• ۱۴۰۲/۰۴/۰۵
  • 1k نظر «نمایش»

استخدام آموزش و پرورش - سال ۱۴۰۲

استخدام آموزش و پرورش - سال ۱۴۰۲

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

استخدام آموزش و پرورش


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

برخی از نکات مهم دفترچه تکمیل ظرفیت دبیری

نکات مهم مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدام دبیری آموزش و پرورش
با توجه به شروع ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدام آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی دبیر و هنرآموز؛ تیم پشتیبانی ایران استخدام به جهت راهنمایی هرچه بهتر شما کاربران گرامی، برخی از نکات مهم آن را به شرح زیر گردآوردی کرده است.

دانلود فایل حدنصاب شهرها

مجری برگزاری تکمیل ظرفیت دبیری: سازمان سنجش آموزش کشور

شهرها و استان‌های مورد نیاز این مرحله: تمامی شهرها و استان هایی که نیاز به جذب نیروی مورد نیاز خود در این مرحله دارند.
جهت مشاهده فهرست شغل محل‌ها اینجا کلیک نمایید

مهلت ثبت نام: از روز دوشنبه 15 آبان الی 18 آبان ماه 1402
توجه: زمان تعیین شده برای انتخاب شغل محل در مرحله تکمیل ظرفیت غیرقابل تمدید است.

در مرحله تکمیل ظرفیت دبیری چند شغل محل می‌توان انتخاب کرد؟
در این مرحله، داوطلب واجد شرایط مجاز به انتخاب یک کدشغل محل است.

جهت مشاهده حدنصاب‌ هریک از شهرها (شغل محل) اینجا کلیک نمایید

جنسیت مورد پذیرش چیست؟
در مرحله تکمیل ظرفیت، جنسیت پذیرش به تفکیک فقط مرد و یا فقط زن لحاظ می‌شود.

آیا در مرحله تکمیل ظرفیت دبیری، شرط بومی بودن لحاظ می‌شود؟
شرایط احراز بومی بودن و محاسبه امتیاز آن برای تمامی داوطلبان معرفی شده در این مرحله منطبق با شرایط شغل محل انتخابی جدید و با توجه به حدنصاب‌های مقرر در دفترچه آزمون بررسی خواهد شد.

دعوت از پذیرفته شدگان به ادامه مراحل تکمیل ظرفیت دبیری به چه صورت خواهد بود؟
پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت برای ادامه مراحل و شرکت در فرآیند ارزیابی تکمیلی به صورت یک برابر ظرفیت دعوت خواهند شد.

چه کسانی مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدام دبیر و هنرآموز نیستند؟
قبول شدگان نهایی آزمون دبیری و هنرآموز، آزمون آموزگارابتدایی
افرادی که درکارنامه نهایی آنان کد 19 درج شده است
داوطلبان شرکت کننده در آزمون دبیری و هنرآموز که برای بررسی مدارک و تکمیل پرونده به آموزش و پرورش معرفی شده و در مرحله ارزیابی تکمیلی که به دلایلی از جمله؛ عدم احراز شرایط در آزمون عملی، صلاحیت های عمومی، عدم تطابق رشته تحصیلی، نداشتن شرط سنی و نظام وظیفه (پایان خدمت، معافیت) و عدم احراز شرایط پزشکی حائز شرایط نشده‌اند.

آیا پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی در تکمیل ظرفیت دبیری هم سنجیده خواهند شد؟
معرفی شدگان به مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی در سال 1402 چنانچه در ردیف قبول شدگان قرار گیرند؛ در صورت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت در این مرحله، از ادامه فرایند آزمون دبیری و هنرآموز حذف خواهند شد.

مراحل ارزیابی تکمیلی چیست؟
کارشناسان ایران استخدام به جهت آشنایی بیشتر داوطلبان، اقدام به گردآوری مراحل آن در یک صفحه اختصاصی کرده اند.
مشاهده صفحه اختصاصی ارزیابی تکمیلی

 برای موفقیت در مرحله ارزیابی تکمیلی چه بخوانیم؟

دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی 
سفارش پستی کتاب چاپی راهنمای مصاحبه گزینش عقیدتی و سیاسی 
تجربیات "واقعی" مصاحبه آزمون‌های استخدامی، کارجویان (رایگان) 

دفترچه تکمیل ظرفیت - استخدام دبیری

آگهی 15 آبان 1402: انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون استخدام دبیری
بدینوسیله به اطلاع داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون دبیری و هنرآموز میرساند به منظور تکمیل ظرفیت های باقی مانده؛ سازمان اداری و استخدامی کشور برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش براساس معیارهای صلاحیت و شایستگی های مرتبط با احراز شغل معلمی و ضوابط عمومی و اختصاصی منطبق با مفاد دفترچه آزمون استخدامی مزبور میتوانند نسبت به انتخاب کد شغل محل اقدام نمایند.
مهلت ثبت نام تا 18 آبان 1402 می باشد.

دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی 
سفارش پستی کتاب چاپی راهنمای مصاحبه گزینش عقیدتی و سیاسی 
تجربیات "واقعی" مصاحبه آزمون‌های استخدامی، کارجویان (رایگان) 

