اطلاعات بیشتر

تجربیات پذیرفته شدگان مرحله علمی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

این مبحث مربوط به تجربیات کارجویان سایت ایران استخدام جهت قبولی در مرحله آزمون کتبی (مرحله 1) آزمون های استخدامی است..

دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی (عین دفترچه های آزمونهای برگزار شده استخدامی)

جهت مشاهده منابع مطالعه آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید


ایران استخدام: با توجه به سوالات متداول کارجویان سایت ایران استخدام در رابطه با نحوه مطالعه جهت قبولی در آزمون های استخدامی، گروه نویسندگان سایت ایران استخدام تصمیم به جمع آوری اطلاعات و تجربیات دوستانی که موفق به قبولی در آزمون های استخدامی شده اند کرده است.
این تجربیات کاربران ایران استخدام همراه با نکاتی توسط ایران استخدام به مرور در این مبحث اضافه خواهد شد.
درخواست ایران استخدام از شما این است که اگر صاحب تجربیاتی در رابطه با نحوه قبولی در آزمون استخدامی هستید تجربیات خود را برای کمک در موفقیت دیگران در این بخش ارسال نمایید.

با آرزوی موفقیت-ایران استخدام


توصیه های ایران استخدام برای موفقیت شما در آزمون های علمی استخدامی:

