آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

منابع مطالعاتی آزمون استخدام آموزش و پرورش

 • بروزرسانی:
 • دیدگاه: 401 (نمایش)
 • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
 • ارسال کننده: (کارمند پنج)
اطلاعات بیشتر

تجربیات پذیرفته شدگان مرحله علمی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

این مبحث مربوط به تجربیات کارجویان سایت ایران استخدام جهت قبولی در مرحله آزمون کتبی (مرحله 1) آزمون های استخدامی است.


ایران استخدام: با توجه به سوالات متداول کارجویان سایت ایران استخدام در رابطه با نحوه مطالعه جهت قبولی در آزمون های استخدامی، گروه نویسندگان سایت ایران استخدام تصمیم به جمع آوری اطلاعات و تجربیات دوستانی که موفق به قبولی در آزمون های استخدامی شده اند کرده است.
این تجربیات کاربران ایران استخدام همراه با نکاتی توسط ایران استخدام به مرور در این مبحث اضافه خواهد شد.
درخواست ایران استخدام از شما این است که اگر صاحب تجربیاتی در رابطه با نحوه قبولی در آزمون استخدامی هستید تجربیات خود را برای کمک در موفقیت دیگران در این بخش ارسال نمایید.

با آرزوی موفقیت-ایران استخدام


توصیه های ایران استخدام برای موفقیت شما در آزمون های علمی استخدامی:

1- جهت مطالعه دروس عمومی آزمون های استخدامی، مطالعه دروس عمومی دبیرستانی پیشنهاد میشود.
2- جهت مطالعه دروس تخصصی آزمون های استخدامی، مطالعه کتب و مباحث و جزوات آموزشی دانشگاهی توصیه میشود.
3- جهت تست زنی، نمونه سوالات تستی سالهای قبل آزمون های استخدامی توصیه میشود. جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی “اینجا” کلیک کنید. کتاب ایران استخدام منتشر شد (جهت سفارش اینجا کلیک کنید)
4- جهت تست زنی، نمونه سوالات کنکوری مقطع ارشد نیز توصیه می شود.
5- در حل سوالات درس کامپیوتر، تست زنی نمونه سوالات استخدامی سالهای قبل آزمون های استخدامی موثرتر می باشد.جهت دانلود جزوه دانش کامپیوتر “اینجا” کلیک کنید
6- انتظار شما از نمونه سوالات استخدامی باید در حد معقول باشد. اکتفای بدون مطالعه منابع به نمونه سوالات استخدامی جهت موفقیت در آزمون های استخدامی در اکثر موارد با شکست مواجه خواهد شد. به عنوان مثال هیچگاه نمیتوان سطح کیفی مطالعه و درصد قبولی یک فرد پشت کنکوری را که به همراه نمونه سوالات اقدام به مطالعه منابع میکند با فردی که تنها به مطالعه نمونه سوالات سالهای قبل کنکوری اکتفا میکند یکسان در نظر گرفت.
7- در هنگام مطالعه نمونه سوالات استخدامی سعی نکنید که پاسخ آنها را حفظ کنید، بلکه سعی کنید که مباحث کلی آن ها را بیاموزید.
8-در اکثر آزمون های استخدامی کسب حدنصاب 50 الی 60 درصدی نمره آزمون دروس عمومی شرط برای تصحیح بخش سوالات اختصاصی پاسخنامه ی شماست، بنابراین تأثیر دروس عمومی آزمون استخدامی خود را دست کم نگیرید.
9- آیا آزمون استخدامی پیش روی شما دارای نمره منفی برای پاسخ های غلط است؟ این اولین و یکی از مهمترین سوالاتی است که میبایست از یک منبع معتبر پاسخ آن را بیابید. اگر آزمون دارای نمره منفی است، باید در نوع تست زنی خود در سر جلسه امتحان مراقب باشید. در این حالات شما نباید به سوالات، از روی شانس محض پاسخ دهید .
10- سعی کنید وضعیت دانش و اطلاعات خود را در مقایسه با دیگران بسنجید تا متوجه میزان تلاش و همتی که لازم است جهت ارتقاء علمی خود صرف کنید بشوید. جهت ورود به سامانه آزمون استخدامی آنلاین (رایگان) ایران استخدام و سنجش رتبه خود در بین صدها نفر دیگر “اینجا” کلیک کنید.
11- جهت کسب آمادگی برای پاسخ به سوالات بخش اطلاعات سیاسی و عمومی و مذهبی میتوانید از جزوه ی تهیه شده توسط سایت ایران استخدام استفاده نمایید. جهت دانلود این جزوه  همراه با پاسخ “اینجا” کلیک کنید.
12- سوالات بخش هوش آزمون های استخدامی نیاز به مطالعه منبع خاصی ندارد، پاسخ به سوالات این بخش بستگی به هوش و آمادگی ذهنی شما دارد اما بسیار مهم است که قبل از آزمون تعداد مناسبی از نمونه سوالات این بخش را مطالعه نمایید تا ذهن شما آمادگی و آشنایی با سبک طراحی سوالات استخدامی هوش و استعداد تحصیلی را پیدا کند. جهت دانلود جزوه استخدامی هوش و استخداد تحصیلی “اینجا” کلیک کنید.
13- یکی از اشتباهات رایج کارجویان عدم توجه به مواد آزمون اعلام شده در آگهی استخدامی جدید است. ممکن است شما به تصور آزمون های سالهای قبل موارد ارائه شده در سالهای قبل را مورد مطالعه قرار دهید، در حالی که مواد آزمون در آگهی استخدامی جدید تغییر پیدا کرده است. ممکن است شما نمونه سوالات استخدامی آزمون های استخدامی سالهای قبل یک سازمان و یا بانک را خریداری نمایید اما قبل از هر چیزی باید با رجوع به آگهی استخدامی جدید متوجه شوید که چه مواد آزمونی را باید مطالعه و چه مواد آزمونی را مطالعه نفرمایید.
14- به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از آزمون های استخدامی همراه با اعلام مواد آزمون، جزوه یا منابع مطالعاتی تمام یا برخی از مواد آزمون ذکر شده جهت مطالعه داوطلبان نیز درج و یا ضمیمه آگهی استخدامی میشود.
15- بعد از هر شکستی موفقیت از راه میرسد، به شرط آنکه شکست درس و تجربه ای شود برای عملکرد بهتر در آینده. بنابراین اگر در یک یا چند آزمون استخدامی شکست خورده اید سعی کنید از تجربیاتی که کسب کرده اید برای عملکرد بهتر در آزمون های دیگر استخدامی استفاده کنید. هر آزمون استخدامی تجربه ی مفیدی برای شما است که ممکن است رقیبان کم تجربه شما از آن بهره مند نباشند. هرچند که تجربه اصلی در کیفیت خواندن و مطالعه است.
16- فکر و وسواس تقلب را از ذهن خود دور کنید. بر حسب تجربه ما در سایت ایران استخدام دریافته ایم که یکی از مشغله های فکری برخی از کاربران سایت احتمال تقلب در آزمون است! برگزاری یک آزمون استخدامی نیاز به تأییدیه ها و مجوز های مختلفی دارد. قوانین زیادی بر نحوه برگزاری آزمون های استخدامی و اعلام نتایج آنها حاکم است. و علاوه بر آن اجرای آزمون های استخدامی به مجریان معتبری از جمله سازمان سنجش محول می شود. بسیاری از کاربران ایران استخدام  که خود را به دانش علمی مناسبی مجهز کرده اند نه تنها در یک آزمون استخدامی و بلکه دو یا چند آزمون استخدامی مختلف به طور همزمان پذیرفته میشوند و این خود نشانی بر اجرای سالم آزمون های استخدامی است. خواستن توانستن است، بنابراین توصیه ما به شما این است که تمامی افکار منفی را از ذهن خود دور کنید.

نویسنده: علی احمدزاده/مدیریت سایت ایران استخدام
منبع: سایت ایران استخدام


نویسنده : لوک خوش شانس تاریخ ارسال : یکشنبه 12 آبان 98 ساعت ارسال : 12:05 کد دیدگاه : 2604039
اندیشه ۱ خلاصه اش ۲۷ صفحه هست دانلود کن بخون نصف سوالا رو می زنی
اگر خلاصه دین و زندگی گاج هم بخونی دیگه بالای هشتادی
زبان هم باید لغت قوی باشی و کار یه شبه نیست البته دو سه تا گرامر میاد قواعد زبان خیلی کم و راحتن می تونی بخونی و البته یه متن کوتاه میدن که کلوز تست داره اگر زبانت معمولی باشه با یخرده تست زدن قلقش میاد دستت
هوش هم که فقط باید تست بزنی
ICDL اگر با کامپیوتر کار کرده باشی با یه جزوه خلاصه می تونی نصف سوالا رو بزنی جزوه سبزعلی گل رو دانلود کن ۷ تا پی دی اف هست شما اون قسمت مربوط به مهارتهای هفتگانه رو بخون
ریاضی هم قسمت مجموعه ها و دنباله و قسمت مساحت ها و آمار رو اگر بتونی گیر بیاری پی دی افی چیزی باهاش سه چهار تا سوال میشه زد
اطلاعات عمومی هم قراردادهای ایران با کشورهای دیگه و اطلاعات مربوط به جنگ تحمیلی و دفاع مقدس. تاریخ های مهم تقویم
ادبیات برای لغت که اگر زودتر شروع کرده بودی میشد الانم البته با تلاش می تونی جزوه علی کنکوری ادبیاتش بگیر قالبهای شعری و لغاتش بخون. اگر ارائه های ادبیش ر هم بخونی که نور علی نوره
کل اینهایی که گفتم چهار پنج روز زمان می بره اما میانگین عمومیت سی چهل میشه حدودا
نگران نباش و تلاش کن از راه صحیح
موفق میشی انشالله


نویسنده : لوک خوش شانس تاریخ ارسال : چهارشنبه 8 آبان 98 ساعت ارسال : 11:34 کد دیدگاه : 2598262
منابع آزمون آوزگار ابتدایی: پنج تا درسه که هرکدوم منابع خودش رو داره
منابع محتمل تر رو می گم
پرورشی سیف
سنجش سیف
رشد لورا برک دو جلد
فنون شعبانی دو جلد و فنون فتحی آذر
مکاتب فلسفه گوتک. فلسفه نلر. اصول فلسفه تعلیم و تربیت شریعتمداری.
خب حالا بگم که بهتره تو وقت کم مدرسان اینها رو بخونی
موفق باشی


نویسنده : آیدا-کامپیوتر تاریخ ارسال : شنبه 04 آبان 98 ساعت ارسال : 16:16 کد دیدگاه : 2594018 
حقیقتش من خودمم تو تخصصی ها موندم. اما دوستان برای درس ذخیره جزوه پارسه و کتاب مقسمی رو پیشنهاد دادن که هر دو رو من دیدم خیلی خوبن. برای پایگاه داده و ساختمان دادا و طراحی الگوریتم مقسمی و پوران رو گفتن خوبه. که من کتابهای مقسمی رو دارم خوب توضیح داده.
برای برنامه نویسی هم جزوه شیرافکن و کتاب مقسمی گفتن خوبه.
در حین خوندن نکته برداری هم کنید که برای مرور ازش استفاده کنید.و تا میتونید تست بزنید.
دروس تخصصی رشته ما خیلی خیلی فرار هستن و باید مدام تکرار بشه تا تو ذهن بمونه


نویسنده : نازنین 68 تاریخ ارسال : دوشنبه 29 مهر 98 ساعت ارسال : 13:20 کد دیدگاه : 2586700 
منابع مشاوره 1.اصول وفنون مشاوره عبدالله شفیع ابادی , مدرسان .2 مشاوره مدرسه دکتر کیانوش زهرا کار 3.مشاوره خانواده دکتر کیانوش زهرا کار.4 راهنمایی ومشاوره شغلی شفیع ابادی .5 روان شناسی تربیتی علی اکبر سیف .6 روان شناسی یادگیری پروین کدیور .


نویسنده : Roghayeh تاریخ ارسال : یکشنبه 28 مهر 98 ساعت ارسال : 22:18 کد دیدگاه : 2585794 
سلام دوست عزیز
نه بابا من ماشاالله هزار ماشاالله سرعت دوره کردن دوستان رو می بینم کلا افسرده شدم و استرس گرفتم فکر کنم من و لاک پشت تو سرعت کم مسابقه بذاریم با اختلاف قابل توجهی برنده میشم.
دوست خوبم برای دروس تخصصی آقا جان مقسمی، پوران، ماهان، مدرسان هر چی دم دستتون هست همونو بخونید.
برنامه نویسی مباحث پایه سی پلاس پلاس و شی گرایی شیرافکن دو تا پی دی اف جداگانه هست اونو دانلود کنید بخونید با توجه به زمان مفیدتر باشه.
برای عمومی ها اگر درسنامه ایران استخدام رو دارین کمک می کنه ولی اگر ندارین،
ادبیات: ادبیات علی کنکوری رو بخونید.
معارف: پی دی اف گنج گاج ۲۲ ص هست با اندیشه اسلامی ۱.
ریاضی: در حد انسانی بخونید کفایت می کنه.
ای سی دی ال: ظاهرا کاظم زرین با سبز علی گل که من هیچ کدوم رو ندارم.
زبان: من گرامر پارسه رو خونده بودم ولی فکر نکنم بتونم مرور کنم ولی پی دی اف خوب زیاد هست.
اطلاعات عمومی هم اسمش روشه ولی وصیت امام، سند چشم انداز، اصل های مهم قانون اساسی، تاریخ های مهم دفاع مقدس، اسم سران قوا و وزیران، مکان های تاریخی و دیدنی و…هر چقدر تونستید بخونید
هوش هم تست بزنید.
دیگه چیزی نموند.
موفق باشید.


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : یکشنبه 7 مهر 98 ساعت ارسال : 00:16 کد دیدگاه : 2546489 
این منابع را دیدم بعضی‌ها میگفتند دیگه نمیدونم درست یانه امیدوارم به دردتون بخوره مباني روانشناسي عمومي و رشد

تعلیم وتربیت اسلامی:2جلدازدکترخسروباقری
2=آشنایی باعلوم قرآن:محمدهادی معرفت
3=روابط انسانی درمدرسه:روابط انسانی درآموزشگاه ازدکترمیرکمالی_روابط انسانی درسازمانهای اموزشی ازدکترسرمد
4=سبک زندگی ایرانی اسلانی:3جلدازآقای احمدحسین شریفی
5=فلسفه ومبانی تعلیم وتربیت:کتابی ازشورای عالی انقلاب فرهنگی باعنوان تحول بنیادین درآموزش وپرورش
6=روانشناسی عمومی ورشد:مدرسان یاپوران پژوهش
7=مباحث فرهنگی روز:مربوط به اطلاعات فرهنگی خودتون داره سلام خواهر یا برادر گرامی. قبل از معرفی منابع باید گفت که منابع این رسته شغلی بسیار گسترده و زیاد هست و نیاز به مطالعه گسترده داره.
1. حجه.
انشالله موفق باشین و بتونید دانش آموزان با ایمانی تربیت کنید (گوهر گمشده امروز) برای من هم دعا کنین. یاعلی


نویسنده : الهام تاریخ ارسال : شنبه 30 شهریور 98 ساعت ارسال : 12:39 کد دیدگاه : 2526588 
سلام رتبه یک آموزگاری تهران آوردم ببینید اون ساعت مطالعه زیاد باشه مهم نیست اون چقدمطلب بفهمی مهمه ادبیات ومعارف کتاب خیلی سبز کنکور خوندم مهارت‌های هفتگانه کتاب کاظم زرین و خیلی تست کارکردم ریاضی قسمت های مهم خوندم اطلاعات عمومی جزوه بود که از اینترنت دانلود کردم کامل بود و خیلی تست کارکردم هوش فقط تست کارمیکردم و زبان انگلیسی واژگان میخوندم و خیلی داستان انگلیسی خوندم ترجمه کردم اختصاصی هارو من منابع جامع که تو ارشدم استفاده میشد خوندم وتست ارشد میزدم همیشه برای خودم شبیه سازی ازمون میکردم و زمان میگرفتم وبه خودم جایزه میدادم و همیشه این جمله وقتی ناامید بودم میگفتم که هیچکس ازمن بهتر نیست من بهترینم


نویسنده : ناشناس ریاضی تاریخ ارسال : پنجشنبه 28 شهریور 98 ساعت ارسال : 15:31 کد دیدگاه : 2523218 
ریاضی: امار و تصاعد بخونی حداقل 30،40 میزنی. اطلاعات عمومی: قانون اساسی، دفاع مقدس و تست های سال گذشته. ادبیات: لغت و املا ،ارایه ،زبان فارسی، قرابت نیازی بخوندن نداره آسونه. هوش: تست. کامپیوتر کتاب سبزعلی گل حجمش زیاده وقت نمیشه من میخوام کامپیوتر فقط تست های سالهای قبل رو بخونم. کتاب تست ایران استخدام معتبره، مثل کتابای دیگه تألیفی نیس


نویسنده : حسن اهواز تاریخ ارسال : جمعه 28 تیر 98 ساعت ارسال : 14:31 کد دیدگاه : 2412516 
سلام دوستان عزیز وقت شما بخیر من قبول شده سال 95 هستم منم مثل شما موقع آزمون و بعد از ازمون تمام روزم همینجا سرگرم بودم ( البته درس هم میخوندم ) . دوستان من شریط همتون رو درک میکنم و خودم توی شرایط بدی درس خوندم متاهل باشی و بیکار دردی بسیار بدیه . دوستان میخوام چند نکته دیگه برای شما بگم امیدوارم بدرتون بخوره . من قبل از اینکه قبول بشم 2 بار قبلش ازمون دادم و قبول نشدم این ازمون ها واسم تجربه خوبی شد که بتونم واسه بار سوم که ازمون بدم قبول بشم . نکته اول دوستان عزیز ازمون استخدامی مثل ازمون های استاندارد کارشناسی و یا ارشد نیست که سوالات استانداردی بیارن ممکنه سوالات فوق العاده پیش پا افتاده ای هم بیارن بخصوص سوالات اطلاعات عمومی . نکته دوم . دوستان سر جلسه اصلا درسی رو نخونده رد نکنید چون ممکنه سوالات بسیار ساده ای که اصلا احتیاج به خوندن نداشته باشه هم واستون بزارن مثلا من ی درسی رو اصلا نخوندم و میخواستم صفر بزارمش ولی با چند دقیقه وقت گذاشتن 36 درصد زدم خودم باورم نمیشد . نکته سوم سعی کنید منفی نزنید . نکته چهارم دوستان پیش خودتون فکر کنید این اخرین فرصت زندگیتونه سعی کنید تمام توانتون رو واسش بزارید . نکته پنجم دوستان سعی کنید نمونه سوالات استخدامی جندسال اخیر رو حتما نگاهی بندازید و برای عمومی حتما حتما سوالات 10 سال اخیر کنکور سراسری رو هم نگاه کنید شاید توی نگاه اول بلد نباشید ولی مطمئن باشید چند سوال عمومی هم از اینا میارن . دوستان سعی میکنم هر چند روزی بیام و از تجربیات خودم واستون بگم . امیدوارم روزی برسه که جوان ایرانی بدون دغدغه و استرس و از سر رضایت شغلی رو انتخاب کنه.


نویسنده : به آموزگاری ها تاریخ ارسال : پنجشنبه 27 تیر 98 ساعت ارسال : 13:18 کد دیدگاه : 2410990 
تحلیلی کوتاه بر سوالات درس سنجش و اندازه گیری بر اساس آزمون های سه سال اخیر (۹۵_۹۶_۹۷)

بخش دوم
________________________
در ۳سال گذشته کدام فصل ها مهمتر بودند و از هر کدام چند سوال طرح شد؟

فصل سیزدهم= اجرا، نمره گذاری و تحلیل آزمون
سال ۹۵= ۳ سوال
سال ۹۶= ۰ سوال
سال ۹۶= ۱ سوال

فصل چهاردهم= استفاده از روش های آماری برای تفسیر نمرات آزمون

سال ۹۵= ۰ سوال
سال ۹۶= ۰ سوال
سال ۹۶= ۱ سوال

فصل پانزدهم= هنجار ها و نیمرخ ها

سال ۹۵= ۱ سوال
سال ۹۶= ۰ سوال
سال ۹۷= ۱ سوال

فصل شانزدهم= روایی آزمون

سال ۹۵= ۱ سوال
سال ۹۶= ۰ سوال
سال ۹۷= ۱ سوال

فصل هفدهم= پایایی آزمون

سال ۹۵= ۳ سوال
سال ۹۶= ۰ سوال
سال ۹۶= ۲ سوال
________________________
با توجه به مطالب بالا این چنین می‌توان نتیجه گیری کرد که فصل چهار و یازده با ۶ سوال، فصل هفده با ۵ سوال و فصل های شش، هفت و سیزده هر کدام با ۴ سوال به ترتیب مهم‌ترین فصول کتاب محسوب میشوند.

من در اینجا سعی میکنم در مورد این چند فصل مهم کتاب توضیحاتی را ارائه دهم. بنابراین به ترتیب اهمیت فصول ابتدا به فصل چهام میپردازیم

فصل چهارم:

۱-کتاب سنجش و اندازه گیری مدرسان شریف قسمت آغازین فصل یعنی رویکردهای مختلف ارزشیابی (مبتنی بر هدف، مبتنی بر مدیریت، مبتنی بر مصرف کننده و…) را به خوبی پوشش نداده بنابر این پیشنهاد میکنم برای مطالعه این قسمت یا از کتاب سنجش دکتر سیف استفاده کنید و یا هر کدام از این رویکردها را داخل اینترنت سرچ کنید و نکات مهم مربوط به هر کدام از این رویکرد ها را یاداشت کنید و بعدا مطالعه کنید
۲- بقیه مطالب فصل کامل می‌باشد و نیازی به مطالعه منبع اضافه نیست
۳- تفاوت ها و تشابهات انواع ارزشیابی ها را به خوبی مطالعه کنید(مخصوصا ارزشیابی تشخیصی و تکوینی)
۴- هدف از انجام هر کدام از ارزشیابی ها را بلد باشید(مخصوصا تکوینی و تشخیصی)
۵- زمان انجام هرکدام از ارزشیابی ها را بداند

فصل یازدهم:
۱- مهمترین نکته درمورد این فصل سنجش کار پوشه است که به هیچ عنوان توضیحات کتاب مدرسان شریف برای اون کافی نیست مثلا درمورد معایبش که سال گذشته سوال طرح شده بود هیچ توضیحی نداده؛ و حتما باید در کنار اون منبع دیگری رو مطالعه کنید(خود من سال گذشته علاوه بر کتاب مدرسان شریف از اینترنت هم استفاده کردم)
بقیه مطالب این فصل نیز بسیار مهم میباشند و سال های گذشته سوالاتی از قسمت های مختلف آن طرح شده است

فصل ششم
۱- طبقه بندی هدف های آموزشی بلوم بسیار مهم است، حتما تست های زیادی رو در این رابطه تمرین کنید
۲- خصوصیات و کار جدول مشخصات نیز بسیار مهم است

فصل هفتم
چهار فصل این کتاب مربوط به انواع آزمون ها میباشد اما مهمترین آن فصل هفتم یعنی آزمون های تشریحی میباشد

پیشتهاد می‌شود به خوبی قسمت های مزایا، معایب و به خصوص قواعد تهیه سوال های تشریحی و قواعد تصحیح آزمون های تشریحی را به خوبی مطالعه کنید و به این قسمت ها تسلط کامل داشته باشید

فصل سیزدهم
معمولا از این فصل سوالات محاسباتی طرح میشود اما دقت کنید که سوالات بسیار ساده هستند و شما به راحتی میتوانید پاسخ آن ها را حساب کنید
مخصوصا محاسبه ضریب تمیز، ضریب دشواری و نمره اصلاح شده

تعاریف ضریب تمیز و ضریب دشواری را بلد باشید

فصل هفده
این فصل در نگاه اول کمی ترسناک به نظر می رسید اما باید بگویم این فصل نیز ساده است
پیشنهاد میکنم تعریف پایایی را خوب بخوانید، روش های تعیین پایایی را بخوانید، عوامل موثر بر پایایی را بخوانید و همچنین رابطه بین پایایی و روایی را نیز به خوبی مطالعه کنید

همین موارد را در مورد روایی نیز مطالعه کنید

در پایان نیز باید بگوییم که در مورد درس سنجش و اندازه گیری به تفاوت ها و تشابهات مباحث مختلف توجه کنید و سعی کنید طوری مطالعه کنید که به راحتی بتونید تعاریف مختلف را از هم تفکیک کنید
برای مثال تعریف سنجش چیه؟
تعریف ارزشیابی چیه؟
اندازه گیری چیه؟
این سه تعریف چه شباهت ها و تفاوت هایی با هم دارند؟
و یا مثلا مقایس اسمی چیست؟
مقیاس رتبه ای چیست؟
تفاوت این مقیاس ها با یکدیگر در چیست؟


نویسنده : به آموزگاری ها تاریخ ارسال : پنجشنبه 27 تیر 98 ساعت ارسال : 13:16 کد دیدگاه : 2410984 
مهمترین مباحث درس روانشناسی رشد بر اساس آزمون های ۳ سال گذشته(استخدامی آموزش و پرورش).

بدون شک مهمترین مبحث درس روانشناسی رشد بر اساس آزمون های استخدامی سال های گذشته که مجری برگزاری آن سازمان سنجش و آموزش کشور بود مربوط به نظریه رشد شناختی پیاژه می باشد که به طور میانگین هر سال ۴ سوال از این نظریه طرح شده است. بنابراین واجب است که شما تمامی نکات مربوط به این نظریه را به خوبی مطالعه کنید.