توضیحات و نکات مهم
در مرحله تکمیل ظرفیت داوطلب واجد شرایط مجاز به انتخاب یک کدشغل محل است. به داوطلبان توصیه میشود در انتخاب کد شغل محل حد نصاب‌های علمی لازم را مد نظر قرار دهند.
در مرحله تکمیل ظرفیت، جنسیت پذیرش به تفکیک فقط مرد و یا فقط زن لحاظ میشود. بنابراین داوطلبان در این مرحله میتوانند نسبت به انتخاب کد شغل محل درج شده در این راهنما با رعایت سهمیه ثبت نامی تایید شده برای معرفی شدگان مرحله قبل و سهمیه ثبت نامی برای داوطلبانی که قبلا جهت ارزیابی تکمیلی به آموزش و پرورش معرفی نشده‌اند با در نظر گرفتن جنسیت پذیرش اقدام نمایند.
شرایط احراز بومی بودن و محاسبه امتیاز آن برای تمامی داوطلبان معرفی شده در این مرحله منطبق با شرایط شغل محل انتخابی جدید و با توجه به حدنصاب‌های مقرر در دفترچه آزمون بررسی خواهد شد.
داوطلبان معرفی شده جدید و همچنین داوطلبان فاقد حدنصاب‌های قبلی که در این مرحله نیز در ردیف معرفی شدگان قرار گرفته‌اند، مطابق ضوابط مربوط باید در فرایند ارزیابی تکمیلی که از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.
با توجه به معرفی یک برابر ظرفیت، چنانچه داوطلب معرفی شده تحت هر شرایط در مهلت تعیین شده مراجعه نکند و یا واجد شرایط نباشد، براساس نمره مکتسبه نهایی کتبی از داوطلبان بعدی واجد شرایط در شغل محل مربوط، دعوت خواهد شد.
قبول شدگان نهایی آزمون دبیری و هنرآموز، آزمون آموزگار ابتدایی و استثنایی و همچنین افرادی که در کارنامه نهایی آنان کد 19 درج شده است مجاز به انتخاب کدشغل محل در مرحله تکمیل ظرفیت نیستند.
داوطلبان شرکت کننده در آزمون دبیری و هنرآموز که برای بررسی مدارك و تکمیل پرونده به آموزش و پرورش معرفی شده و در مرحله ارزیابی تکمیلی که به دلایلی از جمله؛ عدم احراز شرایط در آزمون عملی، صلاحیت های عمومی، عدم تطابق رشته تحصیلی، نداشتن شرط سنی و نظام وظیفه (پایان خدمت، معافیت) و عدم احراز شرایط پزشکی حائز شرایط نشده‌اند، مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت نیستند.
معرفی‌شدگان به مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی در سال 1402 چنانچه در ردیف قبول‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی قرار گیرند. درصورت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت در این مرحله، از ادامه فرایند آزمون دبیری و هنرآموز حذف خواهند شد.
با توجه به موارد فوق الذکر، سازمان سنجش آموزش کشور با رعایت کامل شرایط مندرج در دفترچه آزمون و نمره مکتسبه در آزمون کتبی، یک (1) برابر ظرفیت را جهت فرایند ارزیابی تکمیلی به آموزش و پرورش معرفی می‌نماید.
پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت مطابق ضوابط مندرج در صفحه 29 بخش هفتم شرایط اختصاصی دفترچه آزمون مزبور، مکلف به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان هستند.
مسئولیت رعایت تمامی شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی مندرج در مرحله تکمیل ظرفیت منطبق با مفاد دفترچه آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته های شغلی دبیری و هنرآموز سال 1402 بر عهده داوطلب خواهد بود. چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست در ردیف معرفی شدگان قرار گیرد حقی برای داوطلب جهت استخدام ایجاد نمی‌نماید.
داوطلبان واجد شرایط می توانند از روز دوشنبه به تاریخ 1402/8/15 لغایت روز پنجشنبه به تاریخ 1402/8/18 به مدت چهار روز با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به اعلام وضعیت بومی و انتخاب شغل محل از فهرست شغل محل‌های مندرج در این راهنما اقدام نمایند.
تذکر: زمان تعیین شده براي انتخاب شغل محل در مرحله تکمیل ظرفیت غیرقابل تمدید است.
توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون استخدام دبیری می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آگهی تکمیل ظرفیت دبیری

+ دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دبیری (PDF) 
+ دانلود فایل حدنصاب شهرها


مهلت ثبت نام: تا 18 آبان 1402


منابع ارزیابی تکمیلی:
دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی 
سفارش پستی کتاب چاپی راهنمای مصاحبه گزینش عقیدتی و سیاسی 
تجربیات "واقعی" مصاحبه آزمون‌های استخدامی، کارجویان (رایگان) 


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید
جهت مشاهده آگهی در سایت سازمان سنجش کلیک نمایید

اطلاعیه‌های استانی پذیرفته‌شدگان

ضمن عرض تبریک مجدد "تیم ایران استخدام" خدمت پذیرفته شدگان آزمون استخدام آموزش و پرورش (دبیر و هنرآموز) به اطلاع می رسانیم که اطلاعیه‌های استانی و اطلاعیه‌های گزینش پذیرفته شدگان آزمون استخدام دبیر و هنرآموز در این بخش اطلاع رسانی خواهد شد، بدیهی است که در صورت انتشار هرگونه اطلاعیه جدید، اطلاع رسانی در همین بخش انجام خواهد گرفت.

اطلاعیه‌های استانی آزمون استخدام دبیر و هنرآموز

جهت مشاهده اطلاعیه های هر یک از استانها بر روی نام هر استان کلیک کنید
استان تهران استان کرمانشاه
استان آذربایجان غربی استان ایلام
استان مازندران استان خوزستان
استان لرستان استان هرمزگان
استان آذربایجان شرقی استان کردستان
استان سیستان و بلوچستان  استان سمنان
استان خراسان شمالی استان زنجان
استان کرمان استان خراسان رضوی
استان گلستان استان قم
استان خراسان جنوبی استان اصفهان
استان کهگیلویه و بویراحمد  استان یزد
استان گیلان استان مرکزی
استان چهارمحال و بختیاری استان همدان
استان قزوین استان اصفهان
استان بوشهر استان اردبیل
استان سیستان و بلوچستان __

نتایج آزمون استخدام دبیر و هنرآموز

در دفترچه راهنمای آزمون استخدام آموزش و پرورش (ویژه دبیر و هنرآموز) زمان اعلام نتایج اواسط شهریور ماه 1402 اعلام شده است. در ادامه به توضیح نکات مهم مرتبط با اعلام نتایج اولیه و ارزیابی تکمیلی می‌پردازیم.

اعلام نتایج اولیه

با اعلام نتایج اولیه (کتبی) آزمون و مشخص شدن اسامی، افرادی به ادامه سایر مراحل استخدامی دعوت می‌شوند که موفق به کسب حدنصاب در این آزمون شده باشند.

پس از برگزاری آزمون کتبی، نمرات داوطلبان بر اساس سه حیطه عمومی، اختصاصی و تخصصی محاسبه می‌شود. بر همین اساس کسب حداقل پنجاه (%50) درصد میانگین نمره کسب شده سه نفر اول با ارزش وزنی چهل (%40) درصد برای حیطه عمومی و شصت (%60) درصد برای حیطه های اختصاصی و تخصصی در هر شغل - شهرستان محاسبه و مبنای سایر مراحل معرفی داوطلبان قرار میگیرد.

انتخاب افراد در این مرحله بصورت سه برابر ظرفیت پذیرش برای داوطلبان آزاد، سهمیه معلولین و سهمیه ایثارگری در هرشغل-محل-جنسیت و به ترتیب بالاترین نمره صورت می‌پذیرد. 

در این مرحله و پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبانی که موفق به کسب نمره حدنصاب نشده باشند از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفا کارنامه آزمون برای این افراد قابل مشاهده خواهد بود.

معرفی به مرحله ارزیابی تکمیلی

این مرحله شامل دو بخش به شرح زیر است:

بررسی اسناد و مدارک خود اظهاری داوطلب در زمان ثبت نام و بررسی ویژگی های جسمانی و روانی؛ مدارک و مستندات خود اظهاری داوطلب معرفی شده و ویژگی های جسمانی و روانی، برابر ضوابط و مقررات مربوط و مفاد این دفترچه، بررسی و در صورت تایید به مرحله ارزیابی تکمیلی معرفی خواهد شد.

صلاحیت و شایستگی های معلمی داوطلبانی که اسناد و مدارک خود اظهاری و ویژگی های جسمانی و روانی آنان، بررسی و مورد تأیید قرار گرفته در مرحله ارزیابی تکمیلی طبق جدول شماره (2) از طریق مراکز ارزیابی آموزش و پرورش، مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت و همزمان فرایند بررسی صلاحیت های عمومی توسط گزینش انجام خواهد شد.

تذکر (1) در صورتی که تعداد داوطلب دارای حدنصاب و واجد شرایط در هر شغل محل جنسیت کمتر از تعداد اعلام شده باشد، تمامی افراد واجد شرایط دارای حدنصاب برای مرحله ارزیابی تکمیلی معرفی خواهند شد.

تذکر (2) داوطلبان باید پس از مرحله ارزیابی تکمیلی صلاحیت معلمی توسط مراکز ارزیابی و سایر عوامل مربوط در مجموع حداقل 470 امتیاز از حداکثر امتیاز ممکن (1000 امتیاز) را کسب نمایند.