1- جهت مطالعه دروس عمومی آزمون های استخدامی، مطالعه دروس عمومی دبیرستانی پیشنهاد میشود.
2- جهت مطالعه دروس تخصصی آزمون های استخدامی، مطالعه کتب و مباحث و جزوات آموزشی دانشگاهی توصیه میشود.
3- جهت تست زنی، نمونه سوالات تستی سالهای قبل آزمون های استخدامی توصیه میشود. جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی “اینجا” کلیک کنید. کتاب ایران استخدام منتشر شد (جهت سفارش اینجا کلیک کنید)
4- جهت تست زنی، نمونه سوالات کنکوری مقطع ارشد نیز توصیه می شود.
5- در حل سوالات درس کامپیوتر، تست زنی نمونه سوالات استخدامی سالهای قبل آزمون های استخدامی موثرتر می باشد.جهت دانلود جزوه دانش کامپیوتر “اینجا” کلیک کنید
6- انتظار شما از نمونه سوالات استخدامی باید در حد معقول باشد. اکتفای بدون مطالعه منابع به نمونه سوالات استخدامی جهت موفقیت در آزمون های استخدامی در اکثر موارد با شکست مواجه خواهد شد. به عنوان مثال هیچگاه نمیتوان سطح کیفی مطالعه و درصد قبولی یک فرد پشت کنکوری را که به همراه نمونه سوالات اقدام به مطالعه منابع میکند با فردی که تنها به مطالعه نمونه سوالات سالهای قبل کنکوری اکتفا میکند یکسان در نظر گرفت.
7- در هنگام مطالعه نمونه سوالات استخدامی سعی نکنید که پاسخ آنها را حفظ کنید، بلکه سعی کنید که مباحث کلی آن ها را بیاموزید.
8-در اکثر آزمون های استخدامی کسب حدنصاب 50 الی 60 درصدی نمره آزمون دروس عمومی شرط برای تصحیح بخش سوالات اختصاصی پاسخنامه ی شماست، بنابراین تأثیر دروس عمومی آزمون استخدامی خود را دست کم نگیرید.
9- آیا آزمون استخدامی پیش روی شما دارای نمره منفی برای پاسخ های غلط است؟ این اولین و یکی از مهمترین سوالاتی است که میبایست از یک منبع معتبر پاسخ آن را بیابید. اگر آزمون دارای نمره منفی است، باید در نوع تست زنی خود در سر جلسه امتحان مراقب باشید. در این حالات شما نباید به سوالات، از روی شانس محض پاسخ دهید .
10- سعی کنید وضعیت دانش و اطلاعات خود را در مقایسه با دیگران بسنجید تا متوجه میزان تلاش و همتی که لازم است جهت ارتقاء علمی خود صرف کنید بشوید. جهت ورود به سامانه آزمون استخدامی آنلاین (رایگان) ایران استخدام و سنجش رتبه خود در بین صدها نفر دیگر “اینجا” کلیک کنید.
11- جهت کسب آمادگی برای پاسخ به سوالات بخش اطلاعات سیاسی و عمومی و مذهبی میتوانید از جزوه ی تهیه شده توسط سایت ایران استخدام استفاده نمایید. جهت دانلود این جزوه  همراه با پاسخ “اینجا” کلیک کنید.
12- سوالات بخش هوش آزمون های استخدامی نیاز به مطالعه منبع خاصی ندارد، پاسخ به سوالات این بخش بستگی به هوش و آمادگی ذهنی شما دارد اما بسیار مهم است که قبل از آزمون تعداد مناسبی از نمونه سوالات این بخش را مطالعه نمایید تا ذهن شما آمادگی و آشنایی با سبک طراحی سوالات استخدامی هوش و استعداد تحصیلی را پیدا کند. جهت دانلود جزوه استخدامی هوش و استخداد تحصیلی “اینجا” کلیک کنید.
13- یکی از اشتباهات رایج کارجویان عدم توجه به مواد آزمون اعلام شده در آگهی استخدامی جدید است. ممکن است شما به تصور آزمون های سالهای قبل موارد ارائه شده در سالهای قبل را مورد مطالعه قرار دهید، در حالی که مواد آزمون در آگهی استخدامی جدید تغییر پیدا کرده است. ممکن است شما نمونه سوالات استخدامی آزمون های استخدامی سالهای قبل یک سازمان و یا بانک را خریداری نمایید اما قبل از هر چیزی باید با رجوع به آگهی استخدامی جدید متوجه شوید که چه مواد آزمونی را باید مطالعه و چه مواد آزمونی را مطالعه نفرمایید.
14- به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از آزمون های استخدامی همراه با اعلام مواد آزمون، جزوه یا منابع مطالعاتی تمام یا برخی از مواد آزمون ذکر شده جهت مطالعه داوطلبان نیز درج و یا ضمیمه آگهی استخدامی میشود.
15- بعد از هر شکستی موفقیت از راه میرسد، به شرط آنکه شکست درس و تجربه ای شود برای عملکرد بهتر در آینده. بنابراین اگر در یک یا چند آزمون استخدامی شکست خورده اید سعی کنید از تجربیاتی که کسب کرده اید برای عملکرد بهتر در آزمون های دیگر استخدامی استفاده کنید. هر آزمون استخدامی تجربه ی مفیدی برای شما است که ممکن است رقیبان کم تجربه شما از آن بهره مند نباشند. هرچند که تجربه اصلی در کیفیت خواندن و مطالعه است.
16- فکر و وسواس تقلب را از ذهن خود دور کنید. بر حسب تجربه ما در سایت ایران استخدام دریافته ایم که یکی از مشغله های فکری برخی از کاربران سایت احتمال تقلب در آزمون است! برگزاری یک آزمون استخدامی نیاز به تأییدیه ها و مجوز های مختلفی دارد. قوانین زیادی بر نحوه برگزاری آزمون های استخدامی و اعلام نتایج آنها حاکم است. و علاوه بر آن اجرای آزمون های استخدامی به مجریان معتبری از جمله سازمان سنجش محول می شود. بسیاری از کاربران ایران استخدام  که خود را به دانش علمی مناسبی مجهز کرده اند نه تنها در یک آزمون استخدامی و بلکه دو یا چند آزمون استخدامی مختلف به طور همزمان پذیرفته میشوند و این خود نشانی بر اجرای سالم آزمون های استخدامی است. خواستن توانستن است، بنابراین توصیه ما به شما این است که تمامی افکار منفی را از ذهن خود دور کنید.

