جزئیات بیشتر در مورد خبر

حقوق کارگران بر اساس قانون کار است

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک نمایید


خبر 13 دی 97: اعلام نحوه پرداخت حقوق کارگران شهرداری

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص نحوه پرداخت حقوق کارگران شهرداری گفت: در حال حاضر پیمانکاران فضای سبز و رفت و روب مجبور هستند که برای کارگران فیش حقوقی صادر کنند و بر اساس لیست ارسالی هر ماه حقوق پرداخت کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سامانه «فارس من» با هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده است و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

هموطنان عنوان کردند«متاسفانه قرارگرفتن کارگران زیرپوشش پیمانکار درشهرداریها وضعیت بسیار بغرنجی به بارآورده که دامن خانواده هارو هم گرفته لذا باتوجه به وضعیت موجود پیشنهاد می شود ضمن قراردادی کردن کارگران دراین اوضاع نامساعد، از بار فکری آنها کم گردد. متاسفانه پرداخت پول به پیمانکاران توسط شهرداریها و همچنین پیمانکاران به کارگران دچار وقفه های چندماهه شده است که دراین اوضاع و احوال با کم لطفی مسئولین دچار مشکلات بیشتری هم شده است.»

اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس، گفت: در سنوات گذشته بعضاً پیمانکاران چندین ماه حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کردند و مشکلاتی برای این قشر ایجاد می‌شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پیمانکاران فضای سبز و رفت و روب مجبور هستند که برای کارگران فیش حقوقی صادر کنند، گفت: لیست این افراد هر ماهه صادر می‌شود به همین دلیل پیمانکار نمی‌تواند حقوق آنها را دیر پرداخت کنند.

به گفته عطایی، 30 هزار کارگر در فضای سبز و رفت و روب داریم.

وی با بیان اینکه برای کنترل پیمانکاران طرح‌هایی در نظر گرفته‌ایم، گفت: برای اینکه مطمئن شویم آنها حقوق کارگران را پرداخت می‌کنند 70 درصد مبلغ صورت وضعیتشان را ابتدا پرداخت می‌کنیم و باید از این رقم حقوق کارگران را پرداخت کنند و بعد از ‌آن الباقی صورت وضعیتشان پرداخت می‌شود.

عطایی با بیان اینکه حقوق کارگران بر اساس قانون کار است، گفت: اینکه حقوق این افراد پایین است را قبول داریم اما بر اساس قانون کار پرداختی ها صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...