تذکر (3) از مجموع نمره آزمون استخدامی آموزش و پرورش (کتبی) و ارزیابی تکمیلی، کسب حداقل (100) امتیاز از شایستگی های حیطه عمومی، حداقل (60) امتیاز از شایستگی حیطه اختصاصی و (60) امتیاز از شایستگی حیطه تخصصی مقرر در جدول شماره (3) الزامی است.

تذکر (4) با توجه به تبصره (3) ماده (21) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، ایثارگران مشمول سهمیه های 25 و 5 درصد متقاضی استخدام در ادارات آموزش و پرورش، بایستی حداقل هشتاد درصد (80 درصد) حداقل امتیازات مندرج در تذکر (2) و (3) را کسب نمایند.

تذکر (5) شیوه اجرای ارزیابی تکمیلی و جزئیات موارد مربوط پس از اجرای آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (کتبی) اعلام می‌شود. بر این اساس ارزیابی تکمیلی، مطابق ضوابط مربوط توسط کانون های ارزیابی آموزش وپرورش صرفاً برای افراد معرفی شده واجد شرایط صورت خواهد گرفت آموزش و پرورش نمره مرحله ارزیابی را جهت گزینش نهایی و اعلام نتیجه آزمون، به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد کرد.

حیطه امتیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش (کتبی) امتیاز ارزیابی تکمیلی جمع
عمومی 240 160 400
اختصاصی 180 120 300
تخصصی 180 120 300
جمع 600 400 1000

تذکرات

درمرحله سنجش و ارزیابی تکمیلی، دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان در مشاغل مرتبط هنرآموزی ازامتیاز مربوط برخورداری خواهند شد.

امتیاز و سهم هریک ازحیطه ها در جداول بخش آزمون استخدامی آموزش وپرورش (کتبی) و ارزیابی تکمیلی شرایط احراز، مواد آزمون، عمومی، تخصصی و اختصاصی، شغل محل ها و شرایط ارزیابی تکمیلی درج شده است. 

اعلام نتایج نهایی

پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به آموزش و پرورش (حداکثر سه برابر) درسقف ظرفیت پذیرش، مطابق جدول شماره (3) و براساس نتیجه امتحان مشترک فراگیر (کتبی) با وزن چهل (40) درصد (و ارزیابی تکمیلی با وزن شصت (60) درصد که در جدول مزبور لحاظ شده و مفاد این دفترچه در اولویت انتخابی شغل - محل در مقایسه با سایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب، به تعداد یک برابر ظرفیت صورت خواهد گرفت. باتوجه به حداقل های تعیین شده، چنانچه داوطلب حدنصاب لازم را پس از ارزیابی تکمیلی کسب ننماید در فرایند گزینش نهایی قرار نخواهد گرفت.

تذکر 1: گزینش موظف است با رعایت ماده (16) قانون گزینش نتیجه اولیه افراد را جهت طی سایر مراحل استخدام قبل از نتیجه نهایی اعلام کرده، لیکن نظر نهایی گزینش پس از بررسی لازم قبل از اتمام دوره مهارت آموزی و صدور حکم استخدامی اعلام خواهد شد.

تذکر 2: پس از اعلام نظر گزینش در صورت مساوی بودن مجموع نمرات مکتسبه داوطلبان در آزمون کتبی مشترک و ارزیابی تکمیلی، اولویت انتخاب با داوطلبانی خواهد بود که نمره مکتسبه آنان در آزمون استخدامی کتبی بالاتر باشد.

تذکر 3: پذیرفته شدگان نهایی مکلفند جهت پیگیری ادامه فرایند استخدام به اداره کل آموزش و پرورش مورد پذیرش و جهت گذراندن دوره مهارت آموزی به دانشگاه فرهنگیان مراجعه نمایند. عدم مراجعه در مهلت تعیین شده (تحت هرشرایطی) به منزله انصراف از استخدام در آموزش و پرورش تلقی خواهد شد.

دریافت کارت

خبر 9 مرداد 1402: دریافت کارت آزمون استخدام دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می‌رسانیم؛ لینک دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش - ویژه رشته شغلی دبیری و هنرآموز - سال 1402 فعال شد.

دریافت کارت آزمون

دانلود فایل راهنمای شرکت در آزمون | مشاهده اطلاعیه دریافت کارت

تمدید و اصلاحیه دفترچه آزمون دبیری و هنرآموز

خبر 31 خرداد 1402: اصلاحیه دفترچه آزمون استخدام آموزش‌ و ‌پرورش ویژه رشته شغلی دبیری و هنرآموز
پیرو انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نامِ آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش «ویژه رشته شغلی دبیری و هنرآموز» در سال 1402 مورخ 1402/3/27، ضمن اعلام اصلاحات دفترچه مذکور به شرح ذیل، به اطلاع متقاضیان می‌رساند، مهلت ثبت‌نام تا روز شنبه مورخ 1402/4/3 تمدید می‌شود. لذا متقاضیان می‌توانند به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام و این اصلاحیه برای ثبت‌نام اقدام نمایند.
ضمناً باتوجه به اصلاحیه اعلام شده مقرر شد امکان ويرايش اطلاعات براي متقاضيان ايجاد شود. بر این اساس، آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

مشاهده اصلاحیه

دانلود نمونه سوالات حیطه اختصاصی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"

شرایط آگهی استخدام دبیر و هنرآموز

آگهی 27 خرداد 1402: وزارت آموزش و پرورش به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود و براساس معیارهای صلاحیت و شایستگی های مرتبط با احراز شغل معلمی، ضوابط عمومی و اختصاصی دفترچه جهت استخدام مشاغل دبیر، هنرآموز آموزش و پرورش را به شرح زیر اعلام نموده است.
مهلت ثبت نام تا 31 خرداد 1402 تا 3 تیر 1402 می باشد.

شرایط عمومی
شرط سنی برای شرکت در آزمون؛
- داشتن حداقل سن بیست (20) سال تمام و داشتن حداکثر چهل (40) سال تمام (لیسانس و فوق لیسانس)
تبصره 1: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف میباشند.
تبصره 2: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛
- داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛
- داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه های ضد انقلاب درآمده اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه؛
تبصره 3: به موجب تبصره 2 ماده واحده» نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش مصوب جلسه 833 مورخ 1399/8/27 شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدت همکاری تمام وقت افرادی که به استناد یکی از قوانین و مقررات موضوعه با واحدهای دولتی آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش همکاری کرده اند از حداکثر سن برای شرکت در آزمون های استخدامی وزارت آموزش و پرورش کسر میشود.
تبصره 4: به موجب بند (الف) ماده 15 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، داوطلبان مشمول قانون مزبور به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال تا حداکثر پنج سال (5) به سقف محدوده سنی اضافه خواهد شد. امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر است.
ملاك عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل (تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه) و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت كارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم (تاریخ مندرج در قسمت صدور كارت معافیت دائم)، سه ماه پس از آخرین روز ثبت نام آزمون استخدامی روز (چهارشنبه مورخ 1402/03/31) است. ملاك عمل در خصوص سن افراد، اولین روز ثبت نام آزمون استخدامی (شنبه مورخ 1402/03/27) است.
داوطلبان استخدام میتوانند با رعایت مفاد این دفترچه و ضوابط مربوط به امتیاز بومی شهرستانی، یك شغل محل را براساس سهمیه، جنسیت، شرایط احراز و... انتخاب نماید.
عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء قطعی مراجع قضایی و ذیصلاح؛
داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛
انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛
به استناد ماده (94) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پست های سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در آزمون در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاه های اجرایی باشند.
تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، به عهده داوطلب پذیرفته شده است. صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی برای داوطلب پذیرفته شده نهایی، منوط به ارائه مدارک مثبت و مورد نیاز در این زمینه است.