بعد از نظریه پیاژه احتمالا مهمترین مباحث مربوط به فصل دوازدهم یعنی دوره نوجوانی خصوصا پژوهش های جیمز مارسیا و قسمت های مربوط به تماشاگران خیالی، افسانه شخصی، آرمانگرایی و … می باشد

در مرحله بعد نظریه رشد اخلاقی اریکسون و نظریه اخلاقی کلبرگ قرار میگیرد که هر سال از این نظریات نیز سوال طرح شده است؛ هنگام مطالعه این نظریات دقت کنید که مراحل رشد اخلاقی کلبرگ و اریکسون را با هم قاطی نکنید.( تجربیات من میگه اگه حسابی به این دو مبحث مسلط نباشید احتمال اینکه سر جلسه آزمون مطالب رو با هم قاطی کنید زیاد میشه. بنابراین پیشنهاد من اینه که در رابطه با این دو مبحث تست های زیادی را تمرین کنید)

نظریات مربوط به بازی (متاسفانه نمیدونم مربوط به کدوم فصل از کتاب میشه اما شما پیداش کنید و بخونیدش چون معمولا از این مباحث نیز سوال طرح میشود)

نظریه ویگوتسکی ۲ سوال(منطقه تقریبی رشد و گفتار اجتماعی)

فروید ۱ سوال(مکانیسم های دفاعی)

بالبی ۱ سوال( مفهوم دلبستگی)

سبک های فرزند پروری(صفحه ۳۹ روانشناسی پرورشی مدرسان)

موقعیت های همسالان(فصل ۱۱ روانشناسی رشد و همچنین صفحه ۴۰ روانشناسی تربیتی مدرسان شریف)


نویسنده : به آموزگاری ها تاریخ ارسال : پنجشنبه 27 تیر 98 ساعت ارسال : 13:14 کد دیدگاه : 2410979

سرفصل های مجموعه علوم تربیتی 1
روش ها و فنون تدریس

دو کتاب اصلی این درس یکی کتاب روش ها و فنون تدریس اقای حسن شعبانی و دیگری اسکندر فتحی آذر می باشد.

به نوعی اکثر فصل های دو کتاب در سالهای آخر مورد توجه طراحان بوده است. اما فصول مهم این کتاب ها که شاید سهم بیشتری از تست های کنکور را به خود نسبت دهد به ترتیب بخش تحلیل آموزشی(خیلی مهم) ،روش تدریس سخنرانی،روش تدریس بحث گروهی و حل مساله،بخش پیش سازماندهنده ی آزوبل،بخش الگوی بدیعه پردازی از کتاب دکتر شعبانی.-واز کتاب دکتر فتحی آذر فصل یک شامل مفهوم و هدف تدریس،فصل دو شامل یادگیری و کاربرد آن،فصل چهارم مدیریت کلاس،فصل شش و هفت شامل روش های سخنرانی و پپرسش وپاسخ،فصل هشتم شامل روش مباحثه،فصل یازده شامل طرح ریزی معلم وقسمت های تعریف ارزیابی ومفاهیم آن،طبقه بندی بلوم از هدف ها وانواع آزمون ها از فصل دوازده مهم می باشند.

روانشناسی:
کتاب اصلی این درس کتاب دکتر سیف با عنوان روانشناسی پرورشی می باشد.اکثر فصل های این کتاب مورد اهمیت است اما فصل های 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-20(فصل های قرمز بسیار مهم اند).
سنجش و اندازه گیری
اصلی ترین کتاب کتاب دکتر سیف که فصل های مهم شامل ارزشیلبی، اندازه گیری،سنجش،امتحان-انواع ارزشیابی(تکوینی،پایانی،آغازین) –مدرک (مطلق ونسبی). انواع سوالات(انشایی،عینی و….) –ضریب دشواری و ضریب تمیز-نظریه ی سوال پاسخ- ضریب همبستگی ها- فصل های مربوط به پایایی و روایی .که فصل های قرمز خیلی زیاد مهم اند.

فلسفه
ویژگی های فیلسوف،نظریه های پراگماتیسم،رئالیسم،ایده آلیسم،اگزیستانسیالیسم،تحلیل گرایی،پایدار گرایی،بنیاد گرایی، پیشرفت گرایی بسیار مهم اند. در بخش فیلسوفان هم بیشتر فیلسئفان غرب شمامل رسو، پستالوتسی،جان لاک،دیویی، فروبل،کانت ارسطو وافلاطون وا از بخش فیلسوفان ایرانی هم غزالی بسیلر مهم اند.
از کتاب شکوهی هم اصل های فلسفی بسیار مهم است.


نویسنده : هانیه تاریخ ارسال : دوشنبه 17 تیر 98 ساعت ارسال : 10:24 کد دیدگاه : 2391318 
مدرسان بگیر روشم نوشته کارشناسی ارشد_دکترا
فلسفه ی تعلیم و تربیت مدرسان
رشد 2 جلد لورا برگ یا مدرسان
سنجش (روانسنجی) علی اکبر سیف یا مدرسان
روش ها و فنون تدریس حسن شعبانی و ماهان
روانشناسی تربیتی علی اکبر سیف یا مدرسان


نویسنده : سامان تاریخ ارسال : جمعه 07 تیر 98 ساعت ارسال : 22:43 کد دیدگاه : 2375495

من.تربیتی92درصد .رشد 63درصد.فنون تدریس43.درصدسنجش90درصد.فلسفه هم سفید (اصلا فلسفه رو نخوندم) .میانگین تخصصی شد 56و میانگین عمومی هم شد44.96نمره ی مکتسبهم شد 45
منابع هم .پرورشی سیف . فنون تدریس شعبانی رو خوندم . رشد مدرسان . سنجش سیف و تست مدرسان .. عمومی هم فقط کتاب تست ایران استخدام و خوندم و چند تا جزوه . ولی منابع تخصصی رو جوری خوندم که به سطح یادگیری در حد تسلط رسیدم. من برا چهارمحال قبول شدم .حدنصاب26 بود فکر کنم یا 28 . توی شهرستان ما رقابت یکم سنگین بود .ولی آخرین نفر قبولی شهرستان نمره ی مکتسبه ش 38بود .. توی بعضی از شهرستانها هم بودن افرادی که با نمره مکتسبه 28که همون حدنصاب بود قبول شدن


نویسنده : به H تاریخ ارسال : دیروز ساعت ارسال : 14:32 کد دیدگاه : 2338500 
نویسنده علی کامپیوتر: منابع آزمون کامپیوتر
عمومی
icdl :
کتاب های کاردانش هست که میتونید از سایت chap.sch.ir برای هر هفت مهارت دانلود کنید و بخونید.البته کتاب سبزعلی گل هم هست اونم خوبه ولی من میگم بچه های کامپیوتر با توجه به اینکه نیاز به مرور دارن همون pdf بخونن کافیه.

ریاضی:یه ریاضی جمع بندی انسانی .دقیقه در حد انسانی سوال میاد.یعنی مشتق و انتگرال و… که مربوط به تجربی ریاضی هست نمیاد سوالات دقیقا در حد کنکور انسانی هستش.یه کتاب ریاضی جمع بندی انسانی بخونید مشکل این درس حل میشه.

معارف اسلامی:کتاب جمع بندی گاج یا یه انتشارات دیگه هرچی دارید + اندیشه 1 سبحانی دانشگاه.البته با همون مورد اول هم درصد خوب میتونید کسب کنید

زبان:گرامر در حد دبیرستان . لغات هم برخی ها دبیرستان و برخی هم خارج از اون.ولی با یه جمع بندی زبان کنکور سراسری هم میشه از این درس بخصوص توی بخش گرامرش درصد کسب کرد.

اطلاعات عمومی و دانش اجتماعی:قانون اساسی رو بخونید که قطعا 3-4 سوال میاد.برنامه ششم توسعه؛چشم انداز بیست ساله.سعی کنید کمی هم کوه های معروف کشور،رود.امکان تاریخی سرچ بزنید تو نت بخونید.(جز بخش قانون اساسی که مشخص هست دقیقا از کجا سوال میاد پراکنده است و اطلاعات عمومیه)

ادبیات:دقیقا مثل کنکور سراسری و البته سوالاتش ساده تره (معنی لغت؛املا،تاریخ ادبیات(گاهی در حد یک سوال)،آرایه ادبی و قرابت معنایی)هرکتاب کنکوری ادبیات جمع بندی باشه که سریع جلو برید از هر انتشاراتی(گاج،مهر و ماه،تخت سیاه و…)فرقی نداره قرار نیست در حد کنکور شما بخونید سریع بخونید رد بشید .البته جزوه علی کنکوری هم با همین اسم سرچ کنید جزوه ادبیات علی کنکوری اونم یه فایل pdf خوبه اونم.

هوش و استعداد تحصیلی:12 سوال اولش که شامل 3 سری سوال 4 تایی هست از کتاب استعداد تحصیلی دکتری هست.استعداد تحصیلی مدرسان شریف ولی قطعا لازم نیست بخونید اگر وقت داشتید و تمایل داشتید بخونید اگر هم نشد یکسری سوالات دیگه میدن میشه از اونا هم حل کرد کمی هوش و استعداد ریاضیتون خوب باشه میتونید بدون خوندن کتاب مدرسان شریف هم تست هوش بزنید.

تخصصی:
ذخیره بازیابی:با خوندن مقسمی بی چون و چرا میشه تست زد.من توصیه دیگه ای ندارم چون خودم مقسمی خوندم همیشه هم خوب زدم.

برنامه نویسی:نیاز به دانش برنامه نویسی یه کوچولو هست ولی بازم کتاب کاردانی به کارشناسی مقسمی میتونه کارگشا باشه.در ادامه یه توصیه ای بهتون خواهم داشت.
شبکه و امنیت:میشه گفت گنگ ترین درس همین درسه چون سرفصل و الگوی مشخصی نداریم ولی توصیه ای که میکنم خودم هم اجرایی کردم و در آزمون گذشته 30 درصد شبکه و امنیت زدم.شما میتونید برای سوالات محاسباتی کتاب گارسیا رو بخونید ولی وقت کافی میخواد و به نظرم وقتی درس های بهتر هست میشه با خوندن کتاب شبکه کامپیوتری هنرستان و همچنین توی نت سرچ کنید کمی در مورد امنیت شبکه(انواع حملات؛رمزگذاری کمی کسب اطلاع کنید)به 3-4 سوال پاسخ داد.در ادامه یه موضوعی رو خواهم گفت در این مورد.
ساختمان داده و طراحی الگوریتم:دو تا درس مجزا هستند توی استخدامی آموزش و پرورش به صورت دو درس مجزا که از ساختمان در حدود 12-13 تست میدن به عنوان یک درس مجزا و طراحی الگوریتم هم 5 سوال. این دو درس مکمل هستند همه هم میدونیم پس اول ساختمان رو تموم کنید بعدش طراحی رو شروع کنید.اگر ساختمان قوی هستید میتونید شروع کنید طراحی هم بخونید.برای منبع هم توصیه من یا مقسمی هست یا یوسفی پوران.(دوتاش از یک مولف بخونید.یا ساختمان و طراحی مقسمی یا ساختمان و طراحی یوسفی)
پایگاه داده:با خوندن کتاب مقسمی قطعا میشه به درصد خوبی رسید به نظر من شیرین ترین و راه ترین درس همین هست که میشه درصد خوب گرفت کتاب مقسمی هم کافیه.
خب در مورد تخصصی ها سعی کنید تخصصی ها روبا درس های که راحت ترید شروع کنید.درس های تضمینی رو بیشتر بخونید.(درس تضمینی مثل ذخیره وبازیابی،پایگاه داده،ساختمان و طراحی الگوریتم) چرا بهشون میگم تضمینی چون از یک الگو مشخص تبعیت میکنن و منابع روشن تری دارن ولی برنامه نویسی(به پیش نیاز برنامه نویسی نیازمنده)و یا شبکه و امنیت(منبع چندان روشنی نداره و نمیشه خیلی روی درصد بالا روش حساب کرد) و صد البته این موضوع رو در نظر داشته باشید شما قرار نیست 70-80 درصد بزنید.با درصد های حول و هوش 30-40 برای تخصصی و 40-50 عمومی قطعا میشه قبول نهایی شد.
با انرژی که گفتید دارید از همین فردا صبح شروع کنید نذارید بگید از شنبه از همین فردا صبح یاعلی بگید و استارت کار بزنید.

ریاضی یک کتاب جمع بندی انسانی بخونید گاج،مهر و ماه فرقی نداره با قطعیت میگم هرکس در حد کنکور انسانی قوی باشه میتونه سوالات استخدامی رو پاسخ بده.زبان انگلیسی گرامرش در حد کنکور سراسری هست با داشتن یک کتاب جمع بندی کنکور سراسری میشه گرامرهاشو زد و لغاتش بعضی هاش هم در حد دبیرستان هستش و خارج از اون ریدینگش هم خیلی سخت نیست من خودم با کتاب جمع بندی گاج تونستم زبان بزنم.
در ضمن اینو توجه داشته باشید قرار نیست همه دروس رو ما در حد و سطح عالی بزنیم چون کارنامه ها اینو میگه که برای رشته کامپیوتر عرض میکنم نه رشته های دیگه .عمومی بین 40-50 و تخصصی بین 30-40 میشه قبول نهایی بود.بنده خودم هرچند باری که شرکت کردم غیربومی بودم نمره هام از سطح بقیه بالاتر بود ولی بحث غیربومی باعث شد که قبول نشم کارنامه ها رو دیدم همه درصدهای نهایی در همین حد بود.

به طراحی الگوریتم و ساختمان داده دید حفظی نباید داشته باشید.شما باید محاسبه کنید باید خودتون محاسبه کنید مثلا توی کتاب ده ها فرمول در مورد درخت نوشته ولی قرار نیست شما بشیند اونا رو حفظ کنید با حفظ کردن اونا نتیجه نمیگیرید.شما باید خودتون محاسبه کنید.مثلا فرمول تعداد برگه های یک درخت چیه فرمولش نوشته شده است شما وقتی سوال اینطوری میبیند باید یه درخت فرضی رسم کنید و خودتون به اون فرمول برسید اینکه بخواید حفظ کنید خیر.به این می رسید که سوالات حفظی بودن.سوالات استدلالی هست شما اون سوالات رو استدلال کنید نه حفظ چون اگر حفظ کنید سرجلسه امتحان شما با سوالاتی روبرو میشید که هیچوقت ندیدید.طراحی الگوریتم و ساختمان کلا خلاصه میشه در مرتبه زمانی اساس و پایشه.

اگر وقت دارید و امکانش از نظر مالی براتون وجود داره فیلم آموزشی طراحی الگوریتم و ساختمان بگیرید مال یوسفی یا کسی دیگه که توی نت هست تا ببینید متاسفانه اینجا الان من امکانشو ندارم که براتون بگم دقیقا چطوری باید خوند ولی کلا دید شما نسبت به این دو درس دید کمی اشتباهیه باید عوض کنید چون میگید 5 6 بار مرور کردم خب باید شما 100 درصد سوالات رو پاسخ میدادید.


نویسنده : Roghayeh تاریخ ارسال : جمعه 20 اردیبهشت 98 ساعت ارسال : 18:05 کد دیدگاه : 2292319 
ریاضی آزمون استخدامی فوق العاده آسون هستند، حیفه نخونید فقط کافیه در حد ریاضی انسانی مباحث رو مسلط باشید، اگه پایه ریاضیتون خوب هست درسنامه ایران استخدام مباحث رو خلاصه آورده می تونه برای مرور کافی باشه…
اگه هم نیاز به مطالعه عمیق هست که از کتابهای کمکی جامع انسانی دبیرستان استفاده کنید ولی به هیچ وجه حذف نکنید…حداقل آمارو…موفق باشید.


نویسنده : آمنه تاریخ ارسال : جمعه 20 اردیبهشت 98 ساعت ارسال : 17:11 کد دیدگاه : 2292261 
ادبیات دبیرستان..اندیشه ۱.۲سبحانی .واندیشه ۳سال دبیرستان..حقوق اساسی فقط ماده ها رو بلد باش توی نت هست..هوش جزوه مسیخ خواه توی نت هست…اطلاعات عمومی هم از نت بردار…ریاضی گاج تجربی یا انسانی..زبان هم لغات وگرامر …واسه ادبیات هم میتونی مهروماه بگیری ..اندیشه سبحانی توی نت هست خلاصه ۳سال دبیرستان هم توی نت هست …جزوه علی کنکوری بیشتر مطالب ادبیات و پوشش میده موفق باشی گلم


نویسنده : علی(کامپیوتر) تاریخ ارسال : پنجشنبه 16 خرداد 98 ساعت ارسال : 11:11 کد دیدگاه : 2335932 
سلام
با خوندن این منابع میتونید درصدهای بالایی در هر سه درسی که گفتید کسب کنید.
برای کامپیوتر کتاب های سبزعلی گل
برای معارف (جمع بندی دین و زندگی گاج + اندیشه 1 سبحانی)
برای ادبیات(یک کتاب جمع بندی ادبیات کنکور از انتشارات گاج یا مهر و ماه یا دیگر انتشارات که برای کنکور سراسری کتاب چاپ میکنن) یا جزوه ادبیات علی کنکوری(اینو تو اینترنت سرچ کنید میتونید پیداش کنید)


نویسنده : مارشال تاریخ ارسال : یکشنبه 15 اردیبهشت 98 ساعت ارسال : 23:50 کد دیدگاه : 2283707

برای عمومی کتاب شرح هفت درس ایران استخدام که از این سایت می توانید بخرید خوب است ولی کافی نیست. برای تخصصی ها سه درس مدار و ماشین و ریاضی مهندسی را از کتاب های شرح درس کنکور کارشناسی ارشد پوران پژوهش خواندم درس پی ال سی را از کتاب استپ 7 مثلث نارنجی خواندم و دو درس برق صنعتی و سیم پیچی را از روی کتاب های هنرستان خواندم ولی برای تاسیسات کتاب خوب نیست ولی برای تاسیسات مجبور شدم همه کتاب های تاسیسات الکتریکی دانشگاه را بخوانم. زمان آزمون برای تخصصی حتما وقت کم خواهید داشت. مدار حدود 75 ماشین 55 برق صنعتی و سیم پیچی 35 پی ال سی 20 تاسیسات 12 و ریاضی مهندسی نزدم. برای تاسیسات کتاب تاسیسات الکتریکی کلهر و روشنایی فنی کلهر خوب هستند


نویسنده : مریم تاریخ ارسال : پنجشنبه 12 اردیبهشت 98 ساعت ارسال : 23:19 کد دیدگاه : 2276368 

منابع با سرچ ساده در همین سایت عبارتند از :اندیشه 1و2 سبحانی. ایین زندگی شریفی.تفسیر موضوعی قران (درس عمومی دانشگاه ) تاریخ قران حجتی. تاریخ قران معرفت.علوم قران معرفت.تاریخ تفسیر جلالیان .تاریخ فقه فقها گرجی. بخش فقه اصول شهید مطهری احکام اموزش فقه فلاح زاده. اسباب نزول حجتی. 3 مقاله در تاریخ تفسیر و نحو حجتی
عمومی فعلا نمیدانم فعلا تخصصی شروع کردم


نویسنده : وحید خاکدان تاریخ ارسال : یکشنبه 08 اردیبهشت 98 ساعت ارسال : 21:35 کد دیدگاه : 2269382 
برای نظریه ها: کتاب خلاصه نظریه های جامعه شناسی نوشته حسین صنعتی و کتاب ریتزر
روش تحقیق : خلاصه کتاب های روش تحقیق نوشته حسین صنعتی
مبانی جامعه شناسی: کتاب مبانی دکتر توسلی.
اگه اینارو پیدا کنید و بخونید کافیه، تو کتابخونه دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران میتونید پیدا کنید، تهران، امیر آباد، پل گیشا، جنب دانشگاه تربیت مدرس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران. منابع دیگه هم تست و نمونه سوال خوبه. در کل منابع کنکور ارشد رو باید بخونید، اینجوری سوالات تخصصی رو خیلی خوب جواب میدید.


نویسنده : باراد تاریخ ارسال : سه شنبه 03 اردیبهشت 98 ساعت ارسال : 17:11 کد دیدگاه : 2261484 
سلام من برا عمومی کتاب های درس نامه و نمونه سوال ایران استخدام رو تهیه کردم البته در کنارش کتاب کامپیوتر کاظم زرین و زبان انگلیسی فست زبان انتشارات جنگل و نشر ویزه ادبیات گاج برا معارف هم کتابا دبیرستان ب اضافه اندیشه 1و2 سبحانی پیام نور و تخصصی ها هم مدرسان میخونم . تا جایی ک من تحقیق کردم حدنصاب رشته ما نسبت ب رشته های دیگه خیلی پایین تره . سال قبل ک من خدمت سربازی بودم شهر ما ی نفر میخواست هیشکی حد نصاب رو نیاورد


نویسنده : مریم بانو تاریخ ارسال : دوشنبه 20 اسفند 97 ساعت ارسال : 23:19 کد دیدگاه : 2220099 
روان شناسی پرورشی از علی اکبر سیف همون کتاب بزرگش منظورمه
سنجش هم علی اکبر سیف همون کتاب بزرگش منظورمه
رشد یا لورا برگ بخون یا مدرسان شریف ولی من مدرسان خوندم عالی بود
فنون تدریس شعبانی جلد اول و اسکندر فتحی اذر
فلسفه یا مدرسان بخون که شامل همه کتاب ها است یا این کتاب ها اگه داری. نقیب زاده، نلر، شریعتمداری، شعائری نژاد، گوتگ
عمومی 4 سال دبیرستان و اندیشه اسلامی 1 و 2 یادت نره
اگر وقت داری 1100 و 504 واژه برا زبان


نویسنده : Ali تاریخ ارسال : شنبه 11 اسفند 97 ساعت ارسال : 02:18 کد دیدگاه : 2204080

سلام منابع عمومی آزمون استخدامی آموزش پرورش:بهترین کتاب کتاب دروس عمومی ایران استخدام هست من خودم همونو خوندم قبول شدم سعی کنید منابع خلاصه باشه نیاز نیست کتابای جامع رو بخونید…ولی در کل بخوام اسم منابع رو ببرم شامل:از مبحث ریاضی و آمار مقدماتی:۱.مجموعه ها۲.حل مسائل جبری وکسری۳.دنباله۴.معادله خط۵.نامعادله۶.ریشه های معادله درجه دوم و سوم ۷.تابع۸.بردتابع۹.دامنه تابع ۱۰.لگاریتم۱۱.حدوپیوستگی۱۲.انتگرال۱۳.مساحت ها ۱۴.انواع متغیر های آماری ۱۵.شاخص ها ۱۶.پیشامد۱۷.نمودارهای آماری ۱۸.رگرسیون۱۹.احتمال۲۰.پیشامد ها دوکتابی که تو این مباحث بیشتر استفاده میشه ۱.کتاب آمادگی برای آزمونهای استخدامی ریاضیات و آمار انتشارات امید انقلاب ۲.کتاب ریاضیات مدرسان شریف (اگه زمان کافی دارید)
منابع پیشنهادی مبحث هوش و استعداد تحصیلی:۱.درک مطلب ۲.استدلال۳.حل مسئله از طریق اشکال تجسمی ۴.حل مسئله جبری (عددی)۵.حل مسئله کیفی (غیر عددی)کتاب پرکاربرد برای هوش و استعداد تحصیلی کتاب آقای مسیح خواه.نیاز نیس همه مسائل رو حل کنید و اینکه مبحث هوش و استعداد تحصیلی رو بذارید برای بعد از اینکه بقیه مباحث رو تموم کردید چون وقت گیره.منابع پیشنهادیicdl: اینترنت ۲.کلید های ترکیبی اینترنت۳.شبکه۴.ویندوز۵.کلید ترکیبی ویندوز ۶.مایکروسافت ورد۷.کلید های ترکیبی مایکروسافت ورد ۸.کار با مایکروسافت اکسل ۹.مایکروسافت اکسس۱۰.پاور پوینت۱۱.کلیدهای ترکیبی پاور پوینت ۱۲.پست الکترونیک ۱۳.چاپ۱۴.و مباحث مربوط به سخت افزار کتابای پیشناهادی برای مبحثICDL: کتابهای دوجلدی مهارت های هفتگانهICDL مهندس سبز علی گلی و کتاب آمادگی برای آزمون های استخدامی کاظم زرین
منابع پیشنهادی اطلاعات عمومی و دانش اجتماعی:۱.جنگ ایران و عراق ۲.تاریخ ادبیات ۳.سندچشم انداز ۱۴۰۴ ۴.قانون اساسی ۵.توافق هسته ای ۶.دینی۷.جغرافیا۸.نرخ های آماری مختلف در مورد ایران ۹.تشکیلات کشور ۱۰.سازمان های بین المللی۱۱.جنگ جهانی ۱۲.ورزشی۱۳.تاریخ اسلام ۱۴.تاریخ معاصر ۱۵.پیمان ها۱۶.انقلاب اسلامی ایران ۱۷.آژانس انرژی اتمی ۱۸. وصیت نامه امام خمینی ۱۹.متفرقه منابعی که میشه واسه مباحث بالا ازش استفاده کرد:۱.کتاب دانش مسائل روز،انشارات مدرسان شریف ۲.کتاب جغرافیای دبیرستان ۳.کتاب تاریخ معاصر ایران،دبیرستان۴.سند چشم انداز ۱۴۰۴، قانون اساسی و وصیت نامه امام خمینی تو اینترنت میشه پیداش کرد.۵.یکی از کتابای انقلاب اسلامی ایران در دوران دانشگاه ۶.تو اینترنتم در مورد اینا سرچ کنید
مباحث پیشنهادی معارف اسلامی ۱.مفهوم آیات ۲.انوع توحید ۳.انوع شرک۴.انواع ولایت ۵.نبوت۶.امامت۷.معاد۸.مفاهیم عدل۹.مباحث مربوط به مرگ و برزخ ۱۰.توبه۱۱.بندگی و اخلاص۱۲.عفاف و پاک دامنی ۱۳.خانواده۱۴.احادیث مهم (ثقلین،جابر و…)۱۵.احکام۱۶.مباحث متفرقه دوکتابی که به عنوان منبع معارف اسلامی میتونه کمکتون کنه ۱.آمادگی برای آزمون های استخدامی معارف اسلامی انتشارات امید انقلاب ۲.کتاب دین و زندگی انتشارات گاج خط ویژه
مباحث پیشنهادی زبان و ادبیات فارسی ۱.معنی واژه ۲.غلط املایی ۳.تاریخ ادبیات ۴.قالب شعری ۵.آرایه ها ۶.ویرایش و نگارش ۷.مفهوم جمله و تناسب معنایی ۸.ساختار جمله۹.ساختمان واژه ۱۰.نقش واژه ۱۱.ساختمان فعل
در رابطه با تاریخ ادبیات،قالب شعری،آرایه ها،ویرایش و نگارش،ساختار جمله،ساختمان واژه،نقش واژه و ساختمان فعل، از کتاب لقمه مهر و ماه استفاده کنید.در رابطه با غلط املایی و معنی واژه، باوجود اینکه واژه‌هایی که تو امتحان میاد اغلب از خارج کتاب های دبیرستانه ولی برای آشنایی با واژه ها میشه از گروه املای زبان فارسی دبیرستان و پیش دانشگاهی استفاده کرد.
درصورتیکه وقت کافی دارید، میتونید از کتاب ادبیات عمومی دانشگاه پیام نور استفاده کنید.
مباحث پیشنهادی زبان انگلیسی:
1. vocabulary
2. grammar
3. Close test که خودش شامل vocabulary و grammar میشه
4. Redding Comprehension که شامل موارد زیر میشه:
1. main idea…
2. The word x is closest in meaning to
3. Which of the following is mentioned as
4. Which of the following statements is true about or not true about
5. According to paragraph/passage
6. The word X in paragraph Y refer to
کتابایی که برای مباحث زبان انگلیسی پیشنهاد میشه:
۱. برای وسعت دامنه لغات: Essential word for the TOEFL و 504 و درصورتیکه زمان کافی دارید کتاب ۱۱۰۰ واژه هم استفاده کنید.
۲. برای گرامر،میتونید از گرامر دبیرستان و پیش دانشگاهی استفاده کنید البته تو بخش گرامر به جملات معلوم و مجهول بیشتر توجه کنید.
آی خدا مردم…. راستی همون‌طور که اول گفتم نیاز نیست خودتونو تو زحمت و خرج بندازید کتاب منابع عمومی آزمونهای استخدامی ایران استخدامو بخرید همه اینارو داره بصورت خلاصه…همون کافیه…فقط دقت کنید کتاب تستشو اشتباهی بجای کتاب منابع نخرید…


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : دوشنبه 29 بهمن 97 ساعت ارسال : 15:09 کد دیدگاه : 2187506

رای عمومی اندیشه 1پیام نوربسیارمفیدهست .دین وزندگی دبیرستان هم خیلی مفیده برای زبان وادبیات فارسی درحد دستوروآرایه هاولغات غیررشته ادبیات .چون رشته ادبیات تخصصی هست .زبان درحددانشگاه برای کسی که مسلط باشه . کتاب گزینش ومصاحبه ایران استخدام به مطالب خوبی اشاره کرده که برای سوالات عمومی مفیده ازجمله مطالب حقوق اساسی یاکتابش رودرحدنکات درشتش بخونید.دررشته معارف،دروس تخصصی اندیشه 1پیام نورمهمه کتب علوم قرآن آیت الله معرف (یافقط کتاب سبز رنگش)ازجوامع حدیثی حتماسوال میاد نکات درشتش مطالعه بشه تاریخ حدیث وقرآن نکات درشتشون مطالعه بشه بعدهرچی خواست خداباشه وخداوندهیچ تلاشی روبی پاسخ نمی ذاره .حتماتست بزنید .تستایی که دانشگاه زدیدرومرورکنید خصوصااندیشه وآیین


نویسنده : قهوه تلخ تاریخ ارسال : جمعه 19 بهمن 97 ساعت ارسال : 20:34 کد دیدگاه : 2173465 
منابع پیشنهادی برای مطالعه و آزمون در رشته دبیری معارف

✅ اندیشه اسلامی: مطالعه دو جلد کتاب اندیشه اسلامی (جلد یک و دو) تالیف آیت الله سبحانی و خصوصا جلد یک که علاوه بر توصیه به مطالعه آن برای دبیران معارف، برای سایر دوستانی که میخوان درس معارف رو خوب بزنن ضروری هست. و در کنار اون تستای درس اندیشه اسلامی دانشگاه پیام نور که به وفور در نت پیدا میشه هم مکمل هست.

