج خوبی بدنبال داشته است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سید مهدی فرشادان روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: تلاش برای رفع مشکلات معلمان در زمینه های دیگر از جمله معیشتی نیز با جدیت دنبال می شود و با توجه به وضعیت سعی بر این است که بسته هایی برای اقشار کارمند از جمله معلمان گرفته شود.
وی همچنین افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را از دیگر اقدامات مورد توجه مجلس اعلام کرد و گفت: با تلاش های انجام شده 80 نفر دیگر به ظرفیت قبلی این دانشگاه اضافه شده که باید تلاش شود این میزان بیشتر افزایش پیدا کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 شهریور 97: تامین بار مالی قانون تعیین تکلیف حق‌ التدریس‌ها و نهضتی‌ها در بودجه سالیانه (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید در صورت تایید شورای نگهبان، دولت موظف است بار مالی ناشی از تعیین تکلیف حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌ها را در قوانین سالیانه بودجه پیش‌بینی و نسبت به جذب آنها اقدام کند.
محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح آخرین تصمیم مجلس برای اصلاح طرح الحاق یک ماده به تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: بر اساس آخرین تصمیم مقرر شد اجرای بند 4 این طرح اصلاحی که مغایر با اصل 75 قانون اساسی و دارای بار مالی برای دولت تشخیص داده شده بود، منوط به پیش‌بینی منابع مالی لازم در قوانین بودجه سنواتی باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 97: بار مالی طرح اصلاح قانون استخدامی معلمان حق التدریسی (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده گرمسار در مجلس گفت: طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی است و بار مالی دارد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان در اخطاری با استناد به اصل 75 قانون اساسی و پس از بررسی طرح یک‌فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: پیشنهاد چاپ‌شده‌ای برای این دستور داشتیم اما بدون توجه به این پیشنهادات، رأی‌گیری انجام شد.

وی افزود: بنا بر یکی از بندهای این طرح، بار مالی این قانون از محل حذف حقوق دریافتی حق‌التدریسی‌های تبدیل وضعیت شده در این قانون در بودجه سنواتی تأمین می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)


خبر 13 شهریور 97: تصویب قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریسی (منبع: خبرگزاری پانا)

طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش تصویب شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را که پیشتر با ایراد شورای نگهبان مواجه شده بود در دستور کار خود قراردادند.

وکلای ملت در نهایت اصلاحیه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان را با 161 رای موافق، 15 رای مخالف و 8 رای ممتنع به تصویب رساندند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 شهریور 97: شورای نگهبان قانون استخدام نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت را رد کرد (منبع: خبرگزاری ایلنا)

در روزهای گذشته طرح جذب معلمان حق‌التدریس در شورای نگهبان رد شد. این معلمان خواستار اصلاح طرح در مجلس و تسریع روند کار هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طرح الحاق یک ماده به “قانون تعیین تکلیفِ استخدامیِ معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی”، در شورای نگهبان به تصویب نرسید.

شورای نگهبان، بند 4 این ماده را مغایر با اصل 75 قانون اساسی تشخیص داد و طرح را برای اصلاح به مجلس بازگرداند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 شهریور 97: لزوم اجرای قانون تعیین تکلیف نیروهای حق ‌التدریسی توسط دولت (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اجرای قانون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی را وظیفه دولت دانست.

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها گفت: وظیفه دولت اجرای قانون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی است؛ تعیین تکلیف این نیروها به دو بخش تقسیم شده؛ بخشی در مورد استخدام نیروهای حق التدریسی و بخشی نیز در مورد نیروهایی است که به شیوه‌های مختلف بکارگیری می‌شدند؛ اما حق‌التدریسی نبودند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 شهریور 97: جذب 50 هزار معلم حق التدریسی از ابتدای مهر ماه

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برای پرداخت دستمزد حق‌التدریسی‌ها، در سال تحصیلی جدید، نگرانی وجود ندارد.
علی اللهیارترکمن در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که از اول مهر از 50 هزار معلم حق‌التدریسی استفاده خواهد شد؛ آیا برای پرداخت دستمزد این افراد تمهیداتی اندیشیده شده است، گفت: پرداختی به این افراد، در اعتبارات مصوب ما قابل انجام است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 شهریور 97: فراخوان جذب 400 عضو هیأت علمی برای دانشگاه فرهنگیان (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه در شهریور ماه فراخوان برای جذب هیأت علمی داریم، ادامه داد: ۴۰۰ ردیف داریم تا از بین افراد دارای شرایط و ترجیحاً کسی که معلمی هم کرده است، جذب کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که شنیده می‌شود ۱۰ هزار استاد حق‌التدریس کمبود دارید، اظهار کرد: امسال نیازمان هزار استاد حق‌التدریس است البته اگر ۱۰ هزار استاد حق‌التدریس بدهند بهترین دانشجومعلمان را تربیت می‌کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 شهریور 97: آخرین جزئیات مصوبه استخدامی نیروهای حق التدریس (منبع: روزنامه خراسان شمالی)

معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، جزئیاتی از مصوبه استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را اعلام کرد. «خوش آینه» با اشاره به این که نمایندگان در نشست علنی 16 مردادماه مجلس شورای اسلامی با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی موافقت کردند، افزود: خبر جدیدی از استخدامی های جدید نیست و بعد از آن مصوبه مجلس مورد تازه ای از وزارتخانه آموزش و پرورش به ما اعلام نشده است.وی تصریح کرد: تمام نیروهای حق التدریس با توجه به رشته و دوره تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت و ظرفیت اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و براساس نیاز استان ها باید یک دوره آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 شهریور 97: روند تعیین تکلیف استخدام آموزش دهندگان نهضت ‌سوادآموزی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه لایحه اجباری شدن آموزش را تهیه کرده‌ایم گفت: این طرح باید در قالب مصوبه دولت یا شورای عالی انقلاب فرهنگی یا مجلس تصویب و اجرا شود. اکنون آموزش اختیاری است و اگر فردی بخواهد زودتر از نظام آموزشی خارج شود حاکمیت نمی‌تواند از او ممانعت کند زیرا قانونی در این باره نداریم. امید است این امر در قالب لایحه به نتیجه برسد.

به گزارش ایسنا، علی باقرزاده در نشست خبری که در نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یک‌ساله وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان البرز برگزار شد با بیان اینکه در یک‌سال گذشته حدود ۷۰۱ هزار و ۶۸۹ نفر در فعالیت‌های سوادآموزی شرکت کرده‌اند گفت: از این تعداد ۳۸۱ هزار نفر در دوره‌های آموزشی مصوب منتهی به مدرک تحصیلی و ۳۲۰ هزار نفر در فعالیت‌های آموزشی مکمل شرکت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 شهریور 97: اصرار نمایندگان مجلس بر استخدام حق التدریسی ها و مربیان پیش دبستانی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به زیرگروه ساماندهی نیروی انسانی اظهار کرد: امیدواریم در یک بازه چندساله نیروی انسانی را ساماندهی کنیم. با نابسامانی در این حوزه روبرو هستیم که اصلاح آن زمان نیاز دارد.

وی افزود: نمایندگان طبق مصوبه اخیر اصرار به استخدام حق التدریس ها و مربیان پیش دبستانی دارند، اما ما بارها اعلام کردیم به این گروه نیاز نداریم، ما به دبیر فیزیک و شیمی دبیرستان نیاز داریم در حالی که این ها معلم دوره ابتدایی می‌شوند. ما به معلمانی در مناطق دور نیاز داریم در حالی که بخشی از آنها ساکن تهران هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 مرداد 97: جذب 1300 نیروی حق التدریس دانشگاه فنی حرفه ای به صورت رسمی (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم صالحی‌عمران بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در محل دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه ۲۰۰ هزار دانشجو در ۱۶۰ رشته تخصصی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور در حال تحصیل هستند، افزود: این دانشجویان در ۱۷۳ دانشکده به صورت تکنسین و حرفه‌ای دروس فنی را فرا می‌گیرند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به جذب ۱۵۰ نفر هیئت علمی جدید در این دانشگاه، افزود: همچنین ۱۳۰۰ نیروی حق التدریس این دانشگاه به صورت رسمی جذب خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 مرداد 97: سهم آموزشیاران نهضت سوادآموزی از استخدام آموزش و پرورش چقدر است؟ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس در نشست علنی سه شنبه، 16 مرداد مجلس شورای اسلامی با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی موافقت کردند.

براساس این قانون: آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر (دو نفر و بالاتر) که در قبل از سال 1392 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند (مشمولین قانون اصلاحی 1395/6/3) پس از شرکت و قبولی در آزمون داخلی که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود و با توجه به نیاز آموزش و پرورش، رشته تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت و ظرفیت استخدام اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور باید حداقل دوره یک ساله آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند تا پس از قبولی در آزمون پایان دوره تا پایان برنامه ششم توسعه به استخدام درآیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 مرداد 97: لزوم استخدام نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضتی توسط آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری اقتصاد آنلاین)

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش موظف به استخدام ۳۱هزار معلم حق التدریس و آموزشیار نهضت سوادآموزی است، گفت: در حالی وزارت آموزش و پرورش مقاومت هایی در برابر استخدام این افراد دارد که متاسفانه ۲۸هزار نفر دیگر را به صورت شرکتی به کار گرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 مرداد 97: احتمال برگزاری آزمون استخدام معلمان نهضت سوادآموزی در اواخر سال آینده (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

معاون منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درباره گام این وزارتخانه برای تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس، نهضتی‌ها و پیش‌دبستانی‌ها پس از مصوبه اخیر مجلس توضیحاتی ارائه کرد.
وی با بیان اینکه طبق قانون دولت برای تدوین آیین‌نامه 3 ماه فرصت دارد، افزود: تا زمان طی شدن مراحل ابلاغ قانون، تشکل کمیته، نگارش و تدوین آیین‌نامه احتمالا آزمون نهضت سوادآموزی اواخر سال آینده برگزار خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 مرداد 97: تعیین تکلیف بیش از 60 هزار نیروی حق التدریس و آموزشیار نهضتی با تصمیم مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تعیین تکلیف بیش از ۶۰ هزار نیروی حق التدریس و آموزشیار نهضتی با تصمیم اخیر مجلس خبر داد.
ناصر شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در نشست علنی هفته گذشته مجلس، اظهار کرد: مجلس در تصمیمی عاقلانه و بسیار مهم به این مصوبه رأی قاطعی داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مرداد 97: اعلام جزئیات استخدام مشروط معلمان حق‌التدریس و 36 هزار نهضتی‌ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

استخدام معلمان حق‌التدریس، نیروهای پیش‌دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در چند سال اخیر یکی از موضوعات چالشی و بحث برانگیز حوزه تامین منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش بوده است.

کلیه نیروهای حق‌التدریسی و پیش‌دبستانی مشمول قانون مورد اشاره (شامل معلم، مربی پرورشی، تربیت بدنی، مشاور، مربی بهداشت و امور اداری) با توجه به رشته و دوره تحصیلی، جنسیت، سنوات خدمت و ظرفیت استخدام اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و بر اساس نیاز استان‌ها باید یک دوره آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند تا پس از شرکت در آزمون پایان دوره و اخذ نمره قبولی (از سال دوم تا پایان برنامه پنج ساله ششم توسعه) به استخدام درآیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مرداد 97: اقدامات آموزش و پرورش بعد از تصویب استخدام معلمان حق التدریسی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

وزیر آموزش و پرورش درباره اقدامات این وزارتخانه پس از مصوبه مجلس مبنی بر تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس توضیحاتی ارائه کرد.

سید محمد بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به اینکه اقدامات آموزش و پرورش پس از مصوبه مجلس مبنی بر تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و پیش دبستانی چه خواهد بود، گفت: این موضوع به شورای نگهبان بستگی دارد که چه زمانی این قانون را تصویب کرده و آن را به آموزش و پرورش ابلاغ کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 مرداد 97: جذب معلمان حق التدریسی با آزمون و گذراندن مراحل گزینش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه مجلس درباره طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی گفت: کلیات این طرح هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و بر این اساس، معلمان حق التدریسی در صورت کسب امتیاز در آزمون و گذراندن مراحل مصاحبه و گزینش جذب می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد شفیعی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، افزود: بر اساس این مصوبه قرار شد این نیروها بر اساس قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی و با توجه به سهمیه از سوی سازمان امور استخدامی کشور و با تایید سازمان برنامه و بودجه، جذب شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 مرداد 97: استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضتی در وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

وزارت آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش شد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه‌شنبه (16 مرداد 97) طرح الحاق یک ماده به تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را مورد بررسی قرار دادند.

این طرح نهایتا پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان با 154 رای موافق، 13 رای مخالف و 14 رای ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

بر اساس ماده الحاقی ماده واحده طرح مزبور، وزارت آموزش و پرورش مکلف است مشمولین قانون اصلاحی تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 3 شهریور 95 را با رعایت مواردی به استخدام درآورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 مرداد 97: آیا نیروی حق‌ التدریس جدید برای سال تحصیلی آینده جذب می شود؟ (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

مدیر کل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش از ممنوعیت جذب نیروی حق‌التدریس جدید برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

یار محمد حسین بر مدیر کل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره به کارگیری نیروهای حق‌التدریس در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: طی سال‌های گذشته 32 هزار نیروی حق‌التدریس جذب آموزش و پرورش شدند و بر اساس قوانین جدید جذب و به کارگیری نیروهای جدید به عنوان حق‌التدریس آزاد ممنوع است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 مرداد 97: بررسی طرح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس در جلسه علنی امروز مجلس (منبع: خبرگزاری مهر)

جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

دستور کار نشست علنی امروز مجلس به این شرح اعلام شده است؛

– ادامه بررسی طرح اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه

– گزارش شور دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 مرداد 97: جبران کمبود دبیر در هنرستان ها با استفاده از معلمان حق التدریسی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه سه ساله شدن هنرستان‌ها نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه نیروی انسانی و امکانات است، استفاده از معلمان حق‌التدریس‌ را راهی برای جبران کمبود معلم در این حوزه دانست.