دانلود نمونه سوالات حیطه اختصاصی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دفترچه شبیه ساز آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و استثنایی آموزش و پرورش 

شرایط اختصاصی
گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی توسط پذیرفته شدگان با رعایت شرایط و ضوابط ذیل:
به استناد ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان استخدام پیمانی مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش، ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی (این دوره شامل مجموعه ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی (نظری، مهارتی) است که برای دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی و حوزوی پذیرفته شده در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش برابر آیین نامه خاص خود برگزار میشود. دوره مهارت آموزی مشاغل دبیری، در دانشگاه فرهنگیان و هنرآموز در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است.
محل مهارت آموزی دوره یکساله، براساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی توسط دانشگاه فرهنگیان تعیین خواهد شد.
تغییر محل مهارت آموزی، صرفاً در صورت وجود شغل، با رعایت جنسیت از طریق سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
با توجه به مصوب جلسه 965 مورخ 1398/4/17 شورای عالی آموزش و پرورش و همچنین تبصره 4 ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» مصوب جلسه 833 مورخ 1399/8/27 شورای عالی انقلاب فرهنگی، هرگونه گزینش و استخدام در مشاغل آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش، بر اساس نیاز «برای بوم خدمت» خواهد بود که به صورت استانی صورت میپذیرد. بنابراین بعد از طی فرایند استخدامی، خارج شدن نیرو (فرد قبول شده) از بوم خدمت استانی به منزله قطع رابطه استخدامی بوده و ابقای ردیف برای بوم استان خواهد بود.
فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق)، دانشگاه فرهنگیان و فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی که دارای تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش میباشند، حق ثبت نام در آزمون استخدامی را ندارند.
پذیرفته شدگان شغل محل های آموزش و پرورش عشایری که دارای چند منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش میباشند. تعیین محل خدمت دقیق آنان براساس نیاز، بعد از گذراندن موفقیت آمیزدوره یکساله مهارت آموزی، از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط صرفا برای مدارس و مناطق عشایری صورت خواهدگرفت.
محل خدمت یک منطقه آموزشی است که حسب نیاز آموزش و پرورش جهت استخدام و اشتغال پذیرفته شدگان نهایی، در این آگهی مشخص شده است. لازم به ذکر است شهرستان هایی که در جدول فهرست شغل محل های اداره کل آموزش و پرورش استانها، دارای چند منطقه آموزش و پرورش میباشند، منطقه آموزش و پرورش محل خدمت فرد قبول شده (قبل از اشتغال)، توسط اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه در یکی از مناطق آموزش و پرورش همان شهرستان تعیین خواهد شد.
مهارت آموزان در زمان ثبت نام در پردیس های دانشگاه فرهنگیان، ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک ICDL میباشند، درغیر اینصورت باید تعهد نمایند که حداکثر یک ماه ازشروع دوره یکساله مهارت آموزی، مدارک مزبور را ارائه نمایند.
با توجه به اینکه مجوز استخدامی مشاغل آموزگارابتدایی، دبیری وهنرآموز مشترک صادر شده است بنابراین افرادی که درآزمون آموزگار ابتدایی شرکت نموده اند درصورت دارا بودن شرایط و مفاد این دفترچه می توانند دراین آزمون نیز شرکت نمایند. لیکن پذیرفته نهایی آزمون آموزگارابتدایی چنانچه در ردیف معرفی شدگان چند برابر این آزمون قرارگیرند از فرایند استخدام این آزمون حذف خواهند و استخدام آنان صرفاً برای آموزگارابتدایی صورت خواهد گرفت. 

دانلود نمونه سوالات حیطه اختصاصی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دفترچه شبیه ساز آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و استثنایی آموزش و پرورش 

زمانبندی آزمون
کارت شرکت در آزمون استخدامی رشته ی مشاغل دبیری و هنرآموز از روز دوشنبه مورخ 1402/05/09 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در روز پنجشنبه مورخ 1402/05/12 در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استانها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی است که در تقاضانامه درج خواهند نمود.

دانلود نمونه سوالات حیطه اختصاصی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دفترچه شبیه ساز آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و استثنایی آموزش و پرورش 

تعیین حدنصاب
معرفی داوطلبان جهت انجام سایر مراحل استخدامی، منوط به کسب حد نصاب در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (کتبی) بوده و انتخاب افراد پذیرفته شده بر اساس ترتیب نمرات مکتسبه، سهمیه های قانونی و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری، مطابق قواعد زیر است:
پس از برگزاری امتحان مشترک فراگیر (کتبی)، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه های عمومی، اختصاصی و تخصصی محاسبه خواهد شد براین اساس کسب حداقل پنجاه (%50) درصد میانگین نمره مکتسبه سه نفر اول با ارزش وزنی چهل (%40) درصد برای حیطه عمومی و شصت (%60) درصد برای حیطه های اختصاصی و تخصصی در هر شغل- شهرستان محاسبه و مبنای سایر مراحل معرفی داوطلبان قرار میگیرد.
تذکر: داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفاً کارنامه آزمون استخدامی(کتبی) از طریق درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود.

دانلود نمونه سوالات حیطه اختصاصی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دفترچه شبیه ساز آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و استثنایی آموزش و پرورش 

امتیازات مهم
بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استانها)
باستناد قانون اصلاح ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری، داوطلبان بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استانها) نسبت به سایر داوطلبان غیر بومی دارای اولویت میباشند. اولویت بومی به این شرح اعمال خواهد شد. «نمره مکتسبه داوطلب بومی شهرستانی در آزمون کتبی (مجموع وزن چهل درصد (%40) برای حیطه عمومی و شصت درصد (%60) برای حیطه اختصاصی و تخصصی) با ضریب «یک و چهاردهم» (1/4) محاسبه و ملاک عمل قرار میگیرد.»

بومی بودن افراد از طریق شرایط ذیل احراز میشود:

1. شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یكی باشد.

تبصره: با توجه به تغییرات تقسیمات كشوری در سال های مختلف، در صورت اختلاف نظر یا ابهام در خصوص شهرستان محل تولد با در نظر گرفتن موارد فوق، ملاك عمل نظر اداره كل ثبت احوال استان مربوطه براساس آخرین روز ثبت نام درآزمون خواهد بود.

2. استفاده از اولویت بومی از طریق سكونت بموجب تایید ساكن بودن و حداقل ده سال سكونت با ارائه استشهاد محلی (بر اساس فرم پیوست) ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا كلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا خواهد بود.

تبصره (1) داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه؛

تبصره (2) گواهی اشتغال به كار رسمی، پیمانی و قراردادی در بخش دولتی و عناوین مشابه در بخش خصوصی مشروط به پرداخت حق بیمه .