✅آیین زندگی: مطالعه کتاب آیین زندگی احمد شریفی (آخرین ویراست) که به راحتی در کتابخونه ها و کتابفروشی ها قابل تهیه هست. تستای درس آیین زندگی دانشگاه پیام نور در این زمینه نیز به شدت توصیه به مطالعه می شود.

✅ احکام: مطالعه توضیح المسائل امام خمینی، به خصوص ابواب نماز، روزه، غسل. و همچنین مطالعه جزوه احکام پسران. مورد سوم هم که برای تمامی داوطلبان پیشنهاد میشه جزوه خلاصه احکام هست که برای درس معارف میتونه خوب باشه

✅ شناخت منابع و متون اسلامی و منابع فقه: آشنایی کلی و مختصر به زندگینامه نویسندگان کتب اربعه شیعه و …

✅ علوم و تفسیر قرآن: برای تفسیر منبعی رو نمیشه معرفی کرد، چون باید تسلطی نسبی به تفسیر سوره های قرآن در حد لیسانس داشته باشید، در این زمینه سئوالات پیچیده تفسیری نمیدن، در این زمینه کتاب تاریخ تفسیر جلالیان رو بخونید.
دبیری_معارف


نویسنده : 💚 تاریخ ارسال : دوشنبه 12 آذر 97 ساعت ارسال : 21:31 کد دیدگاه : 2064901 
آموزش و پرورش سخت بود زبانش حدود بیست و خورده ای زده بودم ولی نیرو بنظرم راحت بود و فکر کنم 7 تا از15 سوال درست جواب دادم که اکثرش گرامر و درک مطلب بود کلمه ها هیچیش جواب ندادم ،اره زبان فراره تمرین و تکرار میخواد و حتما بعد از هر درس تست کار کنید تا قوی بشین تقریبا آسانترین بخش زبان همون درک مطلب هست که نیازی به حفظ کردن کلمه نیست و با توجه به صورت سوال کلمه کلیدی که بهتون داده جواب رو از داخل درک مطلب پیدا میکنید خیلی راحته این بخش مثلا یه کلمه تو درک مطالب زیرش خط کشیده و میگه به کدوم جمله برمیگرده با توجه به خوندن جملات قبل و بعدش میشه جواب داد یا سوالی که در اکثر درک مطلب ها میاد متن در مورد چی هست یا اینکه چنتا جمله میده میگه کدومش صحیح است یا غلط که با توجه به اینکه شما یدور درک مطلب رو خوندین میتونید بفهمید کدوم جمله صحیح یا غلطع و اکثر موارد یه کلمه زیرش خط میکشن میگن معنیش چیه که معمولا لغت سختی هست و من همیشه بیخیالش میشم و…. من خودم واسه زبان فقط گرامر میخونم و کلمه های دبیرستان که معمولا کلمه هاش از دبیرستان سخت تره بچه ها میگن از 504 هست ولی من هیچ وقت نمیخونم و زیاد رو عمومی وقت نمیزارم بیشتر تخصصی عمومی هم سعی میکنم با ادبیات و اندیشه درصدام رو بیارم بالا واسه اپ اندیشه هفتاد و خورده ای و ادبیات هم هشتاد و خورده ای زده بودم مابقی هم بین 20 تا 30 بحز ریاضی که سفید گذاشتم و راضی بودم ولی واسه نیرو ادبیات خراب کرددددم واسه این آزمون پیشرو اگر رشته من استانم یااااا شهرمان بخواد تصمیم دارم مثل قبل بخونم ادبیات کامل و اندیشه هم همینطور ،زبان هم فقط گرامر و یه مرور سطحی رو کلمات دبیرستان و واسه اطلاعات عمومی هم قانون اساسی،دنبال یه جزوه نسبتا خوب واسه کامپیوتر هستم و آمار هم میخوام بخونم چون سوالات آمار وزارت نیرو بنظرم خیلی آسون میومد اما من نخونده بودم و نتونستم جواب بدم


نویسنده : هنراموز تاریخ ارسال : سه شنبه 13 آذر 97 ساعت ارسال : 18:18 کد دیدگاه : 2066525

هنرآموز معماری
سلام دوست عزیز من از روزی که ازمون رو اعلام کردن شروع کردم ولی زیاد میخوندم عمومی زیاد خوندم اختصاصی در حد هنرستان بود البته بجز عناصر و متره که بالاتر از حد هنرستان بود برای عناصر بجز کتاب هنرستان کتابی هست که جزو منابع ازمون نظام مهندسی هم هست در مورد گودبرداری و سازه نگهبان چند تاسوال از اون بود متره هم علاوه بر هنرستان حقایقی رو بخونید راستی درمورد ایستایی من چون پایه استاتیک قوی نداشتم شروع کردم از پایه استاتیک هنرستان خوندم و تستهای کاردانی به کارشناسی عمران مدرسان شریف رو زدم و حداقل پنج تا تست مشابه تو ازمون بودمن ایستایی بالای چهل زدم ولی فکر میکردم بهتر باشه.مشخصه که جواب همه سوالارو ممکنه ندونی. ببخشید،طولانی شد موفق باشید


نویسنده : مریم بانو تاریخ ارسال : سه شنبه 29 آبان 97 ساعت ارسال : 13:22 کد دیدگاه : 2043247

سلام عزیزم تشکر. انشاءالله با توکل بر خدا و تلاش قبول میشی.
روان شناسی تربیتی کتاب سیف همون بزرگ هست
سنجش کتاب سیف همون بزرگه منظورمه
فنون تدریس: شعبانی فتحی آذر
رشد مدرسان شریف خوندم کامل بود و عالی
فلسفه: نلر، نقیب زاده، گوتگ،شعائری نژاد، شریعتمداری، مدرسان شریف و پوران پژوهش خوندم. شما اگر کتاب ها نداری مدرسان شریف بخون
عمومی چهارسال دبیرستان و معارف ۱ و ۲ دانشگاه خوندم
البته زبان ۱۱۰۰ واژه و ۴۰۵ واژه هم خوندم
سایر دوستان تخصصی فقط مدرسان شریف خوندن و موفق شدن. من کتاب داشتم نیازی به مدرسان نداشتم.
درصدهای بنده تخصصی فلسفه ۹۲ روان شناسی تربیتی ۸۲ سنجش و رشد ۷۰ فنون تدریس ۴۰
عمومی تو ذهنم نیست بعضی ها ۵۰ درصد جواب دادم.
حرف اول و اخر تخصصی می زنه.
موفق باشید. امیدوارم تکمیل ظرفیت باشد و به جمع ما بپیوندید. الهی آمین


نویسنده : m تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 آبان 97 ساعت ارسال : 11:53 کد دیدگاه : 2044859

سلام
من به لطف خدا امسال قبول شدم ،برای شما هم آرزوی موفقیت دارم .
کتاب های اقای مقسمی انتشارات علوم پایه،برا درسای ساختمان،پایگاه برنامه نویسی خیلی مناسبه چون هم رووون توضیح داده همم سطح خیلی بالایی نداره و مناسب ازمونای استخدامی هستن.
برای دروس عمومی هم پیشنهاد میکنم حتما جزوات و نمونه سوال های سایت ای استخدام رو بخونین .من خوندم واقعا عالی بودن.


نویسنده : نیلا تاریخ ارسال : جمعه 18 آبان 97 ساعت ارسال : 19:11 کد دیدگاه : 2023221

سلام منابع خصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش(آموزگار ابتدایی): ۱-روش و فنون تدریس: روش و فنون تدریس(جلد اول): دکتر شعبانی سفید رنگ عکس پسر بچه روی جلد است + فنون تدریس فتحی آذ(البته طبق منابع امسال)

۲-فلسفه تعلیم و تربیت:
اصول و فلسفه تعلیم و تربیت: دکتر شریعتمداری
نگاهی به فلسفه آموزش و پرورش: دکتر نقیب زاده
آشنایی با فلسفه آموزش و پرورش: مولف نلر. ترجمه فریدون بازرگان
۳-روانشناسی تربیتی:
روانشناسی پرورشی: دکتر سیف

۴- روانشناسی رشد:
روانشناسی رشد (جلد اول و دوم): لورا برک + مدرسان شریف، البته به نظرم کسایی که میتونند یا پوران پژوهش و یا مدرسان رو فقط بگیرند و کامل با تست بخونند…
۵- سنجش و اندازگیری
روش های اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی: دکتر سیف + البته دلخواه مدرسان شریف ، منابع عمومی هم از کتابای ادبیات و زبان ، دینی زندگی ، ریاضی دوران دبیرستان و گاج اگه دارید ،کامپیوتر هم بیشتر 7میاد و هوش و استعداد تحصیلی هم کتابای هوش و استعدا که دکترا هست و دراخر تقویم رو هم مطالعه کنید


نویسنده : شهین تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 14:22 کد دیدگاه : 2014568

سلام من جغرافیا قبول شدم.
منابعی که مطالعه کردم:
ژئوهای دکتر محمودی
اب و هواشناسی دکتر علیجانی
شهری: از اصغر نظریان و جغرافیای شهری پیام نور
gis: نخوندم
روستایی: کتابهای دکترمهدوی، مشیری و سعیدی
سیاسی: دکتر دره میرحیدر یا کتاب سیاسی پیام نور


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 01:52 کد دیدگاه : 2013887

سلام دوست عزیز من عمومی ها کتاب گاج وخیلی سبز خوندم البته اکثرا کتابای جمع بندیشون بود.اختصاصی هم برنامه نویسی و ذخیره کاردانی به کارشناسی مدرسان خوب بود.بقیه شونم مدرسان بود چون آزمون ارشدم داشتم ولی طراحی الگوریتم جزوه دانشگاه بود.ولی بنظرخودم سطح سوالای اختصاصی پایینتربود کتابهای سطح پایینتربخون ولی سعی کن توهردرسی همه مطالبو بخونی چون از همه مبااحث ی درس سوال میدن.تقریبا۵ماه خوندم چون فکر میکر دم رقیبام خیلی زیادن وقوی.شماهم نهایت سعیتو بکن…رقباتم هرگز دست کم نگیر..موفق باشی


نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 17:10 کد دیدگاه : 2014903

سلام دوست عزیز در موارد مختلف به منابع اشاره شده تا جاییکه به خاطر دارم منابع تربیت بدنی درس مدیریت رویدادهای ورزشی دکتر حمیدی و کتاب دکتر شعبانی بهار مدیریت سازمانهای ورزشی کتاب دکتر سجادی ، کتاب هرناندز ترجمه دکتر الهی و همکار و کتاب دکتر محرم زاده رشد حرکتی دکتر شجاعی فیزیولوژی دوجلدی ۵ استاد و کتاب مک اردل و کتاب کرامر سنجش و اندازه گیری کتاب دکتر شیخ و همکاران ، کتاب دکتر حمایت طلب و کتاب دکتر هادوی


نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 17:07 کد دیدگاه : 2014900

سلام من جغرافیا قبول شدم. منابعی که مطالعه کردم: ژئوهای دکتر محمودی اب و هواشناسی دکتر علیجانی شهری: از اصغر نظریان و جغرافیای شهری پیام نور gis: نخوندم روستایی: کتابهای دکترمهدوی، مشیری و سعیدی سیاسی: دکتر دره میرحیدر یا کتاب سیاسی پیام نور


نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 17:02 کد دیدگاه : 2014886

برای تفسیر علاوه بر قراعتی از مکارم و یکی از جمع نویسندگان هم باید خوانده شود
تاریخ قران از حجتی یا رامیار
تاریخ تفسیر از حجتی
٣مقاله در تاریخ تفسیر و نح حجتی
تاریخ فقه و فقها از ابولقاسم گرجی هم باید خوانده شود


نویسنده : سید یاسین تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 17:02 کد دیدگاه : 2014887

منابع رشته هنرآموز حسابداری
شرکت ها واصول یک و دو از کتابهای دکتر کرمی ونوروش
صنعتی از اسکندری یانوروش
کتابهای حسابداری هنرستان مخصوصا تست های کنکور هنرستان
آمار وکامپیوتر دانشگاه


نویسنده : اولدوز تاریخ ارسال : شنبه 12 آبان 97 ساعت ارسال : 22:20 کد دیدگاه : 2013644

منابع رشته هنرآموز صنایع غذایی
اینکه تو منابع نوشته فراورده های دامی فراورده های گیاهی منظورش همون تخصصیای خودمونه
قند، روغن، گوشت و شیلات(میگو اینا) ، غلات، اصول نگهداری موادغذایی، اصول طراحی کارخانجات (فقط یه سوال داده بود)، کنسرو، لبنیات شامل شیر پنیر کره بستنی(فقط شیرو نخونین)، میکروبیوژی، و دستگاه های صنایع غذایی که به اسم ماشین های صنایع غذایی ده پونزده تا سوال داده بود
منابع هم جزوات خلاصه مدرسان شریف فوق العاده موثرن و تستای پیام نور موفق باشید هم رشته ای های خوووبم
نوشته شده توسط اولدوز هنرآموز صنایع غذایی سلماس.


نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : شنبه 12 آبان 97 ساعت ارسال : 16:45 کد دیدگاه : 2013175

منابع رشته معارف اسلامی
رشته خودم : فقه و مبانی حقوق
اندیشه اسلامی جلد۱و۲ سبحانی بعلاوه تست های رایگان پیام نور از سایت پیام نور دانلود بشه.
آیین زندگی شریفی بعلاوه تست های پیام نور .
احکام فلاح زاده
تفسیر آیات برگزیده قران کریم قرائتی ( کتاب عمومی دانشگاه) همه سوالات امسال از این کتاب بود.
علوم قرآن و تاریخ قرآن معرفت
تاریخ تفسیر جلالیان و یا حجتی ( جزوه خلاصه در اینترنت هم مفیده)
اطلاعات کلی در مورد اسامی مفسران و و راویان حدیث و فقهیان و اسامی تالید
فات و خصوصیات تالیفاتشون.
دوستان گفتن تست های کتب ارشد علوم قران و حدیث هم خوبه خونده بشه.
دوستان معارفی در صورت اطلاع منابع رو تکمیل کنن باسپاس.


نویسنده : ریاضی تاریخ ارسال : 12 آبان 97 ساعت ارسال : 09:24 کد دیدگاه : 2012317

سلام خلاقیت ریاضی پولیا که تو نت پی دی افش موجوده تمریناتشو بخونید.اصول آموزش ریاضی علم الهدایی و یه کتاب دیگه نویسنده اش بیژن زاده اس با نمونه سوال پیام نورو خط به خطبخونید حتی اسامی رو حفظ کنید این دو درس توقبولی نمره آورند.عددی و ریاضی و معادلات مدرسان و آنالیز ریاضی پوران و آمار پارسه. عمومی هم حتما بخونید سعی کنید سه درس عمومی بالای 50 بزنید


نویسنده : Ali تاریخ ارسال : 12 آبان 97  ساعت ارسال : 06:18 کد دیدگاه : 2012208

آموزش ریاضی: علم الهدایی
خلاقیت ریاضی: جرج پولیا
بقیه تخصصیا هم: پوران پژوهش


نویسنده : هنرآموز رقیه تاریخ ارسال : جمعه 11 آبان 97 ساعت ارسال : 00:26 کد دیدگاه : 2011046 

سلام دوست عزیز
من تخصصی کتابهای کنکور ارشد و داشتم همونا رو خوندم
طراحی الگوریتم پوران پژوهش
پایگاه داده مقسمی
ساختمان داده مهندس علی هوشیاری
ذخیره و بازیابی مقسمی با کتاب استاد دانشگاهمو
برنامه نویسی مهندس علی هوشیاری
شبکه نخوندم
عمومی ها:
معارف اندیشه اسلامی ۱،۲ و دین زندگی ۱،۲،۳و پیش
ادبیات کتاب غلامرضا کلیشمی
آمار یادم نیست
هوش خسرو خبیری
انشاالله که موفق باشین


نویسنده : Reza تاریخ ارسال : سه شنبه 08 آبان 97 ساعت ارسال : 10:22 کد دیدگاه : 2007303

با تجربه ای که من در این آزمون کسب کردم برای تخصصی وقت همیشه کم میاد
پس بهتره رو درسایی که قوی تر هستید تمرکز کنید
کتابای کاردانی به کارشناسی رو خیلی خیلی خوب بخونی کفایت میکنه
(البته به غیر از ریاضی مهندسی و مخابرات)
مخابرات کتاب هنرستان رو بخون
واسه عمومی هم که دوستان بیشتر از صد بار منبع معرفی کردن
در کل اگه بتونی نمره کل بالای 50 بیاری شانست واسه قبولی خیلی خیلی زیاده (بازم بستگی به رقیبات و سطح سوالات داره)
ولی شما که داری زحمت میکشی یه جور بخون که کارت به اما و اگر نکشه


نویسنده : الکترونیک تاریخ ارسال : جمعه 04 آبان 97 ساعت ارسال : 17:27 کد دیدگاه : 2001007

کتابهای معرفی شده برای الکترونیک

کتاب مبانی مخابرات هنرستان رو حتما بخون من اون رو ۸۵ زدم شما بخونی ۱۰۰ میزنی .راحت ترین درس .
ریاضی مهندسی کتاب نسیم نجفی پور رو بخر تلگرامم داره سرچ کن .
مدار و الکترونیک و دیجیتال رو من خودم مدرسان شریف خوندم ولی سطح سوالات خیلی بالا بود.
توصیه من در این سه مورد کتابهای پوران پژوهش هستش .
بازم میگم مبانی مخابرات هنرستان رو حتما بخون واقعا ساده و نمره آور .
موفق باشی. تخصصی رو درصد خوبی بگیری صدرصد قبولی


نویسنده : الکترونیک تاریخ ارسال : جمعه 04 آبان 97 ساعت ارسال : 13:27 کد دیدگاه : 2000736

Icdl کتاب مهارتهای ه گ icdl رو گرفتم. هم خوندم هم تمرین کردم .ریاضی آمار رو کاملا مسلط باش و ریاضی مقدماتی .ادبیات هامون سبطی خوندم و معارف کتابهای گاج دبیرستان گرفتم خوندم .هوش کتاب ویژه آزمون دکتری رو خوندم .زبان سفید زدم .اطلاعات عمومی هم کتاب قانون اساسی رو خوندم .در کنار اینا خیلی هم تست عمومی از اینترنت دانلود کردم و خوندم .اگر میخوای قبول شی باید کل زندگیت بشه درس خوندن. موفق باشی.


نویسنده : مهدی تاریخ ارسال : جمعه 04 آبان 97 ساعت ارسال : 02:12 کد دیدگاه : 2000256

سلام من از کتابهای گاج ادبیات وگاج زبان استفاده کردم.کتاب خیلی سبز جمع بندی دین و زندگی وکتاب تست سایت ایران استخدام ولی کتاب گاج زبان بدردم نخورد چون سطح سوالای آزمون بالاتربود.برای اطلاعات عمومی هم از جزوات اینترنتی و .. کمک گرفتم.هوش هم بنظرم وقت نذارید بهتره چون سرجلسه اصلا وقت نمیشه تستاشو حل کنی مگه اینکه واقعاباهوش باشی…موفق باشید


نویسنده : غزل تاریخ ارسال : سه شنبه 01 آبان 97 ساعت ارسال : 00:09 کد دیدگاه : 1994650

سلام
من ادبیات سال سوم و پیش دانشگاهی از نشر الگو خوندم خوب بود 75 درصد زدم شما سال دوم رو هم بخون من وقت کم آوردم نتونستم بخونم
برای بینش کتابهای دبیرستان گاج رو خوندم 70 زدم
برای کامپیوتر کتاب استخدامی کاظم زرین و اطلاعات خودم همراه با کار کردن با نرم افزارهای ورد و اکسل و… بصورت عملی حدودا 60 زدم
برای ریاضی وقت نکردم فقط از کتاب کنکور تجربی سرفصل لگاریتم احتمال و تصاعد رو خوندم 50 زدم
برای اطلاعات عمومی کتابچه قانون اساسی و تستهای سالهای قبل 30 زدم ….شما سند چشم انداز و و اطلاعات در مورد سازمانهای بین المللی هم داشته باشید سوال ازش اومده بود
هوش هفته اخر فقط تستهای سالهای قبل رو خوندم و فقط 4 تا سوال جواب دادم که 16 درصد شد
زبان اصلا وقت نذاشتم واسه همه درسها تستهای آزونهای قبلی رو خوندم
امیدوارم اینا بدردتون بخوره از تجربیات دوستان دیگه هم استفاده کنید.


نویسنده : مم تاریخ ارسال : جمعه 27 مهر 97 ساعت ارسال : 10:19 کد دیدگاه : 1987383

سلام
فکر کن می خوای ازمون ارشد بدی واسه اون بخون.
من خودم چون دکتر ی ام و بچه های قبول شده استان تهرانم خانما اکثرا دکتری دارن معمولا چندان تایمی واسه خوندن نمی زارن.
من واسه تخصصی فقط حوزه ها کتاب کنکور ماهان خوندم کمی هم روش تحقیق.
شما هم اگه می خوای قبول بشید
اگر تخصصی ضعیفید جزوهای پیام نور مبانی رو بگیر و دو الی سه فصل اول ریتزر و کتابایکتابای نظریه و کتاب روش تحقیق کنکور کنارش بخون رو بخون
من تخصصی حدودا درصدای زیرو زدم
حوزه ها۵۰
روش۵۲
نظریه۱۰۰

مفاهیم ۸۲


نویسنده : یوسفی تاریخ ارسال : جمعه 27 مهر 97 ساعت ارسال : 09:44 کد دیدگاه : 1987348

مبانی بروس کوهن 84
نظریه جهاد دانشگاهی. توسلی. نظریه های کلاسیک جامعه شناسی تیم دلینی. نظریه جامعه شناسی در دوران معاصر ریتزر 100 زدم
روش تحقیق ارل ببی. رفیع پور.ساروخانی. 100 زدم
حوزه جامعه شناسی شهری شارع پور. جامعه شناسی روستایی وثوقی. جامعه شناسی آموزش و پرورش علاقه بند.جامعه شناسی ارتباطات ساروخانی. دوتا کتاب دیگه که حضور ذهن ندارم . 100 زدم


نویسنده : روشن تاریخ ارسال : پنجشنبه 26 مهر 97 ساعت ارسال : 13:45 کد دیدگاه : 1986179

سلام

اندیشه ۱و۲ سبحانی

آیین زندگی .شریفی

تفسیر موضوعی قرآن (درس عمومی دانشگاه است یکی از مکارم شیرازی.یکی از قرائتی. و یکی از جمعی از نویسندگان. سعی کن ۳تاشو بخون)

معارف اسلامی .عمومی دانشگاه

تاریخ قرآن. حجتی یا رامیار

تاریخ قرآن معرفت

علوم قرآن معرفت

تاریخ تفسیر جلالیان

۳مقاله در تاریخ تفسیر و نحو. حجتی

احکام.آموزش فقه .فلاح زاده

اسباب النزول حجتی

تاریخ فقه و فقها.ابوالقاسم گرجی(اینو لازم نیست ریز بخونید فقط اسامی نویسندگان و کتابهای شیعه و سنی گذرا بخونید.)

