جزئیات بیشتر در مورد خبر

ارائه تسهیلات ارزان قیمت از جمله عوامل رشد صنعت گردشگری

جهت ورود به صفحه اخبار رابطه گردشگری و اشتغالزایی اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 98: ایجاد شغل در زمینه گردشگری با کمتر از 70 میلیون تومان اعتبار

هر شغل در حوزه گردشگری با کمتر از 70 میلیون تومان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور شب گذشته در نشست بررسی مشکلات حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان در چابهار با بیان این مطلب، گفت: می‌توان با کمترین سرمایه در این حوزه شغل ایجاد کرد و این سازمان در زمینه تهیه زیرساخت‌ها از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
علی اصغر مونسان فعال سازی حمل و نقل دریایی، مجتمع های دریایی، تسهیلات ارزان قیمت و توجه به تورهای گردشگری را از جمله عوامل رشد صنعت گردشگری برشمرد و خاطرنشان کرد: بوم گردی‌ها ظرفیت‌های خوبی برای جذب گردشگر هستند و باید مشکلات آنها بررسی و حمایت شوند.
وی گفت: بوم گردی های کشور از 400 واحد به هزار و 500 واحد در کشور رسیده‌اند و استقبال گردشگران خارجی از این واحدهای اقامتی خوب بوده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: زیباترین هنر پوشاک کشور، سوزن دوزی بلوچ است که می‌تواند در سطح جهانی مطرح شود و برای درآمدزایی مردم منطقه بسیار موثر باشد.
معاون رئیس جمهور به مشکلات فعالان حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان هم اشاره کرد و گفت: تمامی مشکلات مطرح شده پیگیری و از فعالان این حوزه حمایت همه جانبه می‌شود.
مونسان گفت: در مناطق کم برخوردار برنامه‌های خوبی خواهیم داشت و مجوز لازم برای شرکت‌های حمل و نقل و خرید خودروهای ویژه جابجایی مسافر صادر می‌شود.
وی تصریح کرد: تمام بناهای تاریخی کشور باید به بخش خصوصی واگذار شود تا بتوان آنها را برای جذب گردشگر فعال‌تر کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان هم در این جلسه گفت: توجه به بخش گردشگری منجر به اشتغال و توسعه این منطقه محروم می‌شود و باید دولت با همکاری بخش خصوصی زیرساخت‌ها را تامین و زمینه حضور گردشگران را فراهم کند.
احمدعلی موهبتی تاکید کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید هر 2 ماه یکبار سفری به این استان داشته باشد تا بتوان مسائل و مشکلات را بهتر پیگیری کرد.
مهمترین خواسته های فعالان حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان در این نشست، افزایش سهمیه سوخت 200 لیتری به 500 لیتر، حذف بروکراسی اداری برای سرمایه گذاران، کاهش هزینه‌های سفر به چابهار و ارائه تسهیلات ارزان قیمت بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...