وی عنوان کرد: نیروی انسانی و دبیر موردنیاز برای تدریس در هنرستان‌ها موجود است و در صورتی که کمبودی وجود داشته باشد نیز می‌توان با جابه‌جایی و استفاده از حق‌التدریس‌ها مشکلات را حل کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 مرداد 97: لزوم استفاده از نیروهای حق ‌التدریس و اداری آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص راهکارهای لازم برای تامین نیروی انسانی در پایه دوازدهم هنرستان‌ها توضیحاتی ارائه کرد.وی با بیان اینکه مدرک و رشته تحصیلی تعدادی از نیروهای انسانی بخش اداری یا مدیران آموزش و پرورش متناسب با تدریس آموزش‎های مهارتی است، خاطرنشان کرد: می‌توان از این نیروها برای حضور در پایه دوازدهم هنرستان‌ها استفاده کرد و مدیریت مدارس را به نیروهای مازاد مقاطع و رشته‌های دیگر واگذار کرد.

میرزاده ادامه داد: در بین معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی افرادی هستند که مدرک تحصیلی آنها رشته‌های مرتبط با حوزه‌های مهارتی است هرچند این نیروها استخدام نشده‌اند اما می‌توان از این نیروها استفاده کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 مرداد 97: ضرورت بررسی وضعیت استخدامی معلمان حق التدریسی در مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به لزوم تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق التدریس در مجلس گفت: تغییر در دستور کار با جمع آوری امضا به رسم تبدیل شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قاسم احمدی لاشکی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: اگرچه براساس آیین نامه می توان با جمع آوری امضا دستور کار را تغییر داد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 مرداد 97: جذب بیش از 30 هزار نیروی حق التدریس در سال تحصیلی جدید (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از بکارگیری ۳۲ هزار نیروی حق‌التدریس در سال تحصیلی جدید خبر داد. وی همچنین با اشاره به جبران کمبود معلم از طریق بکارگیری حق‌التدیسی‌ها گفت:‌ سال گذشته حدود ۶۰ هزار نیروی حق‌التدریس یا نیروی شاغل غیرموظف را به کار گرفتیم. امسال پیش‌بینی ما این است که این تعداد به عددی معادل ۹۰ هزار نفر برسد، یعنی ۳۰ هزار نفر دیگر را برای جبران کمبودها بکار می‌گیریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 مرداد 97: تفاوت تعیین تکلیف معلمان حق‌ التدریسی با آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص تصمیم کمیسیون آموزش درباره تعیین تکلیف حق‌التدریسان و نهضت سوادآموزی توضیحاتی ارائه کرد.
محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نارضایتی آموزشیاران نهضت سوادآموزی از تبعیض ایجاد شده میان آنها و نیروهای حق‌التدریس در نحوه تعیین تکلیف، گفت: مجلس در سال 94 مصوبه‌ای مبنی بر به کارگیری نیروهای پیش‌دبستانی و حق‌التدریسان پیش از سال 91 تصویب کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 مرداد 97: آخرین وضعیت استخدام نیروهای حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

اگرچه طولانی شدن زمان تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و نهضتی به دغدغه جدی این افراد تبدیل شده؛ ولی رفت و برگشت مکرر طرح مرتبط با آنها بین صحن علنی مجلس و کمیسیون آموزش، تلاش خانه ملت است برای تدوین قانونی جامع و مانع.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نیروی انسانی اصلی‌ترین عنصر در آموزش و پرورش است و ساماندهی این نیروها همیشه یکی از دغدغه‌های آموزش و پرورش بوده و هست؛ یکی از قوانینی که از سال‌ها پیش چه درصحن علنی مجلس چه در کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار می‌گرفت قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی است که هنوز نیز پیشنهادات بسیاری در این زمینه مطرح می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 تیر 97: امکان جذب 40 هزار نیروی حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،معاون وزیر آموزش و پرورش گفت : طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی نیز در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است و در صورت تصویب و تبدیل به قانون وضع استخدامی نیروهای حق التدریس مشخص خواهد شد که پیش بینی میشود با تصویب آن 40 هزار نیروی حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 تیر 97: تعیین تکلیف وضعیت استخدامی حق ‌التدریسان و آموزشیان نهضت ‌سواد آموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از نتیجه بررسی‌های کمیسیون متبوعش درخصوص وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی خبر داد.
سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه طی هفته پیش رو طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین‌تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مجددا در صحن علنی بررسی می‌شود، گفت: اصلاحیه این طرح در حالی ازسوی کمیسیون آموزش به صحن ارائه شده است که طرح قبلی مبنی بر استخدام این افراد براساس شرکت در آزمونی یکپارچه، اعلام نیاز سازمان استخدامی کشور و تعیین سقف نمره پذیرش به تفکیک جنس، سن، سابقه، شهرستان و استان نتوانست رای نمایندگان را کسب کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 تیر 97: طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و نهضتی چه دستاوردهایی دارد؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه طرح بکارگیری و تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی پس از رفت و برگشت‌های مداوم در کمیسیون آموزش مورد تصمیم‌گیری نهایی قرار گرفت، گفت: این طرح نیاز به چکش‌کاری دارد و اعضای کمیسیون نهایت اهتمام خود را برای رفع ایرادات تبصره‌های باقیمانده به کار خواهند برد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروهای حق‌التدریس بر اساس نیاز آموزش و پرورش و توان دولت استخدام می‌شوند، افزود: نحوه تصمیم‌گیری در مورد تعیین تکلیف وضعیت این نیروها طی هفته‌های آتی به اطلاع عموم خواهد رسید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 تیر 97: تهیه دستورالعمل اجرایی تعیین تکلیف استخدام نیروهای حق‌التدریس و نهضتی در انتظار آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از مهلت سه ماهه به آموزش و پرورش برای تهیه دستورالعمل اجرایی تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و نهضتی خبر داد.

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در مورد آخرین تغییرات ایجاد شده در طرح بکارگیری و تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، گفت: این طرح توسط اعضای کمیسیون تصویب و هم اکنون در نوبت بررسی در صحن علنی قرار دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 تیر 97: جذب و استخدام 1400 معلم جدید در آموزش و پرورش تهران برای سالجاری (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امسال یک هزار معلم جدید از طریق حق التدریس و 400 معلم از طریق پنجمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی در این نهاد جذب خواهند شد.

«عباسعلی باقری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش تهران به دلیل بازنشستگی و خروج نیروها به سایر دستگاه ها اظهار داشت : تا پایان سال جاری چهار هزار و 800 معلم بازنشسته و سه هزار و 500 معلم نیز از سیستم آموزش و پروش خارج خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 تیر 97: شروع به كار پذيرفته شدگان آزمون استخدام آموزش و پرورش در مهر 98 (منبع: سایت وزارت آموزش و پرورش)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طبق وعده سازمان سنجش نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا هفته اول مرداد اعلام می‌شود گفت: مصر هستیم تا شهریور گزینش را انجام دهیم و پذیرفته شدگان از مهر وارد دوره حرفه آموزی یکساله در دانشگاه فرهنگیان شوند.

چهاربند در پاسخ به پرسش دیگری درباره مصوبه اخیر کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر بکارگیری و تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دو مرحله عنوان کرد: هنوز پیش نویس طرح را ندیده‌ام. احتمالا این مصوبه هفته آینده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 97: تشکیل کمیته تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی (منبع: خبرگزاری مهر)

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاشمان بررسی و تصویب طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس در مجلس است.

عامر کعبی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن الزامی خواندن تعیین تکلیف معلمان حق التدریس افزود: به دنبال تصویب طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس هستیم و این طرح در زمان حاضر توسط مجلس در حال بررسی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 97: تلاش مجلس برای جذب حداکثری نیروهای حق التدریسی و نهضتی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تلاش مجلس برای وضع قانونی با هدف جذب حداکثری نیروهای حق التدریس و نهضتی، اعلام کرد: جذب تمام این افراد، توازن جنسیتی در آموزش و پرورش را بر هم می‌زند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 تیر 97: چرا طرح تعیین تکلیف استخدام نیروهای حق التدریس و نهضتی تاکنون تصویب نشده است؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس مهم‌ترین مشکل در تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و نهضتی را نبود آماری متقن درباره تعداد آنها دانست و خواستار شفاف‌سازی آموزش و پرورش در این خصوص شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 تیر 97: کمبود 190 هزار معلم در آموزش و پرورش برای مهرماه امسال (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش در آستانه مهرماه با با کسری نیرو مواجه است، گفت: آموزش و پرورش اول مهرماه ۱۹۰ هزار معلم کم دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 تیر 97: موافقت کتبی دولت شرط تصویب طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضتی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیته بررسی طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضتی، از تلاش این کمیته برای گرفتن موافقت کتبی دولت برای به سرانجام رسیدن طرح مذکور و تبدیل آن به قانون خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 تیر 97: بررسی آخرین تغییرات طرح تعیین تکلیف استخدامی نیروهای حق التدریسی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید بر اساس آخرین تغییرات طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، شرایط جدیدی برای جذب نیروها تعریف شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 تیر: نظر وزارت آموزش و پرورش در خصوص استخدام و بکارگیری نیروهای حق التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

وزیر آموزش و پرورش درخصوص نظر این وزارتخانه درمورد به کارگیری نیروهای حق‌التدریس توضیحاتی ارائه داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 تیر 97: بی نتیجه ماندن طرح تعیین تکلیف استخدام نیرو‌های حق‌التدریس و نهضتی در کمیسیون آموزش (منبع: خبرگزاری میزان)

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس با اشاره به بررسی تعیین تکلیف استخدام نیرو‌های حق‌التدریسی در جلسه امروز کمیسیون گفت: درباره این موضوع بحث و تبادل نظر شد اما به نتیجه نرسید و قرار شد تا کارگروه مربوطه جلسات خود را ادامه دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 تیر 97: لزوم تعیین آمار دقیق معلمان حق التدریس و نهضتی جهت تدوین قانون تعیین تکلیف استخدامی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است تدوین قانون برای نهضتی‌ها و حق‌التدریسان نیاز به تعیین تعداد دقیق آنها از سوی آموزش و پرورش دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 تیر 97: تغییرات اعمال شده بر طرح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌ التدریس و نهضتی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص تغییرات اعمال شده بر طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس توضیحاتی ارائه داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 تیر 97: بررسی راهکارهای جبران کمبود 1500 معلم در پایه دوازدهم آموزش و پرورش تهران (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه وضعیت کمبود نیروی انسانی را در تهران نگران‌کننده می‌دانیم، گفت: برای استقرار پایه دوازدهم به ۱۵۰۰ دبیر نیاز داریم.راهکارهایی را پیش‌بینی کردیم که بتوانیم این کمبود نیرو را جبران کنیم که می‌توان به جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی، نقل و انتقالات به تهران، استفاده از حق‌التدریس معلمان و خرید خدمات اشاره کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 خرداد 97: ابهامات مطرح در قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس چیست؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص عدم به کارگیری آموزشیاران نهضت سوادآموزی به بهانه مشخص نبودن تعریف دقیقی از واژه تجمیعی در قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف، گفت: تعریف واژه تجمیعی باید در آئین‌نامه توسط آموزش و پرورش مشخص شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 خرداد 97: نیاز به جذب و بکارگیری 900 هزار نفر از کارکنان آموزشی در وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: باید از مسئولان پرسید کاهش نیاز به 150 هزار معلم در مهرماه چگونه تدبیر می‌شود؛ آموزش و پرورش 32 هزار معلم حق التدریس دارد که مشغول تدریس هستند و 15 هزار پیش دبستانی و تعدادی آموزشیار نهضتی در انتظار کار هستند لذا پیشنهاد می‌شود آموزش و پرورش به جای آنکه 28 هزار نفر را به صورت خرید خدمات یا شرکتی به کار بگیرد، از این افرادی که امروز با نمایندگان خود در مجلس در ارتباط و در انتظار کار هستند و خود را محق می‌دانند، استفاده کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 خرداد 97: عدم تامین بار مالی یکی از مشکلات تصویب طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌ التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس معتقد است رفت و برگشت طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس مادامی که دولت با آن مخالفت کند، ادامه خواهد داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 خرداد 97: بکارگیری نیروهای حق التدریس جوان در آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، اقبال عباسی در شورای آموزش و پرورش استان، با اشاره به بکارگیری نیروهای بازنشسته به صورت حق‌التدریس در آموزش و پرورش اظهار داشت: با امضای بنده مکاتبه‌ای انجام و به وزارتخانه بفرستید که هر کسی این تصمیم را گرفته در آن تجدید نظر کند و باید از توان نیروهای جوان تحصیل کرده با رشته مرتبط نیز استفاده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 خرداد 97: آزمونهای جذب و استخدام معلم در آموزش و پرورش باید علمی تر باشد (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

مهدی نوید ادهم‌ دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره آزمون‌های استخدامی و سطح سوالات‌ آن اظهار کرد: باید روی آزمون‌ها تأمل‌ بیشتری داشته باشیم تا علمی‌تر باشند چراکه سیاست ما جذب نیروهای توانمند است بنابراین آزمون‌ها باید استاندارد در نظر گرفته شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 خرداد 97: چرا معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت باید از طریق آزمون استخدام شوند؟ (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به مصوبه مجلس گفت: بسیاری از حق التدریس ها و آموزشیاران شرایط استخدامی را دارند اما برگزاری آزمون خیال ما را راحت خواهد کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 خرداد 97: بررسی دلایل رد شدن چندین باره طرح تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها در مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تشریح دلایل رد چندین باره طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها در صحن علنی، به تشکیل کمیته‌ای ۷ نفره در این خصوص اشاره کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 97: بررسی طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریسی در کمیته جدید مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل کمیته ۷ نفره برای بررسی و تدوین پیشنهادی در خصوص طرح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در نشست امروز کمیسیون خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 97: طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع شد (منبع: خبرگزاری ایلنا)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تعیین و تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را به کمیسیسون آموزش ارجاع دادند.

خبر 22 خرداد 97: بررسی اصلاحات قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و نهضتی در مجلس (منبع: خبرگزاری میزان)

طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی در حال چکش‌کاری در مجلس است.

خبر 20 خرداد 97: دلایل مخالفت مجلس با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نمایندگان مجلس با طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مخالفت کردند. برخی نمایندگان عدم تعیین اولویت استخدامی در این طرح و همچنین مغایرت با برنامه ششم را از دلایل مخالفت با آن اعلام کردند.