امسال فکر کنم از الاتقان سیوطی هم سوال داده بودن


نویسنده : معلم تاریخ ارسال : چهارشنبه 25 مهر 97 ساعت ارسال : 19:18 کد دیدگاه : 1985191

برای هنرآموزان الکتروتکنیک سلام دوستان عزیز برقی من میخوام در مورد این ازمون و کمی در مورد ازمون استخدامی بطور کلی صحبت کنم البته فقط توی رشته خودمون ببینید دوستان من چندتا ازمون استخدامی شرکت کردم البته هیچ کدوم رو فرصت نکردم بخونم و فقط ازمون اخر که همین ازمون بود رو خوندم و قبول شدم نکته بسیار مهم در مورد ازمونهای استخدامی رشته برق اینه که تقریبا ساده ترین ازمون استخدامی برقیها برای اموزش و پرورش هستش حتما میگین چرا؟ دلیلش واضح هستش ببینید دوستان شما توی ازمون آ.پ از درسهای مدار ریاضی و ماشین و کارگاهها امتحان میدین اینها دروسی هستن که ما بارها اونا رو خوندیم و پاس کردیم…خصوصا اینکه سطح سوالاتی که برای این ازمون میاد به هیچ وجه ممکن در سطح ازمون ارشد نیست تاکید میکنم به هیچ وجه در سطح ارشد نیست…اما ین در حالی هستش که ازمون وزارت نیرو به عنوان مثال سال قبل بسیار دشوار بود سوالاتش و واقعا در حد ارشد بود حتی من شنیدم ی ازمون استخدامی چند وقت پیش برگزار شده که عین سوالات ارشد رو توش اوردن…در کنار اینها شما در ازمون وزارت نیرو و …باید دروس کنترل بررسی و مغناطیس و اندازه گیری رو هم بخونید که بسیار دشوارتر از دروس ازمون آ.پ هستن…البته دروسی مثل تولید نیروگاه و … هم هستن…با این اوصاف از نظر من قطعا ازمون اموزش و پرورش از این ازمونها ساده تر هستش… اما برای ازمون اموزش و پرورش چی بخونیم؟ ببینید دوستان عزیز من حقیقتش درس ریاضی و plc رو اصلا نزدم پس منبعی هم معرفی نمیکنم اما برای دروس کارگاهها و مدار و ماشین بهتون قول میدم با خوندن “کتابهای کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف” قطعا موفق خواهید شد… ببینید سطح این کتابها دقیقا معادل سطح ازمون استخدامی اموزش و پرورش هستن…پس مطمئن باشید که با خوندن اینها موفق خواهید شد…محض اطلاعتون من درس مدار و ماشین رو بالای 80 زدم با این کتابها… پس مطمئن باشید برای ازمون آ.پ (نه وزارت نیرو و دیگر ارگانها) کتابهای خوبی هستن… من قبلا یک بار در مورد سطح سوالات صحبت کردم و گفتم ک سوالات مدار بسیار راحت بودن توی این ازمون اما یکی از دوستان گفتن که شما خودتو از بقیه بالاتر میبینی…اصلا اینطور نیست من فقط تجاربم رو میگم…چ لزومی داره من این کار رو بکنم اونم بطور ناشناس… ببینید اگر شما خوب کتابها رو میخونید و ازمون کاردانی به کارشناسی مدار رو حل میکنید و براتون خیلی سخته پس واقعا باید فکری به حال هودتون بکنید یا کلاس برید یا هر کاری…چون سطح سوالات ازمون ا.پ در این سطح هستش و خیلی ساده ست…برای اینه که خیلی از دوستان میومدن و میگفتن مدار رو 100 زدن یا 90 زدن…ماشین هم به همین صورت… در مورد ریاضی چیزی نمیگم چون نخوندم و نزدم… کتابهای کاردانی به کارشناسی رو خیلیها اصلا خبر ندارن چون اکثریت داوطلبان کارشناسیشون پیوسته بوده میان میگن کتابهای ارشد رو بخونید ولی سوالات در اون حد نیست صحبتشون درسته اما وقتی سوالات در حد ارشد نیست چرا اون کتابهای بسیار دشوار رو بخونید…من خودم کاردانی به کارشناسی بودم…ارشد هم رتبه م خیلی خوب شد و میدونم چقدر فاصله بین این کتابها هست…پس کاردانی به کارشناسی بخونید که کارتون راحتتر باشه… موفق باشید دوستان عزیز ادمین جان اگه دوس داشتی بذارش قسمت سوالات پر تکرار یا علی


نویسنده : دبیرمعارف.دز تاریخ ارسال : یکشنبه 22 مهر 97 ساعت ارسال : 01:10 کد دیدگاه : 1978725

دوست عزیز من پارسال شرکت کردم و قبول شدم ولی متاسفانه مدرکم بخاطر تاخیر دفاعیه ام اماده نبود و رد شدم و امسال هم قبول شدم که نفر اول نمره علمی و مصاحبه توی گروه خودمون بودم.منابعپیشنهادی:

برای اندیشه اسلامی:اندیشه دکتر سبحانی جلد 1و2

آیین زندگی:کتاب آیین زندگی دانشگاه

شناخت منابع و متون فقه :کتاب منابع فقه یا متون فقه اسم دقیقش یادم نی رشته حقوق پیام نور

احکام هم :خیلی تو جزئیات نمیرن احکام کلی (رساله امام)

تفسیر هم جزوه علوم قرانی پیام نور بود فک کنم کتابی هم داشته باشن رشته الهیات

در کل وقتی اینارو خوندی تست های پیام نور هم بزن و تست های سال گذشته

تفسیر


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : جمعه 20 مهر 97 ساعت ارسال : 14:38 کد دیدگاه : 1976139

سلام.بهتره که همه دروس وبخونید.معلوم نیست کتابایی روکه خوندید چقد بتونید جواب بدید اگه همه مواد درسی آزمون وبخونید حتی اگه یه دونه اش روهم درست جواب بدید کمکتون میکنه .اشتباه همیشگی من تو کنکور همین بود ویه سری کتابهارو گلچین کردم اگه همه کتابا رو میخوندم وفقط ازهردرسی 10الی 20درصدجواب میدادم حتما رشته بهتری قبول میشدم وکلی خودمو بالا میکشیدم.اما الانکه استخدامی دادم براتخصصی کل دروس وخوندم وکلی کمکم کرد ولی باز برای عمومی وقت کم آوردم وهمه مواد عمومی رو نتونستم بخونم وموقع جواب استخدامی باعث پشیمونیم شد باخودم گفتم ای کاش شبا نمیخوابیدم وعمومی ها رو همه میخوندم.به عنوان کسی که تجربه این کارو دارم بهتون پیشنهاد میکنم همه موارد آزمون روبخونید ووقت بذارید چون شما از سوالات هیچ اطلاعی ندارید ونمیتونید پیش بینی کنید سوالات درچ سطحی هستند وقراره چندتا سوال و ازاون ماده درسی که مطالعه کردید درست جواب بدید. ان شاءالله موفق باشید.


نویسنده : محمد.. تاریخ ارسال : سه شنبه 10 مهر 97 ساعت ارسال : 12:33 کد دیدگاه : 1958056

ببین شما به منابعی که گفته میشه اعتماد کن دیکه تمومه.تخصصی مدرسان خوبه چون که وقت دارین کتابهای اصلی رو هم بخونید عمومی ادبیات و دینی گاج بخونید با اندیشه یک و دو…کامپیوتر سبز علی گلی حتما تهیه کن از الان بخون صد میزنی.هوش فقط باید یاد بگیری چطور تست بزنی اونم مدرسانش عالیه اطلاعات عمومی جزوه های همین سایت.ریاضی و زبان اگه از الان بخونید چون وقت دارین خوبه اونم مدرسانش میگن خوبه برای قبول شدن باید خرج کنید. من حدود سیصد خرج کتاب کردم قبول شدم اموزگاری…التماس دعا


نویسنده : elena تاریخ ارسال : پنجشنبه 05 مهر 97 ساعت ارسال : 12:49 کد دیدگاه : 1950378

خرید سوالات عمومی ازمونهای استخدامی سنجش از همین سایت.
کامپیوتر:نمونه تستهای هر مهارت (ورد، اکسل ، پاور،اکسس)از نت .اشنایی عملی با مهارتهای 4 گانه.
یا کتاب سبزعلی.
معارف: اصل کتب دبیرستان،اندیشه 1 سبحانی
ادبیات: کتب دبیرستان(خیلی کلی بخون نه جزیی). جزوه آرایه ها از نت.
زبان: لغت،لغت ،لغت… لغات کتاب مهروماه.گرامر کتاب مهروماه .
هوش: کتاب هادی مسیح خواه
اطلاعات عمومی و دانش مسایل روز: کتاب دانش مسایل روز مدرسان شریف

دروس تخصصی:
حسابداری: نوروش
خرد و کلان: محسن نظری
تیوریای مدیریت:کتاب مشترک جلیلیان و سید جوادین ، یا کتاب محمد مقیمی. البته من کتابای زیر روخوندم که جدیدا نتیجه نمیده:
رفتار رضاییان،مبانی سازمان رضاییان و مبانی سازمان رابینز، منابع انسانی سعادت، .
برای تست هم کتاب تست پرچ، و کتابهای تست انتشارات راه پیام نور.کلا برای تیوریای مدیریت فقط یک منبع جواب نمیده.

مدیریت مالی: تهرانی.
کنترل بودجه: مدرسان شریف.
پول و ارز: جمشیدی


نویسنده : هنر اموز تاریخ ارسال : دوشنبه 3 مهر 97 ساعت ارسال : 17:45 کد دیدگاه : 1947173

من هنر اموز کامپیوتر قبول شدم. برای دروس عمومی جزوه سایت ایران استخدام را خریدم و خوندم. برای تخصصی ها کتاب های کنکور ارشد را خوندم یا خود کتاب مرجع را. از بینمهدی تخصصی ها یکیش را اصلا نخوندم ولی بقیه را خوندم و تو رنج 40 زدم.


نویسنده : masii تاریخ ارسال : 3 مهر 97 ساعت ارسال : 11:13 کد دیدگاه : 1946160

من خرد محسن نظری خوندم و کلان تیمور رحمانی اما برای شما حجم کلان تیمور رحمانی واقعا زیاده چون من رشته ام اقتصاد بود یکم برام راحت بود…چیزی که هست اینه که خیلی خودتونو درگیر سوالات سخت فصلهای آخر نکنید چون ازشون سوال نمیاد یا اگر هم بیاد انقدری نیست که ارزشش رو داشته باشه بخاطرش از تمرکزتون رو فصلهای اول و مباحث مهم کم کنید بلخره قرار که نیست 100% بزنید.
نمیدونم رشته تحصیلیتون چیه اما سعی کنید روی نقاط قوتتون وقت بذارید
دروس تخصصی
حسابداری عمومی
قوانین مالیاتی و مالیه
حسابداری صنعتی
خرد و کلانه
ضمنا از عمومی ها غافل نشید من اگر اشتباه نمیکردم و درصد عمومی هام پایین نبود شرایطم خیلی بهتر میشد…کتابهای عمومی سایت هم خیلی خوبه


نویسنده : ریاضی کاربردی تاریخ ارسال : یکشنبه 01 مهر 97 ساعت ارسال : 15:45 کد دیدگاه : 1943557

سلام کتاب اصول آموزش ریاضی علم الهدایی خط به خط بخونید و حفظ باشید امسال از اسامی ها چند تایی سوال اومده بود و البته یکی دیگه بیژن زاده هم هست با نمونه سوالات پیام نور بخونید
خلاقیت ریاضی پولیا که چاپ جدیدش دو جلدیه مخصوصا تمریناتشو دقیق بلد باشید.این دو تا نمره آورند رو این دو درس وقت بذارید بقیه رو خیلی سخت میدن که کلا دو سه تا بیشتر نمیشه زد.ریاضی عمومی 1و 2 و معادلات دیفرانسیل و عددی و آنالیز ریاضی پوران پژوهش یا مدرسان و جبر و آمار و احتمال من اصلا نخوندم. سعی کنید درسی رو سفید نذارید مثلا زبان لغات 504 با گرامر بخونید.استعدادتحصیلی نشر کتابخانه فرهنگ.برای اطلاعات عمومی تاریخ و جغرافیا از ابتدایی تا دبیرستان از الان نکته برداری کنید کتاباش تو اینترنت هست و قانون اساسی حتما دقیق بخونید.
اندیشه آیت الله سبحانی و ادبیات یک کتاب مدرسان است که برای کنکور کاردانی به کارشناسیه و شامل ادبیات و معارف و زبانه اونو بخونید با کتابهای دوره دبیرستان آمار دوره دبیرستان و کتاب گاج و ریاضیات دوره دبیرستان


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : یکشنبه 01 مهر 97 ساعت ارسال : 14:55 کد دیدگاه : 1943475

برا خلاقیت ریاضی فقط کتاب جورج پولیا را بخون. فایل اون در اینترنت هست. برا جبر و انالیز مفاهیم را خوب بلد باشی کافی است البته می تونی یه کتاب تست مثل پوران پژ وهش را داشته باشی
و برا ریاضی عمومی هم منبع فراوان است. برا اموزش ریاضی کتاب علم الهدی اگه با دقت بخونی. التماس دعا


نویسنده : زینب تاریخ ارسال : یکشنبه 01 مهر 97 ساعت ارسال : 12:39 کد دیدگاه : 1943045

دوست عزیز من خداروشکر قبول شدم و کتابهای ک میگم تجربه خودمه ممکنه کسانی کتابهای دیگه خونده باشن من بهت پیشنهاد میکنم روانشناسی پرورش وسنجش سیف,,,فلسفه‌ نقیب زاده,شریعت مداری وگوتک ورشد ک من از نت جاهای مختلف خوندم ولیپپیشنهاد میکنم رشد وتربیتی مدرسان بگیر سعی کن تا میتونی خود کتاب بخونی خیلی مهمه..راجع ب عمومیا ک من خودمم پراکنده خودم ولی همون دوره دبیرستان دانشگاه بخون فقط با دقت بخون صفحه به صفحه موفق باشی


نویسنده : زکیه تاریخ ارسال : یکشنبه 01 مهر 97 ساعت ارسال : 09:52 کد دیدگاه : 1942242

برای نظریه های جامعه شناسی کتاب ریترز رو بخون
مبانی جامعه شناسی بروس گوئن
روش تحقیق تزرال بیکر
روش تحقیق دواس


نویسنده : ارشد تاریخ تاریخ ارسال : سه شنبه 27 شهریور 97 ساعت ارسال : 13:44 کد دیدگاه : 1936286

من ارشد شهید بهشتی خونده بودم گرایشم ایران اسلامیه تقریبا ایران اسلامی و معاصر تسلط داشتم این دوتا رو یکی 100 و 95 زدم باستان 82 زدم جهان 66 زدم راستش من ریاضی و کامپیوتر ی کم خوب زدم کامپیوتر 40 زدم ریاضی 20 زدم ادبیات 30 زدم اطلاعات عمومی 33 معارف40
تخصصیا منابع ماهان و پوران خوندم
عمومیا معارف سبحانی خوندم و جزوه های این سایت ادبیات به صورت شانسی اصلا هیچی نخوندم ریاضی امار و ریاضی دبیرستان خوندم کامپیوتر جزوه این سایت استخدام ولی بیشتر تخصصیا باید خوند که همون پوران کافیه البته وقت کافی نبود


نویسنده : علوم اجتماعی تاریخ ارسال : دوشنبه 26 شهریور 97 ساعت ارسال : 22:33 کد دیدگاه : 1934949

سپاسگذارم. خدا آگاه هست من برای ازمون نخوندم ولی فارغ التحصیل دکتری دانشگاه تهرانم. به نظرم کتابهایی که خیلی کمک میکرد بتونی این سوالات مبتدی را پاسخ دهید

پیمایش در تحقیقات اجتماعی، دواس
تحقیقات اجتماعی ، ترزال بیکر
ظراحی پژوهش های اجتماعی، نورمن بلیکی

نظریه های جامعه شناسی در دوران معاصر ریتزر
نظریه های جامعه شناسی ارون
نظریه های کوزر

در کل به نظرم سواد جامعه شناسی بخصوص کلاسیکها قوی باشید خوب میتونید بزنید. برای روش تحقیق هم دواس خیلی مهمه.


نویسنده : امید تاریخ ارسال : دوشنبه 26 شهریور 97 ساعت ارسال : 21:44 کد دیدگاه : 1934844

سلام بر همه دوستان.بنده هم قبول شدم (بدون هیچگونه سهمیه ای).بار دوم بود که شرکت میکردم (پارسال قبول نشدم در ازمون اولیه). میخوام به اونایی که قبول نشدن بگم نا امید نشن، از همین فردا شروع کنن به خوندن(منابعی که دوستان معرفی کردن را بخونن و فرصتی را برای باز خوانی و مرور در نظر بگیرن، حتما نت برداری و خلاصه نویسی کنن(تا توی باز خوانی کمتر وقت تلف بشه).حتما در دروس عمومی نظیر مهارت های هفت گانه ، ادبیات ، اطلاعات عمومی و معارف توانا بشن. بنده برای زبان و ریاضی وقتی برای مطالعه در نظر نگرفتم و در ازمون هم صفر زدم. دوستانی که قبول نشدن به این مسئله توجه کنن که اگر در ازمون بعدی قبول بشن (ازمون پاییز)با کسانی که امروز فهمیدن قبول شدن،هم زمان میرن سر کلاس(مهر98).بنابراین نا امید نشن،فک نکنن اخر دنیاست، البته که ناکامی درد داره ولی انسان را میسازه.حال و روز شما را من سال پیش داشتم و میدونم در چه حالید. انسان به امید زندس و هرگاه امید را از دست داد به انزوا کشیده میشه. کسایی که قبول نشدن چیزی را بدست نیاوردن و البته چیزی را هم از دست ندادن(انسان تا چیزی را بدست نیاره طبیعتا نمیتونه اون چیز را از دست بده). دوباره تلاش کنید تا بدستش بیارید. افکار منفی نظیر دیگه امسال ازمون استخدامی نیست، من شانس ندارم، همش پارتی بازیه، نمیتونم و … بزارید کنار. روزی 4 ساعت بخونید و مابقی را به تفریح و کارتون برسید.امید است که نتیجه بگیرد. در نهایت میخوام از سایت ایران استخدام و پرسنل دلسوز و با حوصله اش که بی ادعا و بی کوچکترین چشم داشتی به کارجویان خدمات میدهند تشکر کنم. دوسال است که تمامی مسائل مربوط به استخدامی را از این سایت معتبر و واقعا مفید پیگیری میکنم. دست تک تک شان را به گرمی می فشارم و برایشان ارزوی سلامتی و دل خوش دارم.


نویسنده : مریم بانو تاریخ ارسال : دوشنبه 26 شهریور 97 ساعت ارسال : 18:35 کد دیدگاه : 1934354

سلام گلم
فلسفه: نلر، شریعتمداری، شعائری نژاد، نقیب زاده، گوتگ، اگر فلسفه مدرسان بخونی همه این مطالب کتاب ها موجود هست درش
فنون تدریس: امسال از اسکندر فتحی اذر سوال اومد. شعبانی جلد اول هم بخون
روان شناسی پرورشی: سیف همون کتاب بزرگ
سنجش : سیف همون کتاب بزرگ
رشد: مدرسان شریف عالی بود من خوندم. لورا برگ اگر می تونی بخون
عمومی: 4 سال دبیرستان
معارف دانشگاه هم بخون


نویسنده : رها تاریخ ارسال : دوشنبه 26 شهریور 97 ساعت ارسال : 18:30 کد دیدگاه : 1934348

سلام دوست عزیز
روانشناسی پرورشی دکتر سیف
سنجش و ارزیابی دکتر سیف
فلسفه شریعتمداری ، نقیب زاده
رشد لورابرک،کرین
فنون تدریس شعبانی و فتحی آذر
در کنار این کتب اصلی کتابهای پوران پژوهش و مدرسان هم مفید هستند
انشالله موفق باشید


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : دوشنبه 26 شهریور 97 ساعت ارسال : 18:26 کد دیدگاه : 1934336

روانشناسی رشد پوران پژوهش . فنون تدریس حسن شعبانی و فنون تدریس فتحی آذر . روان شناسی پرورشی سیف . سنجش و اندازه گیری سیف . … عمومیا هم دین و زندگی چهارسال دبیرستان . ادبیات دبیرستان . اطلاعات عمومی زیور آزادی. کامپیوتر کتابهای کار و دانش ویندوز مقدماتی و پیشرفته . ورد اکسل اکسس پاورپوینت


نویسنده : سارا تاریخ ارسال : پنجشنبه 22 شهریور 97 ساعت ارسال : 19:25 کد دیدگاه : 1925806

سلام
برای تخصصی تمرکز رو بگذارید روی خلاقیت ریاضی و آموزش ریاضی ،

البته من جبر و آنالیز و آمار هم خوندم که درصدام بالا نشد.

خلاقیت ریاضی جورج پولیا جلد 1 و 2 کتاب خیلی ساده و شیرینی هستش و تست های ساده ای هم در آزمون داشت.

آموزش ریاضی علم الهدایی و پروفسور بیژن زاده و حتما نمونه تست پیام نور هم بخونید

برای دروس عمومی اگر معلوماتتون متوسط یا خوبه همین کتاب جامع ایران استخدام یا ای استخدام رو مطالعه کنید.

امیدوارم موفق باشید


نویسنده : شاسوسا تاریخ ارسال : پنجشنبه 22 شهریور 97 ساعت ارسال : 18:59 کد دیدگاه : 1925771

سلام دوست عزیز
برای دروس عمومی از کتب درسی دوره ی دبیرستان استفاده کنید (برای icdlمهارت سطح 1و2سبز علی گلی برای معارف اسلامی دین و زندگی 2و 3و پیش +اندیشه 1سبحانی و اگه از الان میخواین شروع کنین اندیشه 2سبحانی هم مطلوبه بخونین )ضمنا جزوه ی اندیشه یک و دو سبحانی آقای عماد هم من استفاده کردم خیلی خوب و مختصر نکات مهم کتاب رو خلاصه کرده،توی همین سایت میتونین دانلود کنید …
و دروس تخصصی :1روانشناسی تربیتی دکتر سیف،2روش ها و فنون تدریس شعبانی +فنون فتحی آذر ،3سنجش و اندازه گیری دکتر سیف ،4فلسفه ی شریعتمداری و5 رشد 1و 2لورا برک…و اگه میخواین از کتب کمک درسی استفاده کنید انتشارات مدرسان شریف و پوران پژوهش مناسب هستن…
ان شاءالله موفق باشید


نویسنده : حسین تاریخ ارسال : پنجشنبه 22 شهریور 97 ساعت ارسال : 18:41 کد دیدگاه : 1925753

منابع تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش(آموزگار ابتدایی): ۱-روش و فنون تدریس: روش و فنون تدریس(جلد اول): دکتر شعبانی سفید رنگ عکس پسر بچه روی جلد است + فنون تدریس فتحی آذ(البته طبق منابع امسال) ۲-فلسفه تعلیم و تربیت: اصول و فلسفه تعلیم و تربیت: دکتر شریعتمداری نگاهی به فلسفه آموزش و پرورش: دکتر نقیب زاده آشنایی با فلسفه آموزش و پرورش: مولف نلر. ترجمه فریدون بازرگان ۳-روانشناسی تربیتی: روانشناسی پرورشی: دکتر سیف ۴- روانشناسی رشد: روانشناسی رشد (جلد اول و دوم): لورا برک + مدرسان شریف، یا پوران پژوهش و یا مدرسان رو فقط بگیرند و کامل با تست بخونند… ۵- سنجش و اندازگیری روش های اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی: دکتر سیف + البته دلخواه مدرسان شریف


نویسنده : در پاسخ به نیلا تاریخ ارسال : پنجشنبه 22 شهریور 97 ساعت ارسال : 18:11 کد دیدگاه : 1925700

دوستان میشه بیزحمت راهنماییم کنید که واسه استخدامی جدید آموزش وپرورش .شغل آموزگار ابتدایی چی بخونم که قبول بشم انشاالله

توروخدا اگه میشه راهنماییم کنید و دریغ نکنید
دعا میکنم انشاالله همتون قبول بشید و دلتون شاد بشه

ــ روانشناسی پرورشی سیف. سنجش و ارزشیابی سیف. روانشناسی رشد مدرسان شریف. روشها وفنون تدریس شعبانی و فتحی اذر. فلسفه تعلیم و تربیت مدرسان شریف

ــ پرورشی سیف، فنون تدریس شعبانی، فلسفه شریعتمداری، رشد مولفان …
ی کتاب جامعی هم تازه اومده استخدامی اموزگار ابتدایی فکر کنم تقریبا ۶۰ تومنه اونم خوبه

ــ رشد لورا برک جلد یک

ــ سلام دوست عزیز؛ممنون از دعای زیبات
روانشناسی پرورشی دکتر سیف
سنجش و ارزیابی دکتر سیف
رشد لورا برک ؛ کرین
فلسفه نقیب زاده؛بازرگان
فنون تدریس فتحی آذر ؛ شعبانی
کتب مدرسان و پوران پژوهش هم در کنار منابع واسه مرور و تست مفیدند
انشاالله که موفق باشید

ــ سلام برای اموزگار ابتدایی من کتاب روانشناسی پرورشی از سیف و سنجش و اندازه گیری از سیف رشد فقط نظریه ها رو خوندم اصول فلسفه دکتر علی شریعتمداری خوندم و غیر از کتاب تست مدرسان شریف همه ی درسهای فوق هم خوندم. همچنین روشها و فنون تدریس حسن شعبانی هم خوندم

ــ روانشناسی پرورشی سیف . سنجش و اندازه گیری سیف . فنون تدریس شعبانی . فتحی آذر . فلسفه تعلیم و تربیت مدرسان شریف. رشد پوران پژوهش یا دو جلد لورابرگ

ــ سلام اگه این منابع با دقت و خط ب خط،بخونید قول میدم نمرتون بالا 45میشه
روانشناسی پرورشی دکتر سیف
سنجش دکتر سیف
فنون تدریس شعبانی حتما چاپ جدیدو بخرید
رشد جلد 1لورا برک و رشد مدرسان شریف
فلسفه دکتر شریعتمداری.فلسفه شعاری نژاد و مدرسان شریف
من خودم همینارو خوندم نمرم 57شد