3. افراد بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراكز استانها) متقاضی بهره مندی از اولویت بومی، باید در زمان ثبت نام، گزینه «من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم» را انتخاب نمایند. ارائه اصل فرم استشهاد (مطابق فرم پیوست) محل سكونت برای برخورداری از اولویت بومی منحصراً برای داوطلبانی كه بعد از اعلام نتایج آزمون برای مرحله بعدی استخدام به دستگاه های متقاضی معرفی می‌شوند، ضروری است. 

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت
به ازای تاهل و نیز هر فرزند دو (2) درصد، مجموعاً حداکثر تا ده (10) درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه میشود.
تذکر: امتیازات مطروحه در بند فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد.
مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری آزمون استخدامی است.

دانلود نمونه سوالات حیطه اختصاصی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دفترچه شبیه ساز آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و استثنایی آموزش و پرورش  

دانلود رایگان منابع آزمون (مشاهده)

بر اساس منابع اعلام شده در دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش (دبیر و هنرآموز - خرداد 1402) آزمون کتبی شامل سه حیطه عمومی، اختصاصی و تخصصی می‌باشد. در ادامه به ذکر منابع اعلامی خواهیم پرداخت. همچنین لینک دانلود رایگان برخی از کتب منابع را خدمت شما قرار داده‌ایم.

حیطه عمومی

تاریخ و فرهنگ تمدن (خدمات متقابل ایران و اسلام نویسنده: شهید مطهری انتشارات صدرا / مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران)

خدمات متقابل اسلام و ایران
صعود چهل ساله/ مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران

تعلیم و تربیت اسلامی (مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی-عمومی جمهوری اسلامی) بخش دوم مبانی، قسمت های: چیستی، چرایی و چگونگی تربیت رسمی-عمومی)

مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی-عمومی جمهوری اسلامی

معارف و اندیشه های اسلامی و انقلابی (طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن) بخش اول: ایمان (نویسنده: سید علی خامنه‌ای، انتشارات: صهبا / همرزمان حسین (ع)، نویسنده: سیدعلی خامنه‌ای، انتشارات: انتشارات انقلاب اسلامی).

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن
همرزمان حسین (ع)

دانش سیاسی، اجتماعی و حقوق اساسی (قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران/ وصیتنامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره)/ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی)

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

وصیت نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره)

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

توانایی های عمومی و ذهنی

تذکر 1: سوالات معارف اسلامی مربوط به پیروان سایر مذاهب اسلامی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی و زیدی) مطابق تعالیم و احکام فقهی آنان طراحی خواهد شد.

تذکر 2: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در محاسبه نمره کل عمومی (که حیطه عمومی نامیده میشود)، این درس لحاظ نخواهد شد، ولی چنانچه داوطلب اقلیت دینی به سؤالات معارف اسلامی پاسخ دهد، این درس با تأثیر مثبت در محاسبه نمره کل عمومی لحاظ خواهد شد. در واقع دو نمره کل عمومی، یک نمره کل با لحاظ نمره خام درس مذکور و یک نمره کل بدون لحاظ نمره خام درس مذکور، محاسبه و نمره کل بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت.

جزوه هوش و استعداد تحصیلی ویژه آزمون های استخدامی

 برای آمادگی در آزمون چه بخوانیم؟

دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش 


حیطه اختصاصی

اسناد و قوانین بالادستی آموزش و پرورش (سیاست‌های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی- مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی/ آیین‌نامه اجرایی مدارس، مصوب سال ۱۴۰۰ شورای عالی آموزش و پرورش)

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی
سیاست های كلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش
آیین‌نامه اجرایی مدارس

روش‌ها و فنون تدریس با تاكید بر محورهای: مبانی نظری تدریس و یادگیری؛ مدیریت و طراحی فعالیت‌های آموزشی؛ اصول و شیوه‌های مدیریت كلاس درس؛ مهارت‌های خلق موقعیت و فرصت‌های یادگیری؛ آشنایی با روشهای تدریس مبتنی بر شناخت‌گرایی و سازنده‌گرایی با رویكرد تحولی؛ راهبرد‌های یاددهی و یادگیری؛ مهارت‌های اساسی مورد نیاز معلم پیش از تدریس، حین تدریس؛ پس از تدریس؛ مدلها و الگوهای تدریس

تذكر: در شغل تربیت بدنی به جای روش‌ها و فنون تدریس ماده امتحانی حیطه اختصاصی، روش تدریس تربیت بدنی خواهد بود. (منبع امتحانی كتاب راهنمای معلم تربیت بدنی دوره متوسطه اول و دوم است)

روانشناسی تربیتی با تاكید بر محورهای: كاربرد نظریه های یادگیری در كلاس؛ كاربرد نظریه‌های هوش، تفكر، خلاقیت و استعداد در كلاس؛ كاربرد نظریه های انگیزش و هیجان در آموزش؛ كاربرد نظریه‌های تحولی در آموزش؛ شناخت تفاوت‌های فردی در یادگیری؛ تعاریف مفاهیم و اصطلاحات مرتبط/ كتاب مسئولیت و سازندگی، نویسنده: علی صفایی حائری فصل‌های 2-3-4-10

سنجش و اندازه گیری پیشرفت تحصیلی (با تاكید بر محور: تعریف مفاهیم و اصطلاحات مرتبط، سنجش مشاهده‌ای؛ سنجش عملكردی، سنجش عاطفی؛ سنجش رفتاری، سنجش تكوینی؛ پوشه كار)

 برای آمادگی در آزمون چه بخوانیم؟

دانلود نمونه سوالات حیطه اختصاصی آزمون استخدام آموزش و پرورش 


حیطه تخصصی 

متفاوت بر اساس هر رشته شغلی و طبق اعلام دفترچه (مشاهده)