خبر 18 خرداد 97: چه کسانی مشمول طرح مجلس در تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان می شوند؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح ماهیت افرادی که اکنون مجلس در قالب طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان به دنبال تعیین تکلیف‌شان است، گفت: این افراد شامل “حق‌التدریسان”، “نهضتی تجمعی”، “پیش دبستانی‌ها” و “خرید خدمات آموزشی” جامانده پیش از سال 91 هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 خرداد 97: استفاده از نیروهای حق التدریس و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان برای جبران کمبود نیرو (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سید محمد بطحایی گفت: برای جبران معلمان بازنشسته نیروهای حق‌التدریس در این وزارتخانه مشغول به کار هستند همچنین ورودی‌های جدید دانشگاه فرهنگیان نیز به آموزش و پرورش در این زمینه کمک می‌کند بنابراین 300 هزار معلم موردنیاز از راه‌های مختلف به کار گرفته می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 خرداد 97: مجلس درباره طرح استخدام معلمان حق‌ التدریسی‌ شفاف سازی کند (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه درباره استخدام حق‌التدریسی‌ها اختلاف‌نظر وجود دارد، تاکید کرد که مجلس باید در این زمینه شفاف‌سازی کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 خرداد 97: وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریس قبل از سال 94 مشخص شده است (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی به دنبال رأی نیاوردن طرح مربوطه در مجلس، توضیح داد: متاسفانه اطلاعات درستی درخصوص سابقه خدمت این افراد داده نشد چراکه آموزش و پرورش پس از اجرای اصل “قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و نهضتی مصوب سال 88” حتی یک نیروی حق ‌التدریسی را تا سال 94 بلاتکلیف نگذاشته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 خرداد 97: نیاز آموزش و پرورش به جذب و بکارگیری 300 هزار نیرو تا سال 1400 (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: اگر بخواهیم استانداردها را در آموزش و پرورش رعایت کنیم حداقل بالغ بر ۳۰۰ هزار نیرو تا سال ۱۴۰۰ نیاز داریم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی زاهدی با عنوان این مطلب که اگر بخواهیم استانداردها را در آموزش و پرورش رعایت کنیم حداقل بالغ بر ۳۰۰ هزار نیرو تا سال ۱۴۰۰ نیاز داریم، افزود: اکنون طبق آمار ۱۰۰ هزار نیروی حق التدریس و خرید خدمت داریم، چرا دولت برای جذب اینها حتی با آزمون مقاومت می کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 خرداد 97: چرا نمایندگان با طرح الحاق یک ماده به قانون استخدامی حق‌التدریسان و نهضتی مخالفت کردند؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس درباره چرایی مخالفت نمایندگان با طرح الحاق یک ماده به قانون استخدامی حق‌التدریسان توضیحاتی ارائه کرد. سیدمحمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به دلایل عدم رای  نمایندگان مجلس به “طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و نهضتی” اشاره کرد و گفت: نمایندگان در صحن علنی به این طرح طی هفته گذشته رای ندادند تا پیشنهادات جامع تکمیلی بیشتری به آن اضافه شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 خرداد 97: برگزاری آزمون تنها راه استخدام معلمان حق‌التدریس در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به الزام قانون برای برگزاری آزمون به‌منظور استخدام، گفت: معلمان حق‌التدریس برای تبدیل وضعیت باید آزمون دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 خرداد 97: استفاده از نیروهای حق‌التدریس و بازنشسته برای مدیریت کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سیدمحسن حسینی‌مقدم در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی همواره دغدغه‌ اصلی مجموعه آموزش و پرورش بوده و برای ورود نیروهای جدید پیش‌بینی صورت گرفته است.
وی یکی از راهکارهای مدیریت کمبود نیروهای انسانی را استفاده از ظرفیت حق‌التدریس، نیروهای بازنشسته و شاغلان دانست و افزود: با توجه به اینکه قانون مدیریت کشوری میزان استفاده از بازنشستگان را محدود کرده، اداره آموزش و پرورش به دنبال استفاده بیشتر از ظرفیت بازنشستگان و افزایش ساعات کاری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 خرداد 97: بررسی جزئیات دلایل مخالفت آموزش و پرورش با طرح جذب نیروهای حق‌ التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مخالفت وزارت آموزش و پرورش نسبت به طرح کمیسیون آموزش مجلس برای تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس، گفت: نیاز آموزش و پرورش با منطق طرح پیشنهادی کمیسیون آموزش مجلس متفاوت است؛ نیاز ما متاثر از سه مؤلفه اصلی جنسیت، جغرافیا و محدوده محل خدمت و رشته تحصیلی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 خرداد 97: طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و نهضتی تصویب نشد (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نمایندگان مردم در خانه ملت با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مخالفت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 خرداد 97: تازه ترین تغییرات طرح تعیین استخدام معلمان حق‌التدریس در کمیسیون آموزش مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تغییراتی بر طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس به منظور اخذ موافقت نمایندگان در صحن علنی مجلس اعمال کرده است.سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق تغییراتی که در کمیسیون آموزش بر این طرح ایجاد شد برگزاری آزمون توسط سازمان سنجش حذف و به آزمون داخلی از طریق آموزش و پرورش تبدیل شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 خرداد 97: غیر قانونی بودن هرگونه جذب و استخدام خارج از ضوابط نیرو در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بابیان اینکه کمبود معلم مشکل جدی سال‌های آینده کشور است، گفت: جذب نیرو توسط مدارس خصوصی خارج از ضابطه و بدون آزمون مغایر با اسناد فرادستی آموزش و پرورش است.وی با اشاره به لزوم جذب معلمان حق التدریس گفت: در جایی که معلم کم داریم، استخدام نیروهای حق التدریس نیاز به آزمون ندارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 خرداد 97: شش راهکار پیشنهادی کمیسیون آموزش برای جبران کمبود معلم در کشور (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شش راهکار برای جبران کمبود معلم در کشور مطرح کرد.نخست نیروهای بلاتکلیف حق‌التدریسی مجوز استخدام بگیرند تا با استخدام آنها مشکل حل شود؛ دوم نیروهایی که در معرض بازنشستگی قرار دارند، مدت اشتغال به کارشان تمدید شود؛ سوم مجوزی برای جذب سربازمعلمان داده شود؛ چهارم از نیروهای مازاد در بخش اداری برای حل کمبود نیرو استفاده شود؛ پنجم در استان‌هایی که مازاد نیرو وجود دارد به استان‌های نیازمند نیرو، منتقل شوند؛ ششم شیفت عصر برای مدارسی که تنها شیفت صبح دارند، گذاشته شود تا با معلمانی که  دوست دارند در شیفت عصر هم کار کنند، این کمبود جبران شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 اردیبهشت 97: استخدام معلمان پیش‌دبستانی‌ و آموزشیاران نهضت به شرط برگزاری آزمون (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید اگرچه در جلسه کمیسیون متبوعش طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدیس مورد اصلاحاتی قرار گرفت؛ اما برخی اعضا مخالف مفاد آن بودند.

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و بررسی مجدد طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی، گفت: براساس تغییرات صورت گرفته کلیه پیش‌دبستانی‌ها، نهضتی‌ها و تمام افراد مشغول در آموزش و پرورش که تاکنون جذب دولت نشده‌اند از طریق برگزاری آزمون استخدامی می‌توانند جذب آموزش و پرورش ‌شوند؛ تنظیم آیین‌نامه مربوط به این آزمون نیز برعهده این وزارتخانه قرار دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 اردیبهشت 97: معلمان حق‌ التدریس می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش ‌و پرورش شرکت کنند (منبع: خبرگزاری تسنیم)

سرپرست امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به رایزنی‌های انجام شده برای انتشار دفترچه آزمون استخدامی تا هفته آینده گفت: معلمان حق‌التدریس در صورت تمایل می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 فروردین 97: بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون استخدام معلمان حق‌التدریس در مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس از درخواست ۵۵ نماینده مبنی بر در اولویت قرار گرفتن بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون استخدام معلمان حق‌التدریس در صحن علنی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 فروردین 97: طرح تعیین تکلیف حق التدریس ها هنوز به تصویب نرسیده است (منبع: خبرگزاری شبستان)

خبرگزاری شبستان: وزیر آموزش و پرورش گفت: اگرمجلس شورای اسلامی قانونی را تصویب کرد که نیروهای حق التدریسی از آزمون معاف شدند، قانون مصوب شده جدید بر وضعیت آنان اعمال می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 اسفند 96: پیش‌بینی سهمیه‌ استخدامی و جذب معلمان حق التدریس در آموزش وپرورش فارس (منبع: خبرگزاری ایسنا)

آذری به اعداد و ارقام آنالیز شده توسط آموزش و پرورش اشاره و خاطرنشان کرد که سال آینده بالغ بر 8 هزار و 669 نفر کمبود وجود دارد که 2 هزار و 600 نفر از این افراد را با استفاده از نیروهای حق‌التدریس جبران خواهند کرد اما همچنان با 6 هزار و 69 نفر کمبود مواجه خواهند بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 اسفند 96: افزایش جذب معلمان حق التدریس و کسب مجوز استخدام، راهکار حل مشکل کمبود معلم (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: راهکار و پیشنهاد این اداره کل برای حل این مشکل، افزایش جذب معلمان حق التدریس و کسب مجوز استخدام است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 اسفند 96: جبران کمبود معلم از طریق معلمان حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

اولادقباد با بیان اینکه می‌توان از طریق معلمان حق‌التدریس کمبود نیرو در آموزش و پروش را جبران کند، گفت: آموزش و پرورش برای جذب نیرو کافی به برنامه‌ریزی مناسب و کارشناسی دقیق نیاز دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: پرداخت همه مطالبات معلمان حق التدریس پیش از پایان سال (منبع: خبرگزاری ایرنا)

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: همه مطالبات معلمان – حق التدریس پیش از پایان سال پرداخت می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: اختصاص سه هزار میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش‌ و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون آموزش ‌و ‌تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های بودجه‌ سال ‌۹۷ توجه به اقشار پایین‌دست جامعه است گفت: دولت باید معلمانی را که سال‌ها به‌صورت حق‌التدریسی، آموزش‌دهنده و مربی پیش‌دبستانی زحمت‌کشیده‌اند ساماندهی کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: پرداخت ماهانه 5 میلیارد تومان بابت حقوق معلمان حق‌التدریس شهر تهران (منبع: خبرگزاری فارس)

محسن بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به این پرسش در گفت‌وگو با فارس بیان داشت: برخی بدهی‌ها ناشی از تغییرات در احکام است اما به‌طور کلی آموزش و پرورش تهران بابت حق‌التدریس معلمان رسمی 9 میلیارد تومان برای 3 ماه فصل بهار و با احتساب پرداخت ماهانه 5 میلیارد تومان بابت حق‌التدریس، 30 میلیارد تومان در سال تحصیلی جاری بابت حق‌التدریس بدهی دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: پرداخت کامل حقوق معلمان حق التدریس آموزش و پرورش تهران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اعلام اینکه نیروهای حق التدریس غیررسمی تهران به طور کامل حقوق خود را دریافت کرده‌اند عنوان کرد: برای پرداخت حق التدریس‌های رسمی نیز منتظر تخصیص بودجه‌ایم. میزان مطالبه آنها دو ماه از سال قبل و شش ماه از سال جاری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 اسفند 96: اختصاص سهمیه مستقل برای جبران کمبود نیروی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

‌به گزارش ایسنا- ‌علیرضا نخعی در شورای آموزشی این سارمان بیان کرد: در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به استان دستور افزایش سهمیه آزاد تا هزار و 200 سهمیه جدید داده شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 اسفند 96: وضعیت حق التدریسی‌ها، آموزش دهنده‌ها و مربیان پیش‌دبستانی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عباسی درباره وضعیت حق التدریسی‌ها، آموزش دهنده‌ها و مربیان پیش‌دبستانی نیز افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری‌های متعددی در این باره داشته و پس از پایان بررسی لایحه بودجه بلافاصله این موضوع برای تعیین تکلیف به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 اسفند 96: با اسقرار پایه دوازدهم به 30 هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش نیاز است (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

زرافشان با بیان اینکه برای پایه دوازدهم در مجموع 30 هزار نیروی انسانی نیاز داریم، گفت:نیازمند 14 هزار نفر برای شاخه نظری و 16 هزار نفر هنرآموز برای استقرار پایه دوازدهم هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 اسفند 96: پرداخت ﺣﻘﻮﻕ معلمان حق‌التدریس اﺳﺘﺎﻥ ﺳﻤﻨﺎﻥ در آینده نزدیک (منبع: خبرگزاری تسنیم)

ﻣﺪﻳﺮﻛﻞ آموزش‌وپرورش اﺳﺘﺎﻥ ﺳﻤﻨﺎﻥ ﮔﻔﺖ: ﺣﻘﻮﻕ معلمان حق‌التدریسی اﺳﺘﺎﻥ ﺳﻤﻨﺎﻥ در آینده ﻧﺰﺩﻳﻚ ﭘﺮﺩاﺧﺖ می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: نیاز آموزش و پرورش به 45 هزار نیرو در مهر 97 (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در خصوص وضعیت جذب نیرو در آموزش و پرورش اظهار داشت: در مورد وضعیت حق‌التدریس‌ها طرحی از سوی نمایندگان مجلس با عنوان «اصلاح ماده 10 قانون حق‌التدریس‌ها» تهیه شد که این قانون از سال 86 تا به امروز 10 بار مورد اصلاح قرار گرفته است که این موضوع نشان می‌دهد این طرح خیلی پخته و کارشناسی نبوده است. در هر حال طرح نهایی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شده است و در آنجا تکلیف حق‌التدریس‌ها، مربیان پیش‌دبستانی و آموزشیاران نهضت روشن شده است که هم‌اکنون در نوبت صحن علنی مجلس است و هر زمان تصویب شود، ما نیز آن را اجرا می‌کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 اسفند 96: اعلام زمان پرداخت عیدی پایان سال معلمان حق التدریس (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام خبر واریز حقوق حق التدریسان آزاد گفت: عیدی این گروه نیز تا پایان هفته واریز خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 بهمن 96: حقوق معلمان حق‌التدریس امشب واریز می‌شود (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: حقوق حق‌التدریسان رسمی امشب پرداخت می‌شود و عیدی این عزیزان نیز تا ۲ روز آینده واریز می‌گردد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: جبران کمبود نیروی انسانی سیستان و بلوچستان نیز از طریق حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری تسنیم)

بخش عمده‌ای از کمبود نیروی انسانی استان نیز از طریق حق‌التدریس نیروهای رسمی و 3150 نیروهای خرید خدمات آموزشی تامین می‌شود. از طرفی بیشترین سهمیه سرباز معلم نیز مربوط به این استان است که در جبران کمبود نیرو به ما کمک می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 بهمن 96: پیگیری مجلس برای تعیین تکلیف معوقات معلمان حق‌التدریس و نهضتی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از تشکیل جلسه اضطراری کمیسیون آموزش و تحقیقات در صبح روز (دوشنبه30بهمن ماه) با سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به منظور بررسی دلایل عدم پرداخت معوقات فرهنگیان از مهرماه و تصمیم‌گیری برای پرداخت آن تا آخر سال جاری خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 بهمن 96: ضرورت به کارگیری معلمان حق‌التدریس ؛خرید خدمات و سرباز معلم در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم،علی اللهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره به کارگیری معلمان حق‌التدریس خرید خدمات و سرباز معلم در نظام آموزشی و ضرورت وجود این گروه از معلمان اظهار کرد: با توجه به شرایط نیروی انسانی که داریم هر کدام از این گروه معلمان برای هدفی خاص در نظر گرفته می‌شوند تا مدارس کشور با شرایط مختلف اقلیمی و تحصیلی بدون معلم نباشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: پیگیری مجلس برای واریز معوقات حقوق معلمان حق التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
تذکر سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به اتفاق هاجر چنارانی، زهرا سعیدی، سیده حمیده زرآبادی، فریده اولادقباد، سمیه محمودی و همچنین 7 نفر دیگر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش در مورد ضرورت واریز حقوق معوقه آبان و آذرماه معلمان حق‌التدریسی پیش از آغاز تعطیلات نوروز 97 برای جلوگیری از نوش دارو پس از مرگ سهراب.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 بهمن 96: تلاش برای برگزاری آزمون جدید استخدامی آموزش و پرورش پیش از عید امسال (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: تمام تلاش ما بر این است که آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش تا پیش از عید برگزار شود.