ــ سلام دوست عزیز مدرسان شریف خوندم با کتاب فنون تدریس شعبانی و نمره کل ازاد67شدم پیشنهادم اینه مدرسان بخونی و کتاف فنون علاوه بر شعبانی فتحی آذر رو هم بخون ففط کافیه رو همین کتابا تسلط داشته باشی 100%قبولی

ــ منابع تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش(آموزگار ابتدایی): ۱-روش و فنون تدریس: روش و فنون تدریس(جلد اول): دکتر شعبانی سفید رنگ عکس پسر بچه روی جلد است + فنون تدریس فتحی آذ(البته طبق منابع امسال) ۲-فلسفه تعلیم و تربیت: اصول و فلسفه تعلیم و تربیت: دکتر شریعتمداری نگاهی به فلسفه آموزش و پرورش: دکتر نقیب زاده آشنایی با فلسفه آموزش و پرورش: مولف نلر. ترجمه فریدون بازرگان ۳-روانشناسی تربیتی: روانشناسی پرورشی: دکتر سیف ۴- روانشناسی رشد: روانشناسی رشد (جلد اول و دوم): لورا برک + مدرسان شریف، یا پوران پژوهش و یا مدرسان رو فقط بگیرند و کامل با تست بخونند… ۵- سنجش و اندازگیری روش های اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی: دکتر سیف + البته دلخواه مدرسان شریف

ــ سلام دوست عزیز
برای دروس عمومی از کتب درسی دوره ی دبیرستان استفاده کنید (برای icdlمهارت سطح 1و2سبز علی گلی برای معارف اسلامی دین و زندگی 2و 3و پیش +اندیشه 1سبحانی و اگه از الان میخواین شروع کنین اندیشه 2سبحانی هم مطلوبه بخونین )ضمنا جزوه ی اندیشه یک و دو سبحانی آقای عماد هم من استفاده کردم خیلی خوب و مختصر نکات مهم کتاب رو خلاصه کرده،توی همین سایت میتونین دانلود کنید …
و دروس تخصصی :1روانشناسی تربیتی دکتر سیف،2روش ها و فنون تدریس شعبانی +فنون فتحی آذر ،3سنجش و اندازه گیری دکتر سیف ،4فلسفه ی شریعتمداری و5 رشد 1و 2لورا برک…و اگه میخواین از کتب کمک درسی استفاده کنید انتشارات مدرسان شریف و پوران پژوهش مناسب هستن…
ان شاءالله موفق باشید

ــ پرورشی سیف. اصول و فلسفه تعلیم و تربیت شریعتمداری و نقیب زاده,, اندازه گیری و سنجش سیف,,رشد لورابرگ,,روش ها و فنون تدریس شعبانی.. این کتابا تاثیر دارن ولی بیشتر به اطلاعات خودت بستگی داره از دوران کارشناسی و طبع روانشناسیت! انشاله موفق باشی

ــ سلام عزیزم من خودم یکی از قبول شه های امسالم ومنتظر نتیجه مصاحبه خودم برا عمومی ها کتابای دبیرستان وتست های ایران استخدام واندیشه ۱و ۲ سبحانی براتخصصی هام کتابای مدرسان شریف برام دعا کن قبول شم ایشالا توام موفق باشیییی

ــ برای آموزگاری ابتدایی ۵ تا درس تخصصی هست:
روانشناسی پرورشی از علی اکبر سیف برای درس روانشناسی پرورشی
کتاب مهارتهای آموزشی و پرورشی از حسن شعبانی برای درس فنون تدریس
کتاب سنجش ، اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی از علی اکبر سیف برای درس سنجش
کتاب فلسفه تعلیم تربیت از شریعتمداری برای درس فلسفه
کتاب روانشناسی رشد لورابرک جلد ۱ و ۲ برای درس روانشناسی رشد
کتابای مدرسان برای این دروس هم خوبه


نویسنده : سامان تاریخ ارسال : دوشنبه 12 شهریور 97 ساعت ارسال : 00:43 کد دیدگاه : 1908661

سلام حدیثه خانم
کتا تست ایران استخدام واقعا عالی هست و به من خیلی کمک کرد . سوالاتش همه از آزمونهای معتبر سنجش هست
درکنار کتاب ایران استخدام . کتاب اندیشه اسلامی 1 وبرای ادبیات هم ( جزوات آرایه هی ادبی>تاریخ ادبیات .املا> وزبان فارسی رو بخون). کامپیوتر هم کتابهای کاردانش(ویندوز،وورد،پاورپوینت،اکسل)


نویسنده : جغرافیا تاریخ ارسال : پنجشنبه 08 شهریور 97 ساعت ارسال : 23:43 کد دیدگاه : 1903763

مبانی آب و هواشناسی کاویانی و علیجانی
آب و هوای ایران علیجانی
ژئو ساختمانی محمودی
ژئو دینامیک محمودی
ژئو ایران عیوضی
ژئو اقلیم خیام
جغرافی روستایی عباس سعیدی(استاد خودم بودن)
جغرافی روستایی ایران مهدوی
جغرافی شهری فرید
جغرافی شهری شکوئی
جغرافی شهری ایران نظریان
جغرافی سیاسی مبانی و ایران
سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور سهیل ولی وند
بعلاوه خلاصه نوشته های کارشناسی ارشد خودم
و تست های ارشد
موفق باشید


نویسنده : تربیت بدنی تاریخ ارسال : جمعه 02 شهریور 97 ساعت ارسال : 11:57 کد دیدگاه : 1891074

سلام
من مدیریت پوران پژوهش خوندم۱۰۰درصدزدم
فیزیولوژی اصلا بلدنبودم ولی با پوران پژوهش۴۰درصد زدم
سنجش حمایت طلب و هادوی خوندم ۵۰درصد زدم
رشد و یادگیری فقط اشمیت خوندم ۲۰درصد زدم
روش تدریس رمضان نژاد خوندم ۷۰درصد زدم
تست هم مدرسان شریف
عمومی نخوندم ادبیات ۷۰و معارف ۴۰زدم
نمه کل اولیم شده ۵۴
ولی اگه یکم بیشتر رو عمومی وقت میذاشتم قطعا خیلی بهتر جواب میدادم
از همین الان شروع کن روزی یکی دو ساعت اختصاصیا رو بخون قطعا نتیجه میگیری
کتابای پوران پژوهش هم منظورم مدل جلد آبیشه


نویسنده : شهرزاد تاریخ ارسال : پنجشنبه 01 شهریور 97 ساعت ارسال : 23:59 کد دیدگاه : 1890766

سلام، دوست عزیز، من نمرم 51شده، دعوت به مصحبه هم شدم خیلی برام دعا کن محتاجم برای قبولی تو این آزمون.
مدیریت راهیان ارشد و مدرسان، اگرم کتاب اصلی داشتی بهتره(سجادی، حمیدی)
سنجش اندازه گیری مدرسان شریف، کتاب اصلی داشتی بهتره(حمایت طلب، شیخ، هادوی).
فیزیو لوزی نخوندم من.
رشدو یادگیری مگیل و اشمیت، معصومه شجاعی، ولی من نخوندم رشدم.
روش تدریس رحیم رمضانی نزاد.
عمومی باز وارد نیستم و زیاد نخوندم کتاب خاصی، اما از دوستان پرسیدم:
ادبیات کتاب گاج خوبه.
معارف اندیشه 1؛2سبحانی، گاجم میگن بد نیست.
ریاضی عمومی.
کامپیوترم شنیدم سبز علی گلی خوبه.
زبانم که هرچی دامنه لغتت خوب باشه عالیه.
موفق و موید باشی.من سر جمع سی روز خوندم. ولی خوب خوندم.


نویسنده : مسیر… تاریخ ارسال : پنجشنبه 01 شهریور 97 ساعت ارسال : 17:44 کد دیدگاه : 1890275

سلام
من واسه عمومی ها کتاب آزمون استخدامی رو کامل خوندم، یعنی قسمت معارف، ادبیات، اطلاعات عمومی، کمی هم ریاضی
واسه معارف کتاب چکیده دین و زندگی سید هادی سرکشیک زاده رو هم خوندم
میگن معارف داشگاهی که تو دروس عمومی دانشگاه پاس کردیم هم منبع خوبیه
واسه ادبیات و اطلاعات روز تست های آزمون های استخدامی سالهای گذشته رو. هم خوندم
واسه کامپیوتر کتاب کامپیوتر آمادگی برای آزمون های استخدامی کاظم زرین انتشارات امید انقلاب به اضافه تست های آزمون های استخدامی سالهای گذشته
واسه هوش و زبان هیچی نخوندم
اختصاصی ها رو هم که منابع دانشگاهی خودمون و خلاصه نوشته های خودم به اضافه تست های مدرسان شریف…
توصیه میکنم موقع خوندن نکته برداری و خلاصه نویسی کنید، نزدیک آزمون خیلی به درد میخوره…
موفق باشید


نویسنده : دبیری علوم اج تاریخ ارسال : پنجشنبه 01 شهریور 97 ساعت ارسال : 16:58 کد دیدگاه : 1890209

رو معارف و ادبیات و کامپیوتر و هوش و زبان کار کنید و دوتا شو سعی کنید بالای هفتاد بزنید
واسه معارف ، دین و زندگی های دبیرستان و اندیشه سبحانی یک با تستاشون.گاج خوبه
ادبیات دبیرستان و پیش.کتاب گاج عالیه
زبان گرامر دبیرستان و پیش و لغت۵۰۴ و تافل.
کامپیوتر هم سعی کنید دوره های ای سی دی ال رو بگذرونید و عملی یادبگیرید تا خوب بره تو ذهنتون.کتابای سبزعلی گل هم خوبه‌.
هوش هم تا میتونید تست بزنید . تستهای استعداد تحصیلی دکتری تا با نحوه سوالات و جواب دادناش آشنا شید و قلقش بیاد دستتون.


نویسنده : Sepide تاریخ ارسال : پنجشنبه 01 شهریور 97 ساعت ارسال : 16:14 کد دیدگاه : 1890141

من عمومی ها دینی و ادبیات دبیرستان خوندم کامپیوتر و اطلاعات عمومی کتاب استخدامی رو کاملا خوندم زبان همونی ک بلد بودم چیزی نخوندم
ریاضی و هوش وقت نشد بخونم ولی هوش کتاب ازمون دکتری خوبه میگن
اختصاصی هم ک رشته تخصصی خودمه
اگه این راهنمایی بدردت خورد برام دعا کن قبول شم


نویسنده : منتظر تاریخ ارسال : پنجشنبه 01 شهریور 97 ساعت ارسال : 14:30 کد دیدگاه : 1890013

سلام برای عمومی کتابهای دبیرستان و بخون . واسه اصلاعات عمومی سند چشم انداز .قانون اساسی و تستهای عمومی ایران استخدام.اصلاعات عمومی بستگی به اطلاعات خودت داره برای تخصصی هم منبع اصلی در کنارش مدارسان یا کتابهای پوران پژوهش همشون عالی هستن . مهم اینکه تو با دقت و با انگیزه بخونی


نویسنده : باران۹۷ تاریخ ارسال : چهارشنبه 31 مرداد 97 ساعت ارسال : 19:05 کد دیدگاه : 1888857

من ای سی دی ال تست زدم و روی کامپیوتر اجرا میکردم معارف اندیشه ۱ و ۲ سبحانی ادبیات کتاب گاج و کتابای دبیرستان البته کتابارو از روی وبلاگ ادبیات پیش خوندم ادبیات سومم هم از روی وبلاگ ادبیات سوم خوندم عالی بودن ریاضی هم ک ریاضی عمومی مدرسان شریف البته رشتمم ریاضی بود قانون اساسی رو خوندم و کتاب استخدامی تستاشو زدم زبانم کتاب تست سوم و پیش کانون زدم البته کتاب لانگمن تافل عالیه هم ۶۰ تا گرامر داره هم ریدینگاش کلی لغت داره سر کار هم میرفتم بشینین بخونین ارزش داره وقت بزارین


نویسنده : مریم بانو تاریخ ارسال : چهارشنبه 17 مرداد 97 ساعت ارسال : 21:16 کد دیدگاه : 1860396

سلام
فلسفه: شریعتمداری، شعائری نژاد، نلر، نقیب زاده، گوتک، پوران پژوهش، مدرسان، تمامی تست های ارشد و دکترا
فنون تدریس: شعبانی و صفوی( انگاری منبع امسال عوض و از کتاب اسکندر فتحی آذر سوال بوده)
سنجش: سنجش و ارزشیابی از سیف همون کتاب بزرگ میگم + تست
روان شناسی پرورشی: روان شناسی نوین(روان شناسی پرورشی) از سیف
رشد: چون کتاب لورا برگ نداشتم مدرسان خوندم که خیلی عالی هست و میشه درصد بالا زد
عمومی: 4 سال دبیرستان+ معارف 1 و 2 دانشگاه+ 405 و 1100 واژه واسه زبان( البته عید خوندم الان وقت نبود)


نویسنده : پسر کرد تاریخ ارسال : پنجشنبه 11 مرداد 97 ساعت ارسال : 14:46 کد دیدگاه : 1846888

#کامپیوتر
به لیلا به نگار وباقی دوستان سلام دوستان وقت بخیر.منابعی که خودم استفاده کرده بودم رو خواسته بودین.دروس عمومی خیلی با هم متفاوت نیستن دوستان مهم روش خوندنه ولی باز میگم چشم زبان انگلیسی:زبان انگلیسی میکرو طبقه بندی گاج البته خط ویژه هم خیلی خوبه زبان و ادبیات فارسی:کتابچه های لقمه انتشارات مهر و ماه معارف:اندیشه یک سبحانی،دین و زندگی کنکور خط ویژه گاج ریاضی و آمار:ریاضیات کنکور انسانی انتشارات خیلی سبز اطلاعات عمومی + هوش و استعداد:منبع دقیق و مشخصی نداره تست های ادوار گذشته بعلاوه ی قانون اساسی کامپیوتر :کتب فنی حرفه ای آموزش ورد اکسل پاورپوینت ، تو نت میتونین رایگان دانلود کنین
دروس تخصصی
پایگاه داده ها:کتاب مقسمی
ساختمان داده و طراحی الگوریتم:مقسمی، پوران هم بد نیست
شبکه: جزوات نتورک پلاس .امنیت در شبکه از سایت فرادرس
ذخیره: پارسه خوندم.منبع کامل کتاب دکتر روحانی رانکوهی
پیشرفته:کتاب جعفرنژاد قمی رو خوندم اصلأ توصیه نمیکنم.دوستان کتاب مقسمی رو خونده بودن و راضی بودن.
اگه واقعأ پایه ی درسیتون یه مقداری ضعیفه شاید با خوندن کتاب زیاد متوجه نشین برید سایت فرادرس اونجا برا رشته ی کامپیوتر تدریس بیشتر دروس رو دارن میتونید برا شروع کار و اینکه استارت اولیه رو بزنین تو هر درسی که ضعیف هستین از اون آموزش ها استفاده کنین.
ولی قبل خرید حتمأ پیش نمایش ها رو ببینین اگه خوب بود بخرین.موفق باشین.


نویسنده : آرش- مکانیک تاریخ ارسال : سه شنبه 09 مرداد 97 ساعت ارسال : 21:33 کد دیدگاه : 1842478
سلام خیلی ممنون ، من واسه عمومی ها فقط کتاب آموزش دروس عمومی استخدامی که از همین سایت خریدم رو خوندم و با توجه به اینکه تو کارخونه تا ساعت شش عصر کار میکردم و فقط شبا فرصت مطالعه داشتم نتیجه خوبی گرفتم و میانگین عمومی هام 40 شد. واسه تخصصی ها هم کتابای استاتیک و مقاومت نایی و ترمودینامیک پوران پژوهش رو خوندم و تونستم این سه درس رو 88 درصد بزنم ولی درسای مکانیک خودرو رو نزدم چون نخوندم.


نویسنده : سارا تاریخ ارسال : سه شنبه 09 مرداد 97 ساعت ارسال : 13:48 کد دیدگاه : 1841167
سلام دوست عزیز

من هم سال پیش قبول نشدم و امسال خدا رو شکر قبول شدم .

برای تخصصی تمرکز رو بگذارید روی خلاقیت ریاضی و آموزش ریاضی ،

البته من جبر و آنالیز و آمار هم خوندم که درصدام بالا نشد.

خلاقیت ریاضی جورج پولیا جلد 1 و 2 کتاب خیلی ساده و شیرینی هستش و تست های ساده ای هم در آزمون داشت.

آموزش ریاضی علم الهدایی و پروفسور بیژن زاده و حتما نمونه تست پیام نور هم بخونید

برای دروس عمومی من همین کتاب جامع ایران استخدام رو مطالعه کردم .

امیدوارم موفق باشید


نویسنده : zetabyte تاریخ ارسال : سه شنبه 09 مرداد 97 ساعت ارسال : 11:37 کد دیدگاه : 1840810

سلام. من هنرآموز کامپیوتر قبول شدم. البته برای آزمون دیوان محاسبات خونده بودم و منتظر نتیجه ش هستم. ولی با همون اطلاعات رفتم سر آزمون آموزش و پرورش. و خب چندتا دروس رو باید اضافه تر میخوندم که چون بیشتر روی دیوان سرمایه گذاری کرده بودم , اون چندتا درس رو مثل ساختمان داده و ذخیره بازیابی و شبکه رو نخوندم و با اطلاعات خودم جواب دادم. نمره کل اولیه م هم 32.25 هست. واسه عمومیا : فناوری اطلاعات که با دانش خودمون هست. ولی کار با نرم افزارا هم خیلی کمک میکنه.
برای معارف کتاب اندیشه اسلامی 1 آقای سبحانی و دین و زندگی های 3 سال دبیرستان.
برای ادبیات هم من از روی درس و کنکور زبان و ادبیات فارسی انتشارات گسترش علوم پایه خوندم. ولی خب اگه زمان زیادی کسی داشته باشه, ادبیات دبیرستان رو بخونه کامل تره.
برای ریاضی هم ریاضی سوم انسانی میگفتن خوب هست که من فایلش رو از توی نت گرفتم. یسری فایل هم برای درس آمار گرفتم که البته جزوه دانشگاهیم رو هم داشتم.
برای زبان هم علاوه بر لغات 504 یسری فایل هم گرفتم از اینترنت. که جزوه ماهان خیلی خوب بود. هرچند که تو این آزمون اصلا خوب نزدم زبان رو بخاطر اینکه دایره لغات رو باید افزایش داد و من اینکارو نکرده بودم.
برای اطلاعات عمومی, قانون اساسی خیلی مهمه و باید خوند. توی نت هم هست براحتی پیدا میشه. جزوه های اطلاعات عمومی هم توی نت هست که میشه استفاده کرد. من که چون بخاطر آزمون دیوان قانون اساسی و قانون دیوان محاسبات رو خونده بودم, تو همین محدوده جواب دادم.
برای هوش هم کتاب خاصی نخوندم ولی اگه آدم بخواد روش سرمایه گذاری بکنه , من خودم کتاب آزمون های سنجش و تست هوش از انتشارات شباهنگ رو گرفته بودم قبلا. ولی دیگه وقت نمیشد بخونمش.
برای تخصصی ها : درس ذخیره رو که جزوه مهندس شیرافکن رو دانلود کرده بودم و خیلی خوب بود. ولی خب وقت نشد بخونمش.
برای برنامه نویسی پیشرفته هم کتاب درس و کنکور زبان برنامه سازی c و ++c فرشید شیرافکن رو داشتم .
برای شبکه هیچ کتابی رو در نظر ندارم ولی کتاب شبکه هنرستان هم خوبه حداقل.
برای ساختمان داده هم کتاب مهندس شیرافکن رو داشتم و فیلم های آموزش ساختمان داده از همون مهندس شیرافکن. خیلی خوب و کامل توضیح دادن. هم آموزشش هست هم تست و کنکورش. این رو هم واسه فراگیر 4 فیلمارو دیده بودم.
برای طراحی الگوریتم هم فیلم های آموزشی مهندس شیرافکن رو دیدم که بسیار کمک کننده بود و واقعا طراحی الگوریتم رو کامل آموزش دادن. و کتاب درس و کنکور ارشد طراحی الگوریتم آقای مقسمی. با این دوتا منبع, درس طراحی الگوریتم تبدیل به یه درس بسیار شیرین شد برام و تسلط خوبی پیدا کردم توش.
برای درس پایگاه داده هم,کتاب درس و کنکور ارشد پایگاه داده آقای مقسمی رو خوندم که خیلی خوب و کامل توضیح داده بودن. اگه کتاب از اولین فصل به ترتیب شروع بشه و جلو بره مطالب کاملا قابل فهم هست و جا میفته. تست زدن هم که کلید پایانی کار هست و بسیار واسه تثبیت مطالب و آشنایی با مدل و محدوده سوالات کمک کننده ست.
امیدوارم براتون مفید باشه و موفق باشید.


نویسنده : سقز کامپیوتر تاریخ ارسال : سه شنبه 09 مرداد 97 ساعت ارسال : 01:48 کد دیدگاه : 1840126
سلام خدمت دوستان عزیز…
پایگاه رو محمد رضا کیوان پور پارسه خوندم البته غیر از نحوه پیدا کردن کلید کاندید و….
ذخیره مقسمی. دو فصل آخر رو حتما خوب بخونید چون 95 و امسال 4 سوال از دو فصل آخرش بود.
شبکه همش امنیته برید فرا درس فیلم های امنیتو نگاه کنید
برنامه نویسی . من جاوا قبلا کار کردم کل مفاهیم شی گرایی جاوا شبیه سی پلاس پلاسه البته در موارد جزیی با هم متفاوتن. بهرین کتاب برای سی پلاس پلاس دیتل دیتل مهندس پاشایی . من عاشق کتاب های این بشرم.
ساختمان مقسمی.
طراحی 600 مسله دکتر قدسی از دانشگاه شریف. میگن طراح سوالت ساختمان و طراحی قدسیه…
و اما عمومی ها …
معارف رو کتاب کاردانی به کارشناسی خوندم
ادبیات رو تست زدم فقط
icdl هم اونی که رشتش کامپیوتر باشه بلده دیگه
زبان رو کلاس رفتم البته مدت 3 ساله . از starter american english file شروع کردم که الان file4 رو میخونم
اطلاعات عمومی نخوندم و چیزی هم نمیدونم ….
هوش هم که وقت میگیره تصمیم کبری گرفتم تستاشو بزنم ولی منصرف شدم. میخواید هوشو بزنید کتاب استعداد تحصیلی دکتری مدرسان رو نگاه کنید . همش نه تا ص 260 کافیه. البته من خودم ریسک نکردم
و اما ریاضی و آمار . کتاب مدرسان حسین نامی و آمار مقسمی . فصل اول و دوم حسین نامی و فصل اول و دوم کتاب مقسمی رو بخونید قول میدم 100 ریاضی میزنید.
من خودم ارشد هوش مصنوعی خوندم. یادم نیس تا حالا چند بار آزمون استخدامی شرکت کردم….. پیر شدیم رفت . این رو قبول نشم یه سوپر مارکت میزنم …. وبعد زن میگیرم و…..


نویسنده : امین زبان تاریخ ارسال : سه شنبه 09 مرداد 97 ساعت ارسال : 06:23 کد دیدگاه : 1840251
سلام سما خانوم،والا چیزی‌میگم ممکنه باور نکنی،من دوسال پیشم هم امتحان دادم ولی اصلا نخوندم فقط رفتم سیاه کردم،اما امسال خوندم تا اینجارو داشته باش، من رفتم کتابای راهنمای پیام نور رو خوندم،باور نمیکنی ولی کل این چهار کتاب رو شخم زدم،مثلا برای روش تدریس رفتم که ۹۰ بزنم،ولی وقتی سر جلسه نشستم دیدم سه یا چهار سوالش از اون کتابی بود من خوندم،فک کن روش تدریسم شد ۱۵ درصد.فهمیدم که از ارشد و دکتری سوال بوده. رفتم کتابای مدرسان ارشد و دیدم،مثلا کتاب روش تدریس مدرسان ارشد ۷۰۰ صفحه بود که مثلا کتاب روش تدریس پیام نور ک من خوندم کلش فقط یه فصل این مدرسان بود.پس بهت میگم اگه میخوای موفق بشی از همین الان کتابای ارشد مدرسان رو بشین بخون،فک کن واسه کنکور میخونی،بهت قول میدم سال دیگه نفر اول میشی.حیف نمیشه ایدی تلگرامم بهت بدم مگه نه کتاب روش تدریس کارشناسی رو تو چهار صفحه خلاصه کردم بهت میدادم که کنار اون کتابای مدرسان بخونی.انشالله ازمون دیگه موقعی ک قبولیت اومد یاد من میفتی و میگی خدا پدرتو بیامرزه که بهم انگیزه دادی (:heart:) باز اگه سوال داشتی تو یه پست جدید به اسم من بزار جواب میدم اخه تعداد پستها زیادن ماشالله


نویسنده : سارا تاریخ ارسال : سه شنبه 09 مرداد 97 ساعت ارسال : 00:32 کد دیدگاه : 1839973
سلام دوست عزیز
من هم سال پیش قبول نشدم و امسال خدا رو شکر قبول شدم .
برای تخصصی تمرکز رو بگذارید روی خلاقیت ریاضی و آموزش ریاضی ،
البته من جبر و آنالیز هم خوندم که درصدام بالا نشد.
خلاقیت ریاضی جورج پولیا جلد 1 و 2 کتاب خیلی ساده و شیرینی هستش و تست های ساده ای هم در آزمون داشت.
آموزش ریاضی علم الهدایی و پروفسور بیژن زاده و حتما نمونه تست هم بخونید
برای دروس عمومی من همین کتاب جامع ایران استخدام رو مطالعه کردم .
امیدوارم موفق باشید


نویسنده : هادی تاریخ ارسال : دوشنبه 08 مرداد 97 ساعت ارسال : 23:32 کد دیدگاه : 1839770
سلام،تا میتونید روی دروسی وقت بزارین که کمتر کسی بالاتر از ۲۰ درصد جواب میده،مثل زبان،هوش و کامپیوتر،دروس تخصصی واقعا به خودتون بستگی داره ولی عمومی خیلی تاثیرگذاره،ادبیات و معارف هم کتابهای بانک سوالات داره که کافیه.من ۳بار ازمون دادم و خلاصه قبول شدم،انشالا همه به خواسته و آرزوشون برسن


نویسنده : جغرافیایعنی عشق تاریخ ارسال : دوشنبه 08 مرداد 97 ساعت ارسال : 22:47 کد دیدگاه : 1839644
واسه تخصصی که کتاب مبانی ج شهری و ج شهری ایران انتشارات پیام نور.سیاسی دکتر دره میرحیدر.اب وهوا دکتر علیجانی.روستایی از دکتر مهدوی.عمومی هم اندیشه اسلامی یک ازایت الله سبحانی خیلی مهمه.من بخاطر بچم نشد بخونم.ولی ان شالله آزمون های بعدی چون تجربه مهمی از این ازمون گرفتم.ان شالله موفق باشی


نویسنده : سینا تاریخ ارسال : دوشنبه 08 مرداد 97 ساعت ارسال : 22:52 کد دیدگاه : 1839659
سلام دوست عزیز. بنده اصول و شرکت ها رو کتاب حسابداری مالی کارشناسی ارشد مدرسان شریف خوندم. صنعتی رو از جمشید اسکندری به همراه کتاب تستش.کاربرد رو از پیام نور و آمار رو از دو جلدی مفاهیم آماری عادل آذر . عمومی ها رو از کتب انتشارات مهر و ماه. امیدوارم به دردت بخورن


نویسنده : عماد تاریخ ارسال : دوشنبه 08 مرداد 97 ساعت ارسال : 22:42 کد دیدگاه : 1839630
سلام و تشکر دوست عزیز ایشالا روزی شما بشه…
من برای تخصصی جزوه ای اماده کردم و سایت هم گذاشتم و منابع را معرفی کردم …
برای عمومی هم ریاصی و زبان نزدم و مابقی را از قبل حضور ذهن داشتم ..