نویسنده: علی احمدزاده/مدیریت سایت ایران استخدام
منبع: سایت ایران استخدام


نویسنده : 💚 تاریخ ارسال : دوشنبه 12 آذر 97 ساعت ارسال : 21:31 کد دیدگاه : 2064901
آموزش و پرورش سخت بود زبانش حدود بیست و خورده ای زده بودم ولی نیرو بنظرم راحت بود و فکر کنم 7 تا از15 سوال درست جواب دادم که اکثرش گرامر و درک مطلب بود کلمه ها هیچیش جواب ندادم ،اره زبان فراره تمرین و تکرار میخواد و حتما بعد از هر درس تست کار کنید تا قوی بشین تقریبا آسانترین بخش زبان همون درک مطلب هست که نیازی به حفظ کردن کلمه نیست و با توجه به صورت سوال کلمه کلیدی که بهتون داده جواب رو از داخل درک مطلب پیدا میکنید خیلی راحته این بخش مثلا یه کلمه تو درک مطالب زیرش خط کشیده و میگه به کدوم جمله برمیگرده با توجه به خوندن جملات قبل و بعدش میشه جواب داد یا سوالی که در اکثر درک مطلب ها میاد متن در مورد چی هست یا اینکه چنتا جمله میده میگه کدومش صحیح است یا غلط که با توجه به اینکه شما یدور درک مطلب رو خوندین میتونید بفهمید کدوم جمله صحیح یا غلطع و اکثر موارد یه کلمه زیرش خط میکشن میگن معنیش چیه که معمولا لغت سختی هست و من همیشه بیخیالش میشم و…. من خودم واسه زبان فقط گرامر میخونم و کلمه های دبیرستان که معمولا کلمه هاش از دبیرستان سخت تره بچه ها میگن از 504 هست ولی من هیچ وقت نمیخونم و زیاد رو عمومی وقت نمیزارم بیشتر تخصصی عمومی هم سعی میکنم با ادبیات و اندیشه درصدام رو بیارم بالا واسه اپ اندیشه هفتاد و خورده ای و ادبیات هم هشتاد و خورده ای زده بودم مابقی هم بین 20 تا 30 بحز ریاضی که سفید گذاشتم و راضی بودم ولی واسه نیرو ادبیات خراب کرددددم واسه این آزمون پیشرو اگر رشته من استانم یااااا شهرمان بخواد تصمیم دارم مثل قبل بخونم ادبیات کامل و اندیشه هم همینطور ،زبان هم فقط گرامر و یه مرور سطحی رو کلمات دبیرستان و واسه اطلاعات عمومی هم قانون اساسی،دنبال یه جزوه نسبتا خوب واسه کامپیوتر هستم و آمار هم میخوام بخونم چون سوالات آمار وزارت نیرو بنظرم خیلی آسون میومد اما من نخونده بودم و نتونستم جواب بدم


نویسنده : هنراموز تاریخ ارسال : سه شنبه 13 آذر 97 ساعت ارسال : 18:18 کد دیدگاه : 2066525

هنرآموز معماری
سلام دوست عزیز من از روزی که ازمون رو اعلام کردن شروع کردم ولی زیاد میخوندم عمومی زیاد خوندم اختصاصی در حد هنرستان بود البته بجز عناصر و متره که بالاتر از حد هنرستان بود برای عناصر بجز کتاب هنرستان کتابی هست که جزو منابع ازمون نظام مهندسی هم هست در مورد گودبرداری و سازه نگهبان چند تاسوال از اون بود متره هم علاوه بر هنرستان حقایقی رو بخونید راستی درمورد ایستایی من چون پایه استاتیک قوی نداشتم شروع کردم از پایه استاتیک هنرستان خوندم و تستهای کاردانی به کارشناسی عمران مدرسان شریف رو زدم و حداقل پنج تا تست مشابه تو ازمون بودمن ایستایی بالای چهل زدم ولی فکر میکردم بهتر باشه.مشخصه که جواب همه سوالارو ممکنه ندونی. ببخشید،طولانی شد موفق باشید


نویسنده : مریم بانو تاریخ ارسال : سه شنبه 29 آبان 97 ساعت ارسال : 13:22 کد دیدگاه : 2043247