حق التدریس‌ها نیز می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند و پس از قبولی، سنوات حق التدریسشان به سوابق شغلی آنها افزوده خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: برگزاری آزمون برای استخدام معلمان حق التدریس در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری پانا)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران توجه به دو بعد کیفی و کمی در جذب نیرو را همراه با هم مهم دانست.
به گفته باقری اکنون  ۳۰ هزار نیروی حق‌التدریسی سرکلاس‌اند و صاحب کد هستند، پیش‌بینی می‌شود حدود چهار تا پنج هزار حق‌التدریسی جدید نیز کد دریافت کرده و برای سال آینده وارد کلاس‌های درس شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ بهمن ۹۶: آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با کمبود ۱۲ هزار نفری نیرو مواجه است (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با حضور وزیر آموزش و پرورش در استانداری این استان اظهار داشت:این استان از نظر نیروی انسانی در همسنجی با نرم کشوری حدود ۱۲ هزار نفر کمبود نیرو دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ بهمن ۹۶: تبدیل وضعیت استادان قراردادی دانشگاه آزاد به حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری تابناک)

جلسات کمیته جذب دانشگاه آزاد ماه‌هاست تشکیل نشده است. تشکیل‌نشدن جلسات این کمیته به معنای بلاتکلیفی استادان قراردادی این دانشگاه است که وضعیت استخدام‌شان در این کمیته بررسی می‌شود؛ اما با وجود تشکیل‌نشدن این جلسات چند روزی است که استادان قراردادی این دانشگاه، خبری را مبنی بر تغییر وضعیت‌شان از قراردادی به حق‌التدریسی می‌شنوند؛ اتفاقی که به صورت یک‌جانبه و بدون اعلام به استادان رخ داده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: اصلاح شیوه محاسبه سوابق خدمت ایام حق‌التدریسی بازنشستگان فرهنگی (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در استودیو الفبا در خصوص احتساب سنوات دوران حق‌التدریس فرهنگیان، گفت: این مسأله یکی از موضوعات روز آموزش و پرورش است به این دلیل که خیلی از بازنشستگان فرهنگی را درگیر کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: بخش زیادی از معوقه حقوق معلمان حق‌التدریسی زنجان پرداخت شد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در حال حاضر بخش قابل توجه معوقه حقوق معلمان حق‌التدریسی پرداخت شده است.
«یعقوب‌علی عبادی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با معوقه معلمان حق‌التدریسی، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۳۵ معلم حق‌التدریسی وجود دارد که حقوق معوقه آنان تا دی ماه پرداخت شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: جبران کمبود نیروی معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان و نیروهای حق التدریس (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به بازنشستگی حدود ۳هزار و ۳۰۰ فرهنگی در سال آینده گفت:برای جبران این کمبود، با توجه به استقرار پایه دوازدهم از نیروهای حق التدریس و نیروهای علاقه مند انتقال به تهران بهره مند خواهیم شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: گام مؤثر در پرداخت حقوق معلمان با ملی شدن بودجه آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کمیسیون تلفیق باید از وقت قانونی خود برای اصلاح بودجه استفاده می‌کرد، گفت: ملی شدن بودجه آموزش و پرورش گامی موثر در پرداخت حقوق معلمان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: ابلاغ بخشنامه کسور بازنشستگی ایام حق التدریس معلمان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

وزارت آموزش‌وپرورش با ابلاغ بخشنامه” کسور بازنشستگی ایام حق التدریس تمام وقت” اعلام کرد: کسورات مربوط برای این قبیل کارکنان بر مبنای ۹ درصد نخستین حکم استخدامی رسمی بدو خدمت قابل محاسبه است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: پرداخت مطالبات حق التدریس و حق الزحمه امتحانات فرهنگیان تا پایان سال (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،معاون وزیر آموزش و پرورش در حاشیه آئین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: حق الزحمه نیروهای خرید خدمات پرداخت شده است و سعی می کنیم تا پایان سال بسیاری از مطالبات باقیمانده معلمان پرداخت شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: جذب نیروهای حق التدریس برای رفع کمبود نیرو در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری آنا)

سید مصطفی آذرکیش، مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با بیان اینکه با استقرار پایه دوزادهم یک سال به مدت آموزش دوره‌های هنرستان افزوده می‌شود، بیان کرد: با تکمیل استقرار نظام ۶.۳.۳ هنرستان‌های کشور به لحاظ نیروی انسانی، تجهیزات و فضای آموزشی دچار مشکل می‌شوند به گونه‌ای که نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد سال آینده نیاز هنرستان به نیروی انسانی یک سوم، تجهیزات یک سوم و فضای آموزی یک سوم بیشتر می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: واریز مطالبات حق‌التدریس اساتید دانشگاه فرهنگیان در دهه مبارک فجر (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در جلسه مشترک سرپرست دانشگاه فرهنگیان با معاونت طرح، برنامه و توسعه منابع این دانشگاه، مقرر شد بخشی از مطالبات حق‌التدریسِ استادان دانشگاه در دهه مبارک فجر پرداخت شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: جزئیات جدید از میانگین افزایش حقوق فرهنگیان در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

مهرداد خان ماکو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص فرایند افزایش پلکانی حقوق فرهنگیان در سال ۹۷ اظهار کرد: با توجه به اینکه حقوق اغلب فرهنگیان کمتر از ۵ میلیون تومان است پیش بینی می‌شود برای سال آینده میانگین افزایش حقوق آنها ۱۵ درصد باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۵ بهمن ۹۶: کمبود ۸۰ هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش با اسقرار پایه دوازدهم (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: بر اساس قول های داده شده، حقوق معوق نیروهای حق التدریس، تا پایان ماه جاری (بهمن) پرداخت می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ بهمن ۹۶: ضرورت تسریع در پرداخت حقوق و مزایای معلمان حق‌ التدریس (منبع: خبرگزاری فارس)

شماری از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهوری و وزرای اقتصاد و آموزش و پرورش خواستار پرداخت حقوق و مزایای معلمان حق‌التدریس شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: امکان برگزاری ۲ آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در حال رایزنی برای برگزاری ۲ آزمون استخدامی است گفت: یک آزمون برای جذب و استخدام نیروهای حق التدریس برگزار می شود و تنها نیروهایی که به صورت حق التدریس در حال فعالیت هستند می توانند در آن شرکت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ بهمن ۹۶: درخواست معلمان حق التدریسی یزد برای تعیین وضعیت استخدامی خود (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،یکی از معلمان حق‌التدریسی با اشاره به طرح خرید خدمات آموزشی در دولت که زیر نظر آموزش‌ وپرورش اجرا شده گفت:  تمام معلمان حق‌التدریس دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس و دکترا و بیشتر از خانواده‌های فرهنگی هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ دی ۹۶: تصویب یک فوریت طرح استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی و پیش دبستانی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی و پیش دبستانی آماده و یک فوریت آن تصویب و در کمیسیون آموزش هم مصوب شده و در نوبت طرح درصحن علنی است، اظهار کرد: قرار شده  حق التدریس‌ها و نیروهای نهضتی قبل سال ۹۲ در آزمونی با نظارت مجلس شرکت و هرکه پذیرفته شد به استخدام دربیاید.  امیدواریم این طرح  بعد از بررسی بودجه ۹۷، به صحن علنی بیاید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: مشکلات ناشی از تأخیر در پرداخت حقوق و مطالبات معلمان (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: حقوق معلمان و حق‌التدریس‌ها به بهانه‌های مختلف چون رتبه‌بندی با تأخیر پرداخت می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۶ دی ۹۶: تعیین زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش طی هفته آینده (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سید محمدبطحایی وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در حاشیه نود و ششمین شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران در خصوص استخدام مربیان سوادآموزی اظهار کرد: برای تعیین تکلیف مربیان سوادآموزی لایحه ای به مجلس داده شده و منتظر نتیجه آن هستیم در واقع این لایحه حرف آخر ما در مورد استخدام مربیان پیش دبستانی و حق التدریس را مشخص می کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۶ دی ۹۶: رتبه سوم اصفهان در جذب معلمان حق التدریس و خرید خدمات آموزشی (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

استان اصفهان در جذب معلمان حق التدریس و خرید خدمات آموزشی رتبه سوم کشور را دارد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۶ دی ۹۶: توافق مجلس و دولت بر سر نحوه استخدام معلم در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سیدمحمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نحوه جذب معلم در آموزش و پرورش، گفت: از دو طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و آزمون استخدامی -طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان- می‌توان به استخدام معلمان اقدام کرد هرچند کمیسیون آموزش مجلس و وزارتخانه آموزش بر سر استخدام همراه با آزمون حق‌التدریسان نیز توافق کرده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ دی ۹۶: تلاش برای پرداخت بخشی از مطالبات معلمان حق التدریس تا ۲۲ بهمن ماه (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سرپرست دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: اگر امسال صددرصد بودجه به دانشگاه تخصیص پیدا کند اولویت ما اساتید حق التدریسی خواهند بود و ۳۰ تا ۵۰ درصد بدهی تمام آنان را تا ۲۲ بهمن ماه پرداخت خواهیم کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ دی ۹۶: منع جذب اساتید حق التدریس در مدارس سما با وجود هئیت علمی های بیکار (منبع: خبرگزاری ایرنا)

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که اعضای هیات علمی بیکار هستند، نباید معلم حق‌التدریس استخدام شود، بر لزوم استفاده از همه امکانات این دانشگاه برای ارتقای کیفیت تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: آزمون استخدامی معلمان حق‌التدریس تنها مبنای جذب پلکانی آنها (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بیرانوند در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس بر روی آنتن شبکه آموزش رفت، با اشاره به فعالیت ۹۲۵ هزار پرسنل فرهنگی برای تربیت بیش از ۱۱ میلیون دانش آموز اظهار کرد: سال قبل ۴۰هزار نفر در سن بازنشستگی قرار گرفتند که البته ۸ هزار نفر باقی ماندند و استمرار خدمت داشتند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی در دستور کار کمیسیون آموزش مجلس (منبع: خبرگزاری فارس)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه هیچ آمار دقیق و مورد توافقی در مورد تعداد نیروهای حق‌التدریس در آموزش و پرورش وجود ندارد، گفت: اگر آمار دقیق باشد تصمیم‌گیری دقیق‌تر و بهتر خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: نیاز به جذب ۵۰ هزار معلم در آموزش و پرورش طی سال آتی (منبع: خبرگزاری آنا)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه تمام نیروهای حق‌التدریس، سال آینده در تهران سر کار هستند و نباید نگران آینده شغلی خود باشند، تاکید کرد: به جذب ۵۰ هزار معلم در سال آینده نیازمند هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 دی 96: پرداخت حقوق معلمان حق‌ التدریس‌ تا شنبه (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس: حقوق معلمان حق‌التدریس‌ تا شنبه در حساب آنهاست

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش به شرط تعیین تکلیف حق‌التدریس‌ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید تا زمانی که وزارت آموزش و پرورش تکلیف حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌ها را مشخص نکرده، موافق جذب نیروی جدید در این وزارتخانه نیستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ دی ۹۶: بررسی مدارک معترضان به حق التدریس شدن معلمان پیش دبستانی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هر کسی در زمینه حق التدریس شدن معلمان پیش دبستانی اعتراضی دارد مدارکش را ارائه دهد.
محمد تقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز اظهار داشت: ۴ هزار نفر از نیروهایی که سابقه کار در پیش دبستانی داشتند تبدیل وضعیت می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


 خبر ۱۷ دی ۹۶: منع استخدام فرزندان افراد شاغل در دستگاه های دولتی (منبع: خبرگزاری فارس)

استخدام فرزندان شاغلان در یک دستگاه یا وزارتخانه کاری غیرقانونی و اعمال تبعیض در حق افراد دیگر است چنان که خود من پدرم کشاورز بود و وزیر آموزش‌ و پرورش شدم و از طرفی از ۲ میلیون شاغل آموزش‌ و پرورش حداقل یک‌میلیون نفر آنها فرزند متقاضی استخدام دارند و استخدام این تعداد از فرهنگیان آموزش‌وپرورش میسر نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ دی ۹۶: عدم پرداخت حق الزحمه معلمان حق‌التدریس از ابتدای سال (منبع: خبرگزاری ایلنا)

مطالبات مزدی فرهنگیان در ماههای گذشته پرداخت نشده‌است؛ به طور مشخص معلمان حق‌التدریس از ابتدای سال تحصیلی فعلی، حق‌الزحمه خود را دریافت نکرده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 دی 96: معلمان حق التدریس فعلی باید استخدام شوند (منبع: خبرگزاری مهر)