ادبیات کتاب سیرتاپیاز یا کتاب جامع ادبیات پیام نور خوبه
معارف همون جزوه اندیشه در کنار تست های کتاب کار جامع رشته انسانی دبیرستان
ای سی دی ال هم تستهای فنی حرفه ای(درکل فقط تست زدم از هرجا گیرم اومد)
اطاعات عمومی هم قانون اساسی .تاریخ معاصر.سند چشم انداز 1404.تاریخهای معروف تقویم

هوش هم فقط سرجلسه میزنم هرچی بلد باشم خوندن نداره مفهومی و ریاضی هست

درصدهای عمومی به ترتیب کارنامه:
51
سفید
15
45
سفید
52
سفید
18
دروس تخصصی:
70
73
65
13
23


نویسنده : شاسوسا تاریخ ارسال : دوشنبه 08 مرداد 97 ساعت ارسال : 20:40 کد دیدگاه : 1839236
کامپیوتر-
سطح 1و 2 سبزعلی
معارف-
دین و زندگی 2و3و پیش دبیرستان و اندیشه 1و 2سبحانی
ادبیات-
2و3وپیش دبیرستانمخصوصا معنای لغات آخر کتاب و همچنین به املاشون دقت کنید
زبان -هم 2و3وپیش لغاتش رو بخونین و سعی کنید 504رو هم از الان شروع کنید…
اطلاعات عمومی-
قانون اساسی و این منبع بسیار گسترده هست و بستگی ب دانش روز و اطلاعات سیاسی اقتصادی و تاریخی شما داره…
ریاضی و آمار هم من فقط آمار سال دوم دبیرستان رو خوندم
هوش-
هم ک بستگی ب خودتون داره دوست عزیز ان شاالله موفق باشید


نویسنده : سحر تاریخ ارسال : دوشنبه 08 مرداد 97 ساعت ارسال : 18:13 کد دیدگاه : 1838770
رشد لورابرگ خوندم جلد یک رو کامل و چند فصل مربوط به نوجوانی و جوانی جلد دومش رو خوندم بقیه فصلا رو خلاصه فصلش رو خوندم
سنجش و اندازه گیری از دکتر سیف
فنون ها و روش تدریس مدرسان خوندم که البته اونقدر درسنامه ش بد بود که نمی فهمیدم
روانشناسی پرورشی هم کتاب دکتر سیف
فلسفه تعلیم و تربیت کتاب اصول فلسفه ی تعلیم و تربیت از انتشارات رشد البته این کتابم خیلی پیچیده بود و درسنامه ش جالب نبود
چیزی که بیشتر از همه بهم کمک کرد کتاب جامع دروس آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی از انتشارات جهش بود . هم درسنامه داره که خیلی خوب توضیح داده و برای جمع بندی عالیه هم سوال داره. البته من خیلی وقت نداشتم و کلا چهار هفته درس خوندم
اینم درصدام
فلسفه 27.78
روانشناسی پرورشی85.05
روانشناسی رشد 50
روش ها و فنون تدریس 31.11
سنجش و اندازه گیری 41.03


نویسنده : مسعود تاریخ ارسال : دوشنبه 08 مرداد 97 ساعت ارسال : 09:31 کد دیدگاه : 1835650
سلام خیلی ممنون
عمومی کتابای دبیرستان
هوش و اطلاعات عمومی کتابی که از ایران استخدام تهیه کرده بودم
تخصصی هم کتابای مقسمی بود
البته برا شبکه نتونستم کتاب خوب پیداکنم


نویسنده : علی تاریخ ارسال : دوشنبه 08 مرداد 97 ساعت ارسال : 17:29 کد دیدگاه : 1838600 (منابع روانشناسی پرورشی و فنون تدریس)

سلام
روانشناسی پرورشی رو علی اکبر سیف
فنون تدریس رودکترشعبانی.
بیا توآیدی من برات توضیح بدم
من خدارو شکر قبول شدم


نویسنده : سعید تاریخ ارسال : چهارشنبه 27 تیر 97 ساعت ارسال : 02:38 کد دیدگاه : 1815002 
سلام خواهر یا برادر گرامی. قبل از معرفی منابع باید گفت که منابع این رسته شغلی بسیار گسترده و زیاد هست و نیاز به مطالعه گسترده داره.
1. تعلیم تربیت اسلامی- نگاهی دوباره به تربیت اسلامی 2جلدی از دکتر خسرو باقری+ مدرسان شریف
2. اشنایی با علوم قرانی- علوم قرانی محمدهادی معرفت
3. روابط انسانی در مدرسه- روابط انسانی در اموزشگاه از دکتر میر کمالی + روابط انسانی در سازمان های اموزشی از دکتر سرمد
4. سبک زندگی اسلامی ایرانی- برای این درس 3 کتاب از اقای احمد حسین شریفی هست که باید مطالعه شود
5. فلسفه و مبانی تعلیم تربیت- یک کتاب 400 صحفه ای هست از شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان: مبانی نظری تحول بنیادین در اموش پرورش
6. روانشناسی عمومی و رشد- برای این درس بهترین گزینه مدرسان یا پوران پژوهش هست
7. مباحث فرهنگی روز- اساسا هیچ منبع مشخصی نداره و مربوط به اطلاعات فرهنگی طرف داره.
انشالله موفق باشین و برای من هم دعا کنین. یاعلی


نویسنده : وحید تاریخ ارسال : سه شنبه 19 تیر 97 ساعت ارسال : 19:12 کد دیدگاه : 1802376 
سلام و درود خدکت دوستان گلم
دوستان تجربیاتمو در مورد منابع اموزگار ابتدایی در اختیارتون میزارم
در مورد روانشناسی رشد سعی کنید کتاب مدرسان شریفو بخرید واقعا 99 درصد سوالات از این کتاب میاد
2-در مورد روانشناسی پرورشی فقط منبع رواشناسی پرورشی دکتر سیف رو بخونید0همون کتابی که بالای 500 صفحست)
3-در مورد سنجش و اندازه گیری بازم این منبعش سیف هستش که این کتاب هم کتاب بزرگیه
4-در مورد فنون تدریس تا آزمون سال پیش معمولا سوالات از کتاب دکتر شعبانی میومد ولی امسال معلوم شد که از منابع جدیدی امسال استفاده شد چون واقعا بعضی سوالات امسال فنون به هیچ وجه توی هیچ کدوم از منابع اصلی فنون که شعبانی و بهرنگی و فتی ….هستن نبود.سعی کنید منبع این سوالات امسال فنونو گیری بیارید
5-در مورد فلسفه تربیت هم به نظر من مدرسان و ماهان کفایت میکنه و سوالات بیرون از این دو منبع نیست
در مورد منابع عمومی
دوستان امسال درس معارف اکثریت سوالات از اندیشه آقای سبحانی اومده سعی کنید این کتابو در کنار کتاب های دبیرستان حتما بخونید
ادبیات هم سعی کنید مبحثی در س بخونید و الکی وقتتونو برای همه کتابا نزارید..مثلا زبان فارسی رو بخونید…..آرایه های ادبی و ویرایش و….حتما بخونید
چند سوال قرابت معنایی میاد که راحته
اطلاعات عمومی هم واقعا باید هر بحثی رو خوند و اصلا قابل اعتماد نیست که مثلا بگی امسال در مورد چشم انداز بخونم و ازش بیاد.و….یا مثلا یک سوال از شهدا و عملیات هاست که احتمال داره امسال نیاد………پس لطف کنید همه مطالب مطرح رو بخونید
در مورد دیگر منابع هم هیچ تغیری مثل سال های پیش نبود

دوستانی که فکر میکنن این آزمون شانسی ندارن از الان شروع کنن.هر چی بیشتر بخونید به سودتونه

انشالله خدا به حق امام زمان به همه جوونای این مملکت رحم کنه
توکلتونم بر خدا باشه
هیچ نیرویی مثل ارتباط خوب با خداوند آرامش بخش نیست


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : شنبه 02 تیر 97 ساعت ارسال : 22:20 کد دیدگاه : 1779720 
سلام دوستان من قبول شده سال 95 هستم این حال الانتون رو با تمام وجود حس میکنم . چندتا توصیه از من به شما دوستان عزیز :
به حرف هیچکس گوش ندید چون همه آیه یاس میخونن
تا میتونید تست بخونید هرچی بیشتر تست بزنید ذهنتون سر جلسه خلاقتر میشه .
هیچ درسی رو سر جلسه نخونده رها نکنید حتی اگه الان نمیخونید ولی سر جلسه سوالاتشون رو بخونید چون ممکنه سوالش خیلی پیش پا افتاده باشه .
سعی کنید اصلا اصلا اصلا شانسی نزنید .
وقتی میرید سر جلسه با ارامش باشید به شلوغ بودن توجه نکنید چون اکثرا سیاهی لشگر هستند .


نویسنده : ahmaddddتاریخ ارسال : پنجشنبه 23 فروردین 97ساعت ارسال : 21:47کد دیدگاه : 1676156
سلام دوست عزیز
برای رشته علوم اجتماعی باید کتاب های مبانی جامعه شناسی از بروس کوئن نظریه های جامعه شناسی از لویس کوزر و جورج ریتزر روش تحقیق کتاب نحوه انجام تحقیقات اجتماعی از ترز بیکر و حوزهه ای جامعه شناسی که پراکنده هستند
نظر من این است که فقط کتاب مبانی را تهیه کنید بخوانید
و کتاب نظریه های جامعه شناسی – روش تحقیق و حوزه های جامعه شناسی را از موسسات کنکور بگیرید که خلاصه و مفید هستند مثل مدرسان شریف، ماهان .و یا پوران پژوهش


نویسنده : سامان تاریخ ارسال : سه شنبه 28 فروردین 97ساعت ارسال : 23:44کد دیدگاه : 1683353
روانشناسی پرورشی نوین دکتر سیف 2-روش ها فنون تدریس حسن شعبانی جلد1 3-روانشناسی رشد لورابرک (رشدمدرسان هم خوبه)-4سنجش و ارزشیابی از دکتر سیف 5-اصول و فلسفه ی تعلیم و تربیت از شریعتمداری کتاب.نقیب زاذه .و شعاری نژاد هم ازشون سوال میاد برای فلسفه


نویسنده : مریم بانوتاریخ ارسال : چهارشنبه 29 فروردین 97ساعت ارسال : 09:17کد دیدگاه : 1683621
عمومی ۴ سال دبیرستان می خونم که تمام سوال ها اگه دقت کنی ازشون بود. راحت میشه معارف ادبیات زبان فارسی و زبان انگلیسی درصد بالای ۸۰ زد. روی این سه تا سرمایه گذاری می کنم. سری قبل هم درصدهام این سه درس بالا. البته معارف ۱ و ۲ دانشگاه هم می خونم. ۵۰۴ واژه و ۱۱۰۰ واژه هم می خونم. قبلا خوندم و حفظ هستم. اخه بعضی وقتا سوال زبان طوری می دن که باید اینا بلد باشی. گاج که دوستان پیشنهاد می کنن خیلی حجیم و وقت گیر. اگه بخواد کسی با گاج بخونه به تخصصی نمیرسه و وقت کم میاره. تازه غلط هم در جواب تست ها داره. من معارف و ادبیات گاج را خوندم عیدی. والا تخصصی گلم از اذر تا الان زیاد خوندم و مسلط شدم. فقط رشد و سنجش که در دوران تحصیلم اصلا نخونده بود که اونم با راهنمایی تمام دوستان سایت خوب یاد گرفتم و تست زدم عالی بود. منتها با نیومدن دفترچه و انتظار و فکر احساس می کنی مطالب رشد و یه قسمت هایی از سنجش از ذهنم پریده. رشد نکته زیاد و ریز ریز هست. یه هفته هست که نمی تونم بخونم و منتظر تا خبر دقیق بیاد شروع کنم و با توکل بر خدا شدید بخونم. فدات بشم شما خوب درس بخونین شاید شرایط شما با من فرق می کنه. لا آرزوی موفقیت برای شما و من


نویسنده : فرشیدتاریخ ارسال : چهارشنبه 29 فروردین 97ساعت ارسال : 09:52کد دیدگاه : 1683666
برا پایگاه داده مدرسان بخون بدون شک صد میزنی
ساختمان پارسه طورانی عالییی
الگوریتم پوران آبی خوب
ادبیات معارف زبان کاردانی به کارشناسی مدرسان خیلی خوب ولی وقت زیادی میخواد
ذخیره من کتاب رانکوهیی میخونم ولی مقسمی بهتره شبکه هم یه کتاب بخون سخت نگیر چون شانسیه


نویسنده : محیا تاریخ ارسال : سه شنبه 04 اردیبهشت 97ساعت ارسال : 11:59کد دیدگاه : 1692171
سلام دوست عزیز‌. منم امتحان دادم با اطلاع خودم‌ خوب درسا رو زدم‌ بدون خوندن. این کتابایی‌ که گفتی منبع هستن.روش تدریس رمضانی نژاد‌ رو بخون‌.
دوست عزیز‌ تست کار کن‌.نه در حد ارشد چون سوالاتش‌ پیچیده‌ نبود‌ یه سوالای‌ پیش پا افتاده داده بودن که به راحتی میشد جواب داد‌.همین کتابا رو بخون تست هم بزن ان شاالله حتما قبولی‌.
من یادگیری اشمیت‌ دارم میخونم‌.مدیریت سجادی‌ یا راهیان‌ ارشد‌.سنجش حمایت طلب که شیخی بهتره سوالات فرمولی خیلی کمتر داده بودن‌ بیشتر آزمون ها بود‌.روش تدریس رمضانی نژاد خوندم‌.فیزیولوژی هم جزوه‌ سرکلاسمو‌ میخوام بخونم چون دکتر دریانوش‌ استادم‌ بوده‌”راهیان ارشد.
ان شاالله موفق باشی دوست عزیز


نویسنده : محمد ریاضی تاریخ ارسال : شنبه 26 اسفند 96 ساعت ارسال : 20:31 کد دیدگاه : 1653400
با سلام بنده از قبول شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 95 هستم. دروس ریاضی عمومی 1و2- معادلات دیفرانسیل- آنالیز عددی- جبر1-امار و احتمال 1و2-آنالیز ریاضی 1و2 رو باید بخونید که پیشنهاد بنده کتابای مدرسان شریف هست البته برای درس آمار میتونید از کتاب دکتر طورانی انتشارات پارسه استفاده کنید که کتاب بی نظیریه. برای درس اصول اموزش ریاضی هم در این 2 سال اخیر که آزمون استخدامی برگزار شده از دو کتاب سوال میاد یکی اصول آموزش ریاضی دکتر علم الهدی و کتاب آموزش ریاضی پروفسور بیژن زاده-تمامی سوالای اصول آموزش ریاضی از همین دو منبع میاد حدود 60 درصد سوالات از کتاب دکتر علم الهدی و حدود 40 درصدش از کتاب پروفسور بیژن زاده(جلد کتاب هم سبز رنگه) برای درس خلاقیت ریاضی هم فقط و فقط مراجعه کنید به کتاب خلاقیت ریاضی جرج پولیا که تمام سوالات درس خلاقیت ریاضی فقط و فقط از همین کتاب میاد به استناد ازمون 2 سال اخیر-بنده سال اول توی امتحان کتبی قبول شدم ولی تو 3 برابر ظرفیت رد شدم اما سال دوم با اینکه شهر خودم نمیخواست به عنوان نیروی غیر بومی شرکت کردم و قبول شدم و الان در حال تدریس تو آموزش و پرورش هستم- توصیه من به شما اینه که از همین امروز سه کتاب اصول اموزش و خلاقیت که معرفی کردم رو شروع به مطالعه کنید چون از نظر ارزش سوالات سوالات درس اصول اموزش ریاضی و خلاقیت ریاضی هر کدوم به اندازه سه درس جبر1- آنالیز عددی1- و انالیز ریاضی هستش چون دفترچه سوالات اختصاص چهار قسمته قسمت اول: سوالات درس ریاضی عمومی و معادلات دیفرانسیل و امار و احتمال 1و2 قسمت دوم: جبر 1- آنالیز عددی1- آنالیز ریاضی 1و2 و قسمت سوم: اصول آموزش ریاضی و قسمت چهارم: خلاقیت ریاضی- کتاب خلاقیت ریاضی جرج پولیا را هم میتونید به صورت پی دی اف در اینترنت دانلود کنید و اینو بدونید نفر اول کشوری در سال گذشته حدود 70 درصد درس خلاقیت ریاضی رو زده پس با مطالعه دقیق منابعی که خدمتتون عرض کردم به راحتی میتونید در این آزمون موفق باشید.


نویسنده : سارا تاریخ ارسال : سه شنبه 22 اسفند 96 ساعت ارسال : 13:29 کد دیدگاه : 1648777
منابع تخصصی آموزگار ابتدایی
سلام
روانشناسی رشد لورا برک
روانشناسی تربیتی سیف
فلسفه تعلیم و تربیت شریعتمداری و همین کتاب از نقیب زاده
سنجش و اندازه گیری سیف
فنون تدریس شعبانی
می تونه اگر وقت نداره کتابهای مدرسان شریف هم بگیره بخونه من مدرسان گرفتم
ان شاء الله هر دو نفرتون موفق باشید


نویسنده : حمید تاریخ ارسال : جمعه 18 اسفند 96 ساعت ارسال : 14:31 کد دیدگاه : 1642712
سلام مریم بانو اگه به این نکته که من میگم دقت کنی حداقل ۶۰%تست میزنی رشد به علت مطالب زیاد فرار هست اما طراح های سوال از این موضوع خبر دارن
بیشترین سوال از نظریه های معروف میارن مثل (فروید، پیاژه، اریکسون، بالبی، لئون طیف، بندورا، ویگوتسکی، برونر، ورنر، گزل، کلبرگ، والن، مارسیا) فقط سوال ها از همیناست ۲ یا ۳تا از حاشیه کتاب مثل دوران کوکی تا نوجوانی ، فرزند پروری و .. است
باتوجه به تجربم میگم بیشتر متمرکز بشین فقط روی نظریه ها


نویسنده : m تاریخ ارسال : دوشنبه 14 اسفند 96 ساعت ارسال : 12:30 کد دیدگاه : 1632308
نقشه کشی سال دوم و سوم هنرستان فنی حرفه ای چاپ ۹۳.
قالب بندی سوم هنرستان چاپ ۹۳ + قسمت قالب بندی مبحث ۹یعنی ص ۱۵۵تا ۱۷۵.
استاتیک و مقاومت مصالح کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف.
بتن و فلز کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف + قسمت اصول و طراحی مبحث ۹و قسمت ساخت،کنترل،نصب مبحث ۱۰.
نقشه برداری مدرسان شریف کاردانی به کارشناسی(فقط فصلهایی خونده شه که تو کتاب سوم هنرستان چاپ ۹۳ باشه)
سال ۹۶ آزمون دادم که سوالاش متاستفانه در دسترس عموم قرار نگرفته . سال ۹۴ و ۹۵ سوالاش تو سایتا هست
کتاب های هنرستان بسیار سبک و سریع جمع میشن. از هنرستان های فنی و حرفه ای میتونید بگیرید.
من قبول شدم


نویسنده : E13RAHim تاریخ ارسال : دوشنبه 14 اسفند 96 ساعت ارسال : 15:47 کد دیدگاه : 1632602 
سلام…
من برای اصول حسابداری و شرکت ها کتاب مروری جامع بر حسابداری مالی 1و2 دکتر ایرج نوروش چون شرکت ها فصل های از این کتاب هست درست بخونی باورکن 100 درصد میزنی در اصول حسابداری 67 درصد زدم با اینکه نمره منفی زیاد داشتم چون هواسم پرت شد و جو گرفتم هههه و برای شرکت ها هم خیلی اسان اومد و 80 درصد زدم و برای حسابداری صنعتی کتاب مروری جامع بر حسابداری صنعتی دکتر ایرج نوروش و همکاران را خواندم و تست های کتاب صنعتی 1و2و3 جمشید اسکندری را زدم خود این تست ها هم کافی بود. چون نتونستم از ماشین حساب استفاده کنم فقط 35 درصد زدم و برای کاربرد کامپیوتر در حسابداری کتاب طلایی پیام نور را خواندم که واقع نتونستم درست این کتاب را بخوانم (یعنی وقت کم اوردم)35 درصد زدم. و ریاضی کتاب امید محمودیان را خواندم هم برای آ.پ و هم برای ارشد عالیه و آمار هادی رنجبران البته ناگفته نماند که کتاب ریاضی هادی رنجبران هم خوبه چون کتاب ریاضی و آمار در رشته حسابداری هم در عمومی از ان سوال میاد هم در تخصصی که من در عمومی 12درصد زدم و در تخصصی که فقط از آمار سوال میاد 17 درصد زدم و من اصلا عمومی هیچ نخواندم فقط اطلاعاتی از قبل داشتم که خیلی بد هم زدم اما بیشتر تمرکزم رو تخصصی بود و کامپیوتر اگر کتاب طلایی را بخوانی برای عمومی هم مفیده(همان فناوری اطلاعات) چون کاربرد کامپیوتر و فناوری اطلاعات سوالات مشابهی داره و در کل میشه گفت یک کتاب هستن
با آرزوی موفقیت برای تک تک دوستان


نویسنده : منابع دبیرورزش تاریخ ارسال : چهارشنبه 9 اسفند 96 ساعت ارسال : 22:27 کد دیدگاه : 1626129
1-روش تدریس در تربیت بدنی
تربیت بدنی درمدارس(دکتررحیم رمضانی نژاد،ناشر:سمت)-روش تدریس تربیت بدنی(دکتر محسن شفیعی،ناشر:دانشگاه تربیت دبیررجایی)- روش تدریس تربیت بدنی در مدارس(محمد نبوی , محمود ذکائی،ناشر: سمت) -روش تدریس تربیت بدنی در مدارس(غلامرضا شعبانی بهار،ناشر: انتشارات دانشگاه بوعلی سینا)
2-رشد و تکامل ویادگیری حرکتی
منابع موسسات کنکور ارشد: رشد و تکامل حرکتی مدرسان شریف(دکترجمال فاضل،زهرا نائینی)- یادگیری حرکتی مدرسان شریف(علی حاج حسن تهرانی)- رشد حرکتی ماهان(سید محی الدین بهاری،همایون فراهانی)-یادگیری حرکتی ماهان(سید محی الدین بهاری،همایون فراهانی،مریم نادری)-رشد وتکامل حرکتی دکتری راهیان ارشد(سیدکاووس صالحی،مهدی ضرغامی)- رشد حرکتی و یادگیری حرکتی راهیان ارشد( دکترسید کاوس صالحی)
منابع اصلی: رشد و تکامل حرکتی درطول عمر(دکترمهدی نمازی زاده،دکتر محمدعلی اصلانخانی،ناشر:سمت)- رشد حرکتی(معصومه شجاعی،نشر: حتمی)- یادگیری حرکتی و اجرا : از اصول تا تمرین،ریچارد.ای.اشمیت(دکتر مهدی نمازی زاده ، دکتر سید محمد کاظم واعظ موسوی،انتشارات سمت)- یادگیری حرکتی (مفاهیم و کاربرد)( ،تالیف: ریچارد ای. مگیل،ترجمه: دکتر سید محمدکاظم واعظ موسوی و دکتر معصومه شجاعی، ناشر: بامدادکتاب)
3-مبانی فیزیولوژی ورزش
منابع موسسات کنکور ارشد:فیزیولوژی وتغذیه ورزشی مدرسان شریف(دکتر صالح پور)- فیزیولوژی و تغذیه ورزشی ماهان(سعیده شادمهری)-فیزیولوژی ورزشی راهیان ارشد (فرهاد دریا نوش)
منابع اصلی:اصول بنیادی فیزیولوژی ورزشی1(دکتر عباسعلی گائینی،دکترولی اله دبیدی روشن،ناشر:بامداد کتاب)- فیزیولوژی و تغذیه ورزشی (کتاب سبز)(عبدالحسین پرنو، اصغرتوفیقی،لیلا انوشه)- فیزیولوژی ورزشی وفعالیت بدنی(5استاد) جلد اول(دکتر ضیاءمعینی ،دکترفرهادرحمانی نیا ،دکترحمیدرحیمی ،دکترحمیدآقاعلی نژاد ،دکترفاطمه سلامی،ناشر:مبتکران)- مبانی فیزیولوژی ورزشی(عباسعلی گائینی ،خسرو ابراهیم،ناشر:دانشگاه پیام نور)
4- سنجش واندازه گیری درتربیت بدنی
منابع موسسات کنکور ارشد: آمار،سنجش واندازه گیری درتربیت بدنی مدرسان شریف (دکترعلیرضارالهی،غلامرضارستمی،سعیدنوروز پور)- آمار،سنجش واندازه گیری درتربیت بدنی راهیان ارشد( دکترسید کاوس صالحی)- آمار،سنجش واندازه گیری درتربیت بدنی ماهان(همایون فراهانی)
منابع اصلی:سنجش واندازه گیری درتربیت بدنی(دکتررسول حمایت طلب،انتشارات:علم وحرکت)- سنجش واندازه گیری درتربیت بدنی(ویرایش جدید)(دکتر محمود شیخ،دکترمهدی شهبازی،دکترشهرزاد طهماسبی بروجنی،ناشر:بامداد کتاب)- سنجش و اندازه‌گیری در تربیت بدنی (جلد1و2)(تد ای. باوم گارتنر , آندرو اس. جکسون،مترجم : حسین سپاسی , پریوش نوربخش،ناشر:سمت)- اندازه گیری،سنجش وارزیابی درتربیت بدنی(دکتر فریده هادوی،دکتر ابوالفضل فراهانی،علیرضا ایزدی)
5- مدیریت برگزاری مسابقات ورزشی
منابع موسسات کنکور ارشد: مدریت سازمان ها ومسابقات ورزشی مدرسان شریف(دکتر علیرضا الهی،مهدی قدیری)- مدیریت سازمان ها ومسابقات ورزشی راهیان ارشد(احمد مزرعه ، نسیم علیمرادی)- مدیریت سازمان ها ومسابقات ورزشی ماهان(زهرا سادات میرزازاده،سعیده خاکپور،همایون فراهانی)
منابع اصلی: مدیریت وطرزاجرای مسابقات ورزشی(ویرایش جدید)(دکترمهرزاد حمیدی،ناشر:بامدادکتاب)- مدیریت سازمان های ورزشی(دکترنصرالله سجادی،ناشر:سمت)