سلام عزیزم تشکر. انشاءالله با توکل بر خدا و تلاش قبول میشی.
روان شناسی تربیتی کتاب سیف همون بزرگ هست
سنجش کتاب سیف همون بزرگه منظورمه
فنون تدریس: شعبانی فتحی آذر
رشد مدرسان شریف خوندم کامل بود و عالی
فلسفه: نلر، نقیب زاده، گوتگ،شعائری نژاد، شریعتمداری، مدرسان شریف و پوران پژوهش خوندم. شما اگر کتاب ها نداری مدرسان شریف بخون
عمومی چهارسال دبیرستان و معارف ۱ و ۲ دانشگاه خوندم
البته زبان ۱۱۰۰ واژه و ۴۰۵ واژه هم خوندم
سایر دوستان تخصصی فقط مدرسان شریف خوندن و موفق شدن. من کتاب داشتم نیازی به مدرسان نداشتم.
درصدهای بنده تخصصی فلسفه ۹۲ روان شناسی تربیتی ۸۲ سنجش و رشد ۷۰ فنون تدریس ۴۰
عمومی تو ذهنم نیست بعضی ها ۵۰ درصد جواب دادم.
حرف اول و اخر تخصصی می زنه.
موفق باشید. امیدوارم تکمیل ظرفیت باشد و به جمع ما بپیوندید. الهی آمین


نویسنده : m تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 آبان 97 ساعت ارسال : 11:53 کد دیدگاه : 2044859

سلام
من به لطف خدا امسال قبول شدم ،برای شما هم آرزوی موفقیت دارم .
کتاب های اقای مقسمی انتشارات علوم پایه،برا درسای ساختمان،پایگاه برنامه نویسی خیلی مناسبه چون هم رووون توضیح داده همم سطح خیلی بالایی نداره و مناسب ازمونای استخدامی هستن.
برای دروس عمومی هم پیشنهاد میکنم حتما جزوات و نمونه سوال های سایت ای استخدام رو بخونین .من خوندم واقعا عالی بودن.


نویسنده : نیلا تاریخ ارسال : جمعه 18 آبان 97 ساعت ارسال : 19:11 کد دیدگاه : 2023221

سلام منابع خصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش(آموزگار ابتدایی): ۱-روش و فنون تدریس: روش و فنون تدریس(جلد اول): دکتر شعبانی سفید رنگ عکس پسر بچه روی جلد است + فنون تدریس فتحی آذ(البته طبق منابع امسال)

۲-فلسفه تعلیم و تربیت:
اصول و فلسفه تعلیم و تربیت: دکتر شریعتمداری
نگاهی به فلسفه آموزش و پرورش: دکتر نقیب زاده
آشنایی با فلسفه آموزش و پرورش: مولف نلر. ترجمه فریدون بازرگان
۳-روانشناسی تربیتی:
روانشناسی پرورشی: دکتر سیف

۴- روانشناسی رشد:
روانشناسی رشد (جلد اول و دوم): لورا برک + مدرسان شریف، البته به نظرم کسایی که میتونند یا پوران پژوهش و یا مدرسان رو فقط بگیرند و کامل با تست بخونند…
۵- سنجش و اندازگیری
روش های اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی: دکتر سیف + البته دلخواه مدرسان شریف ، منابع عمومی هم از کتابای ادبیات و زبان ، دینی زندگی ، ریاضی دوران دبیرستان و گاج اگه دارید ،کامپیوتر هم بیشتر 7میاد و هوش و استعداد تحصیلی هم کتابای هوش و استعدا که دکترا هست و دراخر تقویم رو هم مطالعه کنید


نویسنده : شهین تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 14:22 کد دیدگاه : 2014568

سلام من جغرافیا قبول شدم.
منابعی که مطالعه کردم:
ژئوهای دکتر محمودی
اب و هواشناسی دکتر علیجانی
شهری: از اصغر نظریان و جغرافیای شهری پیام نور
gis: نخوندم
روستایی: کتابهای دکترمهدوی، مشیری و سعیدی
سیاسی: دکتر دره میرحیدر یا کتاب سیاسی پیام نور