حاجی بابایی گفت: دانشگاه فرهنگیان باید به عنوان تنها منبع ورودی نیرو به آموزش وپرورش به جایگاه تعیین شده در سند تحول برسد.
وی با تاکید بر اینکه شان معلم حق التدریس بودن نیست و باید با تقویت این دانشگاه، دغدغه ای بنام معلم حق التدریس کاملا برچیده شود، گفت: معلمان حق التدریس فعلی باید استخدام شوند و پس از این فقط دانشگاه فرهنگیان مرجع ورود نیرو باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ دی ۹۶: ضرورت برگزاری آزمون برای استخدام معلمان حق التدریس (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص ضرورت برگزاری آزمون برای استخدام معلمان حق التدریس و انتقادات وارد بر آن از سوی برخی معلمان مشمول اظهار کرد: ضرورت برگزاری این آزمون از یک سو به معلمان حق التدریس و رعایت شان کاری آن‌ها بر می‌گردد از طرفی دیگر توجه به سواد علمی کشور و سطح تحصیلی دانش آموزان مورد توجه است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ دی ۹۶: شروط استخدام معلمان حق‌ التدریسی اعلام شد (منبع: خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان- مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: معلمان حق‎التدریس براساس سهمیه‎های دولت استخدام می‎شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 آذر 96: اولویت استخدام در آموزش و پرورش با معلمان حق التدریس (منبع: تابناک)

سید محمد بطحایی در حاشیه آیین افتتاح پنج طرح بزرگ آموزشی که صبح امروز 24 آذر ماه در دزفول برگزار شد ، گفت : اولویت استخدام درآموزش و پرورش با نیروهای حق التدریس با تجربه و توانمند است به شرط اینکه صلاحیت و شایستگی لازم را داشته باشند .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 آذر 96: آخرین وضعیت طرح تعیین‌ تکلیف معلمان حق‌ التدریس و نهضت (منبع: خبرگزاری ایلنا)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پس از تصویبِ طرحِ استخدام معلمان حق‌التدریس و مربیان نهضت سوادآموزی در مجلس و شورای نگهبان، آیین نامه اجرایی باید ظرف 3 ماه در دولت تدوین شود، گفت: فکر می‌کنم این طرح تا یک ماه دیگر در مجلس و شورای نگهبان تعیین‌تکلیف شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 آذر 96: ضرورت دارا بودن شایستگی‌ های خاص جهت استخدام معلمان (منبع: خبرگزاری پانا)

به گزارش خبرنگار پانا، 11 مهرماه امسال بود که کلیات طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی توسط نمایندگان مردم در مجلس به تصویب رسید؛ طرحی که از همان نخستین روزهای اعلام سر و صدای زیادی به پا و کلاف سردرگم شرایط معلمان را پیچیده تر کرده است چراکه اظهارنظرهای مخالف و موافقی بسیاری را در سطوح مختلف به دنبال داشت و هنوز دستیابی به راهکاری قطعی برای این مساله اتفاق نیفتاده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 آذر 96: استخدام حق التدریسی ها منوط به برگزاری آزمون است (منبع:خبرگزاری تسنیم)
محمد بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به این توافق رسیدند تا در بحث تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، آزمون استخدامی برای این افراد برگزار شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 آذر 96: استخدام معلمان حق‌ التدریسی و نهضت سوادآموزی براساس طرح مجلس (منبع: خبرگزاری ایلنا)

سیدمحمد بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه وزارت آموزش و پرورش برای جذب معلمان حق‌التدریسی در جهت رفع کمبود معلمان به ویژه در دوره‌ ابتدایی گفت: ما فعلا منتظر بررسی طرحی هستیم که در مجلس در دست بررسی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 آذر 96: برگزاری آزمون جهت جذب معلمان حق التدریسی و آموزش دهندگان نهضت (منبع: خبرگزاری پانا)
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برگزاری آزمون برای تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی ها و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 آبان 96: آموزش و پرورش خواستار برگزاری آزمون جهت جذب حق التدریسی ها (منبع: خبرگزاری مهر)

مجلس شورای اسلامی، طی طرح «تعیین‌تکلیف استخدام معلمان حق التدریس»، آموزش‌وپرورش را مکلف کرده نیروهای حق‌التدریس آزاد، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت را استخدام کند. از سوی دیگر دبیر شورای عالی آموزش و پرورش از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست کرد، تا به وزارت آموزش و پرورش اجازه دهد تا با برگزاری آزمون نیرو جذب کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 آبان 96: برنامه آموزش و پرورش برای چگونگی استخدام معلمان حق‌ التدریسی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

وزیر آموزش و پرورش، موضع اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی را به معنای عدم جذب نیروهای حق التدریس ندانست و از برنامه جامع برای جذب این نیروها خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 آبان 96: بکارگیری مربیان حق‌التدریس منوط به آزمون استخدامی شد (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام این خبر که پرونده استخدام معلمان حق‌التدریسی در این کمیسیون بسته شد، از تعیین تکلیف نهایی آن در صحن علنی مجلس خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 آبان 96: تعیین تکلیف استخدام حق‌ التدریسی‌ ها پس از برگزاری جلسات کارشناسی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت که پس از برگزاری جلسات کارشناسی، «طرح استخدام معلمان حق‌التدریس، مربیان پیش‌دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی» جهت تعیین تکلیف نهایی از طریق کمیسیون به صحن علنی ارسال خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 آبان 96: راهکارهای حل مشکل استخدام حق التدریسی ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات از ارائه راهکار در نشست هیأت رئیسه کمیسیون آموزش با رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درباره استخدام حق‌التدریسی‌ها خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 آبان 96: چرایی مقاومت در برابر استخدام نیروهای حق التدریس (منبع: خبرگزاری ایلنا)
پس از گذشت ۸ سال از تصویب قانون تعیین‌تکلیف معلمان حق‌التدریس به انضمام ۸ الحاقیه در سال‌های اخیر، حالا این قانون در مرحله پیچیده‌تری قرار دارد؛ موافقان بر استخدام معلمان حق التدریسی‌، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش‌دبستانی تاکید دارند و می‌گویند؛ این افراد به نوعی از بدنه سیستم آموزشی کشور محسوب می‌شوند و باید به استثمار و بهره‌کشی از آنها پایان داد؛ در حالی که مخالفان به ویژه آموزش و پرورش بر این باور هستند که استخدام این حجم از نیرو که حدود ۱۲۰ هزار نفر را شامل می‌شود، نه تنها منطقی نیست بلکه تبعات زیادی را به همراه دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 آبان 96: 180 هزار آموزشیار و حق التدریسی منتظر تایید کلیات طرح استخدامی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات کمیسیون آموزش مجلس با معاونان وزیر آموزش و پرورش درخصوص این طرح، افزود: توافقات کلی در این رابطه صورت گرفته است و قرار است این توافقات طی جلسات آتی چکش‌کاری شوند البته امیدواریم بحث‌ها و تصمیم‌گیری‌ها طوری جلو رود که منافع دولت و آموزش و پرورش و حق‌التدریسانی که سال‌ها از حق و حقوق خود باز مانده‌اند توأمان تامین شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 آبان 96: پرداخت معوقات حق‌ التدریسی ها از امروز (منبع: خبرگزاری فارس)

شاپور محمدزاده مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اظهار داشت: 2500 میلیارد ریال اعتبار از طرف دولت روز گذشته برای پرداخت معوقات معلمان حق‌التدریس تخصیص داده شد و از امروز به تدریج به حساب معلمان واریز می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 آبان 96: ضرورت بازنگری طرح استخدام حق التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری ایسنا)
به گزارش ایسنا، دکتر مهرمحمدی به مصوبه اخیر حمایت شورای انقلاب فرهنگی از حقانیت دانشگاه فرهنگیان در امر تربیت معلم اشاره کرد و گفت: در خصوص طرح استخدام نیروهای حق التدریسی و آموزشگران نهضت سواد آموزی که در مجلس شورای اسلامی مطرح است و می تواند تبعات ناخوشایندی به همراه داشته باشد، اتخاذ موضوع سنجیده شورای عالی انقلاب فرهنگی این امید را می‌دهد که نمایندگان مجلس طرح کنونی را مورد بازنگری قرار دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 آبان 96: ابهام در طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری فارس)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: تا زمانی که طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس از کمیسیون خارج نشود نمی‌توان درباره جزئیات و آینده آن اظهارنظری کرد چون باعث ایجاد امید و یا ناامیدی در مشمولان طرح می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 آبان 96: سرانجام مصوبه مجلس در خصوص جذب نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام مصوبه مجلس در خصوص جذب نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز اظهار کرد: مخالف هرگونه طرح و سیاست مغایر سند تحول بنیادین هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 آبان 96: ضرورت استخدام حق التدریسی‌ ها (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

وزیر اسبق آموزش‌وپرورش با اشاره به ضرورت استخدام حق التدریسی‌ها گفت: ناکارآمدی دانشگاه فرهنگیان در جذب نیرو زمینه ورود این معلمان را فراهم کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 آبان 96: اعلام نگرانی شورایعالی انقلاب فرهنگی درباره نحوه جذب معلمان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر این شورا از نگرانی شورایعالی انقلاب فرهنگی  درباره نحوه جذب معلمان خبر داد و گفت: امیدواریم با کمک مجلس شورای اسلامی و رفع اشکالات موجود افراد دارای شرایط لازم برای امر تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش جذب و به کارگیری شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 آبان 96: 36 هزار نفر مشمول قانون جذب حق‌ التدریسی‌ ها و آموزش‌ دهندگان نهضت (منبع: خبرگزاری ایسنا)
رییس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در صورت تصویب نهایی قانون جذب حق‌التدریسی‌ها و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، 36 هزار نفر از آموزش دهندگان مشمول این قانون خواهند شد، گفت: به نظر می‌رسد مقاومت آموزش و پرورش برای این موضوع چندان وارد نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 آبان 96: منع استخدام نیروی انسانی بدون ارزیابی صلاحیت‌ های معلمی (منبع: خبرگزاری فارس)

به موجب این مصوبه و در صورت نهایی شدن، وزارت آموزش و پرورش موظف است، از تاریخ تصویب، ظرف مدت حداکثر یکسال همه نیروهای حق‌التدریس و آموزش یاران نهضت سواد آموزی را بدون نیاز به شرکت در آزمون صلاحیت حرفه‌ای به استخدام آموزش و پرورش در آورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 آبان 96: مخالفت با استخدام بدون آزمون نیروهای نهضتی و حق‌‌ التدریس (منبع: خبرگزاری فارس)

در نامه سرگشاده رؤسای آموزش و پرورش استان کرمان به رئیس مجلس: استخدام نیروهای نهضتی و حق‌‌التدریس بدون آزمون، ضربه به آموزش و پرورش است

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 آبان 96: استخدام حق‌ التدریسی‌ ها، نیازمند رعایت صلاحیت حرفه‌ ای جذب معلمان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  در خصوص نحوه به کارگیری معلمان حق‌التدریس در مدارس و استخدام آنها اظهار کرد: این نوع از معلمان با توجه به تجربه کاری که دارند، حتما در امتحانات ورودی به آموزش و پرورش معرفی می شوند اما مسئله ای که در استخدام نیروهای حق‌التدریس داریم، بحث صلاحیت حرفه‌ای این افراد است که باید به آن توجه کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 آبان 96: بررسی طرح تعیین‌ تکلیف حق‌ التدریسی ها در جلسه سه شنبه کمیسیون آموزش (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمدمهدی زاهدی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت معلمان حق‌التدریسی اظهار کرد: نمایندگان مجلس طرحی را  برای تعیین‌تکلیف کردن معلمان حق‌التدریسی دنبال کردند که سه‌شنبه آینده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 آبان 96: بکارگیری حق‌ التدریسی ها به معنای استخدام رسمی نیست (منبع: خبرگزاری فارس)

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اخیرا مجلس کلیات طرح تعیین تکلیف این معلمان را تصویب کرده و در حال بررسی آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات است و ما هم در آموزش و پرورش آمادگی داریم در رشته‌های مورد نیاز، با هماهنگی مجلس معلمان را از محل طرح به کار بگیریم و به حضور آنها رسمیت ببخشیم که البته به معنای استخدام رسمی نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 مهر 96: ۳۵ درصد ظرفیت استخدامی با تصویب طرح «تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها» باقی می ماند (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش: فقط ۳۵ درصد ظرفیت استخدامی آموزش و پرورش با تصویب طرح «تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها» باقی می‌ماند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: اعلام نگرانی از تصویب طرح استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری مهر)

در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، برنامه زیرنظام راهبری و مدیریت که یکی از مهم ترین برنامه زیرنظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، به تصویب رسید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: جذب 280 مربی پیش‌دبستانی به صورت حق‌التدریسی در کرمانشاه (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: تعداد یک‌هزار و 370 نفر نیروی انسانی جدیدالورود به منظور ایجاد اشتغال و کمک به رفع مشکل بیکاری در سال تحصیلی 97-96 به صورت استخدام، آزمایشی، رسمی و پیمانی در استان به کار گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: پیشنهاد برگزاری دوره های آموزشی جهت استخدام حق‌التدریسی ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مسئولان آموزش و پرورش پیشنهاد داد برای رفع نگرانی‌ها در رابطه با استخدام معلمان حق‌التدریسی پس از استخدام برای آن‌ها دوره‌های آموزشی بلند و کوتاه مدت بگذارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: جذب بیش از هزار حق التدریسی در آموزش و پرورش استان کرمان (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه سیاست استخدام و درخواست مردم جذب نیرو به صورت بومی است، افزود: اولویت اول برای جذب نیروهای حق التدریس و شرکت های خرید خدمات آموزشی بومی گزینی است. در بعضی از رشته ها، جنسیت ها و شهرها بخش زیادی از نیروها جذب نمی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: مخالفت با استخدام بدون آزمون و تایید صلاحیت حرفه‌ ای حق‌ التدریسی ها (منبع: خبرگزاری تسنیم)

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از مخالفت این شورا با جذب معلمان حق‌التدریس بدون برگزاری آزمون و تایید صلاحیت حرفه‌ای خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 مهر 96: کمیسیون آموزش و تحقیقات مخالف تعیین تکلیف معلمان حق‌ التدریس و نهضت (منبع: خبرگزاری مهر)