سایر امتیازات (مشاهده)
سهمیه ایثارگران:
جذب ایثارگران مورد تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و از محل سهمیه های قانونی 25 و 5 درصد ازمجموع مجوزهای هر یک از دستگاه های اجرایی و با رعایت ساز وکارهای ذیل صورت میپذیرد:
1. با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی مشخص شده است. داوطلبان ایثارگر تأیید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ایثارگران 25 درصد را انتخاب نمایند.
2. ایثارگران متقاضی بهره مندی از سهمیه استخدامی 25 درصد موضوع ماده (21) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای ثبت نام و بهره مندی از سهمیه مزبور، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تأیید شود. در صورت عدم تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران داوطلبان مجاز به انتخاب شغل محل های مشخص شده برای سهمیه یاد شده نمی باشند.
3. جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف میباشند.
4. آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی و فرزندان آنان که علاوه بر سهمیه 25 درصد ایثارگران با کسب حد نصاب قبولی و رعایت ترتیب نمرات مکتسبه در سهمیه آزاد پذیرفته میشوند، میتوانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند گردند.
5. سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه 5 درصد ایثارگران در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا شده است و داوطلبان ایثارگر برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ایثارگران 5 درصد را انتخاب نمایند.
6. بر اساس تبصره 3 ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، ایثارگران مشمول سهمیه های 25 و 5 درصد متقاضی استخدام در ادارات آموزش و پرورش، باید حداقل هشتاد درصد (80 درصد) حدنصاب علمی آخرین نفر پذیرفته شده را کسب نمایند.
7. استخدام مازاد برسهمیه استخدامی (25 درصد و 5 درصد) ایثارگران در صورت کسب حد نصاب آزمون، از طریق رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در صورت وجود ظرفیت و جنسیت متناسب، صرفاً در مرحله معرفی افراد به فرایند ارزیابی تکمیلی در همان شغل محل جنسیت صورت میپذیرد.
تذکر:
1. معرفی نهایی ایثارگران در سهمیه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از میان آن دسته از ایثارگران واجد شرایطی خواهد بود که سهمیه ثبت نامی و شرکت در آزمون کتبی آنان در سهمیه ایثارگران صورت گرفته باشد.
2. در صورتی که داوطلب ایثارگری براساس نمره فضلی در آزمون کتبی در رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در همان شغل محل جنسیت به عنوان داوطلب آزاد معرفی شده باشد، سایر مراحل آزمون و فرآیند استخدام خود را به عنوان داوطلب سهمیه آزاد ادامه خواهد داد.
3. پس از انجام ارزیابی تکمیلی، اعلام نتایج نهایی داوطلبان بر مبنای سهمیه معرفی شده داوطلب، برای مرحله ارزیابی تکمیلی انجام خواهد پذیرفت. 
سهمیه معلولین:
جذب معلولین مورد تأیید کمیسیون پزشکی- توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از طریق شرکت در آزمون استخدامی و از محل سهمیه قانونی سه (3) درصد (قانون جامع حمایت از معلولان) از مجموع مجوزهای هر یک از دستگاه های اجرایی و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت میپذیرد:
1. سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه 3 درصد معلولین مورد تأیید سازمان بهزیستی کشور در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی مشخص شده است. داوطلبان معلول تأیید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه معلولان را انتخاب نمایند. 
2. معلولین باید صلاحیت و توانایی لازم برای انجام کاری که جهت آن استخدام میشوند را داشته باشند.
3. بر اساس ماده (5) آیین نامه شماره 44178/88384 مورخ 1389/04/22 وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، استخدام معلولان به شرط آنکه به تشخیص سازمان بهزیستی کشور، معلولیت آنان مانع از مأموریت کاری آنها نباشد، بلامانع است.
4. بر اساس بند (ز) ماده (42) قانون مدیریت خدمات کشوری و آیین نامه شماره 44178/88384 مورخ 1389/04/22 وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، داوطلبان استخدام باید سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند را داشته باشند (با در نظر گرفتن بند (ب) "سهمیه معلولین"، بخش (4) امتیازات و سهمیه های قانونی)، در صورت عدم تأیید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله بررسی مدارک و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه است.
تذکر:
1. معرفی نهایی معلولین در سهمیه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از میان آن دسته از معلولین واجد شرایطی خواهد بود که سهمیه ثبت نامی و شرکت در آزمون کتبی آنان در سهمیه معلولین صورت گرفته باشد.
2. پس از انجام ارزیابی تکمیلی، اعلام نتایج نهایی داوطلبان بر مبنای سهمیه معرفی شده داوطلب، برای مرحله ارزیابی تکمیلی انجام خواهد پذیرفت.
سایر امتیازات:
1. حافظین قرآن
براساس مصوبه شماره 200/13736 مورخ 1390/06/14 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، 10 درصد به امتیاز نمره مکتسبه آزمون کتبی حافظان قرآن دارای درجات (1 تا 3) برای حافظین قرآن در رشته های تحصیلی مربوط به گروه معارف اسلامی منحصراً در شغل دبیری حکمت و معارف اسلامی لحاظ خواهد شد.
با توجه به جدول شماره (2) رشته های تحصیلی مربوط به گروه معارف اسلامی، چنانچه حافظان قرآن دارای مدرک تحصیلی رشته مزبور باشند از امتیاز مربوط برخوردار خواهند شد.
مراحل و شرایط ثبت نام (مشاهده)
تهیه فایل عكس اسكن شده:
داوطلب باید یك قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسكن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:
- عكس *سه در چهار* كه در سال جاری گرفته شده باشد (عكس تمام رخ) فقط باید با فرمت JPG باشد. اندازه عكس اسكن شده باید حداقل 300×200 پیكسل و حداكثر 400×300 پیكسل باشد. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد. حجم فایل ذخیره شده عكس نباید از 70 كیلوبایت بیشتر باشد. حاشیه های زاید عكس اسكن شده باید حذف شده باشد. حتی الامكان عكس رنگی
و دارای زمینه سفید باشد.
تذكر (1): اسكن عكس از روی كارت های شناسایی (كارت ملی، شناسنامه و ...) قابل قبول نیست و داوطلبان لازم است از اصل عكس و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسكن نمایند.
تذكر (2): عكس خواهران باید با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
تذكر (3): با توجه به مشكلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، كه این موضوع اكثراً برای داوطلبانی كه ثبت نام آنان توسط دیگران انجام میشود رخ داده است. تاكید میشود كه علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به كنترل عكس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عكس داوطلب دیگری به جای عكس شما الصاق نشود. بدیهی است كه در صورت ارسال عكس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
پرداخت وجه:
ثبت نام به صورت اینترنتی و از روز شنبه مورخ 1402/03/27 لغایت روز چهارشنبه مورخ 1402/03/31 انجام خواهد پذیرفت. تمدید مدت ثبت نام صرفا با هماهنگی و تایید سازمان اداری و استخدامی كشور امكان پذیر خواهد بود.
متقاضیان واجد شرایط باید به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش كشور مراجعه و پس از پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 2.300.000 (دو میلیون و سیصد هزار) ریال به صورت الكترونیكی و با كارت های بانكی متصل به شبكه ی شتاب نسبت به تكمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.
با توجه به اینكه مقرر شده در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، لذا داوطلبان برای استفاه از خدمات پیام كوتاه مبلغ 30/000 (سی هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام كوتاه نیز پرداخت نمایند.
موكداً تاكید میشود متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موكول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.
ضمناً پس از پایان ثبت نام شماره پرونده و كد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند. به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیشود.
اعلام نتایج اولیه (مشاهده)
انتخاب افراد چند برابر ظرفیت جهت معرفی همزمان به مرحله ارزیابی تکمیلی و گزینش از بین داوطلبانی که حد نصاب لازم را کسب نموده اند، بر اساس نمره مکتسبه آنان و با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی به تعداد سه برابر ظرفیت پذیرش برای داوطلبان آزاد، سهمیه معلولین و سهمیه ایثارگری در هرشغل-محل-جنسیت و به ترتیب نمرات فضلی صورت میپذیرد.
نتیجه اولیه آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در اواسط شهریور ماه سال 1402 اعلام خواهد شد.
معرفی به مرحله ارزیابی (مشاهده)
براساس نمره مکتسبه افراد در امتحان مشترک فراگیر و با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی، به تعداد سه برابر ظرفیت در هر شغل- محل جهت طی مراحل مربوط معرفی خواهند شد.
مرحله اول: بررسی اسناد و مدارک خود اظهاری داوطلب در زمان ثبت نام و بررسی ویژگی های جسمانی و روانی؛ مدارک و مستندات خوداظهاری داوطلب معرفی شده و ویژگی های جسمانی و روانی، برابر ضوابط و مقررات مربوط و مفاد این دفترچه، بررسی و در صورت تایید به مرحله ارزیابی تکمیلی معرفی خواهد شد.
مرحله دوم: صلاحیت و شایستگی های معلمی داوطلبانی که اسناد و مدارک خود اظهاری و ویژگی های جسمانی و روانی آنان، بررسی و مورد تأیید قرار گرفته در مرحله ارزیابی تکمیلی طبق جدول شماره (2) ازطریق مراکز ارزیابی آموزش و پرورش، مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت و همزمان فرایند بررسی صلاحیت های عمومی توسط گزینش انجام خواهد شد.
تذکر1: در صورتی که تعداد داوطلب دارای حدنصاب و واجد شرایط در هر شغل محل جنسیت کمتر از تعداد اعلام شده باشد، تمامی افراد واجد شرایط دارای حدنصاب آن شغل محل جنسیت برای مرحله ارزیابی تکمیلی معرفی خواهند شد.
تذکر2: داوطلبان باید پس از مرحله ارزیابی تکمیلی صلاحیت معلمی توسط مراکز ارزیابی و سایر عوامل مربوط در مجموع حداقل 470 امتیاز از حداکثر امتیاز ممکن (1000 امتیاز) را کسب نمایند.
تذکر3: از مجموع نمره آزمون استخدامی آموزش و پرورش (کتبی) و ارزیابی تکمیلی، کسب حداقل (100) امتیاز از شایستگی های حیطه عمومی، حداقل (60) امتیاز از شایستگی حیطه اختصاصی و (60) امتیاز از شایستگی حیطه تخصصی مقرر در جدول شماره (3) الزامی است.
تذکر4: با توجه به تبصره (3) ماده (21) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، ایثارگران مشمول سهمیه های 25 و 5 درصد متقاضی استخدام در ادارات آموزش و پرورش، بایستی حداقل هشتاد درصد (80 درصد) حداقل امتیازات مندرج در تذکر (2) و (3) را کسب نمایند.
تذکر5: شیوه اجرای ارزیابی تکمیلی و جزئیات موارد مربوط پس از اجرای آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (کتبی) اعلام میشود.
بر این اساس ارزیابی تکمیلی، مطابق ضوابط مربوط توسط کانون های ارزیابی آموزش وپرورش صرفاً برای افراد معرفی شده واجدشرایط صورت  خواهد گرفت آموزش و پرورش نمره مرحله ارزیابی را جهت گزینش نهایی و اعلام نتیجه آزمون، به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد کرد.