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 01:52 کد دیدگاه : 2013887

سلام دوست عزیز من عمومی ها کتاب گاج وخیلی سبز خوندم البته اکثرا کتابای جمع بندیشون بود.اختصاصی هم برنامه نویسی و ذخیره کاردانی به کارشناسی مدرسان خوب بود.بقیه شونم مدرسان بود چون آزمون ارشدم داشتم ولی طراحی الگوریتم جزوه دانشگاه بود.ولی بنظرخودم سطح سوالای اختصاصی پایینتربود کتابهای سطح پایینتربخون ولی سعی کن توهردرسی همه مطالبو بخونی چون از همه مبااحث ی درس سوال میدن.تقریبا۵ماه خوندم چون فکر میکر دم رقیبام خیلی زیادن وقوی.شماهم نهایت سعیتو بکن…رقباتم هرگز دست کم نگیر..موفق باشی


نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 17:10 کد دیدگاه : 2014903

سلام دوست عزیز در موارد مختلف به منابع اشاره شده تا جاییکه به خاطر دارم منابع تربیت بدنی درس مدیریت رویدادهای ورزشی دکتر حمیدی و کتاب دکتر شعبانی بهار مدیریت سازمانهای ورزشی کتاب دکتر سجادی ، کتاب هرناندز ترجمه دکتر الهی و همکار و کتاب دکتر محرم زاده رشد حرکتی دکتر شجاعی فیزیولوژی دوجلدی ۵ استاد و کتاب مک اردل و کتاب کرامر سنجش و اندازه گیری کتاب دکتر شیخ و همکاران ، کتاب دکتر حمایت طلب و کتاب دکتر هادوی


نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 17:07 کد دیدگاه : 2014900

سلام من جغرافیا قبول شدم. منابعی که مطالعه کردم: ژئوهای دکتر محمودی اب و هواشناسی دکتر علیجانی شهری: از اصغر نظریان و جغرافیای شهری پیام نور gis: نخوندم روستایی: کتابهای دکترمهدوی، مشیری و سعیدی سیاسی: دکتر دره میرحیدر یا کتاب سیاسی پیام نور


نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 17:02 کد دیدگاه : 2014886

برای تفسیر علاوه بر قراعتی از مکارم و یکی از جمع نویسندگان هم باید خوانده شود
تاریخ قران از حجتی یا رامیار
تاریخ تفسیر از حجتی
٣مقاله در تاریخ تفسیر و نح حجتی
تاریخ فقه و فقها از ابولقاسم گرجی هم باید خوانده شود


نویسنده : سید یاسین تاریخ ارسال : یکشنبه 13 آبان 97 ساعت ارسال : 17:02 کد دیدگاه : 2014887

منابع رشته هنرآموز حسابداری
شرکت ها واصول یک و دو از کتابهای دکتر کرمی ونوروش
صنعتی از اسکندری یانوروش
کتابهای حسابداری هنرستان مخصوصا تست های کنکور هنرستان
آمار وکامپیوتر دانشگاه


نویسنده : اولدوز تاریخ ارسال : شنبه 12 آبان 97 ساعت ارسال : 22:20 کد دیدگاه : 2013644

منابع رشته هنرآموز صنایع غذایی
اینکه تو منابع نوشته فراورده های دامی فراورده های گیاهی منظورش همون تخصصیای خودمونه
قند، روغن، گوشت و شیلات(میگو اینا) ، غلات، اصول نگهداری موادغذایی، اصول طراحی کارخانجات (فقط یه سوال داده بود)، کنسرو، لبنیات شامل شیر پنیر کره بستنی(فقط شیرو نخونین)، میکروبیوژی، و دستگاه های صنایع غذایی که به اسم ماشین های صنایع غذایی ده پونزده تا سوال داده بود
منابع هم جزوات خلاصه مدرسان شریف فوق العاده موثرن و تستای پیام نور موفق باشید هم رشته ای های خوووبم
نوشته شده توسط اولدوز هنرآموز صنایع غذایی سلماس.


نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : شنبه 12 آبان 97 ساعت ارسال : 16:45 کد دیدگاه : 2013175

منابع رشته معارف اسلامی
رشته خودم : فقه و مبانی حقوق
اندیشه اسلامی جلد۱و۲ سبحانی بعلاوه تست های رایگان پیام نور از سایت پیام نور دانلود بشه.
آیین زندگی شریفی بعلاوه تست های پیام نور .
احکام فلاح زاده
تفسیر آیات برگزیده قران کریم قرائتی ( کتاب عمومی دانشگاه) همه سوالات امسال از این کتاب بود.
علوم قرآن و تاریخ قرآن معرفت
تاریخ تفسیر جلالیان و یا حجتی ( جزوه خلاصه در اینترنت هم مفیده)
اطلاعات کلی در مورد اسامی مفسران و و راویان حدیث و فقهیان و اسامی تالید
فات و خصوصیات تالیفاتشون.
دوستان گفتن تست های کتب ارشد علوم قران و حدیث هم خوبه خونده بشه.
دوستان معارفی در صورت اطلاع منابع رو تکمیل کنن باسپاس.


نویسنده : ریاضی تاریخ ارسال : 12 آبان 97 ساعت ارسال : 09:24 کد دیدگاه : 2012317

سلام خلاقیت ریاضی پولیا که تو نت پی دی افش موجوده تمریناتشو بخونید.اصول آموزش ریاضی علم الهدایی و یه کتاب دیگه نویسنده اش بیژن زاده اس با نمونه سوال پیام نورو خط به خطبخونید حتی اسامی رو حفظ کنید این دو درس توقبولی نمره آورند.عددی و ریاضی و معادلات مدرسان و آنالیز ریاضی پوران و آمار پارسه. عمومی هم حتما بخونید سعی کنید سه درس عمومی بالای 50 بزنید


نویسنده : Ali تاریخ ارسال : 12 آبان 97  ساعت ارسال : 06:18 کد دیدگاه : 2012208

آموزش ریاضی: علم الهدایی
خلاقیت ریاضی: جرج پولیا
بقیه تخصصیا هم: پوران پژوهش


نویسنده : هنرآموز رقیه تاریخ ارسال : جمعه 11 آبان 97 ساعت ارسال : 00:26 کد دیدگاه : 2011046 

سلام دوست عزیز
من تخصصی کتابهای کنکور ارشد و داشتم همونا رو خوندم
طراحی الگوریتم پوران پژوهش
پایگاه داده مقسمی
ساختمان داده مهندس علی هوشیاری
ذخیره و بازیابی مقسمی با کتاب استاد دانشگاهمو
برنامه نویسی مهندس علی هوشیاری
شبکه نخوندم
عمومی ها:
معارف اندیشه اسلامی ۱،۲ و دین زندگی ۱،۲،۳و پیش
ادبیات کتاب غلامرضا کلیشمی
آمار یادم نیست
هوش خسرو خبیری
انشاالله که موفق باشین


نویسنده : Reza تاریخ ارسال : سه شنبه 08 آبان 97 ساعت ارسال : 10:22 کد دیدگاه : 2007303

با تجربه ای که من در این آزمون کسب کردم برای تخصصی وقت همیشه کم میاد
پس بهتره رو درسایی که قوی تر هستید تمرکز کنید
کتابای کاردانی به کارشناسی رو خیلی خیلی خوب بخونی کفایت میکنه
(البته به غیر از ریاضی مهندسی و مخابرات)
مخابرات کتاب هنرستان رو بخون
واسه عمومی هم که دوستان بیشتر از صد بار منبع معرفی کردن
در کل اگه بتونی نمره کل بالای 50 بیاری شانست واسه قبولی خیلی خیلی زیاده (بازم بستگی به رقیبات و سطح سوالات داره)
ولی شما که داری زحمت میکشی یه جور بخون که کارت به اما و اگر نکشه


نویسنده : الکترونیک تاریخ ارسال : جمعه 04 آبان 97 ساعت ارسال : 17:27 کد دیدگاه : 2001007

کتابهای معرفی شده برای الکترونیک

کتاب مبانی مخابرات هنرستان رو حتما بخون من اون رو ۸۵ زدم شما بخونی ۱۰۰ میزنی .راحت ترین درس .
ریاضی مهندسی کتاب نسیم نجفی پور رو بخر تلگرامم داره سرچ کن .
مدار و الکترونیک و دیجیتال رو من خودم مدرسان شریف خوندم ولی سطح سوالات خیلی بالا ب