فریده اولاقباد در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با جذب نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت، اظهارداشت: بسیاری از آنها به نماینده‌های مجلس مراجعه می‌کردند و چون دارای سابقه تدریس هستند می‌خواهند تعیین تکلیف شوند.اما کمیسیون آموزش و تحقیقات با این موضوع مخالف است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 مهر 96: باب جذب معلم از طریق حق‌التدریس با این روند بسته نمی‌شود (منبع: خبرگزاری فارس)

وزیر اسبق آموزش و پرورش عنوان کرد: به نظر می‌رسد جذب معلم از طریق حق‌التدریس بابی است که بسته نمی‌شود؛ مجلس خودش ممنوعیت جذب را تصویب کرده و خودش مجدداً درباره تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس قانون وضع می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 مهر 96: تكليف استخدام نيروهای حق‌ التدريسی چه می شود؟ (منبع: سایت اتحاد خبر)

دوستان حق‌التدريسي پس از چندسال زحمت‌كشيدن، حقي براي‌شان ايجاد شده است و مجلس شوراي اسلامي نيز به احترام اين حق افراد ورود كرده‌است. اگر وزارت آموزش‌وپرورش به قانون عمل مي‌كرد، مدارس را اجاره نمي‌داد و مواردي از اين دست را انجام نمي‌داد، شايد شاهد بروز اين اتفاقات نبوديم. از‌طرف ديگر، نمايندگان مجلس نيز مجبور شدند كه به اين مساله ورود كنند چرا كه در حوزه‌هاي انتخابي‌شان با هزاران كلاس خالي رو‌به‌رو شده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 مهر 96: ۱۲۱ هزار نفر حق التدریسی مشمول طرح استخدامی آموزش و پرورش (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

افزون بر این جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور هم در رابطه با طرح مجلس گفته است: ۱۲۱ هزار نفر معلم حق التدریس شامل این طرح استخدامی می شوند که ۹۴ درصد از آنان را بانوان تشکیل می دهند، حال آنکه اساسا آموزش و پرورش دستگاهی است که نمی تواند همه افراد را از خانم ها جذب کند و در بهترین حالت می تواند ۵۰ درصد ۵۰ درصد را استخدام کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مهر 96: تاکید بر تعیین تکلیف نیروهای حق‌ التدریس و قراردادی تا یک سال آینده (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود چهار نوع استخدام در دستگاه‌ها گفت: نیروهای حق‌التدریس و قراردادی دستگاه‌های اجرایی باید تعیین تکلیف شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مهر 96: آموزش و پرورش در انتظار تعیین تکلیف نحوه بکارگیری حق‌ التدریسی ها (منبع: خبرگزاری تسنیم)

وزیر آموزش و پرورش درباره استخدام بعضی معلمان حق‌التدریسی در شهرهای کوچک و دور افتاده نیز گفت: مجلس اخیرا کلیات طرحی را به تصویب رسانده و جزئیات آن قرار است در کمیسیون بررسی شود. منتظریم آن طرح درباره نحوه به کارگیری نیروهای حق‌التدریسی برای آموزش و پرورش تعیین تکلیف کند، اما تا آن زمان که آن طرح به تصویب برسد، استفاده از همکاران عزیزمان که حق‌التدریسی هستند کما فی السابق است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 مهر 96: لزوم بهره گیری از فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت جبران کمبود معلم (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با جذب نیروهای حق‌التدریسی کمبود معلم در کشور جبران نمی‌شود، گفت: کمبود معلم در کشور فاحش است و وزارتخانه علاوه برجذب نیروهای حق‌التدریسی باید استخدام از دانشگاه فرهنگیان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 مهر 96: پرداخت بخشی از مطالبات حق التدریس‌ ها تا هفته آینده (منبع: خبرگزاری ایلنا)

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت بخشی از مطالبات حق التدریس‌ها و سرانه مدارس تا هفته آینده خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مهر 96: مخالفت شورای عالی آموزش‌ و پرورش با استخدام نیروهای حق‌التدریسی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

دبیر شورای عالی آموزش‌وپرورش با بیان اینکه استخدام نیروهای آموزش‌وپرورش تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام می‌شود گفت: شورای عالی آموزش‌وپرورش با استخدام نیروهای حق‌التدریسی مخالفت می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 مهر 96: جذب مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق ‌التدریس و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مشهد- ایرنا- معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال معلمان حق التدریس واجد شرایط که مشمول قانون ‘تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق ‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی’ مجلس شورای اسلامی هستند، جذب این وزارتخانه می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 شهریور 96: ضرورت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمان حق‌ التدریس (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

سسید جواد ساداتی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریس اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد بیش از 10 سال به نام حق‌التدریس معلم هستند اما به دلیل برخی قوانین استخدام نمی‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 شهریور 96: لزوم ساماندهی آموزشیاران نهضت و حق‌التدریسی‌ ها (منبع: خبرگزاری مهر)

مصوبه جذب نیروهای چهارگانه آموزشی و به‌ویژه آموزشیاران نهضت سواد آموزی از جمله قانون‌هایی بود که جنجال‌های زیادی به پا کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 شهریور 96: بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی حق‌ التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری خانه ملت

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برخی معتقدند می‌توان مسئله تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را از طریق رایزنی با وزیر جدید آموزش و پرورش حل کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 مرداد 96: ضرورت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی حق‌ التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

کوچکی‌نژاد در تذکر شفاهی: طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس باید در دستور قرار می‌گرفت

جهت مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک نمایید


خبر 28 مرداد 96: بکارگیری پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته بصورت حق ‎التدریس (منبع: رکنا)

رکنا: معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش پرورش از احتمال به کارگیریِ پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در مهر ماه به صورت حق التدریس خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 مرداد 96: بررسی قانون تعیین تکلیف چهار گروه معلمان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

علی باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی اظهار کرد: تنها قانونی که اکنون می‌توان آن را اجرا کرد، قانون اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف است که شهریورماه سال گذشته تصویب شد و چهار گروه از جمله نیروهای پیش دبستانی و آموزش دهندگان نهضت می‌توانستند در مناطقی که آموزش و پرورش احتیاج به نیروی انسانی دارد به عنوان «حق التدریس» تبدیل وضعیت دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 مرداد 96: چرا طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ ها در مجلس تصویب نشد؟ (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به رَد طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها در مجلس گفت: یکی از مشکلات کمیسیون آموزش مجلس در خصوص طرح الزام به استخدام این نیروها، مربوط به منابع مالی آن بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 مرداد 96: مسکوت ماندن طرح تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان و آموزشیاران منوط به ارائه لایحه (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید فقط در صورتی که وزارت آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف استخدام حق‌التدریسان و آموزشیاران لایحه ارائه کند، می‌توان از پیگیری طرح نمایندگان جلوگیری کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مرداد 96: بررسی طرح استخدام حق التدریسی ها در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران- ایرنا- رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از درخواست این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی برای توقف طرح استخدام نیروی های حق التدریس خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مرداد 96: دلیل توقف طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به رد شدن کلیات طرح «استخدام نیروهای حق‌التدریس» از سوی کمیسیون متبوعش، تاکید کرد که در صحن علنی مجلس درباره این طرح تصمیم‌گیری می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 مرداد 96: ابلاغ دستورالعمل بکارگیری نیروی حق التدریس دانشگاه فنی و حرفه ای (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، دستورالعمل بهره‌ گیری از خدمات آموزشی(پاره وقت) عضو حق التدریس (نیروهای آزاد) دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای اجرا از نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۹۶ به دانشکده و آموزشکده های این دانشگاه ابلاغ شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ مرداد ۹۶: ساماندهی حق‌التدریس‌ های واجد شرایط دانشگاه فنی و حرفه‌ای (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس، ناصر شمس سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای از ساماندهی حق‌التدریس‌های قبل از سال ۹۰ دانشگاه فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: امسال در قانون برنامه ششم توسعه وظیفه‌ای به ما محول شده که حق‌التدریس‌ها نیز که قبل از سال ۹۰ در وزارت آموزش و پرورش بودند و پس از آن به وزارت علوم منتقل شدند را ساماندهی کنیم که برخی از این افراد تا ۲۰ سال سابقه حق‌التدریس دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 مرداد 96: ابهام در جذب نیروهای جدید حق التدریس خراسان شمالی (منبع: خراسان شمالی)

علی نیا- سرنوشت استخدام نیروهای حق التدریس در استان نا مشخص است. معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: جذب نیروهای جدید حق التدریس برای سال جاری در آموزش و پرورش استان بعید است و متولیان به دنبال تعیین تکلیف نیروهای قبلی هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 مرداد 96: پرداخت معوقات معلمان حق التدریس قبل از سالتحصیلی جدید (منبع: خبرگزاری فارس)

خبرگزاری فارس: حق‌التدریس ۵.۵ ماه معوق فرهنگیان تا قبل از سال‌ تحصیلی جدید پرداخت می‌شود
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت حق‌التدریس معوق فرهنگیان شاغل تا قبل از سال تحصیلی جدید خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ مرداد ۹۶: وضعیت صدور احکام پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تشریح روند صدور احکام معلمان جدید در مهر ۹۶ از پرداخت مطالبات حق‌التدریس معلمان تا اواخر مرداد خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 مرداد 96: صدور مجوز استخدام ۵۰ نیروی بومی حق التدریسی در عسلویه (منبع: خبرگزاری تسنیم)

فرماندار عسلویه در آستانه هفته دولت از صدور مجوز استخدام ۵۰ نفر نیروی بومی حق تدریسی در آموزش و پرورش شهرستان عسلویه خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ مرداد ۹۶: جزئیات پرداخت حق‌الزحمه حق‌التدریس آزاد و حق‌التدریس شاغل در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

محسن بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ۲ نوع حق‌التدریس آزاد و حق‌التدریس شاغل در آموزش و پرورش وجود دارد، اظهار داشت: حق‌الزحمه حق‌التدریسان آزاد را تا پایان سال مالی ۹۵ پرداخت کرده‌ایم و ۳ ماه سال تحصیلی جدید را به آنها بدهکار هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ مرداد ۹۶: انتقاد از بلاتکلیفی تعداد زیادی از معلمان حق التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از بلاتکلیفی تعداد زیادی از معلمان حق التدریس در نظام آموزشی کشور، آموزشیاران نهضت سواد آموزی را از مظلوم ترین قشرهای فرهنگی کشور از لحاظ بلاتکلیفی در وضعیت استخدامی دانست و گفت: گمنام بودن در سیستم آموزشی کشور، عدم پرداخت به موقع حقوق و بیمه، نبود ردیف های استخدامی، تدریس با حداقل امکانات و تجهیزات از مهمترین مشکلات آموزشیاران نهضت سواد آموزی است که باید برای رفع آنان فکر اساسی کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مرداد 96: زمان آزمون استخدامی آموزش و پرورش تغییر نخواهد کرد (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، فرزانه در حاشیه گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات کل آموزش وپرورش استان‌های سراسرکشور در تبریز افزود: آزمون استخدامی معلمان هفته اول شهریور برگزار میشود و پذیرفته شدگان پس از گزینش و مصاحبه از مهر ماه در دوره‌های کارورزی شرکت میکنند و از بهمن یا سال آینده در کلاسهای درس حاضر میشوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مرداد 96: لزوم صدور مجوز استخدام نیروهای بلاتکلیف آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این کمیسیون بارها اعلام کرده با وجود نیروهای بلاتکلیف در آموزش و پرورش، استخدام جداگانه به صلاح نیست و بهتر است تکلیف نیروهای موجود مشخص شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 مرداد 96: تبدیل وضعیت مربیان حق التدریسی به پیمانی در خوزستان (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رشیدی عصر امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش فنی و حرفه ای خوزستان در محل مرکز آموزشی خوارزمی اهواز با تبریک ۶ مرداد روز آموزش های فنی و حرفه ای اظهار کرد: در زمینه تبدیل وضعیت مربیان حق التدریسی به پیمانی طبق سیاست گذاری های انجام شده ۱۵۱ نفر را در برنامه کاری قرار دادیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ تیر ۹۶: درخواست توقف طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس توسط آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

نویدادهم اضافه کرد: شورای عالی آموزش و پرورش با توجه به نقش نیروی انسانی در فرایند تعلیم و تربیت و ضرورت دارا بودن ویژگی‌ها و شایستگی‌های خاص برای حضور در سر کلاس درس و با عنایت به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که دغدغه فراوان رهبر معظم انقلاب و سایر مسئولان است، از ریاست مجلس شورای اسلامی و نمایندگان درخواست دارد تا این طرح را متوقف کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ مرداد ۹۶: استخدام نیروهای نهضتی، شرکتی و حق‌التدریس توسط دولت (منبع: خبرگزاری فارس)

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص تعیین تکلیف نیروهای نهضتی، شرکتی و حق‌التدریسی، اظهار داشت: طرح تعیین تکلیف نیروهای شرکتی، حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد و رأی نیاورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 مرداد 96: لزوم ارائه لایحه ای جهت تعیین تکلیف حق‌التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به کاستی‌های طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، معتقد است بهترین روش برای حل این موضوع ارائه لایحه از سوی دولت است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ مرداد ۹۶: طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس به صحن علنی مجلس می رود (منبع: خبرگزاری تابناک)

جبار کوچکی‌نژاد در رابطه با رد کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی اظهار کرد: این طرح در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد و موافقان و مخالفان نظرات خود را بیان کردند اما دو سوم اعضای کمیسیون به آن رأی مثبت ندادند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 تیر 96: حق التدریسی ها و آموزشیاران تعیین تکلیف می شوند (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است اراده اکثریت نمایندگان مجلس بر تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضتی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۳۱ تیر ۹۶: تعیین وضعیت ۳۸ هزار حق التدریسی در انتظار تصمیم مجلس (منبع: خبرگزاری جوان)

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به طرح استخدام ۳۸ هزار معلم حق التدریسی از سوی وکلای ملت، گفت: این طرح خلاف برنامه ششم توسعه بود لذا در جلسه روز سه‌شنبه (۲۷ تیر ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ تیر ۹۶: وضعیت نامعلوم استخدام ۴۰ هزار معلم حق التدریسی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس به دلیل تسریع در رسیدگی به مسئله استخدام آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و نیروهای حق‌التدریس، ۲۹ فروردین امسال یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را تصویب کردندو این طرح برای بحث و بررسی در خصوص کلیات و جزئیات آن به کمیسیون آموزش ارائه شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۲۸ تیر ۹۶: کلیات طرح تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها در مجلس به تصویب نرسید (منبع: خبرگزاری فارس)

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس از رد شدن کلیات طرح تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها در این کمیسیون خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۹ بار راجع‌ به حق‌التدریسی‌ها و آموزش دهندگان نهضت در مجلس مصوبات و الحاقیه‌هایی بوده است و آمار دقیقی از تعداد حق‌التدریسی‌ها در دست نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۸ تیر ۹۶: بررسی خارج از نوبت طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی در مجلس (منبع: خبرگزاری تسنیم)

قاسم احمدی‌لاشکی نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از بررسی خارج از نوبت طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی و خرید خدمت آموزش و پرورش در مجلس خبر داد

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 تیر 96: تعیین وضعیت استخدام 38 هزار حق‌التدریسی تا 27 تیر (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مسائل مربوط به حق‌التدریسی‌ها موضوع چند جلسه گذشته این کمیسیون بوده است، گفت: تصمیمات ما درباره تعیین تکلیف 38 هزار نفر از حق‌التدریسی‌ها تا فردا نهایی می‌شود و به صحن علنی مجلس می‌رود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ تیر ۹۶: استخدام معلمان حق‌التدریس بدون بهانه تراشی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

مجید کیان پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه بلاتکلیفی معلمان حق‌التدریسی شایسته کشور نیست، گفت: دولت وضعیت حق‌التدریس‌ها را هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف کند زیرا این افراد امنیت شغلی نداشته و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 تیر 96: بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسی ها و آموزشیاران در جلسه فردا (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش از دیگر موضوعات دستور کار امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بود، تصریح کرد: مسئولان وزارت آموزش و پرورش ضمن حضور در جلسه امروز، نگرانی‌هایی در راستای مازاد نیرو، مغایرت برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی، سند تحول بنیادین و غیره با این طرح را بیان کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 تیر 96:  استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت در انتظار موافقت نمایندگان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، براساس دو مصوبه مجلس شورای اسلامی؛ یکی در مجلس نهم و سال ۹۴ و دیگری در مجلس دهم و سال ۹۵، مقرر شد تعدادی از نیروها مثل “پیش دبستانی‌ها” و بخشی از “خرید خدمتی‌ها” که به انحای مختلف مرتبط با آموزش و پرورش اما بلاتکلیف بودند، تعیین‌تکلیف شوند. بر همین اساس ابتدا در سال ۹۴، قانون، دولت را مکلّف کرد که تعدادی از این افراد را به شکل حق‌التدریس مشغول به خدمت کنند، اما از سال ۹۴ تا ۹۵ نیز عده‌ای از همان معترضان قبلی اعلام کردند که آموزش و پرورش آنها را به دلایلی از جمله غیرمرتبط‌بودن، مشغول به خدمت نکرده است. این اعتراض حالا منجر به تصویب یک فوریت قانون در مجلس شورای اسلامی شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 تیر 96: بررسی طرح ساماندهی چند گروه از معلمان طی هفته آینده در صحن علنی مجلس (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

آقای  عباسی افزود : در این طرح ، معلمان حق التدریس ، پیش دبستانی و آموزش یار با حداقل 5 سال سابقه  کار که از  طرح ساماندهی سال 91 جا مانده اند  جذب خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 تیر 96: استخدام ۳۸ هزار نیروی حق التدریس، پیش دبستانی و آموزش دهنده‌ در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۸ هزار نفر از نیروهای حق التدریس، پیش دبستانی و آموزش دهنده‌ها در وزارت آموزش و پرورش جذب و ساماندهی می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۱۷ تیر ۹۶: استخدام بیش از سه هزار نفر از مربیان حق التدریس فنی و حرفه ای (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به استخدام ۳ هزار و ۸۵۷ نفر از مربیان حق‌التدریس این سازمان از پیگیری تبدیل وضعیت سایر مربیان از مراجع ذی‌صلاح و استخدام آنها در اولین فرصت خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ تیر ۹۶: تقویت اموزش های مهارتی برای ببهبود وضعیت حق التدریس ها (منبع: خبرگزاری جوان)

سید جواد ساداتی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص وضعیت ساماندهی حق‌التدریس‌ها در آموزش و پرورش و موضوع تامین نیروی انسانی در این نهاد آموزشی اظهار کرد: برای ساماندهی نیروی انسانی در نظام آموزشی موضوع معلمان حق‌التدریس‌ از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید وضعیت استخدام آن‌ها هرچه زودتر مشخص شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 تیر 96: بیش از 30 هزار حق‌ التدریسی‌ مشمول طرح استخدام بدون آزمون (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس دهم از چشم‌انتظاری حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار نفر حق‌التدریسی‌ باسابقه که مشمول طرح استخدام بدون آزمون می‌شوند، خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 تیر 96: لزوم تعیین تکلیف مشمولان قانون استخدام بدون آزمون آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سال ۸۸ تصویب شد و از آن زمان چند اصلاحیه و تکمله به آن خورده است. در سال ۸۸، به موجب این قانون آموزش و پرورش مکلف به جذب نیروهای حق التدریس آزاد شد و از سوی آموزش و پرورش به اجرا درآمد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 تیر 96: برگزاری جلسه تیر ماه با محوریت تعیین وضعیت 4 گروه از معلمان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: تعیین وضعیت آموزش دهندگان نهضت مورد بررسی بوده و در جلسه‌ آینده مجلس تصمیمات قطعی برای آن اتخاذ می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 خرداد 96: استخدام بدون آزمون حق‌ التدریسی ها و آموزشیاران به دلیل شرایط سنی  (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از ادامه رایزنی با دستگاه‌های مربوطه به‌منظور استخدام نیروهای حق‌التدریسی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی بدون آزمون سراسری به دلیل شرایط سنی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 خرداد 96: استخدام بیش از 4 هزار نیروی قراردادی و حق‌ التدریس در دانشگاه فنی حرفه‌ای (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سرپرست دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای به حمایت مجلس برای رفع مشکل قرارداد نیروی انسانی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: بر این اساس 3500 نیروی قراردادی دانشگاه و همچنین 700 نیروی حق‌التدریس که قبل از سال 90 در این دانشگاه مشغول فعالیت بوده‌اند، به استخدام دانشگاه فنی حرفه‌ای درمی‌آیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 خرداد 96: جذب نیروهای حق‌التدریس آزاد شد (منبع: خبرگزاری فارس)

چهاربند با بیان اینکه قانون تعیین‌تکلیف معلمان حق‌التدریس، بی‌سابقه در فرایند قانون‌گذاری کشور بوده است، گفت: این قانون در سال 88 تصویب شد و از آن زمان 8 اصلاحیه خورد و به موجب این قانون آموزش و پرورش مکلف به جذب نیروهای حق‌التدریس آزاد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 خرداد 96: شرکت در آزمون شرط استخدام مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: به موجب قانون حکم شد مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت استخدام شوند. مشکلی نیست، استخدام می کنیم، اما اینها باید بیایند و در آزمون استخدامی شرکت کنند؛ چرا از آزمون فرار می‌کنند؟ اینها بر عدم شرکت در آزمون اصرار دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 خرداد 96: نباید در حق معلمان حق التدریس اجحاف کرد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حق معلم حق التدریسی که همانند معلم رسمی در کلاس درس زحمت می‌کشد نباید اجحاف کرد گفت: باید ابتدا کسی را که زحمت کشیده و ۱۰سال در کلاس شما بوده را تعیین تکلیف کنید و سپس به دنبال جذب نیروی جدید بروید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 خرداد 96:  قانون تبصره 10 ماده 17 استخدامی معلمان اصلاح شود (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با تاکید بر اینکه خواسته اصلی آموزشیاران نهضت سوادآموزی اصلاح قانون تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی است، که در شهریور سال 95 تصویب شد، افزود: هم‌اکنون اظهارنظر نمایندگان درباره پذیرش یا عدم پذیرش آموزش‌دهندگان در طرح جدیدی که در مجلس مطرح شده است، به اضطراب این  افراد اضافه کرده و مراجعات آنها را به مجلس افزایش داده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 خرداد 96: بررسی مجدد طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان در جلسه دوشنبه (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

میرزاده در تشریح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به جمع‌بندی نرسید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 خرداد 96: تجمع معلمان مقابل مجلس جهت رسیدگی به وضعیت استخدامی خود (منبع: خبرگزاری مهر)

مهر گزارش می‌دهد؛ تجمع معلمان قراردادی و حق‌التدریس مقابل مجلس شورای اسلامی
صبح امروز، جمعی از معلمان قراردادی و حق‌التدریسی و همچنین معلمان نهضت سوادآموزی از سراسر کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 13 خرداد 96: محاسبه سنوات حق‌ التدریس معلمان با سنوات بازنشستگی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی: سنوات حق‌التدریس معلمان در سنوات بازنشستگی محاسبه می‌شود

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنبد


خبر 13 خرداد 96: نحوه احتساب سوابق پاره وقت حق‌ التدریسی ها (منبع: خبرگزاری تسنیم)

نحوه احتساب سوابق پاره وقت نیروهای حق‌التدریس از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌وپرورش ابلاغ شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 خرداد 96: لزوم تعیین وضعیت حق‌ التدریس های آموزش و پرورش (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: همواره برای روشن شدن وضعیت معلمان حق‌التدریسی تلاش می‌کنیم و آموزش و پرورش با نیازسنجی از نیروهای خود باید این وضعیت را سامان دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 خرداد 96: حکم کارگزینی 2430 استخدامی جدید سازمان فنی و حرفه ای صادر شد (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تاکنون برای 2430 نفر از پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور صادر و مقدمات تبدیل وضعیت 1158 نفر دیگر آنها فراهم شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 خرداد 96: تبدیل وضعیت ۱۱۸۵مربی حق‌التدریس‌ فنی وحرفه‌ای (منبع: خبرگزاری مهر)

ئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به صدور حکم کارگزینی ۲۴۳۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی مربیان حق‌التدریس این سازمان، از فراهم شدن مقدمات تبدیل وضعیت ۱۱۵۸ نفر خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 خرداد 96: تجمع جمعی از حق‌ التدریسی های فنی و حرفه‌ ای مقابل مجلس (منبع: خبرگزاری ایسنا)

جمعی از مربیان حق‌التدریسی سازمان فنی و حرفه‌ای مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 خرداد 96: تعیین تکلیف حق التدریسی ها تا پایان خرداد (منبع: جام جم)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تا چهار سال آینده خیل عظیمی از کارکنان از سیستم آموزشی کشور خارج می شوند، گفت: در بحث جذب نیرو و تامین منابع انسانی تاکنون آموزش و پرورش تعبیض آمیز عمل کرده مضاف براینکه آمار دقیقی از بازنشتگان سالهای آتی به مجلس ارایه نمی کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 خرداد 96: چه تعداد معلم پیش‌دبستانی مورد نیاز آموزش و پرورش است؟ (منبع: خبرگزاری فارس)

وزارت آموزش و پرورش تا 2 هفته دیگر تعداد معلمان پیش دبستانی مورد نیاز را به کمیسیون آموزش تحقیقات ارائه می‌دهد.
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جزئیات جلسه امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲ خرداد ۹۶: تبصره جدید قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریسی ها و آموزشیاران 

«طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی» دولت را مکلف کرده است که حداکثر ظرف مدت یک سال کلیه نیروهای حق التدریس مشمول قانون الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۲۸/۵/۱۳۹۴ و قانون اصلاح تبصره «۱۰» ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۳/۶/۱۳۹۵ را همراه با طی دوره های آموزشی، بدون نیاز به شرکت در آزمون به استخدام آموزش و پرورش درآورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 2 خرداد 96: لزوم تعیین وضعیت نیروهای حق‌ التدریس و معلمان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: معلمان باید به صورت کامل تعیین تکلیف شوند و افراد حق‌التدریس هم وضعیت مشخصی پیدا کنند چراکه هم‌اکنون هیچگونه امنیت شغلی برای آنها وجود ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 2 خرداد 96: بررسی قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌ التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از اختلاف نظر درباره نحوه تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در بررسی طرحی با این محوریت خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 96: امسال معلم حق التدریس آزاد جذب نخواهیم کرد

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: تاریخ امتحانات پایانی دانش آموزان در زمان انتخابات و ماه مبارک رمضان تغییر نمی‌کند و مدارس ابتدایی تا ۱۰ خرداد فعالیت دارند .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۶: اصلاح نظام پرداخت حق التدریس مدرسان علمی کاربردی ( منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: پرداخت حق التدریس مدرسان این دانشگاه اصلاح می شود و به مدرسان بر اساس سابقه کاری تسهیلاتی ارائه خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۶: بررسی جزئیات تعیین تکلیف وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریس (منبع:باشگاه خبرنگاران جوان)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تصویب کلیات وضعیت استخدام حق‌التدریسی‌ها از بررسی جزئیات به منظور عملیاتی شدن طرح خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۶: رعایت اولویت استخدام نیروهای حق‌التدریس در آموزش‌ و پرورش (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است اگرچه دانشگاه فرهنگیان کانال اصلی جذب معلم است اما آموزش و پرورش باید در استخدام جدید، نیروهای غیررسمی خود را در اولویت قرار دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ اردیبهشت ۹۶: تامین اعتبار برای پرداخت حقوق حق التدریسی ها (منبع:خبرگزاری مهر)

حسین فرزانه در گفتگو با خبرنگار مهر دربارهٔ وضعیت پرداخت هماهنگ حقوق به کلیه کارکنان وزارت آموزش و پرورش گفت: از سال گذشته سه آیتم را پیگیری می‌کردیم این آیتم‌ها شامل حقوق قراردادی‌ها، سربازمعلم‌ها و حقوق حق‌التدریس‌های آزاد بود. این سه گروه ماهیت حقوق دارند که باید در بند (و) وارد و سپس پرداخت شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۶: تعیین تکلیف وضعیت اشتغال معلمان حق‌التدریس به زودی (منبع:خبرگزاری مهر)

اردبیل – دبیر کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: به زوی وضعیت اشتغال معلمان حق‌التدریس مدارس کشور تعیین تکلیف خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 اردیبهشت 96: موافقت مجلس با لوایح و فوریت رفع مشکلات حق‌التدریسان (منبع:خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصوب لوایح و فوریت رفع مشکلات حق‌التدریس‌ها در مجلس اظهار کرد: دولت و مجلس در همسان‌سازی حقوق فرهنگیان و بازنشستگان این حوزه اقدامات خوبی انجام داده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۶: تصویب فوریت طرح استخدام بدون آزمون معلمان حق التدریس  (منبع:خبرگزاری ایرنا)