حیطه امتیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش (کتبی) امتیاز ارزیابی تکمیلی جمع
عمومی 240 160 400
اختصاصی 180 120 300
تخصصی 180 120 300
جمع 600 400 1000

1. در مرحله سنجش وارزیابی تکمیلی، دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان در مشاغل مرتبط هنرآموزی از امتیاز مربوط برخورداری خواهند شد.
2. امتیاز و سهم هریک ازحیطه ها در جداول بخش آزمون استخدامی آموزش وپرورش (کتبی) و ارزیابی تکمیلی شرایط احراز، مواد آزمون، عمومی، تخصصی و اختصاصی، شغل محل ها و شرایط ارزیابی تکمیلی درج شده است. 

اعلام نتایج نهایی (مشاهده)
پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به آموزش و پرورش (حداکثر سه برابر) در سقف ظرفیت پذیرش، مطابق جدول شماره (3) و بر اساس نتیجه امتحان مشترک فراگیر (کتبی) با وزن چهل (40) درصد (و ارزیابی تکمیلی با وزن شصت (60) درصد که درجدول مزبور لحاظ شده و مفاد این دفترچه در اولویت انتخابی شغل- محل در مقایسه با سایر داوطلبان و با رعایت سهمیه قانونی داوطلب، به تعداد یک برابر ظرفیت صورت خواهد گرفت. باتوجه به حداقل های تعیین شده، چنانچه داوطلب حدنصاب لازم را پس از ارزیابی تکمیلی کسب ننماید در فرایند گزینش نهایی قرار نخواهد گرفت.
تذکر1: گزینش موظف است با رعایت ماده (16) قانون گزینش نتیجه اولیه افراد را جهت طی سایر مراحل استخدام قبل از نتیجه نهایی اعلام کرده، لیکن نظر نهایی گزینش پس از بررسی لازم قبل از اتمام دوره مهارت آموزی و صدور حکم استخدامی اعلام خواهد شد.
تذکر2: پس از اعلام نظر گزینش در صورت مساوی بودن مجموع نمرات مکتسبه داوطلبان در آزمون کتبی مشترک و ارزیابی تکمیلی، اولویت انتخاب با داوطلبانی خواهد بود که نمره مکتسبه آنان در آزمون استخدامی کتبی بالاتر باشد.
تذکر3: پذیرفته شدگان نهایی مکلفند جهت پیگیری ادامه فرایند استخدام به اداره کل آموزش و پرورش مورد پذیرش و جهت گذراندن دوره مهارت آموزی به دانشگاه فرهنگیان مراجعه نمایند. عدم مراجعه در مهلت تعیین شده (تحت هرشرایطی) به منزله انصراف از استخدام در آموزش وپرورش تلقی خواهد شد. 
تذکرات مهم (مشاهده)
داوطلبان صرفاً در صورتی میتوانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت نام نمایند که مقطع، رشته و گرایش مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه مدرک تحصیلی آنان، مطابق با شرایط احراز مشاغل قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون یکسان باشد. در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، گرایش خاصی ذکر شده باشد، صرفاً فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش تحصیلی میتوانند در آزمون ثبت نام نمایند. اما در صورتی که هر یک از رشته های تحصیلی بدون ذکر گرایش و یا با عبارت «کلیه گرایش ها» در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی درج شده باشد، فارغ التحصیلان کلیه گرایش های آن رشته تحصیلی در مقطع مورد نظر، میتوانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند و در صورتی که یک رشته تحصیلی با عبارت «بدون گرایش» در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون درج شده باشد، صرفاً آن رشته تحصیلی به صورت تنها و بدون گرایش مد نظر است.
به طور مثال نام رشته های تحصیلی ذکر شده در بخش شرایط احراز شغلها، به سه صورت آمده است:
الف: با ذکر کلمه «گرایش» مثال: مهندسی عمران گرایش سازه، که منظور گرایش خاصی از یک رشته تحصیلی است و شامل دیگر گرایش های این رشته نمیشود.
ب: بدون ذکر کلمه «گرایش» و یا با ذکر عبارت «کلیه گرایش ها» مثال: مهندسـی عمران و یا مهندسـی عمران (کلیه گرایش ها) که همه گرایش های این رشته تحصیلی را شامل میشود.
ج: با ذکر عنوان «بدون گرایش» مثال: مهندسی عمران (بدون گرایش) که صرفاً همین رشته تحصیلی بدون هیچگونه گرایشی را شامل میشود.
ضمناً فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق، در صورتی میتوانند در این آزمون ثبت نام نمایند، که عنوان مدرک تحصیلی مندرج در متن دانشنامه یا گواهی موقت آنان بدون در نظر گرفتن پیشوند "معارف اسلامی "با مقطع، رشته و گرایش تحصیلی پیش بینی شده در شرایط احراز مشاغل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام یکسان باشد. این دسته از داوطلبان، باید در زمان ثبت نام، عنوان رشته تحصیلی خود را بدون در نظر گرفتن پیشوند "معارف اسلامی "انتخاب نمایند
مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل در درآگهی استخدامی و همچنین مدارک معادل، برای شرکت در آزمون استخدامی مجاز نیست.
به موجب رای وحدت رویه شماره 1358 الی 1373مورخ 1399/10/20 هیات عمومی دیوان عدالت اداری؛ تعیین و تأیید ارزش علمی مدارک تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی (دولتی و غیردولتی) از وظایف و اختیارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، بنابراین چنانچه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بنابر مقتضیات زمانی بدون تغییر در محتوای رشته های تحصیلی دانشگاهی تغییراتی را در عناوین مدارک تحصیلی اعمال و آن را اعلام نموده باید ملاک عمل قرار گیرد. بر این اساس صلاحیت تطابق رشته های تحصیلی دانشگاهی برعهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهدبود. قابل ذکر است.
افراد دارای مدارک تحصیلی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده، برای شرکت در آزمون باید مدرک (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی را داشته باشند. بدیهی است صدور حکم کارگزینی یا تنظیم قرارداد پیمانی پذیرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی است.