دوستان گل تربیت بدنی از منابع بالا مدرسان شریف وراهیان ارشد در الوویت قرار دارد


نویسنده : ebrahim2096 تاریخ ارسال : شنبه 05 اسفند 96 ساعت ارسال : 20:47 کد دیدگاه : 1618686 
با سلام و آرزوی موفقیت….
کتابهای که از انها ازمون گرفته میشه شامل 1-اصول حسابداری 2-شرکت ها 3-حسابداری صنعتی 4-کاربرد کامپیوتر در حسابداری 5- مفاهیم و روشهای آماری
من برای اصول حسابداری و شرکت ها کتاب مروری جامع بر حسابداری مالی 1و2 دکتر ایرج نوروش و همکاران را خواندم که خیلی عالی و خوب بودن و درصدهای بالای زدم
و برای حسابداری صنعتی کتاب مروری جامع بر حسابداری صنعتی دکتر ایرج نوروش و همکاران را خواندم و تست های کتاب صنعتی 1و2و3 جمشید اسکندری را زدم خود این تست ها هم کافی بود
و برای کاربرد کامپیوتر در حسابداری کتاب طلایی پیام نور را خواندم که واقع نتونستم درست این کتاب را بخوانم 35 درصد زدم
و برای مفاهیم و روش های اماری که هم در عمومی و هم در تخصصی خواهد امد کتاب هادی رنجبران و برای ریاضی که فقط در عمومی خواهد امد کتاب امید محمودیان را خواندم البته نا گفته نماند که کتاب ریاضی هادی رنجبران هم عالیه
موفق و مویید باشید


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : سه شنبه 01 اسفند 96 ساعت ارسال : 00:25 کد دیدگاه : 1612189
به نظر من که شما تا حدودی از دیگران جلوترید چون طبق گفته خودتون خیلی از مطالبو خوندید و تا زمان آزمون که فروردین هست هم هنوز کلی وقت دارید
اگه قبلا مدرسان خوندید و الان منابع اصلی رو بخونید،خب هم مطالب مدرسان براتون مرور میشه (چون مدرسان خلاصه منابع اصلیه) و هم شاید یه چیزایی توی کتب منابع اصلی باشه که مدرسان اونها رو بیان نکرده،و شما اونها رو هم میخونید
درمورد درسای عمومی اولا همونایی که خوندید رو مرور داشته باشید که فراموش نشه
واسه اطلاعات عمومی مناسبت های تقویم رو هم بخونید
اطلاعاتی درمورد دفاع مقدس و عملیات ها و فرماندهان هم داشته باشید
تاریخ معاصر و حقوق اساسی و … هم هست
هوش رو هم معمولا بدون خوندن هم میشه بین ۲۰ تا ۴۰ درصد سوالا رو جواب داد(بستگی به خودتون داره)
من خودم چون کامپیوتر و زبانم خیلی قوی نبود اصلا سراغشون نرفتم و سفید گذاشتمشون
کلا درسای عمومی رو به نظر من نمیشه و لازم نیست که کاملا خونده بشه
چون هم وقت گیرن هم منابعشون گسترده است
و میتونید یکی دو درس که فکر میکنید ضعیف ترید رو بذارید کنار تا وقت بیشتری واسه بقیه درسا داشته باشید و درصدتونو ببرید بالا
یا مثلا بعضی درسا ،جاهایی که مطالب ساده تره رو انتخاب کنید و بخونید
من بیشتر وقتمو واسه ادبیات و معارف و اطلاعات عمومی گذاشتم
و مثلا ریاضی رو قسمت آمار،احتمال،مجموعه ها و … که آسون بود و وقتمو نمیگرفت خوندم
البته اینا تجربیات من بود و خود شما بهتر میتونید تشخیص بدید که چه مطالبی رو بخونید


نویسنده : اب تاریخ ارسال : دوشنبه 30 بهمن 96 ساعت ارسال : 10:53 کد دیدگاه : 1610940 (منابع هنرآموز حسابداری)
علیک سلام
کتابهای تخصصی دکتر ایرج نوروش و همکاران را برای مروری جامع بر حسابداری مالی 1 و 2 و مروری جامع بر حسابداری صنعتی 1 و 2 بخوانی صددرصد قبول خواهی شد و برای ریاضی هم کتاب امید محمودیان و امار هم هادی رنجبران هم برا این آزمون خوبن و هم برای ارشد اگر هنوز ارشد نخواندی و کتابهای دوهزار سوال چهارگزینه ای دکتر غلام رضا کرمی و همکاران فقط از حسابرسی هیچ سوالی نخواهد امد دقت کن و کتاب طلایی پیام نور کاربرد کامپیوتر در حسابداری و عمومی ها را از دانش قبلی خودم زدم الحمدلله که موفق هم شدم با ارزوی موفقیت برای همه بچه های حسابداری


نویسنده : رضا تاریخ ارسال : سه شنبه 24 بهمن 96 ساعت ارسال : 12:16 کد دیدگاه : 1600938
با سلام
دوستانی که میخواید قبول شید قبل اینکه آزمون تاریخش معلوم بشه حتما دروس اختصاصیتونو بخونید.مطمعنا کسایی تو آزمون بعدی موفق میشن که الان دارن جدی میخونن .دروس عمومی رو بعد مشخص شدن تاریخ آزمون با برنامه ریزی میشه خوند و لازمم نیست که خیلی وقت براش بذارید چون نصف بیشترش به اطلاعاتی برمیگرده که تو این بیست و چند سال کسب کردین و منبع دقیقی نداره
شاید بگید مشخص نیس که شهر ما رو بخواد یا نه،اولا این که زیاد بودن افرادی که غیر بومی هم قبول شدن و ثانیا اگه تو این آزمونم شرکت نکردید این دروس اختصاصی ای که خوندید و خلاصه برداری هاتون تو آزمون های ارگان های دیگه به دردتون میخوره
به حرفا خیلی اعتماد نکنید که چون گفتن آزمون قبل عیده حتما قبل عید باشه بیشتر چیزی که مرسومه اتفاق میفته یعنی حداقل 40 روز بازه از زمان دادن دفترچه تا شروع آزمون .به نظر شخصی من تو اسفند دفترچه میدن و اواخر فروردین ازمون میگیرن
برای دروس عمومی
آی سی دی ال سعی کیند غیر از کتاب حتما خودتون کار کنید یا فیلم آموزشی ببینید
هوش سوالای سال های قبلو حتما حل کنید و به نظرم اون سوالاتی که یه متن میدن و از توش سوال در میارن و جواب ندین وقتتونو بذارید رو محاسباتیا چون جوابا با چیزی که ما فکر می کنیم متفاوته ب نظرم بیشتر اون سوالا برای کم کردن درصد بچه هاست
برای زبان اگه زبانتون معمولیه گرامرو کار کیند و مرور کنید مطمعنا تو دو ماه خیلی نمیشه لغت کار کرد پس برای لغت وقت نذارید
برای معارف کتاب های دبیرستان و کتاب اندیشه پیام نور میتونه مفید باشه اما باز هم خیلی منبع مشخصی نداره
برای ادبیات حتما آرایه ها و زبان فارسیو بلد باشید و تاریخ ادبیات هم کار نکنید چون اکثرا از خارج از کتابای دبیرستان میارن
برای اطلاعات عمومی با خوندن جزوه ها و داشتن اطلاعات روز میشه 20 30 درصد بیشتر زد اما واقعا منبعی نداره و بعضی سوالات کلا داده میشه تا کسی نتونه جواب بده مثلا کدام یک جزو مجلس پنجم خبرگان نبوده؟
برای ریاضی کسایی که ریاضیشون ضعیفه با خوندن آمار و احتمال میتونن 20 30 درصد بزنن و ارزش داره که وقت بذارن برای یادگرفتنش اونایی هم که ریاضیشون خوبه الویتشون حل سوالای ریاضی باشه تا هوش چون سوالای ریاضی کمتره و تاثیر بیشتری در درصد کل داره
و حرف آخر اختصاصیو خیلی بیشتر از عمومیا بخونید


نویسنده : محمد تاریخ ارسال : پنجشنبه ۰۱ مرداد ۹۴ ساعت ارسال : ۱۵:۱۸ کد دیدگاه : 416844 
به نظر من سوالات استخدامی سخت نیستن.من ک موقع امتحان دادن سرکار بودم و واسه ازمونا خیلی کم خوندم.ب نظرم ادبیات و معارف در حد سوالات دبیرستانه.غلط املایی و تشابه معانی اشعار و ارایه های ادبی و قواعد گرامر بکارگیری از نقطه، ویرگول،سه نقطه و… رو بلد باشین کافیه.واسه معارف هم کتابهای دین و زندگی دبیرستان میتونه خوب باشه یا سوالات استخدامیها ک تو این سایت زیاد هست.واسه هوش کتاب جی مت اگه بخونید عالیه.ب نظر من ریاضی و زبان زیاد تاثیر داره پ مباحث دبیرستان رو حتما بخونید


 نویسنده : عبد تاریخ ارسال : یکشنبه ۲۵ مرداد ۹۴ ساعت ارسال : ۱۷:۵۹ کد دیدگاه : 465533

دوست عزیزم، من تجربه خودم را که در کنکور داشتم و برایم نتیجه بخش بود را برای شما و بقیه عزیزان بیان میکنم، امیدوارم مفید باشد، هرچند روش درس خواندن هرکسی منحصر به فرد است.
۱- سعی کنید کتابها را به طور موازی مطالعه کنید، مثلا نگویید معارف را تمام میکنم و بعد میرم سراغ ادبیات، برای کسانی که تازه شروع کردند مثلا معارف را که درس ساده ایست سعی کنند هر شب، یکی، دو ساعت مانده به خواب چند صفحه از کتاب را بخوانید(کاری که من برای کنکور انجام دادم و نتیجه هم گرفتم )
۲- یک ربع آخر را به مرور کردن اختصاص دهید، مثلا همین معارف که قرار است هر شب بخوانید، یک ربع آخر سعی کنید کتاب را بسته و هرچیزی که در این یکی دو ساعت خوندید را تو ذهنتون مرور کنید تا ذهن بتواند مطالب پراکنده ای را که توی این چند ساعت خوندید جمع بندی کند، تاثیر این کار برای من فوق العاده بود.
۳- فردای اون روز دوباره قبل از خواندن مطالب جدید سعی کنید یک مرور کوتاه روی مطالب قبل داشته باشید، این مرور شاید ۵ دقیقه هم وقت شما را نگیرد ولی تاثیرش در ماندگاری مطالب بسیار بالاست(برای من که اینگونه بود).
۴- در آخر هم به نظرم در روزهای آخر بهتر است از خواندن مطالب جدید و سنگین که باعث اضطراب و استرس می شود خودداری شود و وقت خود را فقط به خواندن مطالب جدید ساده و مرور اختصاص داد.
موفق باشید.


نویسنده : میلاد تاریخ ارسال : چهارشنبه ۳۰ دی ۹۴ ساعت ارسال : ۱۶:۱۵ کد دیدگاه : 643452

کتابای کنکوری رو واسه عمومی ها بخونین
مثل ادبیات و ارایه های ادبی کانون فرهنگی آموزش
دین و زندگی کنکور گاج
زبان انگلیسی کتاب لعات گاج
برای اطلاعات عمومی ,کتاب های استخدامی
و برای مهارت های ICDL هم جزوه هاش هست اینترنت سرچ بکنین
البته کتاب کنکوری ها رو قرار نیس بشینین ریز بخونین ,معمولا واسه استخدامی ها کلیات میدن .
موفق باشین .


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : شنبه ۲۴ مرداد ۹۴ ساعت ارسال : ۱۰:۱۰ کد دیدگاه : 463475

طبق قولی که داده بودم، می خواهم چند تا منبع برای عمومی ها با کسب اجازه از ادمین عزیز بذارم، البته قبلش لازم میدونم توضیح بدم که اصلا قرار نیست سنجش حتما از این منابع سوال طرح کند و یا این ها بهترین هستند، شاید شما منبع بهتری سراغ داشته باید که اگر دوست داشتید می توانید تذکر دهید. بعضی از اینها به سلیقه خودم انتخاب شدن و البته اکثر این منابع با توجه به تجربیات دوستان که قبلا آزمون دادن و شما هم قطعا اطلاع دارید، بنابر این هیچ الزامی به رعایت این موارد نیست و اگر خودتان منبع بهتری میشناسید می توانید از همان استفاده کنید.
اکثر کتابهایی که در این بخش معرفی می شوند از: ” پایگاه کتاب های درسی ، اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی” به آدرس www.chap.sch.ir هستند. از این سایت می توانید تمام کتاب های مدرسه را دانلود کنید، البته من سعی کردم لینک مستقیم هر کتاب را برای تسهیل دانلود قرار دهم، اما اگر دوست داشتین خودتان بین کتابها سرک بکشین می توانید از آدرس بالا استفاده کنید.

۱- فناوری اطلاعات مهارتهای هفتگانه (I.C.D.L)
الف) مفاهیم پایه فناوری اطلاعات (کلیک کنید)

ب) مبانی رایانه (  کلیک کنید)

نکته: به نظرم فصل دوم و هفتم نیاز به خواندن نداره (خوشحال شدین نه!؟

پ) سیستم عامل( ویندوز ۷)

جلد اول: (کلیک کنید)

جلد دوم: (کلیک کنید)

نکته: برای دوستانی که هدفشون فقط I.C.D.L هست نیازی به خوندن فصل چهارم، پنجم و ششم از جلد دوم نیست(دوباره پریدین بالا که…!

ت) Word (کلیک کنید)

نکته: برای دوستانی که هدفشون فقط I.C.D.L هست فقط بخش اول یعنی «واژه پرداز» را بخوانند.

ث) PowerPoint و Excel (کلیک کنید)

نکته: این کتاب واس شماست، یعنی کلش واس شماست!

ج) بانک اطلاعاتى اکسس

مقدماتی: (کلیک کنید)

پیشرفته : (کلیک کنید)

نکته۱: طبق مطالبی که من از دوستان که سابقه شرکت در آزمون دارن خوندم، بیشتر روی موارد بالا تاکید میشود و لذا اگر فرصت کافی ندارید می توانید ” بانک اطلاعاتى اکسس” را فاکتور بگیرید و وقت خود را بر روی دروس دیگر تنظیم کنید، اگر هم دوست داشتید بخونید همون مقدماتی فکر کنم کافی باشه.
نکته۲: دوستان کامپیوتری که برای استاد کار ثبت نام کردن با توجه به مواد امتحانی معرفی شده از طرف سنجش فکر کنم باید کتاب شاخه آموزش فنى وحرفه اى« پیشرفته » کامل خونده بشه، برای هنرآموز هم خوندن دستورات sql (فصل ۵) و نرمال سازی (فصل ۷) میتونه مفید باشه.


 نویسنده : فیزیک اسلامشهر تاریخ ارسال : سه شنبه 25 آبان 95 ساعت ارسال : 13:24 کد دیدگاه : 985989

این رو مینویسم برای دوستانی که احیانا تو ازمون بعدی میخان ازمون بدن. من تو این ازمون به لطف خدا قبول میشم. ولی باز هم عملکرد دلخواهم رو نداشتم. توصیه هام رو به ترتیب درس میگم
۱- مهارت کامپیوتر؟ از آفیس ۲۰۰۷ میاد. همینطور اینترنت اکسپلورر. از این درس نگذرید. تست های فنی و حرفه ای رو حتما بارها حل کنید. تمامی تست های ازمون های استخدامی قبلی رو بزنید. کتاب تو بازار هست. مطمئن شید ۲۰۰۷ هست.
۲- آمار: کلا ۴ تا فرموله. تو همین ازمون امسالم ۳ تا اومده بود. جزویه امار گزینه ۲ مخصوص رشته تجربی. با اون همه سوال های امار رو میزنید. ی نگاه کوچیکی هم به مبحث رگرسیون خطی بندازید. صرفا در حد رابطش
۳- ریاضی: ریاضی سال اول دبیرستان. ی کتاب تست کنکوری بگیرید بخش های مربوطه رو بخونید.
شاید ریاضی و امار تنها درسی باشه که درصد ۱۰۰ به راحتی توش عملی هست
۴- معارف: طراح هر چی دلش میخاد میده. کتاب های دینی و زندگی رو کنکوری بخونید و همینطور کتب قدیم دبیرستان( قبل سال ۸۵) رو حتما بخونید. ایات قرانی در مورد نماز. اسرار نماز. روزه. وصیت. حج. حق فرزند بر والیدن و… رو جداگانه بخونید. ی جزوه هم در اینترنت هست ماله انشارات دانشور فکر کنم اونم حتما بخونید.
۵- اذبیات: من نرسیدم اصلا بخونم. دوستان دیگه راهنمایی میکنن انشال..
۶- زبان: اگه زبانت خوبه اصلا نخون. اگرم خوب نیست باز هم اصلا نخون. لغت دریای بزرگی هست. درک مطلب زبان ی پروسه ظولانی یادگیری داره. وقت با ارزشت رو نزار سر زبان. هیچ تاثیری تو درصدت نداره یک ماه خوندن
۷- اطلاعات عمومی: قانون اساسی. شند چشم انداز ۲۰ ساله. همینطور اطلاعاتی در مورد مجلس( مثلا طرح یک فوریتی چی هست….).، شوراها، خبرگان بخون. اگه جونش رو هم داری مناسبت های مهم تقویم رو حفظ کن
اختصاصی فیزیک:
۵۰ تا سوال توی ۸۰ دقیقه. سوالات در سطح فیزیک پایاه های دانشگاه هست( بعضی هاشم با دبیرستان مشترک هست). تعداد سوالات زیاد هست و دست طراح باز هست از هر مبحثی سوال بده. به شدت وقت کم میاری. سوالات ساده تو ازمون زیاد میبینی. ولی برخی از سوال ها شبیه تست نیست بلکه گویا یک سوال پایان ترم هست. سریع تشخیص بده و وقتت رو نزار روی سوالات محاسباتی سنگین. من متاسفانه استراتژی بدی داشتم و با یک نگاه به صفحه اخر دفترچه اختصاصی دو سوال رو حل کردم ولی نذاشت مراقب وارد کنم( سوال اخر این بود عکس ضریب گذر هی خلا و تراوایی برابر چند است؟ میشه مجذور سرعت نور، یکی هم معادله موج ایستا رو داده بود و میگفت سرعت انتشار موج چنده)
ساعت ببر حتما. بون با ازمون خیلی راحتی روبرو هستی . مثال های داخل متن سه جلد هالیدی بخش زیادی از سوال ها رو تشکیل میدن. به دقت حل کنید و نکته ای بود حفظ کنید. وقت داشتید سول های ارشد رو هم حل کنید. وقت نداشتید اصلا حسرتش رو نخورید. حتما مرور کلی رو فیزیک های دبیرستان داتشه باشید.


نویسنده : ابوسعید تاریخ ارسال : یکشنبه 19 دی 95 ساعت ارسال : 20:20 کد دیدگاه : 1059795 
سلام… من هم مرحله اول قبول شدم… منابع اصلی طرح سوالات به نظر من کتابهای زیر بود
روانشناسی پرورشی- سیف
سنجش و اندازه گیری- سیف
فلسفه تعلیم و تربیت- نقیب زاده+شریعتمداری
فنون تدریس: شعبانی
رشد: لورا برک


نویسنده : منا تاریخ ارسال : چهارشنبه 13 بهمن 95 ساعت ارسال : 18:01 کد دیدگاه : 1095018 
ریاضی دبیرستان شامل مثلثات و لگاریتم و حد
ادبیات دبیرستان (به نظر من آرایه های ادبی علوم انسانی دبیرستان و تاریخ ادبیات علوم انسانی دبیرستان مناسب و کامله + زبان های فارسی ۳ سال دبیرستان)پ.ن: با اینکه ریاضی فیزیک خوندم ولی آرایه های ادبی علوم انسانی خوندم خیلی کمکم کرد.
دین و زندگی ۴ سال دبیرستان+ پیش دانشگاهی
کتاب تست هوش و استعداد تحصیلی
کتاب تست ICDL فنی حرفه ای
اطلاعات عمومی هم درمورد تاریخ تحولات ۲۰۰ سال اخیر جهان(جهان) + مشخصات رودها و کوه ها و بیابان های جهان (یکی از اینها میاد حتما)
پ.ن: من رشته ام مهندسی بود.
برای مصاحبه هم کتاب روانشناسی اسلامی بخون در مورد عزت نفس و… اخلاق اسلامی
معارف هم احکام از توضیح المسائل+تجوید قرآن+معنی و تفسیر قرآن+شان نزول آیات و سوره ها+مسائل دینی که متناسب با عصر امروزی اجراشون متناسب شده.
کتاب های دوره کارشناسی تربیت معلم


نویسنده : صدرا تاریخ ارسال : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۶ ساعت ارسال : ۱۲:۰۴ کد دیدگاه : 1212932 
با سلام سعی کنین حتما کتاب دو سال اخر متوسطه تخصصی خودتون و معارف رو بخونین کتابهایی که چاپ شدن رو مقایسه کردم و در اونها مشکل زیادی دیدم چه در جواب چه در نوع چینش سوالات سعی کنین برای تست زنی اول توکل و توسل به یک امام معصوم ع که علاقه خاص دارین داشته باشین با وضو سر جلسه ببندین و هدف و‌برنامه ریزی داشته باشین //حتما کسی سوال کنه و‌شما پاسخ بدین دروس نظری رو‌و‌حتما سه هفته مونده به ازمون کسی از شما از کتابها و ازمون های مختلف که این سایت خوب و …میزارن از شما تست بگیرن سوالاتی که بین دو‌گزینه شک دارین اون گزینهدکه اول فکرتون رو‌متوجه کرده رو بزنین و به دومی اهمییت ندین چرا که شک هست و باعث غلط زدن تست میشه اول وقت رو‌رو‌چیزهایی بزارین که تسلط بیشتر دارین و چون ازمون ها از انگلیسی شروع میشه کسی واقعا تسلط کافی نداره بره سراغ اون درسی که وارد هست و‌سوال رو اول دوبار با دقت بخونین مخصوصا فعل مثبت یا منفی رو کهدچه چیزی خواسته شده ازتون مطمن باشین سوال رو خوب بخونین نصف جواب رو‌میدونین تو سوالاتی که خیلی طولانی هست نو پاسخ کنار سوالات ازمون یک علامت بزنین و اخرین لخظه سراغ انها و سوالات که پاسخشون رو‌شک داشتین بیاین و تا ظن پیدا نکردین به یکی از دو‌گزینه تیک نزنین .سعی کنین دروسی مثل معارف .احکام اطلاعات عمومی حتما از کتاب دنبال کنین و‌اگر میتونین از دو کتاب متفاوت تستی استفاده کنین و اینم بگم کسی از شما پرسش کنن که خودش تسلط نسبی داشته باشن و زمانی سوالی رو‌میپرسن و‌شما اشتباه پاسخ دادین کنار سوالات غلط پاسخ داده شده علامت بزنن براتون روزهای اخر فقط انهایی که بلد نبودین رو‌مطالعه اجمالی کنین و استرس اگه میگیرین زمان ازمون از طب سنتی کمک بگیرین با دمنوش های خاص البته تو‌تلگرامم هست چون خودم تو سازمانی ریاست داشتم و بخاطر علاقه ام به معلمی امدم این سازمان امتحان دادم چون ارزوی بچه گیهام بوده خیلی موضوعات زیادن حلال کنین خواستم سریع بیان کنم ادمین جان ممنونم


نویسنده : زهرا تاریخ ارسال : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۶ ساعت ارسال : ۲۳:۰۳ کد دیدگاه : 1213595

قابل توجه اموزگاران ابتدایی (منابع جهت مطالعه)
عمومی:
دین و زندگی،اول،دوم،سوم،دییرستان،زبان کلمه کار کنید با گرامر اول دوم،سوم دبیرستان،ادبیات سه سال دبیرستان،
هوش :
کتاب هوش مدرسان شریف برا دکترا
امار دوم دبیرستان،
و کامپیوتر کتابای فنی حرفه ای از جمله ورد،اکسل،اکسزز،پاپوپوینت،مقدمات کامپیوتر و مبانی کامپیوتر،دوز و ویندوز که همه مال فنی حرفه ای بودن،برا اطلاعات عمومی،قانون اساسی جزوه سیاسی اعتقادی و ی کتاب استخدامی جامع از کتابخونه یا کتاب عمومی ایران استخدام را بگیرید.
اختصاصی:
همه رو کتاب ارشد مدرسان شریف که هم سوال و هم خلاصه دروس از جمله فنون شعبانی،فلسفه شریعتمداری،سنجش سیف ،روانشناسی تربیتی سیف ،رشد لورا برک را دارن،بنده با خوندن این منابع با نمره نهایی ازاد(۷۶ ،۷۱)،میانگین دروس عمومی ۳۰،تخصصی ۶۷،و در نهایت تراز نهایی۸۸۰۶ نفر اول شدم.امیدوارم امسال همه به ارزوهاشون برسن،باتشکر.