گناوه- ایرنا- نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: فوریت طرح استخدام معلمان حق التدریسی بدون آزمون با احتساب ایام تدریس در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۶: استخدام ۳۰ هزار معلم تا مهر ماه ۹۶ (منبع: خبرگزاری ایرنا)

عضو هیات رئیسه مجلس: معلمان پیش دبستانی و حق التدریس استخدام می شوند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶: پیش بینی برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا خرداد ۹۶ (منبع:خبرگزاری دانشجو)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: در خرداد ماه سال ۹۶ آزمون استخدامی به احتمال زیاد برگزار می شود که البته باید منتظر باشیم تا با سازمان سنجش به توافق برسیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶: پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت و معوقات فرهنگیان (منبع:خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شهر تهران از اشتغال معلمان به کار دوم به دلیل حقوق و دستمزد ناکافی خبر داد و گفت: چرخ زندگی فرهنگیان امروز لنگان است که البته این شرایط برای معلمان حق التدریس بسیار بدتر توصیف شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۸ اردیبهشت ۹۶: الزام جذب مربیان پیش‌ دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق التدریسی ها در آموزش و پرورش (منبع:خبرگزاری فارس)

بر اساس اصلاحیه تبصره ۱۰، وزارت آموزش و پرورش مکلف شده است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که از طریق شرکت‌های عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به کار گرفته شده‌اند، همچنین حق‌التدریسان غیرمستمر را که قبل از ۱۳۹۱ با آموزش و پرورش همکاری داشتند، به منظور تأمین نیروی حق‌التدریس با عناوین معلم، آموزگار، دبیر، مربی پرورش، مربی بهداشت، مشاور اداری با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه)، مقطع تحصیلی (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آن وزارتخانه بدون الزام به رعایت ماده ۸ این قانون به کار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: واریز ۵۰ درصد پاداش بازنشستگی فرهنگیان طی ۳ روز آینده (منبع:خبرگزاری ایلنا)

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مطالبات فرهنگیان گفت: پنجاه درصد پاداش بازنشستگی فرهنگیان و همچنین قسمتی از مطالبات معلمان حق‌التدریس طی دو سه روز آینده پرداخت می شود

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۵ اردیبهشت ۹۶: تعیین تکلیف استخدامی هزار مربی حق‌التدریس تا پایان خرداد سال جاری (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

رئیس کمیته مهارتی کمیسیون آموزش مجلس از تلاش برای تعیین تکلیف بیش از هزار مربی حق‌التدریس تا پایان خردادماه سال جاری خبر داد و گفت: : استان خراسان رضوی دارای بیشترین مربیان بلاتکلیف هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۵ اردیبهشت ۹۶: برطرف سازی مشکل استخدام مربیان حق التدریس سازمان فنی و حرفه ای (منبع:خبرگزاری ایرنا)

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در سال گذشته ۷۵ درصد از مشکل استخدام مربیان حق التدریس این سازمان حل شده و ۲۵ درصد نیز به دلیل وجود دستورالعمل های قانونی باقی مانده و به دنبال برطرف کردن آنها هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۴ اردیبهشت ۹۶: تعیین تکلیف وضعیت استخدام آموزشیاران و حق التدریس‌ها در مجلس (منبع:باشگاه خبرنگاران جوان)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: الحاق ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان تصریح عملیاتی شدن این مصوبه را مورد توجه قرار داده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ اردیبهشت ۹۶: واریز نشدن دستمزد حق التدریس نیروهای رسمی آموزش و پرورش (منبع:خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان- محمدی گفت: توقع این بود حق التدریس های نیروهای رسمی آموزش و پرورش قبل از عید از سوی وزارت آموزش و پرورش پرداخت شود که تا کنون هم با پیگیری های انجام شده، پرداختی ای صورت نگرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲ اردیبهشت ۹۶: حل مشکلات معیشتی معلمان حق‌التدریس در اولویت کار مجلس (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: به منظور دفاع از خانواده بزرگ فرهنگیان با تصویب هر طرحی که بخواهد معیشت معلمان حق‌التدریسی را ارتقا دهد موافقیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳۰ فروردین ۹۶: شیب تند بازنشستگی در آموزش و پرورش و لزوم استخدام ۱۰هزار حق‌التدریس (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس، تصویب یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را اقدامی در راستای شیب تند بازنشستگی نیروهای آموزش و پرورش عنوان کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 فروردین 96: نارضایتی های شغلی مربیان فنی و حرفه‌ای (منبع:خبرگزاری مهر)

خرم آباد – مشکلات تبدیل وضع استخدامی مربیان حق التدریس مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان در نشستی بررسی شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 فروردین 96: اصلاح مجدد قانون استخدام حق‌ التدریسی‌ ها توسط مجلس (منبع: خبرگزاری مهر)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی موافقت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 فروردین 96: استخدام آموزشیاران نهضت در دستور کار مجلس (منبع:خبرگزاری تسنیم)

الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با قید یک فوریت بررسی می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 فروردین 96: اتمام مهلت سازمان فنی و حرفه‌ای برای تعیین تکلیف مربیان حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیته مهارت کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه مهلت و زمان سازمان فنی و حرفه‌ای برای تعیین تکلیف مربیان حق‌التدریس تمام شده است، از دعوت رئیس این سازمان برای ارائه گزارش کار به مجلس خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۳ فروردین ۹۶: واریز متمرکز حقوق سرباز معلمان، حق‌التدریسی‌ها و نیروهای قراردادی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش از الحاق حقوق نیروهای قراردادی، حق التدریسی‌ها و سرباز معلمان به بند “و” بودجه خبر داد و گفت: بدین ترتیب پرداخت متمرکز حقوق این افراد از فروردین یا اردیبهشت انجام می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ فروردین ۹۶: مطالبات بازنشستگان و معلمان حق التدریس در انتظار پرداخت (منبع:خبرگزاری ایلنا)

کانون صنفی معلمان تهران با صدور بیانیه ای نسبت به عدم پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس و همچنین معوقات مزدی فرهنگیان بازنشسته اعتراض کرده‌است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ فروردین ۹۶: واریز هماهنگ حقوق نیروهای آموزش و پرورش از فروردین ۹۶ (منبع:خبرگزاری فارس)

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هماهنگ حقوق پرسنل رسمی و قراردادی و حق‌التدریس‌های آموزش و پرورش از ابتدای امسال خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ فروردین ۹۶: پرداخت بخشی از مطالبات فرهنگیان و معلمان حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری تسنیم )

 با اختصاص اعتبار ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی از سوی دولت بخشی از مطالبات فرهنگیان به ویژه حقوق ۶ ماهه معلمان حق‌التدریس و سرباز معلمان پرداخت شد اما هنوز چهار هزار ملیارد تومان از مطالبات فرهنگیان باقی مانده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 فروردین 96: رفع کمبود نیاز آموزش و پرورش از طریق جذب نیروی حق التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد راهکار رفع نگرانی کمبود معلم در مدارس، افزایش تعداد دانشجویان و ایجاد تعادل بین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیازهای وزارت آموزش و پرورش است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 فروردین 96: جزئیات تامین نیرو در آموزش و پرورش شهر تهران (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در آینده روند کاهش نیروی انسانی و وابستگی به نیروهای حق‌التدریس وجود داشته باشد، گفت: در سال تحصیلی جاری تعداد بازنشستگان فرهنگی تهران حدود 4 هزار نفر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنیداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:56

  کد دیدگاه : 2014383

  خبر 13 آبان 97: آخرین جزئیات تبدیل وضعیت نیروهای نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری ایلنا)
  جهت مشاهده متن کامل خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:56

  کد دیدگاه : 2004867

  خبر 6 آبان 97: دریافت مجوز استخدام 1300 نیروی حق التدریس در دانشگاه فنی حرفه ای (منبع: خبرگزاری ایسنا)
  جهت مشاهده متن کامل خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:48

  کد دیدگاه : 1953080

  سلام قرار بود امروز طرح ریس جمهور امضا کنه کسی خبر نداره چه شد؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ali1369

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:17

  کد دیدگاه : 1944999

  سلام میشه راهنماییم کنید
  کسی درباره طرح بسته های حمایتی آموزش و پرورش چیزی میدونه؟منظور همون معلم غیرانتفاعی هست؟
  و اینکه معلمان این طرحها میتونن توی استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند؟
  لطف میکنید راهنماییم کنید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:14

  کد دیدگاه : 1928276

  خبر 24 شهریور 97: تصویب طرح الحاق يک ماده به قانون استخدام معلمان حق‌التدريس و آموزشياران در شورای نگهبان (منبع: سایت اطلاع رسانی شورای نگهبان )
  جهت مشاهده متن کامل خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:54

  کد دیدگاه : 1918493

  باسلام.اقای وزیرمن یک حق التدریسی هستم چندروزپیش شما گفته بودید اگرشورای نگهبان قبل ازمهر ماه قانون تعیین تکلیف حق التدریس را تاییدکندازمهرماه تبدیل وضعیت می کنیم.پس چی شد.اونا ک تاییدکردند.چرا معاونین شما میگن به مهر97 نمیرسدوبرای سال بعدوعده می دهید؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : یا الله

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:12

  کد دیدگاه : 1877148

  سلام بر ادمین عزیز و همه دوستان /طرح استخدام برای آموزشیار نهضت برای کسی که سال 87 فعالیت داشته و 5 نفر قبولی داشته /مشمول این طرح میشه؟؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:49

  کد دیدگاه : 1867109

  خبر 21 مرداد 97: احتمال برگزاری آزمون استخدام معلمان نهضت سوادآموزی در اواخر سال آینده (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
  جهت مشاهده متن کامل خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:48

  کد دیدگاه : 1864428

  خبر 19 مرداد 97: اقدامات آموزش و پرورش بعد از تصویب استخدام معلمان حق التدریسی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
  جهت مشاهده متن کامل خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:43

  کد دیدگاه : 1864415

  خبر 19 مرداد 97: اعلام جزئیات استخدام مشروط معلمان حق‌التدریس و 36 هزار نهضتی‌ (منبع: خبرگزاری ایسنا)
  جهت مشاهده متن کامل خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:09

  کد دیدگاه : 1857072

  خبر 16 مرداد 97: استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضتی در وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)
  حهت مشاهده متن کامل خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:25

  کد دیدگاه : 1748723

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید اگرچه در جلسه کمیسیون متبوعش طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدیس مورد اصلاحاتی قرار گرفت؛ اما برخی اعضا مخالف مفاد آن بودند.

  فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و بررسی مجدد طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی، گفت: براساس تغییرات صورت گرفته کلیه پیش‌دبستانی‌ها، نهضتی‌ها و تمام افراد مشغول در آموزش و پرورش که تاکنون جذب دولت نشده‌اند از طریق برگزاری آزمون استخدامی می‌توانند جذب آموزش و پرورش ‌شوند؛ تنظیم آیین‌نامه مربوط به این آزمون نیز برعهده این وزارتخانه قرار دارد.

  نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: این افراد پس از پذیرش در آزمون استخدامی باید یک دوره یک ساله در دانشگاه فرهنگیان تحت تعلیم قرار گیرند سپس مسیر استخدامی آنان ادامه یابد.

  وی خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش کلیت این طرح را مورد بررسی قرار داد البته برخی از اعضای کمیسیون با اصل این طرح مخالفت کردند؛ ممکن است این طرح در صحن علنی مجلس دچار تغییراتی شده یا رد شود.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: از آنجایی که این طرح با قید فوریت مطرح شده است پس از تعطیلات خرداد ماه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد چراکه تاکید بر رسیدگی هرچه سریعتر این طرح است.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:24

  کد دیدگاه : 1620316

  ♨️📢 استخدام حدود 600 هزار معلم در آموزش و پرورش تا سال 1404

  📋 ‌عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه تا سال 1404 نیاز به استخدام حدود 600 هزار معلم داریم افزود: نیروهای حق‌التدریسی و آموزش دهنده‌ها در حدود 40 هزار نفر هستند و تلاش می‌کنیم در ظرف 7 سال آینده و به تناوب نیروهای مورد نیاز از طریق برگزاری آزمون‌های مربوطه جذب شوند.

  🔹عباسی درباره وضعیت حق التدریسی‌ها، آموزش دهنده‌ها و مربیان پیش‌دبستانی نیز افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری ‌های متعددی در این باره داشته و پس از پایان بررسی لایحه بودجه بلافاصله این موضوع برای تعیین تکلیف به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود.

  جهت مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک نمایید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد امیری

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:43

  کد دیدگاه : 1607060

  خبر 19 بهمن 96: تلاش برای برگزاری آزمون جدید استخدامی آموزش و پرورش پیش از عید امسال

  رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: تمام تلاش ما بر این است که آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش تا پیش از عید برگزار شود.

  حق التدریس‌ها نیز می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند و پس از قبولی، سنوات حق التدریسشان به سوابق شغلی آنها افزوده خواهد شد.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : بیکار باسواد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:23

  کد دیدگاه : 1446883

  چشم به راهیم ببینیم کی استخدامی میاد شرکت کنیم ،بین چهار شهرستان میگن یک نفر نیرو میخوایم انصافه!اونوقت نفر دوم سوم بشی و رد بشی ولی یکی دیگه بدون آزمون بره سرکار،حداقل این نفرات دوم سوم و جز ذخیره نگهدارید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : م

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:05

  کد دیدگاه : 1405864

  کسی خبرنداره اونای که ازسال 93 مربی پیش دبستانی شدن امیدی به استخدام هست؟؟؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محمدضیا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 07:51

   کد دیدگاه : 2027586

   سال ۹۶نیروهای پیش دبستانی جذب اموزش پرورش شدند الان حق التدریس هستن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : فرهاد اسدالهي

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:10

  کد دیدگاه : 1303392

  با سلام خواهشمنديم كه فكري براي ما اموزشياران سواد اموزي بكنيد كه در منتقه محروم هستيم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 19:59

   کد دیدگاه : 1413428

   منطقه درست هست نه منتقه

   پاسخ دهید
   • نویسنده : امینه

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 15:58

    کد دیدگاه : 1523040

    بجای ایراد گرفتن وبه جون هم افتادن یه فکری به حالمون بکنید که داریم به جون همدیگه میفتیم خواهشا جوابگو باشید مسولان محترم .

    پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...