بر اساس بند (ز) ماده (42) قانون مدیریت خدمات کشوری و آییننامه شماره 44178/88384 مورخ 1389/04/22 وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، داوطلبان استخدام باید سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند را داشته باشند (با در نظر گرفتن بند (ب) "سهمیه معلولین"، بخش (4) امتیازات و سهمیه های قانونی)، در صورت عدم تأیید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله بررسی مدارک و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه است.
با توجه به اینکه دستگاه استخدام کننده اطلاعات خود اظهاری و مدارک متقاضیان معرفی شده چند برابر ظرفیت را پس از اعلام نتایج آزمون کتبی داوطلبان بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، پایان خدمت یا معافیت دائم، سن، ایثارگری، معلولیت مغایر با شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی باشد، برای داوطلب حقی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون استخدامی (اعلام نتایج اولیه، ارزیابی تکمیلی، گزینش و حتی در صورت پذیرش نهایی)، داوطلب از ادامه فرآیند جذب و استخدام حذف خواهد شد.
با توجه به اینکه امتیازات قانونی مندرج در این آگهی برمبنای اطلاعات خوداظهاری داوطلبان لحاظ میشود، لذا در صورتی که اطلاعات خود اظهاری از جمله حافظین قران، بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استانها) و قانون حمایت ازخانواده و جوانی جمعیت مغایر با شرایط مندرج دردفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی باشد، صرفا اطلاعات خود اظهاری حقی برای داوطلب ایجاد نخواهدکرد. بعد از بررسی و اعلام نتایج نهایی در هرمرحله استخدام چنانچه محرز شود که مدارک و مستندات ارائه شده توسط داوطلب، خلاف واقع بوده و یا به استناد مکاتبات مراجع قضایی، نظارتی و یا مرجع صادر کننده، گواهی و مدارک قبلی موردتایید قرارنگیرد امتیاز مربوطه حذف خواهدشد.
مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حداکثر دو ماه پس از اعلام نتیجه نهایی باید به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.
مسئولیت ثبت نام در آزمون استخدامی به عهده داوطلب بوده و تاکید میشود با توجه به اشتباهات پیش آمده در زمان ثبت نام داوطلبان توسط سایر افراد (در مواردی نظیر اطلاعات شخصی، تحصیلی، سهمیه های قانونی، بومی و...)، که امکان اصلاح آنها پس از پایان زمان های تعیین شده برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات وجود ندارد، بنابراین ضروری است داوطلبان نسبت به کنترل دقیق اطلاعات خود اقدام لازم را بعمل آورند.
به منظور رعایت عدالت استخدامی و ایجاد فرصت برابر برای تمامی داوطلبان آزمون استخدامی، پس از اتمام مهلت ثبت نام و زمان های تعیین شده برای ویرایش اطلاعات داوطلبان، امکان هیچگونه تغییر و اصلاح در اطلاعات خوداظهاری داوطلبان وجود نداشته، بنابراین داوطلبان باید در زمان های تعیین شده برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات در تکمیل فرم ثبت نام آزمون استخدامی دقت لازم را بعمل آورند.
به منظور احراز مهارت های پایه و عمومی فناّوری اطلاعات افراد واجد شرایط جهت استخدام در مشاغل تخصصی، کارشناسی و بالاتر (موضوع تبصره دو ماده (42) قانون مدیریت خدمات کشوری) داوطلبان استخدام موظفند حداکثر یک ماه پس از اعلام تأیید گزینش، مدارک مربوط به کسب مهارت های هفتگانه (ICDL) صادره از مراکز و مؤسسات تأیید صلاحیت شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور را ارائه نمایند. بدیهی است کسانی که فاقد گواهینامه های مذکور میباشند و یا گواهینامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نیست، موظفند برای شرکت در آزمون تعیین سطح و دریافت گواهینامه مذکور به یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده در بخش اعتبارسنجی موسسات آموزشی (با عنوان موسسات تعیین صلاحیت شده) که در درگاه الکترونیکی سازمان اداری و استخدامی کشور قابل مشاهده است، مراجعه نمایند.
هر داوطلب در صورت مشمول بودن در هر یک از سهمیه های قانونی 25 و 5 درصد ایثارگران و 3 درصد معلولان، صرفاً مجاز است در یکی از سهمیه های مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه، ثبت نام نماید. به عبارت دیگر چنانچه داوطلبی واجد شرایط برای استفاده از دو یا چند سهمیه قانونی فوق الذکر باشد، در زمان ثبت نام صرفاً مجاز است یکی از سهمیه های مورد نظر را انتخاب نماید و مبنای قرار گرفتن وی در هر یک از سهمیه های استخدامی فوق الذکر (با رعایت ضوابط مربوطه) انتخاب فرد در زمان ثبت نام است.
مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک، ارزیابی تکمیلی، بررسی صلاحیت های عمومی گزینش و یا دوره مهارت آموزی بر عهده داوطلب خواهد بود چنانچه در هر مرحله از جذب و استخدام محرز شود، داوطلب با ارائه مدارک جعلی ویا عمداً اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی باشد، از انجام مراحل بعدی محروم شده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر میشود.
توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

ثبت نام آزمون استخدام دبیر و هنرآموز

دانلود دفترچه شرایط (PDF)  
مشاهده اصلاحیه


تقویم آزمون:
شروع ثبت نام: از 27 خرداد 1402
مهلت ثبت نام: تا 3 تیر 1402
زمان دریافت کارت: 9 مرداد 1402
زمان برگزاری آزمون: 12 مرداد 1402
زمان اعلام نتایج: حداکثر تا 26 مرداد 1402


منابع آزمون:
دانلود نمونه سوالات حیطه اختصاصی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آموزش و پرورش "با پاسخ تشریحی"
دفترچه شبیه ساز آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و استثنایی آموزش و پرورش 


جهت مشاهده آگهی در سایت سازمان سنجش کلیک نمایید

صفحات مرتبط

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2755220
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k