جزئیات بیشتر در مورد خبر

ایجاد ۶۳۰ هزار فرصت شغلی در کشور در سال گذشته

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه جزئیات افزایش دستمزد کارگران اینجا کلیک نمایید

جهت ورود به صفحه اخبار و جزئیات ثبت تعاونی ها اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه استخدامی استانداری اردبیل اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ اردیبهشت ۹۶: افزایش دستمزد کارگران نشانگر توجه دولت به قشر زحمتکش کارگری (منبع:خبرگزاری ایلنا)

معاون وزیر کار گفت: با وجود مشکلات اقتصادی سال گذشته ۶۳۰ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شد.

به گزارش ایلنا، سید حمید کلانتری امروز در مراسم گرامیداشت روز کارگر در اردبیل با بیان این مطلب اظهارکرد: ۲۲ هزار شغل در سه سال گذشته در استان اردبیل ایجاد شده و این روند در کشور نشان می‌دهد که کارها برای رونق در حال حرکت است.

وی ادامه داد: این مدت با اقدام‌های انجام شده فضای کسب و کار بهبود یافته و رتبه کشور از ۱۵۰ به ۱۲۰ ارتقا یافته اما این امر برای دولت تدبیر و امید راضی‌کننده نبوده و باید این رتبه تا ۶۰ ارتقا یابد.

معاون وزیر کار با اشاره به اهمیت تعاونی‌ها در ایجاد زمینه‌های شغلی افزود: ۹۵ هزار تعاونی فعال در کشور  وجود دارد که این میزان همچنان باید افزایش یابد تا زمینه کسب و کار و اشتغال بیشتری در کشور ایجاد شود.

کلانتری با تاکید بر توجه دولت به مسایل کارگری گفت: با اینکه نرخ تورم در کشور ۱۰ درصد بود اما میزان افزایش حقوق کارگری بالاتر از نرخ تورم و ۱۴ درصد شد و این نشان از توجه دولت به قشر زحمتکش کارگری است.

همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در این مراسم با اشاره به ایجاد ۲۲ هزار شغل در استان در سه سال گذشته گفت: ۱۳ هزار و ۱۲۵ نفر از این تعداد توسط بخش‌خصوصی، ۵ هزار و ۳۴۲ نفر در بخش تعاون و ۳ هزار و ۷۵۲ نفر نیز از طریق مشاغل خانگی صاحب کار شده‌اند. هم‌اکنون ۹۸ هزار کارگر بیمه شده در استان اردبیل وجود دارد.

قاسم رحیمی اضافه کرد: سال گذشته با تزریق ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی راکد و نیمه‌فعال در استان سه هزار و ۵۰۰ شغل تثبیت شده و برای ۳۰۰ نفر نیز زمینه شغلی جدید ایجاد شد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...