نویسنده : سیاوش تاریخ ارسال : دوشنبه ۰۸ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۲۳:۳۸ کد دیدگاه : 1225693

از رشته ما در سه رسته آموزگار ابتدایی ( با بیشترین تقاضا)، مربی پرورشی و مشاوره(که تعداد جذبش بسیار پایینه) نیرو جذب می کنن.
من چون خودم برای آموزگاری اقدام کردم و قبول شدم فقط از همین حوزه اطلاعات دارم و براتون می نویسم. این فهرستیه که من مطالعه کردم:
دروس عمومی: برای Icdl جزوه هایی که به طور خلاصه توی اینترنت بود رو خوندم/ معارف اسلامی: من یه جزوه 51 صفحه ای از اینترنت پیدا کردم خوندم ولی برای مطالعه بهتر کتابهای اندیشه اسلامی دانشگاه بهترین منبعه/ ادبیات فارسی: من بدون مطالعه رفتم و 70 درصد هم زدم..نمیدونم از چه منبعی میاد/ زبان انگلیسی: بدون مطالعه رفتم 80 درصد زدم…برای زبان دانش لغات کافیه..پیشنهاد من تسلط به کتاب اسنشال وردز فور تافل هست/ برای اطلاعات عمومی: قانون اساسی+جزوه استخدامی همین سایت+ سند چشم انداز توسعه/ برای ریاضی و آمار چون من چیزی نزدم اطلاع ندارم/ برای درس هوش عمومی هم من اعتقادی به مطالعه و جزوه ندارم.. سوالات هوش بستگی به زمینه قبلی شما داره و با مطالعه چندان چیزی عوض نمیشه… به عقیده من اگر با دقت و حوصله سوالات خونده بشه و جواب داده بشه اکثرشون برای یک فارغ التحصیل دانشگاهی قابل پاسخگوییه…/
دروس تخصصی: ( من میانگین تخصصیم 70 بود و در مورد این منابع با اطمینان بیشتری می تونم صحبت کنم.. در مورد منابع دروس عمومی انشالله دوستان دیگر بهتر راهنمایی خواهند کرد….)
روانشناسی پرورشی نوین از دکتر سیف
سنجش و اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی دکتر سیف
روانشناسی رشد لورا برک دو جلد
فنون تدریس حسن شعبانی ( بعضی از دوستان در کنارش کتاب صفوی رو هم معرفی می کنن)
فلسفه تعلیم و تربیت: امسال دقیقا نصف سوالات از کتاب مبانی فلسفه آموزش و پروش دکتر نقیب زاده و نصف دیگه از کتاب اصول و فلسفه تعلیم و تربیت دکتر شریعتمداری بود
امیدوارم موفق باشید.


نویسنده : یاشاسین آذربایج تاریخ ارسال : دوشنبه ۲۲ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۰۶:۵۰ کد دیدگاه : 1246674
برای دبیری معارف:کتابهای اندیشه اسلامی ۱و۲ آقای سبحانی و همچنین کتابهای دین و زندگی ۳سال دبیرستان و همچنین پیش دانشگاهی را خوب خوب بخونین واسه احکام هم به نظرم رساله آموزشی امام‌‌خمینی را خوب و دقیق بخونی کفایت می‌کنه واسه علوم قرآنی هم همون کتاب آموزش علوم قرآنی دانشگاه را بخون و آیین زندگی هم مال دانشگاه را بخون در ضمن سال گذشته خیلی از سؤالات این منبع از دین و زندگی چهار دوره دبیرستان اومده بود این چهارتا منبع خیلی مهم اند اگه تونستی تست های کنکورهای سالهای گذشته را بخون برای شناخت منابع هم بایستی یه کلیاتی از کتابهای دوره کارشناسی یه چیزهای بدونی این منبع را بیشتر به حالت کلی میدن……..موفق باشید……..قبول دبیری معارف ارومیه


نویسنده : مسعود تاریخ ارسال : دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۵:۲۷ کد دیدگاه : 1235700 
با سلام
واقعیتش اینه که من فقط 30 روز درس خوندم و فقط هم 4 تا درس تخصص رو خوندم .
تمام دروس تخصصی رو از کتب کاردانی به کارشناسی مقسمی خوندم و خدارو شکر درصد های خوبی هم زدم میانگین این فقط 4 درسم حدودا 40 به بالا شد بقیه دروس تخصصی رو چون نخونده بودم یا صفر بود یا منفی
عمومی هم که چون قبلا خونده بودم دیگه فقط یه چندتا تست کار کردم تمام میانگین کل دروس عمومی شد 28
اگر زمانتون برای مطالعه کمه اصلا سمت کتب مرجع نرید فقط کتب کنکوری چون مختصر درسنامه داره که مفیده بعد هم تست داره و خیلی خوبه.
حالا بازم نظر بقیه دوستان رو بپرسید.
موفق باشید


نویسنده : بهراد تاریخ ارسال : سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۲:۰۱ کد دیدگاه : 1259541

1-فناوري اطلاعات /مهارتهاي هفتگانه اي سي دي ال: کتاب ها و تست هایی رو که از اینترنت بگیرید و بخونید.
2-رياضي وامارمقدماتي: کمی کتاب آمار و مدل سازی دبیرستان+ کتاب امار توصیفی پیام نور رو بخونید.
3-زبان وادبيات فارسي: کتاب مدرسان شریف کاردانی به کارشناسی (ادبیات- زبان- اندیشه و معارف اسلامی)= کتابی قطور و 627 صفحه ای هست که از کتابخونه دانشگاه گرفتم و مجموعه ای از دروس عمومی ادبیات از (محمد جراحی)-زبان انگلیسی از (مهرداد جوادزاده)- اندیشه اسلامی (1) و معارف اسلامی (خیراله اسماعیلی) است= کتابی کامل که درباره ادبیات فقط این کتاب را بخوانی کافی است چون هم املا و نگارش دارد هم معنی شعر و هم نام کتاب و نویسندگان آن ها که باید حفظ کنی و خلاصه همه چیز درباره ادبیات دارد+ تست های اینترنتی که مربوط به سوالات آزمون های استخدامی بود رو هم بخوانید.
4-معارف اسلامي: کتاب های دبیرستان از اول تا سوم و پیش دانشگاهی رو خوندم و تست ها و جزوه های آموزشی رو هم از اینترنت گرفتم+ کتاب احکام عمومی که به طور خلاصه هست رو از اینترنت گرفتم و بخونید.
5-زبان انگليسي –عمومي: اصلاً نخوندم.
6-اطلاعات عمومي -دانش اجتماعي وحقوق اساسي: تمام مسائل روز موجود در جامعه و جهان رو که در اخبار هم اعلام می شود باید بدانی+ با قانون اساسی کشور آشنا باشی که جزوه قانون اساسی کشور در اینترنت هست دانلود کن+ تقویم و تمام مناسبت های مهم ذکر شده در اون رو هم باید حفظ و بلد باشی (روز نهم دی= روز بصیرت یا روز مبارزه با استکبار جهانی چه روزی است و روز قدس و اعمال شب ها و روزهای مهم از جمله شب های قدر و احیا و روز قدس و ایام فاطمیه و غیره را باید بدانی که چه روزی است)+اطلاعات درباره جغرافیای ایران- همسایگان ما- مساحت و جمعیت- کوه ها و مرزها و حتی اطلاعات دفاع مقدس و شهدا و عملیات های مهم جنگ تحمیلی- درباره دوران شاهنشاهی در ایران و تمام افراد مهم تاریخی (شهدا، نخست وزیران، روسای جمهور+ شورای نگهبان، مجلس خبرگان+مجمع تشخیص مصلحت نظام= تعداد افراد آن و وظیفه اون ها و هر چیزی که به ایران مربوط است مثل سازمان ملل – برجام- سند تحول بنیادین آموزش و پرورش- سند چشم انداز 20 سال آینده ایران که از سوی مقام معظم رهبری داده شده- رهبر کیست و وظایفش چیست – فرق ولایت فقیه با مرجع تقلید چیست و غیره مهم هستند.
7-هوش وتوانمندي هاي عمومي : کتاب هایی در بازار در خصوص تست های سال های قبل آزمون های استخدامی وجود دارد می توانید آن را تهیه یا اینکه از اینترنت دانلود کنید.
8-اصول و فلسفه تعليم و تربيت: کتاب های خلاصه ای که سنجش تکمیلی منتشر کرده رو بخونید.
9-روان شناسي پرورشي : کتاب روان شناسی سیف رو بخونید. البته کتاب خلاصه شده ای از روان شناسی سیف پیدا کنید که حجم خیلی کمتری نسبت به کتاب اصلی دارد و اون رو هم بخونید.
10-روان شناسي رشد : کتاب کدیور رو هم بخوانید من تمامش رو خوندم به خصوص بخش دوره ها و مراحل رشد از نظر روان شناسان مختلف اروپایی و اسلامی مهم است. دوره های رشد از نظر اسلام رو فکر می کنم در آخر کتاب آورده ولی در اینترنت هم اگر سرچ کنید پیدا می کنید.
11-روش هاو فنون تدريس: کتاب دوران لیسانس پیام نور شعبانی رو بخونید و تست های سنجش تکمیلی هم خوب هست.
12-اندازه گيري -سنجش و ارزشيابي اموزشي : کتاب لیسانس پیام نور (سیف) خوب هست+ کتاب ارزشیابی آموزشی از عباس بازرگان.
در پایان بعضی از دوستان خواندن فقط کتاب های خلاصه مدرسان شریف رو توصیه می کنند که با توجه به وقت کم مفید هستند. کتاب های خلاصه سنجش تکمیلی هم بسیار خوبند. ولی بیشتر سوالات در حد کتاب های دبیرستان هستند و نهایتاً لیسانس پیام نور. سایت دانشگاه فرهنگیان رو هم سرچ کنید منابعی رو هم در این سایت پیدا می کنید درباره احکام و رساله امام خمینی و درس های روان شناسی و غیره که برخی دوستان این جزوات رو دریافت و برای آزمون مطالعه کرده اند. موفق باشید


نویسنده : it تاریخ ارسال : شنبه 4 اسفند 97 ساعت ارسال : 18:20 کد دیدگاه : 2194287

برای دینی گاج نقره ای خوبه من فقط خلاصشو خوندم ۷۰درصد زدم.اندیشه اسلامی ۱ هم سوال داده بودن آیت الله سبحانی کتاب پیام نور.
زبانم دوس دارم بخونم و هم با بچه سختمه نمیدونم بقیه درسامو قوی کنم یا زبانم بخونم؟زبا ميگن شهای اناری خوبه
ای سی دی ال کتاب های سبز علی گل خوبه ولی کار کردن عملی هم لازمه.من ۷۰زدم ولی اطلاعات خودمم کمکم کرد.
اطلاعات عمومی خیلی گستردست طبق راهنمایی دوستان فقط مجلس رو می خونم.
ادبیات مهرو ماه رو ميگن خوبه ولی دیگه چاپ نميشه باید دست دوم خريد.ریاضی هم گفتن گاج انسانی ولی نديدم کتابشو.


نویسنده : حسین تاریخ ارسال : دوشنبه 10 مهر 96  ساعت ارسال : ۲۰:۴۱ کد دیدگاه : 1395855
سلام.کتاب ریاضی عمومی که زیاد هست بیشتر تست کار کنید ،آنالیز ریاضی هم به نظر من پوران پژوهش و آنالیز ریاضی ۱پیام نور ،عددی و جبر هم نشر مبتکران،آمار و احتمال هم نشر پارسه کتاب محسن طورانی و کتاب نشر جهش ،معادلات هم کتاب زیاد هست تست کار کنید بیشتر،اصول آموزش ریاضی علم الهدایی و آموزش و یادگیری ریاضیات ۱و۲ محمد حسن بیژن زاده،خلاقیت ریاضی هم کتاب جورج پولیا نشر فاطمی در قالب ۲کتاب داره و پی دی اف اون هم هست.انشالله موفق باشید


نویسنده : محمد-کامپیوتر تاریخ ارسال : دوشنبه 10 مهر 96 ساعت ارسال : ۲۰:۵۰ کد دیدگاه : 1395868
عموممیا از کتابای عمومی استخدامی و پی دی افهای ایران استخدام و کتاب ایران استخدام و خلاصهای کتاب دینی وادبیات دوم و سوم و پیش و تجربی
تخصصی هم مقسمی


نویسنده : مسیب تاریخ ارسال : شنبه ۰۶ آبان ۹۶ ساعت ارسال : ۱۴:۱۵ کد دیدگاه : 1436967 
سلام دوست عزیز
خلاقیت جرج پولیا
اصول علم الهدایی
آنالیز و جبر و احتمال و عددی و ریاضی و معادلات تست های ارشد
ادبیات دبیرستان
معارف دبیرستان + اندیشه 1 سبحانی
کامپیوتر عملی کار کن
هوش اسمش روشه به هوش طرف بستگی داره.من وقت کم آوردم 30 زدم شکل های آخرشو زدم
ریاضی در حد دبیرستان به جز حد و مشتق و انتگرال و هندسه ها
زبان نخوندم
اطلاعات عمومی روش حساب نکن ممکنه هرچی خوندی نیاد.دامنه مباحثش زیاده
یا حق


نویسنده : شیرین تاریخ ارسال : دوشنبه ۱۳ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۲۱:۱۴ کد دیدگاه : 1490750 
برای دروس عمومی که ادبیات و دین و زندگی گاج رو توصیه می کنن، خودم هم ادبیات دبیرستان رو مبحث هاشو میخوندم و سوال های تستی آزمون های قبلی رو حل میکردم. برا معارف هم همین کارو کردم اما دیدم که دوستان اندیشه ۱ و معارف ۱ رو توصیه کردند. ولی چیزی که خیلی براتون توصیه دارم اینه که حتما نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش مال رشته خودتون رو ببینید و روشون مار کنید با تحلیل اونا حتی میفهمید سوالات از چه کتاب هایی میاد یا چه مباحثی مهم تره، البته دوستان هم رشته تون هم قطعا پاسخ دارند براتون. موفق باشید


نویسنده : رها تاریخ ارسال : چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۰:۱۰ کد دیدگاه : 1503661  
من برای تخصصی :
1.نظریه های بزرگان جامعه شناسی از کوزر(اینو دقیق بخون چون بیشتر سوالا مربوط به همین نظریه پردازاس)
2.نظریه های جامعه شناسی از جورج ریتزر
3.نحوه انجام تحقیقات اجتماعی از ترزال بیکر
4.روش تحقیق در علوم اجتماعی از باقر ساروخانی
5.مبانی جامعه شناسی(اسم نویسنده متاسفانه یادم نیس کتاب بسیار راحتیه و وقت کمی میبره ولی مهمه و حتما خونده بشه)
6.منابع حوزه های جامعه شناسی خیلی زیاده و وقت کم هست و من ترجیح دادم تست بزنم.مجموعه سوالات کارشناسی ارشد پردازش رو از سالهای اولیه تا اخر رو با جوابای تشریحی خوندم که بتونم حداقل تا سی درصد جواب بدم برای این درس که منبع اصلی نخوندم ولی تونستم خداروشکر 80 درصد بزنم.
ان شاءالله این منابع رو دقیق بخونی تمام دروسو بالای 60 میتونی بزنی.موفق باشی


نویسنده : علی تاریخ ارسال : سه شنبه 05 دی 96 ساعت ارسال : ۲۳:۳۵ کد دیدگاه : 1523744 
سلام، در درجه اول امیدتون رو حفظ کنید ، حتما خدا نتیجه زحمتتون رو میده،
نگاه بلند مدت داشته باشید ، بلاخره شما باید برای آزمون آمادگی کامل داشته باشید و زمانی در آزمون قبول میشید که به مرحله آمادگی کامل برسید و به همه مطالب اشراف کامل داشته باشید ، شاید در سال اول قبول نشید اما مطالعه ای که در سال اول داشتید ، در سال دوم نتیجه بده پس اصلا نگران نباشید، البته چه بهتر که همون سال اول قبول بشید.
قبل از همه چی اینکه چه شهری رو انتخاب میکنید خیلی مهمه ، باید جایی رو انتخاب کنید که شانس قبولی بیشتر باشه ، معمولا شهرهای نزدیک به مرکز استان و شهرهایی که تعداد ظرفیتشون کمتر هست ، شانس کمتری برای قبولی دارن ، به نظر من بهتره شهری رو انتخاب کنید که تعداد بیشتری نیرو میخواد و از بقیه شهرها دورتر هست ، خب البته اینجوری ممکنه ضریب کمتری هم بخوره(اینو در نظر داشته باشید) ضریب بومی شهرستان (شهرهای دامنه پذیرش 1.4 ) ضریب بومی استان(1.2) و ضریب غیر بومی (یک) هست


نویسنده : سارا تاریخ ارسال : چهارشنبه 6 دی 96 ساعت ارسال : ۱۹:۰۷ کد دیدگاه : 1524874  
برای آموزگار ابتدایی؛ دروس تخصصی 1.پرورشی نوین سیف. 2.ارزشیابی و سنجش در علوم تربیتی سیف. 3.روش ها و فنون تدریس شعبانی جلد1. 4.رشد لورا برک 1 و از دو قسمت نوجوانی فقط. یا کتاب رشد مدرسان یا ماهان. 5.فلسفه تعلیم و تربیت شریعتمداری و فلسفه نقیب زاده؛ یا فلسفه تعلیم و تربیت شریعتمداری همراه با فلسفه ماهان یا مدرسان. این چنتا کتاب رو اگر کسی بخونه با دقت و درست به امید خدا قبول میشه. ولی توجه کنید که آخرین چاپشونو بخرید چون طرح سوال از جدیدترین چاپه. انشالله موفق باشید


نویسنده : آموزگار سرخسم تاریخ ارسال : سه شنبه 12 دی 96 ساعت ارسال : ۱۰:۲۹ کد دیدگاه : 1531152  
سلام..
من با این روش عمومی هام رو خوب زدم..
ببین حتماااا کتاب آرایه دبیرستان رو بخون..
فایلشو از توی نت هم میتونی دانلود کنی..حتماااا بخون و تو تستا یک کار کن..
بکوب بخونی نهایتا ۳روز طول میکشه..
کتاب معارف دوم.سوم.پیش رو هم حتماااا بخون..سنت ها.توحیدها.جهان بینی.ایدئولوژی.احکام هم حتما یک نگاه بنداز که حداقل یکی دوتا سوال میاد..
کامپیوتر رو هم من حدودا ۱۰۰۰تا تست خوندم..
البته چون فراره بزار آخر..
آمار بخونی شاید یک تست بیاد بتونی جواب بدی..
تو این سه سال من یکبار یک سوال متنی اومد..
اطلاعات عمومی هم جزوه سال های پیش خیلی خوب بود..


نویسنده : دبیر ورزش تاریخ ارسال : سه شنبه ۰۳ بهمن ۹۶ ساعت ارسال : ۲۰:۱۶ کد دیدگاه : 1566983 
سلام… امیدوارم که بتونم کمکی کنم…. واسه اختصاصیا فیزیولوژی گایینی به اضافه تست کنکور سال های گذشته که توی هم سایت ها پیدا میشه…. رشد هی وود و یادگیری اشمیت رو خیلی خوب بخونید بعدش کتاب چکیده رشد و یادگیری مدرسان رو بخونید که تست هم داره… سنجش باید هرچی کتاب داشتید بخونید مخصوصا کتاب های حمایت طلب ، هادوی ، شیخ… سنجش تست سال های گدشته کنکور ارشد عالیه… مدیریت از همش مهمتره کتاب مدیریت سازمان های سجادی و طرز اجرای مسابقات حمیدی… در مورد مدیریت حتما اخبار و سایت ها و رویدادهای ورزشی روز رو دنبال کنید… چارت سازمانی وزارت و کمیته المپیک و فدراسیون هارو مسلط باشید… این ها تخصصین… درصدام… فیزیولوژی 36… رشد و یادگیری 46… سنجش 65… مدیریت 60


تجربه شماره 130: نویسنده : sociology تاریخ ارسال : سه شنبه ۰۳ بهمن ۹۶ ساعت ارسال : ۲۰:۳۹ کد دیدگاه : 1567026  
سلام و ممنون از لطف تان جناب آقای مرادی
از عمومی ها نمیگم چون بنظرم روشن هست بحث اش ولی در مورد تخصصی ها ضرایب کل اش 51 درصد بودن و برا 4 ماده آزمون این کتابها رو خوندم:
1-برای نظریه جامعه شناسی:کتاب جورج ریتزر و لوییس کوزر
2-برای روش تحقیق:کتابهای ترزال بیکر و دی دواس و ساروخانی(تا حدودی)
3-برای مبانی جامعه شناسی:مبانی بروس کوهن و اگه تونستید و وقت داشتید مبانی آنتونی گیدنز
4-برای مفاهیم حوزه ها بنظرم منبع مشخصی وجود نداره و کلا نزدیک 20 کتاب هست و تقریبا محاله بشه خوند ولی با جزوات بخصوص مال دانشگاه تهران و نمونه سوالات و سوالات سنوات گذشته کنکور ارشد میشه 50 زد.البته در این ماده سواد خیلی به دردت میخوره و طبق آموخته های قبلی میتونی خوب بزنی.
و در آخر بنظرم ریتزر رو کامل باشی میتونی تو همه تخصصی ها خوب درصد بزنی و آرزوی موفقیت دارم و بازم سوالی بود در خدمت.
پاینده و سر افراز باشید


نویسنده : علی تاریخ ارسال : یکشنبه ۲۴ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۱۲:۰۱ کد دیدگاه : 1549528 
برای هوش و اطلاعات عمومی ، حل کردن تست های آزمونهای گذشته خوبه ، اگه فرصت داشته باشید
تو این سایت سوالهاش برای فروش هست ، دانلود و کتاب
کامپیوتر هم دوجلد کتاب سبز علی گل خوبه اما به نظرم کافی نیست ، بعضی از بچه های گفته بودن کتابهای دبیرستان رشته کامپیوتر ، اینم خوبه ، چون به نظرم طراحان سوال آموزش پرورش نگاهشون به کتابهای دبیرستان هست و با این رویکرد سوال طرح میکنن(حالا تو درسهای دیگه هم این موضوع رو دیدم)


نویسنده : تربیت بدنی تاریخ ارسال : جمعه ۰۶ بهمن ۹۶ ساعت ارسال : ۱۳:۳۶ کد دیدگاه : 1570736 
سلام منابع ارشد رو بخونید حتما نتیجه می گیرید.
برا مدیریت سازمانها سجادی و طرز اجرا حمیدی، رشد حرکتی و یادگیری کتاب سبز ولی اله کاشانی کتاب های خوبی هستند، برا فیزیولوژی گائینی یا اگه 5 استاد رو دارید بخونید، برا سنجش چندین کتاب برا ارشد منبع هستند ولی من به شخصه چه برا ارشد و چه برا این آزمون هادوی رو خوندم و نتیجه هم گرفتم بستگی به خودتون داره. روش تدریس هم منبع درست و حسابی نداشتم با توجه به اطلاعات عمومی خودم و کتاب یادگیری که خوندم زدم (البته من یادگیری کاشانی رو پیدا نکردم و کتاب مگیل رو خوندم) اگه اونا رو خوب بخونید روش تدریس بالای 50 میزنید. برا تست هم مدرسان خوبه. موفق باشید.گردآوری: گروه نویسندگان ایران استخداماگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
 • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
 • امکان تایید نظرانی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
 • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
 • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید
 • نویسنده: سیده مریم حسینی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۸:۵۵
 • کد دیدگاه: ۲۶۱۵۶۹۰

خدا اجرتون بده با راهنماییتون

پاسخ دهید
 • نویسنده: محمود
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۰۴
 • کد دیدگاه: ۲۶۰۵۱۸۸

سلام بنظرتون یکی از شهرهای استان تهران که تعداد زیادی میخوان قبولیش راحت تره یا شهرستانی کوچک با تعداد کم؟
برای آموزگار ابتدایی خواندن کتاب استخدامی آموزگار ابتدایی جهش کفایت میکنه؟
ممنون میشم بچه هایی که قبول شدن نظر بدن 🙏🙏🙏🙏🙏

پاسخ دهید
 • نویسنده: سعید الماسی
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۲۳:۲۶
 • کد دیدگاه: ۲۶۰۱۸۳۰

سلام دوستان اگه کسی رشته مراقب سلامت اموزش پرورش یا بهداشت خانواده وزارت بهداشت شرکت کرده لطفا راهنمای کنه واسه دروس تخصصی چه کتابی بخونم
خدا خیرتون بده 🙏🙏🙏🙏

پاسخ دهید
 • نویسنده: لیلا
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۱۳:۱۸
 • کد دیدگاه: ۲۵۸۶۶۹۴

سلام منابع اموزگارابتدایی استثنایی رومیخام میشه کمک کنید

پاسخ دهید
 • نویسنده: سما
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۱:۳۷
 • کد دیدگاه: ۲۵۸۶۰۴۶

سلام دوستان برای دبیری شیمی راهنمایی کنید لطفا … برا کسی ک یک ماه زمان داره تا ازمون ایا شانس قبولی هست ؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: سما
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۱:۳۶
 • کد دیدگاه: ۲۵۸۶۰۴۵

سلام لطفا برای دبیری شیمی هم راهنمایی کنید ک چی بخونیم …. ایا برای کسایی ک ۱ماه زمان داره تا ازمون امکان قبولی هست؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: سمیه
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۲۴
 • کد دیدگاه: ۲۵۸۰۸۷۵

سلام دوستان من واسه دبیری ادبیات اموزش پرورش شرکت کردم کسی سالهای قبل شرکت کرده قبول شده باشه منو راهنمای کنه چه منبعی خونده ؟؟؟ممنون اگه راهنمایی کنید چون کسی پست درمورد رشته ادبیات نذاشته !!!!

پاسخ دهید
 • نویسنده: masi
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۳۹
 • کد دیدگاه: ۲۵۷۷۷۶۰

سلام ببخشید یه سوال .. واسه دانش کامپیوتر اگه خوده جزوه آی استخدام و تست هاش بلد باشیم کفایت میکنه؟

پاسخ دهید
 • نویسنده: masi
 • تاریخ ارسال:
 • ساعت ارسال: ۰۰:۳۶
 • کد دیدگاه: ۲۵۷۷۷۵۷

سلام ببخشید یه سوال .. واسه دانش کامپیوتر اگه خوده جزوه آی استخدام و تست هاش بلد باشیم کفایت میکنه؟

پاسخ دهید
جهت عضویت در صفحه اینستاگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی